Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν ξέρω αν όλα πηγαίνουν καλά


Recommended Posts

Γεια σας!ειχα ξαναγράψει πριν λίγες μέρες διότι στις w6+1d είχα πάει στον γυναικολόγο να ακούσω καρδούλα μου είπε πως δεν έβλεπε κάτι χθες 7+1 ξαναπήγα είδαμε καρδιά αλλά δεν την ακούσαμε γτ μου είπε πως δεν είναι καλό για το έμβρυο!το έμβρυο Επίσης στον υπέρηχο φαίνεται μικρότερο 5-6 μέρες δηλ περίπου 6+4!θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες!πριν 3 μηνες είχα μια άτυχη εγκυμοσύνη πάλι με έμβρυο που δεν μεγάλωνε στις 7 εβδομάδες κ μια Βιοχημική τον Ιούλιο, Επίσης έχω κλειστες Σάλπιγγες και δεν περίμενα ποτέ πως θα κάνω παιδιά φυσιολογικά για αυτό έχω κάνει κ 2 καταψύξει σ ωαρίων!ειμαι πολύ πιεσμένη ο γιατρός νομίζω προσπαθεί να με Καθησυχάσει,μου είπε πως με το ιστορικό που έχω μόνο υπομονή μπορώ να κάνω και ο στόχος μου να είναι κάθε επόμενος Υπέρηχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Joannnna είπε:

Γεια σας!ειχα ξαναγράψει πριν λίγες μέρες διότι στις w6+1d είχα πάει στον γυναικολόγο να ακούσω καρδούλα μου είπε πως δεν έβλεπε κάτι χθες 7+1 ξαναπήγα είδαμε καρδιά αλλά δεν την ακούσαμε γτ μου είπε πως δεν είναι καλό για το έμβρυο!το έμβρυο Επίσης στον υπέρηχο φαίνεται μικρότερο 5-6 μέρες δηλ περίπου 6+4!θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες!πριν 3 μηνες είχα μια άτυχη εγκυμοσύνη πάλι με έμβρυο που δεν μεγάλωνε στις 7 εβδομάδες κ μια Βιοχημική τον Ιούλιο, Επίσης έχω κλειστες Σάλπιγγες και δεν περίμενα ποτέ πως θα κάνω παιδιά φυσιολογικά για αυτό έχω κάνει κ 2 καταψύξει σ ωαρίων!ειμαι πολύ πιεσμένη ο γιατρός νομίζω προσπαθεί να με Καθησυχάσει,μου είπε πως με το ιστορικό που έχω μόνο υπομονή μπορώ να κάνω και ο στόχος μου να είναι κάθε επόμενος Υπέρηχος!

Καλημέρα σου! Να ακούσεις τον γιατρό σου, όσο δύσκολο κι αν είναι! Εννοώ στο να κάνεις υπομονή! Να ξέρεις γενικά θα έχεις άγχος αν όλα πηγαίνουν καλά! Κι αν κάτι δεν πάει, όπου και το απευχομαι, δεν είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι! Το ότι είναι πίσω στις μέρες δεν σημαίνει απολύτως κάτι κακό! Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη! Κάνε υπομονή και την προσευχή σου και σε 2 εβδομάδες να πας να δεις το παιδάκι σου και σου εύχομαι όλα να είναι καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/4/2024 at 9:30 ΠΜ, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα σου! Να ακούσεις τον γιατρό σου, όσο δύσκολο κι αν είναι! Εννοώ στο να κάνεις υπομονή! Να ξέρεις γενικά θα έχεις άγχος αν όλα πηγαίνουν καλά! Κι αν κάτι δεν πάει, όπου και το απευχομαι, δεν είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι! Το ότι είναι πίσω στις μέρες δεν σημαίνει απολύτως κάτι κακό! Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη! Κάνε υπομονή και την προσευχή σου και σε 2 εβδομάδες να πας να δεις το παιδάκι σου και σου εύχομαι όλα να είναι καλά!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Η αλήθεια είναι πως προσπαθώ να είμαι ήρεμη απλά δεν ξέρω αν όλα πηγαίνουν καλά.ειναι κ που θα πάω σε 10 μέρες ξανά όποτε προσπαθώ να έχω υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή!! Μόνο αυτό μπορούμε να κάνουμε! Και εγώ περιμένω να πάω την Τετάρτη για υπέρηχο,  να δω αν θα ακούσουμε καρδούλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Υπομονή!! Μόνο αυτό μπορούμε να κάνουμε! Και εγώ περιμένω να πάω την Τετάρτη για υπέρηχο,  να δω αν θα ακούσουμε καρδούλα

Σε ευχαριστώ ! Σε ποια εβδομάδα είσαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2024 at 3:32 ΜΜ, ο/η Joannnna είπε:

Σε ευχαριστώ ! Σε ποια εβδομάδα είσαι ;

Σήμερα μπήκα στην 8η , σύμφωνα με την περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Σήμερα μπήκα στην 8η , σύμφωνα με την περίοδο 

Τέλεια περιμένω νέα σου ήμαστε Μαζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

@Joannnnaπως είσαι?? Πότε έχεις ραντεβού? 

Έχω την ερχόμενη Τετάρτη ! Κάτι πονάκια έχω μόνο πάνω κάτω όπως στην περίοδο κ πρησμένο στήθος δεν έχω κάτι άλλο σαν σύμπτωμα ! Εσυ ; Την ίδια μέρα έχουμε γιατρό η πηγές είδη ; Έχεις ακούσει καρδούλα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/5/2024 at 9:06 ΠΜ, ο/η Joannnna είπε:

Έχω την ερχόμενη Τετάρτη ! Κάτι πονάκια έχω μόνο πάνω κάτω όπως στην περίοδο κ πρησμένο στήθος δεν έχω κάτι άλλο σαν σύμπτωμα ! Εσυ ; Την ίδια μέρα έχουμε γιατρό η πηγές είδη ; Έχεις ακούσει καρδούλα ;

Κορίτσι πήγες γιατρό; Όλα καλά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/5/2024 at 5:47 ΜΜ, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσι πήγες γιατρό; Όλα καλά;;

Καλησπέρα δύστυχος δεν πήγε καλά σήμερα έκανα και απόξεση είναι η δεύτερη φορά μέσα σε λίγους μήνες δύστυχος ενώ έχω κάνει όλες τις εξετάσεις δεν ξέρω γτ μ συμβαίνει αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Joannnna είπε:

Καλησπέρα δύστυχος δεν πήγε καλά σήμερα έκανα και απόξεση είναι η δεύτερη φορά μέσα σε λίγους μήνες δύστυχος ενώ έχω κάνει όλες τις εξετάσεις δεν ξέρω γτ μ συμβαίνει αυτό 

Ειλικρινά λυπάμαι πολύ. Γνωρίζουμε σχεδόν όλες τον πόνο και κάθε φορά που διαβάζουμε για τέτοια γεγονότα ένα σφίξιμο έχουμε! Μην τα παρατάς! Έχουμε θέληση και δύναμη! Το ουράνιο τόξο μας θα βγει 🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Ειλικρινά λυπάμαι πολύ. Γνωρίζουμε σχεδόν όλες τον πόνο και κάθε φορά που διαβάζουμε για τέτοια γεγονότα ένα σφίξιμο έχουμε! Μην τα παρατάς! Έχουμε θέληση και δύναμη! Το ουράνιο τόξο μας θα βγει 🌈

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου δεν θέλω να το βάλω κάτω απλά φοβάμαι έχω περάσει πολλά κ είμαι 38 πλέον τα περιθώρια στενεύουν,ο γιατρός το θεωρεί τυχαίο γεγονός μιας κ έχω κάνει τεστ για χρωμοσωματικες ανωμαλιες κ είμαι εντάξει.(το λέω επειδη τα έμβρυα κάθε φορά που κάνω απόξεση περνούν δείγμα)τεσπα πρέπει να περιμένω δεν ξέρω ποτέ πρπει να ξανά προσπαθήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Joannnna είπε:

Καλησπέρα δύστυχος δεν πήγε καλά σήμερα έκανα και απόξεση είναι η δεύτερη φορά μέσα σε λίγους μήνες δύστυχος ενώ έχω κάνει όλες τις εξετάσεις δεν ξέρω γτ μ συμβαίνει αυτό 

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Joannnna είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου δεν θέλω να το βάλω κάτω απλά φοβάμαι έχω περάσει πολλά κ είμαι 38 πλέον τα περιθώρια στενεύουν,ο γιατρός το θεωρεί τυχαίο γεγονός μιας κ έχω κάνει τεστ για χρωμοσωματικες ανωμαλιες κ είμαι εντάξει.(το λέω επειδη τα έμβρυα κάθε φορά που κάνω απόξεση περνούν δείγμα)τεσπα πρέπει να περιμένω δεν ξέρω ποτέ πρπει να ξανά προσπαθήσω 

Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν είσαι μόνη σου όμως! Όλες ε΄δω είμαστε με τα ίδια όνειρα, τις ίδιες αγωνίες και τους ίδιους φόβους. Θα το δεις στο τέλος όλα θα είναι μια κακή ανάμνηση. 🌈 Όχι δεν στενεύουν τα περιθώρια. Είσαι ακόμα 38! Το ποτήρι είναι μισογεμάτο❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Joannnna είπε:

Καλησπέρα δύστυχος δεν πήγε καλά σήμερα έκανα και απόξεση είναι η δεύτερη φορά μέσα σε λίγους μήνες δύστυχος ενώ έχω κάνει όλες τις εξετάσεις δεν ξέρω γτ μ συμβαίνει αυτό 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη.

Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη.

Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 

Έχω κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια κ στις 2 εγκυμοσύνες επερνα από την αρχή αντιπηκτικές ενέσεις από την πρώτη μέρα που έμαθα πως είμαι έγκυος περνώ κ για θυρεοειδή έχω κάνει κ για καρυοτυπο κ υποτίθεται δεν έχω κάτι αλλά 2 στα 2 τυχαίο γεγονός κ μια βιοχημική τον Ιούλιο που δεν μπορώ να γνωρίζω τον λόγο αποβολής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
    • Το ειδα κορίτσι μου ότι μνμ το διάβασε στο Viber το εστειλα..  Από την στιγμή που κρατησε απόσταση στο θέμα επικοινωνίας  εγω δεν μπορω να ενοχλήσω στην τελική ξέρω ότι είχα θέμα με το ζαχαρο από την αρχή δεν είναι πρώτη φορά που έχω θέμα με το ζαχαρο στην εγκυμοσύνη  ξέρω τι πρέπει να προσέξω και έχω το μηχανάκι που μετράω, η διατροφη ξέρω πια είναι που πρέπει να ακολουθήσω δεν θεωρώ ότι είναι κάτι επείγων για αυτό δεν με πιάνει άγχος να τον ψαξω.. για τον θυρεοειδή επειδή δεν γνώριζα δεδομένου ότι δεν ξανά είχα πρόβλημα ποτε τέτοιες τιμές εκεί αγχώθηκα είναι αλήθεια 
    • Εμένα 41 Χιλ έγραφε αλλά τον μέτρησε από την κοιλιά που δεν είναι τόσο ακριβείας η μέτρηση υποτίθεται 
    • Θα σου πει κι ο γιατρός πώς θα το διορθώσετε και θα είσαι οκ!!
    • Λες κι εγώ που μπαίνω την Παρασκευή στον 7ο να φτάσαμε κιλό;;; Μακάρι! Αν και την αισθάνομαι πιο δυνατή όσο περνάει ο καιρός!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...