Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

καλημέρα..στον προηγούμενο κύκλο έκανες κάθε μέρα τεστ;

εγω τα τεστ τα διαβάζω μόλις στεγνώσουν καλά για να φαίνεται ξεκάθαρα και το αποτέλεσμα!

Καλημερα ναι έκανα από  την 14 ημέρα με υπέρηχο ανά κάποιες ημέρες...αλλά δεν είδε τίποτα. Η γιατρός κ έτσι μου είπε θα σβήσεις πολύ η  ωορρηξία σου πάμε για το. Επόμενο αλλά εγώ αποφάσισα κ πήρα τέστ να κάνω μόνη να δώ....έκανα κάθε μέρα αλλά τίποτα και τελικά ήρθε η περίοδος!!!

Σε αυτό τον κύκλο ξεκίνησα από 11 ημέρα και τα τεστ τα έχω ανεβάσει ακόμη θετικό δεν έχω δει 😥😥😥😥😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Το τεστακι μου ήταν έτσι στα 5 πρώτα λεπτά που «καθάρισε», αλλά η φωτό είναι στο δεκάλεπτο. Πραγματικά είναι περίπλοκα αυτά τα τεστακια…εγώ σκέφτηκα πως όταν το βλέπω σκούρο έστω όπως το χθεσινό μου, θα έχουμε επαφή κ ας μην είναι θετικό, ώστε να μη χάσουμε κάποια στιγμή το ενδεχόμενο πικ 🤷🏻‍♀️ πάντως μπορεί να κανεις κ αργότερα…τσέκαρε το κάθε μέρα κ βλέπουμε.

Καλημέρα κορίτσι μου ναι συνεχίζω κ βλέπουμε...απλά με αγχώνει ότι μπορεί να μην κανω ωορρηξία!!!😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Καλημερα ναι έκανα από  την 14 ημέρα με υπέρηχο ανά κάποιες ημέρες...αλλά δεν είδε τίποτα. Η γιατρός κ έτσι μου είπε θα σβήσεις πολύ η  ωορρηξία σου πάμε για το. Επόμενο αλλά εγώ αποφάσισα κ πήρα τέστ να κάνω μόνη να δώ....έκανα κάθε μέρα αλλά τίποτα και τελικά ήρθε η περίοδος!!!

Σε αυτό τον κύκλο ξεκίνησα από 11 ημέρα και τα τεστ τα έχω ανεβάσει ακόμη θετικό δεν έχω δει 😥😥😥😥😥

Η περίοδος σε ποια μέρα σου ήρθε; Αν υπολογίσεις δηλαδή 14 μέρες πριν, μήπως έγινε τότε η ωορρηξία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Η περίοδος σε ποια μέρα σου ήρθε; Αν υπολογίσεις δηλαδή 14 μέρες πριν, μήπως έγινε τότε η ωορρηξία; 

Περίοδο ήρθα 11 μαϊου 14ημερες πίσω είναι 27 Απριλίου...είχα κάνει τεστ εκείνη την ημέρα αλλα δεν....σου ανεβάζω φωτό του προηγούμενου τέστ να δείς....ένα μπέρδεμα, είχα λίγο πιο έντονο 2/5 ενώ μου ήρθε περίοδος 11/5 ..... Έχω απογοητευτεί και μπερδευτεί...όλα μαζί!!! Σήμερα έκανα τεστ κ είναι αχνό τελείως ενώ προχθές έδειξε ότι κάτι πάει να γίνει!!!

Screenshot_2024-05-23-11-28-27-817_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

IMG_20240523_112310.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena92 το τεστ καλύτερα να τα κανεις το μεσημέρι. Γυρω στις 2. Συνεχισε τα και ειμαι σιγουρη οτι θα το βρεις το πικ. Τωρα επειδή γεννησες προσφατα μπορει να εχεις διακυμανσεις. 

@Melikara86 επειδη κανεις μεγαλους κυκλους κ καμια φορα χωρις ωορηξια τ ιδανικο ειναι να κανεις τεστ και αν δεις κ γινεται εντονο να πας κ για υπερηχο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσι μου❤️ εμείς τελικά χθες δεν ήρθαμε σε επαφή μιας και ο σύντροφος ήταν πολύ κουρασμένος από την δουλειά καθώς κάνει ετοιμασίες γιατί θα φύγει το Σάββατο για μια εβδομάδα😩 αν σήμερα είναι εντάξει ίσως ερθουμε σε επαφή και ότι γίνει🙏 ανυπομονώ να αδιαθετησω αλλά όπως το βλέπω δεν θα μου κάνει την χάρη! Το ότι θα ανυμοπομονουσα να αδιαθετησω δεν το περιμενα ποτέ 😩 θα κάνω και σήμερα τεστ ωορρηξιας να δούμε αν έπεσε κιαλλο η ορμονη για να σιγουρεψω ότι όντως είμαι σε φάση ωορρηξιας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Περίοδο ήρθα 11 μαϊου 14ημερες πίσω είναι 27 Απριλίου...είχα κάνει τεστ εκείνη την ημέρα αλλα δεν....σου ανεβάζω φωτό του προηγούμενου τέστ να δείς....ένα μπέρδεμα, είχα λίγο πιο έντονο 2/5 ενώ μου ήρθε περίοδος 11/5 ..... Έχω απογοητευτεί και μπερδευτεί...όλα μαζί!!! Σήμερα έκανα τεστ κ είναι αχνό τελείως ενώ προχθές έδειξε ότι κάτι πάει να γίνει!!!

Screenshot_2024-05-23-11-28-27-817_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

IMG_20240523_112310.jpg

Μάλλον δεν έκανες ωορρηξια τον προηγούμενο κύκλο κορίτσι μου! Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι και αυτόν τον κύκλο δε θα κανεις ωορρηξια! Συνέχισε τα τεστακια! Σήμερα που μέρα του κύκλου είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Καλημέρα σ' όλα τα κορίτσια. Μου έκανε εντύπωση ότι ενώ τη Τρίτη είχα αχνό, χθες δεν είχε καν γραμμή. Θα δω και σήμερα 🤞

Σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι κορίτσι μου; Συνέχισε και εσυ τα τεστακια ωορρηξιας και πάντα το μεσημερι χωρίς να έχεις πιει πολλα υγρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι κορίτσι μου; Συνέχισε και εσυ τα τεστακια ωορρηξιας και πάντα το μεσημερι χωρίς να έχεις πιει πολλα υγρα!

Είμαι 11 ήμερα του κύκλου και τα κάνω 16:00 το μεσημέρι. Είναι οκ θεωρείς η ώρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Είμαι 11 ήμερα του κύκλου και τα κάνω 16:00 το μεσημέρι. Είναι οκ θεωρείς η ώρα;;

Ναι ναι μια χαρα είναι η ωρα! Είναι νωρίς ακόμη για ωορρηξια συνέχισε τα τεστακια και σε λίγες μέρες θα το δεις το θετικο σου❤️❤️❤️🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μάλλον δεν έκανες ωορρηξια τον προηγούμενο κύκλο κορίτσι μου! Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι και αυτόν τον κύκλο δε θα κανεις ωορρηξια! Συνέχισε τα τεστακια! Σήμερα που μέρα του κύκλου είσαι;

Σήμερα είναι 13 ημέρα αλλά τα υγρά σταμάτησαν...να έκανα κ να μην την βρήκα;; Δεν ξέρω!! 😢 Αλλά τόσο νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Δηλαδή μέχρι να δείξει θετικό μπορεί να είναι έντονο κ μετά αχνό κλπ; Γιατί χθες νόμιζα πως ήταν έτοιμο να γίνει θετικό, μετά το βράδυ έγινε πολυυ αχνό και σήμερα είναι πάλι πιο αχνό από χθες το πρωί. Ένας χαμός δηλαδή και άντε να βγάλω άκρη. Σκέφτηκα μήπως το θετικό ήταν προχθές πχ που δεν έκανα τεστ, αλλά ήμουν 9η μέρα και η περίοδος τελείωσε την 7η 😕

Ναι μπορει να παίζει η ορμόνη. Σχετικά με το πότε τελείωσε η περίοδος κ πότε είναι η ωορρηξία σου δεν επηρεάζει το ένα το άλλο. Πχ εγώ τελείωσα με την περίοδο αυτό το μήνα 6η μέρα και θετικό τεστ ωορρηξίας είδα την 11η. Στη βιοχημική πάλι εικάζω πως έκανα νωρίς ωορρηξία καθώς η μοναδική επαφή που είχαμε εκείνες τις μέρες ήταν την 10η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Melikara86 είπε:

Σήμερα είναι 13 ημέρα αλλά τα υγρά σταμάτησαν...να έκανα κ να μην την βρήκα;; Δεν ξέρω!! 😢 Αλλά τόσο νωρίς;

Νομίζω είναι νωρίς όμως ποτέ δεν ξερεις! Έκανες καμία επαφουλα αυτές τις μέρες; Όπως και να έχει συνέχισε τα τεστακια να δούμε πως κυμαίνεται η κατάσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Σήμερα είναι 13 ημέρα αλλά τα υγρά σταμάτησαν...να έκανα κ να μην την βρήκα;; Δεν ξέρω!! 😢 Αλλά τόσο νωρίς;

Επαφές είχατε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Σήμερα είναι 13 ημέρα αλλά τα υγρά σταμάτησαν...να έκανα κ να μην την βρήκα;; Δεν ξέρω!! 😢 Αλλά τόσο νωρίς;

κορίτσι μου έχει τυχει σε κάποιες κοπέλες να μην την βρίσκουν στο τεστ και να κάνουν κανονικά, σπάνιο μεν αλλά συμβαίνει..θα σου έλεγα για να ξέρεις ότι όντως κάνεις ωορρηξία να την παρακολουθήσεις σε 1-2 κύκλους με υπέρηχο ή να αγοράσεις τα τεστ ωορρηξίας της clearblue που σου βγάζει χαμόγελο στο πικ και δεν ασχολείσαι με γραμμές..ειναι πιο ακριβά αλλά βολεύουν τις κοπέλες που δεν μπορούν να ερμηνεύσουν τα άλλα τεστ του εμπορίου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

ποιες είμαστε στην αναμονή; Αχ αυτές τις μέρες από την ωορρηξία μέχρι την περίοδο γιατί περνάνε τοσο βασανιστικά αργά; 😂

Εδώ στην αναμονή!!! 3ΜΤΩ αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες... Ολοκληρωμένη επαφή είχαμε 2 μέρες πριν την ωορρηξία μόνο. Εν τω μεταξύ μ έχουν πεθάνει οι θηλές μου αυτές τις μέρες γιατί μπορεί ο έρμος να μην κατάφερε να τελειώσει λόγω κούρασης αλλά το ξεφτιλίσαμε κατά τα άλλα.. Εσύ σε ποιά μέρα είσαι;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εδώ στην αναμονή!!! 3ΜΤΩ αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες... Ολοκληρωμένη επαφή είχαμε 2 μέρες πριν την ωορρηξία μόνο. Εν τω μεταξύ μ έχουν πεθάνει οι θηλές μου αυτές τις μέρες γιατί μπορεί ο έρμος να μην κατάφερε να τελειώσει λόγω κούρασης αλλά το ξεφτιλίσαμε κατά τα άλλα.. Εσύ σε ποιά μέρα είσαι;

 

μια επαφή αλλά σε καλό σημείο..ποτέ μην λες ποτέ..

εγώ ειμαι 6ΜΤΩ και αδιαθετώ 16 μέρες μετά το θετικό τεστ..οπότε έχω 10 μέρες ακόμη..για να δουμε αν μας επιφυλάσσει κάτι αυτός ο μήνας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna_30 είπε:

μια επαφή αλλά σε καλό σημείο..ποτέ μην λες ποτέ..

εγώ ειμαι 6ΜΤΩ και αδιαθετώ 16 μέρες μετά το θετικό τεστ..οπότε έχω 10 μέρες ακόμη..για να δουμε αν μας επιφυλάσσει κάτι αυτός ο μήνας..

Ουσιαστικά μαζί γιατί εγώ αδιαθετώ στις 14. Εύχομαι να τα έχετε καταφέρει!!!! Επαφούλες είχατε εσείς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσι μου έχει τυχει σε κάποιες κοπέλες να μην την βρίσκουν στο τεστ και να κάνουν κανονικά, σπάνιο μεν αλλά συμβαίνει..θα σου έλεγα για να ξέρεις ότι όντως κάνεις ωορρηξία να την παρακολουθήσεις σε 1-2 κύκλους με υπέρηχο ή να αγοράσεις τα τεστ ωορρηξίας της clearblue που σου βγάζει χαμόγελο στο πικ και δεν ασχολείσαι με γραμμές..ειναι πιο ακριβά αλλά βολεύουν τις κοπέλες που δεν μπορούν να ερμηνεύσουν τα άλλα τεστ του εμπορίου..

Αυτό το καλοκαίρι θα είσαι έγκυος Ιούνιος , Ιούλιος , Αύγουστος λέει η γυάλα μου θα μας στείλεις +++++ θετικά τεστ 🫣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Είμαι 11 ήμερα του κύκλου και τα κάνω 16:00 το μεσημέρι. Είναι οκ θεωρείς η ώρα;;

Και εσύ μπήκες στη γυάλα μου... Ετοιμάσου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου❤️ εμείς τελικά χθες δεν ήρθαμε σε επαφή μιας και ο σύντροφος ήταν πολύ κουρασμένος από την δουλειά καθώς κάνει ετοιμασίες γιατί θα φύγει το Σάββατο για μια εβδομάδα😩 αν σήμερα είναι εντάξει ίσως ερθουμε σε επαφή και ότι γίνει🙏 ανυπομονώ να αδιαθετησω αλλά όπως το βλέπω δεν θα μου κάνει την χάρη! Το ότι θα ανυμοπομονουσα να αδιαθετησω δεν το περιμενα ποτέ 😩 θα κάνω και σήμερα τεστ ωορρηξιας να δούμε αν έπεσε κιαλλο η ορμονη για να σιγουρεψω ότι όντως είμαι σε φάση ωορρηξιας! 

Στον γιατρό είπες για το τεστ ? Γτ σε είδε αν θυμάμαι καλά και σου είπε έρχεται η περίοδος.. περίοδο δεν είδαμε πουθενά.  Στη θέση σου θα σπέρμα ένα τηλ τον γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ουσιαστικά μαζί γιατί εγώ αδιαθετώ στις 14. Εύχομαι να τα έχετε καταφέρει!!!! Επαφούλες είχατε εσείς;;

και εσεις κοπέλα μου!

ναι ευτυχώς τα καταφέραμε γιατί είχαμε και επισκεψεις..είχα θετικό τεστ 11η μέρα και είχαμε επαφές 9η,11η,12η και 13η.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτό το καλοκαίρι θα είσαι έγκυος Ιούνιος , Ιούλιος , Αύγουστος λέει η γυάλα μου θα μας στείλεις +++++ θετικά τεστ 🫣

ωπα ζαίρα μου δεν τα πετάνε έτσι αυτά θα πάθω τίποτα ❤️❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...