Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφέ υγρά


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα θα ήθελα τα φώτα σας γιατί είμαι πολύ αγχωμενη...πριν 4 μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος αφού προσπαθούσαμε ένα χρόνο και κάτι. Παρασκευή το έμαθα κ κάνω χοριακη 236 την Κυριακή είχα αρκετούς πόνους και ο γιατρός Μ είπε να ξεκινησω utrogestan οι πόνοι ήταν συνεχείς για μια ώρα και πήγαμε λοιπόν στ μαιευτήριο και έκανα άλλη μια χοριακη γιατί φοβόμουν για χημική εγκυμοσύνη το αποτέλεσμα ήταν 512 πολύ καλά λέει ο γιατρός. Σήμερα πάνω που ηρέμησα παρατηρώ απ' το μεσημέρι και μετά μια ελαφρά καφέ απόχρωση στο χαρτί όταν πάω τουαλέτα δεν τρέχει δεν λερώνει εσώρουχο απλά είναι στο χαρτί αύριο έχω πάλι χοριακη πρέπει να ανησυχούμε?? Είναι πολύ νωρίς ακόμα και αργεί και το ραντεβού στο γιατρό και συνεχώς σκέφτομαι ότι κάτι θα συμβεί :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η vasw27 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θα ήθελα τα φώτα σας γιατί είμαι πολύ αγχωμενη...πριν 4 μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος αφού προσπαθούσαμε ένα χρόνο και κάτι. Παρασκευή το έμαθα κ κάνω χοριακη 236 την Κυριακή είχα αρκετούς πόνους και ο γιατρός Μ είπε να ξεκινησω utrogestan οι πόνοι ήταν συνεχείς για μια ώρα και πήγαμε λοιπόν στ μαιευτήριο και έκανα άλλη μια χοριακη γιατί φοβόμουν για χημική εγκυμοσύνη το αποτέλεσμα ήταν 512 πολύ καλά λέει ο γιατρός. Σήμερα πάνω που ηρέμησα παρατηρώ απ' το μεσημέρι και μετά μια ελαφρά καφέ απόχρωση στο χαρτί όταν πάω τουαλέτα δεν τρέχει δεν λερώνει εσώρουχο απλά είναι στο χαρτί αύριο έχω πάλι χοριακη πρέπει να ανησυχούμε?? Είναι πολύ νωρίς ακόμα και αργεί και το ραντεβού στο γιατρό και συνεχώς σκέφτομαι ότι κάτι θα συμβεί :(

Καλημέρα! Οι περισσότερες κοπέλες έχουν στην αρχή της εγκυμοσύνης καφέ ή και κόκκινο αίμα. Συνήθως πρόκειται για αιμορραγία εμφύτευσης ή για κάποια μικρή αποκόλληση. Το σίγουρο είναι, ότι εφόσον έχεις κάτι τέτοιο θα πρέπει να ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο μπορείς και φυσικά να ενημερώνεις τον γιατρό σου για οτιδήποτε παρατηρείς. Ξαπλωνε και μην κανεις τίποτα περιττό που μπορεί να σε κουράσει. Προσωπικά το έκανα αυτό και χωρίς καφέ υγρά, ώστε να με δει ο γιατρός κ μέχρι τότε να είμαι ήσυχη. Όλα θα πάνε καλά! Με το καλό το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η vasw27 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θα ήθελα τα φώτα σας γιατί είμαι πολύ αγχωμενη...πριν 4 μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος αφού προσπαθούσαμε ένα χρόνο και κάτι. Παρασκευή το έμαθα κ κάνω χοριακη 236 την Κυριακή είχα αρκετούς πόνους και ο γιατρός Μ είπε να ξεκινησω utrogestan οι πόνοι ήταν συνεχείς για μια ώρα και πήγαμε λοιπόν στ μαιευτήριο και έκανα άλλη μια χοριακη γιατί φοβόμουν για χημική εγκυμοσύνη το αποτέλεσμα ήταν 512 πολύ καλά λέει ο γιατρός. Σήμερα πάνω που ηρέμησα παρατηρώ απ' το μεσημέρι και μετά μια ελαφρά καφέ απόχρωση στο χαρτί όταν πάω τουαλέτα δεν τρέχει δεν λερώνει εσώρουχο απλά είναι στο χαρτί αύριο έχω πάλι χοριακη πρέπει να ανησυχούμε?? Είναι πολύ νωρίς ακόμα και αργεί και το ραντεβού στο γιατρό και συνεχώς σκέφτομαι ότι κάτι θα συμβεί :(

Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα καθόλου καφέ υγρά.. στην δεύτερη άρχισα να έχω περίπου στη 7εβδ και με κράτησαν 2 βδομάδες..  εμένα μου είπε πως ήταν λίγο χαμηλά ο πλακούντας και για αυτό μάλλον βλεπω αυτά τα καφέ μου είπε  ίσως δω και λίγο αίμα, αλλά ευτυχώς δεν είχα αίμα..

Μου έδωσε 3 utrogestan την μέρα και μου είπε όχι επαφες 

Όταν ξανά πήγα γιατρό είχαν σταματήσει τα καφέ και ο πλακούντας είχε ανεβεί

ευχομαι με το καλό μια τελειομηνη  εγκυμοσύνη να έχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς τα νέα μας δεν είναι πολύ καλά η σημερινή χοριακη ήταν 387 που σημαίνει ότι απλά περιμένω την περίοδο :( δυστυχώς μετά από ένα χρόνο συνεχόμενου άγχους δεν είχαμε καλή έκβαση ο γιατρός Μ είπε να πάρω για δύο μέρες ακόμα utrogestan και να ξανακάνω μια χοριακη αλλά δεν είναι καλά τα πράγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2024 at 2:48 ΜΜ, ο/η vasw27 είπε:

Δυστυχώς τα νέα μας δεν είναι πολύ καλά η σημερινή χοριακη ήταν 387 που σημαίνει ότι απλά περιμένω την περίοδο :( δυστυχώς μετά από ένα χρόνο συνεχόμενου άγχους δεν είχαμε καλή έκβαση ο γιατρός Μ είπε να πάρω για δύο μέρες ακόμα utrogestan και να ξανακάνω μια χοριακη αλλά δεν είναι καλά τα πράγματα 

Λυπάμαι πολύ το έχω περάσει και εγω εύχομαι όταν είσαι έτοιμη να προσπαθήσεις ξανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...