Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Ελα ρε;;;; Εμάς μας είχαν με το ρόμπακι αυτό μέσα στο δωμάτιο, έχω και φωτογραφίες που έβγαζε ο αντρας μου…πολύ σεξι 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Εσας από τι διαβάζω κ από το προηγούμενο μου μωρό σας τα δίνουν όλα σχεδόν κ ρούχα για μωρό κ τα πάντα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εσας από τι διαβάζω κ από το προηγούμενο μου μωρό σας τα δίνουν όλα σχεδόν κ ρούχα για μωρό κ τα πάντα 

Στα μεγάλα μαιευτήρια της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης δίνουν τα πάντα. 
Εμείς εδώ επαρχία τα παμε μόνες μας τα ρούχα, σεντόνια κλπ μωρού. Πάνες, αφρόλουτρα, κρέμες, γάλα αν χρειαστεί στα παρέχουν αυτοί. 
Για την μαμα μόνο εσώρουχα, σερβιέτες δίνουν. Όλα τα αλλά τα πάμε εμείς. 
Αλλά το ρομπακι το τρελό στον τοκετό μας το δίνουν…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη. Είναι σημαντικό!! Η πίεσή μου μένει χαμηλή σχετικά. Όχι όπως πριν τον 8ο μήνα, αλλά οκ. Βγήκαν και τα ηπατικά ένζυμα και τα ούρα και είναι καλά. Μπήκα στην 34η σήμερα.. όλο έχω το μυαλό μου να τον νιώθω. Θα πάρω μάλλον κ από βδομάδα το γιατρό να τον ρωτήσω αν θέλει να με δει νωρίτερα από την εμβρυολόγο που έχω στις 10/9.

Σε 10 μέρες ξεκινάω και κάποια μαθήματα ανώδυνου-θηλασμού και φροντίδας μωρού. Ελπίζω να προλάβω 🤞

Έχω πάρει τα περισσότερα που είχα στη λίστα. Μένει να τα βάλω μέσα στη βαλίτσα...πράγμα που αποφεύγω, δεν ξέρω γιατί.. 😛 Πήρα και παντόφλες υφασμάτινες λεπτές αλλά κλειστές μπροστά από zara home (είχε αρκετές και ανοιχτές και κλειστές για αυτή την εποχή) και θα βάλω μέσα και τις σαγιονάρες για το μπάνιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Στα μεγάλα μαιευτήρια της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης δίνουν τα πάντα. 
Εμείς εδώ επαρχία τα παμε μόνες μας τα ρούχα, σεντόνια κλπ μωρού. Πάνες, αφρόλουτρα, κρέμες, γάλα αν χρειαστεί στα παρέχουν αυτοί. 
Για την μαμα μόνο εσώρουχα, σερβιέτες δίνουν. Όλα τα αλλά τα πάμε εμείς. 
Αλλά το ρομπακι το τρελό στον τοκετό μας το δίνουν…

Εμεις πάμε κ τα παμπερς κ τα μωρομαντιλα κ τις σερβιέτες! Το μόνο π μας δίνουν είναι γάλα, αφρόλουτρα έχουν πολλά λόγο δειγμάτων π αφήνουν οι εταιρίες κ μπιμπερό μόνο αυτά δεν χρειάζεται να πάρω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη. Είναι σημαντικό!! Η πίεσή μου μένει χαμηλή σχετικά. Όχι όπως πριν τον 8ο μήνα, αλλά οκ. Βγήκαν και τα ηπατικά ένζυμα και τα ούρα και είναι καλά. Μπήκα στην 34η σήμερα.. όλο έχω το μυαλό μου να τον νιώθω. Θα πάρω μάλλον κ από βδομάδα το γιατρό να τον ρωτήσω αν θέλει να με δει νωρίτερα από την εμβρυολόγο που έχω στις 10/9.

Σε 10 μέρες ξεκινάω και κάποια μαθήματα ανώδυνου-θηλασμού και φροντίδας μωρού. Ελπίζω να προλάβω 🤞

Έχω πάρει τα περισσότερα που είχα στη λίστα. Μένει να τα βάλω μέσα στη βαλίτσα...πράγμα που αποφεύγω, δεν ξέρω γιατί.. 😛 Πήρα και παντόφλες υφασμάτινες λεπτές αλλά κλειστές μπροστά από zara home (είχε αρκετές και ανοιχτές και κλειστές για αυτή την εποχή) και θα βάλω μέσα και τις σαγιονάρες για το μπάνιο.

Να σκέφτεσαι θετικά για να πάνε όλα καλά στο τελος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου! 
πως είστε;;;; Κοντεύουμε και εμείς σιγά σιγά….

Εγω από χθες το μεσημέρι είμαι ξαπλωμένη συνέχεια…νοιωθω πολύ αδύναμη και συνέχεια νυστάζω. Έχει πέσει λίγο η πίεση σε σχέση με τα συνηθισμένα μου αλλά δεν ξέρω αν επηρεάζει κάπου και η κορτιζόνη που εκανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλό μήνα κορίτσια! 

Κι εγώ χθες τα χρειάστηκα. Ανέβηκε η πίεσή μου πολύ. Μάλλον ήταν από το φαγητό γιατί σε δύο ώρες που ξαναέκανα μέτρηση που μου είπε ο γιατρός είχε πέσει. Αλλά άρχισα να κλαίω, πανικοβλήθηκα, δε μπορούσα να ηρεμήσω. Γενικά..δύσκολες μέρες πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Apostolia88 είπε:

Kαλό μήνα κορίτσια! 

Κι εγώ χθες τα χρειάστηκα. Ανέβηκε η πίεσή μου πολύ. Μάλλον ήταν από το φαγητό γιατί σε δύο ώρες που ξαναέκανα μέτρηση που μου είπε ο γιατρός είχε πέσει. Αλλά άρχισα να κλαίω, πανικοβλήθηκα, δε μπορούσα να ηρεμήσω. Γενικά..δύσκολες μέρες πολύ

Τι έφαγες καλε και ανέβηκε τόσο πολύ η πίεση; 
Πωπω άγχος κι αυτό τώρα με την πίεση…και έχει και ζέστη ακόμα δεν βοηθάει και ο καιρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Τι έφαγες καλε και ανέβηκε τόσο πολύ η πίεση; 
Πωπω άγχος κι αυτό τώρα με την πίεση…και έχει και ζέστη ακόμα δεν βοηθάει και ο καιρός. 

Δοκίμασα μισό σπιτικό σουβλάκι.. παίζει να το είχαν πεθάνει σε μπαχαρικά. Δεν ξέρω πραγματικά. 

Κι έχω περιορίσει αλάτι τόσο καιρό. Ελπίζω δηλαδή να είναι από αυτό και να μην εκτοξευτεί πάλι ξαφνικά. Σήμερα είναι χαμηλή ως τώρα. 

Πώς είσαι? Σηκώθηκες καθόλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Δοκίμασα μισό σπιτικό σουβλάκι.. παίζει να το είχαν πεθάνει σε μπαχαρικά. Δεν ξέρω πραγματικά. 

Κι έχω περιορίσει αλάτι τόσο καιρό. Ελπίζω δηλαδή να είναι από αυτό και να μην εκτοξευτεί πάλι ξαφνικά. Σήμερα είναι χαμηλή ως τώρα. 

Πώς είσαι? Σηκώθηκες καθόλου?

Για μπαχαρικά δεν ξέρω αλλά μπόλικο αλάτι θα είχε σίγουρα. 
Το θετικό είναι ότι σήμερα πήγε καλά η πίεση. 
εγώ σηκώθηκα λίγο σήμερα, αν και νυστάζω αρκετά. Αλλά επειδή όλο το απόγευμα είχαμε τρέξιμο με τα παιδιά δεν κοιμήθηκα καθόλου! 
Μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία και να μπούμε σε πρόγραμμα είναι δύσκολα τα πράγματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Τι κανετε; περιμένουμε νέα από γιατρο από καμια ? Εγώ σήμερα έκλεισα καροτσι θα έρθει αφού γεννησω αλλα δεν πειραζει. Το αυγο θα το παρουμε νωρίτερα! Εγω εκανα τις εξετασεις αίματος σημερα. Θυρεοειδής 3, αιματοκρίτη 38, τα αλλα στα φυσιολογικά πλαίσια τα βλεπω σαν τιμές! 33&5 σήμερα συν 16 κιλά! Από ενέργεια κ κουραση πολύ καλύτερα από προηγούμενους μήνες νιώθω! Βέβαια δουλεύω λιγότερο οπότε παίζει κ αυτό τ ρόλο του. αν κ τα τρεχάματα κ το στρες είναι μεγαλύτερα! Παλεύω να τελειώσει το σπίτι να μπω μέχρι τέλη Σεπτέμβρη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ξανανέβασα πίεση από το απόγευμα. Ρωτησα το γιατρο αν πρεπει να επαναλαβω τις εξετασεις αιματος και ούρων για την προεκλαμψια κ αν πρεπει να δουμε το μωρο νωριτερα απ την Τριτη που χω το ραντεβού με την εμβρυολόγο. 
Μου είπε ναι για τις εξετάσεις. Για το μωρό ειναι οκ η Τριτη αλλά μου συστησε καρδιολόγο για να με δει άμεσα αύριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Γειά σας κορίτσια! Τι κανετε; περιμένουμε νέα από γιατρο από καμια ? Εγώ σήμερα έκλεισα καροτσι θα έρθει αφού γεννησω αλλα δεν πειραζει. Το αυγο θα το παρουμε νωρίτερα! Εγω εκανα τις εξετασεις αίματος σημερα. Θυρεοειδής 3, αιματοκρίτη 38, τα αλλα στα φυσιολογικά πλαίσια τα βλεπω σαν τιμές! 33&5 σήμερα συν 16 κιλά! Από ενέργεια κ κουραση πολύ καλύτερα από προηγούμενους μήνες νιώθω! Βέβαια δουλεύω λιγότερο οπότε παίζει κ αυτό τ ρόλο του. αν κ τα τρεχάματα κ το στρες είναι μεγαλύτερα! Παλεύω να τελειώσει το σπίτι να μπω μέχρι τέλη Σεπτέμβρη.  

Ποτε θα σταματήσεις την δουλειά; Είναι κούραση και άγχος αυτό με το σπιτι αλλά και τι να κανεις…τουλάχιστον θα είναι όλα έτοιμα με τον ερχομό του παιδιού!!!

Για το καρότσι μην σε νοιάζει, ούτως ή άλλως το αυγό χρειάζεσαι για αρχή. 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Εγώ ξανανέβασα πίεση από το απόγευμα. Ρωτησα το γιατρο αν πρεπει να επαναλαβω τις εξετασεις αιματος και ούρων για την προεκλαμψια κ αν πρεπει να δουμε το μωρο νωριτερα απ την Τριτη που χω το ραντεβού με την εμβρυολόγο. 
Μου είπε ναι για τις εξετάσεις. Για το μωρό ειναι οκ η Τριτη αλλά μου συστησε καρδιολόγο για να με δει άμεσα αύριο. 

Πάλι ανέβασες Ε; Να πας να κανεις τις εξετάσεις τότε άμεσα και να μας πεις τι σου είπε ο καρδιολόγος. Εύχομαι όλα να είναι καλά κορίτσι μου…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Εγώ ξανανέβασα πίεση από το απόγευμα. Ρωτησα το γιατρο αν πρεπει να επαναλαβω τις εξετασεις αιματος και ούρων για την προεκλαμψια κ αν πρεπει να δουμε το μωρο νωριτερα απ την Τριτη που χω το ραντεβού με την εμβρυολόγο. 
Μου είπε ναι για τις εξετάσεις. Για το μωρό ειναι οκ η Τριτη αλλά μου συστησε καρδιολόγο για να με δει άμεσα αύριο. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Πάντως αν αγχωθείς για το μωρό , παρτον και πες του,  θέλω να το δούμε πριν την Τρίτη και τέλος. ποτε θ πας καρδιολόγο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Ποτε θα σταματήσεις την δουλειά; Είναι κούραση και άγχος αυτό με το σπιτι αλλά και τι να κανεις…τουλάχιστον θα είναι όλα έτοιμα με τον ερχομό του παιδιού!!!

Για το καρότσι μην σε νοιάζει, ούτως ή άλλως το αυγό χρειάζεσαι για αρχή. 

Πάλι ανέβασες Ε; Να πας να κανεις τις εξετάσεις τότε άμεσα και να μας πεις τι σου είπε ο καρδιολόγος. Εύχομαι όλα να είναι καλά κορίτσι μου…

Όσο αντέχω λέω ν έρχομαι.  Πιο πολύ νιώθω ότι θέλω να σταματήσω για να έχω χρόνο να τρέχω με το σπιτι παρά λόγω εγκυμοσύνης.  Πιστεύω αν σε 2 βδομαδες ειναι τελειωμένο από τα μαστορια να σταματήσω κ τη δουλειά,  να οργανώσω καθάρισμα, μετακόμιση,  τακτοποίηση.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου σήμερα είχαμε ντομπλερ ξανά. Οι ροές αρκετά καλές το μωρό από την προηγούμενη εβδομάδα έβαλε 100γρ το βρήκε 1707! Μου είπε όλα δείχνουν να είναι εντάξει αφού η ροη είναι τέλεια. Επίσης η πίεση μου 11 με 6. Πήρα μια ανάσα μέχρι την άλλη εβδομάδα τώρα π θα ξανά πάω γιατρο. Για ντομπλερ θα με δει ξανά στις 20/9 θα είμαι 35εβ. Η εμβρυομητρικος πιστεύει ότι θα είναι μέχρι τότε καλές οι ροές ούτε ασβέστωμα έχει δλδ να αρχίζει κάτι περίεργο με τον πλακούντα…θα δούμε!! 
 

@Pinacoladaμου θυμίζεις εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη δε φτάνει π δουλευα μέχρι την ημέρα του τοκετού είχαμε κ την προετοιμασία του νέου σπιτιου!! Μακάρι να τελειώσουν έγκαιρα να μπορείς να τακτοποιήσεις τα πράγματα!!!
 

@Apostolia88τι εξετάσεις αίματος λες; Θα περιμένουμε νέα από τον καρδιολόγο. Πιθανόν να σου δώσει χάπι  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Όσο αντέχω λέω ν έρχομαι.  Πιο πολύ νιώθω ότι θέλω να σταματήσω για να έχω χρόνο να τρέχω με το σπιτι παρά λόγω εγκυμοσύνης.  Πιστεύω αν σε 2 βδομαδες ειναι τελειωμένο από τα μαστορια να σταματήσω κ τη δουλειά,  να οργανώσω καθάρισμα, μετακόμιση,  τακτοποίηση.  

Να κανεις αυτό που σε κάνει να νοιωθεις καλύτερα. Μόλις τελειώσουν οι εργασίες σταματα και βάλε σε τάξη το σπιτι. 
Φιλικά θα σου πω να ξεκουραστείς όσο μπορείς γιατί εγώ στο πρώτο παιδί δούλευα μέχρι 5 μέρες πριν γεννήσω και πήγα να γεννήσω κουρασμένη και χωρίς αντοχές για μετά. Βέβαια αν νοιωθεις ότι σου κάνει καλό στην ενέργεια σου και στην ψυχολογία σου να συνεχίζεις την δουλειά αυτό να κανεις! 

 

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου σήμερα είχαμε ντομπλερ ξανά. Οι ροές αρκετά καλές το μωρό από την προηγούμενη εβδομάδα έβαλε 100γρ το βρήκε 1707! Μου είπε όλα δείχνουν να είναι εντάξει αφού η ροη είναι τέλεια. Επίσης η πίεση μου 11 με 6. Πήρα μια ανάσα μέχρι την άλλη εβδομάδα τώρα π θα ξανά πάω γιατρο. Για ντομπλερ θα με δει ξανά στις 20/9 θα είμαι 35εβ. Η εμβρυομητρικος πιστεύει ότι θα είναι μέχρι τότε καλές οι ροές ούτε ασβέστωμα έχει δλδ να αρχίζει κάτι περίεργο με τον πλακούντα…θα δούμε!! 
 

@Pinacoladaμου θυμίζεις εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη δε φτάνει π δουλευα μέχρι την ημέρα του τοκετού είχαμε κ την προετοιμασία του νέου σπιτιου!! Μακάρι να τελειώσουν έγκαιρα να μπορείς να τακτοποιήσεις τα πράγματα!!!
 

@Apostolia88τι εξετάσεις αίματος λες; Θα περιμένουμε νέα από τον καρδιολόγο. Πιθανόν να σου δώσει χάπι  

Πολύ καλά νέα!!! Συνεχίζει σταθερά και καλά το κορίτσι σου….πηρες και εσυ μια ανάσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Να κανεις αυτό που σε κάνει να νοιωθεις καλύτερα. Μόλις τελειώσουν οι εργασίες σταματα και βάλε σε τάξη το σπιτι. 
Φιλικά θα σου πω να ξεκουραστείς όσο μπορείς γιατί εγώ στο πρώτο παιδί δούλευα μέχρι 5 μέρες πριν γεννήσω και πήγα να γεννήσω κουρασμένη και χωρίς αντοχές για μετά. Βέβαια αν νοιωθεις ότι σου κάνει καλό στην ενέργεια σου και στην ψυχολογία σου να συνεχίζεις την δουλειά αυτό να κανεις! 

 

Πολύ καλά νέα!!! Συνεχίζει σταθερά και καλά το κορίτσι σου….πηρες και εσυ μια ανάσα! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Μακάρι να πηγαίνουν όλα καλά έστω κ τα λίγα λίγα γραμμάρια π βάζει να κρατιέται στην κοιλια!! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για την συμβουλή π έδωσες στην @Pinacoladaγιατι κ εγώ στον πρώτο μου δεν ξεκουραστηκα καθόλου κ το πήρα σερί!! Θα ήθελα μια παύση μιας εβδομάδας κ ας ερχόταν όποτε ήθελε αλλά μας πρόλαβε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε βρε κορίτσια;;;

Εγω δεν είμαι πολύ καλά ψυχολογικά. Δεν κοιμάμαι καλά, με ξυπνάει συνέχεια μέσα στην νύχτα η μικρη που κάνει πάρτυ μάλλον και το πρωί από τις 7 που μάλλον κάνει την πρωινή της γυμναστική, τα μεσημέρια δεν με αφήνουν τα μεγάλα να κοιμηθω και καταλήγω άυπνη και κουρασμένη όλη μέρα με πολλά νεύρα και ξεσπαω παντού. Δεν μου αρέσει καθόλου όλο αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Τι κάνετε βρε κορίτσια;;;

Εγω δεν είμαι πολύ καλά ψυχολογικά. Δεν κοιμάμαι καλά, με ξυπνάει συνέχεια μέσα στην νύχτα η μικρη που κάνει πάρτυ μάλλον και το πρωί από τις 7 που μάλλον κάνει την πρωινή της γυμναστική, τα μεσημέρια δεν με αφήνουν τα μεγάλα να κοιμηθω και καταλήγω άυπνη και κουρασμένη όλη μέρα με πολλά νεύρα και ξεσπαω παντού. Δεν μου αρέσει καθόλου όλο αυτό! 

Εμένα συνέπεσε ο 9ος μήνας με την οδοντοφυια της μικρής μου. Δεν κοιμόταν, τσιριζε, έκανε εμετό, έκλαιγε κλπ Θα προσπαθείς να κάθεσαι όσο σου επιτρέπουν. Κάτσε κοίτα τα. Ανάσες και να σκέφτεσαι ότι θα περάσει όλο αυτό. Εγώ έλεγα και μια προσευχουλα να μαζεύω κουράγιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Εμένα συνέπεσε ο 9ος μήνας με την οδοντοφυια της μικρής μου. Δεν κοιμόταν, τσιριζε, έκανε εμετό, έκλαιγε κλπ Θα προσπαθείς να κάθεσαι όσο σου επιτρέπουν. Κάτσε κοίτα τα. Ανάσες και να σκέφτεσαι ότι θα περάσει όλο αυτό. Εγώ έλεγα και μια προσευχουλα να μαζεύω κουράγιο. 

Περιμένω το άνοιγμα των σχολείων…τουλάχιστον να κοιμάμαι λίγο εκείνες τις ώρες αν με αφήνει η μπουμπου!!!! Γιατί μετά με το άνοιγμα των σχολείων ξεκινούν και οι δραστηριότητες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello! Εγώ στα χαμένα παλεύω να είμαι έτοιμη απο θεμα σπιτιου μέχρι τις 10 Οκτώβρη που γενναω! Πήγα μια βόλτα αγορά γ νυχτικο κ μπιτζαμες αλλά είχαν ακόμα τα καλοκαιρινα οπότε δεν βρήκα κάτι! Την άλλη βδομάδα! Από μέρα σε μέρα θα παραγγείλω την κούνια  σε 5-6 εργάσιμες θα έρθει,  θα πάρω και το μπανιερό αλλαξιερα κ αυτό ετοιμοπαραδοτο είναι. Λίγα Σεντόνια, πετσέτες μπουρνούζια κάτι κουβερτουλες τα έχω πάρει. Μ έδωσε μια φίλη μπιμπερό και πιπιλες να δω τι θα μας ταιριάξει.

Ερώτηση! Κάνατε κάποιο εμβόλιο τωρα; 

@ditaki είσαι καλυτερα; 

Εσύ @Raf123 τι κανεις;;

Νομίζω έχει κ η Αποστολια γιατρο σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Εγώ τα έχω όλα έτοιμα πλυμένα, την βαλίτσα της μπέμπας την είχα ετοιμάσει όταν σιδέρωσα τα ρούχα για να μην τα βάζω βγάζω στα συρτάρια. Μόνο τα δικα μου θα ετοιμάσω κάποια στιγμή και θα στείσω και το λίκνο αργότερα. 
Είχα κάνει τον κοκκυτη κάπου στον 7 από εμβόλια. 
Σημερα είμαι ξάπλα με πόνο χαμηλά στην ηβική περιοχή. Μυοσκελετικό μου είπε ο γιατρός ότι είναι μάλλον επειδη ανοίγει η λεκάνη. Όρθια και καθιστή πονάω πολύ όποτε ξάπλα και στο πλαι που δεν πονάω τόσο. 
Τελικά κάθε εγκυμοσύνη διαφορετική!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Συγγνώμη που χάθηκα αλλά έπεσαν όλα μαζί. Την προηγούμενη Πέμπτη πήγα καρδιολόγο, μου χορήγησε αντιυπερτασική αγωγή η οποία μάλλον με πείραξε άσχημα με περίεργο πονοκέφαλο, μουδιάσματα στο στόμα και το πρόσωπο και τώρα μου την άλλαξε. Την Παρασκευή πήγα εμβρυολόγο. Έχει πέσει κι άλλο. Από τη 14η στη 2,5η. Είναι ούτε 2κιλά. Προσπαθούν να με κρατήσουν ως τις 36 λογικά. Τη Δευτέρα έκανα καρδιοτοκογράφημα που ήταν πολύ καλό απ' ο.τι μου είπαν. Κι επίσης, από το πουθενά, βρέθηκε και μικρόβιο στα ούρα. Άρα λογικά τώρα θα ξεκινήσω και αντιβίωση. 

Γενικά δε μπορώ να το διαχειριστώ τις τελευταίες μέρες. Είναι και οι ορμόνες και οι φόβοι, οι σκέψεις αν έχει γίνει κακό...πώς θα πάει..αλλά πρέπει να προσπαθήσω γιατί δεν του κάνω καλό.

Διαβάζω τα νέα σας κ εύχομαι καλή δύναμη! Λίγο έμεινε..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...