Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Χριστουγέννων 24 & Πρωτοχρονιάς 25


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Άντε βρε κοριτσάκι μου!!! Μπήκες 14η!!!! Φτου φτου φτου το παιδάκι υγιές και ζωηρό να είναι!!!! 

Ναι βρε! Μην αγχώνεσαι για το τράχηλο, πάνω από 3 είναι safe απλά να το παρακολουθείτε..! Και κανονικά η σωστή μέτρηση του τραχήλου γίνεται κολπικά.. ο γιατρός μου πριν 3 εβδομάδες το έβγαλε 3,5 κολπικά και στην αυχενική από τη κοιλιά 3,2.. δεν ανησυχησαμε στιγμή..! Απλά παρακολούθηση κάθε φορά που έχεις υπέρηχο..

Για μπάνιο στη θάλασσα από τη πρώτη στιγμή μου είπε μόνος του ότι μπορώ να πάω απλά να αλλάζω μαγιό, να μην αφήνω να στεγνώνει πάνω μου, να μην κάθομαι στην άμμο και να μην πηγαίνω μεταξύ 11:30 και 5:30.. άσχετα που δεν έχω πάει καθόλου ακόμα και λόγο των αιμορραγιών και του φόβου μου κυρίως.. βόλτα με αφήνει να πηγαίνω όχι όμως πολύ περπάτημα και όχι μέσα στον ήλιο..

Εμένα με έπιασε άλλη απορία να γελάσετε... Επαφές;;; Πότε θεωρείται ασφαλές να ξεκινήσουμε;; Εσύ Λίλη μου που είσαι και εσύ από εξωσωματική τα ξέρεις και καλύτερα.. 4-5 μήνες τώρα, πριν ακόμα την ετ, δεν είχαμε.. μη τυχόν κολλήσουμε τίποτα, μη το ένα μη το άλλο.. και χάσουμε τη προσπάθεια.. τώρα και με τις ορμόνες έχει βαρεσει μπιέλα..!!! Από την άλλη με το αιμάτωμα είμαι και χεσμεσμενη.. δεν άντεξα το ρώτησα χθες, μου είπε εφόσον δεν έχω αίμα μπορούμε να έχουμε αλλά ήπια πράγματα, όχι ακροβατικά και με προφυλακτικό γιατί πρώτον τα σπερματικά υγρά έχουν μια ουσία που μπορεί να μικραίνουν το τράχηλο και να προκαλέσουν συσπάσεις και πρόωρο τοκετό και δεύτερον για τυχόν μικρόβια να προσέχουμε.. όχι ότι θα κάνω κάτι άμεσα γιατί φοβάμαι ακόμα αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι έχω το οκ από το γιατρό αν προκύψει.. Άλλη τρελή με τέτοιες απορίες ή μόνο εγώ;;;; 😂😂😂😂😂

Γλυκούλα μου εγώ φοβάμαι πολύ και δεν έχουμε καθόλου επαφές... αν και ο γιατρός μας έχει πει ότι είναι οκ- πάντα με προφύλαξη για να μην έχουμε κάποια λοίμωξη- αλλά να σου πω την αλήθεια μάλλον θα μου έρθει η επιθυμία όταν περάσει η εγκυμοσύνη και πάνε όλα καλά! Πρός το παρόν με αγχώνει! Άσε που εγώ από το απόγευμα και μετά είμαι όλα ναυτία και εμετό!!! Δεν είναι οι συνθήκες κατάλληλες ακόμα!!! Φαντάσου όμως τι θα γίνει μετά😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 419
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Γλυκούλα μου εγώ φοβάμαι πολύ και δεν έχουμε καθόλου επαφές... αν και ο γιατρός μας έχει πει ότι είναι οκ- πάντα με προφύλαξη για να μην έχουμε κάποια λοίμωξη- αλλά να σου πω την αλήθεια μάλλον θα μου έρθει η επιθυμία όταν περάσει η εγκυμοσύνη και πάνε όλα καλά! Πρός το παρόν με αγχώνει! Άσε που εγώ από το απόγευμα και μετά είμαι όλα ναυτία και εμετό!!! Δεν είναι οι συνθήκες κατάλληλες ακόμα!!! Φαντάσου όμως τι θα γίνει μετά😉

Έχεις ακόμα εμετούς;;; Κάτι ναυτίες/αναγουλες να νοιώσω και εγώ καμία φορά όπως σήμερα, αλλά περισσότερο νομίζω φταίει το ότι παραφαγα και το στομάχι μου πλέον δεν είναι για πολλά πολλά, παρά ότι είναι της εγκυμοσύνης γιατί γενικότερα δεν έχω κάτι..

Ε δεν ξέρω.. έτσι όπως το φαντάζομαι εγώ το μετά και από συζητήσεις φίλων με παιδί.. ένα μωρό που θα με έχει μόνιμα ανάγκη, λοχια και κούραση βλέπω μετά την εγκυμοσύνη.. πόση όρεξη για επαφές να έχεις;;; Ίσως 1,5-2 χρόνια μετά να μπορέσουμε να ευχαριστηθουμε πάλι επαφουλες.. καλά να είμαστε..! 😂😂

P.S. Ο άντρας μου γύρισε από το σούπερ μάρκετ με ένα κουτί προφυλακτικά.. 🤣🤣🤣🤣 Πανάκριβα εντωμεταξυ!! Είχαμε 15 χρόνια να πάρουμε..🙊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Καλό μήνα να έχουμε με υγεία!

@Θέτις Κ. & @Kate1992 μου, πολύ πολύ καλή επιτυχία σήμερα, με υγιή μωράκια στις κοιλιτσες σας!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Τι ώρα έχετε τα ραντεβού σας;; Πως νιώθετε; Εγώ είχα ξυπνήσει με μια ταχυκαρδία και μέχρι την εξέταση προσευχομουν σα τρελή συνέχεια... 😅😅 

@Tonia. μου πως είσαι εσύ σήμερα; Πως εξελίχθηκε η αιμορραγία το Σ/Κ; Τι ώρα έχεις το ραντεβού σου;; Εύχομαι ολόψυχα και προσεύχομαι το σπορακι σου να κάνει τη μεγάλη ανατροπή που θα σε εκπλήξει ευχάριστα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Κορίτσια μου, σας στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη και ενέργεια να πάνε όλα κατ'ευχήν για όλες!! Περιμένω τα νέα σας!!! 😍😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα μέλλουσες μανούλες! Ο Ιούλιος να μας ΄φερει μόνο καλά νέα! Καλή επιτυχία @Θέτις Κ., @Kate1992 & @Tonia.!!!!!!🌈✌️❤️🥰 Αγωνιούμε μαζί σας!

Κορίτσια εγώ δεν άντεξα και παρήγγηλλα μαγιώ εγκυμοσύνης! Ανυπομονώ να δω πώς θα μου είναι! Πλησιάζει και το πρώτο μπανάκι και δεν κρατιέμαι! Εσείς κορίτσια έχετε ξεκινήσει καθόλου να ψωνίζετε ρο΄ύχα εγκυμοσύνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kiddo @lilly1984 σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου που μας θυμάστε και που στέλνετε θεατρικότητα ❤️❤️❤️

Εγώ μια χαρά κοιμήθηκα, δε ξέρω, είμαι πολύ ήρεμη αυτές τις μέρες ☺️☺️☺️ έχουμε ραντεβού στις 5μμ και μας είπαν θα κρατήσει περίπου 45'-60'.

Ανυπομονούμε με το σύντροφό μου για σήμερα, εύχομαι να είναι όλα καλά, εφόσον και με βάση τον υπέρηχο της περασμένης εβδομάδας είχαμε πολλές θετικές ενδείξεις 🤞🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏

Στο μεταξύ μου ήρθε και ενημέρωση ότι βγήκαν τα αποτελέσματα των γενετικών εξετάσεων για θρόμβωση και θρομβοφιλια που είχα κάνει, οπότε έκλεισα και με την αιματολογο μιας και θα είμαι ήδη εκεί για την αυχενική να μου πει κι αυτή τα αποτελέσματα. Δε τα έστειλαν σε μένα, κατευθείαν σε κείνη οπότε δε ξέρω 😅

@Tonia.μου σε σκεφτόμουν το σκ, πραγματικά αναμένω τα νέα σου σήμερα με μια τεράστια ελπίδα  

@Kate1992 καλή μας επιτυχία για την αυχενική ❤️❤️❤️

Η Παναγιά μαζί μας κορίτσια 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Καλό μήνα μέλλουσες μανούλες! Ο Ιούλιος να μας ΄φερει μόνο καλά νέα! Καλή επιτυχία @Θέτις Κ., @Kate1992 & @Tonia.!!!!!!🌈✌️❤️🥰 Αγωνιούμε μαζί σας!

Κορίτσια εγώ δεν άντεξα και παρήγγηλλα μαγιώ εγκυμοσύνης! Ανυπομονώ να δω πώς θα μου είναι! Πλησιάζει και το πρώτο μπανάκι και δεν κρατιέμαι! Εσείς κορίτσια έχετε ξεκινήσει καθόλου να ψωνίζετε ρο΄ύχα εγκυμοσύνης?

Καλά έκανες!! Το σκέφτομαι να σου πω γιατί έχουν αρχίσει και οι φόρμες να με πιέζουν.. νομίζω ότι αν δεν είχα ήδη κοιλίτσα τώρα θα είχα κοιλίτσα εγκυμοσύνης..😂😂 Ψάχνω φορεματακια αέρινα για την ώρα να βγάλω το καλοκαίρι.. ή καμία ολόσωμη φόρμα αέρινη.. γενικά όλα με πνίγουν αυτή τη στιγμή.. το χειμώνα δεν ξέρω πως θα βγάλουμε με την κοιλουμπα!! Αχχ πόσο όμορφο είναι να σκέφτομαι ότι θα φτάσω μέχρι εκεί.. Αμήν Παναγίτσα μου!! 🙏🙏🙏🙏🙏

Πότε θα πάς για μπανάκι;; Ανυπομονώ και εγώ να σου πω αλλά φοβάμαι ακόμα.. λέω να δώσω κανά μήνα ακόμα να είμαι πιο "ασφαλής"... Αν και έχω το οκ του γιατρού.. δεν παύει ο φόβος να υπάρχει...

Κορίτσια εμένα με έχει πιάσει άλλη αγωνία και μετράω αντίστροφα τώρα... Λένε ότι από την 18η εβδομάδα μπορεί να αρχίσεις να νοιώθεις το μωράκι.. δεν έχω ιδέα πως θα είναι η αίσθηση και πως θα το καταλάβω... Αλλά έμειναν 4 εβδομάδες και ανυπομονώ να αρχίσω να το αναζητώ!!!!! 😍😍😍😍😍🙏🙏🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Kiddo @lilly1984 σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου που μας θυμάστε και που στέλνετε θεατρικότητα ❤️❤️❤️

Εγώ μια χαρά κοιμήθηκα, δε ξέρω, είμαι πολύ ήρεμη αυτές τις μέρες ☺️☺️☺️ έχουμε ραντεβού στις 5μμ και μας είπαν θα κρατήσει περίπου 45'-60'.

Ανυπομονούμε με το σύντροφό μου για σήμερα, εύχομαι να είναι όλα καλά, εφόσον και με βάση τον υπέρηχο της περασμένης εβδομάδας είχαμε πολλές θετικές ενδείξεις 🤞🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏

Στο μεταξύ μου ήρθε και ενημέρωση ότι βγήκαν τα αποτελέσματα των γενετικών εξετάσεων για θρόμβωση και θρομβοφιλια που είχα κάνει, οπότε έκλεισα και με την αιματολογο μιας και θα είμαι ήδη εκεί για την αυχενική να μου πει κι αυτή τα αποτελέσματα. Δε τα έστειλαν σε μένα, κατευθείαν σε κείνη οπότε δε ξέρω 😅

@Tonia.μου σε σκεφτόμουν το σκ, πραγματικά αναμένω τα νέα σου σήμερα με μια τεράστια ελπίδα  

@Kate1992 καλή μας επιτυχία για την αυχενική ❤️❤️❤️

Η Παναγιά μαζί μας κορίτσια 🙏

Όλα καλά θα πάνε!!! Περιμένουμε τα ευχάριστα!!! 😍😍😍😍😍😍

P.S. ζήτα πρόβλεψη για φύλο!!! 😝🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Καλά έκανες!! Το σκέφτομαι να σου πω γιατί έχουν αρχίσει και οι φόρμες να με πιέζουν.. νομίζω ότι αν δεν είχα ήδη κοιλίτσα τώρα θα είχα κοιλίτσα εγκυμοσύνης..😂😂 Ψάχνω φορεματακια αέρινα για την ώρα να βγάλω το καλοκαίρι.. ή καμία ολόσωμη φόρμα αέρινη.. γενικά όλα με πνίγουν αυτή τη στιγμή.. το χειμώνα δεν ξέρω πως θα βγάλουμε με την κοιλουμπα!! Αχχ πόσο όμορφο είναι να σκέφτομαι ότι θα φτάσω μέχρι εκεί.. Αμήν Παναγίτσα μου!! 🙏🙏🙏🙏🙏

Πότε θα πάς για μπανάκι;; Ανυπομονώ και εγώ να σου πω αλλά φοβάμαι ακόμα.. λέω να δώσω κανά μήνα ακόμα να είμαι πιο "ασφαλής"... Αν και έχω το οκ του γιατρού.. δεν παύει ο φόβος να υπάρχει...

Κορίτσια εμένα με έχει πιάσει άλλη αγωνία και μετράω αντίστροφα τώρα... Λένε ότι από την 18η εβδομάδα μπορεί να αρχίσεις να νοιώθεις το μωράκι.. δεν έχω ιδέα πως θα είναι η αίσθηση και πως θα το καταλάβω... Αλλά έμειναν 4 εβδομάδες και ανυπομονώ να αρχίσω να το αναζητώ!!!!! 😍😍😍😍😍🙏🙏🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️❤️

Γλυκούλα μου θα πάω μέσα Ιουλίου 🐬που θα πάρω και 1 εβδομάδα άδεια, οπότε θα είμαι εκτός Αθήνας που θα είναι και πιο καθαρά...!🏊‍♀️🙏🙏 Πάντως σε σχέση με τα ρούχα, εγώ έχω ξεθάψει όλα τα αέρινα φορέματα που έχω, κάποια μη σου πω και πάνω από 10 χρόνια!!! Η αλήθεια είναι ότι τα ρούχα εγκυμοσύνης δε μου αρέσουν ΚΑΘΟΛΟΥ! Κάνουν μπαμ, είναι σα να λέω δείτε με είμαι έγκυος!!! Δε θα τα γλιτώσουμε βέβαια κάποια στιγμή, σίγουρα μετά τον 5ο μήνα θα τα χρειαστούμε, αλλά προσπαθώ να το καθυστερήσω!!!!😉

Κι εγώ σε 3 ημέρες είμαι 14 εβδομάδων, οπότε όπου να' ναι θα αρχίσουμε να τα νιώθουμε τα μπουμπουκάκια μας!!!!!❤️❤️🥰 Δε μου λες, το ντόπλερ το πήρες τελικά????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Όλα καλά θα πάνε!!! Περιμένουμε τα ευχάριστα!!! 😍😍😍😍😍😍

P.S. ζήτα πρόβλεψη για φύλο!!! 😝🤣🤣🤣🤣

Μία κοπέλα απ το ξένο φόρουμ πήγε στον ίδιο εμβρυομητρικό την Παρασκευή και μου έδωσε feedback ότι είναι πολύ επεξηγηματικός και λέει φύλο αν φανεί! 🤣🤣🤣🤣🤣 Άρα το περιμένω 🤪🤪🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Καλά έκανες!! Το σκέφτομαι να σου πω γιατί έχουν αρχίσει και οι φόρμες να με πιέζουν.. νομίζω ότι αν δεν είχα ήδη κοιλίτσα τώρα θα είχα κοιλίτσα εγκυμοσύνης..😂😂 Ψάχνω φορεματακια αέρινα για την ώρα να βγάλω το καλοκαίρι.. ή καμία ολόσωμη φόρμα αέρινη.. γενικά όλα με πνίγουν αυτή τη στιγμή.. το χειμώνα δεν ξέρω πως θα βγάλουμε με την κοιλουμπα!! Αχχ πόσο όμορφο είναι να σκέφτομαι ότι θα φτάσω μέχρι εκεί.. Αμήν Παναγίτσα μου!! 🙏🙏🙏🙏🙏

Πότε θα πάς για μπανάκι;; Ανυπομονώ και εγώ να σου πω αλλά φοβάμαι ακόμα.. λέω να δώσω κανά μήνα ακόμα να είμαι πιο "ασφαλής"... Αν και έχω το οκ του γιατρού.. δεν παύει ο φόβος να υπάρχει...

Κορίτσια εμένα με έχει πιάσει άλλη αγωνία και μετράω αντίστροφα τώρα... Λένε ότι από την 18η εβδομάδα μπορεί να αρχίσεις να νοιώθεις το μωράκι.. δεν έχω ιδέα πως θα είναι η αίσθηση και πως θα το καταλάβω... Αλλά έμειναν 4 εβδομάδες και ανυπομονώ να αρχίσω να το αναζητώ!!!!! 😍😍😍😍😍🙏🙏🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️❤️

Ένα θα σου πω ήμουν από εκείνες τις περιπτώσεις που νιώθουν τον παιδί ποοοοολυ νωρίς...14+3 τον ένιωσα πρώτη φορά!!! ☺️💙  Οπότε δε ξέρεις πότε θα έρθει εκείνη η στιγμή 😉😉😉😉😉😉

Καθόμουν θυμάμαι ξαπλωμένη και χαζευα στο κινητό και τσουπ! Ένα ψαράκι ένιωσα να περνάει στη κοιλιά μου 🤣💙 απίστευτη αίσθηση! 

Να είστε καλά κορίτσια όλες εδώ να νιώσετε τα μωράκια σας και να είναι γερά! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kiddo @lilly1984 κορίτσια κι εγώ με αέρινα φορέματα τη βγάζω! παντελόνια ου΄τε να τα βλέπω, ασφυκτυώ και μόνο στην ιδέα! Μόνο έχω έτσι βαμβακερό σε στυλ κάργκο που για κάποιο λόγο είναι το μόνο που με βολεύει ακόμα. Τζην ούτε καν!

Κι εγώ δε θέλω να πάρω ρούχα εγκυμοσύνης, λέω τώρα που είναι και εκπτώσεις να ψωνίσω απ την κανονική σειρά απλά 1 νούμερο πιο πάνω, αν και πιστεύω για καλοκαίρι είμαι καλυμμένη και μ αυτά που έχω. Γενικά το καλοκαίρι φοράω μόνο φορέματα, οπότε έχω μπόλικα, απλά κάποια έχουν στενή μέση κι ένα που έβαλα το Σάββατο ήταν έτοιμο να εκραγεί το καημένο χαχαχαχα Οπότε θα κινηθώ προς τα αέρινα 🤣🤣 

Πιο πολύ νομίζω θα χρειαστούμε απ τον φθινόπωρο και μέτα, αλλά πιστεύω θα τη βγάλουμε με κολάν και φούτερ 🤣🤣🤣 Μου έδωσε η κολλητή μου ένα δικό της σε Large που είχε μωράκι Δεκεμβριου και μου λέει μ αυτό θα τη βγάλεις χαχαχα ϊσως το μόνο που πάρω είναι μια σαλοπέτα γιατί το βρίσκω πολύ χαριτωμένο με την κοιλίτσα 😍😍😍

Πάντως η κοιλία μου έχει ξεπεταχτεί και μέχρι το βράδυ νιώθω ότι είμαι 5-6 μηνών αντί για 3ων 🤣🤣🤣

Τώρα για το πότε θα νιώσουμε το μωρό που λέτε, κι εγώ ανυπομονώ! Αν και προχθές αισθάνθηκα κάτι σαν πεταλούδισμα έτσι για μερικά δευτερόλεπτα, δε ξέρω αν είχε να κάνει με το μωρό κάτι. Ξέρω ότι είναι φουλ νωρίς αλλά ο Δόκτωρ Γκούγκλ μου επιβεβαίωσε ότι μπορεί να είναι 🤪🤪🤪🤪🤪 του τρελού!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ένα θα σου πω ήμουν από εκείνες τις περιπτώσεις που νιώθουν τον παιδί ποοοοολυ νωρίς...14+3 τον ένιωσα πρώτη φορά!!! ☺️💙  Οπότε δε ξέρεις πότε θα έρθει εκείνη η στιγμή 😉😉😉😉😉😉

Καθόμουν θυμάμαι ξαπλωμένη και χαζευα στο κινητό και τσουπ! Ένα ψαράκι ένιωσα να περνάει στη κοιλιά μου 🤣💙 απίστευτη αίσθηση! 

Να είστε καλά κορίτσια όλες εδώ να νιώσετε τα μωράκια σας και να είναι γερά! ☺️

Αυτό ακριβώς ένιωσα κι εγώ!! είαμι 13εβδ βέβαια, πάαααααρα πολύ νωρίς αλλά πραγματικά ένιωσα κάτι τέτοιο αστραπιαία! ειλικρινά δε ξέρω αν ήταν το μωρό, αλλά μου έκανε εντύπωση αυτή η αίσθηση! ο σύντροφος δε είπε ότι μάλλον ήταν.... αέρια....!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα 🤣🤪 άπιστος Θωμάς κι αυτός! 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lilly1984 @Kiddo @Θέτις Κ. Και στα υπόλοιπα κορίτσια, καλημέρα και καλό μήνα!

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τις θετικές σκέψεις σας.

@Θέτις Κ. Εύχομαι μια τέλεια χοριακή και παμε στοίχημα πως περιμένεις κοριτσάκι;; 🌸🪷🌷

Το σκ περασε με μπολικη κατάθλιψη αχχααχ . Με το αιμα καλύτερα θα έλεγα. Δηλαδή δεν είχα συνέχεια. Βέβαια μες την ημέρα κατι θα ειχα. Απλα περνουσαν και ωρες χωρίς καθόλου αιμορραγία. Απο χθες εχω μονο κατι καφετια που και που. Ειμαι με σερβιετες ομως κανονικά.

Εχω και λίγα πονακια ομως οχι κάτι σοβαρό. Επισης τα ουτροτζεσταν, μου έχουν φέρει αναγουλες.

Καθε φορα που παω τουαλέτα, αγχώνομαι παντως ρε κορίτσια για το τι θα αντικρίσω.

Σήμερα ο γιατρός ειναι το βράδυ στις 7.30. και ειμαι αρκετά νευρική και στεναχωρημένη... Το σκ πολλες φορές αναρωτηθηκα... Θα δω κατι στον υπέρηχο η με τοσο αιμα τοσες ημέρες τελικά ηταν αποβολή;;

Ευτυχώς θα ειναι η πρώτη φορα που θα παω με τον άντρα μου. Θα έρθει μια ξαδέρφη να κρατήσει τα παιδιά, θα κλείσει και ο άντρας μου νωρίτερα το μαγαζί και θα έρθει μαζι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tonia. είπε:

@lilly1984 @Kiddo @Θέτις Κ. Και στα υπόλοιπα κορίτσια, καλημέρα και καλό μήνα!

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τις θετικές σκέψεις σας.

@Θέτις Κ. Εύχομαι μια τέλεια χοριακή και παμε στοίχημα πως περιμένεις κοριτσάκι;; 🌸🪷🌷

Το σκ περασε με μπολικη κατάθλιψη αχχααχ . Με το αιμα καλύτερα θα έλεγα. Δηλαδή δεν είχα συνέχεια. Βέβαια μες την ημέρα κατι θα ειχα. Απλα περνουσαν και ωρες χωρίς καθόλου αιμορραγία. Απο χθες εχω μονο κατι καφετια που και που. Ειμαι με σερβιετες ομως κανονικά.

Εχω και λίγα πονακια ομως οχι κάτι σοβαρό. Επισης τα ουτροτζεσταν, μου έχουν φέρει αναγουλες.

Καθε φορα που παω τουαλέτα, αγχώνομαι παντως ρε κορίτσια για το τι θα αντικρίσω.

Σήμερα ο γιατρός ειναι το βράδυ στις 7.30. και ειμαι αρκετά νευρική και στεναχωρημένη... Το σκ πολλες φορές αναρωτηθηκα... Θα δω κατι στον υπέρηχο η με τοσο αιμα τοσες ημέρες τελικά ηταν αποβολή;;

Ευτυχώς θα ειναι η πρώτη φορα που θα παω με τον άντρα μου. Θα έρθει μια ξαδέρφη να κρατήσει τα παιδιά, θα κλείσει και ο άντρας μου νωρίτερα το μαγαζί και θα έρθει μαζι μου.

θα σας πω εάν οι προβλέψεις σας έπεσαν μέσα! Σ ευχαριστώ κορίτσι μου για τις ευχές σου 💖

Λυπάμαι πολύ που βιώνεις έτσι αυτή τη ψυχοφθόρα διαδικασία - πραγματικά είναι πολύ άσχημο να είσαι σ αυτή την αβέβαιη κατάσταση και να μη ξέρεις τι γίνεται... Αλλά κουράγιο, και σήμερα θα φανεί ό,τι είναι να γίνει. Εμείς σου ευχόμαστε φυσικά το καλύτερο αποτέλεσμα μέσα απ την καρδιά μου 🙏🙏🙏

Υ.Γ. Αν ήταν αποβολή λογικά θα είχες και πήγματα... Απ την εμπειρία μου, 2 φορές δυστυχώς, νομίζω θα το καταλάβαινες... Ας ελπίσουμε ότι η αιμοραγία ωφείλεται στο αιμάτωμα όπως σου είπε κι η Κιντο 🤞Μακάρι να κάνει η Πανγίτσα το θαύμα της 💖🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορτσουδια μιυ σας ευχαριστώ τόσο πολύ με για την θετική σας ενέργεια και για το ενδιαφέρον σας!!! Τα νέα μας είναι υπέροχα! 😍καναμε την αυχενική διαφάνεια η γιατρός μας είπε πως είναι όλα φυσιολογικοτατα , δν υπάσχει τίποτα ανησυχητικό και είναι όλες οι μετρήσεις τέλειες!!!! Ειδαμε τ πάντα, χέρια πόδια δάχτυλα μια μουτζα που μας έδωσε 😂πιπίλισμα αντίχειρα , κοιλιτσα, ομφάλιο λώρο, κεφάλι, κρανίο, καρδούλα, νεφρά, ουροδόχο κύστη η οποία ήταν γεμάτη και αυτό μ λέει δείχνει ότι κ τρέφεται το μωρό και δν έχει θέμα με το πεπτικό σύστημα τ , α! Της λέω γιατρέ δλδ μας κατουράει από τώρα; Κ μ λέει ναι 😂😂 όλα όλα τ ειδαμε! Μια ώρα και δέκα λεπτά καναμε! 
Ειδαμε ρινικο οστό, αυχενική διαφάνεια 1,7! Το μωρό είναι 6,3 εκ! 156 παλμούς! Εγώ 64 κιλά ! Τράχηλος ενδοκολπικα 33 χιλιοστά και κλειστός! 
αυταααααα!!! Δν ξέρω τι άλλο είναι ν σας πω!!! Περιμένουμε και τις αιματολογικές !!! Μ φύγε ένα μεγάλο άγχος ! Α είμαι 12 κ 5 και Πητ μ έχει 8 Γενάρη! 
αυτααααα κορίτσια μ!!! ❤️❤️❤️

μείνει τρισευτυχισμένη και όλα είναι καλά!!!! Ευχομαι σε όλες μας υγιή και τελειομηνα μωρά😍❤️🙏🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορτσουδια μιυ σας ευχαριστώ τόσο πολύ με για την θετική σας ενέργεια και για το ενδιαφέρον σας!!! Τα νέα μας είναι υπέροχα! 😍καναμε την αυχενική διαφάνεια η γιατρός μας είπε πως είναι όλα φυσιολογικοτατα , δν υπάσχει τίποτα ανησυχητικό και είναι όλες οι μετρήσεις τέλειες!!!! Ειδαμε τ πάντα, χέρια πόδια δάχτυλα μια μουτζα που μας έδωσε 😂πιπίλισμα αντίχειρα , κοιλιτσα, ομφάλιο λώρο, κεφάλι, κρανίο, καρδούλα, νεφρά, ουροδόχο κύστη η οποία ήταν γεμάτη και αυτό μ λέει δείχνει ότι κ τρέφεται το μωρό και δν έχει θέμα με το πεπτικό σύστημα τ , α! Της λέω γιατρέ δλδ μας κατουράει από τώρα; Κ μ λέει ναι 😂😂 όλα όλα τ ειδαμε! Μια ώρα και δέκα λεπτά καναμε! 
Ειδαμε ρινικο οστό, αυχενική διαφάνεια 1,7! Το μωρό είναι 6,3 εκ! 156 παλμούς! Εγώ 64 κιλά ! Τράχηλος ενδοκολπικα 33 χιλιοστά και κλειστός! 
αυταααααα!!! Δν ξέρω τι άλλο είναι ν σας πω!!! Περιμένουμε και τις αιματολογικές !!! Μ φύγε ένα μεγάλο άγχος ! Α είμαι 12 κ 5 και Πητ μ έχει 8 Γενάρη! 
αυτααααα κορίτσια μ!!! ❤️❤️❤️

μείνει τρισευτυχισμένη και όλα είναι καλά!!!! Ευχομαι σε όλες μας υγιή και τελειομηνα μωρά😍❤️🙏🧿

Υπέροχα νέα κορίτσι μου!!! Τι καλά ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

Παίρνω κι εγώ θάρρος με τα νέα σου - είμαι στην αίθουσα αναμονής και περιμένω τη σειρά μου !! Ενώ ήμουν χαλαρή όλο το σκ, τώρα Μ έχει πιάσει ένα μούδιασμα 😅😅

Φύλο δε σας είπε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️

Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄 

Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000. 

Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅

Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν. 

Αυτά από εμάς 😍 

Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Γλυκούλα μου θα πάω μέσα Ιουλίου 🐬που θα πάρω και 1 εβδομάδα άδεια, οπότε θα είμαι εκτός Αθήνας που θα είναι και πιο καθαρά...!🏊‍♀️🙏🙏 Πάντως σε σχέση με τα ρούχα, εγώ έχω ξεθάψει όλα τα αέρινα φορέματα που έχω, κάποια μη σου πω και πάνω από 10 χρόνια!!! Η αλήθεια είναι ότι τα ρούχα εγκυμοσύνης δε μου αρέσουν ΚΑΘΟΛΟΥ! Κάνουν μπαμ, είναι σα να λέω δείτε με είμαι έγκυος!!! Δε θα τα γλιτώσουμε βέβαια κάποια στιγμή, σίγουρα μετά τον 5ο μήνα θα τα χρειαστούμε, αλλά προσπαθώ να το καθυστερήσω!!!!😉

Κι εγώ σε 3 ημέρες είμαι 14 εβδομάδων, οπότε όπου να' ναι θα αρχίσουμε να τα νιώθουμε τα μπουμπουκάκια μας!!!!!❤️❤️🥰 Δε μου λες, το ντόπλερ το πήρες τελικά????

Αχ μπράβο!! Άντε με το καλό, ρίξε μια βουτιά και για εμάς που με βλέπω από Αύγουστο με την άδεια του συζύγου.. και αν δηλαδή γιατί έχουμε πολλά να φτιάξουμε στο σπίτι για να είναι ασφαλές για παιδί..

Καλέ!! Εσύ είσαι ήδη στην 14η!! Σε 3 μέρες μήπως εννοείς κλείνεις την 14η και μπαίνεις στην 15η;!!! Εδώ έχω μπει εγώ 14η που είμαι πιο πίσω από σένα.. με δείχνει 3μηνων και 3 ημερών ή 95 ημερών..!! Άρα έχω μπει στον 4ο μήνα και στο γράφει μάλιστα, το κοντέρ της εφαρμογής που έχει μηδενίσει για το δεύτερο τρίμηνο!! Μπες παιδί μου εδω στο αντίστροφο countdown που τα έχει όλα όμορφα και περιποιημένα ακριβώς!! https://www.babymed.com/tools/pregnancy-countdown-calculator

Άδειασα όλη τη ντουλάπα!! 😭😭😭 Δεν μου κάνει τίποτα!!!! Και μάλιστα είχα ένα φορεματακι 20ετιας που δεν φοράω γιατί μου ήταν μεγάλο και το πήγα για μάζεμα στις τιράντες για να στέκεται.. κορίτσια μου, δεν μου πέρναγε από το στήθος!!!! 😭😭😭😭😭 Ότι έχω αυτή τη στιγμή δεν μου κάνει στο στήθος!!!! Έχω ωραιότατα αέρινα φορεματακια που δεν μου κάνουν!!! Είμαι να σκάσω..!!! Καλά για τα πρώην εφαρμοστά δεν κάνω ούτε καν τη προσπάθεια.. ούτε στα χέρια μου δεν θα περνάνε!! Ξέρω ότι παίρνω και κορτιζόνη.. αλλά βρε κορίτσια μόνο εγώ έχω πρηστεί έτσι;;;;; 

Εγκυμοσύνης δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος από τώρα να ξοδευομαι.. με απλά φορεματακια βγαίνει το καλοκαίρι άνετα και τα κρατάς και για άλλη χρονιά άσχετα εγκυμοσύνης.. από Σεπτέμβρη με το καλό..

Δεν το έχω πάρει ακόμα!!! 😩😩😩 Είμαστε λίγο στριμωγμένοι αυτό το διάστημα μέχρι να πληρωθώ και εγώ οπότε περιμένω.. 😖😖 θα το πάρω όμως!!! Δεν υπάρχει περίπτωση!!!! Χιχιχιχι!! 😁😁

στις πριν 7 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ένα θα σου πω ήμουν από εκείνες τις περιπτώσεις που νιώθουν τον παιδί ποοοοολυ νωρίς...14+3 τον ένιωσα πρώτη φορά!!! ☺️💙  Οπότε δε ξέρεις πότε θα έρθει εκείνη η στιγμή 😉😉😉😉😉😉

Καθόμουν θυμάμαι ξαπλωμένη και χαζευα στο κινητό και τσουπ! Ένα ψαράκι ένιωσα να περνάει στη κοιλιά μου 🤣💙 απίστευτη αίσθηση! 

Να είστε καλά κορίτσια όλες εδώ να νιώσετε τα μωράκια σας και να είναι γερά! ☺️

Ναι πες μου τέτοια και εσύ να πάρουν ακόμα περισσότερο αέρα τα μυαλά μου!!! 🤣🤣🤣🤣🤣 Μαρή με φαντάζεσαι;;; Δεν φτάνει η τρέλα μου!!! 😂😂😂 Δώσε μου και θάρρος!!!! 😝🤣🤣 

Αχ τώρα φουντωσες τις ελπίδες μου να το ψάχνω και από τώρα!!!! 😅😅😅

Μακάρι κοριτσάκι μου!!! Από το στόμα σου και σε όποιου ακούει το αυτί!!! 🙏🙏🙏🙏🙏 Και εσύ να χαίρεσαι το αρχοντόπουλο και ας είναι και αντάρτης το αγόρι!!! 😍😍😍😍😍😍

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tonia. είπε:

@lilly1984 @Kiddo @Θέτις Κ. Και στα υπόλοιπα κορίτσια, καλημέρα και καλό μήνα!

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τις θετικές σκέψεις σας.

@Θέτις Κ. Εύχομαι μια τέλεια χοριακή και παμε στοίχημα πως περιμένεις κοριτσάκι;; 🌸🪷🌷

Το σκ περασε με μπολικη κατάθλιψη αχχααχ . Με το αιμα καλύτερα θα έλεγα. Δηλαδή δεν είχα συνέχεια. Βέβαια μες την ημέρα κατι θα ειχα. Απλα περνουσαν και ωρες χωρίς καθόλου αιμορραγία. Απο χθες εχω μονο κατι καφετια που και που. Ειμαι με σερβιετες ομως κανονικά.

Εχω και λίγα πονακια ομως οχι κάτι σοβαρό. Επισης τα ουτροτζεσταν, μου έχουν φέρει αναγουλες.

Καθε φορα που παω τουαλέτα, αγχώνομαι παντως ρε κορίτσια για το τι θα αντικρίσω.

Σήμερα ο γιατρός ειναι το βράδυ στις 7.30. και ειμαι αρκετά νευρική και στεναχωρημένη... Το σκ πολλες φορές αναρωτηθηκα... Θα δω κατι στον υπέρηχο η με τοσο αιμα τοσες ημέρες τελικά ηταν αποβολή;;

Ευτυχώς θα ειναι η πρώτη φορα που θα παω με τον άντρα μου. Θα έρθει μια ξαδέρφη να κρατήσει τα παιδιά, θα κλείσει και ο άντρας μου νωρίτερα το μαγαζί και θα έρθει μαζι μου.

Όλες καταλαβαίνουμε κοριτσάκι μου την αγωνία και την αβεβαιότητα που βιώνεις.... Λογικά τώρα θα είσαι ήδη στο γιατρό.. ότι και αν έχει γίνει, είμαστε εδώ για εσένα! Σημαντικό να έχεις τον άνθρωπο σου μαζί.. 

P.S. Τα ultro δεν φέρνουν αναγουλες!!! Το να είναι από το σπορακι ούτε καν σα σκέψη;;; 😉😆😆

Περιμένω τα νέα σου!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️

Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄 

Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000. 

Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅

Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν. 

Αυτά από εμάς 😍 

Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️

Αχ τι όμορφα νέα είναι αυτά!!!! Μπράβο φίλη μας!!! 😍😍αχ αν γεννήσουμε όντως κ μαζί θα τρελαθώ!!!! 🥹 πάει κ αυτό το άγχος αγάπη μ! Έφυγε!!! Τώρα πρόσω ολοταχώς για β επιπέδου!!! Είναι όλα καλά και πρέπει κ μείς επιτέλους να το πιστέψουμε! Κ γώ όλες τις μέρες ήμουν νια χαρά χαλαρή! Τ πρωί που ξύπνησα μ έπιασε μια ταχυκαρδία και ένα σφίξιμο αλλά ευτυχώς το είχα πρωινό το ραντεβού όποτε δν έμεινα πολύ μ την αγωνία !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορτσουδια μιυ σας ευχαριστώ τόσο πολύ με για την θετική σας ενέργεια και για το ενδιαφέρον σας!!! Τα νέα μας είναι υπέροχα! 😍καναμε την αυχενική διαφάνεια η γιατρός μας είπε πως είναι όλα φυσιολογικοτατα , δν υπάσχει τίποτα ανησυχητικό και είναι όλες οι μετρήσεις τέλειες!!!! Ειδαμε τ πάντα, χέρια πόδια δάχτυλα μια μουτζα που μας έδωσε 😂πιπίλισμα αντίχειρα , κοιλιτσα, ομφάλιο λώρο, κεφάλι, κρανίο, καρδούλα, νεφρά, ουροδόχο κύστη η οποία ήταν γεμάτη και αυτό μ λέει δείχνει ότι κ τρέφεται το μωρό και δν έχει θέμα με το πεπτικό σύστημα τ , α! Της λέω γιατρέ δλδ μας κατουράει από τώρα; Κ μ λέει ναι 😂😂 όλα όλα τ ειδαμε! Μια ώρα και δέκα λεπτά καναμε! 
Ειδαμε ρινικο οστό, αυχενική διαφάνεια 1,7! Το μωρό είναι 6,3 εκ! 156 παλμούς! Εγώ 64 κιλά ! Τράχηλος ενδοκολπικα 33 χιλιοστά και κλειστός! 
αυταααααα!!! Δν ξέρω τι άλλο είναι ν σας πω!!! Περιμένουμε και τις αιματολογικές !!! Μ φύγε ένα μεγάλο άγχος ! Α είμαι 12 κ 5 και Πητ μ έχει 8 Γενάρη! 
αυτααααα κορίτσια μ!!! ❤️❤️❤️

μείνει τρισευτυχισμένη και όλα είναι καλά!!!! Ευχομαι σε όλες μας υγιή και τελειομηνα μωρά😍❤️🙏🧿

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️

Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄 

Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000. 

Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅

Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν. 

Αυτά από εμάς 😍 

Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️

Μπράβο βρε κορίτσια μου!!!!! Με το καλό να τα πάρετε στην αγκαλιά σας τελειόμηνα και υγιέστατα!!!!!! 😍😍😍😍😍😍😍

Καλά για κοριτσάκι σας έχω εγώ και τις δύο να ξέρετε...!! 🤣🤣🤣 Θα δείξει σε λίγες εβδομάδες!!! ❤️❤️❤️❤️

Σούπερ οι μετρήσεις σας εντωμεταξυ!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ 

@Θέτις Κ.μου, είδες για πότε το περνάς το εγκεφαλικό;!!!! 🤣🤣🤣🤣 Νιπτ ούτε καν και δη με αυτές τις μετρήσεις!!! Μη πετάς τα λεφτά σου τσάμπα γλυκιά μου!! Το μωράκι σου είναι σούπερ!! Υπομονή τώρα για την Β επιπέδου!! 🙏🙏🙏🙏 Αυτές οι μετρήσεις είναι μαζί με την Papp-A εντωμεταξυ;; Πως το κάνουν εντέλει εκεί;! 

@Kate1992 πολύ καλός φαίνεται ο εμβρυομητρικος που πήγες και λεπτομερεστατος!! Ποιος είναι;! Τι ποσοστά για σύνδρομα σας έδωσε; Άντε με το καλό και η Papp-A !!! 😍😍😍😍🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ 🤗🤗🤗

Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας κορίτσια μου γλυκά!

Εμενα, (εύχομαι) να με βρείτε στις μανουλες κάποιου άλλου μήνα...

Ο υπέρηχος του γιατρού που πήγα, προπολεμικος μάλλον, αλλα το μωρακι μου έφυγε. Αυριο θα πάω και σε αυτον που πήγαινα απλα και μονο για να συγκρίνω υπερήχους. Γιατι ο σημερινός γιατρός ήταν πολυ γλυκος, θα με αναλάβει σε επόμενη εγκυμοσύνη αλλα θελω να ξέρω και τι υπερηχογραφο έχει.

Έκλαψα και ακόμη κλαίω αλλά ξέρω πως στη θέση μου εχουν βρεθεί άπειρες κοπέλες και τα καταφεραν καποια στιγμή. Θελω να πιστεύω πως αυτη θα είναι η επόμενή μου.

Σας φιλώ 🌸🌷🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tonia. είπε:

@Θέτις Κ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ 🤗🤗🤗

Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας κορίτσια μου γλυκά!

Εμενα, (εύχομαι) να με βρείτε στις μανουλες κάποιου άλλου μήνα...

Ο υπέρηχος του γιατρού που πήγα, προπολεμικος μάλλον, αλλα το μωρακι μου έφυγε. Αυριο θα πάω και σε αυτον που πήγαινα απλα και μονο για να συγκρίνω υπερήχους. Γιατι ο σημερινός γιατρός ήταν πολυ γλυκος, θα με αναλάβει σε επόμενη εγκυμοσύνη αλλα θελω να ξέρω και τι υπερηχογραφο έχει.

Έκλαψα και ακόμη κλαίω αλλά ξέρω πως στη θέση μου εχουν βρεθεί άπειρες κοπέλες και τα καταφεραν καποια στιγμή. Θελω να πιστεύω πως αυτη θα είναι η επόμενή μου.

Σας φιλώ 🌸🌷🤗

Έλα βρε κοριτσάκι μου... Λυπάμαι πάρα πολύ... 😥😥😥 Ήξερα ότι είναι ένα ενδεχόμενο αλλά δεν ήθελα με τίποτα να πιστέψω ότι θα είχε αυτή την εξέλιξη..😢😢😢😢 Τι ακριβώς είδε στον υπέρηχο ο γιατρός;; Σου είπε τι μπορεί να έφταιξε; Σου είπε μήπως με χοριακες να ελέγχεις την πτώση της χοριακής ή αν θα χρειαστεί αποξεση;

Πάρε δύναμη γλυκουλα μου από τα παιδάκια σου, πάρτα αγκαλίτσα και αγαλιασε στην αγάπη τους..! Μη ξεχνάς πόσο τυχερή είσαι που κατάφερες να τα έχεις στη ζωή σου.. δεν είναι όλοι τόσο τυχεροί.. και δεν υπάρχει περίπτωση, εφόσον έχεις φέρει ήδη στο κόσμο 3 υπέροχα υγιή θαυματακια θα έρθει και το 4ο εφόσον το επιθυμείτε!! Απλά τυχαίνει καμία φορά όσο σκληρό και αν είναι...

Γράψε μας και αύριο τι θα σου πει ο άλλος γιατρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia. είπε:

@Θέτις Κ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ 🤗🤗🤗

Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας κορίτσια μου γλυκά!

Εμενα, (εύχομαι) να με βρείτε στις μανουλες κάποιου άλλου μήνα...

Ο υπέρηχος του γιατρού που πήγα, προπολεμικος μάλλον, αλλα το μωρακι μου έφυγε. Αυριο θα πάω και σε αυτον που πήγαινα απλα και μονο για να συγκρίνω υπερήχους. Γιατι ο σημερινός γιατρός ήταν πολυ γλυκος, θα με αναλάβει σε επόμενη εγκυμοσύνη αλλα θελω να ξέρω και τι υπερηχογραφο έχει.

Έκλαψα και ακόμη κλαίω αλλά ξέρω πως στη θέση μου εχουν βρεθεί άπειρες κοπέλες και τα καταφεραν καποια στιγμή. Θελω να πιστεύω πως αυτη θα είναι η επόμενή μου.

Σας φιλώ 🌸🌷🤗

Θα είσαι σε μανουλες άλλου μήνα, το πιστεύω και στο εύχομαι! 

Λυπάμαι για την απώλεια σου , κουράγιο και δύναμη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kiddo είπε:

Έλα βρε κοριτσάκι μου... Λυπάμαι πάρα πολύ... 😥😥😥 Ήξερα ότι είναι ένα ενδεχόμενο αλλά δεν ήθελα με τίποτα να πιστέψω ότι θα είχε αυτή την εξέλιξη..😢😢😢😢 Τι ακριβώς είδε στον υπέρηχο ο γιατρός;; Σου είπε τι μπορεί να έφταιξε; Σου είπε μήπως με χοριακες να ελέγχεις την πτώση της χοριακής ή αν θα χρειαστεί αποξεση;

Πάρε δύναμη γλυκουλα μου από τα παιδάκια σου, πάρτα αγκαλίτσα και αγαλιασε στην αγάπη τους..! Μη ξεχνάς πόσο τυχερή είσαι που κατάφερες να τα έχεις στη ζωή σου.. δεν είναι όλοι τόσο τυχεροί.. και δεν υπάρχει περίπτωση, εφόσον έχεις φέρει ήδη στο κόσμο 3 υπέροχα υγιή θαυματακια θα έρθει και το 4ο εφόσον το επιθυμείτε!! Απλά τυχαίνει καμία φορά όσο σκληρό και αν είναι...

Γράψε μας και αύριο τι θα σου πει ο άλλος γιατρός..

Εχει πολυ παλιό υπέρηχο. Μονο λεκιθικο ειδε. Γι'αυτο παω αυριο μονο και μονο να συγκρίνω γιατι αν ο υπερηχογραφος του ειναι τόσο χάλια, δεν θα ηθελα σε μια επόμενη κύηση να με παρακολουθεί. Αν και ο γιατρός πολύ γλυκός.

Μου ειπε να παρω όσο χρόνο θέλω και να του τηλεφωνησω όποτε νιώσω έτοιμη για απόξεση η αν θελήσω να ξανά κάνουμε υπέρηχο σε 4-5 ημέρες.

Δεν μου ειπε κατι για χοριακες. Για το αιμα μου είπε περίπου τα ιδια. Απλα το αποκάλεσε αποκόλληση και ίσως απο αυτό να μην πήγε καλα η εγκυμοσύνη...

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Θα είσαι σε μανουλες άλλου μήνα, το πιστεύω και στο εύχομαι! 

Λυπάμαι για την απώλεια σου , κουράγιο και δύναμη.... 

Σ'ευχαριστώ πολυ 🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tonia. είπε:

Εχει πολυ παλιό υπέρηχο. Μονο λεκιθικο ειδε. Γι'αυτο παω αυριο μονο και μονο να συγκρίνω γιατι αν ο υπερηχογραφος του ειναι τόσο χάλια, δεν θα ηθελα σε μια επόμενη κύηση να με παρακολουθεί. Αν και ο γιατρός πολύ γλυκός.

Μου ειπε να παρω όσο χρόνο θέλω και να του τηλεφωνησω όποτε νιώσω έτοιμη για απόξεση η αν θελήσω να ξανά κάνουμε υπέρηχο σε 4-5 ημέρες.

Δεν μου ειπε κατι για χοριακες. Για το αιμα μου είπε περίπου τα ιδια. Απλα το αποκάλεσε αποκόλληση και ίσως απο αυτό να μην πήγε καλα η εγκυμοσύνη...

Σ'ευχαριστώ πολυ 🌷🌷

Α!! Κάτσε ρε συ!! Άρα δεν είναι ότι δεν είδε καθόλου σάκο γιατί εγώ αυτό κατάλαβα από όσα μας έγραψες.. ότι παλινδρομησε.. οπότε θα μπορούσε να πάς αύριο και να έχετε μια διαφορετική εικόνα;;; Τι πιστεύεις εσύ η ίδια που έχεις εικόνα από τους δύο υπερήχους;! Μα για αυτό κιόλας σε ρώτησα για χοριακες γιατί αν είχε αποκολλήσει ο σάκος όπως κατάλαβα από το μήνυμα σου, πολύ πιθανό απλά με χοριακη να παρακολουθούσατε πότε και αν θα μηδενίσει για να καθαρίσεις ή αν θα χρειαζόταν και αποξεση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσια καλημερα να ρωτησω κατι? Παιρνω τα dostinex μισο χαπι 2 φορες τη βδομαδα γαι 1 μηνα λογω ανεβασμενης προλακτινης (48.8) ηταν ...ισχυει οτι κετα τη διακοπη τπυς πρεπει να περιμενει 1 μηνα μεχει να προσπαθησεις παλι γ εγκυμοσυνη...το ειδα τ γραφει στις οδηγιες αλλα ο γιατρος μ δε μ ειπε κατι...ετσι κ αλλιως εχω σταματησει κ τη προκληση ωορηξιας 
    • Σχετικά με τον αιματοκρίτη, ναι δεν ανησυχώ.  Εγώ να σου πω την αλήθεια έτσι είμαι. Δεν μπορώ ούτε λεπτό να το ξεχάσω και σκέφτομαι όταν αρχίσει με το καλό τις κλωτσιές και να θέλω δεν θα ξεχνιέται. Κάθομαι και διαβάζω πολλά γιατί είναι όλα άγνωστα αλλά δεν είναι όλα ευχάριστα. Φοβάμαι πολύ τον τοκετό και με φρικάρει η διαδικασία πριν (μετρήσεις με χεράκια, κλύσμα, πόνοι) αλλά και μετά (ανάρρωση, ράμματα). Δεν ξέρω πως αλλά αυτά πρέπει να τα διαχειριστώ. Προς το παρόν έχω πολλές τύψεις πάντως για ΄ότι κάνω παρά τις διαβεβαιώσεις του γιατρού ότι δεν υπάρχει πρόβλημα σε πολλές περιπτώσεις. Δηλαδή, σκέψου ότι το Σάββατο παντρεύεται ένα άτομο της οικογενείας μου. Και θέλω να τον ρωτήσω, μπορώ να χορέψω???? Ξέρω θα με βρίσει αλλά εγώ θα ρωτήσω🤣  
    • Όχι βρε!! 😅😅😅 Ιστολογική εξέταση είναι αυτό ακριβώς που λέει.. εξετάζουν το είδος των ιστών που συλλέχθησαν.. εφόσον θα κάνεις αποξεση εμβρύου ο ιστός που θα στείλουν είναι το έμβρυο.. κάπου πρέπει να έχω τη δική μου αν θέλεις να σου πω πως ακριβώς το γράφουν.. αυτό που λες εσύ είναι σε περίπτωση όγκου (φτου φτου φτου μακριά!!) από βιοψία ή αφαίρεση που στέλνουν δειγμα ιστού να γίνει εξέταση ιστολογικής για το αν πρόκειται για καλοήθης ή κακοήθης όγκος.. καμία σχέση!!! 😅😅😅
    • Θαρρώ πως κάτι φαίνεται.. αυτό νομίζω κ εγώ. Και θέλω να το νομίζω κιόλας μέσα από την Καρδιά μου ❤️❤️❤️ λες να βγει αληθινό κ να προλάβεις ν μπούμε μαζί με ΠΗΤ πάλι στον ίδιο μήνα; Φεβρουάριο;  ή να γίνει το θαύμα κ να έχεις πάλι πητ Μάρτιο όπως τότε που ήμασταν μαζί 🙏🏼❤️   ότι από τα δυο κ να είναι εύχομαι πραγματικά μα πραγματικά να ειναι αληθινό ❤️❤️❤️ ανυπομονούμε μαζί σου!!!!   
    • Έτσι λέγονται;;; Έκτακτες;! Τι είναι αυτό το πράγμα βρε παιδάκι μου!!! Σου λέω με έπιασε ξαφνικά και από το πουθενά!! Τη μια φορά πετάχτηκα χαράματα από τον ύπνο μου.. την άλλη μέσα στο μπάνιο.. τρόμαξα!! Σήμερα ως τώρα δεν είχα τίποτα... Χθες μόνο το πέρασα τουλάχιστον 4 φορές μέσα στη μέρα... Τι σου είχαν πει εσένα οι γιατροί σχετικά; Πότε χρειάζεται να αρχίσω να ανησυχώ..;; Σ' ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ!!! Μη "χαθείς" από την παρέα μας ε;!... Χρειαζόμαστε τα φώτα της εμπειρίας σου!!!!😥😥😌😌😌 ❤️❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...