Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κοιτα τώρα εμένα οι άλλοι δεν το καταλαβαίνουν είναι και τα ρούχα βέβαια θα κρύβεται αν δεν θες να μαθευτεί 

Αλλά ο αντρας η μαμα μου εγω την βλέπουμε ότι έχει φουσκώσει είναι πιο στρογγυλεμένει και πιο σκληρή τώρα 

Εμένα που είναι η πρώτη μου... έχει αρχίσει να φαίνεται ήδη. Δηλαδή όποιος το ξέρει το καταλαβαίνει... Οι υπόλοιποι απλά νομίζουν ότι έχω παραφάει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Μπανάνες....εμένα αυτές με ανακούφιζαν λίγο. Και οι τσίχλες επίσης με την μέντα....κουράγιο κορίτσι μου!

Για τις τσίχλες θα δοκιμάσω... Αλλά για τις μπανάνες δεν μπορώ... Όλα τα φρέσκα φρούτα μου φέρνουν αναγούλα...🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κοιτα τώρα εμένα οι άλλοι δεν το καταλαβαίνουν είναι και τα ρούχα βέβαια θα κρύβεται αν δεν θες να μαθευτεί 

Αλλά ο αντρας μου η μαμα μου εγω την βλέπουμε ότι έχει φουσκώσει είναι πιο στρογγυλεμένει και πιο σκληρή τώρα 

Ναι σίγουρα με τα ρούχα θα την κρύβω είναι κρύο ακόμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλά είναι 10 κιλά...δεν είναι μεγάλος. Αχ καταλαβαίνω τι αγωνία πέρασες!!!

Τώρα ναι. Αλλά γεννήθηκε τεραστιος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι σίγουρα με τα ρούχα θα την κρύβω είναι κρύο ακόμη

Γιατί θες να την κρύψεις απ την δουλειά σου;;; Είναι καλύτερα να ξέρουν για να μην σε ζορίζουν τόσο. Βέβαια δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις...🤭

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Για τις τσίχλες θα δοκιμάσω... Αλλά για τις μπανάνες δεν μπορώ... Όλα τα φρέσκα φρούτα μου φέρνουν αναγούλα...🥺

Δοκίμασε ότι σου κάθεται καλύτερα απ όσα είπαν τα κορίτσια και δες αν σε βοηθήσει κάτι!

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Βγήκαν  τα αποτελέσματα πριν λίγο είναι καλή η εξέταση pappa που έκανα 

έχω εμετούς ακόμα απλά λίγο λιγότερους και προσπαθώ να κόψω το χάπι δεν παίρνω κάθε μέρα.. ανα δυο μερες πίνω ένα χάπι, αν ξυπνήσω χάλια το πρωί το πίνω , αν ξυπνήσω πιο καλά δεν το πίνω..τώρα είχα δυο μερες δεν το πήρα εεε σήμερα ξύπνησα με τρομερό πονοκέφαλο και ζάλη σήμερα το πήρα 

Τι ανακούφιση αυτό με την α επιπέδου! Φεύγει μεγάλο άγχος από πάνω σου!

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα και εγω σχετικά στην κόρη μου δεν είχα πολύ μεγάλη κοιλιά είχα μπει στο μήνα μου και δεν φαινόμουν 😂

σε εμένα φάνηκε τώρα ένα μήνα νωρίτερα τώρα είμαι 3 μηνών, στην κόρη μου άρχισε λίγο να φαίνεται 4 μηνών 

Λένε στα δευτερα φαίνεται πιο νωρίς 🤷‍♀️😂

Έτσι και γω στο δεύτερο...στον τρίτο μήνα είχα την κοιλιά που είχα στην πρώτη 5 μηνών. Θυμάμαι ότι μου είχε φανεί πολύ περίεργο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τώρα ναι. Αλλά γεννήθηκε τεραστιος

Πιανούμενο μωρό...που έλεγε και η καλή μου η γιαγιά!!!!

Πρέπει να ήταν πολύ αγχωτικό το πρώτο διάστημα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Γιατί θες να την κρύψεις απ την δουλειά σου;;; Είναι καλύτερα να ξέρουν για να μην σε ζορίζουν τόσο. Βέβαια δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις...🤭

Ο μάνατζερ μου θα το μάθει την Παρασκευή π έχουμε μιτινγκ αλλά οι άλλοι οι συνάδελφοι καλύτερα να μη το ξέρουν 😂 είμαστε ομάδα μεν αλλά ο κάθε ενας δουλεύει μονος του αλλά υπάρχει τρομερός ανταγωνισμός…εντάξει κάποια στιγμή θα το μάθουν ο βήχας κ η εγκυμοσύνη λένε δε κρύβεται…😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα που είναι η πρώτη μου... έχει αρχίσει να φαίνεται ήδη. Δηλαδή όποιος το ξέρει το καταλαβαίνει... Οι υπόλοιποι απλά νομίζουν ότι έχω παραφάει... 

ααα νωρίς νωρίς άρχισε να φαίνεται σε εσενα για πρώτη εγκυμοσύνη είναι ωραία αίσθηση να βλέπεις πως αλλάζει το σωμα σου  🥰 

να μας στείλεις τα νέα σου όταν πάρεις τα αποτελέσματα 😊

@Raf123 είχα δύσκολα πρώτα τρίμηνα στις εγκυμοσύνες μου ελπίζω να στρώσει μετά γιατί έχω κουραστεί δεν μπορω να κάνω τίποτα ούτε τα βασικά 

και οι πονοκέφαλοι είναι δύσκολη στην πρώτη εγκυμοσύνη είχες βαριά συμπτώματα ; Δεν θυμάμαι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κανονικά η 9μηνη άδεια μου τελειώνει τον Νοέμβριο, αλλά σκοπεύω να ζητήσω και το μειωμένο ωράριο σερί, που είναι συν 3,5 μήνες. Όσο χρόνο μπορώ να κερδίσω με την μπεμπουλα θα το κάνω. Περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός που δεν θέλω να χάνω στιγμή 🥰🥰

Τελεια κορίτσι μου❤️❤️❤️ δυαδικά και να ζητήσεις γτ οι στιγμές περνανε και μεγαλώνουν γρηγοραααα! Να μας φιλήσεις τα μπουτακια❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

ααα νωρίς νωρίς άρχισε να φαίνεται σε εσενα για πρώτη εγκυμοσύνη είναι ωραία αίσθηση να βλέπεις πως αλλάζει το σωμα σου  🥰 

να μας στείλεις τα νέα σου όταν πάρεις τα αποτελέσματα 😊

@Raf123 είχα δύσκολα πρώτα τρίμηνα στις εγκυμοσύνες μου ελπίζω να στρώσει μετά γιατί έχω κουραστεί δεν μπορω να κάνω τίποτα ούτε τα βασικά 

και οι πονοκέφαλοι είναι δύσκολη στην πρώτη εγκυμοσύνη είχες βαριά συμπτώματα ; Δεν θυμάμαι 😂

Δεν είχα εμετούς, είχα ομως αναγούλα δε μπορούσα να μπω στο αυτοκίνητο μου μύριζε άσχημα, μου μύριζε το ψυγείο ο νεροχύτης δε μπορούσα να φάω κρέας με τίποτα…το κρέας δε μπορούσα ως να γεννήσω! Κ ειδικά ότι έκανα εμετο π έτυχε να κάνω μερικούς δε μπορούσα να το φάω μετά πχ μπανάνα ρύζι κ ότι με ανακάτευε δεν ήθελα να το ξανά φάω γενικά πονούσα το στομάχι μου κ μου κόπηκε η όρεξη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Mpourmpoulo τι νέα είναι αυτά;;;;; ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Χάθηκα λόγω κάποιων οικογενειακών υποχρεώσεων, και πραγματικά είχα στο μυαλό μου ότι σήμερα θα έκανες τεστ και λέω για να μπω να δω τι γίνεται. Και τι να δω; Τα πιο ευχάριστα νέα!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου, εύχομαι μες απ' την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και να κρατάς το μωράκι σου (ή τα μωράκια σου 😉) στην αγκαλιά σου σε 9 μήνες 🙏

Πραγματικά αυτός ο μήνας μας πηγαίνει τέλεια μέχρι στιγμής! Γουρλου η @marinamanoulitsaμας ❤️ εσύ κορίτσι έκανες άλλο τεστακι;;

Ευχαριστωωω πολύ κοριτσάκι μου❤️❤️❤️ μακάρι να πανε όλα καλα αυτή τη φορά🙏 εύχομαι και σε εσενα συντομα να δεις το θετικο σου τεστακι🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εμένα ταγκ γτ δε με κάνετε..?? Και τα βλέπω αργά? 

Για να μην πληρώσετε τη ζαιρα?? 

Ερε γλέντια οι σκορπιοί..  

Συγχαρητήρια τι υπέροχα νέα . Ξεσηκώθηκαν...

Με το καλοοοοοοοο. 🥰😘 

Χαχαχχαχαχχαχαχχ πες μου ποσά θέλεις και γενικα τι άλλο θέλεις πληρώνω όσο όσο! 😂😂😂 ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου🙏💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 και μενα με βοηθούσε τ κρυο γαλα οπως εγραψε κ μια κοπέλα παραπανω. Το εβαζα σε μπολ κ λιγο λιγο με τ κουταλι το επινα κ με ανακουφίζε καπως.

Περιμενει καμια αλλη αυτες τις μερες? Θα έχουμε αλλο τεστακι αραγε?

@marinamanoulitsa εσενα περιμένουμε μεχρι τελος της βδομαδας αν δ κανω λαθος. Και η @Girly  ειναι αυτες τις μερες. Αλλα το χάσαμε το κοριτσι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Θα πάω αύριο που θα είμαι 5&2 εσυ θα περιμένεις χοριακη μάλλον κ μετά 

Αχ τι ωραιααα με το καλοοοο🥰🙏 εγώ περιμενω πρώτη χοριακη έπειτα σίγουρα θα κάνω και επαναληπτική αύριο και μετά λογικα θα μου πει ποτέ να με δει εκτός αν μου πει να κάνω και Τρίτη χοριακη μιας και τις ξεκίνησα νωρίς δλδ έκανα χθες και ήμουν 11η μέρα από την σπερματεγχυνση! Θα περιμενουμε νέα σου🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Και γω Πέμπτη πρωί έχω, θα είμαι 6+1...πολύ οριακά για να ακούσω καρδούλα!

Πήγα εχθές για τις εξετάσεις του ενδοκρινολόγου και ξεκίνησα σήμερα να μετράω το ζάχαρο, αλλά δεν ξεκίνησα καλά!!! Το πρωϊνό ζάχαρο (νηστείας) ήταν πολύ ανεβασμένο. Περιμένω τώρα τα αποτελέσματα και κυρίως την καμπύλη. 

Με το που μένω έγκυος πάντα...πάντα....ανεβαίνει το ζάχαρο!!! 

Με το καλό κορίτσι μου και σε σενα ❤️ εύχομαι να βγει καλή η καμπύλη κορίτσι μου αλλιώς θα προσεχείς και όλα θα πανε καλά🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Συγχαρητηρια @Mpourmpoulo♥️♥️♥️♥️Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.Ολα να πάνε καλά!😃

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι κάθε καλό🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Βγήκαν  τα αποτελέσματα πριν λίγο είναι καλή η εξέταση pappa που έκανα 

έχω εμετούς ακόμα απλά λίγο λιγότερους και προσπαθώ να κόψω το χάπι δεν παίρνω κάθε μέρα.. ανα δυο μερες πίνω ένα χάπι, αν ξυπνήσω χάλια το πρωί το πίνω , αν ξυπνήσω πιο καλά δεν το πίνω..τώρα είχα δυο μερες δεν το πήρα εεε σήμερα ξύπνησα με τρομερό πονοκέφαλο και ζάλη σήμερα το πήρα 

Αχχ μπραβο κορίτσι μου με τα αποτελέσματα ❤️❤️❤️ αχ υπομονουλαααααααα σιγά σιγά θα ηρεμήσεις τελείως 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δεν είχα εμετούς, είχα ομως αναγούλα δε μπορούσα να μπω στο αυτοκίνητο μου μύριζε άσχημα, μου μύριζε το ψυγείο ο νεροχύτης δε μπορούσα να φάω κρέας με τίποτα…το κρέας δε μπορούσα ως να γεννήσω! Κ ειδικά ότι έκανα εμετο π έτυχε να κάνω μερικούς δε μπορούσα να το φάω μετά πχ μπανάνα ρύζι κ ότι με ανακάτευε δεν ήθελα να το ξανά φάω γενικά πονούσα το στομάχι μου κ μου κόπηκε η όρεξη 

Ααα και εσύ δηλαδή δεν πέρασες και πολύ καλα

εγω στην πρώτη δεν μπορούσα να φάω έκανα εμετούς είχα χασει και κιλα

σε αυτήν πάλι έχω πολύ όρεξη τρώω τα πάντα σχεδόν εκτός από χοιρινό αρνί φέτα αυτά μου μυρίζουν αλλά όλα τα αλλά τα τρώω με μεγάλη ευκολία το θέμα είναι μετα τα βγάζω 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχχ μπραβο κορίτσι μου με τα αποτελέσματα ❤️❤️❤️ αχ υπομονουλαααααααα σιγά σιγά θα ηρεμήσεις τελείως 🙏

Ευχαριστώ κορίτσι μου ανυπομονούμε για την χοριακη σου 🩷🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditakiμεγαλωνουμε κορίτσι μου. Είμαστε ακριβως στην ιδια ηλικια. Οπως διαπιστωνω εγω μετα τα 35 οντως δυσκολεύουν καπως τα πράγματα. Εγω στις 2 πρωτες μ εγκυμοσυνες δ ειχα θεμα με τιποτα. Ολες οι εξετασεις καλες. Τ καλοκαιρι που ήμουν εγκυος ειχα λίγο τσιμπημενο τ ζαχαρο νηστειας και το κρατουσα υπο ελεγχο με διατροφη. Κιλα δεν εχω. Αλλα να που σ αυτη την εγκυμοσύνη το ειχα στο νου μου και έπρεπε να προσεχω. Μαλιστα θα με εβαζε να κανω καμπύλη στις 14 βδομαδες.

@Mpourmpoulo σουπερ τ τεστακι σου κοριτσι μου. Μην ξανα ασχοληθεις με τα τεστ. Περινενε τη χοριακη σου κ κανε μια επαναληπτικη την Παρασκευή. Και ολα θα πανε τελεια αυτξ τη φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

@Mpourmpoulo δεν περνούν οι ώρες σήμερα... Σου είπαν περίπου τι ώρα θα τα έχεις το απόγευμα;;;

Δεν περνανε οχιιιιι🫨 όχι δεν μου είπαν ωρα! Θα μου την στείλουν στο μειλ 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...