Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • @Katiana1987 ένα θα πω εγώ, το παιδί σου ο κόσμος όλος! όλα τα υπόλοιπα απλά λεπτομέρειες. και εμένα μου έχει περάσει άπειρες φορές απο το μυαλό αν ο άνθρωπος που είχα στο πλάι μου και δεν ανταποκρινόταν στις προσδοκίες μου να του δώσω παπούτσι ακόμη και αν έχω παιδί μαζί του.. καλύτερα μόνη και ευτυχισμένη με το παιδί μου, παρά όλοι μαζί και δυστυχισμένη.  Σε άλλα νέα δικά μου, εχθές είχα ραντεβού με τη γυναικολόγο μου, ευτυχώς είδε τις εξετάσεις μου και ότι έκανα τέλος πάντων τον τελευταίο καιρό και μου λέει όλα σούπερ κοπελιά, όλα τέλεια.. και η προλακτίνη σου μου λέει καταπληκτική τι μου έλεγες δεν είναι καλή.. Λέω γιατρέ, αυτή είναι η επαναληπτική.. χα χα χα.. στην πρώτη έκανα βλακεία γι' αυτό δεν βγήκε σωστά. κλαψ! Τη ρώτησα για τον πόνο που είχα τον προηγούμενο μήνα πριν μου έρθει η περίοδος τώρα και μου λέει κατα πάσα περίπτωση ήταν κύστη που έσπασε με την επαφή. Μπράβο στο σύζυγο, έκανε πολύ καλή δουλειά..  Σίγουρα λέει θα είδες και αίμα μετά, λέω ναι! η αλήθεια είναι πως στο σκούπισμα είδα κάτι.. μου λέει όλα καλά, δεν υπάρχει τπτ τώρα, καθαρά όλα εκει μέσα..  Μίλησα και με τον ανδρολόγο πριν απο λίγο στο τηλέφωνο, έκλεισα ραντεβού να μας δει και να μιλήσει και στο σύζυγο για το γνωστό θέμα μας.. να πάμε δηλαδή σε εξωσωματική και ταυτόχρονα αν θέλει καλό είναι να συνεχίσει την αγωγή. Παράλληλα θα στείλει σε μένα τη γνωμάτευση που χρειάζομαι για την επιτροπή. Οπότε δόξα το Θεό τσουλάει το πράγμα.. σιγά σιγά αλλά τσουλάει. Έχω συνεννοηθεί και με την γυναικολόγο μου εδώ μόλις ξεκινήσω τη διαδικασία της εξωσωματικής να με αναλάβει στο θέμα των υπερήχων που θα πρέπει να γίνονται μέρα παρα μέρα, να στέλνει τα αποτολέσματα στο κέντρο. Αν και δεν θα ξεκινήσω τη διέγερση άμεσα, θα αφήσω να βγει η χρονιά και μετά. Να περάσει αυτός ο χαμούλης των εορτών και με τη νέα χρονιά να μπουν και οι νέοι στόχοι. Θέλω λίγο και με τη δουλειά να έχω μια ισορροπία, βασικά να αναννεωθεί η σύμβαση.. 😜  Εκτός..... και αν τελικά δεν κρατηθώ και έχοντας τα φάρμακα στα χέρια μου ξεκινήσω Νοέμβριο τη διαδικασία. 
    • Καλημέρααα,  εγω προσπαθώ... είμαι κάπως καλύτερα με τη μαστίτιδα...και εχω συνηθίσει να κοιμάμαι στις 2 πλέον 🤷 οσο περνάνε οι μέρες μου φαίνονται όλο και πιο εύκολα...σηκωνομαι κάνω και καμία δουλειά...ενω πριν απλα σερνομουν όλη μέρα 😔 Σάββατο παμε και για την ευχή και όλα καλά! εσυ;
    • Απ΄ο τη στιγμή που αποφάσισες οτι τελικά δεν θέλεις να έχει καμία σχέση με την Ισμήνη-Μαρία αυτός ο άντε μη τον χαρακτηρίσω🤬, δεν αξίζει να ασχοληθείς καθόλου μαζί του. Ενδεχομένως να το κάνει από κακία που εσύ τελικά προχώρησες την ζωή σου και χωρίς εκείνον. Εσύ ξέρεις ποια είναι η αλήθεια, φαντάζομαι ξέρει πολύ καλά και ο κύκλος σου..Τώρα σε όσους τα λέει και τον πιστεύουν, νομίζω οτι δεν θα έπρεπε να σου καίγεται καρφί μιας και στον κόσμο μας είναι πολλοί αυτοί που δεν θέλουν το καλό μας ή που ζήλευουν το καλό μας..
    • καλημέρα κοριτσι μου! καλα όντως προσβλητικό αυτό που κάνει! και εγώ στη θέση σου αυτο θα σκεφτόμουν να κάνω..βεβαια δεν ξέρω κατά πόσο θα δεχτεί 🤷
    • Καλημέρα κορίτσια μου!❤️❤️❤️ Έχω πολύ καλά νέα, ο γιατρός μας βρήκε μια χαρά, η μπέμπα μεγαλώνει αν και είναι λίγο μινιόν και πρέπει να αυξήσω την πρόσληψη πρωτεΐνης! Η αλήθεια είναι ότι τις τελευταίες 2 εβδομάδες περιορίστηκε λίγο στο φαγητό γιατί μου φάνηκε ότι τα +6 κιλά που έχω πάρει από 52 ήταν πολλά, αλλά μάλλον δεν πρέπει να περιορίζομαι τελικά. Ήδη βράζω ασπράδια για να πάρω τα πάνω μου! 💪💪💪 @Kiddo μου τι να πω, πολύ ατυχία αυτό που πάθατε, είναι πρακτικά αδύνατο να είσαι τόσες μέρες χωρίς ρεύμα, ειδικά όταν είσαι έγκυος. Ευτυχώς έχει δροσίσει και δε χρειάζεσαι κλιματιστικό. Για φαντάσου να είχε συμβεί 1-2 μήνες πριν.... 🥰 Άντε να ηρεμήσουμε λίγο βρε κορίτσια, σε λίγο καιρό μπαίνουμε 3ο τρίμηνο🙏🙏 και θέλω να είμαστε στα καλύτερά μας! Εγώ τότε λέω να αρχίσω και τις αγορές, αν και αυτό το σκ μάλλον θα βάψουμε το δωμάτιο της μικρούλας!!! Ανυπομονώ να αρχίσουμε να το γεμίζουμε με τα πραγματάκια της!!🌷💞
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...