Μετάβαση σε περιεχόμενο

6η εβδομάδα κ 1 μέρα χωρίς να δούμε καρδιά


Recommended Posts

Καλησπέρα!ειμαι στην 6η εβδομάδα και 1 μέρας και επισκέφτηκα πμ γυναικολόγο!μου είπε πως το έμβρυο είναι 1,5χιλιοστα και δεν είδαμε καρδιά ενώ προσπάθησε αρκετή ώρα,τον είδα πως και αυτός δεν το περίμενε,μου είπε πως είναι νωρίς,να σας πω πως πριν 2 μήνες είχα μια αποβολή στην 8η εβδομάδα επειδή δεν είχε πάλι καρδούλα το έμβρυο και δεν μεγάλωσε,έχω ραντεβού σε 1 εβδομάδα αλλά έχω τρελαθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Joannnna είπε:

Καλησπέρα!ειμαι στην 6η εβδομάδα και 1 μέρας και επισκέφτηκα πμ γυναικολόγο!μου είπε πως το έμβρυο είναι 1,5χιλιοστα και δεν είδαμε καρδιά ενώ προσπάθησε αρκετή ώρα,τον είδα πως και αυτός δεν το περίμενε,μου είπε πως είναι νωρίς,να σας πω πως πριν 2 μήνες είχα μια αποβολή στην 8η εβδομάδα επειδή δεν είχε πάλι καρδούλα το έμβρυο και δεν μεγάλωσε,έχω ραντεβού σε 1 εβδομάδα αλλά έχω τρελαθεί 

Κορίτσι μου δώστε χρόνο στο σπορακι ίσως να είναι νωρίς ακόμη για να ακούσετε καρδουλα! Καταλαβαίνω το άγχος σου μιας και πριν 15 μέρες έκανα απόξεση λόγω παλινδρόμης στην 9η εβδομάδα και ξερω πολύ καλά πως είναι! Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικα και πιστεύω πως όλα θα πανε καλά🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Joannnna είπε:

Καλησπέρα!ειμαι στην 6η εβδομάδα και 1 μέρας και επισκέφτηκα πμ γυναικολόγο!μου είπε πως το έμβρυο είναι 1,5χιλιοστα και δεν είδαμε καρδιά ενώ προσπάθησε αρκετή ώρα,τον είδα πως και αυτός δεν το περίμενε,μου είπε πως είναι νωρίς,να σας πω πως πριν 2 μήνες είχα μια αποβολή στην 8η εβδομάδα επειδή δεν είχε πάλι καρδούλα το έμβρυο και δεν μεγάλωσε,έχω ραντεβού σε 1 εβδομάδα αλλά έχω τρελαθεί 

Μέχρι να κλείσεις 7η εβδομάδα μπορείς να ακούσεις την καρδούλα του! Μην ανησυχείς! Όλοι οι γιατροί είναι επιφυλακτικοί στην αρχή! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Απλά είναι που έτυχε και ξανά το ίδιο πριν λίγο καιρό!και είχε τύχη και είχα πάει στον γιατρό μόλις είχα κάνει ωορρηξία όποτε ξέρω σίγουρα πως δεν είναι καθυστερημένη σύλληψη!ειναι κάποια κοπέλα που έχει πάει στις αρχές της 6ης εβδομάδας κ είδε τα ίδια αποτελέσματα γτ κ το έμβρυο μου φαίνεται μικρό   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Joannnna είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Απλά είναι που έτυχε και ξανά το ίδιο πριν λίγο καιρό!και είχε τύχη και είχα πάει στον γιατρό μόλις είχα κάνει ωορρηξία όποτε ξέρω σίγουρα πως δεν είναι καθυστερημένη σύλληψη!ειναι κάποια κοπέλα που έχει πάει στις αρχές της 6ης εβδομάδας κ είδε τα ίδια αποτελέσματα γτ κ το έμβρυο μου φαίνεται μικρό   

Εγω είμαι μια βδομαδα πίσω στον υπέρηχο είχα καθυστερημένη σύλληψη 

εεε προφανώς όταν πήγα και με είδε ο γιατρός δεν άκουσα καρδιά στην 6 εβδ γιατί ήμουν πίσω 

Πήγα 7 εβδ και εκεί άκουσα καρδιά 120 παλμούς μετά ξανά πήγα 8 εβδ και παλμοί 154 

ειχα και εγω παλινδρόμηση πριν από αυτήν την εγκυμοσύνη είχα πάει γιατρό 7εβδ +3 είχα δει καρδιά να κουνιέται αλλά δεν την άκουσα 8 εδβ ξανά πήγα σταμάτησε

δεν έχει καμία σχέση η μια εγκυμοσύνη με την άλλη όποτε μην συγκρίνεις την προηγούμενη με αυτήν που είσαι τώρα είναι ενα άλλο μωρακι 

με το καλό 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω είμαι μια βδομαδα πίσω στον υπέρηχο είχα καθυστερημένη σύλληψη 

εεε προφανώς όταν πήγα και με είδε ο γιατρός δεν άκουσα καρδιά στην 6 εβδ γιατί ήμουν πίσω 

Πήγα 7 εβδ και εκεί άκουσα καρδιά 120 παλμούς μετά ξανά πήγα 8 εβδ και παλμοί 154 

ειχα και εγω παλινδρόμηση πριν από αυτήν την εγκυμοσύνη είχα πάει γιατρό 7εβδ +3 είχα δει καρδιά να κουνιέται αλλά δεν την άκουσα 8 εδβ ξανά πήγα σταμάτησε

δεν έχει καμία σχέση η μια εγκυμοσύνη με την άλλη όποτε μην συγκρίνεις την προηγούμενη με αυτήν που είσαι τώρα είναι ενα άλλο μωρακι 

με το καλό 🙂

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Κορίτσια σήμερα πήγα κ έκανα χοριακη δεν ξέρω αν έχει νοημα την προηγούμενη Παρασκευή που είχα κάνει στις 5+3 ήταν 3.900 σήμερα είναι 14.107 μια εβδομάδα μετά ακριβώς,θα πάω πάλι Δευτέρα να κάνω μήπως ξέρει κάποια αν η χοριακη ανεβαίνει άσχετα με την εξέλιξη του εμβρύου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω είμαι μια βδομαδα πίσω στον υπέρηχο είχα καθυστερημένη σύλληψη 

εεε προφανώς όταν πήγα και με είδε ο γιατρός δεν άκουσα καρδιά στην 6 εβδ γιατί ήμουν πίσω 

Πήγα 7 εβδ και εκεί άκουσα καρδιά 120 παλμούς μετά ξανά πήγα 8 εβδ και παλμοί 154 

ειχα και εγω παλινδρόμηση πριν από αυτήν την εγκυμοσύνη είχα πάει γιατρό 7εβδ +3 είχα δει καρδιά να κουνιέται αλλά δεν την άκουσα 8 εδβ ξανά πήγα σταμάτησε

δεν έχει καμία σχέση η μια εγκυμοσύνη με την άλλη όποτε μην συγκρίνεις την προηγούμενη με αυτήν που είσαι τώρα είναι ενα άλλο μωρακι 

με το καλό 🙂

Δύστυχος δεν έχω καθυστερημένη σύλληψη γτ έτυχε κ πήγα γυναικολόγο κ ξέρω πως ήταν  νωρίτερα οι γόνιμες μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/4/2024 at 2:09 ΜΜ, ο/η Joannnna είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Απλά είναι που έτυχε και ξανά το ίδιο πριν λίγο καιρό!και είχε τύχη και είχα πάει στον γιατρό μόλις είχα κάνει ωορρηξία όποτε ξέρω σίγουρα πως δεν είναι καθυστερημένη σύλληψη!ειναι κάποια κοπέλα που έχει πάει στις αρχές της 6ης εβδομάδας κ είδε τα ίδια αποτελέσματα γτ κ το έμβρυο μου φαίνεται μικρό   

Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ. 

Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...