Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσιαααααααααααααααααα αυτή η γραμμή  βγήκε σχεδόν με το που το έβρεξα. Δεν το πιστεύω.

447538928_7583763891741808_4527580071124931039_n.jpg

Μπράβο κοπέλα μουυ, συγχαρητηριαα!! Με το καλό η χοριακη σου, καλούς διπλασιασμούς 😘

πηρε μπρος ο Ιουνης, για παμεεεεε🤞🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ δεν πονάω το στήθος πριν την περίοδο δλδ πολύ σπάνια να μου τύχει βάρη στήθος κ πόνος. Όταν έμεινα εγκυος τώρα δεύτερη φορά είχα τσιμπήματα στο στήθος σαν να μου τραβούσε καποιος τις θηλές  αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί νόμιζα ότι θα μου έρθει περίοδος γιατί είχα πονο περιόδου 

Εμένα το στήθος με πονάει ανυπόφορα πριν την περίοδο....και είναι βαρύ.. πρησμένους και πονάει στο άγγιγμα....και στην τελευταία παλινδρομη κύηση ήταν σε υπερβολικό βαθμό ο πόνος..... υπέφερα...δεν ξέρω γιατί το παθαίνω τόσο έντονα μετά από εκείνη την παλινδρομη.....το 21

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσιαααααααααααααααααα αυτή η γραμμή  βγήκε σχεδόν με το που το έβρεξα. Δεν το πιστεύω.

447538928_7583763891741808_4527580071124931039_n.jpg

Μπράβο κορίτσι μου συγχαρητήρια....το πρώτο θετικό του μήνα...να μας φέρει γούρι 🧿❤️🙏🏼🧿❤️🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 
 

@ΛΕΥΚΗ θα πας για χοριακη σήμερα ;

Καλημέρααααα. Ναι έχω στις 09:45 ραντεβού. Αυτό που με ανησυχεί είναι πως από σήμερα το πρωί δεν έχω καθόλου ενόχληση στο στήθος ενώ μέχρι εχθές με πέθαινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρααααα. Ναι έχω στις 09:45 ραντεβού. Αυτό που με ανησυχεί είναι πως από σήμερα το πρωί δεν έχω καθόλου ενόχληση στο στήθος ενώ μέχρι εχθές με πέθαινε. 

Άντε με το καλό 🙏 🙏 🙏 💝 μια μεγάλη χοριακή εύχομαι ....

Καλά μην σε ανησυχεί αυτό...τα συμπτώματα αλλάζουν συχνά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Άντε με το καλό 🙏 🙏 🙏 💝 μια μεγάλη χοριακή εύχομαι ....

Καλά μην σε ανησυχεί αυτό...τα συμπτώματα αλλάζουν συχνά....

Μακάρι να είναι όλα καλά. Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Όπως είπα θα συγκρατηθώ μέχρι να δω το νούμερο της χοριακής και με το καλό τον διπλασιασμό. Και ο γιατρός μου μου τόνισε πως είναι πολύ νωρίς ακόμα και θα πρέπει να γίνουν οι απαραίτητες εξετάσεις. Μακάρι να πάνε όλα καλά🙏

@marinamanoulitsa είμαι στην 29η μέρα του κύκλου με κύκλο 25-27η

Συγχαρητήρια κορίτσι! Εύχομαι να τα καλύτερααααα! 🌸🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρααααα. Ναι έχω στις 09:45 ραντεβού. Αυτό που με ανησυχεί είναι πως από σήμερα το πρωί δεν έχω καθόλου ενόχληση στο στήθος ενώ μέχρι εχθές με πέθαινε. 

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου. Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου. Θα περιμένουμε να μας πεις. Μόνο θετικά είπαμε θα σκέφτεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσιαααααααααααααααααα αυτή η γραμμή  βγήκε σχεδόν με το που το έβρεξα. Δεν το πιστεύω.

447538928_7583763891741808_4527580071124931039_n.jpg

TO ΗΞΕΡΑ!!!!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! Άνοιξε ο μήνας των θετικών. Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε και θα περάσουν οι μήνες νεράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ευχαριστω για το ενδιαφέρον κορίτσι μου ! Καλά είμαι, 8+1 σήμερα με βάση τον τελευταίο υπέρηχο και μετράω αντίστροφα τις μ΄ερες μέχρι τον επόμενο στις 18/06. Τελικά έκλεισα έναν ακόμα γιατί μου φαινόταν αιώνας μέχρι την αυχενική + ότι έχω τις ανασφάλειές μου, καταλαβαίνετε...

Κάποιες μέρες είναι χειρότερες και κάποιες καλύτερες. Πχ, την Κυριακή ήμουν σα να με πάτησε τρένο, ένα ζόμπι. Κοιμόμουν όλη μέρα και ήμουν με ζαλάδες/πονοκεφάλους. Χθες έκανα και 3η φορά εμετό - αυτή τη φορά π ο λ ύ ! Σήμερα είναι μια καλύτερη μέρα μέχρι στιγμής, αλλά από ενέργεια δεν... Τι να κάνουμε, μες το παιχνίδι είναι όλα, ας είναι καλά το φασολάκι κι ας τραβάω εγώ το ζόρι. Ο σύζυγος είναι ο σωτήρας μου, δεν αντέχω ούτε να πλησιάσω απ έξω την κουζίνα πολλές φορές, οπότε μου ετοιμάζει τα πρωινά, μεσημεριανά από το προηγούμενο βράδυ ή πριν φύγει το πρωί. Δε ξέρω για πόσο θα αντέξει, αλλά ακόμα κι η μυρωδιά του λαδιού που τσιρτσιρίζει στην κατσαρόλα μου φέρνει αναγούλες 🤢

Κάνε κουράγιο, μετά τον τρίτο μήνα αυτά θα υποχωρήσουν πιστεύω!!! Ξέρω ότι εσείς παιδεύεστε αλλά είναι τόσο υπέροχα συμπτώματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μακάρι να είναι όλα καλά. Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!

Συγχαρητηριαααααα κορίτσι μου🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 εύχομαι μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνηηηηηη💝💝💝💝 καλούς διπλασιασμούς κορίτσι μου🙏 μην σε ανησυχεί το στήθος πανε και έρχονται τα συμπτωματααα🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Συγχαρητηριαααααα κορίτσι μου🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 εύχομαι μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνηηηηηη💝💝💝💝 καλούς διπλασιασμούς κορίτσι μου🙏 μην σε ανησυχεί το στήθος πανε και έρχονται τα συμπτωματααα🥰

Κορίτσι μου τι κάνεις; Πως είσαι εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ChrisElen είπε:

Κορίτσι μου τι κάνεις; Πως είσαι εσύ;

Καλημερα κορίτσι μου❤️ είχα χαθεί αυτές τις μέρες γτ κάνω δουλειά στο σπίτι γενική για να μη τα έχω αργότερα που κάνω σπερματεγχυνση! Πρωί πρωί μου ήρθε η περίοδος επιτελουσσσσσσσσς🥳🥳🥳🥳🥳🥳 την Παρασκευή ξεκινάω διεγερση 🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 και υπολογίζω ότι θα είναι και ο σύντροφος στην σπερματεγχυνση🙏🙏🙏🙏🙏 εσυ τι κανεις κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου❤️ είχα χαθεί αυτές τις μέρες γτ κάνω δουλειά στο σπίτι γενική για να μη τα έχω αργότερα που κάνω σπερματεγχυνση! Πρωί πρωί μου ήρθε η περίοδος επιτελουσσσσσσσσς🥳🥳🥳🥳🥳🥳 την Παρασκευή ξεκινάω διεγερση 🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 και υπολογίζω ότι θα είναι και ο σύντροφος στην σπερματεγχυνση🙏🙏🙏🙏🙏 εσυ τι κανεις κορίτσι μου;

Επιτέλους κορίτσι μου... Άντε με το καλό λοιπόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου❤️ είχα χαθεί αυτές τις μέρες γτ κάνω δουλειά στο σπίτι γενική για να μη τα έχω αργότερα που κάνω σπερματεγχυνση! Πρωί πρωί μου ήρθε η περίοδος επιτελουσσσσσσσσς🥳🥳🥳🥳🥳🥳 την Παρασκευή ξεκινάω διεγερση 🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 και υπολογίζω ότι θα είναι και ο σύντροφος στην σπερματεγχυνση🙏🙏🙏🙏🙏 εσυ τι κανεις κορίτσι μου;

Σε σκέφτομαι μέρες να ξέρεις και ήθελα να σου στείλω αλλά δεν ήθελα να σε αγχώνω και να σε ρωτάω ήρθε, δεν ήρθε.

Μπράβο. μπράβο! Αρχικά καλά έκανες και ξεμπέρδεψες με το σπίτι. Όλα θα πάνε καλά, είναι γνώριμη και επιτυχημένη διαδικασία για σένα. Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια και μια δυνατή αγκαλιά για να πάρεις κι άλλο θάρρος. 

Είμαι σίγουρη και όχι πολύ καλό προαίσθημα. 🧿🧿🌈

Εγώ αδιαθετώ τη Δευτέρα, είχα κάποια συμπτώματα περιόδου. Δηλαδή Κυριακή πόνους μικρούς, έβγαλα ένα σπυράκι τη Δευτέρα που έφυγε την επόμενη μέρα τελικά και χθες είχα το πρωί διάρροια. Ως εκ τούτου δεν ελπίζω τελικά. Σήμερα βέβαια περδίκι απλά από τη ζέστη νυστάζω και κοιμάμαι από τις 8 χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου❤️ είχα χαθεί αυτές τις μέρες γτ κάνω δουλειά στο σπίτι γενική για να μη τα έχω αργότερα που κάνω σπερματεγχυνση! Πρωί πρωί μου ήρθε η περίοδος επιτελουσσσσσσσσς🥳🥳🥳🥳🥳🥳 την Παρασκευή ξεκινάω διεγερση 🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 και υπολογίζω ότι θα είναι και ο σύντροφος στην σπερματεγχυνση🙏🙏🙏🙏🙏 εσυ τι κανεις κορίτσι μου;

αχ μπρα΄βο κοπέλα μουυυ ❤️ μπαίνουν όλα σε μια σειρά σιγά σιγά! Με το καλό η σπερματέγχυση, θετική ενέργεια και υπομονή! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου❤️ είχα χαθεί αυτές τις μέρες γτ κάνω δουλειά στο σπίτι γενική για να μη τα έχω αργότερα που κάνω σπερματεγχυνση! Πρωί πρωί μου ήρθε η περίοδος επιτελουσσσσσσσσς🥳🥳🥳🥳🥳🥳 την Παρασκευή ξεκινάω διεγερση 🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 και υπολογίζω ότι θα είναι και ο σύντροφος στην σπερματεγχυνση🙏🙏🙏🙏🙏 εσυ τι κανεις κορίτσι μου;

Ααα θα κάνεις άμεσα τελικά σπερματεγχυση Ε;;;; Άντε μπράβο ρε κορίτσι μου με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου❤️ είχα χαθεί αυτές τις μέρες γτ κάνω δουλειά στο σπίτι γενική για να μη τα έχω αργότερα που κάνω σπερματεγχυνση! Πρωί πρωί μου ήρθε η περίοδος επιτελουσσσσσσσσς🥳🥳🥳🥳🥳🥳 την Παρασκευή ξεκινάω διεγερση 🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳 και υπολογίζω ότι θα είναι και ο σύντροφος στην σπερματεγχυνση🙏🙏🙏🙏🙏 εσυ τι κανεις κορίτσι μου;

Τέλεια νέα κορίτσι μου! Πάμε δυναμικά για μια νέα αρχή ❤️ χαίρομαι πολύ που σου ήρθαν όλα έτσι βολικά για να κάνετε τη σπερματεγχυση σ αυτό τον κύκλο ☺️ με το καλό, θα περιμένουμε νέα 🤞🤞🤞🤞🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα! @Mpourmpoulo με το καλό μια νέα αρχή!! :)

Θα συστήνομαι μέχρι να δημοσιεύονται τα μηνύματά μου :) έχω ένα αγοράκι 2.5 ετών και έχει 3 μήνες προσπαθουμε για το δεύτερο. Σάββατο περιμένω και μέχρι χθες ήλπιζα αλλά σήμερα ξεπρηστηκε κ το στήθος μου, έκανα κ ένα τεστακι το πρωί αρνητικό και άρα τζίφος ο μήνας :) Κρίμα γιατί πρώτη φορά χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας και είχαμε πολύ καλές επαφές. Άντε πάμε για Ιούλιο τώρα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟ ΟΝΟΜΑ! Όχι δεν είναι τυχαίο τελικά.

Μάιο παντρεύτηκα, ας είναι κι γι' άλλον έναν λόγο ο μήνας της
❤️μου.

Συνέχισε να μας δίνει την ελπίδα σου κι ας μην είσαι μάντισσα ή μάγισσα, εμάς μας βοηθάς. Σ ευχαριστούμε πολύ!

Κοίτα τώρα Μάιο παντρεύτηκα και εγώ 🫣🫣🫣 ετοιμάσου για θετικό τεστ . Είμαι σίγουρη όπως με τη @Θέτις Κ. Το ένιωθα και την έλεγα είσαι έγκυος πολύ σύντομα. 

Τώρα νιώθω πολύ έντονα για εσένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η flowerv είπε:

@Παρασκευαιδου μια τεράστια αγκαλιά και ένα μεγάλο ευχαριστώ που μετά από όσα περασες είσαι εδώ και δίνεις δύναμη σε όλες μας 💫🙏

αλλά μη μου χαλάς το όνειρο🤣 πιστεύα όντως ότι μας έβλεπες σε κάποια γυάλα με κοιλίτσες 🤣

Είπαμε η γυάλα είναι μαγική . Λέει αυτό το 3 μηνο φουλ θετικά τεστ για 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Επιτέλους κορίτσι μου... Άντε με το καλό λοιπόν...

Επιτέλους να ηρεμήσω από τις ορμόνες και το πρηξιμοοοοο! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏❤️🙏

στις πριν 1 ώρα, ο/η ChrisElen είπε:

Σε σκέφτομαι μέρες να ξέρεις και ήθελα να σου στείλω αλλά δεν ήθελα να σε αγχώνω και να σε ρωτάω ήρθε, δεν ήρθε.

Μπράβο. μπράβο! Αρχικά καλά έκανες και ξεμπέρδεψες με το σπίτι. Όλα θα πάνε καλά, είναι γνώριμη και επιτυχημένη διαδικασία για σένα. Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια και μια δυνατή αγκαλιά για να πάρεις κι άλλο θάρρος. 

Είμαι σίγουρη και όχι πολύ καλό προαίσθημα. 🧿🧿🌈

Εγώ αδιαθετώ τη Δευτέρα, είχα κάποια συμπτώματα περιόδου. Δηλαδή Κυριακή πόνους μικρούς, έβγαλα ένα σπυράκι τη Δευτέρα που έφυγε την επόμενη μέρα τελικά και χθες είχα το πρωί διάρροια. Ως εκ τούτου δεν ελπίζω τελικά. Σήμερα βέβαια περδίκι απλά από τη ζέστη νυστάζω και κοιμάμαι από τις 8 χαχαχα

Σε ευχαριστώ πολυυυ κορίτσι μου και μόνο που με σκέφτηκες μου αρκει❤️❤️❤️❤️ μακάρι να πανε όλα καλαααα🙏🙏🙏

διαρροια Ε;;;; Είχα και εγώ διάρροιες στη 2η εγκυμοσυνη ! Εύχομαι να μη σου έρθει κορίτσι μουυυυυυυυυ🙏🙏🙏🙏περιμενουμε τα τεστακια σου🥰🙏

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

αχ μπρα΄βο κοπέλα μουυυ ❤️ μπαίνουν όλα σε μια σειρά σιγά σιγά! Με το καλό η σπερματέγχυση, θετική ενέργεια και υπομονή! ❤️ 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου🙏🙏🙏❤️❤️❤️ σε όλες μας συντομα τα ευχαριστα🤞🤞🤞

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ααα θα κάνεις άμεσα τελικά σπερματεγχυση Ε;;;; Άντε μπράβο ρε κορίτσι μου με το καλό!!!!

Ναι ναι σε αυτόν τον κύκλο 🥰🥰🥰ευχαριστώ κορίτσι μου ❤️❤️❤️μακάρι να πανε όλα καλά σε όλες μας αυτόν τον μηνα και να έρθει το θαυματακι μας❤️🙏❤️🌈

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Τέλεια νέα κορίτσι μου! Πάμε δυναμικά για μια νέα αρχή ❤️ χαίρομαι πολύ που σου ήρθαν όλα έτσι βολικά για να κάνετε τη σπερματεγχυση σ αυτό τον κύκλο ☺️ με το καλό, θα περιμένουμε νέα 🤞🤞🤞🤞🧿🧿🧿

Ευχαριστωωωωω πολύ κορίτσι μου❤️❤️❤️❤️ήρθαν τα πράγματα βολικά δόξα το θεω🙏🙏🙏 εύχομαι σε όλες τα καλυτερααααα και να πηγαίνουν όλα καλά🙏❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω μια απορία που μου δημιουργήθηκε. Όσον αφορά τα άλματα ανάπτυξης, το 1ο άλμα λέει πως είναι στις 5 εβδομάδες. Ποια θεωρείται 5η εβδομάδα? Από 4εβδ κ 1 μέρα ως 5 εβδ ή 5εβδ ως 5εβδ κ 6 μέρες? Ξέρει καμία?
    • Καλημέρα κορίτσια όπως είπε και Barbiee το Α21 η διαδικασία πως κάνεις αίτηση δεν την ξέρω τα κάνει ο άντρας μου αυτά απλά και εμένα με πλήρωσαν μόνο για το ένα παιδί, τώρα με το δεύτερο θα αυξηθεί το ποσό αλλά από την επόμενη φορά 
    • ναι κορίτσι μου να το πεις! αν και είναι εύκολη διαδικασία αν δεν θες να πληρώνεις το λογιστή... καν την μονη σου!
    • Κορίτσι Μ καλησπέρα! Επειδή από ότι θυμάμαι τα μωράκια μας είναι στις ίδιες βδομάδες... Θα σ πω εμάς τι μας έχει πει για την δυσκοιλιότητα ο δικός μας γιατρός π είναι και ανεπτυξιολογος.  Αν δίνεις ξένο γάλα δεν θεωρείται δυσκοιλιότητα μέχρι 5 μέρες! Και εγώ θυμάμαι είχα πολύ άγχος γιατί ειχε μια κένωση την ημέρα και αυτό με πολύ κλάμα! Αλλάξαμε όμως μόνο ένα γάλα και αυτό γιατί όπως Μ εξήγησε οταν είναι τόσο μικρουλικα αποφεύγουμε να αλλάζουμε συχνά γάλατα καθώς το πεπτικό τους σύστημα δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη οπότε χρειάζονται καποιες βδομάδες μεχρι να καταλάβουμε αν ενοχλεί το μωρό το γάλα ή όχι.Εμείς τώρα κλείσαμε δύο μηνών και μια βδομάδα και αυτή την βδομάδα είμαστε πολύ πολύ καλύτερα! Κάναμε αρκετή υπομονή και πολλές αϋπνίες με πονακια και σφυξιμο και τελικά ο γιατρός μας είχε δίκιο αν και εγώ ως αγχωδης νέα μανούλα τον τρελανα να αλλάξουμε γάλα.  Βέβαια αυτα π σ έγραψα είναι οτι μας έχει πει ο γιατρός μας. Έχεις προσέξει εκτός από δυσκοιλιότητα κάτι άλλο, ίσως εχει δυσανεξία στη λακτόζη; Κολικούς; Υπομονή εύχομαι!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...