Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Όχι μέχρι στιγμής δεν έχει τύχει να τον ταίσω γτ βγαίνουμε αφού θηλάσω! Ούτε αλλαγή πάνας! Αγχώνομαι λίγο αλλά θα γίνει και αυτό!
    • Οχι δεν την έχω δοκιμάσει εκεί στον γάμο θα την χρησιμοποιούσα πρώτη φορά δεν ξέρω αν είναι βολική παντως με σεντονάκι κουβεντούλα δεν έχω βολευτεί 
    • Κι εμένα το Ι - Μέλανι μου φαίνεται σωστότερο, γιατί πάντοτε υπερτερεί η απλούστερη ορθογραφία στα ελληνικά.  Αν το γράψεις με η, παραπέμπεις στο Μελάνη (δεν το γνωρίζω ως όνομα), αυτόματα αλλάζεις το όνομα της μικρής, γιατί όπως λες κι εσύ και όπως ειπώθηκε, άλλη σημασία έχει το Μελάνη και άλλη το Μελπομένη. Παρεμπιπτόντως το θηλυκό του αρχαίου μέλας είναι μέλαινα. Μάλλον απλουστευμένο το χρησιμοποιούν οι Κύπριοι.  Κι εγώ πάντως Μένη ή Μέλπα ξέρω ως υποκοριστικό της Μελπομένης. Πολύ μελωδικό όνομα. Να την χαίρεστε!
    • Εμ γι' αυτό μου χτύπαγε η καμπάνα εμένα με τη συζήτηση που είχαμε σε προσωπικό επίπεδο. Αλλά, μην ξεχνάς πως κι εμένα η εγκυμοσύνη μου, με βρήκε σε περίοδο ανεργίας και μέχρι στιγμής μια χαρά έχω καταφέρει να τα βολέψω. Από πέρυσι το Δεκέμβριο περνάω την ΠΙΟ ευτυχισμένη περίοδο της ζωής μου!!! Υ.γ. η φωτογραφία είναι από την Κυριακή που μας πέρασε και γίναμε ενός μηνός!!!
    • Κορίτσια μου σας ευχαριστω για τις συμβουλές σας! Η ψυχολογία μου σε αυτό το θέμα μια είναι ανεβασμένη, μια στα τάρταρα..είναι που θέλω να του προσφέρω ότι καλύτερο μπορούμε , είναι ότι ειμι και αιγοκερως και θέλω να τα έχω όλα υπό έλεγχο 😂 θα προσπαθήσω να ηρεμήσω και να το πάμε βήμα βήμα! Τα ίδια μου λέει και ο σύντροφος! Βγηκαν και οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας και είμαι καθαρή από τις μεταλλάξεις! Ουφ! Έφυγε αυτό🤞🧿❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...