Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Γυρίσαμε από τον γιατρό, το μικρουλι μεγαλώνει μια χαρά!! Η καρδούλα ακουγόταν δυνατά αυτή τη φορά 💓💓

Ο άντρας μου μου είπε ότι πρέπει να το πω στην μητέρα μου για να με βοηθάει όσο γίνεται με το παιδί, καθώς ο γιατρός είπε ότι πρέπει να την σηκώνω όσο λιγότερο γίνεται. Όχι βάρος πάνω από 5 κιλά είπε, και η μπέμπα είναι σχεδόν 9 κιλά, αλλά δεν γίνεται αλλιώς... Είναι μικρούλα ακόμα και εξαρτάται 100% από μένα! Γυρίσαμε λοιπόν σπίτι, και ξαφνικά ο άντρας μου το ξεφουρνισε στη μάνα μου απροειδοποίητα 😮😮 Σοκ εγώ 😂 Όχι μου λέει,θα σε άφηνα πάλι να φτάσεις 7 μηνών για να το πεις, επειδή φοβάσαι μην πάει κάτι στραβά. Η αλήθεια είναι ότι χρειάζομαι βοήθεια με την εξάντληση που νιώθω. 

Βήμα βήμα, υπέρηχο υπέρηχο και ελπίζω και προσεύχομαι όλες να φτάσουμε στο πολυπόθητο 🙏🙏🙏 

Έλα μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν με το μωρακι σου ήθελε λίγο το χρόνο του η καρδούλα ήταν νωρίς για αυτό 🥰

εγω είμαι με τον αντρα σου 100% τώρα να σου την αλήθεια έχει δίκιο επειδή πάνω κάτω ήμουν στην ίδια κατάσταση με εσενα θέλεις βοηθεια έστω να περάσεις ο πρώτο τρίμηνο σίγουρα θα πάρεις το παιδάκι σου αγκαλιά και εγω την επαιρνα και την παίρνω ακόμα που έχει πάει 12 κιλά αλλά στην αρχή τουλάχιστον προσπαθούσα να μην την παίρνω με το παραμικρό αγκαλιά συνήθως καθόμουν στον καναπε και μου την έδινε η μαμα μου όποτε με χρειαζόταν 

Με το καλοοοοο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 κοριτσιιιιιι μμμ τι καλααα!!!! Ήμουν σίγουρη ότι θ ήταν όλα καλά! Το σώμα σου θυμάται και ξέρει ακριβώς τι πρέπει ν κάνει!!!! Αχχχχ ακούσαμε την πρώτη καρδούλα !!!❤️❤️❤️ ποσό είσαι τώρα;;; 
Εγώ η θ πάω τη Παρασκευή η από βδομάδα! Μ είπε ο γιατρός καλυτερα από βδομάδα γ ν ακούσουμε σίγουρα καρδούλα αλλά εμένα ο άντρας θ λείπει σε ταξίδι! Όποτε λέω ν πάω τη Παρασκευή κ αν δν ακούσουμε δν θ αγχωθώ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ και θ ξαναπάω από βδομάδα που θ γυρίσει ο συζυγος! Πιστεύω πως όλα είναι καλά , έδωσε το σήμα του το μικρακι μ με τις ναυτίες π έχω! 
@Naty @Θέτις Κ. @Girly είμαστε οι επόμενες ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Το τζίντζερ μ το είπε κ η αδερφή μ! Φρέσκο τζίντζερ κομματάκι μικρό κ το βάζεις κάτω από τη γλώσσα! Δν ξέρω αν θ μπορέσω ν το αντέξω γιατί καίει πολύ! 
Εμένα γενικά με βοηθούσε το sweppes ginger , είπα τ άντρα μ ν μ φέρει πάλι μπας κ βρω γιατρειά 

Κ γω με τζίντζερ την έβγαλα. Αποξηραμένο από μαγαζί με ξηρούς καρπούς. Μασάς λίγο ένα κομματάκι κ το καταπίνεις γρήγορα. Μόνο με αυτό ηρεμούσα λίγο.

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Γυρίσαμε από τον γιατρό, το μικρουλι μεγαλώνει μια χαρά!! Η καρδούλα ακουγόταν δυνατά αυτή τη φορά 💓💓

Ο άντρας μου μου είπε ότι πρέπει να το πω στην μητέρα μου για να με βοηθάει όσο γίνεται με το παιδί, καθώς ο γιατρός είπε ότι πρέπει να την σηκώνω όσο λιγότερο γίνεται. Όχι βάρος πάνω από 5 κιλά είπε, και η μπέμπα είναι σχεδόν 9 κιλά, αλλά δεν γίνεται αλλιώς... Είναι μικρούλα ακόμα και εξαρτάται 100% από μένα! Γυρίσαμε λοιπόν σπίτι, και ξαφνικά ο άντρας μου το ξεφουρνισε στη μάνα μου απροειδοποίητα 😮😮 Σοκ εγώ 😂 Όχι μου λέει,θα σε άφηνα πάλι να φτάσεις 7 μηνών για να το πεις, επειδή φοβάσαι μην πάει κάτι στραβά. Η αλήθεια είναι ότι χρειάζομαι βοήθεια με την εξάντληση που νιώθω. 

Βήμα βήμα, υπέρηχο υπέρηχο και ελπίζω και προσεύχομαι όλες να φτάσουμε στο πολυπόθητο 🙏🙏🙏 

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Όλα βαίνουν καλώς!!❤️❤️ Καλά έκανε ο άντρας σου!! Μαζί του!! Χρειάζεσαι βοήθεια τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Γυρίσαμε από τον γιατρό, το μικρουλι μεγαλώνει μια χαρά!! Η καρδούλα ακουγόταν δυνατά αυτή τη φορά 💓💓

Ο άντρας μου μου είπε ότι πρέπει να το πω στην μητέρα μου για να με βοηθάει όσο γίνεται με το παιδί, καθώς ο γιατρός είπε ότι πρέπει να την σηκώνω όσο λιγότερο γίνεται. Όχι βάρος πάνω από 5 κιλά είπε, και η μπέμπα είναι σχεδόν 9 κιλά, αλλά δεν γίνεται αλλιώς... Είναι μικρούλα ακόμα και εξαρτάται 100% από μένα! Γυρίσαμε λοιπόν σπίτι, και ξαφνικά ο άντρας μου το ξεφουρνισε στη μάνα μου απροειδοποίητα 😮😮 Σοκ εγώ 😂 Όχι μου λέει,θα σε άφηνα πάλι να φτάσεις 7 μηνών για να το πεις, επειδή φοβάσαι μην πάει κάτι στραβά. Η αλήθεια είναι ότι χρειάζομαι βοήθεια με την εξάντληση που νιώθω. 

Βήμα βήμα, υπέρηχο υπέρηχο και ελπίζω και προσεύχομαι όλες να φτάσουμε στο πολυπόθητο 🙏🙏🙏 

Μπράβο κορίτσι μου!!! Έτσι σε θέλω να σκέφτεσαι! Ένα βήμα τη φορά και με θετική σκέψη! Πότε σου είπε να ξανά πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Τέλεια κοριτσι μου!! Το μικράκι είναι εκεί και μεγαλώνει υγιές 💕 Πολύ χάρηκα!!

Έτσι, βήμα βήμα. Πότε είμαι ο επόμενος υπέρηχος; Καλά κανατε και το είπατε και στη μαμά σου, να σε βοηθάει με τη μικρη. Πώς το πήρε;;! 

Επόμενο υπέρηχο σε 1 εβδομάδα. Μου έγραψε και τις εξετάσεις του προγεννητικου να κάνω στο μεσοδιάστημα. 

Η μαμά μου χάρηκε πολύ, αλλά τώρα με ζαλίζει, θα την πάρω εγώ, θα απλώσω εγώ τα ρούχα, μη εσύ αυτό και μη εκείνο 😂 Και δεν έχω χειρότερο πράγμα από αυτό, αλλά ξέρω ότι το κάνει από αγάπη..

Αναμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα τώρα από το ραντεβού σου ♥️ 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Έλα μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν με το μωρακι σου ήθελε λίγο το χρόνο του η καρδούλα ήταν νωρίς για αυτό 🥰

εγω είμαι με τον αντρα σου 100% τώρα να σου την αλήθεια έχει δίκιο επειδή πάνω κάτω ήμουν στην ίδια κατάσταση με εσενα θέλεις βοηθεια έστω να περάσεις ο πρώτο τρίμηνο σίγουρα θα πάρεις το παιδάκι σου αγκαλιά και εγω την επαιρνα και την παίρνω ακόμα που έχει πάει 12 κιλά αλλά στην αρχή τουλάχιστον προσπαθούσα να μην την παίρνω με το παραμικρό αγκαλιά συνήθως καθόμουν στον καναπε και μου την έδινε η μαμα μου όποτε με χρειαζόταν 

Με το καλοοοοο 🥰

Εσύ τι πέρασες και πολύ ζόρικα το πρώτο τρίμηνο. Ελπίζω να μην μου αρχίσουν και εμένα οι εμετοί.. Ήδη σκέφτομαι μελλοντικά με την κοιλιά πως θα κοιμιζω την μικρή, που προς ώρας την κάνω πάνω κάτω στο σαλόνι αγκαλιά.. 

Εσένα η κορούλα σου έχει αντιληφθεί διαφορά στη στάση σου απέναντι της, με τις αγκαλιές κλπ; 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

@Elli13 κοριτσιιιιιι μμμ τι καλααα!!!! Ήμουν σίγουρη ότι θ ήταν όλα καλά! Το σώμα σου θυμάται και ξέρει ακριβώς τι πρέπει ν κάνει!!!! Αχχχχ ακούσαμε την πρώτη καρδούλα !!!❤️❤️❤️ ποσό είσαι τώρα;;; 
Εγώ η θ πάω τη Παρασκευή η από βδομάδα! Μ είπε ο γιατρός καλυτερα από βδομάδα γ ν ακούσουμε σίγουρα καρδούλα αλλά εμένα ο άντρας θ λείπει σε ταξίδι! Όποτε λέω ν πάω τη Παρασκευή κ αν δν ακούσουμε δν θ αγχωθώ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ και θ ξαναπάω από βδομάδα που θ γυρίσει ο συζυγος! Πιστεύω πως όλα είναι καλά , έδωσε το σήμα του το μικρακι μ με τις ναυτίες π έχω! 
@Naty @Θέτις Κ. @Girly είμαστε οι επόμενες ❤️❤️

Εγώ είμαι 7+5 τώρα, αλλά σκέψου ότι την προηγούμενη εβδομάδα που ακούσαμε καρδιά, δεν ήταν τόσο δυνατά και αυτό ακριβώς με αγχωσε. Άδικα προφανώς. Οπότε όχι κορίτσι μου, να μην αγχωθεις αν πας Παρασκευή και δεν την ακούσετε!! Αφού ξεκίνησαν και οι ναυτιες όλα θα είναι τέλεια και το σπορακι σου θα μεγαλώνει 🤗 ♥️♥️🧿🧿

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Έτσι σε θέλω να σκέφτεσαι! Ένα βήμα τη φορά και με θετική σκέψη! Πότε σου είπε να ξανά πας;

Σε ευχαριστώ πολύ!! Την επόμενη Δευτέρα θα πάω πάλι μαζί με τις εξετάσεις που με έχει βάλει να κάνω. Ειλικρινά, ακόμα μου φαίνεται απίστευτο ότι είμαι έγκυος, ίσως επειδή προσπέρασα αυτό το στάδιο με τις χοριακες κλπ!!

Με το καλό να υποδεχτείς και εσύ την μπεμπουλα σου γερή και υγιή στην αγκαλιά σου ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Γυρίσαμε από τον γιατρό, το μικρουλι μεγαλώνει μια χαρά!! Η καρδούλα ακουγόταν δυνατά αυτή τη φορά 💓💓

Ο άντρας μου μου είπε ότι πρέπει να το πω στην μητέρα μου για να με βοηθάει όσο γίνεται με το παιδί, καθώς ο γιατρός είπε ότι πρέπει να την σηκώνω όσο λιγότερο γίνεται. Όχι βάρος πάνω από 5 κιλά είπε, και η μπέμπα είναι σχεδόν 9 κιλά, αλλά δεν γίνεται αλλιώς... Είναι μικρούλα ακόμα και εξαρτάται 100% από μένα! Γυρίσαμε λοιπόν σπίτι, και ξαφνικά ο άντρας μου το ξεφουρνισε στη μάνα μου απροειδοποίητα 😮😮 Σοκ εγώ 😂 Όχι μου λέει,θα σε άφηνα πάλι να φτάσεις 7 μηνών για να το πεις, επειδή φοβάσαι μην πάει κάτι στραβά. Η αλήθεια είναι ότι χρειάζομαι βοήθεια με την εξάντληση που νιώθω. 

Βήμα βήμα, υπέρηχο υπέρηχο και ελπίζω και προσεύχομαι όλες να φτάσουμε στο πολυπόθητο 🙏🙏🙏 

Κορίτσι μου τι υπέροχα νέα!! Πραγματικά χαίρομαι πολύ για εσένα ❤️ Και κυρίως γιατί ήσουν αρκετά αγχωμενη οπότε φαίνεται ότι ηρεμησες αρκετά από τον τόνο του μηνύματος σου 🙏🙏 Να το ζήσεις στο έπακρο, σου εύχομαι μια ομαλή συνέχεια της εγκυμοσύνης! Με το καλό και το δεύτερο μωράκι σας ☘️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

@Elli13 κοριτσιιιιιι μμμ τι καλααα!!!! Ήμουν σίγουρη ότι θ ήταν όλα καλά! Το σώμα σου θυμάται και ξέρει ακριβώς τι πρέπει ν κάνει!!!! Αχχχχ ακούσαμε την πρώτη καρδούλα !!!❤️❤️❤️ ποσό είσαι τώρα;;; 
Εγώ η θ πάω τη Παρασκευή η από βδομάδα! Μ είπε ο γιατρός καλυτερα από βδομάδα γ ν ακούσουμε σίγουρα καρδούλα αλλά εμένα ο άντρας θ λείπει σε ταξίδι! Όποτε λέω ν πάω τη Παρασκευή κ αν δν ακούσουμε δν θ αγχωθώ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ και θ ξαναπάω από βδομάδα που θ γυρίσει ο συζυγος! Πιστεύω πως όλα είναι καλά , έδωσε το σήμα του το μικρακι μ με τις ναυτίες π έχω! 
@Naty @Θέτις Κ. @Girly είμαστε οι επόμενες ❤️❤️

Όχι όχι μην αγχωθεις καθόλου αγάπη! Κι εγώ για αύριο λέω στον εαυτό μου ότι μπορεί να είναι ακόμα νωρίς οπότε την άλλη βδομάδα σίγουρα γιατί θα είμαι 7+4 όπως η Έλλη.

Έρχεται κι η σειρά μας, με το καλό οι υπέρηχοι της εβδομάδας, ένα βήμα τη φορά ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Επόμενο υπέρηχο σε 1 εβδομάδα. Μου έγραψε και τις εξετάσεις του προγεννητικου να κάνω στο μεσοδιάστημα. 

Η μαμά μου χάρηκε πολύ, αλλά τώρα με ζαλίζει, θα την πάρω εγώ, θα απλώσω εγώ τα ρούχα, μη εσύ αυτό και μη εκείνο 😂 Και δεν έχω χειρότερο πράγμα από αυτό, αλλά ξέρω ότι το κάνει από αγάπη..

Αναμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα τώρα από το ραντεβού σου ♥️ 

Εσύ τι πέρασες και πολύ ζόρικα το πρώτο τρίμηνο. Ελπίζω να μην μου αρχίσουν και εμένα οι εμετοί.. Ήδη σκέφτομαι μελλοντικά με την κοιλιά πως θα κοιμιζω την μικρή, που προς ώρας την κάνω πάνω κάτω στο σαλόνι αγκαλιά.. 

Εσένα η κορούλα σου έχει αντιληφθεί διαφορά στη στάση σου απέναντι της, με τις αγκαλιές κλπ; 

Εγώ είμαι 7+5 τώρα, αλλά σκέψου ότι την προηγούμενη εβδομάδα που ακούσαμε καρδιά, δεν ήταν τόσο δυνατά και αυτό ακριβώς με αγχωσε. Άδικα προφανώς. Οπότε όχι κορίτσι μου, να μην αγχωθεις αν πας Παρασκευή και δεν την ακούσετε!! Αφού ξεκίνησαν και οι ναυτιες όλα θα είναι τέλεια και το σπορακι σου θα μεγαλώνει 🤗 ♥️♥️🧿🧿

Σε ευχαριστώ πολύ!! Την επόμενη Δευτέρα θα πάω πάλι μαζί με τις εξετάσεις που με έχει βάλει να κάνω. Ειλικρινά, ακόμα μου φαίνεται απίστευτο ότι είμαι έγκυος, ίσως επειδή προσπέρασα αυτό το στάδιο με τις χοριακες κλπ!!

Με το καλό να υποδεχτείς και εσύ την μπεμπουλα σου γερή και υγιή στην αγκαλιά σου ♥️ 

Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅

τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια βγήκε η καμπύλη ζαχαρου που έκανα σήμερα 

αλλα βλέπω στα 75γρ γλυκόζης εχει οριο 180 στην πρώτη ώρα 

εγω που έκανα 100γρ γλυκόζη πάλι το 180 έχουν όριο ;  Έχει κάνει καποια άλλη κοπέλα με 100 γρ γλυκόζη ; IMG_7402.thumb.jpeg.16e0a677a9ae8fb4014e350894aa40a6.jpeg

Τα όρια δεν έχουν να κάνουν με τα γραμμάρια. Οι τιμές αναφοράς που βλέπεις είναι τα ανώτερα όρια αλλα διαφέρουν στην εγκυμοσύνη και εκτός εγκυμοσύνης. Θα σου πει ο γιατρός σου τα σχετικά. Μην αγχωθείς...ισορροπημένη διατροφή και όλα θα είναι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Χθες όλη μέρα ακόμα και το βράδυ στον ύπνο μου πέθανα από την ναυτία! Εμετο ούτε μια φορά αλλά με διέλυσε η ναυτία! Και σήμερα τα ίδια είμαι! Φουλ ναυτία 😩😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Χθες όλη μέρα ακόμα και το βράδυ στον ύπνο μου πέθανα από την ναυτία! Εμετο ούτε μια φορά αλλά με διέλυσε η ναυτία! Και σήμερα τα ίδια είμαι! Φουλ ναυτία 😩😩

Κατερινάκι σε καταλαβαίνω....θα κάνεις υπομονή, συνήθως υποχωρεί μετά το α τρίμηνο. Εμένα με βοηθούσε κάπως το ανθρακούχο νερό με λεμόνι μέσα. Αν παίρνεις προγεστερόνη, να ξέρεις κι αυτή προκαλεί ναυτία. Υπομονή κορίτσι μου γλυκό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Τα όρια δεν έχουν να κάνουν με τα γραμμάρια. Οι τιμές αναφοράς που βλέπεις είναι τα ανώτερα όρια αλλα διαφέρουν στην εγκυμοσύνη και εκτός εγκυμοσύνης. Θα σου πει ο γιατρός σου τα σχετικά. Μην αγχωθείς...ισορροπημένη διατροφή και όλα θα είναι καλά.

Ααα νόμιζα θα έχει άλλο όριο στα 100 γρ γιατί έκανα πρώτη φορε με 100 και δεν ήξερα 

Όχι δεν αγχώνομαι έτσι και αλλιώς και στην πρώτη εγκυμοσύνη ημουν πάλι λίγο πάνω στην καμπύλη και ήταν όλα καλά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Χθες όλη μέρα ακόμα και το βράδυ στον ύπνο μου πέθανα από την ναυτία! Εμετο ούτε μια φορά αλλά με διέλυσε η ναυτία! Και σήμερα τα ίδια είμαι! Φουλ ναυτία 😩😩

Ααα ναι ισχύει αυτό με την προγεστερονη εμένα με πείραζε πολύ έπαιρνα και 3 χάπια την μέρα

εμενα 14 εβδομάδα άρχισαν να υποχωρούν 

υπομονη δοκιμασε όπως είπε και η ditaki το ανθρακούχο νερό μπορεί να βοηθήσει 

ελπίζω να μην αρχίσουν οι εμετοί είναι ακόμα χειρότερο από την ναυτία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα ναι ισχύει αυτό με την προγεστερονη εμένα με πείραζε πολύ έπαιρνα και 3 χάπια την μέρα

εμενα 14 εβδομάδα άρχισαν να υποχωρούν 

υπομονη δοκιμασε όπως είπε και η ditaki το ανθρακούχο νερό μπορεί να βοηθήσει 

ελπίζω να μην αρχίσουν οι εμετοί είναι ακόμα χειρότερο από την ναυτία 

Παίρνω προγεστερονη σε ένεση και κολπική γελη και ουτροτζεσταν! Η μαστίχα με βοηθάει λίγο, τα bake rolls , πίνω ανθρακούχο ναι αλλά δν το έχω δοκιμάσει με λεμόνι! Όλη την ώρα διαβάζω στο ιντερνετ λύσεις γ την ναυτία , παντού τ ίδια λέει και δν κάνουν και δουλειά 😩😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Χθες όλη μέρα ακόμα και το βράδυ στον ύπνο μου πέθανα από την ναυτία! Εμετο ούτε μια φορά αλλά με διέλυσε η ναυτία! Και σήμερα τα ίδια είμαι! Φουλ ναυτία 😩😩

Ωωω κορίτσι μου, ελπίζω να καλυτερεύσει η κατάσταση όσο περνάει το πρώτο τρίμηνο 🙏🙏 

Εμένα Μ έπιασε ένα τεράστιο κύμα ναυτίας χθες το απόγευμα ενώ η μαμά μου έβραζε παντζάρια κι ο μπαμπάς καθάριζε γαύρο. Μου ρθε αναγουλα, αλλά ευτυχώς δεν έκανα εμετό, μόνο φλεμματα. 

Σήμερα μόνο το πρωί ναυτία, τώρα μέχρι στιγμής είναι κομπλέ! Περιμένω τώρα για τον υπέρηχο - έχω λιγάκι άγχος αλλά θετική σκέψη 🙏 🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Χθες όλη μέρα ακόμα και το βράδυ στον ύπνο μου πέθανα από την ναυτία! Εμετο ούτε μια φορά αλλά με διέλυσε η ναυτία! Και σήμερα τα ίδια είμαι! Φουλ ναυτία 😩😩

Αχ κορίτσι μου πόσο σε καταλαβαίνω! Εγώ σηκωνόμουν ακόμα και στον ύπνο μου για εμετό! Αλλά εγώ τελικά λόγω πολλών εμετών (κι όχι μόνο ναυτία) πήρα σιρόπι για να τους σταματήσω στο τέλος του 4ου μήνα. Υπομονή κοριτσάκι μου. 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ωωω κορίτσι μου, ελπίζω να καλυτερεύσει η κατάσταση όσο περνάει το πρώτο τρίμηνο 🙏🙏 

Εμένα Μ έπιασε ένα τεράστιο κύμα ναυτίας χθες το απόγευμα ενώ η μαμά μου έβραζε παντζάρια κι ο μπαμπάς καθάριζε γαύρο. Μου ρθε αναγουλα, αλλά ευτυχώς δεν έκανα εμετό, μόνο φλεμματα. 

Σήμερα μόνο το πρωί ναυτία, τώρα μέχρι στιγμής είναι κομπλέ! Περιμένω τώρα για τον υπέρηχο - έχω λιγάκι άγχος αλλά θετική σκέψη 🙏 🌈

Περιμένουμε τα υπέροχα νεάκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ωωω κορίτσι μου, ελπίζω να καλυτερεύσει η κατάσταση όσο περνάει το πρώτο τρίμηνο 🙏🙏 

Εμένα Μ έπιασε ένα τεράστιο κύμα ναυτίας χθες το απόγευμα ενώ η μαμά μου έβραζε παντζάρια κι ο μπαμπάς καθάριζε γαύρο. Μου ρθε αναγουλα, αλλά ευτυχώς δεν έκανα εμετό, μόνο φλεμματα. 

Σήμερα μόνο το πρωί ναυτία, τώρα μέχρι στιγμής είναι κομπλέ! Περιμένω τώρα για τον υπέρηχο - έχω λιγάκι άγχος αλλά θετική σκέψη 🙏 🌈

Όλα θα είναι υπέροχα!!!! Θα είσαι γ δεύτερη που θ ακούσεις καρδούλα!!! Και είπαμε αν δν ακούσεις μην αγχωθείς! Για ν έχεις κ εσυ τια ναυτίες σου το σποράκι σ είναι εκει κ μεγαλώνει!!! ❤️🙏🧿 περιμένουμε τα νέα σου τα όμορφα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ωωω κορίτσι μου, ελπίζω να καλυτερεύσει η κατάσταση όσο περνάει το πρώτο τρίμηνο 🙏🙏 

Εμένα Μ έπιασε ένα τεράστιο κύμα ναυτίας χθες το απόγευμα ενώ η μαμά μου έβραζε παντζάρια κι ο μπαμπάς καθάριζε γαύρο. Μου ρθε αναγουλα, αλλά ευτυχώς δεν έκανα εμετό, μόνο φλεμματα. 

Σήμερα μόνο το πρωί ναυτία, τώρα μέχρι στιγμής είναι κομπλέ! Περιμένω τώρα για τον υπέρηχο - έχω λιγάκι άγχος αλλά θετική σκέψη 🙏 🌈

όλα καλά θα είναι κορίτσι μου! θα περιμένουμε νέα από το σποράκι ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια γυρισα απο τη γιατρό. Το μικρακι ειναι 6+4 σημερα εχει καρδιακη λειτουργια αλλα πρεπει να αυξηθουν απο βδομαδα οι παλμοι. Αυτο δε με ανησυχει τοσο, καθως για την ηλικια του ειναι οκ. Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι εχω παλι αιματωμα μεσα στη μητρα, πιο μικρο αυτη τη φορα αλλα ειχα και την προηγουμενη. Θα αυξησω utrogestan και θα παρω και μαγνησιο και σε μια βδομαδα θα ξαναπαω. Μου ειπε οσο μπορω ακινησια. Εγω πιστευω πως οτι κανω αν το μικρακι ειναι να μεινει θα μεινει. Δεν νιωθω ουτε χαρα ουτε ανακουφιση. Μια αναμονη μονο. Και βλεπω την ιστορια να επαναλαμβανεται 😔

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Αχ βρε κορίτσια γυρισα απο τη γιατρό. Το μικρακι ειναι 6+4 σημερα εχει καρδιακη λειτουργια αλλα πρεπει να αυξηθουν απο βδομαδα οι παλμοι. Αυτο δε με ανησυχει τοσο, καθως για την ηλικια του ειναι οκ. Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι εχω παλι αιματωμα πιο μικρο αυτη τη φορα αλλα ειχα και την προηγουμενη. Θα αυξησω utrogestan και θα παρω και μαγνησιο και σε μια βδομαδα θα ξαναπαω. Μου ειπε οσο μπορω ακινησια. Εγω πιστευω πως οτι κανω αν το μικρακι ειναι να μεινει θα μεινει. Δεν νιωθω ουτε χαρα ουτε ανακουφιση. Μια αναμονη μονο. Και βλεπω την ιστορια να επαναλαμβανεται 🥹

 

 

Κορίτσι μ μην απογοητεύεσαι! Θα πάνε όλα καλά!! Κ μια φίλη μ είχε στην 8η βδομάδα αιμορραγία φοβερή , η γιατρός αναρωτιόταν αν θ έβλεπε μωρό κ όμως η Μπέμπα της ήταν εκει και με πολύ μεγάλο αιμάτωμα! Της έδωσε ουτρο 3 φορές την ημέρα και ακινησία και το μικρακι της τώρα είναι 1μιση χρόνων! Κάνε αυτά π σ είπε ο γιατρός! Μην πέφτεις και μην προδικάζεις τίποτα! Καμία φορά δν είναι η ίδια! Σ στέλνω μια αγκαλιά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα νόμιζα θα έχει άλλο όριο στα 100 γρ γιατί έκανα πρώτη φορε με 100 και δεν ήξερα 

Όχι δεν αγχώνομαι έτσι και αλλιώς και στην πρώτη εγκυμοσύνη ημουν πάλι λίγο πάνω στην καμπύλη και ήταν όλα καλά 😊

Τα γραμμάρια έχουν να κάνουν αν θυμάμαι καλά αν κάνεις την μικρή ή την μεγάλη καμπύλη. Εγώ κάνω πάντα την μεγάλη και δεν ξέρω αν λέω και κάτι λάθος. 

Πάω γιατρό να δω το μπεμπεδάκι μου...θα σας στείλω μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Αχ βρε κορίτσια γυρισα απο τη γιατρό. Το μικρακι ειναι 6+4 σημερα εχει καρδιακη λειτουργια αλλα πρεπει να αυξηθουν απο βδομαδα οι παλμοι. Αυτο δε με ανησυχει τοσο, καθως για την ηλικια του ειναι οκ. Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι εχω παλι αιματωμα πιο μικρο αυτη τη φορα αλλα ειχα και την προηγουμενη. Θα αυξησω utrogestan και θα παρω και μαγνησιο και σε μια βδομαδα θα ξαναπαω. Μου ειπε οσο μπορω ακινησια. Εγω πιστευω πως οτι κανω αν το μικρακι ειναι να μεινει θα μεινει. Δεν νιωθω ουτε χαρα ουτε ανακουφιση. Μια αναμονη μονο. Και βλεπω την ιστορια να επαναλαμβανεται 🥹

 

 

Δεν θέλω τέτοια....μια χαρά θα είναι το μπεμπάκι.

Εγώ είχα αιμοραγία στην 6η και στην 12 εβδομάδα στην μεγάλη μου μου, ΄οχι αιματάκι και τώρα έχω μια κουκλάρα που θα κλείσει τα 8 σε λίγες μέρες. 

Όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_ ξεκουρασου οπως σ ειπε ο γιατρός κορίτσι μου. Θα το απορροφησει ο οργανισμος. Εύχομαι ολα να πανε καλα και στον επόμενο υπερηχο να έχει φυγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Τα γραμμάρια έχουν να κάνουν αν θυμάμαι καλά αν κάνεις την μικρή ή την μεγάλη καμπύλη. Εγώ κάνω πάντα την μεγάλη και δεν ξέρω αν λέω και κάτι λάθος. 

Πάω γιατρό να δω το μπεμπεδάκι μου...θα σας στείλω μετά!

Περιμένουμε τα νεάκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...