Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μόλις είδα στο σκούπισμα κίτρινες πηχτες εκκρίσεις κι έχω αγχωθει. Δεν εχω καποιο πόνο ή κνησμό αλλά μου φανηκε περίεργο - η αλήθεια είναι ότι και μες τη μέρα είχα έτσι λίγο ανοιχτό κίτρινο αλλά δεν έδωσα σημασία. Τώρα μου φάνηκε πολύ σκούρο και πηχτό και θορυβήθηκα. Εστειλα στη γυναικολόγο μου αμέσως και μου είπε ότι πρέπει να με δει για καταλάβει αν είναι κάποια λοίμωξη... Θα πάω αύριο, αλλά μ έχουν ζώσει τα φίδια βραδιάτικα.... 😞😞

Κορίτσι μου μπορεί να είναι απλά ορμονικό…αλλά ακόμη και λοίμωξη να είναι, οι περισσότερες είχαμε στην εγκυμοσύνη. Μια συμβατή αντιβίωση και τελειωσε. Μην αγχώνεσαι άδικα. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Ζοριζομαι λίγο με τη μπέμπα αυτές τις μέρες. Έχει πολλή γκρίνια (μάλλον από τα δόντια) και εκτός από τη νύχτα που ξυπνούσε με κλάματα τώρα γκρινιάζει και τη μέρα. Ειδικά αν είμαστε μέσα στο σπίτι δεν την κάνουμε καλά με τίποτα. Μάλλον περνάει και άγχος αποχωρισμού γιατί δεν τολμάμε να την ακουμπήσουμε κατω, πλανταζει στο κλάμα ακόμα και αν μας βλέπει μπροστά της. Φυσικά ξέρω ότι αυτή είναι μια φάση και δεν θα κρατήσει για πάντα, και το ίδιο το μωρό ζοριζεται πολύ οπότε κάνω υπομονή και προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη για να μην της μεταδώσω νευρικότητα ♥️

Με όλα αυτά βέβαια ξεχνάω εντελώς την εγκυμοσύνη μου 😂😂 Συμπτώματα πολύυυυ ήπια, όμως η κοιλίτσα άρχισε κιόλας να πετάγεται 😮😮 Ίσως επειδή έχω πρόσφατο τον προηγούμενο τοκετό και η μήτρα είναι ακόμα πολύ ελαστική. Σήμερα κλείνω την 10η εβδομάδα καιπαινω στην 11η. Σοκ!! Ούτε που καταλαβαίνω πως περνάει ο καιρός!!!

Όσο μπορούμε βγαίνουμε έξω για να είναι και η μικρή πιο ήρεμη (έξω είναι ένα άλλο μωρό 😂), και πάμε και θάλασσα, έκανε και το πρώτο της μπανάκι 🥰🥰.

Αναμένω την αυχενική στις 18 του μήνα για να αρχίσω να το λέω για την εγκυμοσύνη. Μόνο η μητέρα μου το ξέρει και μια φίλη. Πρέπει να ενημερώσω και στη δουλειά μετά, που ο προϊστάμενος μου κάνει σχέδια για τη νέα θέση που θα αναλάβω μόλις γυρίσω. Μόνο που αν πάνε όλα καλά δεν θα προλάβω να γυρίσω γιατί θα ξεκινήσει η άδεια κυοφορίας 😂

Αυτααααα τα είπα όλα με μια ανάσα, για να ξέρετε γιατί δεν είμαι πολύ ενεργή τελευταία.

@ΛΕΥΚΗ κορίτσι μουυυ συγχαρητήρια 🥳🥳🥳 Μια υπέροχη και τελειομηνα εγκυμοσύνη εύχομαι ολόψυχα!!! Όλα να πάνε κατ ευχήν 🧿🧿🧿🤞🤞🤞♥️♥️

Αχ Σα να διαβάζω για την μικρή μου! Αυτές τις μέρες, μόλις γυρίσω το βλέμμα αλλού αρχίζει την τσιρίδα! 😂 Και όταν βγαίνουμε έξω, όλοι οι φίλοι λένε τι καλό παιδί και ψέματα λες πως γκρινιάζει 😂😂 Μια χαρά τα βόλεψες με τις άδειες πάντως 👌🏼 Εγώ πιστεύω θα ξανά μείνω έγκυος μόλις γυρίσω στην δουλειά, έτσι για να μου χαλάσει το σερί 🤣 Καλά να περάσετε στα μπανακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Προς ώρας που η κοιλιά είναι ακόμα Μικρούτσικη, δεν έχω πρόβλημα. Μετά που θα μεγαλώσει δεν ξέρω πως θα τα βολεψω 😂😂 Κάνω το σταυρό μου που έχω πολυυυυ καλύτερη εγκυμοσύνη από την προηγούμενη και μπορώ και είμαι φουλ λειτουργική. Πάντα ζήλευα την αδερφή μου και την μαμά μου που μου έλεγαν ότι είχαν απίστευτα καλές εγκυμοσύνες, και έλεγα εγώ γιατί να βασανίζομαι έτσι μέχρι και τον 5ο μήνα; Και προς το τρίτο τρίμηνο άρχισαν ξανά οι εμετοί... Τώρα απλά χαίρομαι και την μπεμπουλα και την εγκυμοσύνη μου και προσεύχομαι να είναι όλα καλά εκεί μέσα 🙏🙏🙏

Ολα καλά θα πάνε κορίτσι μου, και πολύ σημαντικό που απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου ❤️ έτσι λένε, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική ακόμα και στην ίδια γυναίκα. Σε ευνοεί το φασολάκι γιατί μάλλον ακούει την αδερφούλα του απ' έξω 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσι μου μπορεί να είναι απλά ορμονικό…αλλά ακόμη και λοίμωξη να είναι, οι περισσότερες είχαμε στην εγκυμοσύνη. Μια συμβατή αντιβίωση και τελειωσε. Μην αγχώνεσαι άδικα. 😊

Αχ μακαρι να ναι έτσι κάτι αντιμετωπισιμο 🙏 σ ευχαριστώ κορίτσι μου που με καθυσηχαζεις ❤️ απλά τώρα νιώθω χαζή που δε της έστειλα νωρίτερα που είδα λίγο κίτρινο, γιατί μπορεί να πήγαινα απευθείας. Αλλά θα μου πεις τι διαφορά θα κάνει μερικές ώρες μετά; Πφφφ θα βάλω να δω μια ταινία να ξεχαστω 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αχ μακαρι να ναι έτσι κάτι αντιμετωπισιμο 🙏 σ ευχαριστώ κορίτσι μου που με καθυσηχαζεις ❤️ απλά τώρα νιώθω χαζή που δε της έστειλα νωρίτερα που είδα λίγο κίτρινο, γιατί μπορεί να πήγαινα απευθείας. Αλλά θα μου πεις τι διαφορά θα κάνει μερικές ώρες μετά; Πφφφ θα βάλω να δω μια ταινία να ξεχαστω 🥴

Ναι αυτό να κανεις!! Εγώ στην εγκυμοσύνη είχα δυο φορές λοίμωξη και πήρα αντιβίωση και όλα καλά! Και μετά στην λοχεία - θηλασμό, είχα τέτοια όπως περιγράφεις κ ο γιατρός ήταν σίγουρος πως πρόκειται για λοίμωξη αλλά τελικά ήταν όλα πεντακάθαρα και απλά πέρασε με τον καιρό. Ίσως σου δώσει και τίποτα προβιοτικά για πρόληψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ναι αυτό να κανεις!! Εγώ στην εγκυμοσύνη είχα δυο φορές λοίμωξη και πήρα αντιβίωση και όλα καλά! Και μετά στην λοχεία - θηλασμό, είχα τέτοια όπως περιγράφεις κ ο γιατρός ήταν σίγουρος πως πρόκειται για λοίμωξη αλλά τελικά ήταν όλα πεντακάθαρα και απλά πέρασε με τον καιρό. Ίσως σου δώσει και τίποτα προβιοτικά για πρόληψη. 

Ευτυχώς σήμερα έφαγα και πολύ γιαούρτι, ελπίζω να βοηθήσει κι αυτό 😅 θα χαλαρώσω λοιπόν και θα πάω αύριο να με δει 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Αχ Σα να διαβάζω για την μικρή μου! Αυτές τις μέρες, μόλις γυρίσω το βλέμμα αλλού αρχίζει την τσιρίδα! 😂 Και όταν βγαίνουμε έξω, όλοι οι φίλοι λένε τι καλό παιδί και ψέματα λες πως γκρινιάζει 😂😂 Μια χαρά τα βόλεψες με τις άδειες πάντως 👌🏼 Εγώ πιστεύω θα ξανά μείνω έγκυος μόλις γυρίσω στην δουλειά, έτσι για να μου χαλάσει το σερί 🤣 Καλά να περάσετε στα μπανακια σας!!!

Πόσο παρηγορουμαι όταν διαβάζω ότι δεν είμαι η μόνη που τα περνάω αυτά, δεν λέγεται. Γιατί σαν νέα μαμά κατευθείαν σκέφτομαι ότι κάτι έχω κάνει λάθος και αγχώνομαι. Εγώ πάντως εφόσον θέλει αγκαλιά, της την προσφέρω απλόχερα και ας είναι και όλη μέρα. Κάτι πήγε να ψελλίσει ο άντρας μου ότι την έχουμε κακομαθει μάλλον και του τον έκοψα τον αέρα 😂. Αυτές τις απόψεις του είπα των γονιών μας και των παλιότερων γενεών τις έχουν καταρρίψει οι ειδικοί εδώ και χρόνια! Κανένα μωρό δεν κακομαθαινει από αγάπη και αγκαλιές όταν τις έχει ανάγκη. Αυτά θα την κάνουν να νιώσει ασφάλεια και να γίνει ανεξάρτητη μεγαλώνοντας. Τώρα απλά είναι μωρό και μας χρειάζεται!

Υπομονή μανούλα, περνάει ο καιρός τόσο γρήγορα όπως βλέπεις και συ. Ήδη έχει μειώσει πολύ τους θηλασμούς και μου κακοφαινεται 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Πόσο παρηγορουμαι όταν διαβάζω ότι δεν είμαι η μόνη που τα περνάω αυτά, δεν λέγεται. Γιατί σαν νέα μαμά κατευθείαν σκέφτομαι ότι κάτι έχω κάνει λάθος και αγχώνομαι. Εγώ πάντως εφόσον θέλει αγκαλιά, της την προσφέρω απλόχερα και ας είναι και όλη μέρα. Κάτι πήγε να ψελλίσει ο άντρας μου ότι την έχουμε κακομαθει μάλλον και του τον έκοψα τον αέρα 😂. Αυτές τις απόψεις του είπα των γονιών μας και των παλιότερων γενεών τις έχουν καταρρίψει οι ειδικοί εδώ και χρόνια! Κανένα μωρό δεν κακομαθαινει από αγάπη και αγκαλιές όταν τις έχει ανάγκη. Αυτά θα την κάνουν να νιώσει ασφάλεια και να γίνει ανεξάρτητη μεγαλώνοντας. Τώρα απλά είναι μωρό και μας χρειάζεται!

Υπομονή μανούλα, περνάει ο καιρός τόσο γρήγορα όπως βλέπεις και συ. Ήδη έχει μειώσει πολύ τους θηλασμούς και μου κακοφαινεται 😔

Σε καταλαβαίνω, αλλά σίγουρα μεγαλώνοντας θα βρείτε άλλους τρόπους σύνδεσης 😍 Και εγώ ποτε δεν αρνούμαι αγκαλιά αλλά δεν της φτάνει ούτε αυτό! Θέλει να είμαι όρθια και ιδανικά να χορεύω 😂😂 Φάση είναι θα περάσει πιστεύω, γιατί μέχρι πριν 1 μήνα ήθελε να παίζει συνέχεια μόνη! Υπομονή 🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ήταν η γιορτή αποφοίτησης του δημοτικού του μεγάλου μου γιου ....

Περιττό να σας πω ότι έκλαιγα....

Πόσο γρήγορα περνάν τα χρόνια.... νεράκι κορίτσια...

Για πότε τον πήγα πρώτη ημέρα από το χεράκι στο δημοτικό και για πότε του χρόνου θα πάει γυμνάσιο δεν πήρα χαμπάρι.... Έκλαψα τόσο πολύ ...τι συγκίνηση ήταν αυτή.... Να είναι γερά όλα τα παιδάκια του κόσμου 🫶🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καμπύλη ζαχάρου 100γρ γλυκόζης, 4 μετρήσεις σε 3 ώρες... Νηστείας 74, μια ώρα 161, δεύτερη ώρα 127 και τρίτη ώρα 70

Ειναι πολύ καλές οι μετρήσεις σου δεν χρειάζεσαι διατροφή. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμενα κορίτσι μου στην δίκη μου καμπύλη αυτές τις τιμές αναφορές γραφει πάνω στο χαρτι 🤷‍♀️ τωρα λεπτομέρειες δεν ξέρω γιατί δεν έχω πάει στον γιατρό να την δει την καμπύλη μου..

εμένα η καμπύλη μου πάλι βγήκε χάλια με 2 τιμες από τις 4 να είναι πάνω από το όριο

της katiana που ειδα όλες τις τιμές από την καμπύλη της, είναι καλες όλες κάτω από το όριο (τουλάχιστον με τις τιμές αναφοράς της δικης μου που γταφει σε εμένα  )τωρα στο δικό της μικροβιολογικό δεν ξέρω τι τιμές αναφοράς έχουν εκείνοι 🤷‍♀️ 

Μην σε αγχωνει όλες χάλια της είχα και με διατροφή έβαλα λίγα κιλά και γέννησα 39+3 

Οι τιμές αναφοράς είναι αυτές που έγραψα . Δυστυχώς πολλά κέντρα κάνουν τέτοια λάθη . Το έζησα για αυτό το τόνισα.  Ανακάλυψα διαβήτη κύησης 33 εβδ πήγα ενδοκρινολόγο 35!!! 

Για αυτό νευριάζω με τα κέντρα που γράφουν ότι να ναι τιμές αναφοράς. Δεν είναι όπως η χοριακη κτλ αυτά είναι στάνταρ. 95 έχεις διαβήτη. Και δεν είναι υποχρεωμένη η κάθε γυναίκα να γνωρίζει δεν είναι δουλειά της αλλά τελικά μάλλον θα πρέπει να μαθαίνουμε και από αυτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/6/2024 at 5:39 ΜΜ, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσιαααααααααααααααααα αυτή η γραμμή  βγήκε σχεδόν με το που το έβρεξα. Δεν το πιστεύω.

447538928_7583763891741808_4527580071124931039_n.jpg

Με το καλό κορίτσι μου. .ας έβγαλε μάτι ... 

Ξεκινάμε σιγά σιγά να μετράμε τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σήμερα ήταν η γιορτή αποφοίτησης του δημοτικού του μεγάλου μου γιου ....

Περιττό να σας πω ότι έκλαιγα....

Πόσο γρήγορα περνάν τα χρόνια.... νεράκι κορίτσια...

Για πότε τον πήγα πρώτη ημέρα από το χεράκι στο δημοτικό και για πότε του χρόνου θα πάει γυμνάσιο δεν πήρα χαμπάρι.... Έκλαψα τόσο πολύ ...τι συγκίνηση ήταν αυτή.... Να είναι γερά όλα τα παιδάκια του κόσμου 🫶🙏

Αχ άσε τώρα ξεκινάει ο μεγάλος μου δημοτικό και το. Χαζευα πριν πόσο μεγάλωσε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΛΕΥΚΗ μπράβο κορίτσι μου 😊 Ήμουν σίγουρη ότι ήταν θετικό από τα συμπτώματα που ανέφερες 😜 Δεν θυμάμαι αν σου έχει απαντήσει άλλη κοπέλα αλλά ναι τις πρώτες μέρες νιώθεις ότι θα αδιαθετισεις από στιγμή σε στιγμή.  Περιμένουμε τη χοριακη σου 😁😁😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ άσε τώρα ξεκινάει ο μεγάλος μου δημοτικό και το. Χαζευα πριν πόσο μεγάλωσε... 

Όταν άρχισε δημοτικό μια μαμά που είχε παιδί γυμνασίου με λέει θα δεις για πότε θα περάσουν τα χρόνια του δημοτικού θα σου φανούν σαν νεράκι...και δεν την πίστευα....τώρα όντως μου φάνηκε σαν να ήταν εχθές....πρέπει να ζούμε την κάθε μας στιγμή με τα παιδάκια μας γιατί τα χρόνια περνάνε τόσο γρήγορα....💓🫶

Καλή αρχή και στο δικό σου παιδάκι στην νέα του σχολική διαδρομή 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μόλις τώρα με πήραν!!! Η χοριακή μου είναι 1.265. Πως γίνεταιιιιι?????????

Καλημέρα! Μάλλον είσαι πολυ έγκυος!!!! Χα χα χα χα χα χα!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Μια ομαλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!!🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μόλις τώρα με πήραν!!! Η χοριακή μου είναι 1.265. Πως γίνεταιιιιι?????????

Ουαουυυυ!!! Τέλεια συγχαρητήρια κορίτσι μου!! 2η μέρα καθυστέρηση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μόλις τώρα με πήραν!!! Η χοριακή μου είναι 1.265. Πως γίνεταιιιιι?????????

Καλημέρα! Τι νούμερο είναι αυτό;;!!! Βρες μπας και είναι δίδυμα;; 😀 Πάρε το γιατρό σου θα σου πει σίγουρα να σε δει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις μίλησα με τον γιατρό μου. Μου είπε πως είναι πολύ καλό νούμερο αλλά το βασικό είναι αύριο να έχει διπλασιαστεί. Οπότε θα δούμε πως θα πάει και αύριο και με το καλό το απόγευμα θα πάω για να με δει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @ΛΕΥΚΗ συγχαρητήρια με το καλό 🙏🫶🫶🫶 

 

Εγώ κοριτσια αύριο ΔΕΝ περιμένω...άντε να δούμε θα έρθει;;;αν δεν έρθει Σάββατο θα πάρω ξανά τεστ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μην σε αγχωνει όλες χάλια της είχα και με διατροφή έβαλα λίγα κιλά και γέννησα 39+3 

Οι τιμές αναφοράς είναι αυτές που έγραψα . Δυστυχώς πολλά κέντρα κάνουν τέτοια λάθη . Το έζησα για αυτό το τόνισα.  Ανακάλυψα διαβήτη κύησης 33 εβδ πήγα ενδοκρινολόγο 35!!! 

Για αυτό νευριάζω με τα κέντρα που γράφουν ότι να ναι τιμές αναφοράς. Δεν είναι όπως η χοριακη κτλ αυτά είναι στάνταρ. 95 έχεις διαβήτη. Και δεν είναι υποχρεωμένη η κάθε γυναίκα να γνωρίζει δεν είναι δουλειά της αλλά τελικά μάλλον θα πρέπει να μαθαίνουμε και από αυτά. 

Καλά εγω ήμουν τόσο πάνω που μικρή σημασία είχαν οι τιμές αναφοράς που γραφει 😅

εμένα η ενδοκριλογος με είπε το πρωί θέλει κατω απο 95 να είναι πραγματικά έχω μπερδευτεί δεν ξέρω καθόλου 

Αυτήν είναι η δικιά μου 

IMG_7402.thumb.jpeg.fa7e241a38eebf6eec2c777c89f716f7.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μπράβο @ΛΕΥΚΗ συγχαρητήρια με το καλό 🙏🫶🫶🫶 

 

Εγώ κοριτσια αύριο ΔΕΝ περιμένω...άντε να δούμε θα έρθει;;;αν δεν έρθει Σάββατο θα πάρω ξανά τεστ.....

Σε ευχαριστώ πολύυυ!!!

Εύχομαι να μην έρθει και να αποκτήσεις το μωράκι που τόσο λαχταράς!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ουαουυυυ!!! Τέλεια συγχαρητήρια κορίτσι μου!! 2η μέρα καθυστέρηση;;

Σε ευχαριστώ πολύ! Είμαι στην τέταρτη μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • ναι εχεις δικιο..αλλαξες γιατρό τώρα εσύ!
    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...