Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Χαχαχ καλα κι εγώ σήμερα έβαλα κολάν και ηδη τα μπούτια μου τα ένιωσα πιο φουσκωτά. Η κοιλιά μου είναι πολύ πρησμένη ειδικά μεσημέρι και μετά. Ναυτίες δεν έχω, το πρωί νιώθω λιγο περίεργα αλλα μέχρι εκεί. Σύμφωνα με τελευταία μετρηση της γιατρού σήμερα είμαι 6+3 ! @Kate1992 μαζί πάμε! 
 

Σήμερα σκεφτόμουν να περάσουν οι μέρες να κάνω αυχενική να ηρεμήσω. Ελπίζω να φτάσω μέχρι εκεί κι ακόμα παραπέρα αυτή τη φορά 🙏🏼

Κι εγώ αυτό που λες σκέφτομαι! Να περάσουν γρήγορα και καλά αυτές οι εβδομάδες μέχρι την αυχενική να ηρεμήσουμε κι εμείς λιγάκι ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Naty_ @Kate1992 αχ κορίτσια πραγματικά πόσο βοηθητικό να ανταλλάσσουμε εμπειρίες και συμπτώματα 🙏🙏🙏 σας ευχαριστώ πολύ ❤️ γιατί κι εγώ, καμμένη 2 φορές, η αλήθεια είναι ότι ενώ προσπαθώ να διατηρώ θετική σκέψη, πέφτω καμιά φορά και με πιάνει ο φόβος μη γίνει πάλι κάτι με το σποράκι μου 😥 

Κι εμένα τα τζιν δε με βολεύουν πολύ, δλδ λίγο νερό να πίω η κοιλιά τούρλα!! Πήρα 3 παντελόνια μαζί μου, κι έχω καταλήξει κι εγώ πλύνε -βαλε μόνο το υφασμάτινο 🤣🤣 και αποφεύγω και το σουτιέν γιατί με πιέζει στις θηλές και πονάει 😅 

Όλα καλά θα πάνε, να μιλάτε στα σπορακια σας, εγώ έτσι κάνω, σαν την τρελή, αλλά έτσι νιώθω 😊

Να σημειώσω πως κ σουτιέν κσνονικο από την ημέρα τ θετικού δν ξανά έβαλα! Είμαι μόνο μ μπουστακια! Σήμερα τ απόγευμα είπα τ άντρα μ θ δοκιμασω ένα τζιν κ ένα σουτιέν ν δω τι γίνεται από περιέργεια 😂😂

Ειναι  πολύ ωραίο και καθησυχαστικό π έχουμε η μια την άλλη! Γιατί μόνο  εμείς καταλαβαίνουμε πραγματικά τι νιώθουμε πως το νιώθουμε κλπ κλπ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@marinamanoulitsa και γω αυτο το πλανο εχω. Ηδη μ φαίνονται μεγακα τα κορίτσια, 7 κ 5 φετος, για να ξανα μπουμε στη διαδικασία για να έχουμε μωρο στο σπιτι. Οπότε ειπαμε μέχρι τελος τ ετους κ μετα οτι γινει. Αν ημουν πιο μικρή δ θα το σκεφτόμουν τοσο. Τωρα ειμαο ηδη 36.

Κι εγώ 36 είμαι!!!! συνομιλικες ..εσένα είναι πιο μικρα...εμένα είναι 12 και 9!!!!

Άντε να δούμε κορίτσι....ότι πει ο Θεός!!!🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Να σημειώσω πως κ σουτιέν κσνονικο από την ημέρα τ θετικού δν ξανά έβαλα! Είμαι μόνο μ μπουστακια! Σήμερα τ απόγευμα είπα τ άντρα μ θ δοκιμασω ένα τζιν κ ένα σουτιέν ν δω τι γίνεται από περιέργεια 😂😂

Ειναι  πολύ ωραίο και καθησυχαστικό π έχουμε η μια την άλλη! Γιατί μόνο  εμείς καταλαβαίνουμε πραγματικά τι νιώθουμε πως το νιώθουμε κλπ κλπ! 

Εννοείται!! Αν δεν είχα και σας τώρα θα είχα κατακλειστει απ' το φόβο... Είστε η καλύτερη παρέα ❤️❤️❤️❤️

Μιας και λέμε για σουτιέν/στήθος εγώ παρατήρησα και μια μικρή αύξηση 😅 έβαλα ένα κολλητό μπλουζάκι τις προάλλες που φοράω χωρίς σουτιέν και για μια στιγμή δεν αναγνώριζα το στήθος μου 🤣🤣 τώρα μπορεί να είναι κι απ' το πρήξιμο αλλά η διαφορά είναι αισθητή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa @Diwni

Στα 37 μου με ένα 8 και ένα 6 ήρθε και το τρίτο….μην φοβάστε τα νούμερα! Αρκεί να ξέρετε ότι έχετε την ψυχική δύναμη στο φτου και απ την αρχή. Γιατί κακά τα ψέματα σωματικά οι αντοχές δεν είναι το ίδιο με πριν 10 χρόνια.

Αλλά να σας πω και κάτι εγώ νοιωθω πολύ πιπίνι αυτή την περίοδο…άμα γεννήσω θα σας ξανά πω!!!!!!

Όσον αφορά το σουτιέν δηλώνω ότι από όταν ήμουν έγκυος στο πρώτο παιδί και μέχρι σήμερα δεν έχω ξανά βάλει κανονικό σουτιέν. Ή φοράω χωρίς μπανέλα ή φοράω τύπου αθλητικό. 
Παντελονι μην σας αγχώνει δεν θα χρειαστείτε…έρχεται καλοκαίρι, φορέματα αέρινα και παντελόνες με λάστιχο και δεν θα νοιωθουμε καμία πίεση!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

@marinamanoulitsa @Diwni

Στα 37 μου με ένα 8 και ένα 6 ήρθε και το τρίτο….μην φοβάστε τα νούμερα! Αρκεί να ξέρετε ότι έχετε την ψυχική δύναμη στο φτου και απ την αρχή. Γιατί κακά τα ψέματα σωματικά οι αντοχές δεν είναι το ίδιο με πριν 10 χρόνια.

Αλλά να σας πω και κάτι εγώ νοιωθω πολύ πιπίνι αυτή την περίοδο…άμα γεννήσω θα σας ξανά πω!!!!!!

Όσον αφορά το σουτιέν δηλώνω ότι από όταν ήμουν έγκυος στο πρώτο παιδί και μέχρι σήμερα δεν έχω ξανά βάλει κανονικό σουτιέν. Ή φοράω χωρίς μπανέλα ή φοράω τύπου αθλητικό. 
Παντελονι μην σας αγχώνει δεν θα χρειαστείτε…έρχεται καλοκαίρι, φορέματα αέρινα και παντελόνες με λάστιχο και δεν θα νοιωθουμε καμία πίεση!!!!!!

Κι εγώ σουτιέν δε φοράω με μπανελα εδώ και χρόνια, έχω (είχα;) μικρό στήθος, οπότε από τότε που βγήκαν τα τριγωνικά στη μόδα δεν τα αλλάζω! Απλά τώρα με το πρήξιμο δεν τα αντέχω ούτε αυτά 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η κολπική μου καλλιέργεια έδειξε gardnerela vaginalis!!! Μ είπε ο γιατρός μ ν πάρω για 3 ημέρες αντιβίωση flagyl 500mg ! Είχε καμία στην εγκυμοσύνη; Ανησύχησα τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια η κολπική μου καλλιέργεια έδειξε gardnerela vaginalis!!! Μ είπε ο γιατρός μ ν πάρω για 3 ημέρες αντιβίωση flagyl 500mg ! Είχε καμία στην εγκυμοσύνη; Ανησύχησα τώρα 

Άκου τον γιατρό σου και μην αγχώνεσαι κορίτσι! Εμένα η καλλιέργεια είχε δείξει σταφυλόκοκκο κ είχα πάθει σοκ. Τελικά δυο γιατροί μου είπαν, πως είναι πολύ σύνηθες και σχεδόν όλες κάτι έχουν στην εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια η κολπική μου καλλιέργεια έδειξε gardnerela vaginalis!!! Μ είπε ο γιατρός μ ν πάρω για 3 ημέρες αντιβίωση flagyl 500mg ! Είχε καμία στην εγκυμοσύνη; Ανησύχησα τώρα 

Είχες κάποιες ενδείξεις κορίτσι μου και έκανες καλλιέργεια; Ή σου έβαλε προληπτικά ο γιατρός να κάνεις; Σε κάθε περίπτωση, άκουσε το γιατρό σου, όλα καλά θα πάνε 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Είχες κάποιες ενδείξεις κορίτσι μου και έκανες καλλιέργεια; Ή σου έβαλε προληπτικά ο γιατρός να κάνεις; Σε κάθε περίπτωση, άκουσε το γιατρό σου, όλα καλά θα πάνε 🙏🙏🙏

Όχι ! Σε όλες τις εξετάσεις που μ έδωσε ν κάνω μ δώσε και κολπική καλλιέργεια ! Κ το αποτέλεσμα ήταν αυτό! Αγχώθηκα λίγο! Η αδερφή μ π είναι μαία μ είπε πως είναι το πιο σύνηθες βακτήριο στην εγκυμοσύνη , το είχε κ αυτή κ πήρε αντιβίωση σε κολπικά υποθετα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Όχι ! Σε όλες τις εξετάσεις που μ έδωσε ν κάνω μ δώσε και κολπική καλλιέργεια ! Κ το αποτέλεσμα ήταν αυτό! Αγχώθηκα λίγο! Η αδερφή μ π είναι μαία μ είπε πως είναι το πιο σύνηθες βακτήριο στην εγκυμοσύνη , το είχε κ αυτή κ πήρε αντιβίωση σε κολπικά υποθετα! 

Μάλιστα, ε τότε σκέψου καλύτερα που σε έβαλε να το κάνεις και θα το αντιμετωπίσετε άμεσα ώστε να αποφευχθεί το οτιδήποτε! Για καλό είναι, μην σε αγχώνει κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Άκου τον γιατρό σου και μην αγχώνεσαι κορίτσι! Εμένα η καλλιέργεια είχε δείξει σταφυλόκοκκο κ είχα πάθει σοκ. Τελικά δυο γιατροί μου είπαν, πως είναι πολύ σύνηθες και σχεδόν όλες κάτι έχουν στην εγκυμοσύνη. 

Μακάρι ν μην είναι τίποτα! Η αλήθεια είναι πως όταν είναι κατι επείγον ο γιατρός μ απαντάει αμέσως στο μνμ! Όταν είναι κατι που εγώ μπορεί ν το θεωρώ επείγον αλλά αυτός όχι δν μ απαντάει ! Με το που τ έστειλα την καλλιεργεία μ απάντησε αμέσως! Αλλά μετά π τον ρώτησα είναι κατι ανησυχητικό για την εγκυμοσύνη δν μ έχει απαντήσει ακόμα! Όποτε θεωρώ και θέλω να πιστεύω και με τις κουβέντες της αδερφής μ ότι δν ειναι τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι, θα πάρεις την αντιβίωση και θα φυγει το μικρόβιο. Γι αυτό κάνουμε την καλλιέργεια. Εμένα φαντάσου τώρα στον 5ο μου έβαλε να κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Όχι ! Σε όλες τις εξετάσεις που μ έδωσε ν κάνω μ δώσε και κολπική καλλιέργεια ! Κ το αποτέλεσμα ήταν αυτό! Αγχώθηκα λίγο! Η αδερφή μ π είναι μαία μ είπε πως είναι το πιο σύνηθες βακτήριο στην εγκυμοσύνη , το είχε κ αυτή κ πήρε αντιβίωση σε κολπικά υποθετα! 

Καλς ναι και εγώ είχα . Με υπόθετα και αλοιφή έφυγε. Γενικά στην εγκυμοσύνη εμφανίζουμε τέτοια . Η περίοδος όσο και να μην την θέλουμε (ακόμα και τώρα που δεν θέλω παιδάκι αλλο δεν την θέλω ) αλλά καθαρίζουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κι εγώ σουτιέν δε φοράω με μπανελα εδώ και χρόνια, έχω (είχα;) μικρό στήθος, οπότε από τότε που βγήκαν τα τριγωνικά στη μόδα δεν τα αλλάζω! Απλά τώρα με το πρήξιμο δεν τα αντέχω ούτε αυτά 🤣

Κάψε τα σουτιέν χαχαχχαχα 

Αν θηλάζεις κιόλας εκεί να δεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλς ναι και εγώ είχα . Με υπόθετα και αλοιφή έφυγε. Γενικά στην εγκυμοσύνη εμφανίζουμε τέτοια . Η περίοδος όσο και να μην την θέλουμε (ακόμα και τώρα που δεν θέλω παιδάκι αλλο δεν την θέλω ) αλλά καθαρίζουμε...

Αχ αλήθεια λες; Ρε συ χεστηκα πάνω μ γιατί διάβαζα για αποβολές κλπ! Περιμένω ν μ απαντήσει στο μνμ γ το αν θ πάρω κολπικά η από το στόμα την αντιβίωση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Kate1992 @Naty_ @Elli13 χαίρομαι που ακούω τα νέα σας και τα συμπτώματα σας! Κάπως με καθησυχαζουν κι εμένα γιατί κι εγώ έχω κάποιες μέρες που νιώθω πολύ έγκυος κι άλλες που το ξεχνάω 😅 τις προάλλες ανησυχούσα ότι τα συμπτώματα δεν είναι πολύ έντονα και με το που έκανα αυτή τη σκέψη, ήμουν στο σούπερ μάρκετ, μου ρθε ένα κύμα ναυτίας περιποιημένο, κι λέω αχ το σποράκι μου υπενθυμίζει ότι είναι εδώ ❤️❤️

Αλλά γενικά κι εμένα οι κράμπες σταμάτησαν, τώρα που είπε η Κέιτ για το μαγνήσιο, συνειδητοποίησα ότι η πολυβιταμινη που παίρνω έχει μέσα και μαγνήσιο οπότε μπορεί να παίζει ρόλο. Έχω ναυτίες κυρίως το πρωί αλλά ποτέ δεν έχω κάνει εμετό και μες τη μέρα με πιάνουν και καούρες έντονες αλλά σταματούν μετά από κάποια λεπτά. Νιώθω ότι κουράζομαι εύκολα, κοιμάμαι στάνταρ μία ώρα το μεσημέρι που δεν είναι κάτι που κάνω συνήθως, δλδ εκτός εγκυμοσύνης. Και το στήθος συνεχίζει να πονάει απλά λίγο λιγότερο πλέον γι'αυτό και ανησύχησα. Είναι κι αυτά τα συμπτώματα που απ' τη μια μας τη δίνουν απ' την άλλη όμως μας καθησυχαζουν - μια τρέλα 🤣🤣 σήμερα είμαι 6+1 και πραγματικά δε βλέπω την ώρα να πάω στο ραντεβού την τρίτη 🙏🙏🙏

Κορίτσι μου ποια πολυβιταμίνη παίρνεις;; Έχεις κοιτάξει αν επιτρέπεται; Εγώ έπαιρνα την ADR και τη σταμάτησα με τη θετική χοριακή.

στις πριν 3 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Χαχαχ καλα κι εγώ σήμερα έβαλα κολάν και ηδη τα μπούτια μου τα ένιωσα πιο φουσκωτά. Η κοιλιά μου είναι πολύ πρησμένη ειδικά μεσημέρι και μετά. Ναυτίες δεν έχω, το πρωί νιώθω λιγο περίεργα αλλα μέχρι εκεί. Σύμφωνα με τελευταία μετρηση της γιατρού σήμερα είμαι 6+3 ! @Kate1992 μαζί πάμε! 
 

Σήμερα σκεφτόμουν να περάσουν οι μέρες να κάνω αυχενική να ηρεμήσω. Ελπίζω να φτάσω μέχρι εκεί κι ακόμα παραπέρα αυτή τη φορά 🙏🏼

Απο τώρα σκέφτεσαι την αυχενική;;; Απόλαυσε τη διαδρομή κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κάψε τα σουτιέν χαχαχχαχα 

Αν θηλάζεις κιόλας εκεί να δεις... 

Χαχαχαχα θα περάσουμε σούπερ 🤣🤣🤣

Ελάτε να τα κάψουμε κορίτσια!! Άσχετο τώρα, αλλά ποτέ δε μου άρεσαν τα σουτιέν κορίτσια! Θυμάμαι η μαμά μου με το ζόρι με έπεισε να βάλω μουστάκι τότε στην 6η δημοτικού που άρχισε η ανάπτυξη 😅 οπότε με την κάθε ευκαιρία τα πετάω έξω! 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου ποια πολυβιταμίνη παίρνεις;; Έχεις κοιτάξει αν επιτρέπεται; Εγώ έπαιρνα την ADR και τη σταμάτησα με τη θετική χοριακή.

Απο τώρα σκέφτεσαι την αυχενική;;; Απόλαυσε τη διαδρομή κορίτσι μου!!!

Είναι μια που είχε δώσει η γυναικολόγος μου στο εξωτερικό που είναι ειδική για εγκυμονούσες με υποθυρεοειδισμό - δε μπορώ να παίρνω οποιαδήποτε πολυβιταμινη διότι οι περισσότερες έχουν ιοδιο που δε κάνει για εμάς με προβλήματα στο θυρεοειδή. Την έδειξα και στον γυναικολόγο εδώ και μου είπε ότι είναι οκ. Γιατί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Χαχαχαχα θα περάσουμε σούπερ 🤣🤣🤣

Ελάτε να τα κάψουμε κορίτσια!! Άσχετο τώρα, αλλά ποτέ δε μου άρεσαν τα σουτιέν κορίτσια! Θυμάμαι η μαμά μου με το ζόρι με έπεισε να βάλω μουστάκι τότε στην 6η δημοτικού που άρχισε η ανάπτυξη 😅 οπότε με την κάθε ευκαιρία τα πετάω έξω! 🤣🤣

Εγώ από την προηγούμενη εγκυμοσύνη φοράω σουτιέν θηλασμού, και εννοείται ακόμα συνεχίζω αφού θηλάζω. Μια δυο φορές έχω βάλει κανονικο σουτιέν από τότε (με κάνα ρούχο που χρειαζόταν) και δεν έβλεπα την ώρα να γυρίσω να το βγάλω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με τα σουτιέν πονεμένη ιστορία! 😂Έχω στήθος γενικά και τώρα με την εγκυμοσύνη έχει βαρύνει κι άλλο. Εννοείται πως κανονικό σουτιέν δεν παίζει να βάλω, αθλητικά μόνο και πάλι με ζορίζουν! 
Ελπίζω να μπαίνω στο μαγιό μου 😅

@Katiana1987 μωρέ την απολαμβάνω τη διαδρομή αλλά είμαι και καμμένη, γι’ αυτό λέω να περάσουν αυτές οι μέρες χαχα

@Kate1992 κορίτσι μου μην αγχώνεσαι σίγουρα δεν είναι κάτι σοβαρό, θα κάνεις τη θεραπεία σου και όλα καλα. Γενικά παίζει πολύ στην εγκυμοσύνη βακτήρια/μύκητες. Αλλάζει το ph του κόλπου. Εγώ παίρνω και προβιοτικά γιατί ταλαιπωρούμαι συχνά από candida και ενδεχομένως να έχω και τώρα. Στο επόμενο τρίμηνο θα κάνω καλλιέργεια και παπ.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα εντάξει είμαστε πολλές βλέπω εμένα έπαιρνε 50 ευρώ επίσκεψη και γεννά 1500 🤷‍♀️

Εμένα έπαιρνε 50 ευρώ επίσκεψη βέβαια όχι σε κάθε ραντεβού, σίγουρα δεν χρέωσε 4 κ 1000€ καισαρική. Εκείνη την εποχή έλεγαν τα κορίτσια στη συζήτηση με τα δίδυμα ποσα της τάξεως των 2000-2500 ευρώ κ λέω μια χαρά είμαστε!!!😱😱😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου!!! 

Τι κάνετε καλέ?! Διαβάζω πόση ώρα ! Να πω κάτι αρχήν στην Μαρίνα μας @marinamanoulitsa μου να χαίρεσαι το αντράκι σου .γερό τυχερό και ευλογημένο να είναι. Εμένα σήμερα έχει γενέθλια ο γιος μου και είχα λίγο κόσμο σπίτι και αύριο έχουμε το πάρτι και για αυτό χάθηκα αυτές τις μέρες ,έτρεχα για τις λεπτομέρειες..

Κατά τ αλλά όπως σας.ειχα πει έχω γίνει σαν μπαλόνι. Έχω πρηστεί και στο πρόσωπο και εννοείται κοιλιά που μπαμ!  

@Kate1992 πριν κάποιο καιρό όταν κάναμε τις πρώτες μας προσπάθειες για δεύτερο παιδί είχα ένα πολυ δύσκολο βακτήριο. Τότε είχα ενημερώσει τον γιατρό για τις προθέσεις μου και επειδή έπρεπε να πάρω οπωσδήποτε αντιβίωση μου έδωσε ακριβώς την ίδια που έδωσε τώρα και σε σένα. Επειδή δεν ήξερα αν είμαι η δεν είμαι έγκυος ο γιατρός μου είπε θα την πάρεις άφοβα αυτή. Και έτσι έκανα. Βέβαια έγκυος δεν ήμουν τότε αλλά ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν γυναικολόγος με ειδίκευση στην γυναικεία Ουρολογία. Οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρει! Μην μου αγχώνεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε ;; 
συγχαρητήρια σε όσες είδατε θετικά τεστακια ή κάνατε υπερήχους κ είδατε τα φασόλια σας !! Ποσό μα ποσό χαίρομαι για την καθεμία ξεχωριστά όταν βλέπω κάποια να ανεβάζει θετικό τεστ !!!

οι υπόλοιπες εύχομαι κ πάλι από καρδιάς του χρόνου το Πάσχα να κρατάμε μωράκια ή να τα έχουμε στις κοιλιές μας !! 
Στα δικά μου νέα , την 31η ημέρα μου ήρθε περίοδος (3 μέρες καθυστέρηση με αρνητικά τεστ) το πήρα λίγο βαριά ωστόσο δεν ήθελα να το δείξω λόγω των ημερών…

μετα πήγαμε ένα 3ημερο κ εκεί μου έκανε πρόταση κ επίσημα με δαχτυλίδι ο άντρας μου κ όλα άλλαξαν ! Στη συνέχεια πήγα κ στους δικούς μου κ καταχάρηκα! 
γυρνώντας στην καθημερινότητα ξεκίνησα τα τεστακια ωορρηξίας και σήμερα βρήκα το καραθετικο, πήρα άδεια από τη δουλειά που δουλεύω όλη μέρα εκτος σπιτιού, για μια ώρα (με δικαιολογία ότι να ναι) κ έτρεξα για λίγες τρελίτσες … αύριο αντίστοιχα κ ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα, όποτε ελπιζω να μπορέσει μια ώρα να πάρει για να κάνουμε λίγες ακόμη να αυξήσουμε πιθανότητες !

ελπιζω βγαίνοντας αυτός ο μήνας να έρθουν κ αλλά θετικά τεστακια κ μωράκια στις κοιλίτσες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ;; 
συγχαρητήρια σε όσες είδατε θετικά τεστακια ή κάνατε υπερήχους κ είδατε τα φασόλια σας !! Ποσό μα ποσό χαίρομαι για την καθεμία ξεχωριστά όταν βλέπω κάποια να ανεβάζει θετικό τεστ !!!

οι υπόλοιπες εύχομαι κ πάλι από καρδιάς του χρόνου το Πάσχα να κρατάμε μωράκια ή να τα έχουμε στις κοιλιές μας !! 
Στα δικά μου νέα , την 31η ημέρα μου ήρθε περίοδος (3 μέρες καθυστέρηση με αρνητικά τεστ) το πήρα λίγο βαριά ωστόσο δεν ήθελα να το δείξω λόγω των ημερών…

μετα πήγαμε ένα 3ημερο κ εκεί μου έκανε πρόταση κ επίσημα με δαχτυλίδι ο άντρας μου κ όλα άλλαξαν ! Στη συνέχεια πήγα κ στους δικούς μου κ καταχάρηκα! 
γυρνώντας στην καθημερινότητα ξεκίνησα τα τεστακια ωορρηξίας και σήμερα βρήκα το καραθετικο, πήρα άδεια από τη δουλειά που δουλεύω όλη μέρα εκτος σπιτιού, για μια ώρα (με δικαιολογία ότι να ναι) κ έτρεξα για λίγες τρελίτσες … αύριο αντίστοιχα κ ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα, όποτε ελπιζω να μπορέσει μια ώρα να πάρει για να κάνουμε λίγες ακόμη να αυξήσουμε πιθανότητες !

ελπιζω βγαίνοντας αυτός ο μήνας να έρθουν κ αλλά θετικά τεστακια κ μωράκια στις κοιλίτσες !

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, να ζήσετε 💞 όλο χαρές να έχουμε σ αυτό το φόρουμ

Βουρ στο ψητό τώρα και σας εύχομαι να έχετε κι άλλες χαρές σύντομα 🤰🏼🔜 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...