Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 58 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Elk μου καλά είμαι σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες 🙏❤️ αύριο έχω τον δεύτερο υπέρηχο για να δουν αν παχύνε κ άλλο το ενδομήτριο... Την Τρίτη που πήγα μου είπε ο γιατρός ότι όλα πάνε πολύ καλά κ αύριο θα ξαναπάω... Λογικά σε περίπου 10 μέρες θα κάνω την έμβρυομεταφορά 🥰 δεν το πιστεύω ακόμα ότι έχω λίγες μέρες ακόμα... Έχω τον φόβο του αν θα πετύχει γιατί δεν έχω αλλες βλαστοκυστες αλλά είμαι κ χαρούμενη που επιτέλους θα γίνει αυτό που περιμένω τόσους μήνες...

Πωπω έφτασε η ώρα ε; Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε θα τα καταφέρατε είμαι σίγουρη θα έχεις θετικό αποτελέσματα με την πρώτη

τιποτα 10 μερες θα περάσουν γρήγορα να μας στείλεις τα νέα σου ☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και πάλι από εμένα. Μάλλον δεν ξέρω που να βλέπω τις απαντήσεις σας από το προηγούμενο Ποστ Παρότι τα διάβασα όλα ένα-ένα μέχρι σήμερα. Δεν πειράζει θα το βρω.

Τα νέα είναι ότι έκανα χοριακή τελικά την Τρίτη βγήκε 17, μου είπε να επαναλάβω στις 2 μέρες δηλαδή σήμερα, έκανα και βγήκε 0,7. Άρα πάει και για μένα αυτός ο κύκλος, Ενώ ξεκίνησε πιο αισιόδοξα.

Ο γιατρός μου μιλησε για βιοχημική κύηση, (ιδέα δεν είχα τώρα διαβάζω) να κόψω τα φάρμακα και ότι θα μου έρθει περίοδος, ξέρει κάποια σε πόσες μέρες; Όπως και να χει, Θα προσπαθήσω να το δω ψύχραιμα. Καλή επιτυχία σε όλες τις Άμεσα Μελλοντικές μανούλες Και λίγο περισσότερη έγνοια στα κορίτσια σαν κι εμένα εδώ μέσα💪🏾🧿🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@cat12 και γω ειμαο 1000% οτι θα πετύχει με την 1η. Ετσι μου ηρθε στο μυαλο απο την αρχη. Αντε πλησιαζουν οι μερες. Ολα τελεια θα πανε!

@Mpourmpoulo αντε κοριτσι μ να κανεις και τον υπερηχο! Να δεις το σπορακι σου! Απολαυσε καθε στιγμή.

@annitakianna να εξαντλήσετε τα περιθωρια αφου σας παιρνει. Όταν η γυναικα δεν εχει καποιο θεμα ειναι πιο ευκολο. Που ξερεις μπορει σ αυτο το διαστημα να μεινεις και.απο μονη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου!! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον ♥️ σας διαβάζω κάθε μέρα 🥰 είχα το ραντεβού την Δευτέρα με την γιατρό στο embryolab!! Είδε τις εξετάσεις μας και εννοείται μας έγραψε ένα σωρό εξετάσεις πιο εξειδικευμένες!! Μιλήσαμε για το ενδεχόμενο τις εξωσωματικής αλλά δεν άφησε πολλά περιθώρια λέγοντας ότι υπάρχουν αρκετά πράγματα που μπορούμε να κάνουμε πριν φτάσουμε εκεί μιας και η ηλικία μου δεν μας πιέζει θα πρέπει να δοκιμάσουμε αλλά πράγματα! Μου έκανε και υπέρηχο και είπε ότι έχω άψογο εσωτερικό κόσμο 😁😁😁 και ότι πιστεύει ξεκάθαρα ότι ο λόγος που δεν έχουμε θετικό αποτέλεσμα είναι τα σκαμπανεβάσματα στο σπέρμα!! Πάνω κάτω αυτά μας είπε!! 

Ααα ωραία όποτε θα κάνετε τις εξετάσεις σας και ανάλογος βλέπετε πως θα συνεχίσετε αφού πιστεύει πως μπορείτε να αποφύγετε την εξωσωματική καντε τις απέριττες εξετάσεις και επλιζω να έρθει σύντομα κορίτσι μου 🥰

Είχε βελτιωθεί όμως το σπερμα από την τελευταία φορά όποτε ίσως μπορούν να κάνουν και κάτι ακόμα ώστε να το βελτιώσουν και άλλο για έχετε πιο στοχευμένες προσπάθειες ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου , εγώ μίλησα σήμερα με αυτόν που μ είχε κάνει την υπερηχοσαλπιγγογραφια στο γένεσις και μ είπε γ υστεροσκοπηση με μέθη, και βιοψία για ν δουν το Μικροβιωμα της μήτρας! Γνωρίζει καμία τι είναι αυτό;Για να είμαστε 100 % σίγουροι ότι δν υπάσχει κατι από τη μεριά μ!

Μου είπε 650 η κλινική και αλλά 200 το εργαστήριο για το μικροβιωμα! Εντωμεταξυ στον υπέρηχο δν φάνηκε κατι απλα επειδή χω αυτά τα καφέ σε κάποιους κύκλους πολλές μέρες πριν την περίοδο μου είπε πως μπορεί ν είναι είτε ανεπάρκεια προγεστερονης-ανεπάρκεια ωχρινικης φασης και σε αυτήν την περίπτωση παίρνω είτε προγεστερονη είτε ΟΒΙτρελ μ είπε!  είτε πολύποδας που δύσκολα γτ δν έχει φανεί κατι στους υπερήχους ,  είτε ενδομητρίδα κάποια φλεγμονή στο ενδομήτριο δλδ ! Το τελευταίο δν ξέρω τι είναι αλλά δν θ ήθελα ν το εχω! 
σκεφτομαι ν την κάνω στον επόμενο κύκλο αφού αδιαθετήσω γ ν εχω κ περιθώριο μέχρι το ραντεβού της εξωσωματικής ν προσπαθήσουμε μόνοι μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου , εγώ μίλησα σήμερα με αυτόν που μ είχε κάνει την υπερηχοσαλπιγγογραφια στο γένεσις και μ είπε γ υστεροσκοπηση με μέθη, και βιοψία για ν δουν το Μικροβιωμα της μήτρας! Γνωρίζει καμία τι είναι αυτό;Για να είμαστε 100 % σίγουροι ότι δν υπάσχει κατι από τη μεριά μ!

Μου είπε 650 η κλινική και αλλά 200 το εργαστήριο για το μικροβιωμα! Εντωμεταξυ στον υπέρηχο δν φάνηκε κατι απλα επειδή χω αυτά τα καφέ σε κάποιους κύκλους πολλές μέρες πριν την περίοδο μου είπε πως μπορεί ν είναι είτε ανεπάρκεια προγεστερονης-ανεπάρκεια ωχρινικης φασης και σε αυτήν την περίπτωση παίρνω είτε προγεστερονη είτε ΟΒΙτρελ μ είπε!  είτε πολύποδας που δύσκολα γτ δν έχει φανεί κατι στους υπερήχους ,  είτε ενδομητρίδα κάποια φλεγμονή στο ενδομήτριο δλδ ! Το τελευταίο δν ξέρω τι είναι αλλά δν θ ήθελα ν το εχω! 
σκεφτομαι ν την κάνω στον επόμενο κύκλο αφού αδιαθετήσω γ ν εχω κ περιθώριο μέχρι το ραντεβού της εξωσωματικής ν προσπαθήσουμε μόνοι μας! 

Στον ίδιο γιατρό είχα κάνει κ εγώ σαλπιγγογραφια και μου είχε προτείνει την υστεροσκοπηση με την βιοψία αυτήν. Στην ουσία, αν θυμάμαι καλά, μου είχε πει πως θα πάρει δείγμα ώστε να δούμε αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο το οποίο πχ δημιουργεί πολύποδα. Γιατί αν δεν πάρεις την κατάλληλη αντιβίωση, ακόμη και να αφαιρέσει τον πολύποδα, στο μέλλον θα ξανά βγει. Μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση και το θεωρώ πολύ καλό. Επίσης, λόγω του ότι είχα κάνει και μια μικρή έρευνα τότε, η τιμή αυτή ήταν η καλύτερη που είχα ακούσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Στον ίδιο γιατρό είχα κάνει κ εγώ σαλπιγγογραφια και μου είχε προτείνει την υστεροσκοπηση με την βιοψία αυτήν. Στην ουσία, αν θυμάμαι καλά, μου είχε πει πως θα πάρει δείγμα ώστε να δούμε αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο το οποίο πχ δημιουργεί πολύποδα. Γιατί αν δεν πάρεις την κατάλληλη αντιβίωση, ακόμη και να αφαιρέσει τον πολύποδα, στο μέλλον θα ξανά βγει. Μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση και το θεωρώ πολύ καλό. Επίσης, λόγω του ότι είχα κάνει και μια μικρή έρευνα τότε, η τιμή αυτή ήταν η καλύτερη που είχα ακούσει. 

Σε ποιον είχες πάει;; Εγώ στον Βασίλη Σ…φη
τελικά εσυ την έκανες την υστεροσκοπηση μ το μικροβιωμα; 
εγω δν έχω κάποιον πολύποδα τουλάχιστον ο υπέρηχος είναι καθαρός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Σε ποιον είχες πάει;; Εγώ στον Βασίλη Σ…φη
τελικά εσυ την έκανες την υστεροσκοπηση μ το μικροβιωμα; 
εγω δν έχω κάποιον πολύποδα τουλάχιστον ο υπέρηχος είναι καθαρός! 

Σε αυτόν κ εγώ. Είχα δει που την έκανες και ξέρω πως αυτος είναι υπεύθυνος υπερήχων εκεί. Δεν την έκανα γιατί έμεινα έγκυος τον μήνα που είχα κλείσει το ραντεβού. Εμένα είχε δει κάτι σαν πολύποδα στη σαλπιγγογραφια και γι αυτό μου είπε πως δεν προχωράμε σε τίποτα άλλο αν δεν το ελέγξουμε. Θεωρώ πάντως πως είναι πολύ καλό να γίνεται υστεροσκοπηση πριν προχωρήσεις σε οτιδήποτε άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Σε αυτόν κ εγώ. Είχα δει που την έκανες και ξέρω πως αυτος είναι υπεύθυνος υπερήχων εκεί. Δεν την έκανα γιατί έμεινα έγκυος τον μήνα που είχα κλείσει το ραντεβού. Εμένα είχε δει κάτι σαν πολύποδα στη σαλπιγγογραφια και γι αυτό μου είπε πως δεν προχωράμε σε τίποτα άλλο αν δεν το ελέγξουμε. Θεωρώ πάντως πως είναι πολύ καλό να γίνεται υστεροσκοπηση πριν προχωρήσεις σε οτιδήποτε άλλο. 

Πως σ φαίνεται σαν γιατρός; 
αχ μπράβο ρενα μου! Τι καλά ❤️❤️❤️

υστεροσκοπηση ν γίνει αλλά αυτό με το μικροβιωμα με άγχωσε η αλήθεια είναι! 
 

να αφήσω τον κύκλο τ Μαρτίου κ ν κάνω τον Απρίλιο υστεροσκοπηση η ν κάνω τώρα όταν θ μ ρθει περίοδος ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Πως σ φαίνεται σαν γιατρός; 
αχ μπράβο ρενα μου! Τι καλά ❤️❤️❤️

υστεροσκοπηση ν γίνει αλλά αυτό με το μικροβιωμα με άγχωσε η αλήθεια είναι! 
 

να αφήσω τον κύκλο τ Μαρτίου κ ν κάνω τον Απρίλιο υστεροσκοπηση η ν κάνω τώρα όταν θ μ ρθει περίοδος ; 

Ίσα ίσα, μην σε αγχώνει είναι καλό! Πολύ καλός μου φάνηκε και γενικά επειδή τον είχα ψάξει είχα ακούσει τα καλύτερα. Απλά εγώ δεν τα βρήκα και τόσο μαζί του. Παρόλα αυτά, αν χρειαζόμουν υποβοηθούμενη θα πήγαινα, το είχα αποφασίσει. Αν δε νιώθεις ότι σε αγχώνει, μπορείς να το κανεις κ τώρα (ελπίζω να μην χρειαστεί 🤞🏼). Πάντως εφόσον δεν έχεις ενδείξεις για πολύποδα, ίσως να μην είναι και κάτι που επείγει. Ο γιατρός τι γνώμη έχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου σε ποια εβδομάδα είσαι θυμησε μου; Δεν έπαιρνες καθόλου προγεστερονη πριν τα καφέ ; Σου είπε να τα κόψεις σταδιακά αλλά τελείως όλα;

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ ΄όλες για τις απαντήσεις σας. Θέλω να το πω, γιατί πραγματικά για εμένα είναι βοήθεια..

@MpourmpouloΕίμαι στην 7η εβδομάδα. Όχι δεν έπαιρνα προγεστερόνη πριν τα καφέ. Μου τη χορήγησε ο 1ος γυναικολόγος που είπε για την αποκόλληση την Κυριακή. Μόνο φυλικό και κανένα συμπλήρωμα ακόμα γιατί περιμένω να κάνω εξετάσεις. 

Μου είπε να κόψω πρώτα μια μέρα την πρωινή δόση, μετά πρωινή μεσημεριανή και να πάρω για δύο μέρες μόνο βραδινή και μετά να τα κόψω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση 🥰 η αλήθεια είναι ότι μπορεί να ακούγονται καλά τα νέα αλλά εγώ έχω κουραστεί!! Ξανά εξετάσεις ξανά βιταμίνες ξανά προσπάθειες για φυσική σύλληψη ξανά απογοήτευση! 2.5 χρόνια δεν τα καταφέραμε και ξέρω ότι ούτε τώρα θα συμβεί! Ήθελα απλά να πάω και να μου πει οκ πάμε να ετοιμάσουμε τα χαρτιά τις εξωσωματική πραγματικά! Τώρα το επόμενο 6μηνο σίγουρα δεν θα κάνουμε εξωσωματική και αν δεν γίνει σύλληψη θα θέλει να περιμένω ξανά για να ετοιμάσω τα χάριτα κτλ κτλ κτλ!! Δηλαδή καλό 2025 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση 🥰 η αλήθεια είναι ότι μπορεί να ακούγονται καλά τα νέα αλλά εγώ έχω κουραστεί!! Ξανά εξετάσεις ξανά βιταμίνες ξανά προσπάθειες για φυσική σύλληψη ξανά απογοήτευση! 2.5 χρόνια δεν τα καταφέραμε και ξέρω ότι ούτε τώρα θα συμβεί! Ήθελα απλά να πάω και να μου πει οκ πάμε να ετοιμάσουμε τα χαρτιά τις εξωσωματική πραγματικά! Τώρα το επόμενο 6μηνο σίγουρα δεν θα κάνουμε εξωσωματική και αν δεν γίνει σύλληψη θα θέλει να περιμένω ξανά για να ετοιμάσω τα χάριτα κτλ κτλ κτλ!! Δηλαδή καλό 2025 😔

Καλημέρα κορίτσι μου. Δεν ξεκινάς καθόλου καλά ομώς!!! Θετική σκέψη δε λέμε πάντα;;; Για πάρ' το λίγο αλλιώς σε παρακαλώ... Κι εμείς εδώ είμαστε να σου υψώνουμε το ηθικό όποτε πέφτει!!! Χαμογέλα και πάμε δυνατά για το σποράκι που θέλει να έρθει με φυσικό τρόπο!!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος άργησε πολύ να φανεί η δημοσιέυση σου. Πες μας αν θέλεις τα αποτελέσματα σου! Καλώς μας ήρθες...

Καλημέρα και καλο μήνα!!!! Δυστυχώς δεν βγήκε θετικη αλλά δεν μας παίρνει από κατω!! Μόνο που μου απαγόρεψα από δω και πέρα τα τεστ🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση 🥰 η αλήθεια είναι ότι μπορεί να ακούγονται καλά τα νέα αλλά εγώ έχω κουραστεί!! Ξανά εξετάσεις ξανά βιταμίνες ξανά προσπάθειες για φυσική σύλληψη ξανά απογοήτευση! 2.5 χρόνια δεν τα καταφέραμε και ξέρω ότι ούτε τώρα θα συμβεί! Ήθελα απλά να πάω και να μου πει οκ πάμε να ετοιμάσουμε τα χαρτιά τις εξωσωματική πραγματικά! Τώρα το επόμενο 6μηνο σίγουρα δεν θα κάνουμε εξωσωματική και αν δεν γίνει σύλληψη θα θέλει να περιμένω ξανά για να ετοιμάσω τα χάριτα κτλ κτλ κτλ!! Δηλαδή καλό 2025 😔

Κορίτσι σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Πίστεψε με!!! Κ γώ από τη μια θα θελα ν έχει βελτιωθεί το σπερμα κ ν καθυστερήσουμε την εξωσωματική κ ν πάμε με άλλες μεθόδους κι από την άλλη δν κερω αν έχω το φυσικό σθένος ν περιμένω κ άλλο!!!! 
Εμένα μ είπε για υστεροσκοπηση με μικροβιωμα και από τη μια θέλω ν την κάνω σε αυτόν τον κύκλο που θ κάνει κ ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα για ν μην καθυστερούμε άλλο και από την άλλη λέω μήπως αφήσω κ αυτόν τον μήνα και από την άλλη σκέφτομαι μήπως καθυστερω πολύ 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Βαλτά σε μια σειρά ζυγίσε τα και κρίνε τι είναι καλύτερο ν κανείς!!! Όλα για κάποιο λόγο γίνονται! Λογικά θ σε πάει σε άλλες μεθόδους όποτε που ξέρεις μπορεί ν ρθει με κάποια άλλη μέθοδο ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Ίσα ίσα, μην σε αγχώνει είναι καλό! Πολύ καλός μου φάνηκε και γενικά επειδή τον είχα ψάξει είχα ακούσει τα καλύτερα. Απλά εγώ δεν τα βρήκα και τόσο μαζί του. Παρόλα αυτά, αν χρειαζόμουν υποβοηθούμενη θα πήγαινα, το είχα αποφασίσει. Αν δε νιώθεις ότι σε αγχώνει, μπορείς να το κανεις κ τώρα (ελπίζω να μην χρειαστεί 🤞🏼). Πάντως εφόσον δεν έχεις ενδείξεις για πολύποδα, ίσως να μην είναι και κάτι που επείγει. Ο γιατρός τι γνώμη έχει;

Και γώ σκέφτομαι να πάω σε αυτόν κ γ εξωσωματική ! Η αλήθεια είναι πτι μ άρεσε πολύ και σαν άνθρωπος και σαν επιστήμονας! Και ακόμα και χθες που μιλούσαμε στο τηλ ασχολήθηκε και μου τα εξήγησε όλα όσα ήθελα! 
Αυτο που σκέφτομαι τώρα είναι μήπως άφηνα αυτόν τον κύκλο που δν θ λείπει κ ο άντρας μ σε ταξιδι και τον Απρίλιο που θ λείπει στις γόνιμες ν τη κάνω τότε την υστεροσκοπηση! Γιατί μ είπε πως αν θέλω ν κάνω κ το μικροβιωμα τότε θα πρέπει ν την κάνω στο δεύτερο μισό τ κύκλου δλδ μετά την ωορρηξια! 
εσενα τι τιμές σ είχε πει; Θυμάσαι; Δν ξέρω αν μέσα στα 650 είναι κ η δίκη του αμοιβή η όχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Και γώ σκέφτομαι να πάω σε αυτόν κ γ εξωσωματική ! Η αλήθεια είναι πτι μ άρεσε πολύ και σαν άνθρωπος και σαν επιστήμονας! Και ακόμα και χθες που μιλούσαμε στο τηλ ασχολήθηκε και μου τα εξήγησε όλα όσα ήθελα! 
Αυτο που σκέφτομαι τώρα είναι μήπως άφηνα αυτόν τον κύκλο που δν θ λείπει κ ο άντρας μ σε ταξιδι και τον Απρίλιο που θ λείπει στις γόνιμες ν τη κάνω τότε την υστεροσκοπηση! Γιατί μ είπε πως αν θέλω ν κάνω κ το μικροβιωμα τότε θα πρέπει ν την κάνω στο δεύτερο μισό τ κύκλου δλδ μετά την ωορρηξια! 
εσενα τι τιμές σ είχε πει; Θυμάσαι; Δν ξέρω αν μέσα στα 650 είναι κ η δίκη του αμοιβή η όχι 

Ακριβώς τόσα μου είχε πει κ μένα και κατά 99% είναι και αμοιβή και κλινική! Κοιτά αν είναι να λείπει ο άντρας σου, εννοείται να την κανεις στον κύκλο που θα λείπει. Γιατί και εγώ που θα την έκανα 6η-7η μέρα του κύκλου, μου είχε πει πως στον ίδιο κύκλο δεν θα κάνουμε προσπάθειες, αλλά στον επόμενο. Άρα είναι κρίμα νομίζω να χάσεις δυο κύκλους στην ουσία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοριτσια μια ερωτηση τελευταια περιοδο 28/1 εκανα 1η χοριακη 1 μερα πριν την αναμενομενη περιοδο στις 23/2 βγηκε 113 , ξανα εγινε χοριακη στις 26/02 ανεβηκε στο 348 και ο γιατρος μου ξανα εργαψε να κανω στις 01/03 και βγηκε 900 . η τιμες δειχνουν καλες?? περιμενω τις απαντησεις σας, ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakiannaκορίτσι μου και γω στη θεση σ θα ηθεοα να προχωρήσω αμεσα. Μιλα με τη γιατρο, συζητήσε της το. Και μαζεψε τα χαρτια, περνα επιτροπη να εισαο ετοιμη και αν παρόλα αυτα σ ερθει με αλλο τροπο χαριζεις τ φαρμακα. Η γιατρός εβγαλε ενα χρονο διαγραμμα. Αν εσενα δε σε καλύπτει να τ συζητήσεις μαζι της και να το συντομευετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@annitakiannaκορίτσι μου και γω στη θεση σ θα ηθεοα να προχωρήσω αμεσα. Μιλα με τη γιατρο, συζητήσε της το. Και μαζεψε τα χαρτια, περνα επιτροπη να εισαο ετοιμη και αν παρόλα αυτα σ ερθει με αλλο τροπο χαριζεις τ φαρμακα. Η γιατρός εβγαλε ενα χρονο διαγραμμα. Αν εσενα δε σε καλύπτει να τ συζητήσεις μαζι της και να το συντομευετε.

Έχει απόλυτο δίκιο η διωνη! Μάζεψε χαρτιά περνά επιτροπή κ ίσως έρθει μόνο τ το σποράκι! 
Ετσι κκ αλλιώς νομιζω από όταν περνάς επιτροπή έχεις και άλλο ένα εξάμηνο για ν χρησιμοποιήσεις τα φάρμακα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ακριβώς τόσα μου είχε πει κ μένα και κατά 99% είναι και αμοιβή και κλινική! Κοιτά αν είναι να λείπει ο άντρας σου, εννοείται να την κανεις στον κύκλο που θα λείπει. Γιατί και εγώ που θα την έκανα 6η-7η μέρα του κύκλου, μου είχε πει πως στον ίδιο κύκλο δεν θα κάνουμε προσπάθειες, αλλά στον επόμενο. Άρα είναι κρίμα νομίζω να χάσεις δυο κύκλους στην ουσία. 

Εσένα σ είχε πεις και για μικρόβιωμα; Υπήρχε κάποια ένδειξη σ σένα; Γιατί θ έκανες την υστεροσκοπηση; 
μ εγώ σκέφτομαι ν την κάνω άμεσα έτσι ώστε μέχρι την επιτροπή να έχω κ μήνες δικούς μ για προσπάθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση 🥰 η αλήθεια είναι ότι μπορεί να ακούγονται καλά τα νέα αλλά εγώ έχω κουραστεί!! Ξανά εξετάσεις ξανά βιταμίνες ξανά προσπάθειες για φυσική σύλληψη ξανά απογοήτευση! 2.5 χρόνια δεν τα καταφέραμε και ξέρω ότι ούτε τώρα θα συμβεί! Ήθελα απλά να πάω και να μου πει οκ πάμε να ετοιμάσουμε τα χαρτιά τις εξωσωματική πραγματικά! Τώρα το επόμενο 6μηνο σίγουρα δεν θα κάνουμε εξωσωματική και αν δεν γίνει σύλληψη θα θέλει να περιμένω ξανά για να ετοιμάσω τα χάριτα κτλ κτλ κτλ!! Δηλαδή καλό 2025 😔

Το καταλαβαίνω αυτό που λες και εγω στην θέση σου το ίδιο θα ένιωθα συμφωνώ με την diwni κανε αυτό που πρέπει να τα χαρτιά και βλέπεις μετά αν έρθει η φυσική σύλληψη καλώς αλλιώς να προσχωρήσεις άμεσα 

ο αντρας σου τι άποψη έχει ; Εκεινος τι σου λέει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Εσένα σ είχε πεις και για μικρόβιωμα; Υπήρχε κάποια ένδειξη σ σένα; Γιατί θ έκανες την υστεροσκοπηση; 
μ εγώ σκέφτομαι ν την κάνω άμεσα έτσι ώστε μέχρι την επιτροπή να έχω κ μήνες δικούς μ για προσπάθεια! 

Είχε δει στην σαλπιγγογραφια υπόνοια πολύποδα και γι αυτό. Συγκεκριμένα τον είχα ρωτήσει για σπερματέγχυση και μου είπε ότι με βάση την εικόνα μου, αν δεν κάνουμε υστεροσκοπηση δεν θα προχωρήσουμε σε κάτι άλλο. Και την βιοψία-μικροβιωμα την είχε πει προαιρετικά, αν θέλω γιατί έτσι θα σιγουρέψουμε την κατάσταση, καθώς οι πολύποδες δημιουργούνται από μικρόβια.  Εννοείται να την κανεις άμεσα, είτε αυτόν είτε τον επόμενο μήνα, ώστε να προχωρήσετε μετά! Πάντως από όσο ξέρω και υστεροσκοπηση βοηθάει μετά για φυσιολογική σύλληψη, ειδικά αν γίνει επεμβατική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Είχε δει στην σαλπιγγογραφια υπόνοια πολύποδα και γι αυτό. Συγκεκριμένα τον είχα ρωτήσει για σπερματέγχυση και μου είπε ότι με βάση την εικόνα μου, αν δεν κάνουμε υστεροσκοπηση δεν θα προχωρήσουμε σε κάτι άλλο. Και την βιοψία-μικροβιωμα την είχε πει προαιρετικά, αν θέλω γιατί έτσι θα σιγουρέψουμε την κατάσταση, καθώς οι πολύποδες δημιουργούνται από μικρόβια.  Εννοείται να την κανεις άμεσα, είτε αυτόν είτε τον επόμενο μήνα, ώστε να προχωρήσετε μετά! Πάντως από όσο ξέρω και υστεροσκοπηση βοηθάει μετά για φυσιολογική σύλληψη, ειδικά αν γίνει επεμβατική. 

Παρ όλα αυτά τον διέψευσες με τον καλύτερο τρόπο! Έμεινες φυσιολογικα!!! 
εγω άραγε χρειάζεται να το κάνω το μικροβιωμα; Ο υπέρηχος μ είναι καθαρός δν εχω τίποτα, είμαι μπερδεμένη γιατί δν ξέρω αν και αυτά θ πρέπει ν τα πειράζουμε χωρίς λόγο ! Κατάλαβες πως το λέω;  Ν μη χαλάσουν οι ισορροπίες εκει κάτω! Το μόνο που έχω είναι αυτά τα καφέ σε κάποιους κύκλους πολύ πολύ νωρίτερα από όταν είναι ν μ ρθει η περίοδος , γ αυτό κ μ είπε ν κάνω υστεροσκοπηση! Εντωμεταξυ δυο μήνες τώρα που πήγα για υπέρηχο ακριβώς γ αυτόν τον λόγο δν είχα καφέ! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ δλδ έλεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...