Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Το δεύτερο Ιούνιο, είμαστε καλοκαιρινοί τύποι εμεις❤️

Κ εγω καλοκαίρι θα ήθελα το δεύτερο αλλά δεν είναι κ όποτε θελουμε αυτά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Έκλεισα τελικά την σαλπιγγογραφία για την 1 Μαρτίου σε ιδιωτικό. Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω αυτή με τον αφρό. Μου είπε ο γιατρός μου να κάνω αυτή με το σκιαγραφικό υγρό για να έχουμε 3D εικόνα.

* Επίσης επειδή θα γίνει 11η μέρα του κύκλου, θεωρητικά και αν πάνε όλα καλά, θα έχουμε λίγες παραπάνω πιθανότητες αυτόν τον μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

27/8 παντρεύτηκα πέρσι τώρα με έχει Οκτώβρη να δούμε πως θα πάει αυτό γιατί κ εγώ 7-9 μηνες κατακαλόκαιρο θα είναι ειδικά στη Κύπρο π γίνεται Δεκέμβρη μη σας πω Γενάρη να χειμωνιάσει 

Ααα καλά εμεις μαζί έχουμε επέτειο 😂 εγω παντρεύτηκα 28/8/21 και 27/8/22 γέννησα την κόρη μου 

και εμείς έχουμε μπόλικη ζεστη το καλοκαίρι στην Πελοπόννησο Αρκαδία  είμαι σε παραθαλάσσιο μερος αστα να πάνε καταλαβαίνω από ζεστη και εσεις εκεί έχετε μπόλικη… είναι δύσκολα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έκλεισα τελικά την σαλπιγγογραφία για την 1 Μαρτίου σε ιδιωτικό. Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω αυτή με τον αφρό. Μου είπε ο γιατρός μου να κάνω αυτή με το σκιαγραφικό υγρό για να έχουμε 3D εικόνα.

* Επίσης επειδή θα γίνει 11η μέρα του κύκλου, θεωρητικά και αν πάνε όλα καλά, θα έχουμε λίγες παραπάνω πιθανότητες αυτόν τον μήνα.

Κορίτσι μου σου εύχομαι καλή επιτυχία με την εξέταση να πάνε όλα καλά 

αφου λέει ο γιατρός σου για καλύτερη εικόνα κανε αυτήν που σου λέει.. εγω δεν έχω κάνει δεν ξέρω καθόλου να σου πω την άποψη μου 

Λένε ότι βοηθάει στην σύλληψη εύχομαι να είναι ο τυχερο σας μήνας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ααα και εσύ καλοκαιρινή ε; εγω 27/8 το πρώτο,  ΠΗΤ το δεύτερο 23/8 και όσο ειπα να μην ξανά μεινω εγκυος καλοκαίρι μην φάω όλη την ζεστη πάλι γιατί υπέφερα, εγω εκεί όλα Αύγουστο 😂 θυμησε μου κοριτσι ή αγόρι είναι το παιδάκι σου  ; Και τώρα σε είπε φύλο ο γιατρός ; 

@Raf123 διάβασα τα νέα σου απο τον γιατρό όλα πηγαίνουν καλά κορίτσι μου με το καλό να ακούσετε την καρδούλα του 🩷🩵

@marinamanoulitsa εσενα μήπως σε έβαλε ο αντρας μου να μας πεις για το τρίτο ; 😂 εκεινος το θέλει πολύ εγω δεν ξέρω ακόμα ας δω πως θα πάει με δυο μικρά παιδεία και βλέπουμε αν αντέχω για τρίτο.. 😂

Από εσενα ποτε θα έχουμε νέα κορίτσι μου ; Έχεις κάνει κανένα τεστ ; Αύριο (δεν) περιμένεις ; 

Εμάς στην Α αυχενική μου λέει έχεις πιθανότητες για αγορι αφού με ρώτησε τι θα ήθελα, πάω για υπέρηχο αργότερα είναι ζωηρό δεν έβλεπαν τίποτα, στον τελευταίο υπέρηχο έκατσε κάνα δυο λεπτά ήσυχο και είδαμε ότι είναι αγόρι 😂😂😂 ντουέτο με την αδερφή του όταν γεννηθεί θα διαλύσουν το σπίτι, ευτυχώς είμαστε στο ενοίκιο δεν είναι δικό μας 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έκλεισα τελικά την σαλπιγγογραφία για την 1 Μαρτίου σε ιδιωτικό. Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω αυτή με τον αφρό. Μου είπε ο γιατρός μου να κάνω αυτή με το σκιαγραφικό υγρό για να έχουμε 3D εικόνα.

* Επίσης επειδή θα γίνει 11η μέρα του κύκλου, θεωρητικά και αν πάνε όλα καλά, θα έχουμε λίγες παραπάνω πιθανότητες αυτόν τον μήνα.

Κορίτσι μου καλημέρα! 
αν κανείς αυτή με το σκιαγραφικό υγρό τότε σ εκείνο το μήνα δν πρέπει ν κανείς επαφές γ μωρακι! Αντίθετα με τον αφρό δν θα είχες πρόβλημα! 
 

γιατι δεν σε αφήνει ο γιατρός σ ν κανείς αυτή με τον αφρο; 3d εικόνα έχεις κ με αυτόν και μάλιστα σε πραγματικό χρόνο βίντεο μιας κ εκείνη τη στιγμή κ εσυ λαιβ βλέπεις ότι περνάει το υγρο από τις σάλπιγγες! 
αντιθετως στην ύστερο σαλπιγγογραφια μόνο φωτό τραβάνε με τις ακτίνες ! 
 

θεωρω πως η σαλπιγγογραφια με αφρό είναι πολύ καλύτερη κι εξελιγμένη απλα αν τυχόν βρεθεί πρόβλημα θέλεις την άλλη μετά γ ν περάσεις επιτροπή! Το μόνο αρνητικό νομίζω! Μιλάω εκ πείρας! 
όπως και να έχει σ ευχομαι καλη επιτυχία κορίτσι μ 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Εμάς στην Α αυχενική μου λέει έχεις πιθανότητες για αγορι αφού με ρώτησε τι θα ήθελα, πάω για υπέρηχο αργότερα είναι ζωηρό δεν έβλεπαν τίποτα, στον τελευταίο υπέρηχο έκατσε κάνα δυο λεπτά ήσυχο και είδαμε ότι είναι αγόρι 😂😂😂 ντουέτο με την αδερφή του όταν γεννηθεί θα διαλύσουν το σπίτι, ευτυχώς είμαστε στο ενοίκιο δεν είναι δικό μας 😅

Άντε με το καλό κορίτσι μου  🩵

στην αυχενική μου είπε ο εμβρυολογος μάλλον κορίτσι, λογικά αν ήταν αγόρι θα το βλέπαμε πιστεύω γιατί είχε καλή θέση όποτε μάλλον πάω 🩷+🩷 😂  

σε μια βδομαδα που έχω ραντεβού θα ξεκαθαρίσει πιστεύω το φύλο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα! 
αν κανείς αυτή με το σκιαγραφικό υγρό τότε σ εκείνο το μήνα δν πρέπει ν κανείς επαφές γ μωρακι! Αντίθετα με τον αφρό δν θα είχες πρόβλημα! 
 

γιατι δεν σε αφήνει ο γιατρός σ ν κανείς αυτή με τον αφρο; 3d εικόνα έχεις κ με αυτόν και μάλιστα σε πραγματικό χρόνο βίντεο μιας κ εκείνη τη στιγμή κ εσυ λαιβ βλέπεις ότι περνάει το υγρο από τις σάλπιγγες! 
αντιθετως στην ύστερο σαλπιγγογραφια μόνο φωτό τραβάνε με τις ακτίνες ! 
 

θεωρω πως η σαλπιγγογραφια με αφρό είναι πολύ καλύτερη κι εξελιγμένη απλα αν τυχόν βρεθεί πρόβλημα θέλεις την άλλη μετά γ ν περάσεις επιτροπή! Το μόνο αρνητικό νομίζω! Μιλάω εκ πείρας! 
όπως και να έχει σ ευχομαι καλη επιτυχία κορίτσι μ 🙏🙏

Δεν ισχύει το ότι δεν πρέπει να έρθει σε επαφή τον ίδιο μήνα! Την έκανα αυτό το μήνα και μου το επιβεβαίωσαν και στο ακτινολογικό και η γυναικολόγος μου, ότι δεν επηρεάζει πουθενά! Να έρθουμε κανονικά σε επαφή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα! 
αν κανείς αυτή με το σκιαγραφικό υγρό τότε σ εκείνο το μήνα δν πρέπει ν κανείς επαφές γ μωρακι! Αντίθετα με τον αφρό δν θα είχες πρόβλημα! 
 

γιατι δεν σε αφήνει ο γιατρός σ ν κανείς αυτή με τον αφρο; 3d εικόνα έχεις κ με αυτόν και μάλιστα σε πραγματικό χρόνο βίντεο μιας κ εκείνη τη στιγμή κ εσυ λαιβ βλέπεις ότι περνάει το υγρο από τις σάλπιγγες! 
αντιθετως στην ύστερο σαλπιγγογραφια μόνο φωτό τραβάνε με τις ακτίνες ! 
 

θεωρω πως η σαλπιγγογραφια με αφρό είναι πολύ καλύτερη κι εξελιγμένη απλα αν τυχόν βρεθεί πρόβλημα θέλεις την άλλη μετά γ ν περάσεις επιτροπή! Το μόνο αρνητικό νομίζω! Μιλάω εκ πείρας! 
όπως και να έχει σ ευχομαι καλη επιτυχία κορίτσι μ 🙏🙏

Καλημέρα, δεν ξέρω να σου απαντήσω για την μέθοδο. Δεν ΄έχω ξανά κάνει και πάω στα τυφλά. Μου είπε πως είναι πιο ξεκάθαρα και σίγουρα τα αποτελέσματα με σκιαγραφικό. Όσο για τις επαφές, μου είπε κανονικά εχθές που το συζητήσαμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα, δεν ξέρω να σου απαντήσω για την μέθοδο. Δεν ΄έχω ξανά κάνει και πάω στα τυφλά. Μου είπε πως είναι πιο ξεκάθαρα και σίγουρα τα αποτελέσματα με σκιαγραφικό. Όσο για τις επαφές, μου είπε κανονικά εχθές που το συζητήσαμε. 

Καλημέρα λευκή μου! Κ εγώ σκιαγραφικό έκανα δεν είναι κάτι είναι σαν πόνος περιόδου στιγμιαίος.. κ αφού ο γιατρός θέλει αυτή για πιο ξεκάθαρη εικόνα να την κάνεις να είσαι σίγουρη... Είναι πραγματικά δευτερόλεπτα ο πόνος κ είναι ακριβώς σαν της περιόδου εγώ έτσι ένιωσα τουλάχιστον... Ελπίζω να πάνε όλα καλά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Δεν ισχύει το ότι δεν πρέπει να έρθει σε επαφή τον ίδιο μήνα! Την έκανα αυτό το μήνα και μου το επιβεβαίωσαν και στο ακτινολογικό και η γυναικολόγος μου, ότι δεν επηρεάζει πουθενά! Να έρθουμε κανονικά σε επαφή! 

Δν ξέρω τι ισχύει αλήθεια! Εμένα ο γυναικολόγος μου κ η εμβρυολογος κι ο γυναικολόγος που μ έκανε τα σαλπιγγογραφια μ είχε πει πως δν επιτρέπεται γιατί είναι σαν αυτό το υγρο που χρησιμοποιούν στην αξονική! Τώρα αλήθεια δν ξέρω τι ισχύει! Δυστυχώς ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του και μείς πρέπει ν αποφασίσουμε τι θ ακολουθήσουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

18 τ μήνα αν έγινε είναι τζίφος η προσπάθεια γιατί ο σύζυγος την Δευτέρα έφυγε γ Κέρκυρα! Εγώ ένιωσα πόνο ωορρηξιας  δυο μέρες αφότου πήγα στο γιατρό! Όποτε εκει εικάζω πως έγινε ! Αλλά σήμερα είχα αυτά τ ασπρα υγρά κ αναρωτήθηκα ! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Κορίτσι  μου βαριά σου λέω εγώ μέχρι 18 του μηνα! Η ωορρηξια έγινε κοντα στα πονάκια σου όποτε μην ανησυχείς γ αυτό! Τώρα τα άσπρα υγρα κανεις δεν ξερει τον οργανισμό μας ! Εγώ σε κάποιους κύκλους μετά την ωορρηξια έχω λευκά υγρα σε κάποιους απολύτως στεγνή! Άβυσσος ο οργανισμός της γυναίκας 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έκλεισα τελικά την σαλπιγγογραφία για την 1 Μαρτίου σε ιδιωτικό. Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω αυτή με τον αφρό. Μου είπε ο γιατρός μου να κάνω αυτή με το σκιαγραφικό υγρό για να έχουμε 3D εικόνα.

* Επίσης επειδή θα γίνει 11η μέρα του κύκλου, θεωρητικά και αν πάνε όλα καλά, θα έχουμε λίγες παραπάνω πιθανότητες αυτόν τον μήνα.

Καλημέρα μετά την σαλπιγγογραφια ρώτησε τον γιατρό αν μπορείς να προσπαθήσεις γιατί με την κλασσική μέθοδο παίρνεις και ακτινοβολία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Δεν είδα ξανά αιματακι,  η γιατρός μου είπε πως θα ναι της ωορρηξίας και να συνεχίσω επαφές και βλέπουμε...εγώ θα συνεχίσω τα τεστακια μου μήπως ήταν αυτό το πικ μου και απλά δεν σκουραινει τόσο πολύ όσο τη γραμμή ελέγχου 

Κορίτσι μου δεν σκουρενει το ίδιο σε όλες ! Εμένα σε κάποιους κύκλους ήταν πιο ανοιχτό από την γραμμή ελέγχου και ωορρηξια έκανα γτ το βλέπαμε με υπερήχους! Συνέχισε τις επαφουλες σου και εύχομαι σε λίγες μέρες να δεις ροζ γραμμουλα❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Δν ξέρω τι ισχύει αλήθεια! Εμένα ο γυναικολόγος μου κ η εμβρυολογος κι ο γυναικολόγος που μ έκανε τα σαλπιγγογραφια μ είχε πει πως δν επιτρέπεται γιατί είναι σαν αυτό το υγρο που χρησιμοποιούν στην αξονική! Τώρα αλήθεια δν ξέρω τι ισχύει! Δυστυχώς ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του και μείς πρέπει ν αποφασίσουμε τι θ ακολουθήσουμε! 

Δούλευα οχτώ χρόνια σε ακτινολογικο εργαστήριο σαλπιγγογραφιες δεν κάναμε αλλά συμβουλεύαμε τις γυναίκες να μην προσπαθήσουν για παιδί το διάστημα που κάνουν μαστογραφία από τον επόμενο μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έκλεισα τελικά την σαλπιγγογραφία για την 1 Μαρτίου σε ιδιωτικό. Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω αυτή με τον αφρό. Μου είπε ο γιατρός μου να κάνω αυτή με το σκιαγραφικό υγρό για να έχουμε 3D εικόνα.

* Επίσης επειδή θα γίνει 11η μέρα του κύκλου, θεωρητικά και αν πάνε όλα καλά, θα έχουμε λίγες παραπάνω πιθανότητες αυτόν τον μήνα.

Καλημερα κορίτσι μου καλή επιτυχιααα εύχομαι❤️ όλα θα πανε τελεια 🙏 αφού σου είπε ο γιατρός να έχεις ελεύθερα επαφές τοτε να έχεις ! Και εγώ όπως λένε και κάποια κοριτσια γνώριζα ότι με την παλια μέθοδο σου λένε να μη έχεις ελεύθερες επαφές ! Να κανεις λοιπόν ότι λέει ο γιατρός σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα για εμένα δεν ήταν και τόσο καλή πριν λίγη ώρα έλαβα τα αποτελέσματα μου δυστυχώς η ΑΜΗ μου είναι χαμηλή από 1.40 πριν 3.5 χρόνια τώρα έχω 0.48 οπότε οι πιθανότητες μας για σύλληψη έπεσαν αρκετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Κορίτσια καλημέρα για εμένα δεν ήταν και τόσο καλή πριν λίγη ώρα έλαβα τα αποτελέσματα μου δυστυχώς η ΑΜΗ μου είναι χαμηλή από 1.40 πριν 3.5 χρόνια τώρα έχω 0.48 οπότε οι πιθανότητες μας για σύλληψη έπεσαν αρκετά 

Κορίτσι μ μην απογοητεύεσαι ! Η αμη δν λέει τίποτα από μόνη της! Ο υπέρηχος σ είναι καλός; Υπάρχουν δλδ καταβολές στις ωοθήκες; Επίσης η fsh lh οι ορμόνες παίζουν πολύ ρόλο ! Μη σε παίρνει από κάτω! Τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσι μ μην απογοητεύεσαι ! Η αμη δν λέει τίποτα από μόνη της! Ο υπέρηχος σ είναι καλός; Υπάρχουν δλδ καταβολές στις ωοθήκες; Επίσης η fsh lh οι ορμόνες παίζουν πολύ ρόλο ! Μη σε παίρνει από κάτω! Τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται; 

Αυτά ακόμη δεν τα έλεγξα, στον υπέρηχο ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλός, τον 10/2020 έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση και κατάφερα να αποκτήσω παιδάκι δυστυχώς άργησα να ξανά μπω στη διαδικασία για δεύτερο τώρα είμαι 39 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Αυτά ακόμη δεν τα έλεγξα, στον υπέρηχο ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλός, τον 10/2020 έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση και κατάφερα να αποκτήσω παιδάκι δυστυχώς άργησα να ξανά μπω στη διαδικασία για δεύτερο τώρα είμαι 39 

Ωραία , μην απογοητεύεσαι! Κάνε και τις υπόλοιπες εξετάσεις σου ορμονικές και όλα θα πάνε καλά! Έχουμε δει πολλές κοπέλες και με πιο χαμηλή αμη ν αποκτούν παιδακι φυσιολογικά! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Αυτά ακόμη δεν τα έλεγξα, στον υπέρηχο ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλός, τον 10/2020 έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση και κατάφερα να αποκτήσω παιδάκι δυστυχώς άργησα να ξανά μπω στη διαδικασία για δεύτερο τώρα είμαι 39 

Συμφωνώ με την @Kate1992κοριτσι μου η αμη από μονη της δεν λέει κάτι! Κάνε και τις υπολοιπες εξετάσεις και μετά θα βγει ένα συμπέρασμα! Περιμενουμε νέα σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου δεν σκουρενει το ίδιο σε όλες ! Εμένα σε κάποιους κύκλους ήταν πιο ανοιχτό από την γραμμή ελέγχου και ωορρηξια έκανα γτ το βλέπαμε με υπερήχους! Συνέχισε τις επαφουλες σου και εύχομαι σε λίγες μέρες να δεις ροζ γραμμουλα❤️🙏

Μέχρι στιγμής είμαστε καλά από επαφές, ελπίζω να γίνει το θαυματακι, όσο για το τεστακι θέλω να το δω και σήμερα οως είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Ωραία , μην απογοητεύεσαι! Κάνε και τις υπόλοιπες εξετάσεις σου ορμονικές και όλα θα πάνε καλά! Έχουμε δει πολλές κοπέλες και με πιο χαμηλή αμη ν αποκτούν παιδακι φυσιολογικά! 
 

@Μαρικαλλη εγώ εγώ!! Πριν 3 χρόνια με αμη 0,24! 32,5 τότε! Με ορμονικό προφίλ 43!! 1ο παιδάκι εξωσωματική! 2ο πριν 1 χρόνο φυσική σύλληψη!!  Μην αγχώνεσαι λοιπόν!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kate1992 @cat12 @flowerv  από εσάς ακούω πρώτη φορά πως κάποιοι γιατροί δεν επιτρέπουν τις επαφές. Είναι αλήθεια πως στο τέλος εμείς πρέπει να αποφασίσουμε γιατί οι απόψεις διίστανται τελικά.  Ο δικός μου μου είπε πως αφού μπει το υγρό και γίνει η εξέταση, θα περιμένω λίγο και μετά θα κάνουμε μια ακτινογραφία για να δούμε αν υπάρχει ακόμα υπόλειμμα του υγρού  στις σάλπιγγες. Ιδανικά πρέπει να φύγει όλο. Τώρα για την ακτινοβολία δε τον ρώτησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

@Kate1992 @cat12 @flowerv  από εσάς ακούω πρώτη φορά πως κάποιοι γιατροί δεν επιτρέπουν τις επαφές. Είναι αλήθεια πως στο τέλος εμείς πρέπει να αποφασίσουμε γιατί οι απόψεις διίστανται τελικά.  Ο δικός μου μου είπε πως αφού μπει το υγρό και γίνει η εξέταση, θα περιμένω λίγο και μετά θα κάνουμε μια ακτινογραφία για να δούμε αν υπάρχει ακόμα υπόλειμμα του υγρού  στις σάλπιγγες. Ιδανικά πρέπει να φύγει όλο. Τώρα για την ακτινοβολία δε τον ρώτησα.

Κορίτσι μου εγώ πριν ένα μήνα με το έμβολιο της ερυθράς ! Μ είπε ένας γιατρός πως δν έχω αντισώματα και πως θ πρέπει ν κάνω κ πάλι το εμβόλιο αλλά για 3 μήνες δν πρέπει ν προσπαθώ γ παιδί! Ρώτησα πολλούς γιατρούς αλλοι λέγανε 6 αλλοι 3 αλλοι 1 αλλοι καθόλου! Όπως καταλαβαίνεις μια παράνοια! Προτίμησα λοιπόν ν κάνω ξανά την εξέταση αντισωμάτων και φάνηκε πως είχα ! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Τι ακτινογραφία ν κανείς; Πάλι δλδ ακτινοβολία; Εγώ ξέρω πως η ακτινοβολία δν κάνει καλό ούτε όταν προσπαθείς γ παιδακι ούτε όταν είσαι έγκυος! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...