Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πώς τα πάτε με τη ζέστη;; Εγώ ζοριζομαι πολύ,προσπαθώ να μη βγαίνω καθόλου με τον ήλιο..Ότι και να κάνω νιώθω κομμάτια..🥵 αλλά που θα πάει θα περάσει κ αυτό..Τη ρώτησα κ εγώ για τα μπάνια στη θαλασσα αλλά με τόσους περιορισμούς που μ εβαλε(να μην είναι κρύο το νερό,να μην έχει πολύ κόσμο,να μην έχει πολύ ήλιο )δε με βλέπω να πηγαίνω φέτος..😝Αλλά χαλάλι...

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν την παλεύω με τη ζέστη.

Αύριο πήρα άδεια γιατί στο σχολείο με 37 βαθμούς δεν την πάλεψα.

Γύρισα σπίτι κομμάτια, κοιμόμουν πάνω από δύο ώρες το μεσημέρι και ακόμα είμαι κομμάτια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ναι, έχει κολλήσει η ζυγαριά εκεί! 😀 Νομίζω έχω αδυνατίσει στο υπόλοιπο σώμα, η κοιλιά μου είναι μυτερή προς τα μπροστά μόνο, από το πλάι μόνο καταλαβαίνεις ότι είμαι σχεδόν 8 μηνών πια! 😀

Μια χαρά!

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Μακάρι να γυρίσει..έχει βολευτεί σε αυτή τη θέση μέρες τώρα 🤷🤷 φέρνει τούμπες αλλά έτσι καταλήγει συνήθως..

Ναι κι εμένα αλλά έχουμε χρονικό περιθώριο να πάρει θέση!! 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω το τρέξιμο που ριχνω στο σπίτι με το παιδί δεν έχω και το κουράγιο να πάω για περπάτημα να σου πω την αλήθεια  τώρα ίσως καμία μέρα αποφασίσω και πάω δεν ξέρω θα δω τις αντοχές μου 

Σήμερα βρήκα και την μαία που δουλεύει στο νοσοκομείο που θα γεννήσω.. μου είπε λογικά ότι θα μου το πάρει στις 38 εβδ το μωρο.. λόγο καισαρικης δεν θα θέλει να ξεκινήσουν οι συσπάσεις και δεν πιστεύει να με αφήσει μέχρι την ΠΗΤ… 🤷‍♀️

Φαντάζομαι στο επόμενο ραντεβού με τον γιατρό θα πρέπει να συζητήσετε για το θέμα του τοκετού! Για να δεις αν όντως το βλέπει έτσι και αυτό είναι το πλάνο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν έχεις μιλήσει με το γιατρό γι' αυτό; 😱

Όχι δεν έχω κάνει κουβέντα είναι νωρίς ακόμα όταν θα μπω στο μήνα ή σε ένα μήνα που θα έχω ραντεβου θα μου πει εκεινος φαντάζομαι πως τα βλέπει τα πράγματα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν την παλεύω με τη ζέστη.

Αύριο πήρα άδεια γιατί στο σχολείο με 37 βαθμούς δεν την πάλεψα.

Γύρισα σπίτι κομμάτια, κοιμόμουν πάνω από δύο ώρες το μεσημέρι και ακόμα είμαι κομμάτια.

Καλά εκανες και πήρες άδεια για αύριο λένε θα έχει ακόμα πιο πολύ ζεστη καλύτερα να κάτσεις σπίτι σου να μην βγεις μέσα στην ζεστη δεν αντέχετε τώρα τοση ζεστη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Μια χαρά!

 

Ναι κι εμένα αλλά έχουμε χρονικό περιθώριο να πάρει θέση!! 

Φαντάζομαι στο επόμενο ραντεβού με τον γιατρό θα πρέπει να συζητήσετε για το θέμα του τοκετού! Για να δεις αν όντως το βλέπει έτσι και αυτό είναι το πλάνο του.

Φαντάζομαι σε ένα μήνα που θα ξανά πάω να με δει θα είμαι 34 εβδ λογικά θα μου πει κάτι λογικά θα έχουμε μια πρώτη εικόνα μέχρι τότε τώρα πιστεύω ειναι νωρίς ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; Πολύ ζεστη και σήμερα 

εγω πήρα έκλεισα ραντεβού σε ενδοκρινολόγο για την Τετάρτη να πάω να δω και εκείνη τι θα μου πει  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; Πολύ ζεστη και σήμερα 

εγω πήρα έκλεισα ραντεβού σε ενδοκρινολόγο για την Τετάρτη να πάω να δω και εκείνη τι θα μου πει  

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου!!!

Άντε ωραία κορίτσι μου... Να δούμε τι θα πει κι αυτή. Εύχομαι να μη χρειαστεί να πάρεις τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; Πολύ ζεστη και σήμερα 

εγω πήρα έκλεισα ραντεβού σε ενδοκρινολόγο για την Τετάρτη να πάω να δω και εκείνη τι θα μου πει  

Μπράβο κορίτσι μου να πας να ξεκινήσεις να ελέγχεις το σάκχαρο σου 🫶🫶

Εμείς βράζουμε εδώ,Κρήτη 😵💫, έχουμε γιατρό σε λίγο να δούμε τον ταλιμπανακο 🩵🩵🧿🧿 και γυρνάω να στρώνω βαλίτσα 🫶🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου να πας να ξεκινήσεις να ελέγχεις το σάκχαρο σου 🫶🫶

Εμείς βράζουμε εδώ,Κρήτη 😵💫, έχουμε γιατρό σε λίγο να δούμε τον ταλιμπανακο 🩵🩵🧿🧿 και γυρνάω να στρώνω βαλίτσα 🫶🫶

Περιμένουμε τα νέα σας! Άντε να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά! Εγώ μόλις πάω Αθήνα θα την τελειώσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου να πας να ξεκινήσεις να ελέγχεις το σάκχαρο σου 🫶🫶

Εμείς βράζουμε εδώ,Κρήτη 😵💫, έχουμε γιατρό σε λίγο να δούμε τον ταλιμπανακο 🩵🩵🧿🧿 και γυρνάω να στρώνω βαλίτσα 🫶🫶

Ααα ωραία θα περιμένουμε νέα σας κορίτσι μου και εμεις εδώ Αρκαδία πολλη ζεστη χάλια ούτε για θάλασσα δεν είναι θα πάω το απόγευμα κατά της 7 για μπάνιο εδώ η μικρή μου πέταξε και την πανα δεν την θέλει καθόλου θα έχει ανάψει το παιδί 😂

@Katiana1987 Θα πάω σε άλλη ενδοκρινολόγο κορίτσια σε αυτήν θα πάω πρώτη φορά, δεν θα πάω σε αυτήν που είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη για να δούμε αυτήν τι θα πει 🤷‍♀️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραία θα περιμένουμε νέα σας κορίτσι μου και εμεις εδώ Αρκαδία πολλη ζεστη χάλια ούτε για θάλασσα δεν είναι θα πάω το απόγευμα κατά της 7 για μπάνιο εδώ η μικρή μου πέταξε και την πανα δεν την θέλει καθόλου θα έχει ανάψει το παιδί 😂

@Katiana1987 Θα πάω σε άλλη ενδοκρινολόγο κορίτσια σε αυτήν θα πάω πρώτη φορά, δεν θα πάω σε αυτήν που είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη για να δούμε αυτήν τι θα πει 🤷‍♀️ 

Υπάρχει κάποιος λόγος που την άλλαξες ή απλά δεν είχε ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Υπάρχει κάποιος λόγος που την άλλαξες ή απλά δεν είχε ραντεβού;

Στην αρχή που πήγα για ορμονικό έλεγχο όταν προσπαθούσα για παιδί ήταν οκ  βρήκαμε το θέμα μου έδωσε αγωγή όλα καλά έμεινα πολύ ευχαριστημένη   

Όταν όμως πήγα ρυθμίσουμε το ζαχαρο  η επικοινωνία μας ήταν σχεδόν ανύπαρκτη μιλούσα μόνο με την γραμματέα της και δεν μπορούσα να βγάλω ακρη με είχε λίγο στον αυτόματο και δεν μου άρεσε αυτό ένιωθα πως δεν είχα την σημασία που χρειαζόμουν.. και δεν έμεινα ευχαριστημένη άρχισα να πιέζομαι πολύ  ψυχολογικά γιατί ένιωθα ανασφάλεια όποτε είπε να δοκιμάσω αλλη τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια κι απο μενα...! Εχω μπει 33ηβδομαδα πλεον και σερνομαι. Τρομερη κοπωση, απιστευτη καουρα ολη μερα ,πονοι στα πλευρα...ο γιατρος μου εξηγησε οτι ειναι, σαν να ειμαι στον ενατο επειδη εχω δυο μωρακια. Κατα τα αλλα πολυ χαρουμενη που σιγα σιγα πλησιαζουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Στην αρχή που πήγα για ορμονικό έλεγχο όταν προσπαθούσα για παιδί ήταν οκ  βρήκαμε το θέμα μου έδωσε αγωγή όλα καλά έμεινα πολύ ευχαριστημένη   

Όταν όμως πήγα ρυθμίσουμε το ζαχαρο  η επικοινωνία μας ήταν σχεδόν ανύπαρκτη μιλούσα μόνο με την γραμματέα της και δεν μπορούσα να βγάλω ακρη με είχε λίγο στον αυτόματο και δεν μου άρεσε αυτό ένιωθα πως δεν είχα την σημασία που χρειαζόμουν.. και δεν έμεινα ευχαριστημένη άρχισα να πιέζομαι πολύ  ψυχολογικά γιατί ένιωθα ανασφάλεια όποτε είπε να δοκιμάσω αλλη τώρα 

Ωχ... σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δεν το έχω ζήσει λόγω των γονιών μου αλλά έχω ακούσει ΠΆΡΑ ΠΟΛΛΆ!!! Είναι απίστευτο πως μερικοί άνθρωποι επιλέγουν ένα επάγγελμα που τελικά δεν μπορούν να υπηρετήσουν όπως πρέπει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Demy93 την περίοδο του καύσωνα και στην Κρήτη κιόλας... χαρά στο κουράγιο σου. Έχω καταγωγή από Κρήτη οπότε ξέρω ότι η ζέστη εκεί είναι ούτως ή άλλως ανυπόφορη πόσο μάλλον τώρα.

Εσύ αν δεν κάνω λάθος είσαι και αρχές του Αυγούστου οπότε θα κάνεις εσύ την αρχή!!! 🥰🥰🙏

@Elkεύχομαι να μείνεις πιο ικανοποιημένη από τη νέα ενδοκρινολόγο και κυρίως να ξέρει να σε βοηθήσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου να πας να ξεκινήσεις να ελέγχεις το σάκχαρο σου 🫶🫶

Εμείς βράζουμε εδώ,Κρήτη 😵💫, έχουμε γιατρό σε λίγο να δούμε τον ταλιμπανακο 🩵🩵🧿🧿 και γυρνάω να στρώνω βαλίτσα 🫶🫶

Αχ τέλεια που θα τον δείτε! Αναμένουμε τα νέα σου! 🤗🤗🤗🧿🧿Εγώ την άλλη βδομάδα θα σας πω! Η ζέστη είναι το χειρότερό μου, το κρύο το αντέχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Ωχ... σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δεν το έχω ζήσει λόγω των γονιών μου αλλά έχω ακούσει ΠΆΡΑ ΠΟΛΛΆ!!! Είναι απίστευτο πως μερικοί άνθρωποι επιλέγουν ένα επάγγελμα που τελικά δεν μπορούν να υπηρετήσουν όπως πρέπει!!!

Ξέρεις τι γίνετε είχε παρά πολύ κόσμο αυτήν και μετά κάπου έχανε την μπαλα σκέψου με είδε όταν ήμουν 2 μηνων εγκυος και μετά το επόμενο μας ραντεβού από κοντά ήταν όταν είχα πάει 6 μηνών.. και ενώ έλεγα την γραμματέα να κλεισω ένα ραντεβού να ερθω από κοντά εκείνη έλεγε όχι δεν χρειάζεται να πάω κανε την διατροφη ακόλουθα οδηγίες και θα τα πουμε μετά την β επιπέδου.. 🤷‍♀️ εγω όλο αυτό το διάστημα φοβομουν να φάω κάτι παρά πάνω και υπαρχαν φορές που εκλεγα γιατί νόμιζα πως με το να φάω κάνω κακο στο μωρο 

Όταν πήγα 6 μηνών από κοντά, είχα πάρει μόνο 4 κιλά και άρχισε να λέει δεν έκανα σωστά την διατροφη και αυτό μπορεί να επηρέασε την ανάπτυξη του μωρού και δεν πήρε πολύ βαρος γιατί στην β επιπέδου βγήκε λιποβαρες το μωρο και μπορεί να επηρεασε αυτο επειδη πεινουσα και έπρεπε να της πω ότι πεινάω να αυξήσουμε τις ποσότητες και κάτι τέτοια κουλά και στο τέλος κατέληξε με το να μου δίνει και το οκ να τρώω ένα παγωτινη την βδοαμδα.. ξέρεις μετά τι έκανα από το ραντεβού μας.; Παράτησα διατροφη παράτησα μετρησεις την έγραψα κανονικά και δεν ξανα πηγα μέχρι να γεννήσω.. για αυτό τώρα είναι κάπως αρνητική με όλο αυτό το θέμα του ζαχαρου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραία θα περιμένουμε νέα σας κορίτσι μου και εμεις εδώ Αρκαδία πολλη ζεστη χάλια ούτε για θάλασσα δεν είναι θα πάω το απόγευμα κατά της 7 για μπάνιο εδώ η μικρή μου πέταξε και την πανα δεν την θέλει καθόλου θα έχει ανάψει το παιδί 😂

@Katiana1987 Θα πάω σε άλλη ενδοκρινολόγο κορίτσια σε αυτήν θα πάω πρώτη φορά, δεν θα πάω σε αυτήν που είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη για να δούμε αυτήν τι θα πει 🤷‍♀️ 

Μακάρι να σου ταιριάξει αυτή!! 

Τα καημένα τα μικρά ζεσταίνονται πολύ..

Εγώ φτιάχνω γάλα με κακάο και ελάχιστο μέλι στη μύτη στο κουταλάκι και βάζω μπόλικα παγάκια κι έτσι δροσίζομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Μακάρι να σου ταιριάξει αυτή!! 

Τα καημένα τα μικρά ζεσταίνονται πολύ..

Εγώ φτιάχνω γάλα με κακάο και ελάχιστο μέλι στη μύτη στο κουταλάκι και βάζω μπόλικα παγάκια κι έτσι δροσίζομαι..

Ναι μακάρι για να δούμε γιατί με την προηγούμενη δεν πέρασα και πολύ καλά 

ααα ωραία συνταγή αυτήν ακούγετε καλό και δροσίστηκο 😊 θα το δοκιμάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι μακάρι για να δούμε γιατί με την προηγούμενη δεν πέρασα και πολύ καλά 

ααα ωραία συνταγή αυτήν ακούγετε καλό και δροσίστηκο 😊 θα το δοκιμάσω 

Χεχε ναι!! Πάω να φτιάξω τώρα ένα ποτήρι, καναπές και τηλεόραση ή νέτφλιξ.. ωραία και χαλαρά🤗 🤗 και κλωτσιές απ'τον μπέμπη..προσπαθώ να πετύχω καμιά καλή κλωτσιά σε βίντεο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίσαμε κορίτσια μου 🍉😊

Οοοοολα πολύ καλά,έχουμε ξανά ραντεβού αρχές Ιουλίου και μετά θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα 🥰🥰🥰

Πιάσαμε και τα 2κιλα και είμαστε ωραιότατοι 🥰🥰🧿🧿💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Τι κανετε; Εγω σημερα 30 εβδομάδων ακριβώς! 10 βδομαδες και μετράμε αντίστροφα 😊

Κάνει αφόρητη ζεστη! Θα φάμε σχεδόν όλο το καλοκαίρι μέχρι τον Αύγουστο! Απορώ πως θα αντέξουμε. 

σε αλλα νέα έκλεισα ραντεβού για την αλλη βδομαδα στην παιδίατρο που μου σύστησε η γυναικολόγος. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Γυρίσαμε κορίτσια μου 🍉😊

Οοοοολα πολύ καλά,έχουμε ξανά ραντεβού αρχές Ιουλίου και μετά θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα 🥰🥰🥰

Πιάσαμε και τα 2κιλα και είμαστε ωραιότατοι 🥰🥰🧿🧿💙💙

Μπράβο κορίτσι μου!!! Τέλεια ο μπεμπίνος... Άρα στις 36 εβδομάδες ξεκινάει το κάθε βδομάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Τι κανετε; Εγω σημερα 30 εβδομάδων ακριβώς! 10 βδομαδες και μετράμε αντίστροφα 😊

Κάνει αφόρητη ζεστη! Θα φάμε σχεδόν όλο το καλοκαίρι μέχρι τον Αύγουστο! Απορώ πως θα αντέξουμε. 

σε αλλα νέα έκλεισα ραντεβού για την αλλη βδομαδα στην παιδίατρο που μου σύστησε η γυναικολόγος. 😊

Άντε με το καλό κορίτσι μου. Να μας πεις τις εντυπώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Γυρίσαμε κορίτσια μου 🍉😊

Οοοοολα πολύ καλά,έχουμε ξανά ραντεβού αρχές Ιουλίου και μετά θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα 🥰🥰🥰

Πιάσαμε και τα 2κιλα και είμαστε ωραιότατοι 🥰🥰🧿🧿💙💙

Τι καλααα! Μεγάλωσε ❤️ δλδ ποσο εισαι τωρα κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...