Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Γραμμή ελέγχου είχε! Απλά εννοώ ότι άργησε να ασπρίσει το τεστ! 

 

Προφανώς κ έχω σε σκιερό κ δροσερό μέρος και αλλά τεστακια. Τι νόμιζες θα ήμουν καμία λογική; 😂😂 απλά εκείνα είναι hometest και δεν είναι πρώιμης, οπότε τα αφήνω για αργότερα! Δε θα κάνω άλλο μέχρι την Τρίτη τώρα! 

Απλά σ αγαπώ!!!🤣🤣🤣 Πολύ φίλη μου όμως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Δε ξέρω ρε συ μ έπιασε ένας πανικός επειδή μπήκα στο ίδιο δωμάτιο που πέρυσι είχαν συμβεί όλα εκείνα... Ακριβώς στο ίδιο κρεβάτι όμως είδα και το φασολάκι να με χαιρετάει κορίτσια 🥲🥲🥲🥲🥲 εβαλα τα κλάματα εννοείται όπως καταλαβαίνετε! Κουνούσε χεράκια το γλυκο μου δε το πιστεύω αυτό που είδα 😍

Όσον αφορά τα κίτρινα υγρά μου πήρε δείγμα και αποφάνθηκε ότι είναι κάποια ήπιας μορφής λοίμωξη οπότε προληπτικά μου έγραψε μια κολπική γελη, υπόθετα και μια αντιβίωση. Για τις 6 μέρες που θα παίρνω τα κολπικά υπόθετα είπε να πάρω την προγεστερόνη από το στόμα. Αυταααααα

Πήρα μια βαθιά ανάσα ☺️☺️☺️ σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη ❤️❤️

Νομίζω ο καλύτερος τρόπος ήταν αυτός..που σε χαιρετούσε το φασολάκι σου..σαν να σου έλεγε είμαι εδώ μαμα και είμαι καλά, μην ανησυχείς.. 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Απλά σ αγαπώ!!!🤣🤣🤣 Πολύ φίλη μου όμως 

Χαχαχα ναι και ταχα μου κάνω τα τεστακια από τώρα για να προσέχω τις κινήσεις μου λόγω μωρού 🤣🤣 πήγα και με περίσσιο θράσος στον άντρα μου και του λέω, βλέπεις κάτι να αχνοφαίνεται; Μου λέει αγάπη μου σε χτύπησε η ζέστη από τώρα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια, μιας και μου συμβαίνει το θαύμα για πρώτη φορά, και εύχομαι να έχουμε και αίσιο τέλος (είπαμε κρατάμε χαμηλά την μπάλα), θέλω να σας ευχαριστήσω για την συμπαράσταση και την δύναμη που μου δίνατε κάθε μήνα ΄΄εναν ολόκληρο χρόνο τώρα.

Επίσης ήθελα να πω το εξής σε όσες κοπέλες προσπαθούν, το άγχος ΟΝΤΩΣ παίζει ρόλο. Πραγματικά δεν ξέρω πως να το ερμηνεύσω και ίσως απλά να έτυχε, αλλά αυτόν και τον προηγούμενο μήνα έκανα ένα τεστ ωορρηξίας απλά γιατί είχα πολύ δυνατούς πόνους και ως εκεί. Είχαμε επαφές όποτε θέλαμε χωρίς να κάθομαι στο κρεβάτι με σηκωμένα πόδια χωρίς να έχουμε επαφή με συγκεκριμένο τρόπο ( όπως μας είχε υποδείξει ο γιατρός). Αλήθεια έγιναν όλα αυθόρμητα και πολύ πολύ όμορφα. Έναν χρόνο τώρα μας πέρασαν από το μυαλό 100 διαφορετικά σενάρια, στενοχωρηθήκαμε, αγχωθήκαμε και εγώ είχα ως δεδομένο πως λόγω ενδομητρίωσης δεν θα τα καταφέρναμε ποτέ!

Και ξαφνικά.........ΤΟ ΘΑΥΜΑ

Υστ: Από περιέργεια ξεκάθαρα έκανα εχθές ένα τεστ ωορρηξίας και ήταν πιο θετικό από το θετικό! Άρα ισχύει ότι δείχνει εγκυμοσύνη.

Πόσο συμφωνώ σε αυτό που λες για το άγχος και εαν δν κάνω λάθος πόσες κοπέλες είχαν θετικά αποτελέσματα όταν πλέον έφταναν στο σημείο να πουν να "κουραστούν" ψυχολογικά γιατί προσπαθούν καιρό και είτε λένε οτι θα κάνουν μια μικρή παύση είτε θα το πάνε χαλαρά και μετάάάά τσουπ...ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης 🤭🤭
Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι κορίτσι μου ❤️ ..υγεία σε σένα και το σποράκι σου ή τα σποράκια σου χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ. μίλησα με τον γιατρό μου! Μ έδωσε και πάλι αντιβίωση και ένα κολπικο υπόθετο για 7 ημέρες ! Όσο δν μπορώ ν καταπιώ χάπια τόσο αυτός μ δίνει χάπια !!! Προσπαθώ ν ξεπεράσω τον εαυτό μου για το μωρακι μου ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Νομίζω ο καλύτερος τρόπος ήταν αυτός..που σε χαιρετούσε το φασολάκι σου..σαν να σου έλεγε είμαι εδώ μαμα και είμαι καλά, μην ανησυχείς.. 😍

Ακριβώς αυτό! Νομίζω το μωράκι μου έδωσε αυτό που χρειαζομουν για να ηρεμήσω ❤️

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

@Θέτις Κ. μίλησα με τον γιατρό μου! Μ έδωσε και πάλι αντιβίωση και ένα κολπικο υπόθετο για 7 ημέρες ! Όσο δν μπορώ ν καταπιώ χάπια τόσο αυτός μ δίνει χάπια !!! Προσπαθώ ν ξεπεράσω τον εαυτό μου για το μωρακι μου ❤️❤️❤️❤️

Χαχα κουράγιο κορίτσι μου! Κι εγώ έχω βαρεθεί με τα χάπια και τις βιταμίνες, πήρα και μια θήκη σα τις γιαγιάδες για να τα θυμάμαι όλα αυτά 😅😅😅 κάνουμε τα πάντα για τα μωράκια μας όλες μας, κι εκείνες που προσπαθούμε, εκείνες που τα κυοφορούμε κι εκείνες που τα μεγαλώνουμε  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μόλις τώρα με πήραν!!! Η χοριακή μου είναι 1.265. Πως γίνεταιιιιι?????????

Πωπω μήπως είχες πιο πολλες ημερες καθυστέρηση;;;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina23 είπε:

Πόσο συμφωνώ σε αυτό που λες για το άγχος και εαν δν κάνω λάθος πόσες κοπέλες είχαν θετικά αποτελέσματα όταν πλέον έφταναν στο σημείο να πουν να "κουραστούν" ψυχολογικά γιατί προσπαθούν καιρό και είτε λένε οτι θα κάνουν μια μικρή παύση είτε θα το πάνε χαλαρά και μετάάάά τσουπ...ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης 🤭🤭
Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι κορίτσι μου ❤️ ..υγεία σε σένα και το σποράκι σου ή τα σποράκια σου χιχιχιχι

Ευχαριστώ πολύυ πολύυ!! Να είσαι καλα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πωπω μήπως είχες πιο πολλες ημερες καθυστέρηση;;;!

Πραγματικά έχω μπερδευτεί και εγώ. Στις 19 Μαιου είδα θετικό τεστ αλλά ήταν και το μοναδικό που έκανα μέσα στο μήνα. ίσως το ερμήνευσα λάθος. Αλήθεια δεν ξέρω. Πάντως όντως γιαυτό ήταν τόσο έντονο το τεστ. Σκέψου ότι βγήκαν όλες οι γραμμές με το που το έβρεξα, δεν πρόλαβαν να περάσουν τα 5 δευτερόλεπτα που σύμφωνα με τις οδηγίες έπρεπε να μείνει βυθισμένο στα ούρα. 

Μόνο ο υπέρηχος θα ξεκαθαρίσει την κατάσταση, οπότε θα περιμένω μέχρι αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Πραγματικά έχω μπερδευτεί και εγώ. Στις 19 Μαιου είδα θετικό τεστ αλλά ήταν και το μοναδικό που έκανα μέσα στο μήνα. ίσως το ερμήνευσα λάθος. Αλήθεια δεν ξέρω. Πάντως όντως γιαυτό ήταν τόσο έντονο το τεστ. Σκέψου ότι βγήκαν όλες οι γραμμές με το που το έβρεξα, δεν πρόλαβαν να περάσουν τα 5 δευτερόλεπτα που σύμφωνα με τις οδηγίες έπρεπε να μείνει βυθισμένο στα ούρα. 

Μόνο ο υπέρηχος θα ξεκαθαρίσει την κατάσταση, οπότε θα περιμένω μέχρι αύριο.

19/5 είχες θετικό τεστ ωορρηξιας;; Ε τότε είσαι 5-6 μερες καθυστέρηση κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

19/5 είχες θετικό τεστ ωορρηξιας;; Ε τότε είσαι 5-6 μερες καθυστέρηση κορίτσι μου!!! 

Ναι. Αυτό έχω υπολογίσει και εγώ. Εχθές που την έκανα ήμουν 4 μάλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι. Αυτό έχω υπολογίσει και εγώ. Εχθές που την έκανα ήμουν 4 μάλλον.

Τι σημασία έχουν αυτά.... Το θέμα είναι ότι είσαι έγκυος!!! Πολύ 🤰 🤰 🤰 🤰!! Αυτό κραραμε!!!🎉🎉👏👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;; @ΛΕΥΚΗμου συγχαρητήρια!! Υπέροχο νούμερο!! Μια χαρά πάει το σπορακι!! 

Κορίτσια πήρα ένα πρώιμης ανίχνευσης αλλά δυστυχώς βγήκε αρνητικό.. και το είχα τόσο σίγουρο αυτό το μήνα!! Ππφφφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια είμαι στα επείγοντα της κλινικής γιατί η γιατρός μου σήμερα εφημερεύει εδώ οπότε μου είπε να έρθω εδώ για να με δει για το θέμα μου. Και ξαφνικά Μ έχει πιάσει ένας κόμπος στο στομάχι γιατί σ αυτό το χώρο πέρυσι είχα έρθει για να επιβεβαιώσουμε την παλινδρόμηση της πρώτης μου εγκυμοσύνης... Ο χώρος που 3 γυναικολόγοι κοιτούσαν και ξανά κοιτούσαν τον υπέρηχο για να επιβεβαιώσουν πριν κάνουμε το οτιδήποτε... Πφφφ 

Σόρρυ που φέρνω μαυρίλα, ήθελα να το βγάλω από μέσα μου κάπως 😞

Προσεύχομαι να είναι κάτι αντιμετωπισιμο και να είναι καλά το μωράκι μου 🙏🧿

Στο ίδιο νοσοκομείο γέννησα , στο ίδιο νοσοκομείο νοσηλεύτηκα σε εγκυμοσύνη την πρώτη , μετά απόξεση στο ίδιο νοσοκομείο και δες στο ίδιο νοσοκομείο γέννησα το δεύτερο παιδί μου συγκεντρώνουμε γέννησα το 2017 δωμάτιο 158 παράθυρο μεριά , δεύτερο παιδι δωμάτιο 158 παράθυρο μεριά. Τυχαία ; Όχι και καλές και κακές αναμνήσεις είχα εκεί . Μην σκέφτεσαι αρνητικά πλέον όλα πάνε πολύ καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

@Θέτις Κ. μίλησα με τον γιατρό μου! Μ έδωσε και πάλι αντιβίωση και ένα κολπικο υπόθετο για 7 ημέρες ! Όσο δν μπορώ ν καταπιώ χάπια τόσο αυτός μ δίνει χάπια !!! Προσπαθώ ν ξεπεράσω τον εαυτό μου για το μωρακι μου ❤️❤️❤️❤️

Να σου δώσω ένα κόλπο ; Βάλε το χαπι σε ένα κουταλάκισ λίγο νερό , άσε το χάπι να λιώσει και μετά το πίνεις.😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Μόλις βγήκε η καλλιέργεια μου ! Τώρα μ βγάζει λακτοβακιλος και πρώτεας στην αερόβια καλλιέργεια!!! Κορίτσια τι είναι αυτά;; Αγχώθηκα 😱😱😱

Κοριτσι μ για τους γαλακτοβακιλους μην αγχώνεσαι.  Οι γαλακτοβάκιλλοι είναι ο φρουρός  του κόλπου κι έχουν προστατευτικό ρόλο καθώς αναστέλλουν την ανάπτυξη των μικροβίων που εισέρχονται στον κόλπο. Τωρα για τον πρωτεα δεν γνωριζω να σ πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Δε ξέρω ρε συ μ έπιασε ένας πανικός επειδή μπήκα στο ίδιο δωμάτιο που πέρυσι είχαν συμβεί όλα εκείνα... Ακριβώς στο ίδιο κρεβάτι όμως είδα και το φασολάκι να με χαιρετάει κορίτσια 🥲🥲🥲🥲🥲 εβαλα τα κλάματα εννοείται όπως καταλαβαίνετε! Κουνούσε χεράκια το γλυκο μου δε το πιστεύω αυτό που είδα 😍

Όσον αφορά τα κίτρινα υγρά μου πήρε δείγμα και αποφάνθηκε ότι είναι κάποια ήπιας μορφής λοίμωξη οπότε προληπτικά μου έγραψε μια κολπική γελη, υπόθετα και μια αντιβίωση. Για τις 6 μέρες που θα παίρνω τα κολπικά υπόθετα είπε να πάρω την προγεστερόνη από το στόμα. Αυταααααα

Πήρα μια βαθιά ανάσα ☺️☺️☺️ σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη ❤️❤️

Κορίτσι μου, συγκινήθηκα με το φασολάκι σου ❤️ Είδες όλα καλά!!! Είναι πολύ νορμάλ στην εγκυμοσύνη αλλάζει το Ph του κόλπου. Εγώ πάντως έπαιρνα και φυτικά προβιοτικά για το κολπικό μικροβίωμα σαν προστασία και τώρα θα πάρω γιατί και με την απόξεση αλλάζει το ph. Ρώτα μήπως μπορείς να παίρνεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης προληπτικά προβιοτικά. @Kate1992 κι εσύ ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσι μου, συγκινήθηκα με το φασολάκι σου ❤️ Είδες όλα καλά!!! Είναι πολύ νορμάλ στην εγκυμοσύνη αλλάζει το Ph του κόλπου. Εγώ πάντως έπαιρνα και φυτικά προβιοτικά για το κολπικό μικροβίωμα σαν προστασία και τώρα θα πάρω γιατί και με την απόξεση αλλάζει το ph. Ρώτα μήπως μπορείς να παίρνεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης προληπτικά προβιοτικά. @Kate1992 κι εσύ ☺️

Τα προβιοτικά επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη κ απορώ γιατί οι γιατροι δεν λένε να παίρνουμε! Εγώ έπαιρνα κ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη παιρνω κ τώρα κ έπαιρνα κ στον θηλασμό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να σου δώσω ένα κόλπο ; Βάλε το χαπι σε ένα κουταλάκισ λίγο νερό , άσε το χάπι να λιώσει και μετά το πίνεις.😉

Αχ ζαιρα μ , αν ήταν χάπι θ το κάνα ! Είναι κάψουλα το ερμο και δν μπορώ με τίποτα! Έχω από χθες το βράδυ ότι χάπι κ ν πάρω αναγουλιαζω κ το κάνω εμετο! Ούτε το χάπι γ τις ναυτίες δν μπορώ ν πάρω τώρα 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ κάποια άλλη λύση θ υπάρχει πιστεύω γ την αντιβίωση ! Δν γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;; @ΛΕΥΚΗμου συγχαρητήρια!! Υπέροχο νούμερο!! Μια χαρά πάει το σπορακι!! 

Κορίτσια πήρα ένα πρώιμης ανίχνευσης αλλά δυστυχώς βγήκε αρνητικό.. και το είχα τόσο σίγουρο αυτό το μήνα!! Ππφφφ 

Πόσες μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία είσαι; Πάντοτε υπάρχει ένα περιθώριο αστοχίας, κυρίως όταν υπάρχει μεγάλη χρονική απ΄όσταση από την ολοκλήρωση του κύκλου. Είναι μια ένδειξη αλλά όχι κάτι σίγουρο. Το επαναλαμβάνεις και αργότερα για να δεις με μεγαλύτερο βαθμό βεβαιότητας τι γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;; @ΛΕΥΚΗμου συγχαρητήρια!! Υπέροχο νούμερο!! Μια χαρά πάει το σπορακι!! 

Κορίτσια πήρα ένα πρώιμης ανίχνευσης αλλά δυστυχώς βγήκε αρνητικό.. και το είχα τόσο σίγουρο αυτό το μήνα!! Ππφφφ 

Κοριτσι μου κ εμενα αρνητικο κ χοριακη σημερα 0,1! Κ ειδα περιοδο σημερα κανονικα. Κ γω σιγουρο τον ειχα. Αλλα μην απογοητευεσαι παμε γ τον επομενο μηνα με ενα ξεγνοιαστο καλοκαιρι! Ενα θα σ πω π μ το ειπαν ολοι πι γιατροι π εχω παει οταν τ μυαλο τα ψαχνει ολα δεν γινεται τπτ!!! Ηρεμια κ χαλαρα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Αχ ζαιρα μ , αν ήταν χάπι θ το κάνα ! Είναι κάψουλα το ερμο και δν μπορώ με τίποτα! Έχω από χθες το βράδυ ότι χάπι κ ν πάρω αναγουλιαζω κ το κάνω εμετο! Ούτε το χάπι γ τις ναυτίες δν μπορώ ν πάρω τώρα 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ κάποια άλλη λύση θ υπάρχει πιστεύω γ την αντιβίωση ! Δν γίνεται 

Κολπική ίσως . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;; @ΛΕΥΚΗμου συγχαρητήρια!! Υπέροχο νούμερο!! Μια χαρά πάει το σπορακι!! 

Κορίτσια πήρα ένα πρώιμης ανίχνευσης αλλά δυστυχώς βγήκε αρνητικό.. και το είχα τόσο σίγουρο αυτό το μήνα!! Ππφφφ 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσι μου κ εμενα αρνητικο κ χοριακη σημερα 0,1! Κ ειδα περιοδο σημερα κανονικα. Κ γω σιγουρο τον ειχα. Αλλα μην απογοητευεσαι παμε γ τον επομενο μηνα με ενα ξεγνοιαστο καλοκαιρι! Ενα θα σ πω π μ το ειπαν ολοι πι γιατροι π εχω παει οταν τ μυαλο τα ψαχνει ολα δεν γινεται τπτ!!! Ηρεμια κ χαλαρα❤️

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσι μου κ εμενα αρνητικο κ χοριακη σημερα 0,1! Κ ειδα περιοδο σημερα κανονικα. Κ γω σιγουρο τον ειχα. Αλλα μην απογοητευεσαι παμε γ τον επομενο μηνα με ενα ξεγνοιαστο καλοκαιρι! Ενα θα σ πω π μ το ειπαν ολοι πι γιατροι π εχω παει οταν τ μυαλο τα ψαχνει ολα δεν γινεται τπτ!!! Ηρεμια κ χαλαρα❤️

Κορίτσια μου όλο το τρίμηνο Ιούνιο -ιουλιο - Αύγουστο και ειδικά τέλος Αυγούστου θα είναι ο μήνας σας... 😘😘🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

 

Κορίτσια μου όλο το τρίμηνο Ιούνιο -ιουλιο - Αύγουστο και ειδικά τέλος Αυγούστου θα είναι ο μήνας σας... 😘😘🥰

Να δουμε αμα το ειπε η μαγικη σου μπαλα τοτε ζαιρα μου σιγουρα🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Τα προβιοτικά επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη κ απορώ γιατί οι γιατροι δεν λένε να παίρνουμε! Εγώ έπαιρνα κ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη παιρνω κ τώρα κ έπαιρνα κ στον θηλασμό 

RAF μ ποια προβιοτικά παίρνεις τωρα στην εγκυμοσύνη; Το ζήτησα κ εγω απο την γιατρό να παίρνω  αλλά επειδή  σε καθημερινή βάση πινω κεφιρ μ λέει η γιατρός πως ειμαι καλυμμένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...