Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Χριστουγέννων 24 & Πρωτοχρονιάς 25


Recommended Posts

Κορίτσια εμένα σήμερα Μ έπιασε κρίση πανικού στο σούπερ! Πολύ τρομακτικό...

Είχε για κάποιο λόγο απειρο κόσμο και οι μυρωδιές από παντού σε συνδυασμό με την πολυκοσμία με γονάτισαν. Μ άφησε με το καρότσι ο σύντροφός μου για να πάει να πάρει κάτι τελευταίο και με του που έφυγε άρχισα να νιώθω έτοιμη να καταρρευσω, ανέβηκαν οι παλμοί μου κι άρχισα να ιδρώνω. Πολύ περίεργο... Δε Μ άφησε να πάω στο αυτοκίνητο για να με παρακολουθεί, αλλά ευτυχώς η ταμίας με είδε σαστισμένη και μου φέραν καρέκλα. Σόου παράνοιας έδωσα...

Δε ξέρω τι Μ έπιασε, δεν έχω ιστορικό με κρίσεις πανικού, αλλα αυτό με τρόμαξε μπορώ να πω... 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 285
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Πάντως κορίτσια εμένα στην κόρη μου όλες οι γνωστές και οι φίλες έσκιζαν τα πτυχία τους ότι θα είναι αγόρι. Καταρχάς είχα ακριβείς διπλασιασμους στις χοριακες, τίποτα το τρελο. Η κοιλιά μου ήταν μυτερή και είχα γλυκανει όπως μου έλεγαν όλοι πάρα πολύ στο πρόσωπο. Λάμπεις μου έλεγαν συνέχεια, αγορομανα θα είσαι.... Και τώρα έχω έναν κοριτσαρο 😂😂♥️♥️ Επίσης επειδή ξαφνικά απεχθανομουν τη σοκολάτα και τα γλυκά και ήθελα μόνο αλμυρά, πάλι ότι θα κάνω αγόρι μου έλεγαν. Συν τους εμετούς και τις ατέλειωτες ναυτιες μέχρι και τον 5ο μήνα!! Γενικά η μπουμπού έσπασε όλα τα προγνωστικά 😂😂

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αχ έτσι ακριβώς κι η κολλητή μου! Δεν είχε κανένα σύμπτωμα σχεδόν, μια φουλ ομαλή εγκυμοσύνη, το πρόσωπο και μαλλιά φουλ λαμπερά κι έκανε κορίτσι που είναι κι η βαπτιστικια μου πλέον ❤️ η άλλη μου κολλητή, φουλ εμετούς, ταλαιπωρήθηκε τόσο πολύ η καημένη, δε μπορούσε να φάει, και τις δύο φορές είχε αγόρια! 🤣🤣 Τα προγνωστικά εντελώς αντίθετα!!

Αχχχ βρε κορίτσια μου!! Τέτοια να μου λέτε να αναθαρρησει λίγο και ο καημένος ο συζυξ που φοβάται την κόρη.. και εγώ μαζί του δηλαδή.. και προς Θεού ξαναλέω υγιές να είναι πάνω από όλα!! Αλλά κακά τα ψέματα είναι πολύ πιο δύσκολη/αυστηρή η ζωή για τα κοριτσάκια και πολύ πιο επικίνδυνη.. αυτό είναι το μόνο που μας τρομάζει δηλαδή με μια κόρη.. 

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε πως το λέω.. αλλά όλες γυναίκες είμαστε.. τα ξέρουμε τι γίνονται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

 

Αχχχ βρε κορίτσια μου!! Τέτοια να μου λέτε να αναθαρρησει λίγο και ο καημένος ο συζυξ που φοβάται την κόρη.. και εγώ μαζί του δηλαδή.. και προς Θεού ξαναλέω υγιές να είναι πάνω από όλα!! Αλλά κακά τα ψέματα είναι πολύ πιο δύσκολη/αυστηρή η ζωή για τα κοριτσάκια και πολύ πιο επικίνδυνη.. αυτό είναι το μόνο που μας τρομάζει δηλαδή με μια κόρη.. 

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε πως το λέω.. αλλά όλες γυναίκες είμαστε.. τα ξέρουμε τι γίνονται..

Εγώ από την άλλη ενώ έχω μια κόρη ♥️ θα θέλαμε πάρα πολύ με τον καλό μου να έχουμε και μια δεύτερη. Μεγάλωσα με αδερφή, η οποία έχει και αυτή κοριτσάκι και κάπως τα αγοράκια μου είναι άγνωστη πίστα. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε πως το λέω. Δεν ξέρω πως να διαχειριστώ ένα αγόρι μεγαλώνοντας, με αγχωνει η ιδέα κυρίως της εφηβείας. Εννοείται γερό να είναι και ας είναι ο,τι θέλει 🧿🧿🫶🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ από την άλλη ενώ έχω μια κόρη ♥️ θα θέλαμε πάρα πολύ με τον καλό μου να έχουμε και μια δεύτερη. Μεγάλωσα με αδερφή, η οποία έχει και αυτή κοριτσάκι και κάπως τα αγοράκια μου είναι άγνωστη πίστα. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε πως το λέω. Δεν ξέρω πως να διαχειριστώ ένα αγόρι μεγαλώνοντας, με αγχωνει η ιδέα κυρίως της εφηβείας. Εννοείται γερό να είναι και ας είναι ο,τι θέλει 🧿🧿🫶🫶

😂😂😂😂

Βλέπω όλες λίγο πολύ έχουμε τις φοβίες μας..! Όχι σε καταλαβαίνω.. είναι "άγνωστο" και για εμένα τα αγοράκια.. έχω και εγώ μια μικρότερη αδελφή 14 χρόνια διαφορά έχουμε, οπότε την έβλεπα να μεγαλώνει και με τρομάζει πολύ η σκέψη του πόσο επικίνδυνες είναι οι εποχές και πόση κοινωνική πίεση δεχόμαστε για να είμαστε "σωστές" ανάμεσα σε πολλά άλλα, όσο μεγάλωνα εγώ δεν το αντιλαμβανομουν..... Στον αντίποδα ελπίζω ολόψυχα να βγάλω έναν σωστό "άντρα" στη κοινωνία και δεν το εννοώ με την τοξική αρρενωπότητα και πατριαρχική έννοια ίσα ίσα του εναντίον δηλαδή! Θέλω να διαμορφώσω έναν γιό ο οποίος θα σέβεται, θα εκτιμάει, θα βοηθάει, θα υπερασπίζεται, δεν θα είναι μαμακιας και πολλά άλλα.. για εμένα έτσι χαρακτηρίζεται ένας σωστός άντρας και όχι από την σεξουαλική του κατεύθυνση.. δεν έχω φτάσει βέβαια να σκέφτομαι την ανατροφή του ακόμα, στο μυαλό μου είναι όλα, καθώς παλεύω πολλά χρόνια για αυτή την εγκυμοσύνη.. αλλά βοηθάει πολύ φαντάζομαι που υπάρχει ένα αντίστοιχο πρότυπο στο σπίτι για το παιδί..!

Εννοείτε κορίτσια μου, υγιέστατο και τελειομηνο μωράκι στην αγκαλιά μας πάνω από όλα!! 🙏🙏🙏 Όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα.. κουβέντα να γίνεται απλά.. σκέψεις που κάνω εκφράζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

😂😂😂😂

Βλέπω όλες λίγο πολύ έχουμε τις φοβίες μας..! Όχι σε καταλαβαίνω.. είναι "άγνωστο" και για εμένα τα αγοράκια.. έχω και εγώ μια μικρότερη αδελφή 14 χρόνια διαφορά έχουμε, οπότε την έβλεπα να μεγαλώνει και με τρομάζει πολύ η σκέψη του πόσο επικίνδυνες είναι οι εποχές και πόση κοινωνική πίεση δεχόμαστε για να είμαστε "σωστές" ανάμεσα σε πολλά άλλα, όσο μεγάλωνα εγώ δεν το αντιλαμβανομουν..... Στον αντίποδα ελπίζω ολόψυχα να βγάλω έναν σωστό "άντρα" στη κοινωνία και δεν το εννοώ με την τοξική αρρενωπότητα και πατριαρχική έννοια ίσα ίσα του εναντίον δηλαδή! Θέλω να διαμορφώσω έναν γιό ο οποίος θα σέβεται, θα εκτιμάει, θα βοηθάει, θα υπερασπίζεται, δεν θα είναι μαμακιας και πολλά άλλα.. για εμένα έτσι χαρακτηρίζεται ένας σωστός άντρας και όχι από την σεξουαλική του κατεύθυνση.. δεν έχω φτάσει βέβαια να σκέφτομαι την ανατροφή του ακόμα, στο μυαλό μου είναι όλα, καθώς παλεύω πολλά χρόνια για αυτή την εγκυμοσύνη.. αλλά βοηθάει πολύ φαντάζομαι που υπάρχει ένα αντίστοιχο πρότυπο στο σπίτι για το παιδί..!

Εννοείτε κορίτσια μου, υγιέστατο και τελειομηνο μωράκι στην αγκαλιά μας πάνω από όλα!! 🙏🙏🙏 Όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα.. κουβέντα να γίνεται απλά.. σκέψεις που κάνω εκφράζω..

Πόσο σωστα όσα λες!!! Θυμάμαι όσο ήμουν έγκυος στην οεη μου αυτό έλεγα παντού. Μέσα σε όλα τα άγχη, είχα πολλές σκέψεις για το αν θα καταφέρω να βγάλω έναν σωστό άνθρωπο στην κοινωνία, έναν άνθρωπο με ενσυναίσθηση,με σεβασμό και αγάπη. Και κυρίως χωρίς τα ψυχολογικά τραύματα που κουβαλάω εγώ από μικρό παιδί!! Τεράστια ευθύνη να μεγαλώνεις σωστούς ανθρώπους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια εμένα σήμερα Μ έπιασε κρίση πανικού στο σούπερ! Πολύ τρομακτικό...

Είχε για κάποιο λόγο απειρο κόσμο και οι μυρωδιές από παντού σε συνδυασμό με την πολυκοσμία με γονάτισαν. Μ άφησε με το καρότσι ο σύντροφός μου για να πάει να πάρει κάτι τελευταίο και με του που έφυγε άρχισα να νιώθω έτοιμη να καταρρευσω, ανέβηκαν οι παλμοί μου κι άρχισα να ιδρώνω. Πολύ περίεργο... Δε Μ άφησε να πάω στο αυτοκίνητο για να με παρακολουθεί, αλλά ευτυχώς η ταμίας με είδε σαστισμένη και μου φέραν καρέκλα. Σόου παράνοιας έδωσα...

Δε ξέρω τι Μ έπιασε, δεν έχω ιστορικό με κρίσεις πανικού, αλλα αυτό με τρόμαξε μπορώ να πω... 🥴

Εγώ που έχω ιστορικό με κρίσεις πανικού σε νεαρή ηλικία, καταλαβαίνω πως ένοιωσες.. οι μυρωδιές όντως δεν αντεχονται.. ειδικά ορισμένες είναι εμετικές και δεν παλεύεται με τίποτα η κατάσταση..! Προσπάθησε να αποφεύγεις το συνωστισμό όταν μπορείς να τον αποφύγεις και για τις κρίσεις πανικού θα σε βοηθήσουν πολύ οι ανάσες! Υπάρχουν και βιντεάκια να σε βοηθήσουν.. εισπνοή από την μύτη, κράτα την 2-3 δευτερόλεπτα και εξέπνευσε από το στόμα.. σφιξε και γροθιές τα χέρια όσο πιο δυνατά μπορείς και μετά χαλάρωσε τα χέρια σου και ξανά.. για 30"-40" αυτό.. θα δείς ότι θα αρχίσεις να ηρεμείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Πόσο σωστα όσα λες!!! Θυμάμαι όσο ήμουν έγκυος στην οεη μου αυτό έλεγα παντού. Μέσα σε όλα τα άγχη, είχα πολλές σκέψεις για το αν θα καταφέρω να βγάλω έναν σωστό άνθρωπο στην κοινωνία, έναν άνθρωπο με ενσυναίσθηση,με σεβασμό και αγάπη. Και κυρίως χωρίς τα ψυχολογικά τραύματα που κουβαλάω εγώ από μικρό παιδί!! Τεράστια ευθύνη να μεγαλώνεις σωστούς ανθρώπους!!

Όπως ακριβώς τα λες!! Τεράστια ευθύνη..!!! Και πολύ "δουλειά" από μέρους μας..

Ναι νομίζω για εμένα είναι από τους μεγαλύτερους φόβους μου παίρνοντας την απόφαση να κάνω παιδί (δεν περίμενα βέβαια ότι και η σύλληψη του θα είναι τόσο δύσκολη).. και επειδή ξέρω πόσο εξαρτάται η ψυχοσύνθεση του παιδιού από τις δικές μας συμπεριφορές, επιλογές και συνήθειες.. προσεύχομαι πραγματικά να μην αφήσω τραύματα στο παιδί και να καταφέρω να το διαμορφώσω σε έναν υγιή ψυχικά/σωματικά και λειτουργικό άνθρωπο με σεβασμό προς τους άλλους κτλ κτλ.. το ποίο δύσκολο task θεωρώ είναι αυτό μετά την γέννηση του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;

 

Εγω παλι επεσα ψυχολογικά. Χθες ήμουν χαλιά και ήμουν χαρούμενη γι'αυτο. Ειπα πως επιτέλους 6+1 ηρθαν τα συμπτώματα που ειχα σε ολες τις εγκυμοσύνες μου. Σήμερα όμως ειμαι παλι μια χαρα. Μονο κούραση τίποτε αλλο. Παλι με εχει παρει από κάτω. Έψαχνα μηνύματα που μιλούσε με τον άντρα μου στις αλλες εγκυμοσύνες. Σε ολες ημουν χαλια, αναγουλες , εμετους δεν μπορούσα να σταθώ όρθια. Εδω δεν τα εχω αυτά και ειμαι ολο με κακές σκέψεις.

Αυριο επιτέλους θα πάω στον γιατρό. Αιωνας μου φάνηκαν αυτες οι μέρες. Ελπίζω να φύγω απο το ιατρείο χαρούμενη και ανακουφισμενη και οχι με άσχημα νεα. Μονο το κακό περνάει απο το μυαλο μου. Δυσκολεύομαι να πιστέψω πως αυτη η εγκυμοσύνη θα ειναι χωρις συμπτώματα οταν εχω περασει 3 και στις 3 ημουν  χαλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tonia. είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;

 

Εγω παλι επεσα ψυχολογικά. Χθες ήμουν χαλιά και ήμουν χαρούμενη γι'αυτο. Ειπα πως επιτέλους 6+1 ηρθαν τα συμπτώματα που ειχα σε ολες τις εγκυμοσύνες μου. Σήμερα όμως ειμαι παλι μια χαρα. Μονο κούραση τίποτε αλλο. Παλι με εχει παρει από κάτω. Έψαχνα μηνύματα που μιλούσε με τον άντρα μου στις αλλες εγκυμοσύνες. Σε ολες ημουν χαλια, αναγουλες , εμετους δεν μπορούσα να σταθώ όρθια. Εδω δεν τα εχω αυτά και ειμαι ολο με κακές σκέψεις.

Αυριο επιτέλους θα πάω στον γιατρό. Αιωνας μου φάνηκαν αυτες οι μέρες. Ελπίζω να φύγω απο το ιατρείο χαρούμενη και ανακουφισμενη και οχι με άσχημα νεα. Μονο το κακό περνάει απο το μυαλο μου. Δυσκολεύομαι να πιστέψω πως αυτη η εγκυμοσύνη θα ειναι χωρις συμπτώματα οταν εχω περασει 3 και στις 3 ημουν  χαλια...

Με το καλό αύριο να πάνε όλα κατ'ευχήν!!😍😍😍

Μη βάζεις άσχημες σκέψεις στο μυαλό σου, μόνο κακό κάνεις σε εσένα και στο σπορακι σου..! Είπαμε άλλωστε, τα συμπτώματα πάνε και έρχονται..! Υπομονή λίγες ώρες ακόμα..! Τι ώρα θα πάς αύριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kiddo είπε:

Με το καλό αύριο να πάνε όλα κατ'ευχήν!!😍😍😍

Μη βάζεις άσχημες σκέψεις στο μυαλό σου, μόνο κακό κάνεις σε εσένα και στο σπορακι σου..! Είπαμε άλλωστε, τα συμπτώματα πάνε και έρχονται..! Υπομονή λίγες ώρες ακόμα..! Τι ώρα θα πάς αύριο;

7.30!! Αχ αχ... Πανε κι έρχονται ε; Μακάρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tonia. είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;

 

Εγω παλι επεσα ψυχολογικά. Χθες ήμουν χαλιά και ήμουν χαρούμενη γι'αυτο. Ειπα πως επιτέλους 6+1 ηρθαν τα συμπτώματα που ειχα σε ολες τις εγκυμοσύνες μου. Σήμερα όμως ειμαι παλι μια χαρα. Μονο κούραση τίποτε αλλο. Παλι με εχει παρει από κάτω. Έψαχνα μηνύματα που μιλούσε με τον άντρα μου στις αλλες εγκυμοσύνες. Σε ολες ημουν χαλια, αναγουλες , εμετους δεν μπορούσα να σταθώ όρθια. Εδω δεν τα εχω αυτά και ειμαι ολο με κακές σκέψεις.

Αυριο επιτέλους θα πάω στον γιατρό. Αιωνας μου φάνηκαν αυτες οι μέρες. Ελπίζω να φύγω απο το ιατρείο χαρούμενη και ανακουφισμενη και οχι με άσχημα νεα. Μονο το κακό περνάει απο το μυαλο μου. Δυσκολεύομαι να πιστέψω πως αυτη η εγκυμοσύνη θα ειναι χωρις συμπτώματα οταν εχω περασει 3 και στις 3 ημουν  χαλια...

Θα πάνε οοοολα καλά αύριο! 

Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική ❤

Στέλνουμε πολύ θετική ενέργεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2024 at 12:54 ΜΜ, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια εμένα σήμερα Μ έπιασε κρίση πανικού στο σούπερ! Πολύ τρομακτικό...

Είχε για κάποιο λόγο απειρο κόσμο και οι μυρωδιές από παντού σε συνδυασμό με την πολυκοσμία με γονάτισαν. Μ άφησε με το καρότσι ο σύντροφός μου για να πάει να πάρει κάτι τελευταίο και με του που έφυγε άρχισα να νιώθω έτοιμη να καταρρευσω, ανέβηκαν οι παλμοί μου κι άρχισα να ιδρώνω. Πολύ περίεργο... Δε Μ άφησε να πάω στο αυτοκίνητο για να με παρακολουθεί, αλλά ευτυχώς η ταμίας με είδε σαστισμένη και μου φέραν καρέκλα. Σόου παράνοιας έδωσα...

Δε ξέρω τι Μ έπιασε, δεν έχω ιστορικό με κρίσεις πανικού, αλλα αυτό με τρόμαξε μπορώ να πω... 🥴

Πωπω αυτά τα σπορακια τι μας κάνουν?! Προσπάθησε να αποφεύγεις τον πολύ κόσμο,  δεν βοηθάνε κ οι ορμόνες μας πολύ. 

Εμένα με έπιασε εχθές μια μικρή κρίση καθώς ήμουν στο ταμείο,  γιατί η απο πίσω μου κολλούσε συνέχεια. Έκανα ένα βήμα μπροστά κ εκείνη από πίσω μου. Άρχισα να τρέμω και να ανεβάζω παλμούς. Στο τέλος της φώναξα να κρατήσει απόσταση και εκείνη έλεγε "ποιο είναι το πρόβλημα? " 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω επίσης ότι γέλασα πολύ με τα προγνωστικά για το φύλο του μωρού 🤣 εγώ θέλω κορίτσι κ ο σύζυγος αγοράκι... αντε να δούμε,  ποιος θα χαρεί παραπάνω 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tonia. είπε:

7.30!! Αχ αχ... Πανε κι έρχονται ε; Μακάρι...

Καλημέρα κορίτσια μου!

7:30 το πρωί ή το απόγευμα;;! Σου στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη και ενέργεια!! Όλα θα πάνε καλά! Να μας γράψεις όταν πάς!!! Αγωνιούμε μαζί σου!!🙏🙏🙏

Και εγώ το έχω ένα άγχος για την Πέμπτη.. έχω να δω το μωράκι δύο εβδομάδες και φοβάμαι παααάρα πολύ μην έχει σταματήσει η καρδούλα του... Αλλά ξέρω ότι δεν είναι κάτι στο χέρι μου, οπότε θετική σκέψη και ελπίζουμε...!! 🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

7:30 το πρωί ή το απόγευμα;;! Σου στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη και ενέργεια!! Όλα θα πάνε καλά! Να μας γράψεις όταν πάς!!! Αγωνιούμε μαζί σου!!🙏🙏🙏

Και εγώ το έχω ένα άγχος για την Πέμπτη.. έχω να δω το μωράκι δύο εβδομάδες και φοβάμαι παααάρα πολύ μην έχει σταματήσει η καρδούλα του... Αλλά ξέρω ότι δεν είναι κάτι στο χέρι μου, οπότε θετική σκέψη και ελπίζουμε...!! 🤞🤞🤞🤞

Το απόγευμα έχω! Σημερα ειμαι παλι καπως χαλι. Αχ θα με τρελάνει αυτη η εγκυμοσύνη.

Ολα καλα θα πανε με εσενα. Το πιστεύω πραγματικά! Περασε ο κίνδυνος στη βδομάδα που είσαι πλέον. Κοντεύει και η αυχενική σε σένα! Τι ωραια!!  

@Kallia.Geo σ'ευχαριστώ 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tonia. είπε:

Το απόγευμα έχω! Σημερα ειμαι παλι καπως χαλι. Αχ θα με τρελάνει αυτη η εγκυμοσύνη.

Ολα καλα θα πανε με εσενα. Το πιστεύω πραγματικά! Περασε ο κίνδυνος στη βδομάδα που είσαι πλέον. Κοντεύει και η αυχενική σε σένα! Τι ωραια!!  

@Kallia.Geo σ'ευχαριστώ 🥰🥰

Που να μην ήσουν και στο 4ο!!!🤪😅😅 

Άντε με το καλό λοιπόν!! Θα σε έχω στη σκέψη μου!!Περιμένω τα ευχάριστα!! 🤞🤞🤞😘😘😘

Αχχχχχ πόσο πολύ θα ήθελα αυτό να ήταν αλήθεια.. πέρσι, λίγο πριν την αυχενική, εγώ έκανα αποξεση.. 😢 είχε σταματήσει η καρδούλα του... Δυστυχώς δεν υφίσταται αυτό.. ότι περνάει ο κίνδυνος.. και όσο πλησιάζω στην 12η τόσο περισσότερο φοβάμαι... 😖 Μέχρι να φτάσω να το κρατήσω υγιές και τελειομηνο στην αγκαλιά μου δεν πρόκειται να το πιστέψω..😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδαμε σακο και εμβρυϊκά στοιχεία. Βγηκε όμως λιγο μικρότερο. Δεν τον απασχολεί όμως γιατί ειναι κάτι σύνηθες.. θα ξανα πάω σε 10ημερες.

Η κορη μου έβγαινε 8 ημέρες μικρότερη θυμάμαι.

Πιο πολυ μου συζήτησε για το παχος της μήτρας μου στην τομή. Η οποια ειναι αρκετά λεπτή... Και θα πρέπει να το παρακολουθήσουμε. Αυτο ναι με αγχωσε παρα πολυ. Το να ειναι πολύ λεπτή δεν τον φοβίζει. Απλα θα με βάλει νωρίτερα για γεννα. Θελει ομως να δει μεχρι την αυχενική, μηπως έχουμε εικόνα να φαίνονται οι συνθετικοί ιστοί (κατι τέτοιο τέλος πάντων) οπου αυτο ειναι επικίνδυνο.

Μου πηρε ολη την χαρα... Ισως ψάξω και για γιατρό που να ειδικεύεται σε τετοια. Αλλα που να τον βρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2024 at 4:13 ΜΜ, ο/η Kiddo είπε:

Εγώ που έχω ιστορικό με κρίσεις πανικού σε νεαρή ηλικία, καταλαβαίνω πως ένοιωσες.. οι μυρωδιές όντως δεν αντεχονται.. ειδικά ορισμένες είναι εμετικές και δεν παλεύεται με τίποτα η κατάσταση..! Προσπάθησε να αποφεύγεις το συνωστισμό όταν μπορείς να τον αποφύγεις και για τις κρίσεις πανικού θα σε βοηθήσουν πολύ οι ανάσες! Υ💖πάρχουν και βιντεάκια να σε βοηθήσουν.. εισπνοή από την μύτη, κράτα την 2-3 δευτερόλεπτα και εξέπνευσε από το στόμα.. σφιξε και γροθιές τα χέρια όσο πιο δυνατά μπορείς και μετά χαλάρωσε τα χέρια σου και ξανά.. για 30"-40" αυτό.. θα δείς ότι θα αρχίσεις να ηρεμείς..

στις πριν 23 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Πωπω αυτά τα σπορακια τι μας κάνουν?! Προσπάθησε να αποφεύγεις τον πολύ κόσμο,  δεν βοηθάνε κ οι ορμόνες μας πολύ. 

Εμένα με έπιασε εχθές μια μικρή κρίση καθώς ήμουν στο ταμείο,  γιατί η απο πίσω μου κολλούσε συνέχεια. Έκανα ένα βήμα μπροστά κ εκείνη από πίσω μου. Άρχισα να τρέμω και να ανεβάζω παλμούς. Στο τέλος της φώναξα να κρατήσει απόσταση και εκείνη έλεγε "ποιο είναι το πρόβλημα? " 😏

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia. είπε:

Ειδαμε σακο και εμβρυϊκά στοιχεία. Βγηκε όμως λιγο μικρότερο. Δεν τον απασχολεί όμως γιατί ειναι κάτι σύνηθες.. θα ξανα πάω σε 10ημερες.

Η κορη μου έβγαινε 8 ημέρες μικρότερη θυμάμαι.

Πιο πολυ μου συζήτησε για το παχος της μήτρας μου στην τομή. Η οποια ειναι αρκετά λεπτή... Και θα πρέπει να το παρακολουθήσουμε. Αυτο ναι με αγχωσε παρα πολυ. Το να ειναι πολύ λεπτή δεν τον φοβίζει. Απλα θα με βάλει νωρίτερα για γεννα. Θελει ομως να δει μεχρι την αυχενική, μηπως έχουμε εικόνα να φαίνονται οι συνθετικοί ιστοί (κατι τέτοιο τέλος πάντων) οπου αυτο ειναι επικίνδυνο.

Μου πηρε ολη την χαρα... Ισως ψάξω και για γιατρό που να ειδικεύεται σε τετοια. Αλλα που να τον βρω...

Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια. 

Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια. 

Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 

Ποιο πολύ ξέρεις τι με ενόχλησε; Οταν με εραβε στην τελευταία μου καισαρική, μου ειχε πει πως μου εκανε ειδικό ράψιμο για να κανω κι αλλο αν θελήσω και χθες αρχισε τα "αποκλείεται να στο ειπα αυτο!!!!"

Μεχρι πέρσι (και σε ολες τις γέννες μου) ηταναζι και ο μπαμπάς. Το ιατρείο ηταν του μπαμπά και τα τελευταία χρόνια ηρθε και ο γιος. Οπου μέχρι πρόσφατα χειρουργούσαν παρέα... Το μονο που μπορώ να σκεφτώ ειναι πως νιώθει ανασφάλεια χωρις τον μπαμπα του τωρα. Την αλλη Πέμπτη που θα παω, θα σε δει και ο μπαμπάς... Αν δω οτι και εκεινος τα μασαει, θα παω σε γιατρο που ειδικεύεται σε κυήσεις υψηλού κινδύνου.

Εντωμεταξυ για ποση ωρα μου μιλουσε για την πιθανότητα να εχω διεισδυτικό πλακούντα, ενα σεναριο που μπορει να γινει και σε γυναίκες που εχουν μια καισαρική και εν πάση περιπτώσει, ενα σεναριο που μπορεί και να μη συμβεί. Για το παχος της μήτρας, στην αρχή μου ειπε πως δεν τον απασχολεί και πως απλα θα με παρακολουθεί πιο συχνα. Λιγο πριν φύγω, άρχισε και για το παχος και θα δουμε στην αυχενική αν θα φαίνονται οι συνδετικοί ιστοι.

Ενα μπαχαλο. Εφυγα αποκαρδιωμενη.

Οπως και να εχει εγω του ειπα πως δεν την σταματάω και εν ανάγκη θα ψαξω για πιο εμπειρο (αυτο δεν του το ειπα βεβαια).

Ψυχοφθόρο... Ιδίως το να περιμένω απαντήσεις, ως την αυχενική. Νομίζω κι εσυ στο ιδιο καζάνι βράζεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia. είπε:

Ποιο πολύ ξέρεις τι με ενόχλησε; Οταν με εραβε στην τελευταία μου καισαρική, μου ειχε πει πως μου εκανε ειδικό ράψιμο για να κανω κι αλλο αν θελήσω και χθες αρχισε τα "αποκλείεται να στο ειπα αυτο!!!!"

Μεχρι πέρσι (και σε ολες τις γέννες μου) ηταναζι και ο μπαμπάς. Το ιατρείο ηταν του μπαμπά και τα τελευταία χρόνια ηρθε και ο γιος. Οπου μέχρι πρόσφατα χειρουργούσαν παρέα... Το μονο που μπορώ να σκεφτώ ειναι πως νιώθει ανασφάλεια χωρις τον μπαμπα του τωρα. Την αλλη Πέμπτη που θα παω, θα σε δει και ο μπαμπάς... Αν δω οτι και εκεινος τα μασαει, θα παω σε γιατρο που ειδικεύεται σε κυήσεις υψηλού κινδύνου.

Εντωμεταξυ για ποση ωρα μου μιλουσε για την πιθανότητα να εχω διεισδυτικό πλακούντα, ενα σεναριο που μπορει να γινει και σε γυναίκες που εχουν μια καισαρική και εν πάση περιπτώσει, ενα σεναριο που μπορεί και να μη συμβεί. Για το παχος της μήτρας, στην αρχή μου ειπε πως δεν τον απασχολεί και πως απλα θα με παρακολουθεί πιο συχνα. Λιγο πριν φύγω, άρχισε και για το παχος και θα δουμε στην αυχενική αν θα φαίνονται οι συνδετικοί ιστοι.

Ενα μπαχαλο. Εφυγα αποκαρδιωμενη.

Οπως και να εχει εγω του ειπα πως δεν την σταματάω και εν ανάγκη θα ψαξω για πιο εμπειρο (αυτο δεν του το ειπα βεβαια).

Ψυχοφθόρο... Ιδίως το να περιμένω απαντήσεις, ως την αυχενική. Νομίζω κι εσυ στο ιδιο καζάνι βράζεις;

έτσι όπως τα περιγράφεις όντως ακούγεται ότι δεν είναι και πολύ σίγουρος ο γιατρός... Δες τι θα πει κι ο πατέρας του γιατρού σαν δεύτερη γνώμη και αν δε σε πείσει κι αυτός θα βρεις κάποιον άλλο κορίτσι μου! Λυπάμαι που σου δημιούργησαν τα λόγια του περισσότερο άγχος, έτσι όπως τα περιγράφεις δε κατέβαλε προσπάθεια να σε ηρεμήσει και να σε καθησυχάσει κάπως... Υπομονή μέχρι την Πέμπτη κορίτσι μου, και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonia. είπε:

Ποιο πολύ ξέρεις τι με ενόχλησε; Οταν με εραβε στην τελευταία μου καισαρική, μου ειχε πει πως μου εκανε ειδικό ράψιμο για να κανω κι αλλο αν θελήσω και χθες αρχισε τα "αποκλείεται να στο ειπα αυτο!!!!"

Μεχρι πέρσι (και σε ολες τις γέννες μου) ηταναζι και ο μπαμπάς. Το ιατρείο ηταν του μπαμπά και τα τελευταία χρόνια ηρθε και ο γιος. Οπου μέχρι πρόσφατα χειρουργούσαν παρέα... Το μονο που μπορώ να σκεφτώ ειναι πως νιώθει ανασφάλεια χωρις τον μπαμπα του τωρα. Την αλλη Πέμπτη που θα παω, θα σε δει και ο μπαμπάς... Αν δω οτι και εκεινος τα μασαει, θα παω σε γιατρο που ειδικεύεται σε κυήσεις υψηλού κινδύνου.

Εντωμεταξυ για ποση ωρα μου μιλουσε για την πιθανότητα να εχω διεισδυτικό πλακούντα, ενα σεναριο που μπορει να γινει και σε γυναίκες που εχουν μια καισαρική και εν πάση περιπτώσει, ενα σεναριο που μπορεί και να μη συμβεί. Για το παχος της μήτρας, στην αρχή μου ειπε πως δεν τον απασχολεί και πως απλα θα με παρακολουθεί πιο συχνα. Λιγο πριν φύγω, άρχισε και για το παχος και θα δουμε στην αυχενική αν θα φαίνονται οι συνδετικοί ιστοι.

Ενα μπαχαλο. Εφυγα αποκαρδιωμενη.

Οπως και να εχει εγω του ειπα πως δεν την σταματάω και εν ανάγκη θα ψαξω για πιο εμπειρο (αυτο δεν του το ειπα βεβαια).

Ψυχοφθόρο... Ιδίως το να περιμένω απαντήσεις, ως την αυχενική. Νομίζω κι εσυ στο ιδιο καζάνι βράζεις;

Καλημέρα και από μένα! Δεν έχω καμία άποψη ως προς το ιατρικό κομμάτι αλλά για μένα είναι πολύ σημαντικό να σου εμπνέει εμπιστοσύνη ο γιατρός. Ο συγκεκριμένος μπορεί να νιώθει κάποια ανασφάλεια αλλά αυτό δεν είναι δικό σου πρόβλημα. Εγώ θα έψαχνα άλλο γιατρό γιατί αν χτυπά ξύλο προκύψει κάποιο ζήτημα πρέπει να νιώθεις σίγουρη ότι εσύ και ο γιατρός κάνατε το καλύτερο δυνατό και με αυτόν νομίζω μόνο αμφιβολίες θα έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα και από μένα! Δεν έχω καμία άποψη ως προς το ιατρικό κομμάτι αλλά για μένα είναι πολύ σημαντικό να σου εμπνέει εμπιστοσύνη ο γιατρός. Ο συγκεκριμένος μπορεί να νιώθει κάποια ανασφάλεια αλλά αυτό δεν είναι δικό σου πρόβλημα. Εγώ θα έψαχνα άλλο γιατρό γιατί αν χτυπά ξύλο προκύψει κάποιο ζήτημα πρέπει να νιώθεις σίγουρη ότι εσύ και ο γιατρός κάνατε το καλύτερο δυνατό και με αυτόν νομίζω μόνο αμφιβολίες θα έχεις.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

Αυτο θα κάνω... Ηδη κάνω έρευνα για γιατρούς έμπειρους σε κυήσεις υψηλού κινδύνου. Υπάρχουν πολλές κοπέλες που έχουν κάνει και 4 και 5 καισαρικές. Στο παρελθόν είχα μιλήσει και με κοπελες που ειχαν κανει 6. 

Ο μπαμπάς γιατρός έχει κανει 5 κ.τ το θυμάμαι που μου το έλεγε. Δεν ξερω... Μονο στεναχωρια νιώθω αλλα ειμαι και αποφασισμένη αν δε δω σιγουριά και απο τους δύο, να ψαχτω με άλλον.

Σήμερα εχω και περισσότερα συμπτώματα κι αντι να χαίρομαι (επειδή αγχωνομουν τις προηγούμενες ημέρες) ειμαι στεναχωρημενη.

Τέλος πάντων... Λέω στον εαυτό μου, πωσ ολα καλα θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tonia.μου , χαίρομαι πολύ για το μωράκι σου!!! Από την άλλη λυπάμαι που σε έκανε να νιώσεις έτσι ο γιατρός σου ! Θα κοιτούσα κ εγώ για κάποιον άλλον. Το θεωρω τουλάχιστον απαράδεκτο να μην σε κανει να νιωσεις ασφαλεια στα χερια του ! Οποτε κ ο πατερας να σε δει , παλι ο γιος θα αναλαβει απο οτι καταλαβα. Ψαξου κ πηγαινε καπου που θα σε ακουσουν κ θα νιωθεις καλα ! 

Εγώ κορίτσια άλλαξα 3 γιατρούς αλλά τον βρήκα αυτόν που μου ταιριάζει. Έστω κ στη 2η εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • ναι εχεις δικιο..αλλαξες γιατρό τώρα εσύ!
    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...