Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

92 λέει στη 1 ώρα….92 δεν έχω ούτε με ινσουλίνη νυστική!!!!

Πω σε σκέφτομαι αυτές τις μέρες με τον καύσωνα πολύ…πως αντέχεις!!!! 
ευτυχώς εσυ πίνεις πολύ νερό…

Μήπως πρέπει να εμπλουτίσεις τα γεύματα σου με περισσότερο σίδηρο;;;

Μάλλον Πρέπει να τρώω πιο πολύ κρέας…σε αυτή την εγκυμοσύνη τρώω λίγο κρεατακι στην πρώτη έκανα 9 μηνες λίγο προς το τρίτο τρίμηνο σε κιμα έτρωγα πάλι γιατί πάλι έπεσε πολύ η αιμοσφαιρινη μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μάλλον Πρέπει να τρώω πιο πολύ κρέας…σε αυτή την εγκυμοσύνη τρώω λίγο κρεατακι στην πρώτη έκανα 9 μηνες λίγο προς το τρίτο τρίμηνο σε κιμα έτρωγα πάλι γιατί πάλι έπεσε πολύ η αιμοσφαιρινη μου 

Το μοσχάρι είναι πλούσιο σε σίδηρο από κρέατα. Επίσης η Μαια μου, μου είχε πει για ρόφημα Τσουκνίδας αν μπορείς να βρεις κάπου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/7/2024 at 8:40 ΜΜ, ο/η ditaki είπε:

Το μοσχάρι είναι πλούσιο σε σίδηρο από κρέατα. Επίσης η Μαια μου, μου είχε πει για ρόφημα Τσουκνίδας αν μπορείς να βρεις κάπου. 

Γενικά δεν είμαι πολύ του κρέατος αλλά τώρα στην εγκυμοσύνη πρέπει να τρώω… στον γιο μου δε το ανεχόμουν 9 μηνες αρχισα από 6 μηνών να τρώω μόνο σε μπιφτέκια μοσχαρίσια τουλάχιστο 2φ τη βδομάδα… τώρα σε αυτό αρχισα να τρώω κρέας κάπου 5 μηνών κοτοπουλο βέβαια αλλά πρέπει να τρώω κ μοσχαρι… 

ψαρι με τίποτα δε το μπορώ εν τω μεταξύ έχω να φάω ψαρι από τότε π έμεινα εγκυος… άσε π δε το μαγειρεύω κιολας γιατί μου βρωμάει κ το παιδί έχει να φάει τόσο καιρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Γενικά δεν είμαι πολύ του κρέατος αλλά τώρα στην εγκυμοσύνη πρέπει να τρώω… στον γιο μου δε το ανεχόμουν 9 μηνες αρχισα από 6 μηνών να τρώω μόνο σε μπιφτέκια μοσχαρίσια τουλάχιστο 2φ τη βδομάδα… τώρα σε αυτό αρχισα να τρώω κρέας κάπου 5 μηνών κοτοπουλο βέβαια αλλά πρέπει να τρώω κ μοσχαρι… 

ψαρι με τίποτα δε το μπορώ εν τω μεταξύ έχω να φάω ψαρι από τότε π έμεινα εγκυος… άσε π δε το μαγειρεύω κιολας γιατί μου βρωμάει κ το παιδί έχει να φάει τόσο καιρό 

Μωρέ αν σου μυρίζει στο μαγείρεμα είναι δύσκολο, μόνο αν μπορεί να στο μαγειρέψει η μαμα σου και να σας το φέρει έτοιμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια  πήγα γιατρό σημερα όλα σούπερ,  κυλάνε φυσιολογικά δεν είχε να πει τίποτα!! Το λακτακι 943γρ!!!! 26+3 βάση αυχενικής.  Λίγο για τα κιλά συζητήσαμε γιατί έχει αρχίσει να με πονάει η μέση. Είμαι συν 12. 

Λοιπόν το Σάββατο το πρωί π ξύπνησα έπαθα κράμπες στις γάμπες , παρά πολύ δυνατές, λες κ μου δαγκώνουν τα πόδια πιράνχας.  Ούρλιαζα κ έκλαιγα από τον πόνο δεν έχω ξαναπαθει κάτι ανάλογο. Σήμερα Δευτέρα ακόμα πονάνε οι γάμπες μου κ δυσκολεύομαι ν περπατήσω. Εννοείται ξεκίνησα μαγνήσιο.  Γενικά βλέπω ότι η εγκυμοσύνη με δυσκολεύει όσο προχωράμε... εύχομαι να είστε καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pinacolada είπε:

Καλησπέρα κορίτσια  πήγα γιατρό σημερα όλα σούπερ,  κυλάνε φυσιολογικά δεν είχε να πει τίποτα!! Το λακτακι 943γρ!!!! 26+3 βάση αυχενικής.  Λίγο για τα κιλά συζητήσαμε γιατί έχει αρχίσει να με πονάει η μέση. Είμαι συν 12. 

Λοιπόν το Σάββατο το πρωί π ξύπνησα έπαθα κράμπες στις γάμπες , παρά πολύ δυνατές, λες κ μου δαγκώνουν τα πόδια πιράνχας.  Ούρλιαζα κ έκλαιγα από τον πόνο δεν έχω ξαναπαθει κάτι ανάλογο. Σήμερα Δευτέρα ακόμα πονάνε οι γάμπες μου κ δυσκολεύομαι ν περπατήσω. Εννοείται ξεκίνησα μαγνήσιο.  Γενικά βλέπω ότι η εγκυμοσύνη με δυσκολεύει όσο προχωράμε... εύχομαι να είστε καλύτερα!!!

Αχ τέλεια νέα! έτσι να είναι γερά, να πηγαίνουν όλα καλα και το μόνο θέμα προς συζήτηση να είναι τα κιλά….

Σε καταλαβαίνω για τις κράμπες….πονανε πολύ!!!! 
εμένα με βοήθησε το μαγνήσιο πολύ. Σταμάτησαν σχεδόν αμέσως και ελπίζω να μην ξανά πάθω! 
Εγω στο χωριό…διαβάζω για το διδακτορικό και σε μια βδομάδα θα πάω γιατρο πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pinacolada είπε:

Καλησπέρα κορίτσια  πήγα γιατρό σημερα όλα σούπερ,  κυλάνε φυσιολογικά δεν είχε να πει τίποτα!! Το λακτακι 943γρ!!!! 26+3 βάση αυχενικής.  Λίγο για τα κιλά συζητήσαμε γιατί έχει αρχίσει να με πονάει η μέση. Είμαι συν 12. 

Λοιπόν το Σάββατο το πρωί π ξύπνησα έπαθα κράμπες στις γάμπες , παρά πολύ δυνατές, λες κ μου δαγκώνουν τα πόδια πιράνχας.  Ούρλιαζα κ έκλαιγα από τον πόνο δεν έχω ξαναπαθει κάτι ανάλογο. Σήμερα Δευτέρα ακόμα πονάνε οι γάμπες μου κ δυσκολεύομαι ν περπατήσω. Εννοείται ξεκίνησα μαγνήσιο.  Γενικά βλέπω ότι η εγκυμοσύνη με δυσκολεύει όσο προχωράμε... εύχομαι να είστε καλύτερα!!!

Τι ωραία νέα κορίτσι μου!!! Και μεγαλώνει το ζουζουνι σου!!! Σχεδόν 1κιλο μπράβο!!! 
 

ναι το μαγνησιο θα σε βοηθήσει πολύ οπως κ το νερό να εχεις καλή ενυδάτωση!!! 
 

εμενα με πήρε τηλ η γιατρος μου είπε άριστα η γλυκόζη χαλια η αιμοσφαιρινη να αυξήσω τον σίδηρο και να κνω επαναληπτική εξέταση σε ένα μήνα να δούμε αν γίνει τίποτα    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Καλησπέρα κορίτσια  πήγα γιατρό σημερα όλα σούπερ,  κυλάνε φυσιολογικά δεν είχε να πει τίποτα!! Το λακτακι 943γρ!!!! 26+3 βάση αυχενικής.  Λίγο για τα κιλά συζητήσαμε γιατί έχει αρχίσει να με πονάει η μέση. Είμαι συν 12. 

Λοιπόν το Σάββατο το πρωί π ξύπνησα έπαθα κράμπες στις γάμπες , παρά πολύ δυνατές, λες κ μου δαγκώνουν τα πόδια πιράνχας.  Ούρλιαζα κ έκλαιγα από τον πόνο δεν έχω ξαναπαθει κάτι ανάλογο. Σήμερα Δευτέρα ακόμα πονάνε οι γάμπες μου κ δυσκολεύομαι ν περπατήσω. Εννοείται ξεκίνησα μαγνήσιο.  Γενικά βλέπω ότι η εγκυμοσύνη με δυσκολεύει όσο προχωράμε... εύχομαι να είστε καλύτερα!!!

Μπράβο @Pinacolada μεγαλώνει το μπεμπονι🙏😊

Για τις κράμπες σ μαγνήσιο κ πολύ νερό να πίνεις κ πιστευω σύντομα θα ηρεμήσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τέτοιο πράγμα δεν θέλω ν το ξαναπαθω. Πιστεύω τώρα με τόσες βιταμίνες να πάω καλύτερα! Εσείς πως είστε από μεση;; Επίσης,  ώρες ώρες νιώθω  την κοιλια σκληρή κ βαριά κ με δυσκολεύει. Δεν ξέρω, νιώθω ότι ο οργανισμός μου έπεσε απότομα.  Ίσως να αρχίσω κάποια άσκηση μήπως κ πάω καλύτερα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Κορίτσια τέτοιο πράγμα δεν θέλω ν το ξαναπαθω. Πιστεύω τώρα με τόσες βιταμίνες να πάω καλύτερα! Εσείς πως είστε από μεση;; Επίσης,  ώρες ώρες νιώθω  την κοιλια σκληρή κ βαριά κ με δυσκολεύει. Δεν ξέρω, νιώθω ότι ο οργανισμός μου έπεσε απότομα.  Ίσως να αρχίσω κάποια άσκηση μήπως κ πάω καλύτερα.  

Κορίτσι μου εγώ κ στον γιο μ κ τώρα γενικά είμαι ευκινητη, συνεχίζω κ δουλεύω κ ισως βοηθάει κ αυτό συνέχισα κ την άσκηση π ήδη έκανα κ πριν αν κ στον γιο μου γυμναζόμουν πιο πολύ… η κοιλια μου είναι μικρή δε με δυσκολεύει ούτε κ στον ύπνο. Αυτό που με δυσκολεύει εμένα είναι η ζέστη δε την αντέχω με τίποτα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Κορίτσια τέτοιο πράγμα δεν θέλω ν το ξαναπαθω. Πιστεύω τώρα με τόσες βιταμίνες να πάω καλύτερα! Εσείς πως είστε από μεση;; Επίσης,  ώρες ώρες νιώθω  την κοιλια σκληρή κ βαριά κ με δυσκολεύει. Δεν ξέρω, νιώθω ότι ο οργανισμός μου έπεσε απότομα.  Ίσως να αρχίσω κάποια άσκηση μήπως κ πάω καλύτερα.  

Το περπάτημα βοηθάει αν και τώρα λόγω ζέστης μόνο πολύ πρωί και βραδάκι είναι εφικτό. Επίσης αν είσαι σε μεγάλη πόλη δες για γιόγκα για εγκύους θα σε βοηθήσει πιστεύω. 
Αν νοιωθεις ότι σκληραίνει η κοιλιά σου ειναι και από τις συσπάσεις της μήτρας. 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου εγώ κ στον γιο μ κ τώρα γενικά είμαι ευκινητη, συνεχίζω κ δουλεύω κ ισως βοηθάει κ αυτό συνέχισα κ την άσκηση π ήδη έκανα κ πριν αν κ στον γιο μου γυμναζόμουν πιο πολύ… η κοιλια μου είναι μικρή δε με δυσκολεύει ούτε κ στον ύπνο. Αυτό που με δυσκολεύει εμένα είναι η ζέστη δε την αντέχω με τίποτα  

Εγώ πράγματι σου βγάζω το καπέλο…με τέτοιες θερμοκρασίες και να είσαι όλη μέρα στη γύρα με το αμάξι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Εγώ πράγματι σου βγάζω το καπέλο…με τέτοιες θερμοκρασίες και να είσαι όλη μέρα στη γύρα με το αμάξι!!!

Άσε κανονικά έπρεπε να μας δώσουν άδεια από μόνοι τους εκεί στην δουλεια 😂 έχω άλλη μια συνάδελφο γεννάμε μαζί Οκτώβρη…όλη μέρα μέσα στο αμάξι κ στον ηλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/7/2024 at 11:20 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Άσε κανονικά έπρεπε να μας δώσουν άδεια από μόνοι τους εκεί στην δουλεια 😂 έχω άλλη μια συνάδελφο γεννάμε μαζί Οκτώβρη…όλη μέρα μέσα στο αμάξι κ στον ηλ 

Μην το γελάς, με τέτοιες καιρικές συνθήκες αυτό έπρεπε να κάνουν. Είναι βάρβαρες συνθήκες για να είστε έξω όλη μέρα….

εγω 3 βράδυ άυπνη λόγω ζέστης. Ζορίζομαι πολύ…και η μικρη είναι πιο νωχελική στις κινήσεις της. Δευτέρα έχω γιατρο ευτυχώς για να την δούμε λιγουλάκι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Μην το γελάς, με τέτοιες καιρικές συνθήκες αυτό έπρεπε να κάνουν. Είναι βάρβαρες συνθήκες για να είστε έξω όλη μέρα….

εγω 3 βράδυ άυπνη λόγω ζέστης. Ζορίζομαι πολύ…και η μικρη είναι πιο νωχελική στις κινήσεις της. Δευτέρα έχω γιατρο ευτυχώς για να την δούμε λιγουλάκι…

Κ εμένα αυτή τη φορά μου φάνηκε αιώνας ως να πάω ξανά να την δω… έχω αύριο ραντεβού το μεσημέρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κ εμένα αυτή τη φορά μου φάνηκε αιώνας ως να πάω ξανά να την δω… έχω αύριο ραντεβού το μεσημέρι 

Αχ άντε να μας πεις τα νέα της…

Καθε ποτε σε βλέπει τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Αχ άντε να μας πεις τα νέα της…

Καθε ποτε σε βλέπει τώρα; 

Θα μου πει αύριο αν θα πηγαίνω κάθε 3 εβδομαδες. Στον γιο μου πήγαινα κάθε 3 τον 7ο μήνα τον 8ο κάθε 2εβδ κ όταν μπηκα στον μήνα μου κάθε βδομάδα…

εσείς κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ επόμενο ραντεβού εχω 20 Αυγούστου,  μου είπε ότι όλα είναι φυσιολογικά κ δεν χρειάζεται να με δει νωρίτερα.  Μετά τις 20 φαντάζομαι θα είναι πιο συχνά.  Εγώ συνήλθα σιγά σιγά από τις γάμπες μου. Απίστευτο που με πονούσαμε τόσες μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Εγώ επόμενο ραντεβού εχω 20 Αυγούστου,  μου είπε ότι όλα είναι φυσιολογικά κ δεν χρειάζεται να με δει νωρίτερα.  Μετά τις 20 φαντάζομαι θα είναι πιο συχνά.  Εγώ συνήλθα σιγά σιγά από τις γάμπες μου. Απίστευτο που με πονούσαμε τόσες μερες

Ναι εμένα με έβαλε κάθε 3 στον γιο μου γιατί είχα το ρίσκο της προεκλαμψιας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Εγώ επόμενο ραντεβού εχω 20 Αυγούστου,  μου είπε ότι όλα είναι φυσιολογικά κ δεν χρειάζεται να με δει νωρίτερα.  Μετά τις 20 φαντάζομαι θα είναι πιο συχνά.  Εγώ συνήλθα σιγά σιγά από τις γάμπες μου. Απίστευτο που με πονούσαμε τόσες μερες

Πάλι καλά που δεν πονάς…μακάρι να μην σε ξανά πιάσει. 
 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι εμένα με έβαλε κάθε 3 στον γιο μου γιατί είχα το ρίσκο της προεκλαμψιας 

Εμένα με βλέπει κάθε 3 βδομαδες μέχρι τώρα, λογικά από τώρα και μετά ανά 2 και στον ένατο με βλέπει κάθε βδομάδα, μπορεί και 2 φορές την εβδομάδα. Στον γιο μου που ήταν μεγάλος και μετρούσαμε συνέχεια την περίμετρο της κοιλιάς για να ελέγχουμε αν επηρεάζεται απ το ζάχαρο με μετρούσε και 2 φορές την εβδομάδα προς το τέλος γιατί ήταν πολύ οριακά. Ευτυχώς δεν είχε επηρεαστεί! 
Αυτη εδώ θα δούμε πως μεγαλώνει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όλα καλά το κορίτσι μου 850γρ είναι στα κατώτερα όρια αλλά στο φυσιολογικό βάρος…αν κρίνουμε κ από τον γιο μου π γεννήθηκε 37εβ 2.500κιλα κυμαίνεται κ αυτό κάπου εκεί…δλδ κ να πάρει όλο τον μήνα του δε θα γεννηθεί πάνω από 3 κιλά μάλλον!! Αλλά δε πειράζει να βγει εύκολα 😂

Θα με βλέπει κάθε 3εβ τώρα λόγο του ρίσκου μας π έχουμε για προεκλαμψία κ κάθε φορά θα πηγαίνω κ τα ουρα μου! Όποτε ξανά ραντεβού έχω 8/8…

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία! Μια χαρά και σταθερά βήμα βήμα!! Ναι νομίζω πως το να δίνουμε τόση σημασία στα 100 γραμμάρια είναι υπερβολή!! Σημασία έχει να τρέφονται σωστά και  να αναπτύσσονται φυσιολογικά! 

Εγώ αυτή τη βδομάδα έτσι λίγο προσέχω τί τρώω , παρατήρησα ότι έτρωγα πολλά πράγματα χωρίς να υπάρχει λόγος οπότε τώρα τα περιορίζω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Ωραία! Μια χαρά και σταθερά βήμα βήμα!! Ναι νομίζω πως το να δίνουμε τόση σημασία στα 100 γραμμάρια είναι υπερβολή!! Σημασία έχει να τρέφονται σωστά και  να αναπτύσσονται φυσιολογικά! 

Εγώ αυτή τη βδομάδα έτσι λίγο προσέχω τί τρώω , παρατήρησα ότι έτρωγα πολλά πράγματα χωρίς να υπάρχει λόγος οπότε τώρα τα περιορίζω!! 

Ποσά κιλά έβαλες; Εγώ έβαλα σύνολο 7 όποτε κάπου τα ίδια με τον γιο μου θα είμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέχρι στιγμής πρέπει να έχω βάλει 13. Η ζυγαριά της γυναικολόγου με δείχνει +10 αλλα με είχε ζυγίσει με χειμωνιάτικα ρουχα, αρβύλες με τρουξ κ αγκράφες κ από τότε είχαμε απόκλιση. Του σπιτιού που ζυγιζομαι πρωί γυμνή είμαι +13

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά το κορίτσι μου 850γρ είναι στα κατώτερα όρια αλλά στο φυσιολογικό βάρος…αν κρίνουμε κ από τον γιο μου π γεννήθηκε 37εβ 2.500κιλα κυμαίνεται κ αυτό κάπου εκεί…δλδ κ να πάρει όλο τον μήνα του δε θα γεννηθεί πάνω από 3 κιλά μάλλον!! Αλλά δε πειράζει να βγει εύκολα 😂

Θα με βλέπει κάθε 3εβ τώρα λόγο του ρίσκου μας π έχουμε για προεκλαμψία κ κάθε φορά θα πηγαίνω κ τα ουρα μου! Όποτε ξανά ραντεβού έχω 8/8…

 

Τα ουρά γιατί;;; 
μια χαρά θα είναι το κορίτσι…λεπτεπίλεπτο….μονδεεεελο!!!!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Μέχρι στιγμής πρέπει να έχω βάλει 13. Η ζυγαριά της γυναικολόγου με δείχνει +10 αλλα με είχε ζυγίσει με χειμωνιάτικα ρουχα, αρβύλες με τρουξ κ αγκράφες κ από τότε είχαμε απόκλιση. Του σπιτιού που ζυγιζομαι πρωί γυμνή είμαι +13

Εγώ ζορίζομαι λίγο με τα γεύματα, με πιάνει σαν καούρα την ώρα που τρώω και πονάω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Μέχρι στιγμής πρέπει να έχω βάλει 13. Η ζυγαριά της γυναικολόγου με δείχνει +10 αλλα με είχε ζυγίσει με χειμωνιάτικα ρουχα, αρβύλες με τρουξ κ αγκράφες κ από τότε είχαμε απόκλιση. Του σπιτιού που ζυγιζομαι πρωί γυμνή είμαι +13

Σου είπε τίποτα ο γιατρος; Ότι είναι πολλά; Γιατί απ ότι θυμάμαι είσαι αδύνατη..

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Τα ουρά γιατί;;; 
μια χαρά θα είναι το κορίτσι…λεπτεπίλεπτο….μονδεεεελο!!

Για να τσεκάρει λεύκωμα το κάναμε κ στην πρώτη εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά το επαγγελματικό δεύτερο μήνα δεν νομίζω ότι μπορω να το πληρώσω είναι λίγο ακριβό  Ίσως αγοράσω ένα δεν ξέρω γενικα εγω το αποφεύγω πολύ το θηλαστρο δεν το θέλω καθόλου αλλά τι να κάνω που επεσα στην ανάγκη του 😤 εεε εγω καλά είμαι η μεγάλη με το που περναμε η επίδραση από τα φάρμακα τσουπ πυρετο 🤷‍♀️ ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα..  η Μπέμπα καλά για την ώρα μέρα με την μέρα πάμε..! Σημερα δεν την πήρα καθόλου αγκαλιά μόνο από την κάμερα την βλέπω που κοιμάται 😔
    • Κοριτσι μου γλυκο μη στεναχωριεσαι(δυσκολο το ξερω,γιατι για πολλες απο μας ειναι δυσκολος ο δρομος ) μη σταματας να προσπαθεις να εισαι ηρεμη ,χαλαρωσε και θα ερθει συντομα θα δεις στο ευχομαστε ολες με υπομονη οπως ειπες ....🙏🙏🙏
    • Καλησπέρα κορίτσια, ήρθε η ώρα να γράψω και εγώ τα δικά μου νέα..  Στις 13/8 μετα από 5 μέρες καθυστέρηση είπα να κάνω ένα τεστ χωρίς να περιμένω και πολλά η αλήθεια είναι.. Το θετικό τεστ με έκανε να κατουρηθω απ την χαρά μου.. Αλλά δυστυχώς κράτησε πολύ λίγο γιατί μόλις γύρισα από τον γιατρό μου όπου επιβεβαιωσαμε ότι σταμάτησε η κύηση μου 😞😞😞😞 @Παρασκευαιδουτην 1η φορά που σε είχα ρωτήσει μου είχες πει μέχρι Αύγουστο θα μείνω❤️❤️....να ξέρεις ότι ήσουν το 2ο άτομο που σκέφτηκα να στείλω μόλις είδα το θετικό τεστ αλλά κρατήθηκα για να δω την εξέλιξη...   Θα έρθει και το δικό μας 🌈 κορίτσια.. Υπομονή και πίστη και όλα θα γίνουν.. 
    • Γειά σας κορίτσια!  εμείς σήμερα είμαστε 2 εβδομάδων 🙂  με τον θηλασμό νομίζω καλά τα πάμε αλλά κάποια βραδιά δίνω μπουκάλι και λίγο στεναχωριέμαι. Οι πανες μας γενικά είναι πολύ καλές που σημαίνει ότι τρώει μια χαρα από εμένα. Βέβαια με ψευδοθηλη που και αυτό με αγχώνει γιατί όταν βγήκαμε από την κλινική μου είπε η παιδιατρος ότι έπαθε σύγχυση θηλων και πήρα ψευδοθηλες και στο σπίτι. Προσπαθώ βέβαια όταν είναι πιο ήσυχος να βγάζω έστω την μια από το ένα στήθος. Γενικά ήμουν της άποψης όπως πάει δεν θα στενάχωρηθω για το πως θα τρώει. Αλλά το προσπαθώ παρα πολύ και το φτάνω μέχρι τέρμα για να πάρει μπουκάλι. Και αν δεν τα καταφέρω δεν πειράζει, σημασία έχει να είμαστε εμείς καλά για να είναι και τα μωράκια μας ( τα λέω για να τα ακούσω)  Ελπίζω όλες να είστε καλά και υγιείς όσες δεν είστε σύντομα καλά και περαστικά 🥰
    • Ναι ναι θα τον ρωτήσω , είναι κ φίλος δεν ντρέπομαι ..  εντομεταξυ για την άδεια το πρόβλημα είναι πως βρίσκω στον τομέα της υγείας σαν επάγγελμα κ φοβάμαι μην το δουν καχύποπτα πριν την άδεια μου την κανονική…    Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Κοιτά να χαρείς την οικογένεια σου κ δεν θα αργήσει να έρθει το μωράκι σου κ σένα γιατί μάλλον έρχεται εκεί που δεν το υπολογίζουμε !! Αχ μου δίνεις θάρρος γιατί είχα αγχωθεί λιγάκι για βιοχημικές κλπ ..❤️❤️   Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...