Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά πολύ ολες!!! 
 

μακαρι να πάνε όλα καλά μέχρι το τελος!!!

Ναι το hometest είναι πολύ θετικό το άλλο είναι καπως αχνό δε ξέρω ισως από το άγχος μ το άφησα λίγη ώρα μέσα στο δειγμα!!!

Πραγματικά είμαστε ίδια περίπτωση!!!!!  Μακάρι να πάνε όλα καλά 

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου σου στέλνω μια αγκαλιά και όταν μπορέσεις στείλε μας να μας πει τι σου είπε ο γιατρός 

τα home test θέλει μεγαλούτσικη χοριακη για να κοκκινίσουν έτσι τουλάχιστον στα δικά μου όταν ήταν έτσι κόκκινο ήταν 413 για να δούμε η δίκη σου ποσο θα είναι😊.. πάντως  μου φαίνεται πιο σκούρο από το δικού μου το δικό σου 

τι ωραιότερο δώρο του Αγίου βαλεντινου ήρθε σήμερα για εσας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου σου στέλνω μια αγκαλιά και όταν μπορέσεις στείλε μας να μας πει τι σου είπε ο γιατρός 

τα home test θέλει μεγαλούτσικη χοριακη για να κοκκινίσουν έτσι τουλάχιστον στα δικά μου όταν ήταν έτσι κόκκινο ήταν 413 για να δούμε η δίκη σου ποσο θα είναι😊.. πάντως  μου φαίνεται πιο σκούρο από το δικού μου το δικό σου 

τι ωραιότερο δώρο του Αγίου βαλεντινου ήρθε σήμερα για εσας 🥰

Στην πρώτη εγκυμοσύνη ήταν πάλι έτσι ισως κ λίγο πιο σκούρο κ η χοριακη μου βγήκε 740 για να δούμε αύριο ποσό θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια έκανα κ βγήκε θετικό!!!!

θα τρελαθώ δε το πιστεύω ακόμη 

θα με πάρει η γιατρος πίσω γιατί τώρα εξετάζει 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό ένα υγιές μωράκι! 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

AE010591-C8CE-493F-834D-D39FF89CFB86.jpeg

Πιο θετικό πεθαίνεις!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Καλούς διπλασιασμους, μια τελειομηνη και εύκολη εγκυμοσύνη και ένα γερό και τυχερό παιδάκι!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό ένα υγιές μωράκι! 💕 

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Πιο θετικό πεθαίνεις!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Καλούς διπλασιασμους, μια τελειομηνη και εύκολη εγκυμοσύνη και ένα γερό και τυχερό παιδάκι!!❤️

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια 

ειμαι σε σοκ ακόμη δε το πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

AE010591-C8CE-493F-834D-D39FF89CFB86.jpeg

Ουαουυυυυυυυυυυυ❤️❤️❤️❤️ γιουπιιιιιι❤️❤️❤️❤️ συγχαρητηριαααααα❤️❤️❤️ είσαι εγκυουλαααααααααααααα❤️💝❤️💝❤️ αύριο η χοριακουλα σου θα είναι μεγαληηηηηη❤️ το πιο ομορφο δώρο Αγίου βαλεντινου🤰💝 

ακουωωωω συμπτωματαααααα🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ουαουυυυυυυυυυυυ❤️❤️❤️❤️ γιουπιιιιιι❤️❤️❤️❤️ συγχαρητηριαααααα❤️❤️❤️ είσαι εγκυουλαααααααααααααα❤️💝❤️💝❤️ αύριο η χοριακουλα σου θα είναι μεγαληηηηηη❤️ το πιο ομορφο δώρο Αγίου βαλεντινου🤰💝 

ακουωωωω συμπτωματαααααα🥰

σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Σύντομα κ εσυ κ εύχομαι αυτό π νιωθεις να είναι ένα μωράκι!!!! ❤️❤️❤️
 

ΤΙΠΟΤΑ απολύτως 😅😂 εκτός από καθυστέρηση μόνο πονακια περιόδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Στην πρώτη εγκυμοσύνη ήταν πάλι έτσι ισως κ λίγο πιο σκούρο κ η χοριακη μου βγήκε 740 για να δούμε αύριο ποσό θα είναι 

Για αυτό πιστεύω ότι θα είναι πάνω από 500 για να δούμε 

Θα περιμένουμε νέα από την χοριακη σου και καλούς διπλασιασμούς να έχεις 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Σύντομα κ εσυ κ εύχομαι αυτό π νιωθεις να είναι ένα μωράκι!!!! ❤️❤️❤️
 

ΤΙΠΟΤΑ απολύτως 😅😂 εκτός από καθυστέρηση μόνο πονακια περιόδου 

Χαχαχα τα ίδια σύμπτωμα με την πρώτη σου εγκυμοσύνη δηλαδή 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123Υπέροχη κόκκινη γραμμή!!! Με το καλό οι διπλασιασμοί της χοριακής σου και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες κορίτσια μου!!! Τα δικά μου νεάκια... Έκανα εχθές την αυχενική και το PAPP-A... Η αυχενική και όλες οι μετρήσεις του μωρού ήταν καλές... Τα είδα όλα... Είναι το πιο όμορφο πράσινο φασόλι που έχω δει ποτέ... Περιμένω τ' αποτελέσματα απο το PAPP-A  την Παρασκευή. Μου αύξησε το σίδηρο και μου ξεκίνησε και ασβέστιο και D3... Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα με ξανά δει στις 19 Μαρτίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα!!

Και γω με ΣΠΩ....το έλεγε ο δερματολόγος μου από τα 16 αλλά μόλις στα 25 διαγνώστηκα, αφού είχα αλλάξει 4 γιατρούς. Δεν είναι ότι δεν κάνεις πάντα ωορρηξία απλά σε κάποιους κύκλους μπορεί να μην κάνεις. Εμένα επειδή ήταν πολύ άστατοι οι κύκλοι πάντα μέχρι που γέννησα το πρώτο μου παιδί, μου είχε πει σαν μπούσουλα ότι αν κάνω πάνω από 45 κύκλο δεν έχω κάνει σίγουρα ωορρηξία. 

Αλλά το παρακολουθούσαμε με υπερήχους όταν έκανα 2-3 μεγάλους κύκλους για να βλέπει τι γίνεται. 

Καλό θα ήταν να μιλήσεις με ενδοκρινολόγο για καμπύλη ζαχάρου, γιατί προσωπικά εμένα μου επηρεάζουν την αντίσταση στην ινσουλίνη, ειδικά μόλις μείνω έγκυος, και μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος ότι σχετίζονται. 

 Σ ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι μου! Ναι, η αλήθεια είναι ότι μου τα είχατε πει εσείς για καμπύλη ζαχάρου και ινσουλίνης αλλά μεσα σ' όλα που είχα να τη ρωτήσω, αυτό μου διέφυγε τελέιως! Θα ζητήσω αυτές τις εξετάσεις απ την ενδοκρινολόγο μου 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Happy Valentine’s Day ❤️🎁💝

κοριτσια μου εγώ χθες μίλησα με τον γιατρό μου γτ μου είχε πει ότι αν πονέσει η κοιλιά μου να τον ενημερωσω! Όταν σηκώνομαι και όταν καθομαι πονάω δεξια και αριστερα στις ωοθήκες αλλά και όταν πατάω την κοιλιά μου δεξια και αριστερα και 2:30 η ωρα θα πάω στο κεντρο να με δει ο γιατρός που μου έκανε την σπερματεγχυνση μήπως έχω κάνει υπερδιέγερση! Ελπιζω να πανε όλα καλά και αν έχω κάνει υπερδιέγερση να είναι ηπια μην έχω τρεχάματα σε νοσοκομεία😩

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μόλις γυρησα κοριτσια μου! Ευτυχως δεν έχω κάνει  υπερδιεγερση προς το παρών  απλά η μια ωοθηκη είναι λίγο διογκωμένη! Αν μέχρι την Δευτέρα πονάω ακόμη θα πάω πάλι Δευτέρα να με δει! Μου κανανε και μια γενική αίματος προληπτικά και αύριο θα με πάρουν για τα αποτελέσματα! 

Ευτυχώς τα νέα είναι καλά κορ΄τισι μου, μακάρι να υποχωρήσουν οι πόνοι και το φούσκωμα! Με το καλό τ αποτελέσματά σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια έκανα κ βγήκε θετικό!!!!

θα τρελαθώ δε το πιστεύω ακόμη 

θα με πάρει η γιατρος πίσω γιατί τώρα εξετάζει 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

AE010591-C8CE-493F-834D-D39FF89CFB86.jpeg

Κορίτσι μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!! Καλά αυτός ο μήνας πάει τρένο μέχρι στιγμής!! έτσι να μας δίνει κι εμάς που περιμένουμε ελπίδες 🤞🐣

Με το καλό κι η χοριακή σου αύριο, περιμένουμε νέα σου!! Καλή και τελειόμηνη κύηση σου εύχομαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες κορίτσια μου!!! Τα δικά μου νεάκια... Έκανα εχθές την αυχενική και το PAPP-A... Η αυχενική και όλες οι μετρήσεις του μωρού ήταν καλές... Τα είδα όλα... Είναι το πιο όμορφο πράσινο φασόλι που έχω δει ποτέ... Περιμένω τ' αποτελέσματα απο το PAPP-A  την Παρασκευή. Μου αύξησε το σίδηρο και μου ξεκίνησε και ασβέστιο και D3... Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα με ξανά δει στις 19 Μαρτίου. 

Πολύ καλά νέα κορίτσι!! Όταν λες τα είδες όλα, τί εννοείς; ήταν επ΄ωδυνη εξέταση; 

όλα καλά να πάνε, να μεγαλώνει κι ν ανθίζει το σποράκι σου ❤️🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που λέτε κορίτσια, 16η μέρα του κύκλου σήμερα κι έχω κι εγώ για δωράκι Αγ. Βαλεντίνου θετικό τεστάκι... ωορρηξίας όμως😅😉 Α ρε @Παρασκευαιδου είσαι προφήτισσα!! Είχες πει 14 Φεβρουαρίου κι έπεσες μέσα!❤️

image.thumb.jpeg.2a201fe01447c96ddc386fc5780681dd.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Που λέτε κορίτσια, 16η μέρα του κύκλου σήμερα κι έχω κι εγώ για δωράκι Αγ. Βαλεντίνου θετικό τεστάκι... ωορρηξίας όμως😅😉 Α ρε @Παρασκευαιδου είσαι προφήτισσα!! Είχες πει 14 Φεβρουαρίου κι έπεσες μέσα!❤️

image.thumb.jpeg.2a201fe01447c96ddc386fc5780681dd.jpeg

Καλή επιτυχία 🙏♥️♥️♥️♥️ τέλεια ημέρα για baby dancing 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες κορίτσια μου!!! Τα δικά μου νεάκια... Έκανα εχθές την αυχενική και το PAPP-A... Η αυχενική και όλες οι μετρήσεις του μωρού ήταν καλές... Τα είδα όλα... Είναι το πιο όμορφο πράσινο φασόλι που έχω δει ποτέ... Περιμένω τ' αποτελέσματα απο το PAPP-A  την Παρασκευή. Μου αύξησε το σίδηρο και μου ξεκίνησε και ασβέστιο και D3... Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα με ξανά δει στις 19 Μαρτίου. 

Μπράβο με το καλό να έρθει το μωρακι σας 🤰🍼 ποτε σου έδωσε ΠΗΤ ; 

εγω αύριο θα πάω να την κάνω την αυχενική 

σας είπε φύλο ; ; 🩷🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Που λέτε κορίτσια, 16η μέρα του κύκλου σήμερα κι έχω κι εγώ για δωράκι Αγ. Βαλεντίνου θετικό τεστάκι... ωορρηξίας όμως😅😉 Α ρε @Παρασκευαιδου είσαι προφήτισσα!! Είχες πει 14 Φεβρουαρίου κι έπεσες μέσα!❤️

image.thumb.jpeg.2a201fe01447c96ddc386fc5780681dd.jpeg

Ωωω φουλ το τεστ άντε τώρα άρχισε love zone ένα σερί 3 μερες τουλάχιστον 

 συνέχισε τα τεστ ωορρηξιας να δεις πως θα παει η γραμμή τις επόμενες μερες 

καλη επιτυχία 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ.το 3ήμερο του Έρωτα...love is in the air και έτσι!!!!!! ❤️❤️❤️ 

@Mpourmpouloπροσωπικά πιστεύω ότι σε 5 μέρες το πολύ θα έχουμε ευχάριστα....

@Raf123παρεούλα θα είμαστε...παράλληλα περπατάμε παράλληλα....5 μερούλες διαφορά έχουμε!

Ρε κορίτσια για πείτε να κάνω άλλη μια χοριακή σήμερα ή δεν χρειάζεται;;;; Ραντεβού για υπέρηχο έχω την άλλη Πέμπτη που σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου θα είμαι στην 6 εβδομάδα. 

Μίλησα και με ενδοκρινολόγο, περιμένω τηλέφωνο για να μου πουν πότε έχω ραντεβού και τι εξετάσεις θα κάνω για αρχή. Την διατροφή μου όμως εγώ την έχω ξεκινήσει προληπτικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

@Θέτις Κ.το 3ήμερο του Έρωτα...love is in the air και έτσι!!!!!! ❤️❤️❤️ 

@Mpourmpouloπροσωπικά πιστεύω ότι σε 5 μέρες το πολύ θα έχουμε ευχάριστα....

@Raf123παρεούλα θα είμαστε...παράλληλα περπατάμε παράλληλα....5 μερούλες διαφορά έχουμε!

Ρε κορίτσια για πείτε να κάνω άλλη μια χοριακή σήμερα ή δεν χρειάζεται;;;; Ραντεβού για υπέρηχο έχω την άλλη Πέμπτη που σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου θα είμαι στην 6 εβδομάδα. 

Μίλησα και με ενδοκρινολόγο, περιμένω τηλέφωνο για να μου πουν πότε έχω ραντεβού και τι εξετάσεις θα κάνω για αρχή. Την διατροφή μου όμως εγώ την έχω ξεκινήσει προληπτικά. 

Εγω να πω την αλήθεια έκανα μόνο δυο χοριακες γιατί με προκαλούν πολύ άγχος για κάποιο λόγο 

η αύξηση σου ήταν πολύ καλή πιστεύω δεν χρειάζεται 

βεβαια αν εσενα σε κάνουν να νιώθεις καλύτερα μέχρι να πας στον γιατρό κανε άλλη μια 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditakiκαι γω θα συμφωνησω οτι δ χρειαζεται αλλη. Βημα βημα και ολα καλα θα πανε. Θα πας για τον υπερηχο την αλλη βδομαδα.

@Mpourmpoulo μια βδομαδα πριν την εκανες? 

@annitakianna αν κ απαντω λιγο καθυστερημενα. Και γω στη θεση σ θα πήγαινα για εξωσωματικη. Οπως και αυτο ημουν ετοιμη να κανω αρκετα χρονια πριν οταν ημουν πανω κατω στα ιδια με σενα. Κλεισε ραντεβού για επιτροπή, μαζεψε τ χαρτια π χρειάζονται, ταυτόχρονα κανε κ τις επαφες σου και οτι ειναι να γινει θα γινει. Οι πιθανότητες με εξωσωματικη ειναι με το μέρος σου.

Κορίτσια παντως για βιταμινες κτλ π λεμε ανα διαστηματα. Εγω στην 1η μ εγκυμοσυνη, 4 μηνσς πριν μεινω εγκυος ειχα ξεκινησει τις pregnacare conception. Ήθελα να παω με τια καλυτερες δυνατες συνθηκες. Εμεινα εγκυος τελικα απο μονη μου. Τωρα μετα την αποξεση τ Αυγούστου ο κυκλος μ λιγο απορρυθμιστηκε. Τ ενα μηνα μ ερχοταν στις 23 μερες μετα στις 31 μετα στις 22 μετα παλι στις 30. Ξεκινησα παλι τις ιδιες βιταμινες τωρα εχει ρνα τριμηνο και ο κυκλος π εχει 2 μήνες π σταθεροποιηθηκε. 14η μερα εντονο τεστ ωορηξιας, στις 28 μερες περιοδο. Δεν ξερω αν βοήθησαν αλλα σας τ αναφερω σαν γεγονός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...