Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Χριστουγέννων 24 & Πρωτοχρονιάς 25


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

@Tonia.μου , χαίρομαι πολύ για το μωράκι σου!!! Από την άλλη λυπάμαι που σε έκανε να νιώσεις έτσι ο γιατρός σου ! Θα κοιτούσα κ εγώ για κάποιον άλλον. Το θεωρω τουλάχιστον απαράδεκτο να μην σε κανει να νιωσεις ασφαλεια στα χερια του ! Οποτε κ ο πατερας να σε δει , παλι ο γιος θα αναλαβει απο οτι καταλαβα. Ψαξου κ πηγαινε καπου που θα σε ακουσουν κ θα νιωθεις καλα ! 

Εγώ κορίτσια άλλαξα 3 γιατρούς αλλά τον βρήκα αυτόν που μου ταιριάζει. Έστω κ στη 2η εγκυμοσύνη 

Γνωριζεις καποιον που να ειδικεύεται σε υψηλού κινδύνου; Τον Αντσακλη εχω στο μυαλο μου. Αυτος ειναι και στο Αλεξάνδρας και στο Ιασω. Και μετα εχω γυναικολόγο φιλης μου, με 6 κ.τ(εχει κανει 6 κ.τ η φιλη μου).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 10/6/2024 at 10:44 ΜΜ, ο/η Tonia. είπε:

Ειδαμε σακο και εμβρυϊκά στοιχεία. Βγηκε όμως λιγο μικρότερο. Δεν τον απασχολεί όμως γιατί ειναι κάτι σύνηθες.. θα ξανα πάω σε 10ημερες.

Η κορη μου έβγαινε 8 ημέρες μικρότερη θυμάμαι.

Πιο πολυ μου συζήτησε για το παχος της μήτρας μου στην τομή. Η οποια ειναι αρκετά λεπτή... Και θα πρέπει να το παρακολουθήσουμε. Αυτο ναι με αγχωσε παρα πολυ. Το να ειναι πολύ λεπτή δεν τον φοβίζει. Απλα θα με βάλει νωρίτερα για γεννα. Θελει ομως να δει μεχρι την αυχενική, μηπως έχουμε εικόνα να φαίνονται οι συνθετικοί ιστοί (κατι τέτοιο τέλος πάντων) οπου αυτο ειναι επικίνδυνο.

Μου πηρε ολη την χαρα... Ισως ψάξω και για γιατρό που να ειδικεύεται σε τετοια. Αλλα που να τον βρω...

 

στις πριν 23 ώρες, ο/η Tonia. είπε:

Ποιο πολύ ξέρεις τι με ενόχλησε; Οταν με εραβε στην τελευταία μου καισαρική, μου ειχε πει πως μου εκανε ειδικό ράψιμο για να κανω κι αλλο αν θελήσω και χθες αρχισε τα "αποκλείεται να στο ειπα αυτο!!!!"

Μεχρι πέρσι (και σε ολες τις γέννες μου) ηταναζι και ο μπαμπάς. Το ιατρείο ηταν του μπαμπά και τα τελευταία χρόνια ηρθε και ο γιος. Οπου μέχρι πρόσφατα χειρουργούσαν παρέα... Το μονο που μπορώ να σκεφτώ ειναι πως νιώθει ανασφάλεια χωρις τον μπαμπα του τωρα. Την αλλη Πέμπτη που θα παω, θα σε δει και ο μπαμπάς... Αν δω οτι και εκεινος τα μασαει, θα παω σε γιατρο που ειδικεύεται σε κυήσεις υψηλού κινδύνου.

Εντωμεταξυ για ποση ωρα μου μιλουσε για την πιθανότητα να εχω διεισδυτικό πλακούντα, ενα σεναριο που μπορει να γινει και σε γυναίκες που εχουν μια καισαρική και εν πάση περιπτώσει, ενα σεναριο που μπορεί και να μη συμβεί. Για το παχος της μήτρας, στην αρχή μου ειπε πως δεν τον απασχολεί και πως απλα θα με παρακολουθεί πιο συχνα. Λιγο πριν φύγω, άρχισε και για το παχος και θα δουμε στην αυχενική αν θα φαίνονται οι συνδετικοί ιστοι.

Ενα μπαχαλο. Εφυγα αποκαρδιωμενη.

Οπως και να εχει εγω του ειπα πως δεν την σταματάω και εν ανάγκη θα ψαξω για πιο εμπειρο (αυτο δεν του το ειπα βεβαια).

Ψυχοφθόρο... Ιδίως το να περιμένω απαντήσεις, ως την αυχενική. Νομίζω κι εσυ στο ιδιο καζάνι βράζεις;

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!

Ήθελα να σου γράψω νωρίτερα αλλά είχα και εγώ τα δικά μου τρεχαματα.. είχα μπει μόνο για να δω τα νέα σου προχθές..!

Καταρχήν συγχαρητήρια για την επιβεβαίωση της κύησης και επίσημα πλέον!! Με το καλό ένα τελειόμηνο και υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου!! Εγώ θα σταθώ εκεί πάνω από όλα και για τον γιατρό, θα συμφωνήσω με τα κορίτσια! Μη μου στεναχωριέσαι για αυτά που σου έλεγε, πάνω από όλα σημασία έχει ότι το μωράκι αναπτύσεται, είναι ενδομήτριο και με το καλό να το κρατήσεις αγκαλιά σου υγιές σε 40 εβδομάδες!! Γιατρό έμπειρο να σε αναλάβει θα βρεις!! Δεν είσαι η πρώτη που κάνει 4ο παιδί μετά από κ.τ.!!! Αφού ο ίδιος δεν φαίνεται να έχει την εμπειρία και την αυτοπεποίθηση για να σου εμπνεύσει εμπιστοσύνη, δεν υπάρχει λόγος να στεναχωριέσαι, απλά πας αλλού!! Όλα καλά θα πάνε!! Και φυσικά ούτε λόγος για διακοπή κύησης εφόσον το μωράκι το θέλετε!!!! Να πάει να γαργαληθει πες του εκ μέρους μου!!!

Το ψυχοφθόρο μέχρι την αυχενική, το έχουμε όλες μας οπότε σε καταλαβαίνουμε και ας μην έχουμε άλλη τελειόμηνη εγκυμοσύνη στο ενεργητικό μας όλες εδώ.. μαζί θα τα περάσουμε όλα και προσεύχομαι ολόψυχα να μας πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους..!!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏

*Θα σας γράψω στη πρώτη ευκαιρία και τα δικά μου γιατί και εγώ δύο μέρες τώρα δεν είμαι καλά.. με κλάματα είμαι...😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia. είπε:

Γνωριζεις καποιον που να ειδικεύεται σε υψηλού κινδύνου; Τον Αντσακλη εχω στο μυαλο μου. Αυτος ειναι και στο Αλεξάνδρας και στο Ιασω. Και μετα εχω γυναικολόγο φιλης μου, με 6 κ.τ(εχει κανει 6 κ.τ η φιλη μου).

Να πας να κάνεις ένα ραντεβού με όλους όσους πιστεύεις ότι μπορεί να σε βοηθήσουν περισσότερο με την περίπτωση σου και να κρατήσεις όποιον νοιώσεις μεγαλύτερη ασφάλεια! Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία να σε βοηθήσω με γιατρούς μαιευτήρες αλλά είμαι σίγουρη ότι θα βρεις!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/6/2024 at 11:48 ΜΜ, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!

Χαίρομαι που σε βοήθησε!! Μπορείς να βρεις και βιντεάκια με αναπνοές ανάλογα με την εκάστοτε ανάγκη.. social δεν έχω αλλά ξέρω ότι υπάρχουν και σε insta σχετικά.. πρέπει να το συζητήσεις σίγουρα με τη γιατρό σου να δείς τι θα σου πει και εκείνη και ανάλογα τι θα σου πει, μήπως και κάποιος ψυχολόγος θα μπορούσε να σε βοηθήσει με διάφορα τρικ να το διαχειριστείς.. 

Το μωράκι είναι ασφαλές και καλά προστατευμένο μέσα στην κοιλίτσα σου!! Μη βασανίζεται κάν με τέτοια σενάρια...! Αν χανοντουσαν έτσι παιδιά δεν θα υπήρχε ο μίσος πληθυσμός της γης με τόσο άγχος, στρες και κρίσεις πανικού που έχουμε όλοι πλέον στη σύγχρονη κοινωνία..!!! Όλα καλά θα πάνε!!! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kiddo είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!

Χαίρομαι που σε βοήθησε!! Μπορείς να βρεις και βιντεάκια με αναπνοές ανάλογα με την εκάστοτε ανάγκη.. social δεν έχω αλλά ξέρω ότι υπάρχουν και σε insta σχετικά.. πρέπει να το συζητήσεις σίγουρα με τη γιατρό σου να δείς τι θα σου πει και εκείνη και ανάλογα τι θα σου πει, μήπως και κάποιος ψυχολόγος θα μπορούσε να σε βοηθήσει με διάφορα τρικ να το διαχειριστείς.. 

Το μωράκι είναι ασφαλές και καλά προστατευμένο μέσα στην κοιλίτσα σου!! Μη βασανίζεται κάν με τέτοια σενάρια...! Αν χανοντουσαν έτσι παιδιά δεν θα υπήρχε ο μίσος πληθυσμός της γης με τόσο άγχος, στρες και κρίσεις πανικού που έχουμε όλοι πλέον στη σύγχρονη κοινωνία..!!! Όλα καλά θα πάνε!!! 😘😘😘

Να σαι καλά κορίτσι μου! Το ανέφερα το περιστατικό στη γυναικολόγο χθες και είπε ότι μπορεί να συνδέεται με την εγκυμοσύνη στο πλαίσιο του στρες για την πορεία της, όπου σε συνδυασμό με τις ορμόνες μπορεί να προκληθεί μια κρίση πανικού. Με παρότρυνε κι η ίδια να μιλήσω με ψυχολόγο και να κάνω ασκήσεις ανάσεων που λέγαμε. Κάνω συνεδρίες με ψυχολόγο εδώ και 2 χρόνια, απλά από το Μάρτιο σταμάτησα γιατί ήταν μέσω ενός προγράμματος που μας παρείχε η εργασία μου και το έκοψαν δυστυχώς. Τώρα περιμένω από την ασφαλειά μου να μου ενεργοποιήσει ένα επιπρόσθετο πακέτο που ζήτησα εγώ η ίδια που περιλαμβάνει και ψυχολογική στήριξη για να ξεκινήσω πάλι 🙏

Εσύ τι έχεις κορίτσι μου; Μας έγραψες ότι δεν είσαι πολύ καλά τελευταία... Περιμένουμε νέα σου 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα είμαι 9+2, άρα μπήκα στη 10η εβδ, και από τη Δευτέρα ένιωθα ότι κάπως καλυτέρευσαν τα συμπτώματα, με μόνο σταθερό το στήθος που είναι έτσι γεμάτο και οι θηλές αρκετά ευαίσθητες. Βέβαια χθες είχα φουλ αναγούλες από το μεσημέρι και μετά, και λέω τζάμπα χάρηκα 😅 Μίλησα και με τη γιατρό μου χθες και μου είπε ότι απ τη 10η εβδ κι έπειτα κάπως αναλαμβάνει ο πλακούντας σιγά σιγά και γι αυτό έχουμε μια ίαση των συμπτωμάτων. Αυτό δε σημαίνει όμως ότι δε θα ξαναεμαφανιστούν απαραίτητα, είπε! 🤣 Επίσης παρατήρησα ότι και τα προβιοτικά με βοήθησαν πολύ με το πρήξιμο στην κοιλιά! Δηλαδή πριν έπινα μια γουλιά νερό και κατευθείαν η κοιλιά τούρλα ένα πράγμα 🤣 Και μιλώντας για κοιλιές, κορίτσια χθες με παρατηρούσα στον καθρέπτη όσο έβαζα την κρέμα σώματος και μιλούσα στο φασολάκι και νομίζω στρογγύλεψε λίγο! Πριν ήταν ξεκάθαρα μπυροκοίλι, τώρα πήρε μια στρογγυλάδα νομίζω 🤭🤭 ξέρω ότι είναι φουλ νωρίς, απλά μου φαίνεται ότι κάτι πάει να γίνει εκεί χεχε

Εσείς πως είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

@Θέτις Κ.μου σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!🥰 🥰

Να σας πω και εγώ τα νέα μου.. γιατί η τρέλα δεν πάει στα βουνά..!! Τη Δευτέρα μπήκα και εγώ αισίως στην 11η εβδομάδα.. το πρωί οκ το είχα σα σκέψη περισσότερο αλλά δεν είχα χρόνο να το επεξεργαστώ πολύ.. μέχρι το βράδυ όμως με έπιασε ένας πολύ πολύ μικρός τοσοδουλικος πανικός (🤪)σε φάση βεβαιωτητας ότι το μωράκι το έχω χάσει και ότι έχει σταματήσει η καρδούλα του.. με έπιασαν τα κλάματα φυσικά (που δεν κλαίω ως άνθρωπος..!) και έλεγα στον άντρα μου ότι το ξέρω ότι το έχω χάσει.. να προσπαθεί ο καημένος να με ηρεμήσει άσκοπα όπως φαντάζεστε....! Είχα να δω και το μωράκι μου 2+ εβδομάδες τώρα... δεν ήθελα πολύ..! Να πω βέβαια κάπου εδώ για την ιστορία ότι μέσα στην 11η εβδομάδα είχε σταματήσει η καρδούλα του προηγούμενου μωρού μου και 12η που το ανακαλύψαμε στον υπέρηχο εγώ έκανα αποξεση ακριβώς 10 μέρες πριν την αυχενική... Οπότε μπαίνοντας στην 11η καταλαβαίνετε τι με έπιασε..!! Για να μην τα πολυλογω πήγαμε στα επείγοντα του Αλεξάνδρα που εφημερευε και δόξα το Θεό και την Παναγία και όποιον άλλον Άγιο υπάρχει εκεί έξω δεν ξέρω.. το μωράκι ήταν καλά, η καρδούλα του χτύπαγε αν και δυσκολευτηκαμε πάρα πολύ να την ακούσουμε γιατί το σκατουλι κουνιόταν συνέχεια!!!!  Το είδα στον υπέρηχο και λέω τι "έχει πάρει" το παιδί;;;!!! 😅😅😅

Και εκεί που ήταν όλα καλά, χθες το βράδυ φτερνιστηκα!!! Παιδιά απλά φτερνιστηκα ρε σεις!!! Έλεος!! Και νοιωθω από κάτω πάλι κάτι να τρέχει.. λέω έχε γούστο..!! Πάω τουαλέτα φυσικά αιμορραγία πάλι μεγάλη αλλά ενώ σε άλλη φάση θα ήμουν ψύχραιμη καθώς έχω περάσει όλη την εγκυμοσύνη ως τώρα με αιμορραγίες και ξέρω τι πρέπει να κάνω, χθες όμως έβγαιναν και πηγματα.. μαζί με τους έντονους πόνους στη μήτρα... Κορίτσια μου τρομοκρατήθηκα..!! Με έπιασαν πάλι τα κλάματα είχα πλέον όλα τα συμπτώματα αποβολής.. ο γιατρός μου που του έστειλα συνέστησε ψυχραιμία και μου είπε πως πολλές κοπέλες έχουν ανάλογες αιμορραγίες που όλα εξελίχθηκαν καλά.. ακολούθησα τις συνήθεις οδηγίες του και αναμένω τον επίσημο υπέρηχο αύριο να δούμε αν είναι όλα καλά, να μετρήσουμε πλήρως το μωράκι που δεν έκαναν τη Δευτέρα στο εφημερεύον και αν είναι όλα καλά Παναγίτσα μου επόμενος σταθμός η αυχενική στις 25/6... 🤞🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏🙏

Κατά τα άλλα βγήκε και η επαναληπτική καλλιέργεια κολπικού υγρού που είχα κάνει.. έχω καθαρίσει από τα λοιπά μικρόβια που είχα (ευτυχώς γιατί ο στρεπτόκοκκος μπορεί να προκαλέσει αποβολές..!) αλλά πάλι βρέθηκε μικρόβιο αυτή τη φορά εντελώς διαφορετικό (Klebsiella pneumoniae) αλλά τουλάχιστον βρέθηκαν και γαλακτοβακιλοι..! Δεν μπορώ να καταλάβω πως και από που κολλάω..!!! Εσώρουχα αλλάζω καθημερινά, δεν πηγαίνω σε ξένες τουαλέτες, σεχ να πω ότι κάνω, ούτε καν..! Δηλαδή έλεος!!! Δεν μου έδωσε αντιβίωση για την ώρα απλά συνεχίζω προβιοτικα.. @Kate1992 ακούς;;; Αλήθεια εσύ πως είσαι κοριτσάκι μου;;

 @lilly1984  @Elli13  @Kallia.Geo πως είστε εσείς κορίτσια μου;;;

@Tonia. Πως είσαι σήμερα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

@Θέτις Κ.μου σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!🥰 🥰

Να σας πω και εγώ τα νέα μου.. γιατί η τρέλα δεν πάει στα βουνά..!! Τη Δευτέρα μπήκα και εγώ αισίως στην 11η εβδομάδα.. το πρωί οκ το είχα σα σκέψη περισσότερο αλλά δεν είχα χρόνο να το επεξεργαστώ πολύ.. μέχρι το βράδυ όμως με έπιασε ένας πολύ πολύ μικρός τοσοδουλικος πανικός (🤪)σε φάση βεβαιωτητας ότι το μωράκι το έχω χάσει και ότι έχει σταματήσει η καρδούλα του.. με έπιασαν τα κλάματα φυσικά (που δεν κλαίω ως άνθρωπος..!) και έλεγα στον άντρα μου ότι το ξέρω ότι το έχω χάσει.. να προσπαθεί ο καημένος να με ηρεμήσει άσκοπα όπως φαντάζεστε....! Είχα να δω και το μωράκι μου 2+ εβδομάδες τώρα... δεν ήθελα πολύ..! Να πω βέβαια κάπου εδώ για την ιστορία ότι μέσα στην 11η εβδομάδα είχε σταματήσει η καρδούλα του προηγούμενου μωρού μου και 12η που το ανακαλύψαμε στον υπέρηχο εγώ έκανα αποξεση ακριβώς 10 μέρες πριν την αυχενική... Οπότε μπαίνοντας στην 11η καταλαβαίνετε τι με έπιασε..!! Για να μην τα πολυλογω πήγαμε στα επείγοντα του Αλεξάνδρα που εφημερευε και δόξα το Θεό και την Παναγία και όποιον άλλον Άγιο υπάρχει εκεί έξω δεν ξέρω.. το μωράκι ήταν καλά, η καρδούλα του χτύπαγε αν και δυσκολευτηκαμε πάρα πολύ να την ακούσουμε γιατί το σκατουλι κουνιόταν συνέχεια!!!!  Το είδα στον υπέρηχο και λέω τι "έχει πάρει" το παιδί;;;!!! 😅😅😅

Και εκεί που ήταν όλα καλά, χθες το βράδυ φτερνιστηκα!!! Παιδιά απλά φτερνιστηκα ρε σεις!!! Έλεος!! Και νοιωθω από κάτω πάλι κάτι να τρέχει.. λέω έχε γούστο..!! Πάω τουαλέτα φυσικά αιμορραγία πάλι μεγάλη αλλά ενώ σε άλλη φάση θα ήμουν ψύχραιμη καθώς έχω περάσει όλη την εγκυμοσύνη ως τώρα με αιμορραγίες και ξέρω τι πρέπει να κάνω, χθες όμως έβγαιναν και πηγματα.. μαζί με τους έντονους πόνους στη μήτρα... Κορίτσια μου τρομοκρατήθηκα..!! Με έπιασαν πάλι τα κλάματα είχα πλέον όλα τα συμπτώματα αποβολής.. ο γιατρός μου που του έστειλα συνέστησε ψυχραιμία και μου είπε πως πολλές κοπέλες έχουν ανάλογες αιμορραγίες που όλα εξελίχθηκαν καλά.. ακολούθησα τις συνήθεις οδηγίες του και αναμένω τον επίσημο υπέρηχο αύριο να δούμε αν είναι όλα καλά, να μετρήσουμε πλήρως το μωράκι που δεν έκαναν τη Δευτέρα στο εφημερεύον και αν είναι όλα καλά Παναγίτσα μου επόμενος σταθμός η αυχενική στις 25/6... 🤞🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏🙏

Κατά τα άλλα βγήκε και η επαναληπτική καλλιέργεια κολπικού υγρού που είχα κάνει.. έχω καθαρίσει από τα λοιπά μικρόβια που είχα (ευτυχώς γιατί ο στρεπτόκοκκος μπορεί να προκαλέσει αποβολές..!) αλλά πάλι βρέθηκε μικρόβιο αυτή τη φορά εντελώς διαφορετικό (Klebsiella pneumoniae) αλλά τουλάχιστον βρέθηκαν και γαλακτοβακιλοι..! Δεν μπορώ να καταλάβω πως και από που κολλάω..!!! Εσώρουχα αλλάζω καθημερινά, δεν πηγαίνω σε ξένες τουαλέτες, σεχ να πω ότι κάνω, ούτε καν..! Δηλαδή έλεος!!! Δεν μου έδωσε αντιβίωση για την ώρα απλά συνεχίζω προβιοτικα.. @Kate1992 ακούς;;; Αλήθεια εσύ πως είσαι κοριτσάκι μου;;

 @lilly1984  @Elli13  @Kallia.Geo πως είστε εσείς κορίτσια μου;;;

@Tonia. Πως είσαι σήμερα;;; 

Αχ βρε κορίτσι μου τι τράβηξες κι εσύ!! 

Να πω ότι δε σε καταλαβαίνω, ψέματα θα ναι... Κι εγώ διανύω την εβδομάδα "φωτιά" λόγω ιστορικού και φοβάμαι. Ξέρεις τι έχω κάνει για να το αντιμετωπίσω; Την περασμένη Πέμπτη λοιπόν που πήγα στη γιατρό και μου έκανε ένα τσεκ μου έδωσε και φωτό του υπερήχου. Στη μία φαίνεται το χεράκι εκείνο που το κουνούσε και με χαιρετούσε το γλυκό μου. Ε αυτή τη φώτο την έβαλα στο γραφείο μου, και την κοιτάζω κάθε φορά που στρίβει το μυαλό στις σκοτεινές σκέψεις. Το φαντάζομαι να μου λέει "γεια σου μαμά, είμαι καλά, μην ανησυχείς!" και κάπως ηρεμώ. Υπομονή τι να κάνουμε. Θα αρχίσω και ψυχολόγο κάποια στιγμή για να διαχειρίζομαι όλο αυτό. 

Όσο για το φτέρνισμα και την αιμορραγία, νταξει κι εγώ θα είχα κατάρρευσει απ' το φόβο μου, αλλά χαίρομαι που ο γιατρός σου ότι σε καθησύχασε με το να το εκλογικεύσει λόγω του είχες αιμορραγίες και σ άλλες φάσεις. Αύριο θα το ξαναδείς το μικρακι, αυτό να σκέφτεσαι κορίτσι μου ❤️ πάντως κι εγώ όταν φτερνιζομαι απότομα νιώθω ένα έντονο πόνο σα σφαχτη, αλλά μου είπε η γυναικολόγος ότι είναι φυσιολογικό γιατί ήδη αυτή η περιοχή "τεντώνεται", το να το πω μπακάλικα, λόγω της μήτρας. Το μωράκι είναι πολύ καλά προστατευμένο στη μήτρα σου, τώρα η αιμορραγία κάπου αλλού θα οφείλεται. Όλα θα πάνε καλά γλυκιά μου ❤️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου τι τράβηξες κι εσύ!! 

Να πω ότι δε σε καταλαβαίνω, ψέματα θα ναι... Κι εγώ διανύω την εβδομάδα "φωτιά" λόγω ιστορικού και φοβάμαι. Ξέρεις τι έχω κάνει για να το αντιμετωπίσω; Την περασμένη Πέμπτη λοιπόν που πήγα στη γιατρό και μου έκανε ένα τσεκ μου έδωσε και φωτό του υπερήχου. Στη μία φαίνεται το χεράκι εκείνο που το κουνούσε και με χαιρετούσε το γλυκό μου. Ε αυτή τη φώτο την έβαλα στο γραφείο μου, και την κοιτάζω κάθε φορά που στρίβει το μυαλό στις σκοτεινές σκέψεις. Το φαντάζομαι να μου λέει "γεια σου μαμά, είμαι καλά, μην ανησυχείς!" και κάπως ηρεμώ. Υπομονή τι να κάνουμε. Θα αρχίσω και ψυχολόγο κάποια στιγμή για να διαχειρίζομαι όλο αυτό. 

Όσο για το φτέρνισμα και την αιμορραγία, νταξει εγώ δε είχα κατάρρευσει απ' το φόβο μου, αλλά χαίρομαι που ο γιατρός σου ότι σε καθησύχασε με το να το εκλογικεύσει λόγω του είχες αιμορραγίες και σ άλλες φάσεις. Αύριο θα το ξαναδείς το μικρακι, αυτό να σκέφτεσαι κορίτσι μου ❤️ πάντως κι εγώ όταν φτερνιζομαι απότομα νιώθω ένα έντονο πόνο σα στάχτη, αλλά μου είπε η γυναικολόγος ότι είναι φυσιολογικό γιατί ήδη αυτή η περιοχή "τεντώνεται", το να το πω μπακάλικα, λόγω της μήτρας. Το μωράκι είναι πολύ καλά προστατευμένο στη μήτρα σου, τώρα η αιμορραγία κάπου αλλού θα οφείλεται. Όλα θα πάνε καλά γλυκιά μου ❤️ ❤️ 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκουλα μου!!! 🥰 Αμήν Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν για όλες μας!! 🙏🙏🙏🙏 Θα μου βγει η ψυχή μέχρι να το κρατήσω υγιές αγκαλιά μου... Είμαστε μαζί κοριτσάκι μου σε αυτό.. είναι πολύ ψυχοφθόρο όταν έχεις βιώσει απώλειες.... κράτα με λοιπόν να σε κρατώ να ανέβουμε το βουνό, που λέει και ο λαός.. και τι βουνό...!!! Τύφλα να έχει το Έβερεστ!!!😅😅

Έχω βάλει όλους τους υπερήχους σε χρονολογική σειρά στη πόρτα του ψυγείου (σημείο αναφοράς αρκετά συχνά 🤪😂😂) αν και μου δίνουν δύναμη, αυτό το διάστημα και μέχρι την αυχενική νομίζω θα τα"παίξω"... Όχι ότι θέλω και πολύ αλλά λέμε τώρα..!! 😬🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου τι τράβηξες κι εσύ!! 

Να πω ότι δε σε καταλαβαίνω, ψέματα θα ναι... Κι εγώ διανύω την εβδομάδα "φωτιά" λόγω ιστορικού και φοβάμαι. Ξέρεις τι έχω κάνει για να το αντιμετωπίσω; Την περασμένη Πέμπτη λοιπόν που πήγα στη γιατρό και μου έκανε ένα τσεκ μου έδωσε και φωτό του υπερήχου. Στη μία φαίνεται το χεράκι εκείνο που το κουνούσε και με χαιρετούσε το γλυκό μου. Ε αυτή τη φώτο την έβαλα στο γραφείο μου, και την κοιτάζω κάθε φορά που στρίβει το μυαλό στις σκοτεινές σκέψεις. Το φαντάζομαι να μου λέει "γεια σου μαμά, είμαι καλά, μην ανησυχείς!" και κάπως ηρεμώ. Υπομονή τι να κάνουμε. Θα αρχίσω και ψυχολόγο κάποια στιγμή για να διαχειρίζομαι όλο αυτό. 

Όσο για το φτέρνισμα και την αιμορραγία, νταξει εγώ δε είχα κατάρρευσει απ' το φόβο μου, αλλά χαίρομαι που ο γιατρός σου ότι σε καθησύχασε με το να το εκλογικεύσει λόγω του είχες αιμορραγίες και σ άλλες φάσεις. Αύριο θα το ξαναδείς το μικρακι, αυτό να σκέφτεσαι κορίτσι μου ❤️ πάντως κι εγώ όταν φτερνιζομαι απότομα νιώθω ένα έντονο πόνο σα στάχτη, αλλά μου είπε η γυναικολόγος ότι είναι φυσιολογικό γιατί ήδη αυτή η περιοχή "τεντώνεται", το να το πω μπακάλικα, λόγω της μήτρας. Το μωράκι είναι πολύ καλά προστατευμένο στη μήτρα σου, τώρα η αιμορραγία κάπου αλλού θα οφείλεται. Όλα θα πάνε καλά γλυκιά μου ❤️ ❤️ 

PS. Έτσι και εγώ σε φτέρνισμα, βηξιμο, τέντωμα.. έχω κάτι σφαχτες στη μήτρα..!!! Δεν το έχω πει στο γιατρό γιατί μέσα σε όλα είναι ο μικρότερος φόβος μου.. θα συνεχίσουν όμως σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης δηλαδή;;;; Τι σου είπε εσένα;;; Θα ρωτήσω αύριο.. αν και αιμορραγία είδα πρώτη φορά μετά το φτέρνισμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα είμαι 9+2, άρα μπήκα στη 10η εβδ, και από τη Δευτέρα ένιωθα ότι κάπως καλυτέρευσαν τα συμπτώματα, με μόνο σταθερό το στήθος που είναι έτσι γεμάτο και οι θηλές αρκετά ευαίσθητες. Βέβαια χθες είχα φουλ αναγούλες από το μεσημέρι και μετά, και λέω τζάμπα χάρηκα 😅 Μίλησα και με τη γιατρό μου χθες και μου είπε ότι απ τη 10η εβδ κι έπειτα κάπως αναλαμβάνει ο πλακούντας σιγά σιγά και γι αυτό έχουμε μια ίαση των συμπτωμάτων. Αυτό δε σημαίνει όμως ότι δε θα ξαναεμαφανιστούν απαραίτητα, είπε! 🤣 Επίσης παρατήρησα ότι και τα προβιοτικά με βοήθησαν πολύ με το πρήξιμο στην κοιλιά! Δηλαδή πριν έπινα μια γουλιά νερό και κατευθείαν η κοιλιά τούρλα ένα πράγμα 🤣 Και μιλώντας για κοιλιές, κορίτσια χθες με παρατηρούσα στον καθρέπτη όσο έβαζα την κρέμα σώματος και μιλούσα στο φασολάκι και νομίζω στρογγύλεψε λίγο! Πριν ήταν ξεκάθαρα μπυροκοίλι, τώρα πήρε μια στρογγυλάδα νομίζω 🤭🤭 ξέρω ότι είναι φουλ νωρίς, απλά μου φαίνεται ότι κάτι πάει να γίνει εκεί χεχε

Εσείς πως είστε;

By the way..! Και σε εμένα τα συμπτώματα πάνε και έρχονται όλο και πιο συχνά πλέον.. είναι μέρες που ξυπνάω χάλια και είναι μέρες που είμαι σχεδόν "καλά".. 

Σε εμένα η κοιλιά σίγουρα δεν είναι από το μωράκι ακόμα (υπάρχει μπόλικη βέβαια οπότε ίσως αργήσω να το παρατηρήσω) αν και νοιωθω σα να ανεβαίνει η μήτρα σιγά σιγά.. νοιωθω τη μήτρα μου δηλαδή πάνω από την ηβική περιοχή πλέον.. μπορεί να είναι και η ιδέα μου όμως..! Θα ρωτήσω το γιατρό όμως μήπως δεν είναι η ιδέα μου.. 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Κ εμένα οι καθημερινοί εμετοι σταμάτησαν την 11η βδομάδα περίπου. Ακόμα έχω αλλά όχι κάθε μέρα! Σήμερα 14+1 , θα πάω στον γιατρό μου και είμαι πολύ ήρεμη μπορώ να πω ! Η μεγάλη φουρτούνα έχει περάσει,  δόξα τω θεώ! 

@Tonia.μου δυστυχώς δεν έχω καποιον που να ξερω οτι ειδικευεται σε αυτο. Μπορώ να τον ρωτήσω σήμερα που θα πάω όμως.. πάντως μην το αφήσεις! 

@Kiddo  θα είχα πάθει κρίση με τα χθεσινά σου ! Κορίτσι μου γλυκό εύχομαι να περάσει όλο αυτό τοοοοσο γρήγορα! Όσο για τις ανασφάλειες δεν ξέρω τι να πω. Κ εγώ μια από τα ίδια.

Εγώ κορίτσια στην εγκυμοσύνη βλέπω πολύ έντονα όνειρα. Το ίδιο είχε γίνει κ στην πρώτη μου κόρη. Όταν λοιπόν κάποιο βράδυ δεν βλέπω,  παθαίνω κρίση ότι το έχασα... μιλάμε η ψυχραιμία μας είναι όλα τα λεφτά 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Κ εμένα οι καθημερινοί εμετοι σταμάτησαν την 11η βδομάδα περίπου. Ακόμα έχω αλλά όχι κάθε μέρα! Σήμερα 14+1 , θα πάω στον γιατρό μου και είμαι πολύ ήρεμη μπορώ να πω ! Η μεγάλη φουρτούνα έχει περάσει,  δόξα τω θεώ! 

@Tonia.μου δυστυχώς δεν έχω καποιον που να ξερω οτι ειδικευεται σε αυτο. Μπορώ να τον ρωτήσω σήμερα που θα πάω όμως.. πάντως μην το αφήσεις! 

@Kiddo  θα είχα πάθει κρίση με τα χθεσινά σου ! Κορίτσι μου γλυκό εύχομαι να περάσει όλο αυτό τοοοοσο γρήγορα! Όσο για τις ανασφάλειες δεν ξέρω τι να πω. Κ εγώ μια από τα ίδια.

Εγώ κορίτσια στην εγκυμοσύνη βλέπω πολύ έντονα όνειρα. Το ίδιο είχε γίνει κ στην πρώτη μου κόρη. Όταν λοιπόν κάποιο βράδυ δεν βλέπω,  παθαίνω κρίση ότι το έχασα... μιλάμε η ψυχραιμία μας είναι όλα τα λεφτά 😂😂😂😂

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! 

15η ε;!!! Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Άντε με το καλό σιγά σιγά όλα να πάνε κατ'ευχήν!!

Αχχχχχ πόσο χαίρομαι που μας έγραψες ότι και σε εσένα τα συμπτώματα υποχώρησαν..!! Από τη μια λέω άντε λίγο να μπορέσω να λειτουργήσω και να φάω σαν άνθρωπος και από την άλλη όταν συνοδεύονται με πόνους και αίμα λέω Θεέ μου το έχασα..

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ για την συμπαράσταση!! 🥰  Είμαι σίγουρη ότι τις ανασφάλειες τις έχουμε όλες.. δεν πιστεύω ότι γίνεται αλλιώς!!! Ακόμα και αν δεν είναι το πρώτο παιδάκι, πάντα θα υπάρχει το άγχος του να πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους...! Ευτυχώς δεν χρειάζεται να τα περνάμε μόνες μας...! ❤️❤️❤️

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

@Kiddoσήμερα έχεις κ εσύ γιατρό?? 

Ναι τώρα το πρωί.. περιττό να πω ότι έχω σηκωθεί από τις 6 παρά το ότι δεν θα πάω για δουλειά σήμερα!! 🤣🤣🤣 Κάνω λίστα με όσα θέλω να ρωτήσω το γιατρό και αν βάλει η Παναγίτσα το χεράκι της και είναι όλα καλά, επόμενη στάση η αυχενική..🤞🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏🙏

Εσύ τι ώρα θα πάς;;; Περιμένω νέα σου!!! Αμήν Παναγίτσα μου να είναι όλα καλά!!! 🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kiddo μου είσαι μια ηρωίδα💪💪💪! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου και ειδικά όταν βλέπεις αίμα πώς να μην τρελαθείς! Καλή επιτυχία κορίτσι μου, εύχομαι σήμερα να ακούσεις τόσο ευχάριστα νέα που να διώξουν κάθε φόβο σου....!🌈🙏

Σε άλλα νέα αγαπημένες μου φίλες, να σας πω ότι είχα επίσχεση ούρων άλλες δύο φορές, πρίν λίγη ώρα γύρισα από την κλινική που μου έβαλαν καθετήρα πάλι....😔 Μου είπαν ότι συμβαίνει σε αρκετές κοπέλες, ειδικά λόγω του ότι έχω οπίσθια κάμψη μήτρας.... Τώρα η μήτρα μεγαλώνει και πιέζει την κύστη, με αποτέλεσμα ενώ θέλω να μην μπορώ... όταν μεγαλώσει λέει το μωράκι και αρχίσει να ανεβαίνει πρός τα πάνω θα περάσει κι αυτό. Τι να πω κορίτσια, έχω στεναχωρηθεί πολύ και έχω άγχος πότε θα μου ξανασυμβεί. Δεν το αντέχω αυτό. Και στα καπάκια ναυτία και εμετοί....🤪

Το αισιόδοξο είναι ότι σήμερα είμαι 11 εβδομάδες ακριβώς και τη Δευτέρα με το καλό έχω προγραμματίσει την αυχενική μου. Χτες έκανα και το NIPT test, που είναι μη επεμβατικός καρυότυπος, και εύχομαι τα νέα να είναι πολύ καλά!❤️✌️

Εσείς κορίτσια πότε ετοιμάζεστε για αυχενική???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kiddoμου όλα θα πάνε τέλεια!!! Να μας στείλεις να μας πεις ! Εγώ έχω στις 5.30 σήμερα!!! 

 

@lilly1984εύχομαι να περάσουν όλα πολύ σύντομα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

@Kiddoμου όλα θα πάνε τέλεια!!! Να μας στείλεις να μας πεις ! Εγώ έχω στις 5.30 σήμερα!!! 

 

@lilly1984εύχομαι να περάσουν όλα πολύ σύντομα!!! 

Καλή επιτυχία Κάλλια μου! Να πάνε όλα τέλεια και να ακολουθήσουμε κι εμείς σιγά σιγά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lilly1984 πλησιάζει η αυχενική κορίτσι μου, τι καλά ❤️ 

Εμένα δε μου είπαν για ΝΙΠΤ και θα ήθελα η αλήθεια είναι, απλά νόμιζα την κάνουν μαζί με την αυχενική για κάποιο λόγο. Έχω ραντεβού την άλλη τρίτη με τη γυναικολόγο μου, θα τη ρωτήσω τότε.

Αυχενική έχω κλείσει 1/07! Εύχομαι να φτάσουμε αισίως ως εκεί 🙏

Εγώ εμετούς δεν είχα μέχρι στιγμής έτσι σε καθημερινή βάση όπως περιγράφετε κορίτσια, έχω κάνει μετρημένες 4 φορές. Κατά τ αλλά έχω αναγουλες κάθε μέρα, αυτή τη βδομάδα πιο πολύ μετά τις 3-4μμ με πιάνουν 😅 άλλαξε το ωράριο 🤣

γενικά το πρωί ξυπνάω καλά μπορώ να πω, μετά πιάνω τη δουλειά, αρχίζουν οι ζαλάδες κι η κούραση κατά τις 11-12, οπότε αν δεν έχω κάποια τηλεδιάσκεψη παίρνω το λάπτοπ στον καναπέ και ξάπλα γιατί δεν την παλεύω στην καρέκλα. Στο διάλειμμα για μεσημεριανό παίζει να κοιμηθω και 30' 😅 Ε και μετά δώστου οι αναγουλες και η εξάντληση προς το τέλος της ημέρας. Κάπως έτσι είναι η καθημερινότητα με μικρές διακυμάνσεις/διάφορες στα συμπτώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!

Δεν εχω κάποιο νέο. Απλα οσο περνούν οι μέρες τόσο πέφτω ψυχολογικά. Απο συμπτώματα πλεον εχω κι εγώ αναγουλες. Ευτυχώς οχι όπως στις προηγούμενες, αλλα ειναι σε βαθμό που αηδιάζω με φαγητά. Νιωθω μια ιδιαίτερη αηδία, ειδικά για τα κοκκινιστά. Ιου... Ουτε να τα σκέφτομαι.

Πηρα τηλέφωνο στον Αντσακλη. Για να κλείσω ραντεβού και κορίτσια δεν μου έκλεισε η γραμματέας του!!! Μου ειπε οτι θα μιλήσει με τον γιατρό και θα με πάρει. Απίστευτο μου φάνηκε. Φυσικά επεσα κι άλλο ψυχολογικά. Ειχα ενδοιασμούς για τον Αντσακλη οχι για το ποσο καλός γιατρός ειναι, διοτι απ οτι εχω καταλάβει είναι ο καλύτερος σε high risk εγκυμοσύνες αλλά επειδή ειναι και σε δημόσιο νοσοκομείο, ειχα ενδοιασμούς οτι θα γίνεται χαμος από κόσμο και δεν θα εχει τον χρόνο. Και μάλλον έπεσα μέσα. Για να διαλέγουν ποιον θα δει...

Εχω κι άλλα ονόματα, εχω και εναν που φιλη μου γεννησε με 6 κ.τ, αλλα με πιάνουν οι φοβιες μου.

@Kiddo ειμαι σίγουρη πως το μωρακι ηρθε για να μείνει. Θα σου φυγουν και ολες οι φοβίες σου στην αυχενική, η οποία κοντεύει 🥰 Τουλάχιστον κάθε φορά που σε πιάνει πανικός, να θυμάμαι πως πρόκειται για φοβίες και οχι για προαίσθημα ή πραγματικό γεγονός που θα συμβεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia. είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!

Δεν εχω κάποιο νέο. Απλα οσο περνούν οι μέρες τόσο πέφτω ψυχολογικά. Απο συμπτώματα πλεον εχω κι εγώ αναγουλες. Ευτυχώς οχι όπως στις προηγούμενες, αλλα ειναι σε βαθμό που αηδιάζω με φαγητά. Νιωθω μια ιδιαίτερη αηδία, ειδικά για τα κοκκινιστά. Ιου... Ουτε να τα σκέφτομαι.

Πηρα τηλέφωνο στον Αντσακλη. Για να κλείσω ραντεβού και κορίτσια δεν μου έκλεισε η γραμματέας του!!! Μου ειπε οτι θα μιλήσει με τον γιατρό και θα με πάρει. Απίστευτο μου φάνηκε. Φυσικά επεσα κι άλλο ψυχολογικά. Ειχα ενδοιασμούς για τον Αντσακλη οχι για το ποσο καλός γιατρός ειναι, διοτι απ οτι εχω καταλάβει είναι ο καλύτερος σε high risk εγκυμοσύνες αλλά επειδή ειναι και σε δημόσιο νοσοκομείο, ειχα ενδοιασμούς οτι θα γίνεται χαμος από κόσμο και δεν θα εχει τον χρόνο. Και μάλλον έπεσα μέσα. Για να διαλέγουν ποιον θα δει...

Εχω κι άλλα ονόματα, εχω και εναν που φιλη μου γεννησε με 6 κ.τ, αλλα με πιάνουν οι φοβιες μου.

@Kiddo ειμαι σίγουρη πως το μωρακι ηρθε για να μείνει. Θα σου φυγουν και ολες οι φοβίες σου στην αυχενική, η οποία κοντεύει 🥰 Τουλάχιστον κάθε φορά που σε πιάνει πανικός, να θυμάμαι πως πρόκειται για φοβίες και οχι για προαίσθημα ή πραγματικό γεγονός που θα συμβεί!

Κορίτσι μου διάβασα την ιστορία σου.... Πόσα περνάμε τελικά, πόσες αγωνίες και άγχη.... Εύχομαι γλυκιά μου να βρεις γρήγορα έναν υπεύθυνο, καλό και έμπειρο γιατρό να σε αναλάβει....❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kiddoμου τι ν πω γ σένα κορίτσι μ!!! Κάθε φορά που διαβάζω τ μνματα σου μου πιάνεται η καρδιά!!! Είσαι ηρωίδα και τέρας ψυχραιμίας !!! Ο θεός θα σε ανταμείψει και θ κρατήσεις το μωρακι σου τελειομηνο στην αγκαλιά σου αγάπη μου!!! ❤️❤️❤️ όλα θ πάνε ΚΑΤ ευχήν 🙏🙏

τα μικρόβια π είχες φύγανε μόνα τους η πήρες αντιβίωση; Κ μένα μ είπε δν παίρνουμε αντιβίωση τώρα και ξανακάνουμε στην 14 η εβδομάδα και βλέπουμε!!! 

εγω τα δικά μου νέα είναι ότι σήμερα είχα το πρώτο ραντεβού με το γιατρό τ νοσοκομείου!!! Είναι φοβερός κορίτσια!!! Υπέροχος! Ήρεμος κατατοπιστικός αναλυτικός με κάθε λεπτομέρεια! Έφυγα κ δν είχα καμία απορία !!! Είμαι ηρεμη! Είμαι αισιόδοξη , είμαι καλά και ειδαμε το μωρακι μου 10εβδοναδων ανθρωπάκι ν έχει γίνει ! Μ έδειξε κ εικόνα από μέσα πως είναι στη φωλίτσα του και είναι έρωτας ❤️😍❤️🥹😍!!! Τρελάθηκα! Έχουμε 167 παλμούς! Μ είπε ότι όλα είναι τέλεια !!! Και όλα θ πάνε πολύ καλά! Μ είπε ν μειώσουμε τη προγεστερονη! Κόβω από σήμερα τη κολπική γελη , την άλλη βδομάδα τις ενέσεις και μετά την αυχενική διαφάνεια και τα ουτροτζεσταν !!!! Δν υπάσχει κανένας λόγος μ λέει ν παίρνεις προγεστερονη! Το μωρό είναι πολύ καλά δεμένο πάνω σου!!! Αχ κορίτσια μουυυυυυ είμαι τόσο χαρούμενη 😍😍

οσον αφορά τ συμπτώματα και γώ μπορώ ν πω πως μετά τις 3 4 η ώρα ξεκινάω ν μπαίνω σε καράβι! Ναυτία φουλ παρόλο που παίρνω κ το χάπι , ιδιαίτερα κατά τις 7 8 η ώρα και μέχρι 12 νιλα κακια είμαι!!! Ας ελπίσουμε ν σταματήσουμε σε δυο βδομαδες! Και τώρα που θ αρχίσω ν μειώνω κ την προγεστερονη να ελαττωθούν και τ συμπτώματα! Πάντως @Θέτις Κ. νυχτοπούλια τ βλέπω τ μωρά μας! Βραδινές ναυτίες! 
θ κλείσω και αυχενική διαφάνεια μετά του Αγίου πνεύματος για ν είναι κ π άντρας μ εδώ!!!! Αύριο θ πάω ν κάνω τις εξετάσεις της αιματολόγου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσι μου διάβασα την ιστορία σου.... Πόσα περνάμε τελικά, πόσες αγωνίες και άγχη.... Εύχομαι γλυκιά μου να βρεις γρήγορα έναν υπεύθυνο, καλό και έμπειρο γιατρό να σε αναλάβει....❤️

Σ'ευχαριστώ πολυ! Νιωθω ξεκρεμαστη αυτη τη στιγμή και αγχώνομαι παρα πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/6/2024 at 7:53 ΠΜ, ο/η Tonia. είπε:

Γνωριζεις καποιον που να ειδικεύεται σε υψηλού κινδύνου; Τον Αντσακλη εχω στο μυαλο μου. Αυτος ειναι και στο Αλεξάνδρας και στο Ιασω. Και μετα εχω γυναικολόγο φιλης μου, με 6 κ.τ(εχει κανει 6 κ.τ η φιλη μου).

Ο Σινδος που είναι στο Αλεξάνδρας επίσης. Εγγύηση! Είναι γιατρός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2024 at 10:31 ΠΜ, ο/η Kiddo είπε:

Καλημέρα! Δεν είναι δεδομένο ότι πρέπει να έχεις κράμπες, δεν έχουν όλες οι κοπέλες ή σε όλες τις κυησεις δεν είναι ίδια τα συμπτώματα! Εγώ πχ στην προηγούμενη δεν είχα τίποτα πέρα από τα βασικά, πρήξιμο κούραση στήθος.. αυτά.. Τώρα.......;! Χαχαχαχαχα!!

Για την κυστική ίνωση δεν έχω να πω πολλά πέρα από το να ευχηθώ να πάνε όλα κατ'ευχήν και το μωράκι σας να είναι υγιέστατο!! Καταλαβαίνω τους φόβους σου που είναι απόλυτα λογικοί αλλά επειδή μου αρέσει πολύ να στηρίζομαι στα μαθηματικά τα οποία ποτέ δεν ψεύδονται, να θυμίσω ότι οι πιθανότητες να νοσεί το έμβρυο είναι 25% οπότε στατιστικά οι πιθανότητες το μωράκι σας να φέρει απλά τη νόσο ή να είναι απόλυτα υγιές είναι πολύ περισσότερες συνδυαστικά!! Ξέρω βέβαια ότι επειδή το έχεις ήδη βιώσει μια φορά δυστυχώς, δεν πρόκειται να ηρεμήσεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.. μαζί θα αγωνιούμε να ξέρεις, ίδια μέρα έχουμε αυχενική! Μακάρι να μας πάνε όλα δεξιά με υγιή μωράκια πάνω απ'όλα! 🙏🙏🙏🙏

Εγώ έκλεισα σήμερα την 9η εβδομάδα και με το καλό μπαίνουμε στη 10η.. μαζί θα πηγαίνουμε!!

Θα το αποθηκεύσω αυτό το μνμ γιατί μου δίνει αισιοδοξία ☺️

σε ευχαριστώ για τα στατιστικά αν και τα ξέρω, αν δεν μου τα λέει κάποιος δεν δίνω σημασία, λόγω του άγχους μου. Νιώθω ότι δεν θα το αντέξω. Αλλά…το ήξερα πριν το πάρω απόφαση. Όποτε πρέπει να είμαι οκ. Με το καλό κορίτσι μου γλυκό!! Όντως μαζί θα πηγαίνουμε!! Σε ευχαριστώ καο πάλι για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Με το καλό να τελειώσουμε με αυτό το 3μηνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...