Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου🌸 δυστυχώς λόγω δουλειά δεν μπορώ να τα κάνω μεσημέρι, μπορώ πχ 8 το βράδυ. Διάβασα ότι τα πρωινά ουρά δεν πρέπει όποτε αναγκαστικά βραδάκι θα τα κάνω. Από ποια μέρα του κύκλου ξεκινάς εσυ; 

Εγώ ξεκινάω 9η συνήθως καθώς η ωορρηξία μου παίζει από 12-15η μέρα. Κ όταν δω την ορμόνη να ανεβαίνει κάνω 2 τεστακια τη μέρα. Ένα μεσημέρι κ ένα αργά το απόγευμα. Αυτός ο κύκλος ήταν ιδιαίτερος γιατί ήμουν άρρωστη με γαστρεντερίτιδα κ έκανα μόνο ένα (αποδίδω τα τόσο έντονα τεστ στην αφυδάτωση🤣🤣)

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Για να ελαφρυνω λίγο το κλίμα, ποιες είναι στην αναμονή για θετικό τεστακι;

Εγώ είμαι 5η ΜΤΩ όποτε έχουμε μέλλον ακόμα.. Το καλό είναι ότι έχω ξεμείνει από τεστ κ δε θα μπω στον πειρασμό να ξεκινήσω νωρίς. Λογικά πάντα.. Μ έχω ικανή να παραγγείλω🤣🤣🤣

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Αμέ... Θα σας έβαζα ούτως ή άλλως απλά δεν μπορούσα απο το κινητό!!!417514138_Bellypainting.thumb.jpg.05ed9f5eae9d20f4ac0886edc68910f4.jpg

Τι υπέροχη κοιλιτσα κοριτσάκι μου😍😍 Με το καλοοοο!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

Καλημερα κοριτσάκι μου🥰🥰🥰 την Πέμπτη έκανα την σπερματεγχυνση και με την διεγερση έκανα δυο αυγουλακια! Όταν έκανα την σπερματεγχυνση δεν είχαν σκάσει όποτε ο γιατρός μας είπε να εχουμε και μια επαφή την επόμενη μέρα το πρωί όπου και έγινε🙏από  σήμερα ξεκινάω σικλακουρ προγεστερονη και σαλοσπιρ ! Μακάρι να πανε όλα καλά 🙏🙏🙏

Όλα θα πάνε καλά έχω feeling!!! Άσε που πιστεύω ότι μαζί θα είμαστε κ αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά κ για τις 2 μας!!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈 Ποτε είναι να κανεις χοριακη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Να το κανεις κορίτσι μου🥰🥰🥰 και αργότερα να τις κοιτάτε παρεούλα❤️ με το καλό κορίτσι μου όπου να ναι θα την έχεις στην αγκαλιτσα σου🥰

Ευχαριστώ παραααα πολύ🥰🥰🥰μακάρι να πανε όλα καλά αυτή τη φορά🙏

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Τι όμορφη κοιλιτσα!!! Με το καλό όλα!! Σε λίγο καιρό θα κρατάς σφιχτά αγκαλιά το κοριτσάκι σου!  Ετοιμάσου να ερωτευτείς!! 😍

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina23 είπε:

Μα πόσο όμορφη κοιλίτσα..😍

Σας ευχαριστώ πα΄ρα πολύ κορίτσια μου!!! Έχω ήδη ερωτευτεί!!! Μου φαίνεται απίστευτο ότι έχουν μείνει μόνο 2 μήνες για να την πα΄ρω αγκαλίτσα!!! Πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Εγώ ξεκινάω 9η συνήθως καθώς η ωορρηξία μου παίζει από 12-15η μέρα. Κ όταν δω την ορμόνη να ανεβαίνει κάνω 2 τεστακια τη μέρα. Ένα μεσημέρι κ ένα αργά το απόγευμα. Αυτός ο κύκλος ήταν ιδιαίτερος γιατί ήμουν άρρωστη με γαστρεντερίτιδα κ έκανα μόνο ένα (αποδίδω τα τόσο έντονα τεστ στην αφυδάτωση🤣🤣)

Εγώ είμαι 5η ΜΤΩ όποτε έχουμε μέλλον ακόμα.. Το καλό είναι ότι έχω ξεμείνει από τεστ κ δε θα μπω στον πειρασμό να ξεκινήσω νωρίς. Λογικά πάντα.. Μ έχω ικανή να παραγγείλω🤣🤣🤣

Τι υπέροχη κοιλιτσα κοριτσάκι μου😍😍 Με το καλοοοο!!!

Όλα θα πάνε καλά έχω feeling!!! Άσε που πιστεύω ότι μαζί θα είμαστε κ αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά κ για τις 2 μας!!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈 Ποτε είναι να κανεις χοριακη;;

 

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ααα ποσό τέλεια π είναι ❤️❤️

Πραγματικά το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ! Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Αμέ... Θα σας έβαζα ούτως ή άλλως απλά δεν μπορούσα απο το κινητό!!!417514138_Bellypainting.thumb.jpg.05ed9f5eae9d20f4ac0886edc68910f4.jpg

Εντάξει λιώνω!!!!! Είναι τέλεια….

Με το καλό να έρθει η μπουμπου σου!!!

Ωραια ιδέα για άλμπουμ είναι να βρεις έναν φωτογράφο απ την περιοχή σου να κάνετε μια φωτογράφιση τώρα που είσαι έγκυος και μετά να έρθει να φωτογραφήσει το μωρό όταν είναι λίγων ημερών.
Το είχα κάνει στο δεύτερο, μην φανταστείς κανενα κονδεπτ και τέτοια, πολύ απλά πράγματα. Το μωρό στο σπιτι με τα φορμάκια του και με εμάς χωρίς πολλά πολλά. Και μου έστειλε τις φωτο και έφτιαξα στο my ikona ένα άλμπουμ του μωρού. Και επειδή μετά την είχα και στην βάφτιση την ίδια φωτογράφο, το άλμπουμ της βάφτισης ξεκινούσε με φωτογραφίες απ την εγκυμοσύνη και μετά που ήταν βρέφος…πολύ ωραίο! 
και δεν είχε και κόστος. 50€ είχα πληρώσει την φωτογράφο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Πολύ χαίρομαι με τα νέα σου. Παει πολύ καλά το σποράκι σου ❤️❤️ 

Εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό. Το φασολάκι είναι 75 χιλιοστά και είχε 140 παλμούς. Πολύ καλά για την εβδομάδα μας μου είπε ο γιατρός. 
Γενικά μου συνέστησε πολύ προσοχή για τις επόμενες δυο εβδομάδες γιατί μου είπε πως μεταξύ 6ης & 8ης εβδομάδας είναι συχνές οι αποβολές, αν και μου τόνισε πως δεν έχουμε κάποια ένδειξη, όλα πάνε πολύ καλά. 

Σε δυο εβδομάδες θα το ξανά δούμε και θα κανονίσουμε την αυχενική.

Περίμενα πως και πως να ακούσω αυτό τον ήχο, αλλά να σου πω ότι αυτό που με συγκλόνισε ήταν η καρδούλα του που την είδαμε να πάλλεται και να φωσφορίζει. 

Άντε με το καλό και να πάνε όλα καλά!!!!

Απολαυσε το κορίτσι μου….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

Καλημερα κοριτσάκι μου🥰🥰🥰 την Πέμπτη έκανα την σπερματεγχυνση και με την διεγερση έκανα δυο αυγουλακια! Όταν έκανα την σπερματεγχυνση δεν είχαν σκάσει όποτε ο γιατρός μας είπε να εχουμε και μια επαφή την επόμενη μέρα το πρωί όπου και έγινε🙏από  σήμερα ξεκινάω σικλακουρ προγεστερονη και σαλοσπιρ ! Μακάρι να πανε όλα καλά 🙏🙏🙏

Μακάρι να πάνε όλα καλά και σε λίγες μέρες να μας πεις τα όμορφα νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Εντάξει λιώνω!!!!! Είναι τέλεια….

Με το καλό να έρθει η μπουμπου σου!!!

Ωραια ιδέα για άλμπουμ είναι να βρεις έναν φωτογράφο απ την περιοχή σου να κάνετε μια φωτογράφιση τώρα που είσαι έγκυος και μετά να έρθει να φωτογραφήσει το μωρό όταν είναι λίγων ημερών.
Το είχα κάνει στο δεύτερο, μην φανταστείς κανενα κονδεπτ και τέτοια, πολύ απλά πράγματα. Το μωρό στο σπιτι με τα φορμάκια του και με εμάς χωρίς πολλά πολλά. Και μου έστειλε τις φωτο και έφτιαξα στο my ikona ένα άλμπουμ του μωρού. Και επειδή μετά την είχα και στην βάφτιση την ίδια φωτογράφο, το άλμπουμ της βάφτισης ξεκινούσε με φωτογραφίες απ την εγκυμοσύνη και μετά που ήταν βρέφος…πολύ ωραίο! 
και δεν είχε και κόστος. 50€ είχα πληρώσει την φωτογράφο. 

Αααα πολύ ωραία ιδέα! Αν μιλάς για Αθήνα θα μπορούσες να μου στείλεις τα στοιχεία της σε παρακαλώ σε προσωπικό μήνυμα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Αααα πολύ ωραία ιδέα! Αν μιλάς για Αθήνα θα μπορούσες να μου στείλεις τα στοιχεία της σε παρακαλώ σε προσωπικό μήνυμα;;;

Δεν είμαι Αθήνα. Αγρινιο είμαι. Αλλά στην Αθήνα θα υπάρχουν φωτογράφοι που αναλαμβάνουν. Ίσως μπορουν να βοηθήσουν τα κορίτσια που είναι από εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Δεν είμαι Αθήνα. Αγρινιο είμαι. Αλλά στην Αθήνα θα υπάρχουν φωτογράφοι που αναλαμβάνουν. Ίσως μπορουν να βοηθήσουν τα κορίτσια που είναι από εκεί. 

Α είμαστε κοντά δηλαδή!!! Θα το ψάξω τώρα που θα κατέβω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Αμέ... Θα σας έβαζα ούτως ή άλλως απλά δεν μπορούσα απο το κινητό!!!417514138_Bellypainting.thumb.jpg.05ed9f5eae9d20f4ac0886edc68910f4.jpg

Τι όμορφη κοιλιτσααααα🥰🥰🥰 σε 2 μήνες θα κρατάς την μπουμπου αγκαλιά ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

Καλημερα κοριτσάκι μου🥰🥰🥰 την Πέμπτη έκανα την σπερματεγχυνση και με την διεγερση έκανα δυο αυγουλακια! Όταν έκανα την σπερματεγχυνση δεν είχαν σκάσει όποτε ο γιατρός μας είπε να εχουμε και μια επαφή την επόμενη μέρα το πρωί όπου και έγινε🙏από  σήμερα ξεκινάω σικλακουρ προγεστερονη και σαλοσπιρ ! Μακάρι να πανε όλα καλά 🙏🙏🙏

Εύχομαι σε δυο εβδομάδες να μας στείλεις το θετικό σου τεστ 🌈❤️ υπομονή και πίστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Για να ελαφρυνω λίγο το κλίμα, ποιες είναι στην αναμονή για θετικό τεστακι;

Εγω αναμένω περίοδο την Παρασκευή οποτε είμαι σε φάση αναμονής..

δεν πήρα και τεστ ακόμη..εντυπωσιάζομαι με τον εαυτό μου 😂😂 έχω κάποια τσιμπήματα χαμηλά..πόνους όχι ακόμη..την Πέμπτη ήμουν χάλια με πονοκέφαλο..να δούμε αν κάνανε κάτι αυτό το μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Τι όμορφη κοιλιτσααααα🥰🥰🥰 σε 2 μήνες θα κρατάς την μπουμπου αγκαλιά ❤️❤️

Ναι, πραγματικά μου φαίνεται απίστευτο!!! 23 Ιουνίου σήμερα... Ακριβώς 2 μήνες πριν την ΠΗΤ 23 Αυγούστου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Εγω αναμένω περίοδο την Παρασκευή οποτε είμαι σε φάση αναμονής..

δεν πήρα και τεστ ακόμη..εντυπωσιάζομαι με τον εαυτό μου 😂😂 έχω κάποια τσιμπήματα χαμηλά..πόνους όχι ακόμη..την Πέμπτη ήμουν χάλια με πονοκέφαλο..να δούμε αν κάνανε κάτι αυτό το μήνα..

Καλημέρα! Εμείς ξεκινάμε love zone :) Μέσα στην εβδομάδα είναι η ωορρηξία μου και μετά βλέπουμε :)


@Mpourmpoulo καλή επιτυχία! Και με το καλό να έρθουν διδυμάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η annie! είπε:

Εγώ ξεκινάω 9η συνήθως καθώς η ωορρηξία μου παίζει από 12-15η μέρα. Κ όταν δω την ορμόνη να ανεβαίνει κάνω 2 τεστακια τη μέρα. Ένα μεσημέρι κ ένα αργά το απόγευμα. Αυτός ο κύκλος ήταν ιδιαίτερος γιατί ήμουν άρρωστη με γαστρεντερίτιδα κ έκανα μόνο ένα (αποδίδω τα τόσο έντονα τεστ στην αφυδάτωση🤣🤣)

Εγώ είμαι 5η ΜΤΩ όποτε έχουμε μέλλον ακόμα.. Το καλό είναι ότι έχω ξεμείνει από τεστ κ δε θα μπω στον πειρασμό να ξεκινήσω νωρίς. Λογικά πάντα.. Μ έχω ικανή να παραγγείλω🤣🤣🤣

Τι υπέροχη κοιλιτσα κοριτσάκι μου😍😍 Με το καλοοοο!!!

Όλα θα πάνε καλά έχω feeling!!! Άσε που πιστεύω ότι μαζί θα είμαστε κ αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά κ για τις 2 μας!!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈 Ποτε είναι να κανεις χοριακη;;

Αχ μακάρι κοριτσάκι μου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου και στις δυο μας🙏λέω να ξεκινήσω τεστ την άλλη Δευτέρα που θα είμαι 11η μέρα από την σπερματεγχυνση 🙏τώρα για χοριακη ανάλογα αν βγει θετικο το τεστ θα πάω την επόμενη ή την μεθεπόμενη !

στις πριν 21 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά και σε λίγες μέρες να μας πεις τα όμορφα νέα σου!!!

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι🙏🙏🙏

στις πριν 16 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

@Mpourmpouloκαλη επιτυχία κορίτσι μου σε λιγες ημερες να μας πεις τα ευχάριστα 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου🥰🙏μακάρι να ήρθε το θαυματακι μου και να μεινει🥰🌈

στις πριν 9 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Εύχομαι σε δυο εβδομάδες να μας στείλεις το θετικό σου τεστ 🌈❤️ υπομονή και πίστη!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου🙏🌈🥰 σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου🙏

στις πριν 43 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα! Εμείς ξεκινάμε love zone :) Μέσα στην εβδομάδα είναι η ωορρηξία μου και μετά βλέπουμε :)


@Mpourmpoulo καλή επιτυχία! Και με το καλό να έρθουν διδυμάκια!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου🥰🙏 και ένα να έρθει δεν έχω κανένα απόλυτος θέμα 🙏🌈 ότι πει ο θεος για καλό 🥰🙏 καλή επιτυχια και σε εσενα🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι, πραγματικά μου φαίνεται απίστευτο!!! 23 Ιουνίου σήμερα... Ακριβώς 2 μήνες πριν την ΠΗΤ 23 Αυγούστου!!!

19 Αυγούστου έχει Πανσέληνο…για εκεί κοντά σε βλέπω!!! Να ξέρεις στην πανσέληνο κάτι γίνεται με τα μαγνητικά πεδία στη γη και αυξάνονται οι γέννες λένε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/6/2024 at 10:42 ΠΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Ευχαριστώ... Δεν έχω πολλές φωτογραφίες μέχρι τώρα αλλά απο εδώ και πέρα νομίζω θα φτιάξω album για να έχω να δείχνω στην κόρη μου όταν μεγαλώσει!

Εγώ την έβγαζα φωτογραφία κάθε 2-3 εβδομάδες σαν ημερολόγιο 😜 

Ε όταν βγει η μπέμπα θα γεμίσεις το κινητό φωτογραφίες και βίντεο! Άδειασε χώρο στη μνήμη να έχεις 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/6/2024 at 10:38 ΠΜ, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

Καλημερα κοριτσάκι μου🥰🥰🥰 την Πέμπτη έκανα την σπερματεγχυνση και με την διεγερση έκανα δυο αυγουλακια! Όταν έκανα την σπερματεγχυνση δεν είχαν σκάσει όποτε ο γιατρός μας είπε να εχουμε και μια επαφή την επόμενη μέρα το πρωί όπου και έγινε🙏από  σήμερα ξεκινάω σικλακουρ προγεστερονη και σαλοσπιρ ! Μακάρι να πανε όλα καλά 🙏🙏🙏

Με το καλό κορίτσι μου! Είμαι σίγουρη ότι θα δούμε θετικό τεστακι 😊 🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ditaki είπε:

19 Αυγούστου έχει Πανσέληνο…για εκεί κοντά σε βλέπω!!! Να ξέρεις στην πανσέληνο κάτι γίνεται με τα μαγνητικά πεδία στη γη και αυξάνονται οι γέννες λένε. 

Ωωωωχχχχχχ... Λες;;; Είδωμεν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Εγώ την έβγαζα φωτογραφία κάθε 2-3 εβδομάδες σαν ημερολόγιο 😜 

Ε όταν βγει η μπέμπα θα γεμίσεις το κινητό φωτογραφίες και βίντεο! Άδειασε χώρο στη μνήμη να έχεις 😜

Η εφαρμογή που έχω στο κινητό έχει bump gallery... Οπότε κάθε βδομάδα βγάζω, αλλά φαίνεται μόνο η κοιλιά που μεγαλώνει... Μετά θα χρειαστώ πολλούς εξωτερικούς δίσκους μου φαίνεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Η εφαρμογή που έχω στο κινητό έχει bump gallery... Οπότε κάθε βδομάδα βγάζω, αλλά φαίνεται μόνο η κοιλιά που μεγαλώνει... Μετά θα χρειαστώ πολλούς εξωτερικούς δίσκους μου φαίνεται!!!

@Eliza Kats κορίτσια μπορείτε να αγοράσετε έξτρα αποθηκευτικο χώρο Google και είστε ήσυχες!!!! Μικρή συνδρομή έχει και δεν αναγκάζεσαι να διαγράψεις τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

@Eliza Kats κορίτσια μπορείτε να αγοράσετε έξτρα αποθηκευτικο χώρο Google και είστε ήσυχες!!!! Μικρή συνδρομή έχει και δεν αναγκάζεσαι να διαγράψεις τίποτα!

κορίτσι τι κάνεις εσύ;;  πώς είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...