Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

Γύρισα και γώ απ τον γιατρό, φτάσαμε τα 2600, οι αρτηρίες καλές, τα αμνιακα καλά, πλακούντας grade 1. 
Αυτό όμως που με άγχωσε και με στεναχώρησε είναι ότι λόγω του ότι από ρυθμίζονται τα ζάχαρα και ανεβάζω συνεχώς ινσουλίνη θέλει να γεννήσουμε 38-39 εβδομάδα αν δεν έχω γεννήσει έως τότε. Και μην μου πείτε ότι είναι καλές οι εβδομάδες, δεν είναι αυτό το θέμα αλλα ότι λόγω της πρώτης καισαρική δεν μπορώ να κάνω πρόκληση με όρο και τεχνικούς πόνους. Το μόνο που μπορώ είναι να κάνουμε φυσική πρόκληση που αν δεν υπάρχουν οι προϋποθέσεις για τοκετό δεν ξέρω κατά ποσο θα λειτουργήσει. 
Θα μιλήσω αύριο με την μαια μου να μου πει τι μπορώ να κάνω για να προετοιμαστεί το σώμα μου όσο γίνεται….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Γύρισα και γώ απ τον γιατρό, φτάσαμε τα 2600, οι αρτηρίες καλές, τα αμνιακα καλά, πλακούντας grade 1. 
Αυτό όμως που με άγχωσε και με στεναχώρησε είναι ότι λόγω του ότι από ρυθμίζονται τα ζάχαρα και ανεβάζω συνεχώς ινσουλίνη θέλει να γεννήσουμε 38-39 εβδομάδα αν δεν έχω γεννήσει έως τότε. Και μην μου πείτε ότι είναι καλές οι εβδομάδες, δεν είναι αυτό το θέμα αλλα ότι λόγω της πρώτης καισαρική δεν μπορώ να κάνω πρόκληση με όρο και τεχνικούς πόνους. Το μόνο που μπορώ είναι να κάνουμε φυσική πρόκληση που αν δεν υπάρχουν οι προϋποθέσεις για τοκετό δεν ξέρω κατά ποσο θα λειτουργήσει. 
Θα μιλήσω αύριο με την μαια μου να μου πει τι μπορώ να κάνω για να προετοιμαστεί το σώμα μου όσο γίνεται….

Κανε ασκήσεις όσο μπορείς το σώμα σου θυμάται!! Κ εγώ έχει τώρα 2 εβδομαδες κάνω μπάλα ασκήσεις δουλειες θέλω κ εγώ να τα καταφέρω φυσιολογικά για τον γιο μου κυρίως…διαφορετικά δε με νοιάζει!! Πρόκληση ισως να μπορείς με ελάχιστο φάρμακο…μακάρι να εχεις διαστολή κορίτσι μου!! Κ εγώ αυτό εύχομαι αύριο π θα πάω να έχω γιατί κ εμεις τώρα λόγο της περίπτωσης μου αυτής δε μπορούμε να βάλουμε μεγάλη ποσότητα φαρμάκου, αν κ στον γιο μου δεν είχαμε βάλει γιατί προχωρούσε μόνο του το πραγμα! Μιλά με την μαία σου κ πες μας τι σου είπε!! Τώρα πόσες βδομαδες είσαι;; Πάντως παρά τον διαβήτη το μωρο σου είναι μια χαρά φυσιολογικό στο βάρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κανε ασκήσεις όσο μπορείς το σώμα σου θυμάται!! Κ εγώ έχει τώρα 2 εβδομαδες κάνω μπάλα ασκήσεις δουλειες θέλω κ εγώ να τα καταφέρω φυσιολογικά για τον γιο μου κυρίως…διαφορετικά δε με νοιάζει!! Πρόκληση ισως να μπορείς με ελάχιστο φάρμακο…μακάρι να εχεις διαστολή κορίτσι μου!! Κ εγώ αυτό εύχομαι αύριο π θα πάω να έχω γιατί κ εμεις τώρα λόγο της περίπτωσης μου αυτής δε μπορούμε να βάλουμε μεγάλη ποσότητα φαρμάκου, αν κ στον γιο μου δεν είχαμε βάλει γιατί προχωρούσε μόνο του το πραγμα! Μιλά με την μαία σου κ πες μας τι σου είπε!! Τώρα πόσες βδομαδες είσαι;; Πάντως παρά τον διαβήτη το μωρο σου είναι μια χαρά φυσιολογικό στο βάρος 

Μακάρι αύριο να έχεις τις προϋποθέσεις και να κάνετε έστω πρόκληση και να πάνε όλα καλά! 
Φάρμακο δεν μπορώ να βάλω καθόλου, είναι πολύ επικίνδυνο. Θα κάνω ότι μπορώ, θα ανεβοκατεβαίνω τις σκάλες στο σπιτι όλη μέρα….

Το Σάββατο θα με δει η μαία μου, να δει σε τι φάση είμαι τώρα και να μου πει πως θα πάμε από δω και πέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Μακάρι αύριο να έχεις τις προϋποθέσεις και να κάνετε έστω πρόκληση και να πάνε όλα καλά! 
Φάρμακο δεν μπορώ να βάλω καθόλου, είναι πολύ επικίνδυνο. Θα κάνω ότι μπορώ, θα ανεβοκατεβαίνω τις σκάλες στο σπιτι όλη μέρα….

Το Σάββατο θα με δει η μαία μου, να δει σε τι φάση είμαι τώρα και να μου πει πως θα πάμε από δω και πέρα. 

Ούτε λίγο; Επειδή ξέρω κοπελες π έκανα βμπακ με λίγη δόση φαρμάκου κ με απλή πρόκληση δλδ sweep 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Ούτε λίγο; Επειδή ξέρω κοπελες π έκανα βμπακ με λίγη δόση φαρμάκου κ με απλή πρόκληση δλδ sweep 

Δεν θα μου βάλει, δεν θα ρισκάρει. Θα δειξει τώρα….εχω τουλάχιστον ένα 10ημερο μπροστά μου. 
Αυριο αναμένουμε με αγωνία τα νέα σας…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Δεν θα μου βάλει, δεν θα ρισκάρει. Θα δειξει τώρα….εχω τουλάχιστον ένα 10ημερο μπροστά μου. 
Αυριο αναμένουμε με αγωνία τα νέα σας…

ούτε να σου κάνει membrane sweep? 
 

κ εγώ έχω αγωνία. Θα σας πω ότι νέο έχω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γνωρίζοντας τα κουκούνια μας 👶 @barbounaki04  Αμνιο - ΠΗΤ 28/02 @annitakianna  Β' επιπέδου 07/10 - ΠΗΤ 13/02 💙 @Xrisa95  Υπέρηχος 07/10 - Β' επιπέδου 08/10 - ΠΗΤ 15/02 💙 @Antonia2 Υπέρηχος 07/10 - Β' επιπέδου 17/10 - ΠΗΤ 01/03 💗💗 @Annoula1995 Β' επιπέδου 08/10 - ΠΗΤ; 💙 @elenitsa2.  Β' επιπέδου 10/10 - ΠΗΤ 13/02 💙 @Elenaki_ Υπερηχος ; - ΠΗΤ 04/02 💗 @ΛΕΥΚΗ Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 11/02 @Emma1 Υπερηχος ; - ΠΗΤ 01/03 @giogo Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 13/02 @Mboo Επόμενος υπέρηχος ;; @Ria_ ;;
    • Χαχαχαχα!!!! Κι εγω ετσι ελεγα!!! Οτι η πανω φαινεται γ κοριτσι!! Ηταν απ την αρχη 1 εβδ μπροστα κ πιο ζωηρη!!! Τσαουσα απ κοιλια!!!😅😅😅 ε ρε κτ γλεντια π μας περιμενουν!! Ειμαι κι εγω γλωσσου κ εχω τον αντρα μου ν λεει "πωωω τωρα θ σας ακουω κ τις 3 dolby" 😂😂 ασε μου λεει π θα σε βαζουν στη θεση σου, μια κουβεντα θα λες εσυ 10 θ σου απαντανε!!🤪  Τεσπα,να ειναι καλα κ θα βρουμε τις ισορροπιες μας! Β επιπεδου εκλεισα 17/10.. θα ειμαι 20+5 καλως εχοντων των πραγματων... πιο πολυ μετραω αντιστροφα γ τον απλο υπερηχο γ ν τις δω.... μου ελειψαν πολυ κ δν τις νιωθω οποτε τις εχω εννοια... Ναι ασε η κοιλιτσα μπορει ν μη φαινεται φουσκωμενη αλλα απ νωρις κι εμενα δν εκλειναν παντελονια... ειδικα οταν καθομουν... ανοιγα παντα το φερμουαρ στα μουλωχτα!😜 Στην αρχη ειχα παρει μια βερμουδα τζιν 2 νουμερα μεγαλυτερη μ την οποια εβγαλα το καλοκαιρι χωρις ν χρειαστω κτ αλλο.. φορεματακια κ η βερμουδα κ ημουν κομπλε.. Τωρα πηρα ενα τελειο κολαν/παντελονι απ oysho π μου το συστησε μια φιλη κ λεει θ σου κανει σχεδον μεχρι το τελος! Κ οντως με εχει βολεψει τοσο πολυ! Το φοραω με πουκαμικα κ t-shirt κ ειναι πολυ βολικο γ ολες τις ωρες! Δν θελω ν παρω ρουχα π μετα θ ειναι αχρηστα.. οποτε θ παρω λιγα κ βολικα γ ν τα συνδυαζω ολες τις ωρες..
    • Εχεις πολυ δικιο Χρυσα μου!!! Αν δν φτασουμε στα ορια μας, δν ξερουμε τα ορια μας!!! Σιγουρα με 2 μικρουλια νεογεννητα θ ειναι δυσκολα αλλα εχω τοση αισιοδοξια μεσα μου οτι ολα θ πανε καλα αρκει ν ερθουν γερα στην αγκαλια μας!!!! Ισως το οτι εχω πολυ ευκολη εγκυμοσυνη με παραπλανει κ δν εχω χασει την αισιοδοξια μου 😅😅😅 Υγεια ν εχουμε, βοηθεια ευτυχως θ εχω οποτε ολα καλα θ πανε!!! Οι μικρες μας ν ειναι καλα!!!🙏🙏🙏🧿🧿🧿🧿💞💞  
    • @Elenaki_ που εισαιιιι;;; Μπηκα ν διαβασω τα νεα σου!!!🥰🥰🥰🥰 Οταν μπορεις ενημερωσε μας!!!😘
    • Μπραβο Αννα!!! Τελεια νεα!!! 🥰🥰🥰 Αχ τι ωραια π μεγαλωνουν τα κουκουνια μας!!!! Λιγο εμεινε κ γ τη β επιπεδου!!!!🧿🧿🧿🧿 Με το καλο κοριτσι μου!!! Ολα θ ειναι τελεια!!!🙏❤️🤰🧿✨️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...