Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Εγώ να ρωτήσω,  @Kate1992νωρίς δεν είναι 11η 12η μέρα από την ωορρηξία να δείξει το τεστ ;

Είναι και δν είναι! Υπάρχουν κοπέλες π τους έχει δείξει ! Υπάρχουν κ άλλες που δείχνει μετά τη καθυστέρηση! 
Στη @Mpourmpouloμας έδειξε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια μου!!! Αφού απο τότε που ξεκίνησα το ασβέστιο, ξεκίνησαν και οι εμετοί... μίλησα με το γιατρό μου και το κόβουμε για κανά 2 βδομάδες. Αν σταματήσουν καλώς αλλίως το ξανά ξεκινάμε και κάνω υπομονή! Το μόνο σίγουρο είναι ότι πάνε ΌΛΑ καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου!!! Αφού απο τότε που ξεκίνησα το ασβέστιο, ξεκίνησαν και οι εμετοί... μίλησα με το γιατρό μου και το κόβουμε για κανά 2 βδομάδες. Αν σταματήσουν καλώς αλλίως το ξανά ξεκινάμε και κάνω υπομονή! Το μόνο σίγουρο είναι ότι πάνε ΌΛΑ καλα!!!

Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

14+4

Ε ναι δεν θα έπρεπε να έχεις εμετούς. Αχ κουράγιο! Αν κι εγώ 12η με 14η έκανα κάποιους εμετούς από όλη την εγκυμοσύνη αλλά όχι καθημερινά (συγκεκριμένα 3 σε αυτό το διάστημα). Ότι και να ναι ελπίζω να σου περάσει σύντομα! Φιλάκια στην κοιλίτσα 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Ε ναι δεν θα έπρεπε να έχεις εμετούς. Αχ κουράγιο! Αν κι εγώ 12η με 14η έκανα κάποιους εμετούς από όλη την εγκυμοσύνη αλλά όχι καθημερινά (συγκεκριμένα 3 σε αυτό το διάστημα). Ότι και να ναι ελπίζω να σου περάσει σύντομα! Φιλάκια στην κοιλίτσα 😘😘

Μα το περίεργο είναι ότι κάνω πιο πολλούς τώρα που ξεκίνησα το ασβέστιο παρά το πρώτο 3μηνο... 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, να έχουμε μια όμορφη Τετάρτη. Διαβάζω τις εμπειρίες σας σχετικά με την αιμορραγία λίγο πριν κάνετε τεστάκια και διαπιστώσετε εγκυμοσύνη και με έχετε βάλει σε σκέψεις. Αυτό τον μήνα ήρθε κανονικά η περίοδος μου την 27η μέρα. Κράτησε 2 μέρες, όπως γίνεται τον τελευταίο καιρό, και από τότε μέχρι και σήμερα έχω πονάκια χαμηλά μπροστά (χωρίς υγρά και χωρίς καφέ). Βέβαια πριν έρθει το αίμα είχα κάνει τεστ και ήταν κατάλευκο. Την Παρασκευή έχω σαλπιγγογραφία και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστάκι πριν. Τι λεέτε???? Πάαααααλι ονειροπολώ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Μα το περίεργο είναι ότι κάνω πιο πολλούς τώρα που ξεκίνησα το ασβέστιο παρά το πρώτο 3μηνο... 🥰

Έχεις χαμηλό ασβέστιο;;; Αν το χρειάζεσαι μήπως σου δώσει άλλο σκεύασμα. 

Καλή μέρα είπα...δεν είπα!!!

Εγώ κουτουλάω από την νύστα όλη μέρα αυτή την εβδομάδα!!!!

Με το ζόρι μένω ξύπνια για να μαγειρέψω να βάλω κανά πλυντήριο, να πάω δραστηριότητες τα παιδιά κλπ...Νυσταααααζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

Έχεις χαμηλό ασβέστιο;;; Αν το χρειάζεσαι μήπως σου δώσει άλλο σκεύασμα. 

Καλή μέρα είπα...δεν είπα!!!

Εγώ κουτουλάω από την νύστα όλη μέρα αυτή την εβδομάδα!!!!

Με το ζόρι μένω ξύπνια για να μαγειρέψω να βάλω κανά πλυντήριο, να πάω δραστηριότητες τα παιδιά κλπ...Νυσταααααζω!

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου!!! Προληπτικά νομίζω το ξεκινήσαμε... Θα δούμε στις επόμενες εξετάσεις αν το χρειάζομαι...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου!!! Προληπτικά νομίζω το ξεκινήσαμε... Θα δούμε στις επόμενες εξετάσεις αν το χρειάζομαι...  

λίγο νωρις δεν είναι να σε ξεκινησε; Συνήθως το δίνουν στο 3ο τρίμηνο το ασβέστιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Έχεις χαμηλό ασβέστιο;;; Αν το χρειάζεσαι μήπως σου δώσει άλλο σκεύασμα. 

Καλή μέρα είπα...δεν είπα!!!

Εγώ κουτουλάω από την νύστα όλη μέρα αυτή την εβδομάδα!!!!

Με το ζόρι μένω ξύπνια για να μαγειρέψω να βάλω κανά πλυντήριο, να πάω δραστηριότητες τα παιδιά κλπ...Νυσταααααζω!

Κ εγώ νυστάζω απίστευτα αλλά από χθες με πονάει το στομάχι μου κ δε μπορώ να φάω τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Χαχαχχα πολύ μου άρεσε αυτό με τα αυγουλάκια καβατζα 😂

Μακάρι να έρθει....λοιπόν εμείς προσπαθούμε 9 χρόνια....ναι καλά άκουσες!! Αρκετά εεε;; Είχα μια εγκυμοσύνη πριν 3 χρόνια αλλά δυστυχώς δεν πήγε καλά! 😢😢

Τώρα άρχισαμε να ψαχνωμαατε πάλι!! 

Βέβαια να σου πω ότι έχω δύο κορακλες (18 και 19 χρονών) 

Είναι ο δεύτερος σύζυγος!! Αλλά όσο περνάνε τα χρόνια νιώθω λες κ απομακρύνεται το όνειρο!! 

Να τις χαίρεσαι τις κοράκλες σου κορίτσι μου ❤️ εγώ θα ξαναρωτήσω ωστόσο - ο σύζυγός σου έχει κάνει εξετάσεις; Διότι εσύ, ναι μεν έχεις ΣΠΩ, άλλα είχες άλλες 2 τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μία πριν 3 χρόνια που λες και οι εξετάσεις σου φαίνονται εντός φυσιολογικών τιμών. Δε ξέρω τι ηλικία έχετε, αλλά μήπως θα ήταν χρήσιμο να κάνει κι ο ίδιος κάποιες εξετάσεις μιας και προσπαθείτε αρκετό καιρό; Εύχομαι να τα καταφέρετε αφού το επιθυμείτε τόσο πολύ, κι είμαι σίγουρη ότι θα ρθει 🙏

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, να έχουμε μια όμορφη Τετάρτη. Διαβάζω τις εμπειρίες σας σχετικά με την αιμορραγία λίγο πριν κάνετε τεστάκια και διαπιστώσετε εγκυμοσύνη και με έχετε βάλει σε σκέψεις. Αυτό τον μήνα ήρθε κανονικά η περίοδος μου την 27η μέρα. Κράτησε 2 μέρες, όπως γίνεται τον τελευταίο καιρό, και από τότε μέχρι και σήμερα έχω πονάκια χαμηλά μπροστά (χωρίς υγρά και χωρίς καφέ). Βέβαια πριν έρθει το αίμα είχα κάνει τεστ και ήταν κατάλευκο. Την Παρασκευή έχω σαλπιγγογραφία και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστάκι πριν. Τι λεέτε???? Πάαααααλι ονειροπολώ?????

Εγώ θα έκανα 1 τεστάκι προληπτικά μιας κι έχεις τη σαλπιγγογραφία, να είσαι σίγουρη τουλάχιστον μιας κι είναι επεμβατική διαδικασία. Εύχομαι όλα καλά κορίτσι μου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Χθες το βράδυ τελικά κατέφθασε κι ο κόκκινος οχετός που λέγαμε... Οπότε είμαι κι επίσημα εκτός αυτός τον κύκλο 

@marinamanoulitsa πάμε για τον Μάρτη! 💪 @Παρασκευαιδου χάσαμε τον Σκορπιό, βλέπεις τίποτα για Τοξότη;; 🔮😅

@Kate1992 @Maria98 περιμένουμε νεάκια σας 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Χθες το βράδυ τελικά κατέφθασε κι ο κόκκινος οχετός που λέγαμε... Οπότε είμαι κι επίσημα εκτός αυτός τον κύκλο 

@marinamanoulitsa πάμε για τον Μάρτη! 💪 @Παρασκευαιδου χάσαμε τον Σκορπιό, βλέπεις τίποτα για Τοξότη;; 🔮😅

@Kate1992 @Maria98 περιμένουμε νεάκια σας 🤞

Καλημέρα κορίτσια μ!!! @Θέτις Κ.λογικα και εγώ τα χνάρια σ ακολουθώ!!!! Εκανα κ σήμερα το πρωί τεστ αλλά λευκό και πάλι! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

εμένα θ έπρεπε ήδη να έχουν ξεκινήσει τα καφέ αν όντως περιμένω Παρασκευή περίοδο! Αλλά δν έχω τίποτα μόνο υγρά λευκά! 

Επισης χθες ένιωσα μια ξαφνική απέχθεια για το λάχανο! Πήρα από το Σκλαβενίτη τη συσκευασμένη και με το που την άνοιξα μ ήρθε μια αηδία! Ο σύζυγος την έφαγε κανονικά και μ είπε πως δν μύριζε καθόλου! 

δν ξέρω κορίτσια μ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

λίγο νωρις δεν είναι να σε ξεκινησε; Συνήθως το δίνουν στο 3ο τρίμηνο το ασβέστιο! 

Ίσως λόγω ηλικίας. Τι να πω; Δεν έχω ιδέα. Δεν τα έχω ξανλά περάσει για να έχω μέτρο σύγκρισης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μ!!! @Θέτις Κ.λογικα και εγώ τα χνάρια σ ακολουθώ!!!! Εκανα κ σήμερα το πρωί τεστ αλλά λευκό και πάλι! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

εμένα θ έπρεπε ήδη να έχουν ξεκινήσει τα καφέ αν όντως περιμένω Παρασκευή περίοδο! Αλλά δν έχω τίποτα μόνο υγρά λευκά! 

Επισης χθες ένιωσα μια ξαφνική απέχθεια για το λάχανο! Πήρα από το Σκλαβενίτη τη συσκευασμένη και με το που την άνοιξα μ ήρθε μια αηδία! Ο σύζυγος την έφαγε κανονικά και μ είπε πως δν μύριζε καθόλου! 

δν ξέρω κορίτσια μ! 

Τι να σου πω κορίτσι, τα λευκά υγρά που περιγράφεις εμένα μου ακούγεται καλό σημάδι γιατί κι εγώ θυμάμαι πέρυσι στην παλίνδρομη είχα αρκετά απ' την αρχή και καθόλη τη διάρκεια. Εγώ λέω πως αν δε δεις κοκκινάδι, δεν είσαι εκτός, οπότε μην απογοητεύεσαι 🤞 Ίσως να μην έκανες αύριο τεστάκι, περίμενε μέχρι την Παρασκευή; Ξέρω πως είναι δύσκολο ν αντισταθείς, αλλά κάνε υπομονή μια μέρα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Τι να σου πω κορίτσι, τα λευκά υγρά που περιγράφεις εμένα μου ακούγεται καλό σημάδι γιατί κι εγώ θυμάμαι πέρυσι στην παλίνδρομη είχα αρκετά απ' την αρχή και καθόλη τη διάρκεια. Εγώ λέω πως αν δε δεις κοκκινάδι, δεν είσαι εκτός, οπότε μην απογοητεύεσαι 🤞 Ίσως να μην έκανες αύριο τεστάκι, περίμενε μέχρι την Παρασκευή; Ξέρω πως είναι δύσκολο ν αντισταθείς, αλλά κάνε υπομονή μια μέρα 🙏

Η αλήθεια είναι πως κ γώ στο προηγούμενο κύκλο τ είχα πάλι τ υγρά που είχα βιοχημική ! Τι να πω θα δείξει! 
Μιας και τα τεστ τ ξεκίνησα από χθες θ κάνω κάθε μέρα τώρα ν δω τι γίνεται ! Κρατάω μια πισινή απο το γεγονός ότι πήρα της home test και αυτά αργούν ν δείξουν! 

Θυμισε μου προσπαθείτε καιρό; Υπάσχει κάποιο θέμα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Χθες το βράδυ τελικά κατέφθασε κι ο κόκκινος οχετός που λέγαμε... Οπότε είμαι κι επίσημα εκτός αυτός τον κύκλο 

@marinamanoulitsa πάμε για τον Μάρτη! 💪 @Παρασκευαιδου χάσαμε τον Σκορπιό, βλέπεις τίποτα για Τοξότη;; 🔮😅

@Kate1992 @Maria98 περιμένουμε νεάκια σας 🤞

Ειπαμε 3 μηνο.. προηγούμενη χάσαμε , χάσαμε αυτόν.. τι μας μένει??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ίσως λόγω ηλικίας. Τι να πω; Δεν έχω ιδέα. Δεν τα έχω ξανλά περάσει για να έχω μέτρο σύγκρισης!

Δε ξέρω σίγουρα ο κάθε γιατρος έχει την τακτική του! Πες του εν έχει κάποιο άλλο συμπλήρωμα να σου συστήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Η αλήθεια είναι πως κ γώ στο προηγούμενο κύκλο τ είχα πάλι τ υγρά που είχα βιοχημική ! Τι να πω θα δείξει! 
Μιας και τα τεστ τ ξεκίνησα από χθες θ κάνω κάθε μέρα τώρα ν δω τι γίνεται ! Κρατάω μια πισινή απο το γεγονός ότι πήρα της home test και αυτά αργούν ν δείξουν! 

Θυμισε μου προσπαθείτε καιρό; Υπάσχει κάποιο θέμα ;

Ίσως ναι, πολλά κορίτσια το χουν αναφέρει αυτό για τα τεστ της home test. Εύχομαι να είναι εκεί το σποράκι κορίτσι μου και να εμφανιστεί σύντομα ❤️

Όσο για εμάς:

Τον Ιανουάριο 2023 αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε χαλαρά - έμεινα έγκυος στον πρώτο κύκλο. Δυστυχώς παλινδρομησε 10εβ4ημ και έπειτα κάναμε πρόκληση αποβολής με φαρμακευτική αγωγή.

Ξεκινήσαμε εκ νέου προσπάθειες τον Ιούλιο 2023. Οπότε επίσημα μπήκαμε στον 9ο κύκλο προσπαθειών τώρα. Επειδή όμως πέρασε ένας χρόνος απ' την πρώτη σύλληψη είπαμε να το ψάξουμε λίγο καλύτερα φέτος. Το σπερμοδιαγραμμα του συζύγου βγήκε καλό και για μένα σχεδόν διάγνωση για ΣΠΩ. Την άλλη εβδομάδα έχω σαλπιγγογραφια για περαιτέρω διευκρίνιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ειπαμε 3 μηνο.. προηγούμενη χάσαμε , χάσαμε αυτόν.. τι μας μένει??? 

Έχεις δίκιο - είμαστε ακόμα στη σφαίρα του τριμήνου 🤩🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ίσως ναι, πολλά κορίτσια το χουν αναφέρει αυτό για τα τεστ της home test. Εύχομαι να είναι εκεί το σποράκι κορίτσι μου και να εμφανιστεί σύντομα ❤️

Όσο για εμάς:

Τον Ιανουάριο 2023 αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε χαλαρά - έμεινα έγκυος στον πρώτο κύκλο. Δυστυχώς παλινδρομησε 10εβ4ημ και έπειτα κάναμε πρόκληση αποβολής με φαρμακευτική αγωγή.

Ξεκινήσαμε εκ νέου προσπάθειες τον Ιούλιο 2023. Οπότε επίσημα μπήκαμε στον 9ο κύκλο προσπαθειών τώρα. Επειδή όμως πέρασε ένας χρόνος απ' την πρώτη σύλληψη είπαμε να το ψάξουμε λίγο καλύτερα φέτος. Το σπερμοδιαγραμμα του συζύγου βγήκε καλό και για μένα σχεδόν διάγνωση για ΣΠΩ. Την άλλη εβδομάδα έχω σαλπιγγογραφια για περαιτέρω διευκρίνιση.

Ύστεροσαλπιγγογραφια; Εσυ ήσουν που σ είχα πει ν σ στείλω γ την σαλπιγγογραφια;;; 
 

@Παρασκευαιδουγια μένα εξακολουθείς μ το έχεις το φιλινγκ η κουβα κ αυτό το μήνα;;;;😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Ύστεροσαλπιγγογραφια; Εσυ ήσουν που σ είχα πει ν σ στείλω γ την σαλπιγγογραφια;;; 
 

@Παρασκευαιδουγια μένα εξακολουθείς μ το έχεις το φιλινγκ η κουβα κ αυτό το μήνα;;;;😂

Όχι κορίτσι μου, δε νομιζω. Αυτό το μήνα έκανε η @flowerv και επειδή ρώτησε κάποια πράγματα καλύφθηκα με τις απαντήσεις που δώσατε εδώ στο θέματακι μας. Αν έχω άλλες απορίες θα σας γράψω εννοείται ❤️ ευχαριστώ που ρώτησες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Όχι κορίτσι μου, δε νομιζω. Αυτό το μήνα έκανε η @flowerv και επειδή ρώτησε κάποια πράγματα καλύφθηκα με τις απαντήσεις που δώσατε εδώ στο θέματακι μας. Αν έχω άλλες απορίες θα σας γράψω εννοείται ❤️ ευχαριστώ που ρώτησες

Ύστεροσαλπιγγογραφια; Εσυ ήσουν που σ είχα πει ν σ στείλω γ την σαλπιγγογραφια;;; 
 

@Παρασκευαιδουγια μένα εξακολουθείς μ το έχεις το φιλινγκ η Κούβα κ αυτό το μήνα;;;;😂

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Όχι κορίτσι μου, δε νομιζω. Αυτό το μήνα έκανε η @flowerv και επειδή ρώτησε κάποια πράγματα καλύφθηκα με τις απαντήσεις που δώσατε εδώ στο θέματακι μας. Αν έχω άλλες απορίες θα σας γράψω εννοείται ❤️ ευχαριστώ που ρώτησες

Αλιμονο βρε! Απλα μια κοπέλα ελεγε για υστεροσαλπιγγογραγια και ότι ο γιατρός της την είπε πως σν χάνεται ο κύκλος της σαλπιγγοβραφιας ! Και την είχα πει ότι θ την έστελνα γ την υπερηχοσαλπιγγογραφια π εκανα εγώ σε προσωπικό αλλά ξεχάστηκα και τώρα σν θυμάμαι ποια ηταν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Ύστεροσαλπιγγογραφια; Εσυ ήσουν που σ είχα πει ν σ στείλω γ την σαλπιγγογραφια;;; 
 

@Παρασκευαιδουγια μένα εξακολουθείς μ το έχεις το φιλινγκ η Κούβα κ αυτό το μήνα;;;;😂

Αλιμονο βρε! Απλα μια κοπέλα ελεγε για υστεροσαλπιγγογραγια και ότι ο γιατρός της την είπε πως σν χάνεται ο κύκλος της σαλπιγγοβραφιας ! Και την είχα πει ότι θ την έστελνα γ την υπερηχοσαλπιγγογραφια π εκανα εγώ σε προσωπικό αλλά ξεχάστηκα και τώρα σν θυμάμαι ποια ηταν 

@Kate1992 Καλημέρα, σε εμένα το είχες πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...