Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

Αχ βρε κορίτσια πάλι με έπιασε η μέση μου…πάλι με χτυπάει στο αριστερό πόδι!!!!

Και όχι τίποτα άλλο θέλω από εβδομάδα που γυρίζουμε απ το χωριό να καθαρίσω το σπιτι και να τακτοποιήσω τα πράγματα της μπέμπας. 
Εσεις πως είστε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι να είναι περαστικό να συνέλθεις γρήγορα από τη μέση!

Εγώ καλά είμαι, προσπαθώ να οργανώσω λίγο στο κεφάλι μου τι θα χρειαστώ για τη γέννα και το πρώτο διάστημα. 

Πάντως κ εμένα κάποιες φορές με χτυπάει ο μικρός κ νιώθω ότι κατουριεμαι σαν τρελή! Αλλά κουνιέται κ μου περνάει. Δλδ είναι για δευτερόλεπτα αυτή η αίσθηση. Κορίτσια εσάς έχουν γυρίσει; Πώς ήταν στον τελευταίο υπέρηχο σας? Τι σας λένε οι γιατροί για τη θέση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξημέρωμα που σηκώθηκα για τουαλέτα δεν μπορουσα να πατήσω καθόλου το πόδι, το πρωί που ξύπνησα σαν να μην με είχε πιάσει ποτε πόνος στη μέση. Όλα ήταν μια χαρά μέχρι το μεσημέρι, εκεί που ήμουν ξαπλωμένη ξεκίνησε πάλι να με πονάει. Νομίζω ότι κάποιο νεύρο πρέπει να πιέζει η μπουμπου όπως κινείται. 
 

Εμενα μου είπε η μαία μου την Δευτέρα ότι έχει καλή θέση, αν την κρατήσει θα πάει καλά πιστεύει. 
 

Εσενα πως είναι;;; Τι σου είπε; 
 

Για την γεννά, αν ξέρεις που θα γεννήσεις μπορείς να ζητήσεις να σου δώσουν την λίστα μαιευτηρίου, γιατί διαφέρουν. Στην Αθήνα απ όσο ξέρω παρέχουν αυτοί τα φορμάκια, πετσέτες και σεντόνια του μωρού. Ενώ στην Πάτρα τα πηγαίνουμε όλα εμείς. 
Για σένα θα χρειαστείς σερβιέτες πολύ μεγάλες ή εσώρουχα μιας χρήσης, αρκετά!!! Αν επιλέξεις τις σερβιέτες μη πάρεις μαζί σου στενά εσώρουχα, δεν θα σε βολέψουν. 
Επισης αν θες να θηλάσεις, να έχεις κοχύλια ή επιθέματα.

Ότι θες να ρωτήσεις πες μου να σου πω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Εύχομαι να είναι περαστικό να συνέλθεις γρήγορα από τη μέση!

Εγώ καλά είμαι, προσπαθώ να οργανώσω λίγο στο κεφάλι μου τι θα χρειαστώ για τη γέννα και το πρώτο διάστημα. 

Πάντως κ εμένα κάποιες φορές με χτυπάει ο μικρός κ νιώθω ότι κατουριεμαι σαν τρελή! Αλλά κουνιέται κ μου περνάει. Δλδ είναι για δευτερόλεπτα αυτή η αίσθηση. Κορίτσια εσάς έχουν γυρίσει; Πώς ήταν στον τελευταίο υπέρηχο σας? Τι σας λένε οι γιατροί για τη θέση;

Εμένα γύρισε έχει πολύ καιρό. Κανε λίγο περπάτημα να το βοηθήσεις να γυρίσει… 

Ναι να ζητήσεις λίστα από εκεί π θα γεννήσεις για να ξερεις τι να παρεις. Θα ζητήσω κ εγώ την Τετάρτη π θα πάω γιατί ξέχασα όταν πήγα. Από ότι θυμάμαι είχα βάλει για εμένα 2 νυχτικα, 1 σετ πυτζαμες, εσώρουχα λίγο μεγάλα, σερβιέτες με βόλεψαν δεν είχα πολύ αιμα, τα εσώρουχα μιας χρήσης τελικά ούτε καν τα έβαλα τα χάρισα μετά, πετσέτα για το μπανιο, για το πρόσωπο, εγώ εβαλα οδοντόβουρτσα οδοντόκρεμα σαπούνι για το προσωπο, παντόφλες, μια λεπτή ρόμπα αν θες, για τα μαλλιά χτένα κ λαστιχακια, σαμπουάν κτλ, ρούχα π εβαλα όταν έφυγα. Octenisept σπρέι για να βάζω από κάτω στις ραφές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Το ξημέρωμα που σηκώθηκα για τουαλέτα δεν μπορουσα να πατήσω καθόλου το πόδι, το πρωί που ξύπνησα σαν να μην με είχε πιάσει ποτε πόνος στη μέση. Όλα ήταν μια χαρά μέχρι το μεσημέρι, εκεί που ήμουν ξαπλωμένη ξεκίνησε πάλι να με πονάει. Νομίζω ότι κάποιο νεύρο πρέπει να πιέζει η μπουμπου όπως κινείται. 
 

Εμενα μου είπε η μαία μου την Δευτέρα ότι έχει καλή θέση, αν την κρατήσει θα πάει καλά πιστεύει. 
 

Εσενα πως είναι;;; Τι σου είπε; 
 

Για την γεννά, αν ξέρεις που θα γεννήσεις μπορείς να ζητήσεις να σου δώσουν την λίστα μαιευτηρίου, γιατί διαφέρουν. Στην Αθήνα απ όσο ξέρω παρέχουν αυτοί τα φορμάκια, πετσέτες και σεντόνια του μωρού. Ενώ στην Πάτρα τα πηγαίνουμε όλα εμείς. 
Για σένα θα χρειαστείς σερβιέτες πολύ μεγάλες ή εσώρουχα μιας χρήσης, αρκετά!!! Αν επιλέξεις τις σερβιέτες μη πάρεις μαζί σου στενά εσώρουχα, δεν θα σε βολέψουν. 
Επισης αν θες να θηλάσεις, να έχεις κοχύλια ή επιθέματα.

Ότι θες να ρωτήσεις πες μου να σου πω…

Ρώτησε την μαία σου ισως έχει κάποια άσκηση να σε βοηθήσει, να ξαπλωνεις με μαξιλαράκι  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ρώτησε την μαία σου ισως έχει κάποια άσκηση να σε βοηθήσει, να ξαπλωνεις με μαξιλαράκι  

Έχω το μαξιλάρι θηλασμού, με αυτό κοιμάμαι από τον 5 μήνα. ΤΟ ΑΓΑΠΩ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Έχει σήμερα από τα ξημερώματα, παρταρει ανελέητα….δεν έχει σταματησει καθόλου!!!!! 
Λετε άμα γεννηθεί να κοιμάται καθόλου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Έχω το μαξιλάρι θηλασμού, με αυτό κοιμάμαι από τον 5 μήνα. ΤΟ ΑΓΑΠΩ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Έχει σήμερα από τα ξημερώματα, παρταρει ανελέητα….δεν έχει σταματησει καθόλου!!!!! 
Λετε άμα γεννηθεί να κοιμάται καθόλου;;;;

Ο γιος μου ήταν ασταμάτητος στην κοιλια! Δε θέλω να σε επηρεάσω κοιμόταν μόνο το βράδυ την ημέρα όλη μέρα δεν κοιμόταν αλλά τουλάχιστον μου κοιμόταν το βράδυ κ ξεκουραζόμουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ο γιος μου ήταν ασταμάτητος στην κοιλια! Δε θέλω να σε επηρεάσω κοιμόταν μόνο το βράδυ την ημέρα όλη μέρα δεν κοιμόταν αλλά τουλάχιστον μου κοιμόταν το βράδυ κ ξεκουραζόμουν. 

Μωρέ το βράδυ να κοιμούνται είναι το θέμα. Εγώ με την μεγάλη μέχρι να κοιμηθεί βράδυ τα είχα δει όλα…

Η μέρα παλεύεται, η νυχτα είναι το ζόρι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Μωρέ το βράδυ να κοιμούνται είναι το θέμα. Εγώ με την μεγάλη μέχρι να κοιμηθεί βράδυ τα είχα δει όλα…

Η μέρα παλεύεται, η νυχτα είναι το ζόρι…

Ε σίγουρα. Θυμάμαι είχα πάει παιδίατρο κ της λεω δεν αντέχω δεν κοιμάται καθόλου μέσα στην ημέρα κ μ λέει το βράδυ σας πως είναι κ της λεω κοιμάται κατά τις 10·00 μου ξυπνάει κατά της 5 το πρωί κ μετά κοιμάται άλλο ένα δίωρο. Κ μ λέει αφού κοιμάται το βράδυ μη προσπαθήσεις να φτιάξεις την ημέρα γιατί θα χαλάσεις το βράδυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω πολύ αγωνία για την Τετάρτη που θα πάω γιατρο να δω το βάρος της…

ξέρετε ένα περίπου μέσο όρο ποσό βάρος βάζουν ανά εβδομάδα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μ! Εμείς είχαμε γιατρό την Τριτη π μας πέρασε. Η Μπέμπα 30 εβδ ήταν 1700 περιπου, αμνιακό κ τράχηλος ειναι καλά μόνο π δεν είχε γυρίσει. Θα παω προγραμματισμένα ομως για καισαρικη οποτε δεν πολυ αγχώνομαι γιαυτο. Είναι κ εμένα πολύ ζωηρή δίνει πόνο🤣

Απο ετοιμασίες τωρα της βάψαμε το δωματιο. Παραγγείλαμε συρταριερα, καρότσι, αυγό κ της ψώνισα κ ρουχαλάκια κ προίκα. 
κοριτσια ντοπλερ κανατε; Εγω εκλεισα για 4 Σεπτεμβρίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έχω πολύ αγωνία για την Τετάρτη που θα πάω γιατρο να δω το βάρος της…

ξέρετε ένα περίπου μέσο όρο ποσό βάρος βάζουν ανά εβδομάδα;; 

Βρήκα αυτό αν σε βοηθάει. Βέβαια αύριο έχω γιατρο και θα σου πω και ποσο πήρε η Μπέμπα τις τελευταίες 3 εβδομάδες. 

IMG_3971.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μ! Εμείς είχαμε γιατρό την Τριτη π μας πέρασε. Η Μπέμπα 30 εβδ ήταν 1700 περιπου, αμνιακό κ τράχηλος ειναι καλά μόνο π δεν είχε γυρίσει. Θα παω προγραμματισμένα ομως για καισαρικη οποτε δεν πολυ αγχώνομαι γιαυτο. Είναι κ εμένα πολύ ζωηρή δίνει πόνο🤣

Απο ετοιμασίες τωρα της βάψαμε το δωματιο. Παραγγείλαμε συρταριερα, καρότσι, αυγό κ της ψώνισα κ ρουχαλάκια κ προίκα. 
κοριτσια ντοπλερ κανατε; Εγω εκλεισα για 4 Σεπτεμβρίου. 

Αχ πολύ χάρηκα που διάβασα νέα σου!!!

Μια χαρά η μπεμπουλα, θα βγει πάνω από 3 κιλά, μια χαρά!!!

Με γεια και τα πράγματα!!!! Να είναι γερή και να τα χαρει….

Τι χρώμα θα βάψετε το δωμάτιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έχω πολύ αγωνία για την Τετάρτη που θα πάω γιατρο να δω το βάρος της…

ξέρετε ένα περίπου μέσο όρο ποσό βάρος βάζουν ανά εβδομάδα;; 

Αυτο βρηκα Ραφ μ

7B229E4F-9E7E-4EA3-9101-A3FE5701C521.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μ! Εμείς είχαμε γιατρό την Τριτη π μας πέρασε. Η Μπέμπα 30 εβδ ήταν 1700 περιπου, αμνιακό κ τράχηλος ειναι καλά μόνο π δεν είχε γυρίσει. Θα παω προγραμματισμένα ομως για καισαρικη οποτε δεν πολυ αγχώνομαι γιαυτο. Είναι κ εμένα πολύ ζωηρή δίνει πόνο🤣

Απο ετοιμασίες τωρα της βάψαμε το δωματιο. Παραγγείλαμε συρταριερα, καρότσι, αυγό κ της ψώνισα κ ρουχαλάκια κ προίκα. 
κοριτσια ντοπλερ κανατε; Εγω εκλεισα για 4 Σεπτεμβρίου. 

Εγώ έκανα ένα ντομπλερ έκτακτος στις 29 εβδομαδες 9/8 κ θα κάνω άλλο ένα στις 5/9 δλδ 33εβ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Βρήκα αυτό αν σε βοηθάει. Βέβαια αύριο έχω γιατρο και θα σου πω και ποσο πήρε η Μπέμπα τις τελευταίες 3 εβδομάδες. 

IMG_3971.jpeg

Σε ευχαριστώ πολύ!!

απο τις 30 μέχρι τις 35 βάζουν δλδ γύρω στα 200 την εβδ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατά μέσο όρο μάλλον ναι. Δεν έχω και τον φάκελο μαζί μου να δω τις καρτέλες από τα αλλά δυο για να σου πω. 
Εγω έκανα στις 30 εβδομάδες και λογικά θα μου ξανά κάνει αρχές Σεπτέμβρη. Τα κάνει ο γυναικολόγος μου τα ντόπλερ στα ραντεβού τα κανονικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Αχ πολύ χάρηκα που διάβασα νέα σου!!!

Μια χαρά η μπεμπουλα, θα βγει πάνω από 3 κιλά, μια χαρά!!!

Με γεια και τα πράγματα!!!! Να είναι γερή και να τα χαρει….

Τι χρώμα θα βάψετε το δωμάτιο; 

Έμπαινα κοριτσια μ διάβαζα τα νεα σας αλλα δεν προλάβαινα να γραψω. Ειχα κ την αδερφη Μ εδω με αδεια οποτε καταλαβαίνετε. 
Ναι ναι αυτο μ ειπε κ η γιατρός κ μαλλον θα βγει κ ψηλή φαίνεται απο το μηριαίο μ λεει.
Το δωματιο το βάψαμε ενα κρεμ κ θα βαλω αυτοκόλλητα λουλούδια. Ήθελα να ερθουν να μ το ζωγραφίσουν αλλα μας ζητάει το σπιτι η   Ιδιοκτήτρια κ δεν θα μείνουμε για ποκυ εδω οποτε δεν ηθελα να πετάξω τσάμπα λεφτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ έκανα ένα ντομπλερ έκτακτος στις 29 εβδομαδες 9/8 κ θα κάνω άλλο ένα στις 5/9 δλδ 33εβ. 

Εμενα σε τρεις εβδ πηρε 500γρ. 27 εβδ ήταν 1200 κ 30εβδ 1700

κορίτσια κορμάκια πήρατε κ 56cm ή μονο 62; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Έμπαινα κοριτσια μ διάβαζα τα νεα σας αλλα δεν προλάβαινα να γραψω. Ειχα κ την αδερφη Μ εδω με αδεια οποτε καταλαβαίνετε. 
Ναι ναι αυτο μ ειπε κ η γιατρός κ μαλλον θα βγει κ ψηλή φαίνεται απο το μηριαίο μ λεει.
Το δωματιο το βάψαμε ενα κρεμ κ θα βαλω αυτοκόλλητα λουλούδια. Ήθελα να ερθουν να μ το ζωγραφίσουν αλλα μας ζητάει το σπιτι η   Ιδιοκτήτρια κ δεν θα μείνουμε για ποκυ εδω οποτε δεν ηθελα να πετάξω τσάμπα λεφτα.

Αν δεν είναι να μείνετε πολύ καιρό δεν αξίζει κορίτσι μου, καλύτερα αυτοκόλλητα που ξεκολλάνε εύκολα. 
 

Εγώ πήρα το 1-3 να πω την αλήθεια, εκατοστά δεν θυμάμαι. 
Δεν πήρα καθόλου για νεογέννητο. Αυτά από τα orchestra που είναι πιο στενά θα είναι μια χαρά, τα αλλά ίσως να της είναι λίγο μεγάλα στην αρχή αλλά δεν πειράζει, θα τα φορέσει πιο πολύ καιρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Αν δεν είναι να μείνετε πολύ καιρό δεν αξίζει κορίτσι μου, καλύτερα αυτοκόλλητα που ξεκολλάνε εύκολα. 
 

Εγώ πήρα το 1-3 να πω την αλήθεια, εκατοστά δεν θυμάμαι. 
Δεν πήρα καθόλου για νεογέννητο. Αυτά από τα orchestra που είναι πιο στενά θα είναι μια χαρά, τα αλλά ίσως να της είναι λίγο μεγάλα στην αρχή αλλά δεν πειράζει, θα τα φορέσει πιο πολύ καιρό. 

Πηρα μονο 5  μακρυμάνικα για νεογέννητο. Ολα τα αλλα τα πηρα κ εγω για 1-3 π θα τα φορέσει περισσότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

 

Εμενα σε τρεις εβδ πηρε 500γρ. 27 εβδ ήταν 1200 κ 30εβδ 1700

κορίτσια κορμάκια πήρατε κ 56cm ή μονο 62; 

Εγώ πήρα 62 αλλά έπρεπε να πάρω κ 56

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοίταξα τις καρτέλες των μεγάλων. 
Η κόρη μου που ήταν μικρούλα από 33 έως 35 πήρε 440 γραμμάρια δηλαδή 220 την εβδομάδα 

Ο γιος που γεννήθηκε μεγάλο μωρό από 32 έως 35 (3 βδομαδες) πήρε 800 γραμμάρια δηλαδή 265 ανά εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/8/2024 at 11:31 ΜΜ, ο/η ditaki είπε:

Το ξημέρωμα που σηκώθηκα για τουαλέτα δεν μπορουσα να πατήσω καθόλου το πόδι, το πρωί που ξύπνησα σαν να μην με είχε πιάσει ποτε πόνος στη μέση. Όλα ήταν μια χαρά μέχρι το μεσημέρι, εκεί που ήμουν ξαπλωμένη ξεκίνησε πάλι να με πονάει. Νομίζω ότι κάποιο νεύρο πρέπει να πιέζει η μπουμπου όπως κινείται. 
 

Εμενα μου είπε η μαία μου την Δευτέρα ότι έχει καλή θέση, αν την κρατήσει θα πάει καλά πιστεύει. 
 

Εσενα πως είναι;;; Τι σου είπε; 
 

Για την γεννά, αν ξέρεις που θα γεννήσεις μπορείς να ζητήσεις να σου δώσουν την λίστα μαιευτηρίου, γιατί διαφέρουν. Στην Αθήνα απ όσο ξέρω παρέχουν αυτοί τα φορμάκια, πετσέτες και σεντόνια του μωρού. Ενώ στην Πάτρα τα πηγαίνουμε όλα εμείς. 
Για σένα θα χρειαστείς σερβιέτες πολύ μεγάλες ή εσώρουχα μιας χρήσης, αρκετά!!! Αν επιλέξεις τις σερβιέτες μη πάρεις μαζί σου στενά εσώρουχα, δεν θα σε βολέψουν. 
Επισης αν θες να θηλάσεις, να έχεις κοχύλια ή επιθέματα.

Ότι θες να ρωτήσεις πες μου να σου πω…

τα ίδια κι εγώ @ditaki. Πολλές φορές στηρίζομαι για να πατήσω το πόδι αν είμαι ώρες καθισμένη / ξαπλωμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά. Δε μπαίνω πολύ συχνά γιατί αποφεύγω να κάθομαι στον υπολογιστή γιατί τις τελευταίες βδομάδες τα πόδια μου κάτω στα πέλματα είναι σαν να χω ελεφαντίαση. Πρήζονται άσχημα όσο τα χω χαμηλά. 

Έκανα doppler σήμερα και ο μικρός έπεσε στην κλίμακα ανάπτυξης. Από 14η θεση πήγε στην 5η! Ήταν αρχες αυγούστους 1200 γραμμάρια και τώρα που είμαι 33+2 είναι στα 1700γρ. Μου είπε η εμβρυολόγος ότι συμβαίνει λόγω της αντίστασης στις μητριαίες αρτηρίες μου. Παρακολουθώ πίεση και θα με ξαναδεί σε δυο εβδομάδες. Λογικά μου είπε θα βγει ένα μικρό μωρό και ίσως χρειαστεί να το πάρουμε νωρίτερα αν πέσει κι άλλο. Μ επιασαν τα κλάματα όταν γύρισα γιατί αγχώθηκα πολύ. Μου φαίνεται πως έχει πέσει πάρα πολύ σε τόσο λίγο διάστημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Η προσμονή για το σποράκι σου σε κάνει να είσαι ανυπόμονη… ζήσε τον έρωτα σου με τον άντρα σου κ θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις !!  εμενα μου ήρθε στο πιο άκυρο μήνα προσπαθειών (εντάξει είχα κ χειρότερο) κ μάλιστα δεν έκανα νωρίτερα τεστ πρώτη φορά γιατί δεν το πίστευα … στην πρώτη μέρα καθυστέρησης έλεγα θα μου έρθει κ την δεύτερη έκανα τεστ γιατί μου ήρθε αναγούλα … Εχε πίστη κ επιμονή! Αν πιστεύεις στα θεία, κάνε προσευχές… εγω σε αλλά νέα πήγα για 2ο υπέρηχο , 6+5 , ακούσαμε καρδούλα !!!! Ευχαριστημένος με την αύξηση στο μέγεθος, καμία ένδειξη για αποκόλληση, παρά τα καφέ που είχα.. είμαι 4 μέρες πίσω (βέβαια το υπολογίζαμε εξ αρχής) .. θα με δει στις 9 εβδομάδες κ μετά πάω στις 12 για αυχενική! μου έδωσε την επιλογή αν θέλω να το βλέπω κάθε βδομάδα , αλλά νομίζω είναι αγχωτικό… (σίγουρα δεν είναι οικονομικό το θέμα) αν δω ότι αγχώνομαι ίσως πάω να το δω νωρίτερα, αλλά καλύτερα να έχουμε κ μια εξέλιξη… για επιβράβευση έφαγα μια κρέπα από έξω , δεν είχα ξαναφάει βρωμια από την μέρα που εμαθα την εγκυμοσύνη (αν εξαιρέσουμε κανονική ταβέρνα/εστιατοριο) χιχιχι
    • Ηθελα να μεινω λίγο μόνη μου είναι η αλήθεια να ηρεμήσω..  αυριο που θα είμαι όλη μέρα μόνη όμως να δω πως θα πάει 😅
    • Αχ μπράβο κορίτσι μου!! Πολύ ωραία! Α έκλεισες κιόλας την β επιπέδου? Εγώ η στις 1 Οκτωβρίου η στις 8 θα την κάνω!! Ακόμα δεν έχω αποφασίσει 🤔 έχω ακούσει ότι μετά την β επιπέδου ο χρόνος κυλάει σαν νεράκι!! Η αλήθεια είναι ότι εμένα μου φάνηκε σαν αιώνας ο 4ο μήνας!! 
    • Οχι δεν ειχα καποιο θέμα παντα κυμαινόταν απο 37 έως 39. Πιστευω να ανέβει  τωρα π μ αλλαξε την αγωγή αν κ πιστευω πως δεν ειναι τοσο χαμηλα κ ειναι λαθος τα αποτελέσματα του νοσοκομείου.Μ εχει ξανασυμβεί. Ειχα δωσει αιμα κ μετα απο ενα δίμηνο  είχα παει να κάνω έλεγχο να δω αν ανέβηκε. Αποτελέσματα νοσοκομείου 32 αιματοκρίτης, παω την ιδια μερα εξω σε μικροβ 36. Σκεφτομαι να παω αυριο στην μικροβιολόγο μ να κανω μια γενική αίματος.  Εγώ πάντως νιωθω καλά. Σιγουρα μπισκοτάκια με ζαχαροπλάστα δεν ξερω τι αλλο. Για πειτε καμια ιδέα κοριτσια   
    • Την είδαμε,μεγάλωσε όντως πολύ κι έπαιζε με τα χέρια της!Όλα καλά!!🧿🩷Τώρα στις 24 πάλι,που έχουμε την Β'επιπεδου!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...