Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια είμαι στα επείγοντα της κλινικής γιατί η γιατρός μου σήμερα εφημερεύει εδώ οπότε μου είπε να έρθω εδώ για να με δει για το θέμα μου. Και ξαφνικά Μ έχει πιάσει ένας κόμπος στο στομάχι γιατί σ αυτό το χώρο πέρυσι είχα έρθει για να επιβεβαιώσουμε την παλινδρόμηση της πρώτης μου εγκυμοσύνης... Ο χώρος που 3 γυναικολόγοι κοιτούσαν και ξανά κοιτούσαν τον υπέρηχο για να επιβεβαιώσουν πριν κάνουμε το οτιδήποτε... Πφφφ 

Σόρρυ που φέρνω μαυρίλα, ήθελα να το βγάλω από μέσα μου κάπως 😞

Προσεύχομαι να είναι κάτι αντιμετωπισιμο και να είναι καλά το μωράκι μου 🙏🧿

Βγάλε αυτή την μαύρη σκέψη από το μυαλό σου. Χάιδεψε το μωράκι σου και πες του όλα είναι καλά!!! Θα έρθει μια καλή ανάμνηση σήμερα σ αυτή την αίθουσα για να σβήσει αυτή την κακή που έχει αποτυπωθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Αύριο το απόγευμα έχουμε ραντεβού!!!

Κορίτσι μου έχε πίστη, αισιοδοξία και εμπιστοσύνη στο σποράκι σου. Θα πάνε όλα καλά! Είμαι σίγουρη πως θα γεννηθεί αυτό το φασολάκι🙏💗

Σούπερ για τον υπέρηχο! Θα περιμένουμε νέα σου ❤️ 

στις Just now, ο/η ChrisElen είπε:

Βγάλε αυτή την μαύρη σκέψη από το μυαλό σου. Χάιδεψε το μωράκι σου και πες του όλα είναι καλά!!! Θα έρθει μια καλή ανάμνηση σήμερα σ αυτή την αίθουσα για να σβήσει αυτή την κακή που έχει αποτυπωθεί.

Σας ευχαριστώ πολύ για τα λόγια στήριξης κορίτσια μου ❤️ ❤️❤️ ❤️ ❤️ 

Όλα θα πάνε καλά 

Όλα θα πάνε καλά

Όλα θα πάνε καλά 

(Μονή μου μιλάω.... 😅)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μόλις τώρα με πήραν!!! Η χοριακή μου είναι 1.265. Πως γίνεταιιιιι?????????

Για 2η μέρα καθυστέρησης είναι αυξημένη,ίσως η σύλληψη και η ωορρηξία ήταν νωρίτερα 🥰

Όπως και να έχει συγχαρητήρια κορίτσι μου,μια όμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι 👣👣👣👣👣👣👣🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σκέφτομαι πως ίσως είναι εγκυμοσύνη του Απριλίου. Δεν ξέρω αν είναι εφικτό.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Είναι κανονικά κύηση από την τελευταία σου ωορρηξία και η τιμή της χοριακης σου είναι υψηλή, αλλά όχι παράλογα υψηλή! Κάθε εγκυμοσύνη είναι μοναδική. Το έχω πει κι άλλες φορές σε μανούλες που αγχώνονται ή αναρωτιουνται για δίδυμα κλπ. Περίμενα Δευτέρα περίοδο, την Παρασκευή είχα 150 και την Τρίτη, 1η μέρα καθυστέρησης είχα 1200 με ένα μωράκι. Θα μπορούσε να είναι ένα ή δύο μωράκια, θα μπορούσε να έχει γίνει η εμφύτευση 2 μέρες νωρίτερα από άλλη κοπέλα (έχει εύρος έτσι κι αλλιώς και μετά την εμφυτευση αρχίζει να ανεβαίνει η χοριακη) ή να αυξάνεται πιο γρήγορα για τυχαίους λόγους. Είχα καταγχωθεί ότι κάτι παίζει και αυξάνεται υπερβολικά γρήγορα η χοριακη μου και ρωτούσα το γιατρο μου κλπ. Τίποτα δεν έπαιζε. Τώρα παίζει η κόρη μου στο σαλόνι σχεδόν 2ετών πια 😂με το καλό μια τελειομηνη κύηση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΛΕΥΚΗμου το νούμερο σου είναι σούπερ! Σίγουρα βλέπεις σάκο και κουκκιδιτσα!!! Γιατί είναι τόσο τόσο συγκρατημένος ο γιατρός σ ; Θέλω ν πω δν έχεις κάποιο ιστορικό γ ν σε κρατάει πίσω!!!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σ κορίτσι μου, όλα θ πάνε τέλεια! Απορώ γιατί θέλει ξανά χοριακη με τέτοιον αριθμό! Εγώ 5 μέρες πριν την καθυστέρηση και είχα χοριακη 37 ! δν ξανάεκανα χοριακη ! Ακριβώς μια βδομάδα μετά πήγα γ υπέρηχο και ειδα ένα κουκκιδιο μέσα στη κοιλιά μου!!! ❤️🧿🥰

@Θέτις Κ. γιατί τέτοιος αρνητισμος;;;; Μένεις και μακριά και δν μπορώ ν ρθω ν σ πιάσω τη κοτσίδα !!! Το μωρακι σου είναι εκει! Τ υγρά π λες μπορεί ν είναι κάποια λοίμωξη! Δν είναι τίποτα! Κ γώ στην πρώτη μ κολπική καλλιέργεια εμφάνισα ένα βακτηριο πήρα αντιβίωση, έφυγε! Βέβαια η δεύτερη κολπική καλλιεργεί μ έβγαλε άλλο μικρόβιο όποτε μ είπε ο γιατρός ν πάω σε αυτόν ν μ πάρει το δείγμα καθώς τ φαίνεται ότι έχει γίνει κάποιο λάθος ! Είδωμεν! Σήμερα περιμένω τ αποτελέσματα 🤷🏻‍♀️🙏🧿❤️ ο, τι κ είναι αυτά τ πράγματα αντιμετωπίζονται εύκολα και είναι μέσα στο πρόγραμμα!!! Άντε. Άντε να δεις κ το φασόλι σ κ εσυ!!! 🙏🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Είναι κανονικά κύηση από την τελευταία σου ωορρηξία και η τιμή της χοριακης σου είναι υψηλή, αλλά όχι παράλογα υψηλή! Κάθε εγκυμοσύνη είναι μοναδική. Το έχω πει κι άλλες φορές σε μανούλες που αγχώνονται ή αναρωτιουνται για δίδυμα κλπ. Περίμενα Δευτέρα περίοδο, την Παρασκευή είχα 150 και την Τρίτη, 1η μέρα καθυστέρησης είχα 1200 με ένα μωράκι. Θα μπορούσε να είναι ένα ή δύο μωράκια, θα μπορούσε να έχει γίνει η εμφύτευση 2 μέρες νωρίτερα από άλλη κοπέλα (έχει εύρος έτσι κι αλλιώς και μετά την εμφυτευση αρχίζει να ανεβαίνει η χοριακη) ή να αυξάνεται πιο γρήγορα για τυχαίους λόγους. Είχα καταγχωθεί ότι κάτι παίζει και αυξάνεται υπερβολικά γρήγορα η χοριακη μου και ρωτούσα το γιατρο μου κλπ. Τίποτα δεν έπαιζε. Τώρα παίζει η κόρη μου στο σαλόνι σχεδόν 2ετών πια 😂με το καλό μια τελειομηνη κύηση! 

Ναι αυτό μου είπε και ο γιατρός μου! Θα διαλευκανθούν όλα αύριο με τον υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

@ΛΕΥΚΗμου το νούμερο σου είναι σούπερ! Σίγουρα βλέπεις σάκο και κουκκιδιτσα!!! Γιατί είναι τόσο τόσο συγκρατημένος ο γιατρός σ ; Θέλω ν πω δν έχεις κάποιο ιστορικό γ ν σε κρατάει πίσω!!!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σ κορίτσι μου, όλα θ πάνε τέλεια! Απορώ γιατί θέλει ξανά χοριακη με τέτοιον αριθμό! Εγώ 5 μέρες πριν την καθυστέρηση και είχα χοριακη 37 ! δν ξανάεκανα χοριακη ! Ακριβώς μια βδομάδα μετά πήγα γ υπέρηχο και ειδα ένα κουκκιδιο μέσα στη κοιλιά μου!!! ❤️🧿🥰

@Θέτις Κ. γιατί τέτοιος αρνητισμος;;;; Μένεις και μακριά και δν μπορώ ν ρθω ν σ πιάσω τη κοτσίδα !!! Το μωρακι σου είναι εκει! Τ υγρά π λες μπορεί ν είναι κάποια λοίμωξη! Δν είναι τίποτα! Κ γώ στην πρώτη μ κολπική καλλιέργεια εμφάνισα ένα βακτηριο πήρα αντιβίωση, έφυγε! Βέβαια η δεύτερη κολπική καλλιεργεί μ έβγαλε άλλο μικρόβιο όποτε μ είπε ο γιατρός ν πάω σε αυτόν ν μ πάρει το δείγμα καθώς τ φαίνεται ότι έχει γίνει κάποιο λάθος ! Είδωμεν! Σήμερα περιμένω τ αποτελέσματα 🤷🏻‍♀️🙏🧿❤️ ο, τι κ είναι αυτά τ πράγματα αντιμετωπίζονται εύκολα και είναι μέσα στο πρόγραμμα!!! Άντε. Άντε να δεις κ το φασόλι σ κ εσυ!!! 🙏🧿

Σε ευχαριστώ πολύ. Ο γιατρός μου είναι συγκρατημένος λόγω ιστορικού ενδομητρίωσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σήμερα ήταν η γιορτή αποφοίτησης του δημοτικού του μεγάλου μου γιου ....

Περιττό να σας πω ότι έκλαιγα....

Πόσο γρήγορα περνάν τα χρόνια.... νεράκι κορίτσια...

Για πότε τον πήγα πρώτη ημέρα από το χεράκι στο δημοτικό και για πότε του χρόνου θα πάει γυμνάσιο δεν πήρα χαμπάρι.... Έκλαψα τόσο πολύ ...τι συγκίνηση ήταν αυτή.... Να είναι γερά όλα τα παιδάκια του κόσμου 🫶🙏

Ναι περνάει νεράκι ο καιρός 😕 Άντε με το καλό να πάει στο γυμνάσιο! Τώρα ξεκινάνε τα ζόρια 😜 Ο μικρός σου τι τάξη θα πάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις βγήκε η καλλιέργεια μου ! Τώρα μ βγάζει λακτοβακιλος και πρώτεας στην αερόβια καλλιέργεια!!! Κορίτσια τι είναι αυτά;; Αγχώθηκα 😱😱😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σκέφτομαι πως ίσως είναι εγκυμοσύνη του Απριλίου. Δεν ξέρω αν είναι εφικτό.

Όχι τόσο πίσω δεν είναι. Ή έχεις όντως δίδυμα ή έκανες πιο νωρίς ωορρηξία από ότι υπολογίζεις. Εγώ φαντάσου είχα 854 στην 4-5η μέρα καθυστέρησης. Οπότε μάλλον έχεις 1-2 μέρες καθυστέρηση παραπάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ειναι πολύ καλές οι μετρήσεις σου δεν χρειάζεσαι διατροφή. 😊

Ετσί μου είπαν κι εμένα... Σ' ευχαριστώ γλυκό μου Ελπιδάκι!!! Σ' αγαπώ.🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

@ΛΕΥΚΗμου το νούμερο σου είναι σούπερ! Σίγουρα βλέπεις σάκο και κουκκιδιτσα!!! Γιατί είναι τόσο τόσο συγκρατημένος ο γιατρός σ ; Θέλω ν πω δν έχεις κάποιο ιστορικό γ ν σε κρατάει πίσω!!!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σ κορίτσι μου, όλα θ πάνε τέλεια! Απορώ γιατί θέλει ξανά χοριακη με τέτοιον αριθμό! Εγώ 5 μέρες πριν την καθυστέρηση και είχα χοριακη 37 ! δν ξανάεκανα χοριακη ! Ακριβώς μια βδομάδα μετά πήγα γ υπέρηχο και ειδα ένα κουκκιδιο μέσα στη κοιλιά μου!!! ❤️🧿🥰

@Θέτις Κ. γιατί τέτοιος αρνητισμος;;;; Μένεις και μακριά και δν μπορώ ν ρθω ν σ πιάσω τη κοτσίδα !!! Το μωρακι σου είναι εκει! Τ υγρά π λες μπορεί ν είναι κάποια λοίμωξη! Δν είναι τίποτα! Κ γώ στην πρώτη μ κολπική καλλιέργεια εμφάνισα ένα βακτηριο πήρα αντιβίωση, έφυγε! Βέβαια η δεύτερη κολπική καλλιεργεί μ έβγαλε άλλο μικρόβιο όποτε μ είπε ο γιατρός ν πάω σε αυτόν ν μ πάρει το δείγμα καθώς τ φαίνεται ότι έχει γίνει κάποιο λάθος ! Είδωμεν! Σήμερα περιμένω τ αποτελέσματα 🤷🏻‍♀️🙏🧿❤️ ο, τι κ είναι αυτά τ πράγματα αντιμετωπίζονται εύκολα και είναι μέσα στο πρόγραμμα!!! Άντε. Άντε να δεις κ το φασόλι σ κ εσυ!!! 🙏🧿

Δε ξέρω ρε συ μ έπιασε ένας πανικός επειδή μπήκα στο ίδιο δωμάτιο που πέρυσι είχαν συμβεί όλα εκείνα... Ακριβώς στο ίδιο κρεβάτι όμως είδα και το φασολάκι να με χαιρετάει κορίτσια 🥲🥲🥲🥲🥲 εβαλα τα κλάματα εννοείται όπως καταλαβαίνετε! Κουνούσε χεράκια το γλυκο μου δε το πιστεύω αυτό που είδα 😍

Όσον αφορά τα κίτρινα υγρά μου πήρε δείγμα και αποφάνθηκε ότι είναι κάποια ήπιας μορφής λοίμωξη οπότε προληπτικά μου έγραψε μια κολπική γελη, υπόθετα και μια αντιβίωση. Για τις 6 μέρες που θα παίρνω τα κολπικά υπόθετα είπε να πάρω την προγεστερόνη από το στόμα. Αυταααααα

Πήρα μια βαθιά ανάσα ☺️☺️☺️ σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μόλις τώρα με πήραν!!! Η χοριακή μου είναι 1.265. Πως γίνεταιιιιι?????????

Αν δεν είναι δίδυμα τι να πω... Με το καλό μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου. Θα περιμένουμε τα νέα σας και αύριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Δε ξέρω ρε συ μ έπιασε ένας πανικός επειδή μπήκα στο ίδιο δωμάτιο που πέρυσι είχαν συμβεί όλα εκείνα... Ακριβώς στο ίδιο κρεβάτι όμως είδα και το φασολάκι να με χαιρετάει κορίτσια 🥲🥲🥲🥲🥲 εβαλα τα κλάματα εννοείται όπως καταλαβαίνετε! Κουνούσε χεράκια το γλυκο μου δε το πιστεύω αυτό που είδα 😍

Όσον αφορά τα κίτρινα υγρά μου πήρε δείγμα και αποφάνθηκε ότι είναι κάποια ήπιας μορφής λοίμωξη οπότε προληπτικά μου έγραψε μια κολπική γελη, υπόθετα και μια αντιβίωση. Για τις 6 μέρες που θα παίρνω τα κολπικά υπόθετα είπε να πάρω την προγεστερόνη από το στόμα. Αυταααααα

Πήρα μια βαθιά ανάσα ☺️☺️☺️ σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη ❤️❤️

Αγάπη μικρούλα 🥰 όλα θα πάνε καλά και θα έχουμε σε λίγους μήνες τα χεράκια αυτά εδώ φωτογραφία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Δε ξέρω ρε συ μ έπιασε ένας πανικός επειδή μπήκα στο ίδιο δωμάτιο που πέρυσι είχαν συμβεί όλα εκείνα... Ακριβώς στο ίδιο κρεβάτι όμως είδα και το φασολάκι να με χαιρετάει κορίτσια 🥲🥲🥲🥲🥲 εβαλα τα κλάματα εννοείται όπως καταλαβαίνετε! Κουνούσε χεράκια το γλυκο μου δε το πιστεύω αυτό που είδα 😍

Όσον αφορά τα κίτρινα υγρά μου πήρε δείγμα και αποφάνθηκε ότι είναι κάποια ήπιας μορφής λοίμωξη οπότε προληπτικά μου έγραψε μια κολπική γελη, υπόθετα και μια αντιβίωση. Για τις 6 μέρες που θα παίρνω τα κολπικά υπόθετα είπε να πάρω την προγεστερόνη από το στόμα. Αυταααααα

Πήρα μια βαθιά ανάσα ☺️☺️☺️ σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη ❤️❤️

Είδες κοριτσάκι μ είναι όλα καλά!!! Κάποιο μικρόβιο θ έχεις κ εσυ σαν έμενα!! Εγώ π δν έχω καθόλου υγρά παράξενα ούτε συμπτώματα;; Και τώρα μ βγάλε δυο μικρόβια! Περιμένω τηλ από το γιατρό ν δω τι θ μ πει! Ποσό σε έβγαλε η γιατρός;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Είδες κοριτσάκι μ είναι όλα καλά!!! Κάποιο μικρόβιο θ έχεις κ εσυ σαν έμενα!! Εγώ π δν έχω καθόλου υγρά παράξενα ούτε συμπτώματα;; Και τώρα μ βγάλε δυο μικρόβια! Περιμένω τηλ από το γιατρό ν δω τι θ μ πει! Ποσό σε έβγαλε η γιατρός;;

Κορίτσι μου δεν είδα καθόλου τι έκανε γιατί το μόνο που σκεφτόμουν ήταν να είναι όλα καλά. Είχε κολλήσει το βλέμμα μου στο ταβάνι 🤣 δεν μου είπε και λεπτομέρειες απλά ότι δε βλέπει κάτι ανησυχητικό. Επίσης ούτε κι εγώ είχα κάποια συμπτώματα, όπως αίσθηση καψίματος κατά την ούρηση, πόνο, κνησμό ή οτιδήποτε. Μόνο το χρώμα των εκκρίσεων που ήταν κίτρινα. Που εν τω μεταξύ σήμερα που πήγα τουαλέτα ήταν διάφανα πάλι όπως κάθε άλλη μέρα. Μου είπε ότι οι εκκρίσεις κατά την εγκυμοσύνη αλλάζουν γενικά και επίσης λόγω χαμηλού ανοσοποιητικού μπορεί να είμαστε πιο επιρρεπείς σε διάφορα μικρόβια. Αλλά μου εξήγησε ότι δεν είναι όλα τόσο επιβλαβή! Γενικά ήταν πολύ κουλ με όλο αυτό, μου είπε ότι αν δεν έχω τα συμπτώματα που είπα παραπάνω δεν τρελενομαστε. Την αγωγή μου την έδωσε πιο πολύ ως πρόληψη και για να εξαλειφθεί ό,τι έχω γιατί μάλλον είναι σε πολύ αρχικό στάδιο. Αυτά μου είπε κορίτσι μου 🤷 μπορεί να είπε κι άλλα, όμως έμενα σ αυτιά μου έπαιζε ο ήχος απ' την καρδούλα και ήμουν σε άλλο πλανήτη 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια, να ρωτήσω κάτι χαζό;; Έχω τα τεστ εγκυμοσύνης (ταινίες)  πάνω στο στεγνωτήριο, που αναπτύσσει μεγάλη θερμότητα. Υπάρχει περίπτωση να χάλασαν; 😅😝 Τις έχω καιρό εκεί κ λέω μήπως με την συχνή αλλαγή θερμοκρασίας χαλάνε… (προφανώς και το τεστ ήταν αρνητικό, εξού και η απορία 😂)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Βρε κορίτσια, να ρωτήσω κάτι χαζό;; Έχω τα τεστ εγκυμοσύνης (ταινίες)  πάνω στο στεγνωτήριο, που αναπτύσσει μεγάλη θερμότητα. Υπάρχει περίπτωση να χάλασαν; 😅😝 Τις έχω καιρό εκεί κ λέω μήπως με την συχνή αλλαγή θερμοκρασίας χαλάνε… (προφανώς και το τεστ ήταν αρνητικό, εξού και η απορία 😂)

Η αλήθεια είναι ότι, αν θυμάμαι καλά, οι οδηγίες λένε να διατηρούνται σε θερμοκρασία δωματίου. Ούτε πολύ ζέστη, ούτε πολύ κρύο. Απ' την άλλη όμως, εχουμε δει και κοπέλες με ληγμένα τεστ που βγάζουν έγκυρο αποτελέσμα 🤣Έχεις καθυστέρηση κορίτσι μου; Μήπως είναι νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Η αλήθεια είναι ότι, αν θυμάμαι καλά, οι οδηγίες λένε να διατηρούνται σε θερμοκρασία δωματίου. Ούτε πολύ ζέστη, ούτε πολύ κρύο. Απ' την άλλη όμως, εχουμε δει και κοπέλες με ληγμένα τεστ που βγάζουν έγκυρο αποτελέσμα 🤣Έχεις καθυστέρηση κορίτσι μου; Μήπως είναι νωρίς;

Πιο πολύ το σκέφτηκα γιατί το τεστ έγινε αρκετά κόκκινο στην αρχή κ μετά άσπρισε, ενώ παλιότερα δεν μου είχε τύχει! Είμαι αρκετά νωρίς είναι η αλήθεια.. είχα θετικό τεστ ωορρηξίας την προηγούμενη Δευτέρα, αλλά πριν 2 μέρες είχα κάτι πονάκια και γι αυτό είπα ας κάνω. Περιμένω δλδ την Δευτέρα περίοδο λογικά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μόλις τώρα με πήραν!!! Η χοριακή μου είναι 1.265. Πως γίνεταιιιιι?????????

Ουάου....τελικά τώρα εξηγείται και ο μεγάλος μπλε σταυρός στο τεστ!!! Με το καλό κορίτσι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Πιο πολύ το σκέφτηκα γιατί το τεστ έγινε αρκετά κόκκινο στην αρχή κ μετά άσπρισε, ενώ παλιότερα δεν μου είχε τύχει! Είμαι αρκετά νωρίς είναι η αλήθεια.. είχα θετικό τεστ ωορρηξίας την προηγούμενη Δευτέρα, αλλά πριν 2 μέρες είχα κάτι πονάκια και γι αυτό είπα ας κάνω. Περιμένω δλδ την Δευτέρα περίοδο λογικά.. 

Καλέ είναι πολύ νωρίς. Όταν λες άσπρισε εννοείς ότι δεν έχει ούτε γραμμή ελέγχου;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Πιο πολύ το σκέφτηκα γιατί το τεστ έγινε αρκετά κόκκινο στην αρχή κ μετά άσπρισε, ενώ παλιότερα δεν μου είχε τύχει! Είμαι αρκετά νωρίς είναι η αλήθεια.. είχα θετικό τεστ ωορρηξίας την προηγούμενη Δευτέρα, αλλά πριν 2 μέρες είχα κάτι πονάκια και γι αυτό είπα ας κάνω. Περιμένω δλδ την Δευτέρα περίοδο λογικά.. 

Χμμ αυτό με τον αποχρωματισμό όντως είναι σημάδι ότι μάλλον δεν λειτουργούν σωστά τα τεστακια σου. Αλλά είσαι και παρά πολύ νωρίς!! Εγώ λέω να επαναλάβεις σε μια βδομάδα κι ίσως στο μεταξύ παραγγείλεις και νέα παρτίδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

@Elli13 είσαι πολύ τυχερη που η δεύτερη εγκυμοσύνη σου δεν έχεις βαριά συμπτώματα όπως την πρώτη εύχομαι να συνεχίσεις έτσι για να μπορείς να είσαι ακόμα πιο άνετη με το μωρο 

οσο για την γκρίνια κορίτσι μου είναι λογικό θα υπάρχουν και περίοδοι που το μωρο  θα εχει  από όλα και κλάμα και γκρίνια εμένα ήταν από την αρχή έτσι γκρινιάρα αλλά εμένα το κακο ήταν και είναι πως  και έξω που βγαίνουμε ειναι γκρινιάρα φωναζει δεν κάθετε σε μαγαζί με τίποτα δεν έχει καθόλου υπομονή μόνο στην παιδική κάθεται 

η κοιλιτσα θα μεγαλώσει πιο γρήγορα αλλά θα βρεις τρόπο να την κρατάς ακόμα και εγω που είμαι 7ο μήνα έχω κοιλιτσα την κρατάω αγκαλιά βρίσκεις τρόπο προσαρμόζεσαι 😊

για τον θηλασμό σου είπε τίποτα ότι μετά την αυχενική θέλει να κοπεί ; 

Μου κάνει εντύπωση γιατί γενικά είναι ένα μωρό πολύ χαρούμενο και ήρεμο. Αλλά ίσως περνάει την φάση της και αυτή, θα δείξει... 

Για τον θηλασμό όχι δεν μου είπε τίποτα. Συνεχίζουμε είπε κανονικά δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Εξάλλου τόσες μανούλες κάνουν ταντεμ και θηλάζουν και το μεγαλύτερο και το μικρότερο μωράκι μαζί. Όχι ότι έχω σκοπό, ούτως η άλλως μόλις γίνει 1 ήθελα να αποθηλασω πριν μάθω για την εγκυμοσύνη. Σου είχε πει εσένα κάτι τέτοιο ο δικός σου γιατρός; (Αν και αν θυμάμαι καλά αποθηλασες πριν μείνεις έγκυος,σωστά;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλέ είναι πολύ νωρίς. Όταν λες άσπρισε εννοείς ότι δεν έχει ούτε γραμμή ελέγχου;;; 

Γραμμή ελέγχου είχε! Απλά εννοώ ότι άργησε να ασπρίσει το τεστ! 

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Χμμ αυτό με τον αποχρωματισμό όντως είναι σημάδι ότι μάλλον δεν λειτουργούν σωστά τα τεστακια σου. Αλλά είσαι και παρά πολύ νωρίς!! Εγώ λέω να επαναλάβεις σε μια βδομάδα κι ίσως στο μεταξύ παραγγείλεις και νέα παρτίδα;

Προφανώς κ έχω σε σκιερό κ δροσερό μέρος και αλλά τεστακια. Τι νόμιζες θα ήμουν καμία λογική; 😂😂 απλά εκείνα είναι hometest και δεν είναι πρώιμης, οπότε τα αφήνω για αργότερα! Δε θα κάνω άλλο μέχρι την Τρίτη τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rena92 είπε:

Γραμμή ελέγχου είχε! Απλά εννοώ ότι άργησε να ασπρίσει το τεστ! 

 

Προφανώς κ έχω σε σκιερό κ δροσερό μέρος και αλλά τεστακια. Τι νόμιζες θα ήμουν καμία λογική; 😂😂 απλά εκείνα είναι hometest και δεν είναι πρώιμης, οπότε τα αφήνω για αργότερα! Δε θα κάνω άλλο μέχρι την Τρίτη τώρα! 

Είναι νωρίς, μην ρίχνεις την ψυχολογία σου από τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...