Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια! 
Αναμένουμε τα νέα σας απ’ ολες και οσες ξεκινατε νεα προσπαθεια με το καλο!! 
Εγώ πολύ περιεργα ειμαι, απο τη μια σκεφτομαι θετικα απο την αλλη με πιανει το παραπονο, γιατι να μην κυλανε ολα εντελως ομαλα και παλι να ειμαι σε αναμονη. Πως γινεται μερικες γυναικες να κανουν και βαρη και δουλειες και ασκηση και απ’ ολα και να πανε ολα μια χαρα και ησε αλλες παντα κατι να εμφανιζεται. Υποτιθεται τα κανω ολα σωστα, τρεφομαι καλα, δεν κανω εντονη ασκηση, κανω την αγωγη που μου ειπαν και θα βοηθουσε υποτιθεται και παλι μου εμφανιστηκε το αιματωμα. Και πάλι να αναμενω αν θα τα καταφερει το μπεμπακι. 
Μηπως τα μεγαλοποιω πολυ απ την αλλη; Χαχαχα αληθεια δεν ξερω τι να σκεφτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπράβο τα κορίτσια!!! Αυχενική έκανες σήμερα;;

Καλημέρα!!!

Αυχενικη έκανα πριν 1,5 μήνα περίπου. Σήμερα είχα απλά υπέρηχο. Με βλέπει ανά 3 εβδομάδες τώρα στις αρχές και από τον 7 και μετά ανά 2 και στο τέλος κάθε εβδομάδα λόγω του διαβήτη. 
@Mpourmpoulo αναμένουμε την χοριακη σου. Όντως πολύ περίεργα πράγματα και μάλιστα μετά από τόσες μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 
Αναμένουμε τα νέα σας απ’ ολες και οσες ξεκινατε νεα προσπαθεια με το καλο!! 
Εγώ πολύ περιεργα ειμαι, απο τη μια σκεφτομαι θετικα απο την αλλη με πιανει το παραπονο, γιατι να μην κυλανε ολα εντελως ομαλα και παλι να ειμαι σε αναμονη. Πως γινεται μερικες γυναικες να κανουν και βαρη και δουλειες και ασκηση και απ’ ολα και να πανε ολα μια χαρα και ησε αλλες παντα κατι να εμφανιζεται. Υποτιθεται τα κανω ολα σωστα, τρεφομαι καλα, δεν κανω εντονη ασκηση, κανω την αγωγη που μου ειπαν και θα βοηθουσε υποτιθεται και παλι μου εμφανιστηκε το αιματωμα. Και πάλι να αναμενω αν θα τα καταφερει το μπεμπακι. 
Μηπως τα μεγαλοποιω πολυ απ την αλλη; Χαχαχα αληθεια δεν ξερω τι να σκεφτω

Πάντως να ξέρεις αυτές οι αλλαγές τις διάθεσης είναι κλασικό σύμπτωμα εγκυμοσύνης….αρα μέχρι στιγμής καλά πας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

 

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 
Αναμένουμε τα νέα σας απ’ ολες και οσες ξεκινατε νεα προσπαθεια με το καλο!! 
Εγώ πολύ περιεργα ειμαι, απο τη μια σκεφτομαι θετικα απο την αλλη με πιανει το παραπονο, γιατι να μην κυλανε ολα εντελως ομαλα και παλι να ειμαι σε αναμονη. Πως γινεται μερικες γυναικες να κανουν και βαρη και δουλειες και ασκηση και απ’ ολα και να πανε ολα μια χαρα και ησε αλλες παντα κατι να εμφανιζεται. Υποτιθεται τα κανω ολα σωστα, τρεφομαι καλα, δεν κανω εντονη ασκηση, κανω την αγωγη που μου ειπαν και θα βοηθουσε υποτιθεται και παλι μου εμφανιστηκε το αιματωμα. Και πάλι να αναμενω αν θα τα καταφερει το μπεμπακι. 
Μηπως τα μεγαλοποιω πολυ απ την αλλη; Χαχαχα αληθεια δεν ξερω τι να σκεφτω

Κορίτσι μου όλα καλά θ πάνε ! Θα το δεις! Απλα θέλει λίγο υπομονή!!! Κάνε ότι σε συμβούλεψε ο γιατρός! Προσπάθησε να είσαι σε ακινησία για κάποιο διάστημα να δεις που θ φύγει το αιμάτωμα! Στη τελική δες το δοαφορετικα , είναι περίοδος που θ πρέπει ν ξεκουραστείς , να κοιμηθείς, να χαλαρώσεις , να αφιερώσεις δρόμο στον εαυτό σου! Σε λιγότερο από 9 μήνες θα τρέχεις κ δν θα φτάνεις! Όποτε δες το αλλιώς 😍🥰😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Η αλήθεια είναι ότι θέλει μικρά γεύματα γιατί δεν θέλει να μένει άδειο το στομάχι μακάρι να βοηθήσει που έφαγες και να ξυπνήσεις καλύτερα

Ξύπνησα καλυτερα η αλήθεια είναι και με το που ένιωσα πάλι το στομαχι περίεργα το μπούκωσα! Βέβαια διάβασα για το nuperal που μ σύστησε ο γυναικολόγος μ ν πάρω και λέει ότι είναι αργής αποδέσμευσης και αργεί να δράσει, όποτε είναι πιθανόν ν είμαι καλυτερα και από το φαΐ αλλά συ διάστημα κ με το χάπι! Είδωμεν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ετσι ηταν το ωορρηξιας και το πρώτο εγκυμοσύνης ! Στα πέντε λεπτά! Ναι θα κάνω αύριο μια χοριακη ! Απλά με βάζει σε σκέψεις γτ οι γραμμουλα είναι ροζ! 

IMG_8082.jpeg

Εμένα έκανε από την απόξεση και μετά να μηδενίσει 3 μήνες....

Γιατί ήμουν και εγώ προχωρημένη...είχα ακούσει καρδούλα... 😔😔 Ήμουν 8η εβδομάδα.... Και είχε ανέβει αρκετά η χοριακή..... Και εγώ είχα χαρεί μπας και είχε γίνει κάτι καινούργιο αλλά όχι...

Εύχομαι πραγματικά να είναι θαύμα στην περίπτωση σου!!!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Πρώτη φορά κ εγώ με τεστ ωορρηξίας σε ταινίες και κάπου μπερδεύτηκα! Πριν την εγκυμοσύνη έκανα ψηφιακά, αλλά τώρα θεώρησα ότι δεν θα έχω σταθερό κύκλο και πήρα ταινίες hometest. Στον προηγούμενο κύκλο έκανα ωορρηξία 21η μέρα (δεν είχαμε επαφές και δεν επιβεβαίωσα με τεστ, αλλά την ένιωσα και η περίοδος ήρθε στις 14 μέρες). Τώρα είμαι 10η μέρα και έχω αυτό το αποτέλεσμα. Νομίζω πλησιάζει πολύ σύντομα Ε; 

IMG_6344.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Rena92 ναι κοριτσι λογικα αυριο θα ειναι θετικο. Ποσο ειναι το πρωτο σου?

Ευχαριστωω!! Η μικρή μου είναι 6 μηνών σχεδόν! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πρώτη φορά κ εγώ με τεστ ωορρηξίας σε ταινίες και κάπου μπερδεύτηκα! Πριν την εγκυμοσύνη έκανα ψηφιακά, αλλά τώρα θεώρησα ότι δεν θα έχω σταθερό κύκλο και πήρα ταινίες hometest. Στον προηγούμενο κύκλο έκανα ωορρηξία 21η μέρα (δεν είχαμε επαφές και δεν επιβεβαίωσα με τεστ, αλλά την ένιωσα και η περίοδος ήρθε στις 14 μέρες). Τώρα είμαι 10η μέρα και έχω αυτό το αποτέλεσμα. Νομίζω πλησιάζει πολύ σύντομα Ε; 

IMG_6344.jpeg

Καλημέρα κορίτσι μου! κάνε και 1 το βραδάκι να δεις τι γίνεται.. εύχομαι σύντομα να έρθει και το δεύτερο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna_30 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! κάνε και 1 το βραδάκι να δεις τι γίνεται.. εύχομαι σύντομα να έρθει και το δεύτερο :)

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Ναι το σκέφτηκα κ εγώ να κάνω ακόμη ένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Rena92α εισαι δυνατός παικτης και συ αχαχα! Μπράβο ρε κορίτσια που τ πηρατε απόφαση τοσο νωρις! Εύχομαι να ρθει αμεσα!

Χαχα άστο με το ζόρι κρατιόμουν τόσο καιρό. Γενικά είχαμε πει εξαρχής ότι θέλουμε άμεσα δεύτερο και στην περίπτωση μας, μας φαίνεται κ πιο βολικό. Βέβαια, παίζει ρόλο ότι το μωρό μας είναι καλόβολο και δεν έχουμε ταλαιπωρηθεί. Αν μας είχε ταράξει η αϋπνία, σίγουρα θα είχαμε αναθεωρήσει 😝 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Επίσης να πω, μόνο εγώ ενθουσιάζομαι με την δεύτερη ροζ γραμμουλα και ας είναι τεστ ωορρηξίας και όχι εγκυμοσύνης;;; 🤣 

Κι εγώ Ρένα μου όταν έκανα!! Έπαιρνα χαρά λες κ ήταν εγκυμοσύνης 😂😂😂

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πρώτη φορά κ εγώ με τεστ ωορρηξίας σε ταινίες και κάπου μπερδεύτηκα! Πριν την εγκυμοσύνη έκανα ψηφιακά, αλλά τώρα θεώρησα ότι δεν θα έχω σταθερό κύκλο και πήρα ταινίες hometest. Στον προηγούμενο κύκλο έκανα ωορρηξία 21η μέρα (δεν είχαμε επαφές και δεν επιβεβαίωσα με τεστ, αλλά την ένιωσα και η περίοδος ήρθε στις 14 μέρες). Τώρα είμαι 10η μέρα και έχω αυτό το αποτέλεσμα. Νομίζω πλησιάζει πολύ σύντομα Ε; 

IMG_6344.jpeg

Κάνε κι ένα αργά το απόγευμα! Νομίζω θα βγει θετικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ !!Εγώ χθες το βράδυ πήρα ένα nuperal μ τ δώσε ο γιατρός γ τια ναυτίες και ηρέμησα κάπως! Μ είπε ν το παίρνω πρωί μεσημέρι βράδυ! Πήρα κ σήμερα το πρωί μ το που πήγα ν νιώσω ναυτία! 
Να πω κατι όμως; Νιώθω λίγο τύψεις 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ θα έπρεπε ν υπομείνω τις ναυτίες όπως κάνουν όλες οι μανούλες ; Είμαι φυγόπονη; Είμαι δειλή; 
Από την άλλη είναι κατι τόσο μαγικό αυτό όλο που μ συμβαίνει που θέλω ν απολαύσω κάθε στιγμή και ν μην νιώθω άρρωστη!  Όμως κ αυτό το άρρωστη π νιώθω και αυτό μέσα στο παιχνίδι δν είναι; 
Μετά σκέφτομαι πως όταν δν έχω ναυτία κ μπορώ ν φάω και μπορώ ν πάρω τις βιταμίνες και τα χάπια μ κανονικά ! 
Ζω μια παράνοια 😩😩😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ !!Εγώ χθες το βράδυ πήρα ένα nuperal μ τ δώσε ο γιατρός γ τια ναυτίες και ηρέμησα κάπως! Μ είπε ν το παίρνω πρωί μεσημέρι βράδυ! Πήρα κ σήμερα το πρωί μ το που πήγα ν νιώσω ναυτία! 
Να πω κατι όμως; Νιώθω λίγο τύψεις 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ θα έπρεπε ν υπομείνω τις ναυτίες όπως κάνουν όλες οι μανούλες ; Είμαι φυγόπονη; Είμαι δειλή; 
Από την άλλη είναι κατι τόσο μαγικό αυτό όλο που μ συμβαίνει που θέλω ν απολαύσω κάθε στιγμή και ν μην νιώθω άρρωστη!  Όμως κ αυτό το άρρωστη π νιώθω και αυτό μέσα στο παιχνίδι δν είναι; 
Μετά σκέφτομαι πως όταν δν έχω ναυτία κ μπορώ ν φάω και μπορώ ν πάρω τις βιταμίνες και τα χάπια μ κανονικά ! 
Ζω μια παράνοια 😩😩😩

Χα χα χα χα χα!!! Καλά έκανες κορίτσι μου!! Να το παίρνεις να ηρεμείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ !!Εγώ χθες το βράδυ πήρα ένα nuperal μ τ δώσε ο γιατρός γ τια ναυτίες και ηρέμησα κάπως! Μ είπε ν το παίρνω πρωί μεσημέρι βράδυ! Πήρα κ σήμερα το πρωί μ το που πήγα ν νιώσω ναυτία! 
Να πω κατι όμως; Νιώθω λίγο τύψεις 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ θα έπρεπε ν υπομείνω τις ναυτίες όπως κάνουν όλες οι μανούλες ; Είμαι φυγόπονη; Είμαι δειλή; 
Από την άλλη είναι κατι τόσο μαγικό αυτό όλο που μ συμβαίνει που θέλω ν απολαύσω κάθε στιγμή και ν μην νιώθω άρρωστη!  Όμως κ αυτό το άρρωστη π νιώθω και αυτό μέσα στο παιχνίδι δν είναι; 
Μετά σκέφτομαι πως όταν δν έχω ναυτία κ μπορώ ν φάω και μπορώ ν πάρω τις βιταμίνες και τα χάπια μ κανονικά ! 
Ζω μια παράνοια 😩😩😩

Να μη νιωθεις τυψεις κοριτσι μου! Αν κατι δεν μπορεις να το διαχειριστεις εσυ το γνωριζεις καλυτερα απο τον καθενα. Δες μεχρι που ειναι το οριο που αντεχεις και πραξε αναλογως. Ό,τι καλυτερο κανουμε ετσι κι αλλιως!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ !!Εγώ χθες το βράδυ πήρα ένα nuperal μ τ δώσε ο γιατρός γ τια ναυτίες και ηρέμησα κάπως! Μ είπε ν το παίρνω πρωί μεσημέρι βράδυ! Πήρα κ σήμερα το πρωί μ το που πήγα ν νιώσω ναυτία! 
Να πω κατι όμως; Νιώθω λίγο τύψεις 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ θα έπρεπε ν υπομείνω τις ναυτίες όπως κάνουν όλες οι μανούλες ; Είμαι φυγόπονη; Είμαι δειλή; 
Από την άλλη είναι κατι τόσο μαγικό αυτό όλο που μ συμβαίνει που θέλω ν απολαύσω κάθε στιγμή και ν μην νιώθω άρρωστη!  Όμως κ αυτό το άρρωστη π νιώθω και αυτό μέσα στο παιχνίδι δν είναι; 
Μετά σκέφτομαι πως όταν δν έχω ναυτία κ μπορώ ν φάω και μπορώ ν πάρω τις βιταμίνες και τα χάπια μ κανονικά ! 
Ζω μια παράνοια 😩😩😩

Το πήρα και εγω το χάπι αυτό αλλά εγω το πήρα όταν έφτασα στο απροχώρητο όμως έκανα 7 φορές την μέρα εμετό και πήγα για ορο όποτε το πήρα βέβαια με το χάπι απλά μείωσα από 7 φορές τον εμετό σε 3-4 φορές και με πολύ αργούς ρυθμούς κόπηκαν.. μια μέρα έκανα 10 φορές εμετό 🫣

μετά το χάπι το έκοβα σιγά σιγά να ξέρεις δεν κόβετε εύκολα εγω πήρα ένα 1 πρωί 1 βράδυ μετά το έκανα 1 την μέρα μετα το έκανα 1 μέρα παρά μέρα αλλά κάθε φορά που μειωνόταν το χάπι έκανα πίσω γύρισμα με τον εμετό αλλά δεν γινόταν έπρεπε να κάνω υπομονή για κοπεί το χάπι  

αφου δεν ένιωθες καλά, καλά εκανες και το πήρες δεν υπάρχουν κανόνες σε αυτά η κάθε κοπέλα κάνει όπως νιώθει

απλά την γνωμη μου λέω εσυ θα ακολουθήσεις την συμβουλή του γιατρού 3 χάπια την μέρα χωρίς να κανείς εμετό μου φαίνεται αρκετή η δόση 

Ίσως επειδή δεν κανείς εμετό  να μην είναι τόσο ζόρι σε εσενα για να κοπεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Το πήρα και εγω το χάπι αυτό αλλά εγω το πήρα όταν έφτασα στο απροχώρητο όμως έκανα 7 φορές την μέρα εμετό και πήγα για ορο όποτε το πήρα βέβαια με το χάπι απλά μείωσα από 7 φορές τον εμετό σε 3-4 φορές και με πολύ αργούς ρυθμούς κόπηκαν.. μια μέρα έκανα 10 φορές εμετό 🫣

μετά το χάπι το έκοβα σιγά σιγά να ξέρεις δεν κόβετε εύκολα εγω πήρα ένα 1 πρωί 1 βράδυ μετά το έκανα 1 την μέρα μετα το έκανα 1 μέρα παρά μέρα αλλά κάθε φορά που μειωνόταν το χάπι έκανα πίσω γύρισμα με τον εμετό αλλά δεν γινόταν έπρεπε να κάνω υπομονή για κοπεί το χάπι  

αφου δεν ένιωθες καλά, καλά εκανες και το πήρες δεν υπάρχουν κανόνες σε αυτά η κάθε κοπέλα κάνει όπως νιώθει

απλά την γνωμη μου λέω εσυ θα ακολουθήσεις την συμβουλή του γιατρού 3 χάπια την μέρα χωρίς να κανείς εμετό μου φαίνεται αρκετή η δόση 

Ίσως επειδή δεν κανείς εμετό  να μην είναι τόσο ζόρι σε εσενα για να κοπεί

Αγχώθηκα πολύ με το βακτήριο π έχω και επειδή τόσες μέρες δν εκανα σωστά τη θεραπεία μ την αντιβίωση θέλω τουλάχιστον όσες μέρες πρέπει ν πάρω την αντιβίωση να το κάνω σωστά ! Μετά είχα σκεφτει κ γώ ν κάνω αυτό π λες!να το μείωσω σε 2 και μετά σε 1 ! Θα ρωτήσω και τον γιατρό μιυ αν είναι ακίνδυνο το ν το εντάξω στη καθημερινότητα μ! Κι αναλόγως θ πράξω! 
σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ για τις συμβουλές σου!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena92 πολυ βασικο που εχεις καλοβολο μωρακι! Να το χαιρεσαι!

@Mpourmpouloκορίτσι εκανες χοριακη?

@Kate1992 κοριτσι μ να κανεις οτι σε βοηθάει. Αν νομιζεις οτι δεν μπορεις να σταθεις απο τις ναυτιες παρε χάπι. Δεν αξιζει να ταλαιπωριεσαι. Ίσως να παιρνεις ένα τη μερα. Το αν αντεχεις η οχι τις ναυτιες δε θα σε κρινει κανενας. Ουτε σε κανει λιγότερο μάνα. Μερα με τη μερα το βλεπεις. Όταν νιωθεις σχετικά καλα δ χρειαζεται. Αν νιώθεις αρρωστη παρε. Για να σου το εδωσε ο γιατρός κακο δεν κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πρώτη φορά κ εγώ με τεστ ωορρηξίας σε ταινίες και κάπου μπερδεύτηκα! Πριν την εγκυμοσύνη έκανα ψηφιακά, αλλά τώρα θεώρησα ότι δεν θα έχω σταθερό κύκλο και πήρα ταινίες hometest. Στον προηγούμενο κύκλο έκανα ωορρηξία 21η μέρα (δεν είχαμε επαφές και δεν επιβεβαίωσα με τεστ, αλλά την ένιωσα και η περίοδος ήρθε στις 14 μέρες). Τώρα είμαι 10η μέρα και έχω αυτό το αποτέλεσμα. Νομίζω πλησιάζει πολύ σύντομα Ε; 

IMG_6344.jpeg

Κάνε το απόγευμα ένα λογικά θα είναι θετικό. Το αργότερο αύριο πιστεύω!!! Κ βουρ στον σύζυγο😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σοοοοσ!

Είναι να κάνω αυτό το μήνα υστεροσκοπηση και η γιατρός μου ζήτησε σήμερα πρώτη μέρα περιόδου να ξεκινήσω αντισύλληπτικα ?? Επειδή έχω θρομβολια μου ζήτησα άμεσα να βρω αιματολογο αν με αφήνει να πάρω! Είναι τόσο απαραίτητα?? Όσες κάνατε, πήρατε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια σοοοοσ!

Είναι να κάνω αυτό το μήνα υστεροσκοπηση και η γιατρός μου ζήτησε σήμερα πρώτη μέρα περιόδου να ξεκινήσω αντισύλληπτικα ?? Επειδή έχω θρομβολια μου ζήτησα άμεσα να βρω αιματολογο αν με αφήνει να πάρω! Είναι τόσο απαραίτητα?? Όσες κάνατε, πήρατε???

Όχι εγώ δεν πήρα τίποτα κ ήταν επεμβατική (αφαίρεση πολύποδα). Μόνο αντιβίωση μετά την υστεροσκοπηση για 3-4 μέρες αν θυμάμαι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Όχι εγώ δεν πήρα τίποτα κ ήταν επεμβατική (αφαίρεση πολύποδα). Μόνο αντιβίωση μετά την υστεροσκοπηση για 3-4 μέρες αν θυμάμαι καλά. 

Πφφ δε μπορώ να καταλάβω! Δε θέλω να τα πάρω να μη μπερδευτεί ο κύκλος μου !

Ήταν δύσκολη διαδικασία? Πονάει πολύ το μετά??? Και η περίοδος έρχεται κανονικά μετά??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...