Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Να σημειώσω πως κ σουτιέν κσνονικο από την ημέρα τ θετικού δν ξανά έβαλα! Είμαι μόνο μ μπουστακια! Σήμερα τ απόγευμα είπα τ άντρα μ θ δοκιμασω ένα τζιν κ ένα σουτιέν ν δω τι γίνεται από περιέργεια 😂😂

Ειναι  πολύ ωραίο και καθησυχαστικό π έχουμε η μια την άλλη! Γιατί μόνο  εμείς καταλαβαίνουμε πραγματικά τι νιώθουμε πως το νιώθουμε κλπ κλπ! 

Μια απο τα ίδια κι εγώ. Άλλαξα νούμερο απο το 2ο μήνα. Και φυσικά δεν άντεχα καθόλου τη μπανέλα στην αρχή.

Αχ κορίτσια μου, εγώ να δείτε πόσο χαίρομαι που μπήκα σε αυτό το παρεάκι!

στις πριν 5 ώρες, ο/η ditaki είπε:

@marinamanoulitsa @Diwni

Στα 37 μου με ένα 8 και ένα 6 ήρθε και το τρίτο….μην φοβάστε τα νούμερα! Αρκεί να ξέρετε ότι έχετε την ψυχική δύναμη στο φτου και απ την αρχή. Γιατί κακά τα ψέματα σωματικά οι αντοχές δεν είναι το ίδιο με πριν 10 χρόνια.

Αλλά να σας πω και κάτι εγώ νοιωθω πολύ πιπίνι αυτή την περίοδο…άμα γεννήσω θα σας ξανά πω!!!!!!

Όσον αφορά το σουτιέν δηλώνω ότι από όταν ήμουν έγκυος στο πρώτο παιδί και μέχρι σήμερα δεν έχω ξανά βάλει κανονικό σουτιέν. Ή φοράω χωρίς μπανέλα ή φοράω τύπου αθλητικό. 
Παντελονι μην σας αγχώνει δεν θα χρειαστείτε…έρχεται καλοκαίρι, φορέματα αέρινα και παντελόνες με λάστιχο και δεν θα νοιωθουμε καμία πίεση!!!!!!

Πολύ σωστά τα λες. Εγώ δηλαδή που τώρα στα 37 έρχεται το 1ο τυχαία δε νομίζω ότι θα κάνω 2ο δυστυχώς. Αλλά αισθάνομαι κι εγώ ότι έχω πολύ δύναμη και αντοχές ακόμα!

Αυτό απάντησα κι εγώ σε όσους μου είπαν τώρα να πάρω ρούχα εγκυμοσύνης... Αφού θα φοράω φορέματα δε λίγες μέρες... τι να τα κάνω;;;

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Χαχαχαχα θα περάσουμε σούπερ 🤣🤣🤣

Ελάτε να τα κάψουμε κορίτσια!! Άσχετο τώρα, αλλά ποτέ δε μου άρεσαν τα σουτιέν κορίτσια! Θυμάμαι η μαμά μου με το ζόρι με έπεισε να βάλω μουστάκι τότε στην 6η δημοτικού που άρχισε η ανάπτυξη 😅 οπότε με την κάθε ευκαιρία τα πετάω έξω! 🤣🤣

Κι εγώ μαζί σου. Αν δεν είχα την πτώση της βαρύτητας δε θα φορούσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Είναι μια που είχε δώσει η γυναικολόγος μου στο εξωτερικό που είναι ειδική για εγκυμονούσες με υποθυρεοειδισμό - δε μπορώ να παίρνω οποιαδήποτε πολυβιταμινη διότι οι περισσότερες έχουν ιοδιο που δε κάνει για εμάς με προβλήματα στο θυρεοειδή. Την έδειξα και στον γυναικολόγο εδώ και μου είπε ότι είναι οκ. Γιατί; 

Γιατί εμένα γράφει επάνω το κουτί να μην καταναλώνεται σε περίοδο εγκυμοσύνης. Μόνο μια πολυβιταμίνη μου είπαν εδώ ότι επιτρέπεται (pregnacare) αλλά δεν την πήρα. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Αυτό με τα σουτιέν πονεμένη ιστορία! 😂Έχω στήθος γενικά και τώρα με την εγκυμοσύνη έχει βαρύνει κι άλλο. Εννοείται πως κανονικό σουτιέν δεν παίζει να βάλω, αθλητικά μόνο και πάλι με ζορίζουν! 
Ελπίζω να μπαίνω στο μαγιό μου 😅

@Katiana1987 μωρέ την απολαμβάνω τη διαδρομή αλλά είμαι και καμμένη, γι’ αυτό λέω να περάσουν αυτές οι μέρες χαχα

@Kate1992 κορίτσι μου μην αγχώνεσαι σίγουρα δεν είναι κάτι σοβαρό, θα κάνεις τη θεραπεία σου και όλα καλα. Γενικά παίζει πολύ στην εγκυμοσύνη βακτήρια/μύκητες. Αλλάζει το ph του κόλπου. Εγώ παίρνω και προβιοτικά γιατί ταλαιπωρούμαι συχνά από candida και ενδεχομένως να έχω και τώρα. Στο επόμενο τρίμηνο θα κάνω καλλιέργεια και παπ.  

Να μη σκέφτεσαι το παρελθόν!!! Να είσαι θετική κι όλα θα πάνε καλά!

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κοριτσαρες μου!!! 

Τι κάνετε καλέ?! Διαβάζω πόση ώρα ! Να πω κάτι αρχήν στην Μαρίνα μας @marinamanoulitsa μου να χαίρεσαι το αντράκι σου .γερό τυχερό και ευλογημένο να είναι. Εμένα σήμερα έχει γενέθλια ο γιος μου και είχα λίγο κόσμο σπίτι και αύριο έχουμε το πάρτι και για αυτό χάθηκα αυτές τις μέρες ,έτρεχα για τις λεπτομέρειες..

Κατά τ αλλά όπως σας.ειχα πει έχω γίνει σαν μπαλόνι. Έχω πρηστεί και στο πρόσωπο και εννοείται κοιλιά που μπαμ!  

@Kate1992 πριν κάποιο καιρό όταν κάναμε τις πρώτες μας προσπάθειες για δεύτερο παιδί είχα ένα πολυ δύσκολο βακτήριο. Τότε είχα ενημερώσει τον γιατρό για τις προθέσεις μου και επειδή έπρεπε να πάρω οπωσδήποτε αντιβίωση μου έδωσε ακριβώς την ίδια που έδωσε τώρα και σε σένα. Επειδή δεν ήξερα αν είμαι η δεν είμαι έγκυος ο γιατρός μου είπε θα την πάρεις άφοβα αυτή. Και έτσι έκανα. Βέβαια έγκυος δεν ήμουν τότε αλλά ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν γυναικολόγος με ειδίκευση στην γυναικεία Ουρολογία. Οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρει! Μην μου αγχώνεσαι!!!

Να σου ζήσει κι εσένα ο μικρός σου κορίτσι μου! 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ;; 
συγχαρητήρια σε όσες είδατε θετικά τεστακια ή κάνατε υπερήχους κ είδατε τα φασόλια σας !! Ποσό μα ποσό χαίρομαι για την καθεμία ξεχωριστά όταν βλέπω κάποια να ανεβάζει θετικό τεστ !!!

οι υπόλοιπες εύχομαι κ πάλι από καρδιάς του χρόνου το Πάσχα να κρατάμε μωράκια ή να τα έχουμε στις κοιλιές μας !! 
Στα δικά μου νέα , την 31η ημέρα μου ήρθε περίοδος (3 μέρες καθυστέρηση με αρνητικά τεστ) το πήρα λίγο βαριά ωστόσο δεν ήθελα να το δείξω λόγω των ημερών…

μετα πήγαμε ένα 3ημερο κ εκεί μου έκανε πρόταση κ επίσημα με δαχτυλίδι ο άντρας μου κ όλα άλλαξαν ! Στη συνέχεια πήγα κ στους δικούς μου κ καταχάρηκα! 
γυρνώντας στην καθημερινότητα ξεκίνησα τα τεστακια ωορρηξίας και σήμερα βρήκα το καραθετικο, πήρα άδεια από τη δουλειά που δουλεύω όλη μέρα εκτος σπιτιού, για μια ώρα (με δικαιολογία ότι να ναι) κ έτρεξα για λίγες τρελίτσες … αύριο αντίστοιχα κ ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα, όποτε ελπιζω να μπορέσει μια ώρα να πάρει για να κάνουμε λίγες ακόμη να αυξήσουμε πιθανότητες !

ελπιζω βγαίνοντας αυτός ο μήνας να έρθουν κ αλλά θετικά τεστακια κ μωράκια στις κοιλίτσες !

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό ο γάμος σας με φουσκωμένη κοιλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Εμένα έπαιρνε 50 ευρώ επίσκεψη βέβαια όχι σε κάθε ραντεβού, σίγουρα δεν χρέωσε 4 κ 1000€ καισαρική. Εκείνη την εποχή έλεγαν τα κορίτσια στη συζήτηση με τα δίδυμα ποσα της τάξεως των 2000-2500 ευρώ κ λέω μια χαρά είμαστε!!!😱😱😱

Καλά αυτά τα ποσα απλησίαστα παρά πολλά μωρέ 😳

Ακομα και αυτά που έδωσα για το πρώτο μου παιδάκι, γεννά + επισκέψεις πάλι ήταν πολλά για εμάς.. 

Μακάρι τώρα που διάλεξα να πάω σε δημόσιο να είναι όλα οκ και να μην μου βγει ξινό🤷‍♀️  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Καλά αυτά τα ποσα απλησίαστα παρά πολλά μωρέ 😳

Ακομα και αυτά που έδωσα για το πρώτο μου παιδάκι, γεννά + επισκέψεις πάλι ήταν πολλά για εμάς.. 

Μακάρι τώρα που διάλεξα να πάω σε δημόσιο να είναι όλα οκ και να μην μου βγει ξινό🤷‍♀️  

Μια χαρά θα είναι όλα κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κοριτσαρες μου!!! 

Τι κάνετε καλέ?! Διαβάζω πόση ώρα ! Να πω κάτι αρχήν στην Μαρίνα μας @marinamanoulitsa μου να χαίρεσαι το αντράκι σου .γερό τυχερό και ευλογημένο να είναι. Εμένα σήμερα έχει γενέθλια ο γιος μου και είχα λίγο κόσμο σπίτι και αύριο έχουμε το πάρτι και για αυτό χάθηκα αυτές τις μέρες ,έτρεχα για τις λεπτομέρειες..

Κατά τ αλλά όπως σας.ειχα πει έχω γίνει σαν μπαλόνι. Έχω πρηστεί και στο πρόσωπο και εννοείται κοιλιά που μπαμ!  

@Kate1992 πριν κάποιο καιρό όταν κάναμε τις πρώτες μας προσπάθειες για δεύτερο παιδί είχα ένα πολυ δύσκολο βακτήριο. Τότε είχα ενημερώσει τον γιατρό για τις προθέσεις μου και επειδή έπρεπε να πάρω οπωσδήποτε αντιβίωση μου έδωσε ακριβώς την ίδια που έδωσε τώρα και σε σένα. Επειδή δεν ήξερα αν είμαι η δεν είμαι έγκυος ο γιατρός μου είπε θα την πάρεις άφοβα αυτή. Και έτσι έκανα. Βέβαια έγκυος δεν ήμουν τότε αλλά ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν γυναικολόγος με ειδίκευση στην γυναικεία Ουρολογία. Οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρει! Μην μου αγχώνεσαι!!!

Να σου ζήσει το αγορακι σας να τον χαίρεστε αύριο να περάσετε τέλεια στο παρτυ σας 😊🥳

Άντε άρχισε να το συνηθίζεις σιγά σιγά το φούσκωμα 😂

στο γιατρό ποτε έχεις ραντεβού ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ;; 
συγχαρητήρια σε όσες είδατε θετικά τεστακια ή κάνατε υπερήχους κ είδατε τα φασόλια σας !! Ποσό μα ποσό χαίρομαι για την καθεμία ξεχωριστά όταν βλέπω κάποια να ανεβάζει θετικό τεστ !!!

οι υπόλοιπες εύχομαι κ πάλι από καρδιάς του χρόνου το Πάσχα να κρατάμε μωράκια ή να τα έχουμε στις κοιλιές μας !! 
Στα δικά μου νέα , την 31η ημέρα μου ήρθε περίοδος (3 μέρες καθυστέρηση με αρνητικά τεστ) το πήρα λίγο βαριά ωστόσο δεν ήθελα να το δείξω λόγω των ημερών…

μετα πήγαμε ένα 3ημερο κ εκεί μου έκανε πρόταση κ επίσημα με δαχτυλίδι ο άντρας μου κ όλα άλλαξαν ! Στη συνέχεια πήγα κ στους δικούς μου κ καταχάρηκα! 
γυρνώντας στην καθημερινότητα ξεκίνησα τα τεστακια ωορρηξίας και σήμερα βρήκα το καραθετικο, πήρα άδεια από τη δουλειά που δουλεύω όλη μέρα εκτος σπιτιού, για μια ώρα (με δικαιολογία ότι να ναι) κ έτρεξα για λίγες τρελίτσες … αύριο αντίστοιχα κ ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα, όποτε ελπιζω να μπορέσει μια ώρα να πάρει για να κάνουμε λίγες ακόμη να αυξήσουμε πιθανότητες !

ελπιζω βγαίνοντας αυτός ο μήνας να έρθουν κ αλλά θετικά τεστακια κ μωράκια στις κοιλίτσες !

Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰

καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας ..

δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή Κυριακή να έχουμε... Πως είστε; 

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

Εγω λέω αύριο το πρωί να πάω για την καμπύλη 🫣

Τι κανείς εσύ ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κοριτσαρες μου!!! 

Τι κάνετε καλέ?! Διαβάζω πόση ώρα ! Να πω κάτι αρχήν στην Μαρίνα μας @marinamanoulitsa μου να χαίρεσαι το αντράκι σου .γερό τυχερό και ευλογημένο να είναι. Εμένα σήμερα έχει γενέθλια ο γιος μου και είχα λίγο κόσμο σπίτι και αύριο έχουμε το πάρτι και για αυτό χάθηκα αυτές τις μέρες ,έτρεχα για τις λεπτομέρειες..

Κατά τ αλλά όπως σας.ειχα πει έχω γίνει σαν μπαλόνι. Έχω πρηστεί και στο πρόσωπο και εννοείται κοιλιά που μπαμ!  

@Kate1992 πριν κάποιο καιρό όταν κάναμε τις πρώτες μας προσπάθειες για δεύτερο παιδί είχα ένα πολυ δύσκολο βακτήριο. Τότε είχα ενημερώσει τον γιατρό για τις προθέσεις μου και επειδή έπρεπε να πάρω οπωσδήποτε αντιβίωση μου έδωσε ακριβώς την ίδια που έδωσε τώρα και σε σένα. Επειδή δεν ήξερα αν είμαι η δεν είμαι έγκυος ο γιατρός μου είπε θα την πάρεις άφοβα αυτή. Και έτσι έκανα. Βέβαια έγκυος δεν ήμουν τότε αλλά ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν γυναικολόγος με ειδίκευση στην γυναικεία Ουρολογία. Οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρει! Μην μου αγχώνεσαι!!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου γλυκό!!!χρόνια πολλά και στο δικό σου αγόρι!!!τα Ταυρακια είναι γλύκα 🩵🩵🩵🫶🫶🫶 και εγώ έχω πάλι σήμερα πάρτυ για τους συγγενείς αυτή την φορά...κάνουμε δύο πάρτυ πλέον...ένα για φίλους έξω και ένα για συγγενείς στο σπίτι 🏡 

Και εγώ στις εγκυμοσύνες είχα πολύ πρήξιμο...στην τελευταία παλινδρομη θυμάμαι όλοι με είχαν καταλάβει ότι είμαι έγκυος κατευθείαν λόγω πρηξιματος.... Ειδικά στο πρόσωπο και στην κοιλιά είχα φουσκώσει πολύ ..είναι ορμόνες μάλλον....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

Εγω λέω αύριο το πρωί να πάω για την καμπύλη 🫣

Τι κανείς εσύ ; 

Καλό κουράγιο!!!😜

Εγώ γύρισα επιτέλους σπίτι μου την Παρασκευή αλλά κουράστηκα πολύ στο ταξίδι γιατί ήταν γεμάτο το λεωφορείο και είχα κι άλλον δίπλα μου (που συνήθως ζητάω και με βάζουν μόνη μου στο διπλό κάθισμα) οπότε δεν μπορούσα ούτε να απλωθώ ούτε ν' αλλάξω στάση. Πιάστηκε η μέση μου και πρήστηκαν τα πόδια μου λόγω πολύωρης ακινησίας και πέρασα δύσκολο βράδυ στον ύπνο!

Πάνω σε αυτό που συζητάτε, εγώ ρώτησα για μπάνιο στη θάλασσα και μου είπε όχι!!! Εδώ έχει πολύ ζέστη και αυτήν τη σκόνη που σε πνίγει! Γενικά όμως είμαι καλύτερα απο την αλλεργία μου στη Λευκάδα απ' ότι στην Αθήνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλό κουράγιο!!!😜

Εγώ γύρισα επιτέλους σπίτι μου την Παρασκευή αλλά κουράστηκα πολύ στο ταξίδι γιατί ήταν γεμάτο το λεωφορείο και είχα κι άλλον δίπλα μου (που συνήθως ζητάω και με βάζουν μόνη μου στο διπλό κάθισμα) οπότε δεν μπορούσα ούτε να απλωθώ ούτε ν' αλλάξω στάση. Πιάστηκε η μέση μου και πρήστηκαν τα πόδια μου λόγω πολύωρης ακινησίας και πέρασα δύσκολο βράδυ στον ύπνο!

Πάνω σε αυτό που συζητάτε, εγώ ρώτησα για μπάνιο στη θάλασσα και μου είπε όχι!!! Εδώ έχει πολύ ζέστη και αυτήν τη σκόνη που σε πνίγει! Γενικά όμως είμαι καλύτερα απο την αλλεργία μου στη Λευκάδα απ' ότι στην Αθήνα! 

Είναι ταλαιπωρία το ταξίδι και όσο περναει ο καιρός γίνεται ακόμα πιο δύσκολο είναι η αλήθεια

Ωχ γιατί σου είπαν όχι για το μπάνιο στην θάλασσα ; 
 
εγω τον καινούργιο γιατρό δεν τον ρώτησα αλλά ο παλιός μου είχε δώσει το οκ στην πρώτη εγκυμοσύνη τουλάχιστον..για αυτήν δεν ρώτησα θέλει τον άλλο μήνα που θα πάω να το ρωτήσω 

και εμείς έχουμε ζεστουλα, σκόνη λίγη για την ώρα δεν με ενοχλεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Είναι ταλαιπωρία το ταξίδι και όσο περναει ο καιρός γίνεται ακόμα πιο δύσκολο είναι η αλήθεια

Ωχ γιατί σου είπαν όχι για το μπάνιο στην θάλασσα ; 
 
εγω τον καινούργιο γιατρό δεν τον ρώτησα αλλά ο παλιός μου είχε δώσει το οκ στην πρώτη εγκυμοσύνη τουλάχιστον..για αυτήν δεν ρώτησα θέλει τον άλλο μήνα που θα πάω να το ρωτήσω 

και εμείς έχουμε ζεστουλα, σκόνη λίγη για την ώρα δεν με ενοχλεί 

Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️

Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ. κορίτσι μ τα συμπτώματα πανε κ ερχονται. Μην σκεφτεσαι χαζα. Καλα εκανες κ τ ειπες. Ξέρεις απο μονη σου οτι αν ειναι να παει κατι στραβα θα παει. Εγω στην 3η μ εγκυμοσυνη π δ πηγε καλα ηξερα εξ αρχης οτι μπορει να στραβωσει κ δ τ ειπα για να μην έχουν και αλλοι τ αγχος μου. Αφου εγινε οτ εγινε ομως τ ειπα και το λέω οτι ναι τοτε ημουν εγκυος. Ειδικα οταν περασα οτι πέρασα. Δεν ημουν καλα, δεν το έκρυβα. Ημουν μονιμα κλαμμενη εχασα πολλα κιλα. Και απο τη δουλειά πηρα αναρρωτικη αδεια 15 μερες. Δυστυχως συμβαίνουν αυτα.  Ολα καλα θα πανε θα το δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️

Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️

Καλημέρα!! 
Αυτό με το στήθος συνέχεια το έχω στο νου μου αν πονάει κάθε μέρα το ίδιο αλλα νομίζω όπως σου είπε και ο γιατρός σου δεν είναι ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά. Τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν (τα λέω για να τ’ ακούω κι εγώ 😄)

Όσον αφορά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης, εγώ αποφάσισα να το πω σε όποιον και οποτε νιωσω εγώ την ανάγκη μα το κάνω. Το ξέρουν λίγες φίλες για την ώρα που ξέρω ότι χαίρονται οντως και έχω υποστήριξη. Στους γονείς ακομα δεν το είπαμε, δεν ξέρω ίσως περιμένω να δω ότι όλα πάνε καλα και δεν θέλω να τους βαλω ακομα στη διαδικασια, ασε που ίσως να με αγχωσει παλι η μαμα μου, η οποια παιζει και να το εχει καταλαβει.
 

Την προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν κατέληξε καλα δεν είχα προλάβει να την πω σε πολλα ατομα γιατι εξ αρχης δεν πηγαινε καλα. Οταν λοιπον μετα απο λιγους μηνες το ειπα σε μια «φιλη», σταθηκε στο γιατι το ειπα σε αλλους και οχι σε εκεινη. Μου κακοφανηκε τοσο πολυ, και πλεον αποφασισα πως οποιος θελει να παρεξηγηθεί ειναι δικο του θεμα. Δεν ζητας τα ρεστα για τετοιες καταστασεις ποσο μαλλον αν δεν εχεις τοσο στεχνη σχεση με τον αλλον πια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️

Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️

Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️

Έχετε όλες τα δίκια σας ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈

Επανέλαβε μαζί μου @Naty_:

Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου 

Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου 

Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου 

Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣

@Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι!

@Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, καλό υπόλοιπο κυριακής εύχομαι!! 

εμείς σήμερα σηκώσαμε χαλιά και μαζέψαμε χειμωνιάτικα και βγάλαμε τα κολακαιρινά... ήταν δουλειές που έπρεπε να γίνουν και τις σκεφτόμουν συνέχεια... ππφφ.. αλλά μηδέν χρόνος... πως περνάτε την κυριακή σας;; 

@Girly κ @marinamanoulitsa να χαίρεστε τα παιδάκια σας!! πολύχρονα να είναι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 

Βρήκες γιατρό δηλαδή να σε αναλάβει ; 
ποιος ξέρει εσυ να κανείς οτι σου πουν οι γιατροί 

Θα ρωτήσω και εγω αν μπορω αλλά να πω την αλήθεια στην εγκυμοσύνη δεν πολύ μπαίνω στην θάλασσα έτσι και αλλιώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, καλό υπόλοιπο κυριακής εύχομαι!! 

εμείς σήμερα σηκώσαμε χαλιά και μαζέψαμε χειμωνιάτικα και βγάλαμε τα κολακαιρινά... ήταν δουλειές που έπρεπε να γίνουν και τις σκεφτόμουν συνέχεια... ππφφ.. αλλά μηδέν χρόνος... πως περνάτε την κυριακή σας;; 

@Girly κ @marinamanoulitsa να χαίρεστε τα παιδάκια σας!! πολύχρονα να είναι!! 

Καλησπέρα!!! Εμείς έχουμε φίλους από το πρωί σπίτι, τώρα κοιμήθηκαν όλοι μικροί μεγάλοι κ γω αράζω μπαλκόνι😁😁😁 11η μέρα κύκλου σήμερα κ ξεκίνησε να σκουραινει το τεστ. Θα κάνω κ ένα ακόμα αργότερα το απόγευμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα!!! Εμείς έχουμε φίλους από το πρωί σπίτι, τώρα κοιμήθηκαν όλοι μικροί μεγάλοι κ γω αράζω μπαλκόνι😁😁😁 11η μέρα κύκλου σήμερα κ ξεκίνησε να σκουραινει το τεστ. Θα κάνω κ ένα ακόμα αργότερα το απόγευμα. 

μαζί είμαστε εμείς... 10η μέρα του κ΄ύκλου εγώ σήμερα και ξεκινήσαμε τις επαφες μας από εχτές!! η εφαρμογή μου βγάζει ότι από αύριο μπαίνω σε love zone... τεστ δεν έχω κάνει ποτέ, νομίζω θα με αγχώσουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα!!! Εμείς έχουμε φίλους από το πρωί σπίτι, τώρα κοιμήθηκαν όλοι μικροί μεγάλοι κ γω αράζω μπαλκόνι😁😁😁 11η μέρα κύκλου σήμερα κ ξεκίνησε να σκουραινει το τεστ. Θα κάνω κ ένα ακόμα αργότερα το απόγευμα. 

 

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

μαζί είμαστε εμείς... 10η μέρα του κ΄ύκλου εγώ σήμερα και ξεκινήσαμε τις επαφες μας από εχτές!! η εφαρμογή μου βγάζει ότι από αύριο μπαίνω σε love zone... τεστ δεν έχω κάνει ποτέ, νομίζω θα με αγχώσουν!! 


καλησπερα κοριτσακιαααα! Και υπολοιπο Κυριακης :)

Τέλεια κορίτσια! Πλησιάζουν οι μέρες 🩷 βουρ για επαφουλες! Εγώ από την Παρασκευή που είχα το θετικό τεστακι πονάω αριστερά χαμηλά..πρώτη φορά τόσες μέρες σερί πονος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
    • Ζηλεύωωωωωωωωω 😀υπέροχα!!
    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...