Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κοριτσι μου μεγαλώνει το μωρακι σου πηγαίνουν όλα καλά έφτασες στα μισά την εγκυμοσυνης  😊

καλα αποτελέσματα να έχεις με την καμπύλη 

και εννοείται περιμένουμε νέα από το παρτυ σου 😂

Εννοείται θα σας ενημερώσω!!!! Ανυπομονούμε τώρα για αυτό εμένα τώρα θα με φάει η αγωνία!!! 🤪🤪🤪

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Πόσα έχεις βάλει σύνολο δηλαδή;;; Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου με τις εξετάσεις σου.

Και περιμένουμε σε λίγες μέρες και τα νέα απο το πάρτυ, ε;;; Μην ξεχνιόμαστε!

Εννοείται θα σας πω!!! Έχω βάλει σύνολο 5.5 κιλά!! Σε ευχαριστώ όλα καλά θα είναι με τις εξετάσεις τώρα αν σε αυτό γλιτώσω την πίεση και  έχω διαβήτη θα πηδήξω από το μπαλκόνι μας 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

εγώ είχα γράψει ότι η d-μανόζη λέγεται ότι μπορεί να εμποδίσει την εμφύτευση άλλά εφόσον βρίσκεσαι στο παράθυρο της εμφύτευσης. Εάν είσαι στην 16η μέρα του κύκλου έχεις ακόμα, κι επιπλέον το σώμα αποβάλλει αυτή την ουσία σε 4 ώρες, άρα είσαι κομπλέ. Σε κάθε περίπτωση όμως, συμβουλεύσου και το γυναικολόγο/φαρμακοποιό σου, γιατί εγώ γιατρός δεν είμαι προφανώς, απλά αυτή την πληροφορία έχω. Εμένα η γυναικολόγος μου έδωσε συμπλήρωμα d-μανόζη με την οδηγία να το παίρνω προληπτικά μετά την επαφή κατα τις γόνιμες μέρες για να προφυλακτώ από τυχόν ουραλοιμώξεις. 

Ναι η μανοζη είναι θαυματουργή!!!! εγώ έπαιρνα στην πρώτη εγκυμοσύνη ταυτόχρονα με την αντιβίωση όταν είχα ουρολοίμωξη κ την συνέχισα κ λίγο προληπτικά μη τυχόν κ έχουμε υποτροπή! Η μανοζη δεν ειναι τίποτα δεν πιστεύω να επηρεάζει την εμφύτευς, Γιατί είναι απλά ένα σάκχαρο δεν είναι κάτι φαρμακευτικό,  αλλά σίγουρα συμβουλεύσουν τον γιατρο σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εννοείται θα σας ενημερώσω!!!! Ανυπομονούμε τώρα για αυτό εμένα τώρα θα με φάει η αγωνία!!! 🤪🤪🤪

 

Εννοείται θα σας πω!!! Έχω βάλει σύνολο 5.5 κιλά!! Σε ευχαριστώ όλα καλά θα είναι με τις εξετάσεις τώρα αν σε αυτό γλιτώσω την πίεση και  έχω διαβήτη θα πηδήξω από το μπαλκόνι μας 😂😂😂

Μια χαρά είσαι. Άντε βρε... Όλα καλά θα είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα! Πως είστε;

εγώ πήγα σήμερα για εξετάσεις αίματος και ούρων προληπτικά και βρέθηκα με ουρολοίμωξη χωρίς συμπτώματα 👀 είμαι στην 16η μέρα..η ωορρηξία πέρασε..πρέπει να προσέξω κάτι με την αγωγή; νομίζω κάποια κοπέλα στο φορουμ είχε πει ότι κάποια συμπληρώματα ισως εμποδίζουν την εμφύτευση..

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγω παθαίνω συνέχεια δυστυχώς  δηλαδή 3-4 σίγουρα μέσα στο έτος. Πριν 4 μηνες που είχα πάθει μου έδωσε αντιβίωση που να είναι οκ σε περίπτωση εγκυμοσύνης αλλά μου ανέφερε και ο γυναικολόγος και ο ουρολόγος ότι στην πολύ αρχή της εγκυμοσύνης δεν υπάρχει πρόβλημα(ήμουν σε ωορρηξία όταν είχα πάθει). 
 

Με την μαννοζη έχω πραγματικά σωθεί! Πίνω πάντα μετά από κάθε επαφή. Το διάβασα για μια κοπέλα που έγραψε ότι ίσως επηρεάζει στην εμφύτευση αλλά εμένα ο γυναικολόγος μου είπε να το συνεχίσω κανονικά. Επειδή αυτά από γιατρο σε γιατρο αλλάζουν οι γνώμες καλό είναι να ρωτήσεις τον δικό σου γιατρο για να σου πει εκείνος την άποψη του σε αυτό. 
 

Ευχομαι περαστικά και με ένα θετικό τεστ🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Ξέρω θα πείτε "καλά αυτή κάθε μέρα την βρίσκει και κάτι άλλο??" Αλλά είναι πραγματικότητα και χρειάζομαι τις συμβουλές σας.

Όπως σας είπα εχθές είχα έντονο τυμπανισμό στην κοιλιά σε συνδυασμό με πόνους. Αυτό πέρασε κατά τις 12 το μεσημέρι. Και ξεκίνησε ο στομαχόπονος. Δηλαδή ενώ ήμουν στην δουλειά και είχα φάει τα δύο φρούτα που είχα φέρει, ξεκίνησε να με πονάει το στομάχι μου και το ένιωθα άδειο. Έκανα υπομονή μέχρι να πάω σπίτι για να φάω κανονικό φαγητό. Ένιωθα να πεινάω ΤΌΟΟΣΟ πολύ σε σημείο που με είχε πιάσει πόνος και στην πλάτη (εντάξει αυτό δεν το έχω ξανά νιώσει ποτέ, πολύ άσχημο). Φτάνω λοιπόν στο σπίτι και βάζω να φάω σνίτσελ κοτόπουλου  με ρύζι. Κορίτσια έφαγα 2 μπουκιές και ένιωθα να σκάω. 

Μην σας τα πολυλογώ αυτό έγινε και το βράδυ και σήμερα το πρωί που ξύπνησα διπλωμένη από τον πόνο. Προσπάθησα να φάω λίγο τοστ αλλά δεν μπορούσα να το καταπιώ. Τώρα είμαι στην δουλειά και έχει ξεκινήσει πάλι ο πόνος. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Μήπως να ρωτήσεις το γυναικολόγο σου; Αν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης, αφού δεν έχεις συμπτώματα, μήπως θα μπορούσες να καθυστερήσεις την αγωγή; 

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

εγώ είχα γράψει ότι η d-μανόζη λέγεται ότι μπορεί να εμποδίσει την εμφύτευση άλλά εφόσον βρίσκεσαι στο παράθυρο της εμφύτευσης. Εάν είσαι στην 16η μέρα του κύκλου έχεις ακόμα, κι επιπλέον το σώμα αποβάλλει αυτή την ουσία σε 4 ώρες, άρα είσαι κομπλέ. Σε κάθε περίπτωση όμως, συμβουλεύσου και το γυναικολόγο/φαρμακοποιό σου, γιατί εγώ γιατρός δεν είμαι προφανώς, απλά αυτή την πληροφορία έχω. Εμένα η γυναικολόγος μου έδωσε συμπλήρωμα d-μανόζη με την οδηγία να το παίρνω προληπτικά μετά την επαφή κατα τις γόνιμες μέρες για να προφυλακτώ από τυχόν ουραλοιμώξεις. 

σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες :) περιμένω να βγει η καλλιέργεια και θα μιλήσω με την γυναικολόγο μου..πάντως ο παθολόγος μου είπε να πίνω πολύ νερό και να πάρω κάτι φακελάκια με κρανμπερι και θα φύγει εφόσον δεν έχω συμπτώματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ξέρω θα πείτε "καλά αυτή κάθε μέρα την βρίσκει και κάτι άλλο??" Αλλά είναι πραγματικότητα και χρειάζομαι τις συμβουλές σας.

Όπως σας είπα εχθές είχα έντονο τυμπανισμό στην κοιλιά σε συνδυασμό με πόνους. Αυτό πέρασε κατά τις 12 το μεσημέρι. Και ξεκίνησε ο στομαχόπονος. Δηλαδή ενώ ήμουν στην δουλειά και είχα φάει τα δύο φρούτα που είχα φέρει, ξεκίνησε να με πονάει το στομάχι μου και το ένιωθα άδειο. Έκανα υπομονή μέχρι να πάω σπίτι για να φάω κανονικό φαγητό. Ένιωθα να πεινάω ΤΌΟΟΣΟ πολύ σε σημείο που με είχε πιάσει πόνος και στην πλάτη (εντάξει αυτό δεν το έχω ξανά νιώσει ποτέ, πολύ άσχημο). Φτάνω λοιπόν στο σπίτι και βάζω να φάω σνίτσελ κοτόπουλου  με ρύζι. Κορίτσια έφαγα 2 μπουκιές και ένιωθα να σκάω. 

Μην σας τα πολυλογώ αυτό έγινε και το βράδυ και σήμερα το πρωί που ξύπνησα διπλωμένη από τον πόνο. Προσπάθησα να φάω λίγο τοστ αλλά δεν μπορούσα να το καταπιώ. Τώρα είμαι στην δουλειά και έχει ξεκινήσει πάλι ο πόνος. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.

καλημέρα κοπέλα μου..αν προσπαθήσεις να κάνεις μικρά και τακτικά γεύματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna_30 είπε:

καλημέρα κοπέλα μου..αν προσπαθήσεις να κάνεις μικρά και τακτικά γεύματα; 

Προσπαθώ να το κάνω αλλά δεν μπορώ να καταπιώ. Δηλαδή μασώ την τροφή και δεν μπορεί να γίνει η κατάποση, σαν να είναι ξεραμένος ο οισοφάγος μου, δεν ξέρω. Καταλήγω να το φτύνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Προσπαθώ να το κάνω αλλά δεν μπορώ να καταπιώ. Δηλαδή μασώ την τροφή και δεν μπορεί να γίνει η κατάποση, σαν να είναι ξεραμένος ο οισοφάγος μου, δεν ξέρω. Καταλήγω να το φτύνω.

Να πάρεις το γιατρό σου κορίτσι μου!!! Μήπως να σε δει και ένας ΩΡιΛά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ξέρω θα πείτε "καλά αυτή κάθε μέρα την βρίσκει και κάτι άλλο??" Αλλά είναι πραγματικότητα και χρειάζομαι τις συμβουλές σας.

Όπως σας είπα εχθές είχα έντονο τυμπανισμό στην κοιλιά σε συνδυασμό με πόνους. Αυτό πέρασε κατά τις 12 το μεσημέρι. Και ξεκίνησε ο στομαχόπονος. Δηλαδή ενώ ήμουν στην δουλειά και είχα φάει τα δύο φρούτα που είχα φέρει, ξεκίνησε να με πονάει το στομάχι μου και το ένιωθα άδειο. Έκανα υπομονή μέχρι να πάω σπίτι για να φάω κανονικό φαγητό. Ένιωθα να πεινάω ΤΌΟΟΣΟ πολύ σε σημείο που με είχε πιάσει πόνος και στην πλάτη (εντάξει αυτό δεν το έχω ξανά νιώσει ποτέ, πολύ άσχημο). Φτάνω λοιπόν στο σπίτι και βάζω να φάω σνίτσελ κοτόπουλου  με ρύζι. Κορίτσια έφαγα 2 μπουκιές και ένιωθα να σκάω. 

Μην σας τα πολυλογώ αυτό έγινε και το βράδυ και σήμερα το πρωί που ξύπνησα διπλωμένη από τον πόνο. Προσπάθησα να φάω λίγο τοστ αλλά δεν μπορούσα να το καταπιώ. Τώρα είμαι στην δουλειά και έχει ξεκινήσει πάλι ο πόνος. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.

Καλημέρα και περαστικά σου! Πάρε σε παρακαλώ τον γιατρό σου τηλέφωνο, γιατί εδώ όλες θα λέμε την γνώμη μας αλλά είσαι έγκυος και πρέπει να πάρεις τον γιατρό σου για να σε συμβουλέψει σωστά. Μην κάθεσαι να υποφέρεις χωρίς λόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; Εγώ επιτέλους συνήλθα από τη γαστρεντερίτιδα!!! Με τσάκισε 10 μέρες.. Εχθές είχαμε την πρώτη μας καλοκαιρινή γιορτουλα στον παιδικό των διδύμων!! Πολύ μεγάλη συγκίνηση η μάνα🤣🤣🤣 

Κατα τα άλλα εχθές ξεκίνησε να πεφτει η ορμόνη όποτε σήμερα 1ΜΤΩ. Ποιες είμαστε μαζί στην αναμονή ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ξέρω θα πείτε "καλά αυτή κάθε μέρα την βρίσκει και κάτι άλλο??" Αλλά είναι πραγματικότητα και χρειάζομαι τις συμβουλές σας.

Όπως σας είπα εχθές είχα έντονο τυμπανισμό στην κοιλιά σε συνδυασμό με πόνους. Αυτό πέρασε κατά τις 12 το μεσημέρι. Και ξεκίνησε ο στομαχόπονος. Δηλαδή ενώ ήμουν στην δουλειά και είχα φάει τα δύο φρούτα που είχα φέρει, ξεκίνησε να με πονάει το στομάχι μου και το ένιωθα άδειο. Έκανα υπομονή μέχρι να πάω σπίτι για να φάω κανονικό φαγητό. Ένιωθα να πεινάω ΤΌΟΟΣΟ πολύ σε σημείο που με είχε πιάσει πόνος και στην πλάτη (εντάξει αυτό δεν το έχω ξανά νιώσει ποτέ, πολύ άσχημο). Φτάνω λοιπόν στο σπίτι και βάζω να φάω σνίτσελ κοτόπουλου  με ρύζι. Κορίτσια έφαγα 2 μπουκιές και ένιωθα να σκάω. 

Μην σας τα πολυλογώ αυτό έγινε και το βράδυ και σήμερα το πρωί που ξύπνησα διπλωμένη από τον πόνο. Προσπάθησα να φάω λίγο τοστ αλλά δεν μπορούσα να το καταπιώ. Τώρα είμαι στην δουλειά και έχει ξεκινήσει πάλι ο πόνος. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.

Μικρά κ συχνά γεύματα κοριτσάκι μου γλυκό. Ότι ανέχεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; Εγώ επιτέλους συνήλθα από τη γαστρεντερίτιδα!!! Με τσάκισε 10 μέρες.. Εχθές είχαμε την πρώτη μας καλοκαιρινή γιορτουλα στον παιδικό των διδύμων!! Πολύ μεγάλη συγκίνηση η μάνα🤣🤣🤣 

Κατα τα άλλα εχθές ξεκίνησε να πεφτει η ορμόνη όποτε σήμερα 1ΜΤΩ. Ποιες είμαστε μαζί στην αναμονή ;

ταλαιπωρήθηκες κορίτσι μου αλλά πέρασε επιτέλους..

φαντάζομαι συγκίνηση με τα διδυμάκια ❤️ 

εγώ εγωωω, είμαι 5ΜΤΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; Εγώ επιτέλους συνήλθα από τη γαστρεντερίτιδα!!! Με τσάκισε 10 μέρες.. Εχθές είχαμε την πρώτη μας καλοκαιρινή γιορτουλα στον παιδικό των διδύμων!! Πολύ μεγάλη συγκίνηση η μάνα🤣🤣🤣 

Κατα τα άλλα εχθές ξεκίνησε να πεφτει η ορμόνη όποτε σήμερα 1ΜΤΩ. Ποιες είμαστε μαζί στην αναμονή ;

Αχ όντως πρέπει να είναι πολύ συγκινητικό!!! 

Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα τέλος του μήνα κορίτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

ταλαιπωρήθηκες κορίτσι μου αλλά πέρασε επιτέλους..

φαντάζομαι συγκίνηση με τα διδυμάκια ❤️ 

εγώ εγωωω, είμαι 5ΜΤΩ..

Μακάρι να έρθει το πολυπόθητο θετικό αποτέλεσμα και σ' εσένα κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ξέρω θα πείτε "καλά αυτή κάθε μέρα την βρίσκει και κάτι άλλο??" Αλλά είναι πραγματικότητα και χρειάζομαι τις συμβουλές σας.

Όπως σας είπα εχθές είχα έντονο τυμπανισμό στην κοιλιά σε συνδυασμό με πόνους. Αυτό πέρασε κατά τις 12 το μεσημέρι. Και ξεκίνησε ο στομαχόπονος. Δηλαδή ενώ ήμουν στην δουλειά και είχα φάει τα δύο φρούτα που είχα φέρει, ξεκίνησε να με πονάει το στομάχι μου και το ένιωθα άδειο. Έκανα υπομονή μέχρι να πάω σπίτι για να φάω κανονικό φαγητό. Ένιωθα να πεινάω ΤΌΟΟΣΟ πολύ σε σημείο που με είχε πιάσει πόνος και στην πλάτη (εντάξει αυτό δεν το έχω ξανά νιώσει ποτέ, πολύ άσχημο). Φτάνω λοιπόν στο σπίτι και βάζω να φάω σνίτσελ κοτόπουλου  με ρύζι. Κορίτσια έφαγα 2 μπουκιές και ένιωθα να σκάω. 

Μην σας τα πολυλογώ αυτό έγινε και το βράδυ και σήμερα το πρωί που ξύπνησα διπλωμένη από τον πόνο. Προσπάθησα να φάω λίγο τοστ αλλά δεν μπορούσα να το καταπιώ. Τώρα είμαι στην δουλειά και έχει ξεκινήσει πάλι ο πόνος. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.

Εγω θα σου προτείνω να τρως κάτι συνέχεια πχ παρε μαζί μου καποια κριτσίνια ,φρυγανιές, κράκερ να έχεις στην δουλειά μέσα στην τζαντα σου και νεράκι αρκετό τώρα με την ζεστη 

Επισης το μεσημέρι να τρώς πιο ελαφριά γεύματα πχ το σνίτσελ τώρα είναι λόγο βαρύ για το στομάχι σου 

εγω πριν λίγο καιρό εφαγα σνιτσελ χοιρινό που δεν έχω και θέμα άλλο με το στομάχι μου και το βράδυ έκανα 4 φορές εμετό πριν κοιμηθώ θεώρησα πως ήταν από αυτό γιατί δεν έχω ξανά κάνει 

Αλλα γενικα θέματα με το στομάχι μπορεί να έχει στο πρώτο τρίμηνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

ταλαιπωρήθηκες κορίτσι μου αλλά πέρασε επιτέλους..

φαντάζομαι συγκίνηση με τα διδυμάκια ❤️ 

εγώ εγωωω, είμαι 5ΜΤΩ..

Κ έχεις 16 μέρες ωχρινικη αν θυμάμαι καλά; Πέρασε αλλά ακόμα έχω φούσκωμα κ ζόρι😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα και περαστικά σου! Πάρε σε παρακαλώ τον γιατρό σου τηλέφωνο, γιατί εδώ όλες θα λέμε την γνώμη μας αλλά είσαι έγκυος και πρέπει να πάρεις τον γιατρό σου για να σε συμβουλέψει σωστά. Μην κάθεσαι να υποφέρεις χωρίς λόγο.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Να πάρεις το γιατρό σου κορίτσι μου!!! Μήπως να σε δει και ένας ΩΡιΛά;;;

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Μικρά κ συχνά γεύματα κοριτσάκι μου γλυκό. Ότι ανέχεσαι..

Θα περιμένω λίγο για να δω πως θα εξελιχθεί και θα τον καλέσω αν συνεχίσουν τα συμπτώματα. Προς το παρόν έφαγα λίγο ψωμάκι σκέτο και έχει ηρεμήσει.

Σας ευχαριστώ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Μακάρι να έρθει το πολυπόθητο θετικό αποτέλεσμα και σ' εσένα κορίτσι μου!!!

να σαι καλά κοπέλα μου!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κ έχεις 16 μέρες ωχρινικη αν θυμάμαι καλά; Πέρασε αλλά ακόμα έχω φούσκωμα κ ζόρι😢😢😢

σωστά σωστά..περιμένω 28/6..

υπομονή λίγο ακόμη..θα είσαι καλύτερα μέρα με τη μέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου.. είμαι στην αίθουσα αναμονής για να κάνω την αυχενική. Από προχτές τη νύχτα έχω αιματακι, πότε καφέ πότε κόκκινο. Όχι πολύ σε ποσότητα αλλά ήταν αρκετό για να αγχωθω όσο δεν πάει. Πέρασα μια πολύ κουραστική εβδομάδα στο χωριό του άντρα μου με μηδέν βοήθεια από πεθερικά με την μικρή, οπότε ίσως φταίει αυτό.  Κάντε μια προσευχουλα σας παρακαλώ να είναι καλά το μωράκι μου 🙏🙏 Έχω βουρκωσει από τον φόβο μου . 

Θα σας ενημερώσω μόλις τελειώσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

να σαι καλά κοπέλα μου!!

σωστά σωστά..περιμένω 28/6..

υπομονή λίγο ακόμη..θα είσαι καλύτερα μέρα με τη μέρα..

Μαζί πάλι!!! Εγώ βάσει τεστ 30/6.. Αχ το ελπίζω γιατί βαρέθηκα να είμαι έτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου.. είμαι στην αίθουσα αναμονής για να κάνω την αυχενική. Από προχτές τη νύχτα έχω αιματακι, πότε καφέ πότε κόκκινο. Όχι πολύ σε ποσότητα αλλά ήταν αρκετό για να αγχωθω όσο δεν πάει. Πέρασα μια πολύ κουραστική εβδομάδα στο χωριό του άντρα μου με μηδέν βοήθεια από πεθερικά με την μικρή, οπότε ίσως φταίει αυτό.  Κάντε μια προσευχουλα σας παρακαλώ να είναι καλά το μωράκι μου 🙏🙏 Έχω βουρκωσει από τον φόβο μου . 

Θα σας ενημερώσω μόλις τελειώσω...

κοπέλα μουυυ εύχομαι να είναι όλα καλά ❤️ περιμενουμε νεα σου από το σποράκι ❤️ 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μαζί πάλι!!! Εγώ βάσει τεστ 30/6.. Αχ το ελπίζω γιατί βαρέθηκα να είμαι έτσι!!

να δουμε τι κάναμε κι αυτόν τον μήνα..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου.. είμαι στην αίθουσα αναμονής για να κάνω την αυχενική. Από προχτές τη νύχτα έχω αιματακι, πότε καφέ πότε κόκκινο. Όχι πολύ σε ποσότητα αλλά ήταν αρκετό για να αγχωθω όσο δεν πάει. Πέρασα μια πολύ κουραστική εβδομάδα στο χωριό του άντρα μου με μηδέν βοήθεια από πεθερικά με την μικρή, οπότε ίσως φταίει αυτό.  Κάντε μια προσευχουλα σας παρακαλώ να είναι καλά το μωράκι μου 🙏🙏 Έχω βουρκωσει από τον φόβο μου . 

Θα σας ενημερώσω μόλις τελειώσω...

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου! Σε σκεφτομουν κ έλεγα σήμερα να σε ρωτήσω!! Περιμένουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μωράκι έγινε αγγελάκι... Τώρα έχω 3 εκεί ψηλά και η καρδιά μου ματώνει...πόσο πόνο να αντέξω.. ξέρω ότι πρέπει να είμαι δυνατή για την κορούλα μου αλλά πονάω τόσο πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

Το μωράκι έγινε αγγελάκι... Τώρα έχω 3 εκεί ψηλά και η καρδιά μου ματώνει...πόσο πόνο να αντέξω.. ξέρω ότι πρέπει να είμαι δυνατή για την κορούλα μου αλλά πονάω τόσο πολύ. 

Αγάπη μου λυπάμαι τόσο μα τόσο πολύ.... απιστεύτο... δε περιμένα με τίποτα αυτή την εξέλιξη.... 💔

δεν υπάρχουν λόγια να απαλύνουν τον πόνο αυτό, το γνωρίζεις κι εσύ κι όλες όσες το έχουμε βιώσει... Εύχομαι να βρεις τη δύναμη σύντομα να σταθείς στα πόδια σου ψυχικά και σωματικά και το κουράγιο να προσπαθήσεις πάλι όποτε αισθανθείς έτοιμη 🙏  

Μια τεράστια αγκαλιά 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ πολύ χάρηκα κορίτσι μου!! Με το καλό το μωράκι σας!! Εύχομαι μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη, που θα την χαρείτε!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...