Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

🥰🥰🥰 σε λίγο  θα κάνουν έτσι και με το δικό σου τεστ🥰❤️

δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη!  
απο συμπτώματα δεν θα έλεγα ότι έχω κάτι το τρομερό! Απλά κουράζομαι πιο ευκολα και λαχανιάζω και ξεκίνησα να έχω ψιλό υπνηλία αλλά όχι τρομερή! Τώρα όσο για το στήθος με πονούσε μέχρι την 12η μέρα και μετά μια σταματούσε μια πονούσε , τώρα ας πούμε δεν με ποναει σχεδόν καθόλου! 

Θα κάνω και το σκ και από Δευτέρα που θα κάνω την 3η χοριακη θα τα σταματήσω! 😂

Αμα τα σταματήσεις εμένα εγώ θα γίνω πιθικας από ζαιρα ψαψαψα να δεις σαν εμένα τρέλανα με την κοιλιά τούρλα θα κάνεις τεστ χαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Marianna Kritikou είπε:

Γειά σας κορίτσια! Να σας πω κι εγώ τα δικά μου μήπως κάποια απι εμπειρία μου πει κι εμένα κάτι... Λοιπόν τον προηγούμενο μήνα στις 24 έκανα αποβολή. Με τιμή χοριακης 400. Είχα 8 μέρες σιμά..  Μετά από λίγες μέρες έκανα τεστ ωορηξιας.. στις 7 μου βγήκε θετικο για ωορηξια... εγώ ήρθα σε επαφή μια στις 6 Φεβρουαρίου και μια στις 14. Πριν 3 μέρες έκανα τεστ και βγήκε αχνο θετικο.. εχθές πήγα σε μικροβιολογο κι έκανα εξέταση και βγήκε η χοριακη 45. Σήμερα πάλι δεν κρατήθηκα και πήγα σε αλλο εργαστήριο και μου βγήκε 44. Κανονικά δεν έπρεπε να είναι πιο πάνω??? Εντωμεταξύ ούτε πονακια νιώθω όπως ένιωθα στις άλλες δύο μου εγκυμοσύνες που εξελίχθηκαν καλά..  Ούτε αιμα εμφυτευδης.. ούτε πρήξιμο στο στήθος.. τίποτα!! Η γιατρός μου είπε να περιμένω... Μια κουβέντα είναι... 😒🙄

Αρχικά συγχαρητήρια!! Από εργαστήριο σε εργαστήριο διαφέρουν οι τιμές. Κάνε σήμερα στο πρώτο να δεις πως πάει. Αν έχει αυξηθεί τουλάχιστον 60% όλα πάνε καλά!! Και θα πάνε καλά!! Επειδη κ γω είχα βιοχημική τον προηγούμενο μήνα κ έκανα άπειρες χοριακες διέφεραν οι τιμές στα εργαστήρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Marianna Kritikou είπε:

Γειά σας κορίτσια! Να σας πω κι εγώ τα δικά μου μήπως κάποια απι εμπειρία μου πει κι εμένα κάτι... Λοιπόν τον προηγούμενο μήνα στις 24 έκανα αποβολή. Με τιμή χοριακης 400. Είχα 8 μέρες σιμά..  Μετά από λίγες μέρες έκανα τεστ ωορηξιας.. στις 7 μου βγήκε θετικο για ωορηξια... εγώ ήρθα σε επαφή μια στις 6 Φεβρουαρίου και μια στις 14. Πριν 3 μέρες έκανα τεστ και βγήκε αχνο θετικο.. εχθές πήγα σε μικροβιολογο κι έκανα εξέταση και βγήκε η χοριακη 45. Σήμερα πάλι δεν κρατήθηκα και πήγα σε αλλο εργαστήριο και μου βγήκε 44. Κανονικά δεν έπρεπε να είναι πιο πάνω??? Εντωμεταξύ ούτε πονακια νιώθω όπως ένιωθα στις άλλες δύο μου εγκυμοσύνες που εξελίχθηκαν καλά..  Ούτε αιμα εμφυτευδης.. ούτε πρήξιμο στο στήθος.. τίποτα!! Η γιατρός μου είπε να περιμένω... Μια κουβέντα είναι... 😒🙄

Καλημέρα κορίτσι μου. Θα συμφωνήσω με την @annie!...Καλό θα ήταν να πηγαίνεις στο ίδιο εργαστήριο. Συνήθως μετά απο αποβολή ο οργανισμός χάνει λίγο τον μπούσουλα. Γι' αυτό και οι περισσότεροι γυναικολόγοι προτείνουν να αφήνουμε έναν κύκλο χωρίς προσπάθεια. Εύχομαι πραγματικά να σου πάνε όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κανετε ;; για πείτε από συμπτώματα τι να περιμένουμε εμείς που προοριζόμαστε στα κοντά για τεστακια;

Η αλήθεια εινσι πως δεν πρέπει να το σκεφτόμαστε και τεστ να κάνουμε την αναμενόμενη μέρα περιόδου ή στην καθυστέρηση,  αλλά ας έχουμε μια ιδέα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια τι κανετε ;; για πείτε από συμπτώματα τι να περιμένουμε εμείς που προοριζόμαστε στα κοντά για τεστακια;

Η αλήθεια εινσι πως δεν πρέπει να το σκεφτόμαστε και τεστ να κάνουμε την αναμενόμενη μέρα περιόδου ή στην καθυστέρηση,  αλλά ας έχουμε μια ιδέα 

Εγω κορίτσι μου μόνο καθυστέρηση είχα τίποτα άλλο! Ποτέ δε περιμένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγω κορίτσι μου μόνο καθυστέρηση είχα τίποτα άλλο! Ποτέ δε περιμένεις;

Θεωρητικά δεν την περιμένω 6 με 7 Μαρτίου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια τι κανετε ;; για πείτε από συμπτώματα τι να περιμένουμε εμείς που προοριζόμαστε στα κοντά για τεστακια;

Η αλήθεια εινσι πως δεν πρέπει να το σκεφτόμαστε και τεστ να κάνουμε την αναμενόμενη μέρα περιόδου ή στην καθυστέρηση,  αλλά ας έχουμε μια ιδέα 

Εγώ κορίτσι μου είχα διάφορα η αλήθεια είναι. Κατ' αρχάς είχα "αιματάκι" εμφύτευσης 1 βδομάδα περίπου μετά την ωορηξία. Μετά είχα ζαλάδα και κόπωση αλλά επειδή κόλλησα και covid δεν ξέρω να σου πω αν ήταν απο την εγκυμοσύνη ή απο τον ιό! Και είχα και ΠΟΛΎ πόνο στο στήθος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ κορίτσι μου είχα διάφορα η αλήθεια είναι. Κατ' αρχάς είχα "αιματάκι" εμφύτευσης 1 βδομάδα περίπου μετά την ωορηξία. Μετά είχα ζαλάδα και κόπωση αλλά επειδή κόλλησα και covid δεν ξέρω να σου πω αν ήταν απο την εγκυμοσύνη ή απο τον ιό! Και είχα και ΠΟΛΎ πόνο στο στήθος!!!

Δηλαδή μετά το αιματακι που λες πότε είχες θετικό τεστ ; για να καταλάβω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Δηλαδή μετά το αιματακι που λες πότε είχες θετικό τεστ ; για να καταλάβω 

Δεν έκανα τεστ. Στις 5 μέρες καθυστέρησης πήγα κατ' ευθείαν για χοριακή... Αλλά ήταν περίπου 12 μέρες μέτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Εγώ μετά από ένα παιδάκι και μια αποβολή έχω 4 μέρες καθυστέρηση. Στης 2 έκανα χοριακη και ήταν 260.. την Τρίτη θα ξανά κανω και ελπίζω να είναι όλα καλά. Έχω όμως αρκετά πονακια περιοδου που στην πρώτη μου εγκυμοσυνη δεν τα είχα και με αγχώνουν.😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Θεωρητικά δεν την περιμένω 6 με 7 Μαρτίου 

Κοντά είμαστε εμείς! Γύρω στη 1 τ μήνα ΔΕΝ την περιμένω εγώ!!! 
έχεις τίποτα από συμπτώματα εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Δηλαδή μετά το αιματακι που λες πότε είχες θετικό τεστ ; για να καταλάβω 

27.09 είχα αιματακι και το πρώτο πολύ αχνό τεστ στις 03.09Α πό συμπτώματα μόνο υγρά. 

Στη δε πρώτη εγκυμοσύνη είχα πόνους περιόδου, μια μέρα πριν πήγα να σκουπίσω τη μύτη μου και έτρεξε ελάχιστο αίμα. Πρώτο θετικό τεστ είχα την ημέρα που περίμενα . 2 μέρες πριν κατάλευκο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

27.09 είχα αιματακι και το πρώτο πολύ αχνό τεστ στις 03.09Α πό συμπτώματα μόνο υγρά. 

Στη δε πρώτη εγκυμοσύνη είχα πόνους περιόδου, μια μέρα πριν πήγα να σκουπίσω τη μύτη μου και έτρεξε ελάχιστο αίμα. Πρώτο θετικό τεστ είχα την ημέρα που περίμενα . 2 μέρες πριν κατάλευκο. 

Υγρά έχω κ γώ αλλά όχι πολλά! Κάποιες φορές νιώθω πως πάει ν μ ρθει περίοδος και πάω τουαλέτα και βλέπω υγρά! Και άλλες φορές που με πιάνει σαν κράμπες κ νιώθω κατι ν πέφτει είναι πιο παχύρευστο ασπρα αλλά όχι ποσότητα! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, και εγώ κάνει προσπάθεια σε 2 μέρες Θα κάνω την εξέταση της χοριακής. Αρκετή αγωνία και μάλλον δεν την αναγνωρίζω κιόλας. Όλα τα καλά για όλες. Πρώτη φορά γράφω στο forum 🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια τι κανετε ;; για πείτε από συμπτώματα τι να περιμένουμε εμείς που προοριζόμαστε στα κοντά για τεστακια;

Η αλήθεια εινσι πως δεν πρέπει να το σκεφτόμαστε και τεστ να κάνουμε την αναμενόμενη μέρα περιόδου ή στην καθυστέρηση,  αλλά ας έχουμε μια ιδέα 

Καλημέρα κορίτσια 

κανονικά δεν πρέπει να το σκεφτόμαστε αλλά όλες μας όμως ψάχνουμε αυτά τα σημάδια είναι η αλήθεια 😊

εγω σε αυτήν την εγκυμοσύνη είχα διάρροια είχα λιγες κραμπες στην κοιλιά υγρά, πόνο στο μέσω της πλάτης, ρίγος, νεύρα επισης ήμουν πιο ευαίσθητη που δεν είμαι κανονικά 😂

στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα ξανά ρίγος πόνο στην πλάτη νεύρα και μου μύρισε περίεργα το πιπερι όταν μαγείρευα δεν το ηθελα καθόλου

στην παλινδρόμηση είχα ξανά διάρροια ρίγος (Αύγουστο μήνα 😂) και μου έπεφτε η πίεση ζαλιζόμουν για λίγο, είχα ταχυκαρδίες  

το σήμα κατατεθέν μου είναι το ρίγος όπου το νιωθω σαν να ανεβάζω πυρετο  

αυτά έχω σημειώσει εγω σαν πρώιμα σημάδια σε εμένα πριν την καθυστέρηση 

Εύχομαι με το καλό να μας στείλεις τα ευχάριστα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:
στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

κανονικά δεν πρέπει να το σκεφτόμαστε αλλά όλες μας όμως ψάχνουμε αυτά τα σημάδια είναι η αλήθεια 😊

εγω σε αυτήν την εγκυμοσύνη είχα διάρροια είχα λιγες κραμπες στην κοιλιά υγρά, πόνο στο μέσω της πλάτης, ρίγος, νεύρα επισης ήμουν πιο ευαίσθητη που δεν είμαι κανονικά 😂

στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα ξανά ρίγος πόνο στην πλάτη νεύρα και μου μύρισε περίεργα το πιπερι όταν μαγείρευα δεν το ηθελα καθόλου

στην παλινδρόμηση είχα ξανά διάρροια ρίγος (Αύγουστο μήνα 😂) και μου έπεφτε η πίεση ζαλιζόμουν για λίγο, είχα ταχυκαρδίες  

το σήμα κατατεθέν μου είναι το ρίγος όπου το νιωθω σαν να ανεβάζω πυρετο  

αυτά έχω σημειώσει εγω σαν πρώιμα σημάδια σε εμένα πριν την καθυστέρηση 

Εύχομαι με το καλό να μας στείλεις τα ευχάριστα 😊

Καλημερααα!!! Το ρίγος το έχω κ γώ ξέχασα να το γραψω! Σε άκυρες στιγμές λες κ μ ρίχνουν κρύο νερό στη πλάτη! Και το είχα και στο προηγούμενο κύκλο που είχα βιοχημική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ρίγος το έχω κ εγώ, όχι πριν την καθυστέρηση ομως! Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα εξάψεις σε αυτήν πολύ ρίγος κρυώνω απίστευτα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ναι ιδανικά δεν πρέπει να σκεφτόμαστε συμφωνώ και γω σε αυτό προφανώς αλλά θα ήθελα να είμαι προετοιμασμενη σε περίπτωση που έρθει η εγκυμοσύνη . Λογικά θα πρέπει να ξεκινήσω άμεσα αγωγή αφού υπάρχει αυτή η μετάλλαξη για την θρομβοφιλία. Από την άλλη είμαι στη σκέψη να κλείσω ένα ραντεβού με αιματολογο για μια καλύτερη διάγνωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Υγρά έχω κ γώ αλλά όχι πολλά! Κάποιες φορές νιώθω πως πάει ν μ ρθει περίοδος και πάω τουαλέτα και βλέπω υγρά! Και άλλες φορές που με πιάνει σαν κράμπες κ νιώθω κατι ν πέφτει είναι πιο παχύρευστο ασπρα αλλά όχι ποσότητα! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Μην κοιτάς συμπτώματα.. όλα είναι διαφορετικα. Κάνε υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...

@Mpourmpoulo που χάθηκες εσύ σήμερα;;;

@Παρασκευαιδου είσαι η χαρά της ζωής... Ξεχειλίζεις απο θετική ενέργεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...

@Mpourmpoulo που χάθηκες εσύ σήμερα;;;

@Παρασκευαιδου είσαι η χαρά της ζωής... Ξεχειλίζεις απο θετική ενέργεια... 

έλα κοριτσάκι μου❤️ είχαν έρθει τα πεθερικά μου για σκ και γενικα καναμε βολτιτσες κτλ μιας και είχε καλές μέρες όποτε χάθηκα λίγο ! Αύριο πρωί πρωί θα πάω για χοριακη όποτε το μεσημερι θα έχω τα αποτελέσματα! Φυσικά έκανα και σήμερα τα τεστακια μου🤪🤪🤪 και δόξα το θεό φαινετε ότι πάει πολύ καλά🙏 ελπιζω να το δειξει και η χοριακη🙏 τα δυο τελευταία είναι τα σημερινά🙏 σήμερα ειμαι3η μέρα καθυστερησης!

IMG_7926.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!!Με μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη!!! Για όσες περιμένουν να έρθει σας το εύχομαι από την καρδιά μου!!! Εγώ κορίτσια μου είμαι μετά από εξωσωματική...και είχα διαρκώς πόνους περιόδου! Όμως μια μέρα πριν την αναμενόμενη μέρα χοριακής και περιόδου ξάπλωσα το μεσημέρι να κοιμηθώ κι ένιωθα ότι κάτι με ανακατεύει....εκεί παραξενεύτηκα κ το απόγευμα λέω στον άντρα μου εγώ θα κάνω τεστ κι ας μη μ' αφήνεις...αν βγει αρνητικό ξέρουμε ότι είναι με απογευματινά ούρα και δε θα απογοητευτούμε κ θα πάω το πρωί για τη χοριακή...και τελικά βγήκε θετικό το προηγούμενο απόγευμα...δεν το πίστευα, αλλά ηρέμησα παρά πολύ, γιατί είχα τόσο άγχος αν πέτυχε η εμβρυομεταφορά...

IMG_20240110_182415.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα

Σήμερα το πρωί είδα καφέ στο εσώρουχο. Πήγα τουαλέτα και συνεχίστηκε. Πολύ καφέ κ ένα μεγάλο κομμάτι. Αφού έβαλα σερβιέτα για να φύγω από το σπίτι. Πήρα το γιατρό και μου είπε να πάω αμέσως στο Ιασώ να μου κάνει έναν υπέρηχο. Μου είπε ότι έπαθα αποκόλληση. (Φαντάζομαι σάκου, αφού πλακούντας νομίζω δεν έχει δημιουργηθεί ακόμη. Είμαι 6η εβδομάδα και 4 ημερών). Μου είπε πως είναι αισιόδοξος κι ότι έχω 25% πιθανότητα να αποβάλλω και 75% να πάνε τα πράγματα καλά. Αλλά φοβάμαι τόσο πολύ κορίτσια.. Άκουσα πάλι την καρδιά του και μου είπε πως έχει μεγαλώσει. Από 6 mm σε τρεις μέρες από τον τελευταίο υπέρηχο έχει πάει 10mm. 

Μου είπε ξεκούραση 10 μέρες, αν και ξάπλα να είμαι μπορεί να συμβεί, και μου έδωσε utrogestan των 200 για 10 μέρες, 3 φορές τη μέρα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Apostolia88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα

Σήμερα το πρωί είδα καφέ στο εσώρουχο. Πήγα τουαλέτα και συνεχίστηκε. Πολύ καφέ κ ένα μεγάλο κομμάτι. Αφού έβαλα σερβιέτα για να φύγω από το σπίτι. Πήρα το γιατρό και μου είπε να πάω αμέσως στο Ιασώ να μου κάνει έναν υπέρηχο. Μου είπε ότι έπαθα αποκόλληση. (Φαντάζομαι σάκου, αφού πλακούντας νομίζω δεν έχει δημιουργηθεί ακόμη. Είμαι 6η εβδομάδα και 4 ημερών). Μου είπε πως είναι αισιόδοξος κι ότι έχω 25% πιθανότητα να αποβάλλω και 75% να πάνε τα πράγματα καλά. Αλλά φοβάμαι τόσο πολύ κορίτσια.. Άκουσα πάλι την καρδιά του και μου είπε πως έχει μεγαλώσει. Από 6 mm σε τρεις μέρες από τον τελευταίο υπέρηχο έχει πάει 10mm. 

Μου είπε ξεκούραση 10 μέρες, αν και ξάπλα να είμαι μπορεί να συμβεί, και μου έδωσε utrogestan των 200 για 10 μέρες, 3 φορές τη μέρα.

 

Κουράγιο κορίτσι μου! Κάτσε ξαπλωμένη όσο μπορείς, πάρε άδεια από τη δουλειά σου και θετική σκέψη 🤞🤞🤞 Αν είναι καλό το σπορακι θα μείνει! Αν χτυπά ξύλο έχει κάποιο θέμα, ο οργανισμός σου θα κάνει αυτό που πρέπει. Όποτε για εσένα θα είναι θετικό ότι και να συμβεί. Η σκέψη μας θα είναι μαζί σου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...