Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου❤️ είχα χαθεί αυτές τις μέρες γτ κάνω δουλειά στο σπίτι γενική για να μη τα έχω αργότερα που κάνω σπερματεγχυνση! Πρωί πρωί μου ήρθε η περίοδος επιτελουσσσσσσσσς🥳🥳🥳🥳🥳🥳 την Παρασκευή ξεκινάω διεγερση 🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 και υπολογίζω ότι θα είναι και ο σύντροφος στην σπερματεγχυνση🙏🙏🙏🙏🙏 εσυ τι κανεις κορίτσι μου;

Το ότι θα χαιρόμουν τόσο με ερχομό περιόδου μπορεί να με ξεπεράσει !!! Επιτέλους κοριτσάκι μου !!!! Με το καλό τώρα να ξεκινήσεις!!! Αν είναι εδώ κ ο σύντροφος ακόμα καλύτερα να έχετε φρέσκο πράγμα !!!🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοίτα τώρα Μάιο παντρεύτηκα και εγώ 🫣🫣🫣 ετοιμάσου για θετικό τεστ . Είμαι σίγουρη όπως με τη @Θέτις Κ. Το ένιωθα και την έλεγα είσαι έγκυος πολύ σύντομα. 

Τώρα νιώθω πολύ έντονα για εσένα 

Σου στέλνω μια σφικτή αγκαλιά, να κολλήσουν όλα τα σπασμένα μέσα μας!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Επιτέλους να ηρεμήσω από τις ορμόνες και το πρηξιμοοοοο! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏❤️🙏

Σε ευχαριστώ πολυυυ κορίτσι μου και μόνο που με σκέφτηκες μου αρκει❤️❤️❤️❤️ μακάρι να πανε όλα καλαααα🙏🙏🙏

διαρροια Ε;;;; Είχα και εγώ διάρροιες στη 2η εγκυμοσυνη ! Εύχομαι να μη σου έρθει κορίτσι μουυυυυυυυυ🙏🙏🙏🙏περιμενουμε τα τεστακια σου🥰🙏

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου🙏🙏🙏❤️❤️❤️ σε όλες μας συντομα τα ευχαριστα🤞🤞🤞

Ναι ναι σε αυτόν τον κύκλο 🥰🥰🥰ευχαριστώ κορίτσι μου ❤️❤️❤️μακάρι να πανε όλα καλά σε όλες μας αυτόν τον μηνα και να έρθει το θαυματακι μας❤️🙏❤️🌈

Ευχαριστωωωωω πολύ κορίτσι μου❤️❤️❤️❤️ήρθαν τα πράγματα βολικά δόξα το θεω🙏🙏🙏 εύχομαι σε όλες τα καλυτερααααα και να πηγαίνουν όλα καλά🙏❤️🙏

Αλήθεια;; Διάρροια;;; 😱Δεν το ήξερα, ήξερα για δυσκοιλιότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Επιτέλους να ηρεμήσω από τις ορμόνες και το πρηξιμοοοοο! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏❤️🙏

Σε ευχαριστώ πολυυυ κορίτσι μου και μόνο που με σκέφτηκες μου αρκει❤️❤️❤️❤️ μακάρι να πανε όλα καλαααα🙏🙏🙏

διαρροια Ε;;;; Είχα και εγώ διάρροιες στη 2η εγκυμοσυνη ! Εύχομαι να μη σου έρθει κορίτσι μουυυυυυυυυ🙏🙏🙏🙏περιμενουμε τα τεστακια σου🥰🙏

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου🙏🙏🙏❤️❤️❤️ σε όλες μας συντομα τα ευχαριστα🤞🤞🤞

Ναι ναι σε αυτόν τον κύκλο 🥰🥰🥰ευχαριστώ κορίτσι μου ❤️❤️❤️μακάρι να πανε όλα καλά σε όλες μας αυτόν τον μηνα και να έρθει το θαυματακι μας❤️🙏❤️🌈

Ευχαριστωωωωω πολύ κορίτσι μου❤️❤️❤️❤️ήρθαν τα πράγματα βολικά δόξα το θεω🙏🙏🙏 εύχομαι σε όλες τα καλυτερααααα και να πηγαίνουν όλα καλά🙏❤️🙏

Κ ξεκινάς μια εγκυμοσύνη με ένα ουράνιο τόξο.. που έρχεται.   Με το καλοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρααααα. Ναι έχω στις 09:45 ραντεβού. Αυτό που με ανησυχεί είναι πως από σήμερα το πρωί δεν έχω καθόλου ενόχληση στο στήθος ενώ μέχρι εχθές με πέθαινε. 

Καλημέρα κορίτσι! Καλά αποτελέσματα σήμερα 💖

Τα συμπτώματα είναι άλλωτε πιο έντονα κι άλλωτε λιγότερο ή και καθόλου. Επίσης υπάρχουν διακυμάνσεις και μέσα στην ίδια μέρα. Μην εστιάζεις σ αυτά τώρα γιατί μόνο άγχος θα σου προκαλέσει. Σε καταλαβαίνω πάντως, γιατί κι εγώ τα μετρούσα μέχρι που άκουσα καρδούλα, απ΄ο τότε δε τα παρατηρώ καν - άλλωστε μου έρχονται μες τη μέρα διάφορα (αναγούλες, εμετοί, ζαλάδες, τραβήγματα, κράμπες, πρήξιμο, κτλ) )να μου υπενθυμίζουν ότι είμαι έγκυος ούτως ή άλλως 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Αλήθεια;; Διάρροια;;; 😱Δεν το ήξερα, ήξερα για δυσκοιλιότητα.

+1 ! και τις 3 φορές που έμεινα έγκυος είχα διάρροια, ειδικά την 1η φορά κι εγώ δεν έδωσα σημασία γιατί ήξερα αυτό που λες για δυσκοιλιότητα. Αμ δε όμως! 😁 Ποτέ δε ξέρεις, εύχομαι να είναι καλό σημάδι κορίτσι μου 🙏☘️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Καλά αποτελέσματα σήμερα 💖

Τα συμπτώματα είναι άλλωτε πιο έντονα κι άλλωτε λιγότερο ή και καθόλου. Επίσης υπάρχουν διακυμάνσεις και μέσα στην ίδια μέρα. Μην εστιάζεις σ αυτά τώρα γιατί μόνο άγχος θα σου προκαλέσει. Σε καταλαβαίνω πάντως, γιατί κι εγώ τα μετρούσα μέχρι που άκουσα καρδούλα, απ΄ο τότε δε τα παρατηρώ καν - άλλωστε μου έρχονται μες τη μέρα διάφορα (αναγούλες, εμετοί, ζαλάδες, τραβήγματα, κράμπες, πρήξιμο, κτλ) )να μου υπενθυμίζουν ότι είμαι έγκυος ούτως ή άλλως 🤣

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! 

Η αλήθεια είναι πως έχω ένα μόνιμο άγχος ότι θα δω αίμα. Έχω πολλά υγρά σήμερα και νιώθω συνεχώς ότι αδιαθέτησα. 

Ξέρω πως πρέπει να χαλαρώσω αλλά είναι πολύ πρωτόγνωρο και τρομάζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! 

Η αλήθεια είναι πως έχω ένα μόνιμο άγχος ότι θα δω αίμα. Έχω πολλά υγρά σήμερα και νιώθω συνεχώς ότι αδιαθέτησα. 

Ξέρω πως πρέπει να χαλαρώσω αλλά είναι πολύ πρωτόγνωρο και τρομάζω 

Τα υγρά είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης να ξέρεις! Χαλάρωσε ήρθε!!🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! 

Η αλήθεια είναι πως έχω ένα μόνιμο άγχος ότι θα δω αίμα. Έχω πολλά υγρά σήμερα και νιώθω συνεχώς ότι αδιαθέτησα. 

Ξέρω πως πρέπει να χαλαρώσω αλλά είναι πολύ πρωτόγνωρο και τρομάζω 

Ακριβώς όπως σου είπε η @ChrisElen ! Να συμφιλιωθείς μ αυτά τα υγρά γιατί θα έχεις ΠΟΛΛΑ 😅 Σήμερα πχ, ξύπνησα και ήταν σα να έχω κατουρηθεί πάνω μου - βέβαια εγώ παίρνω και προγεστερόνη ενδοκολπικά κάθε βράδυ οπότε ξάθε πρωί έχω έτσι λευκά υγρά, αλλά είναι κάποιες μέρες που έρχοντα μαζί με διάφανα σαν ποτάμι. Μη σε ανησυχεί, είναι φυσιολογικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Το ότι θα χαιρόμουν τόσο με ερχομό περιόδου μπορεί να με ξεπεράσει !!! Επιτέλους κοριτσάκι μου !!!! Με το καλό τώρα να ξεκινήσεις!!! Αν είναι εδώ κ ο σύντροφος ακόμα καλύτερα να έχετε φρέσκο πράγμα !!!🤣🤣🤣

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν😂😂😂 που εχουμε φτασειιιιιιι😂😂😂😂 σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️❤️❤️ όλα καλά να πανε σε όλες μας και να γεμισει το θεματάκι θετικα τεστακια❤️❤️❤️ έτσι πως τα υπολογίζω θα είναι εδώ πρώτα ο θεος🙏❤️🙏

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Αλήθεια;; Διάρροια;;; 😱Δεν το ήξερα, ήξερα για δυσκοιλιότητα.

Ναι καλεεεε και η διάρροια είναι συμπτωμα και η δύσκοιλιοτητα! Εγώ πάντως είχα διάρροια 🙏🤞

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κ ξεκινάς μια εγκυμοσύνη με ένα ουράνιο τόξο.. που έρχεται.   Με το καλοο

Ωωωωωω ζαηρα μου αγαπημένη❤️ μου είχες πει για Ιούνιο μακάρι να βγεις για ακόμη μια φορά αληθινή🥰❤️🥰❤️🥰🙏🌈🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ChrisElen είπε:

Σε σκέφτομαι μέρες να ξέρεις και ήθελα να σου στείλω αλλά δεν ήθελα να σε αγχώνω και να σε ρωτάω ήρθε, δεν ήρθε.

Μπράβο. μπράβο! Αρχικά καλά έκανες και ξεμπέρδεψες με το σπίτι. Όλα θα πάνε καλά, είναι γνώριμη και επιτυχημένη διαδικασία για σένα. Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια και μια δυνατή αγκαλιά για να πάρεις κι άλλο θάρρος. 

Είμαι σίγουρη και όχι πολύ καλό προαίσθημα. 🧿🧿🌈

Εγώ αδιαθετώ τη Δευτέρα, είχα κάποια συμπτώματα περιόδου. Δηλαδή Κυριακή πόνους μικρούς, έβγαλα ένα σπυράκι τη Δευτέρα που έφυγε την επόμενη μέρα τελικά και χθες είχα το πρωί διάρροια. Ως εκ τούτου δεν ελπίζω τελικά. Σήμερα βέβαια περδίκι απλά από τη ζέστη νυστάζω και κοιμάμαι από τις 8 χαχαχα

ωπ τι βλέπωωω; και εγώ είχα πριν το θετικό τεστ! στο ευχομαι κοπέλα μου ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! 

Η αλήθεια είναι πως έχω ένα μόνιμο άγχος ότι θα δω αίμα. Έχω πολλά υγρά σήμερα και νιώθω συνεχώς ότι αδιαθέτησα. 

Ξέρω πως πρέπει να χαλαρώσω αλλά είναι πολύ πρωτόγνωρο και τρομάζω 

Έτσι ήμουν και εγώ στα παιδιά μου ..ειδικά τον πρώτο μήνα που έμαθα ότι είμαι έγκυος είχα πόνους περιόδου και πολλά υγρά...αφού τρόμαζα λέω γιατί νιώθω λες και θα μου έρθει...αλλά είναι φυσιολογικό...μεγαλώνει η μήτρα 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

@Katiana1987πως πήγε η καμπύλη κορίτσι μου;

@Demisar κοπέλα μου ελπιζω να είσαι καλά ❤️ σε χασαμεεε

Ευχαριστώ που με θυμάσαι και ρωτάς κορίτσι μου... Έλαβα εχθές αργά τα αποτελέσματα... Γενικές ούρων κι αίματος μια χαρά... Αιματοκρίτης 36,5 παρακαλώ... Και τώρα τα φώτα σας όποια ξέρει... Καμπύλη ζαχάρου 100γρ γλυκόζης, 4 μετρήσεις σε 3 ώρες... Νηστείας 74, μια ώρα 161, δεύτερη ώρα 127 και τρίτη ώρα 70... Νομίζω είμαι πολύ καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Τα υγρά είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης να ξέρεις! Χαλάρωσε ήρθε!!🤰

 

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ακριβώς όπως σου είπε η @ChrisElen ! Να συμφιλιωθείς μ αυτά τα υγρά γιατί θα έχεις ΠΟΛΛΑ 😅 Σήμερα πχ, ξύπνησα και ήταν σα να έχω κατουρηθεί πάνω μου - βέβαια εγώ παίρνω και προγεστερόνη ενδοκολπικά κάθε βράδυ οπότε ξάθε πρωί έχω έτσι λευκά υγρά, αλλά είναι κάποιες μέρες που έρχοντα μαζί με διάφανα σαν ποτάμι. Μη σε ανησυχεί, είναι φυσιολογικό! 

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Έτσι ήμουν και εγώ στα παιδιά μου ..ειδικά τον πρώτο μήνα που έμαθα ότι είμαι έγκυος είχα πόνους περιόδου και πολλά υγρά...αφού τρόμαζα λέω γιατί νιώθω λες και θα μου έρθει...αλλά είναι φυσιολογικό...μεγαλώνει η μήτρα 🥰🥰🥰

Έχετε απόλυτο δίκιο. Θα χαλαρώσω και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ευχαριστώ που με θυμάσαι και ρωτάς κορίτσι μου... Έλαβα εχθές αργά τα αποτελέσματα... Γενικές ούρων κι αίματος μια χαρά... Αιματοκρίτης 36,5 παρακαλώ... Και τώρα τα φώτα σας όποια ξέρει... Καμπύλη ζαχάρου 100γρ γλυκόζης, 4 μετρήσεις σε 3 ώρες... Νηστείας 74, μια ώρα 161, δεύτερη ώρα 127 και τρίτη ώρα 70... Νομίζω είμαι πολύ καλά... 

χμ εγω δεν γνωρίζω..δεν έχεις δίπλα επιθυμητές τιμές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

χμ εγω δεν γνωρίζω..δεν έχεις δίπλα επιθυμητές τιμές;

Όχι, μόνο στο νηστείας έχει αλλά το έψαξα και το είδε και ο μπαμπάς μου και είμαι άψογη... Πάλι καλά... Δε θα στερηθώ τίποτε άλλο εκτός απο τα φρούτα φυσικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσιαααααααααααααααααα αυτή η γραμμή  βγήκε σχεδόν με το που το έβρεξα. Δεν το πιστεύω.

447538928_7583763891741808_4527580071124931039_n.jpg

Ετσι θετικά να ξεκινάει και αυτός ο μήνας..

Καλούς διπλασιασμούς εύχομαι κορίτσι μου και καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη..❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Σε σκέφτομαι μέρες να ξέρεις και ήθελα να σου στείλω αλλά δεν ήθελα να σε αγχώνω και να σε ρωτάω ήρθε, δεν ήρθε.

Μπράβο. μπράβο! Αρχικά καλά έκανες και ξεμπέρδεψες με το σπίτι. Όλα θα πάνε καλά, είναι γνώριμη και επιτυχημένη διαδικασία για σένα. Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια και μια δυνατή αγκαλιά για να πάρεις κι άλλο θάρρος. 

Είμαι σίγουρη και όχι πολύ καλό προαίσθημα. 🧿🧿🌈

Εγώ αδιαθετώ τη Δευτέρα, είχα κάποια συμπτώματα περιόδου. Δηλαδή Κυριακή πόνους μικρούς, έβγαλα ένα σπυράκι τη Δευτέρα που έφυγε την επόμενη μέρα τελικά και χθες είχα το πρωί διάρροια. Ως εκ τούτου δεν ελπίζω τελικά. Σήμερα βέβαια περδίκι απλά από τη ζέστη νυστάζω και κοιμάμαι από τις 8 χαχαχα

Την διάρροια την είχα σαν σύμπτωμα και εγω πριν κάνω τεστ εύχομαι να είναι και δικό σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρααααα. Ναι έχω στις 09:45 ραντεβού. Αυτό που με ανησυχεί είναι πως από σήμερα το πρωί δεν έχω καθόλου ενόχληση στο στήθος ενώ μέχρι εχθές με πέθαινε. 

Κορίτσι μου ξέρω ότι δεν γίνετε αλλά όσο μπορείς μην δίνεις σημασία τόσο γιατί δεν έχει να λέει κάτι αυτό εγω στήθος δεν είχα καθόλου στην αρχή μετά άρχισε να με ενοχλεί αλλά όχι συνέχεια 

Θα περιμένουμε νέα σου από την χοριακη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου❤️ είχα χαθεί αυτές τις μέρες γτ κάνω δουλειά στο σπίτι γενική για να μη τα έχω αργότερα που κάνω σπερματεγχυνση! Πρωί πρωί μου ήρθε η περίοδος επιτελουσσσσσσσσς🥳🥳🥳🥳🥳🥳 την Παρασκευή ξεκινάω διεγερση 🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 και υπολογίζω ότι θα είναι και ο σύντροφος στην σπερματεγχυνση🙏🙏🙏🙏🙏 εσυ τι κανεις κορίτσι μου;

Ελαααα άντε να ηρεμήσεις και εσυ βρε κορίτσι μου επιτελους να μπεις σε μία σειρά σιγά σιγά τελικά στις πόσες μερες ήρθε; 

Αυτήν την Παρασκευή θα αρχίσεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απευθύνομαι στα κορίτσια που έχουν εμπειρία με αιματολόγο και τις συναφή εξετάσεις:

Βγαίνουν σιγά σιγά τα αποτελέσματα, ακόμα βέβαια εκκρεμούν τα τις θρομβοφιλίας (Leiden Παράγων V, R20210, MTHFR 677, 1298) και κατά τα λεγόμενα της γυναικολόγου μου, λόγω του ότι τα αντικαρδιολιπινικά και αντιφωσφολιπιδικά βγήκαν αρνητικά είμαι κομπλέ λέει γιατί συνήθως αυτά οφείλονται για αποβολές Α τριμήνου. Η ίδια εκτιμά ότι με βάση αυτά τα αποτελέσματα λογικά δε θα έχω και θρομβοφιλία, αλλά θα δούμε εκ του αποτελέσματος. Πάντως η θρομβοφιλία είπε ότι θα μας απασχολεί για το Β τρίμηνο. Εννοείται μου είπε συνεχίζω ασπιρίνη μέχρι και την 34η εβ. 

Σήμερα μου βγήκε κι η Πρωτεϊνη S με εξής αριθμό: 49.3% (Αναφορά: 59 - 118 για μη χρήστες αντισυλληπτικών)

Η ελαφρώς χαμηλή τιμή, διαβάζω ότι μπορεί να αυξήσει τον κίνδυνο θρόμβωσης. Είχε κάποια κοπέλα αντίστοιχο αποτέλεσμα/θέμα με αυτήν την πρωτείνη; Κι αν ναι, ποια ήταν η οδηγία του γιατρού σας; Τα έχω στείλει και στους αιματολόγους και στη γυναικολόγο, απλά εν αναμονή των απαντήσεών τους, είπα να δω αν γνωρίζει κάποια κοπέλα κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ευχαριστώ που με θυμάσαι και ρωτάς κορίτσι μου... Έλαβα εχθές αργά τα αποτελέσματα... Γενικές ούρων κι αίματος μια χαρά... Αιματοκρίτης 36,5 παρακαλώ... Και τώρα τα φώτα σας όποια ξέρει... Καμπύλη ζαχάρου 100γρ γλυκόζης, 4 μετρήσεις σε 3 ώρες... Νηστείας 74, μια ώρα 161, δεύτερη ώρα 127 και τρίτη ώρα 70... Νομίζω είμαι πολύ καλά... 

αγαπημένη είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα, μόνο της 1 ώρας τσιμπάει, αν και δεν ξέρω τις τιμές αναφοράς του εργαστηρίου, λογικά θα σου πει να προσεχείς την διατροφή σου και να περπατάς 1-2 ώρες πριν τα κυρίως γεύματα. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

αγαπημένη είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα, μόνο της 1 ώρας τσιμπάει, αν και δεν ξέρω τις τιμές αναφοράς του εργαστηρίου, λογικά θα σου πει να προσεχείς την διατροφή σου και να περπατάς 1-2 ώρες πριν τα κυρίως γεύματα. 
 

Ούτε καν... Άριστα είναι τ' αποτελέσματα μου, μου είπαν. Της 1ης ώρα το θέλουμε κάτω απο 180. Δεν είχε δίπλα τιμές αναφοράς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

αγαπημένη είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα, μόνο της 1 ώρας τσιμπάει, αν και δεν ξέρω τις τιμές αναφοράς του εργαστηρίου, λογικά θα σου πει να προσεχείς την διατροφή σου και να περπατάς 1-2 ώρες πριν τα κυρίως γεύματα. 
 

https://el.wikipedia.org/wiki/Δοκιμασία_ανοχής_στην_γλυκόζη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα ναι σωστά νομίζω σε είχα ξανά ρωτήσει 😅 τώρα το θυμήθηκα η μνήμη δεν είναι και το δυνατό μου σημείο ξεχναω εύκολα η άτιμη 😂 αντε ωραία να περάσετε καλά τώρα που μπορείτε γιατί μετά θα έχουμε αγώνα με ξενύχτι και με 2 παιδεία στο σπίτι  σε αγχώνει καθόλου αυτό εσενα; Πως θα είναι με δυο παιδεία σπίτι; Και εγω με ρυθμούς χελώνας το πάω είναι η αλήθεια απλά εδώ στο χωριό πρέπει όλα αυτά που θέλω να τα κάνω παραγγελία όποτε θέλουν και καποιες μερες να μου τα στείλουν 
    • Όχι εμείς δεν θα έλεγα οτι μοιάζουμε αλλα ξέρεις λέμε μετά χρόνια με τα χρόνια τα ζευγάρια αρχίζουν και μοιάζουν μεταξύ τους 😂 αλλα ο αντρας μου, με τον αδερφό μου μοιάζουν πολύ λες και είναι αυτοί αδέρφια ένα πράγμα 😂 απλά ο αδερφός μου είναι λίγο πιο ψηλός 1,73 
    • Εχω ηδη ενα αγγελουδι που κοντευει να γινει δυο χρονων. Ελπίζουμε να ερθει και ενα μωρακι ακομα να ολοκληρωσει την οικογενεια μας.
    • Έλα βρε κορίτσι μου μπράβο μπράβο μπράβο !!!!! Πολλά συγχαρητήρια σου εύχομαι με το καλοοοοο 🥳🥳🥳🥳🥳🥳 Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι κορίτσι μου 🌈  @Antonia2 κορίτσι μου ούτε για εσενα γνώριζα ότι είσαι εγκυουλα με το καλο και σε ένα κορίτσι μου μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι 🥳🥳🥳🥳 @Xrisa95 εύχομαι και στις 3 σας κορίτσια μου να έχετε γερα μωράκια 🌈🌈🌈 πολυ χάρηκα 🍼🍼🍼
    • Ε μπα άμα ήταν δυδιμα δεν θα ήταν πιο μεγαλη η χοριακη? Όχι να μου δώσαν άλλης κοπέλας αποκλείεται γιατί είχε το όνομα μου αμκα κτλ.... δε ξέρω τι έγινε.μπορεί οι αντιβιωσεις που επινα συγχρόνως να έκαναν δουλεια να καθάρισαν τα μικρόβια. Βάζω κ κολπικα υποθετα έβα προβειοτικα.  Κρατάω μικρό καλάθι γιατί μπορεί κ όλο αυτό να μην εξελιχθεί καλά ότι γίνει! Θα το παλέψουμε!!! Θα προσέχω όσο μπορώ και όλα καλά!!! Είναι σίγουρα περίεργο όλο αυτό με τις χοριακες αλλά τελικά η επιστήμη είναι πάνω από εμάς! Εύχομαι και σε εσάς να αποκτήσετε οτι ποθεί η καρδιά σας αν δε τα έχετε αποκτήσει ακόμα!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...