Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δεν τα ξέρω καθόλου αυτά να σου πω την αλήθεια κορίτσι μου δεν τα έχω χρησιμοποιήσει.. είναι καλό αυτό που πήρες που το δοκίμασες ;

Το έχω παραγγείλει, δε μου έχει έρθει ακόμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ωραία, ανυπομονώ να μου έρθει το νεράκι να το δοκιμάσω.. Εεε να μας τα λες και μόνη σου! 😛😀Στον άντρα σου έμοιασε! Εμείς και οι δύο παρότι και ο άντρας μου είναι δύο μέτρα, είμασταν μωρά αδύνατα! Ο δε άντρας μου δεν έτρωγε! Τώρα πως το πήρε αυτό το ύψος ένας θεός ξέρει! Γονίδια!

Αχ άσε ο άντρας μου δεν θηλαζε όμως! Καο μάλιστα η γιαγιά του του έβαζε ρυζονερο για να φτιάξει το γάλα όχι απλό νερό 😂😂 πώς νς μην βγει παχουλος

@Elk μου τέλεια νέα για το μωράκι σου!! 😍😍ναι λίγο πελαγώσα στο τελευταίο ραντεβού με την παιδίατρο και εννοείται είναι και το πρώτο παιδί και έχω το άγχος μήπως κάνω κάτι εγώ λάθος. Μου είπε ότι τα πιο αραιά γεύματα θα βοηθήσουν στους κολικούς και προβληματιστηκα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Αχ άσε ο άντρας μου δεν θηλαζε όμως! Καο μάλιστα η γιαγιά του του έβαζε ρυζονερο για να φτιάξει το γάλα όχι απλό νερό 😂😂 πώς νς μην βγει παχουλος

@Elk μου τέλεια νέα για το μωράκι σου!! 😍😍ναι λίγο πελαγώσα στο τελευταίο ραντεβού με την παιδίατρο και εννοείται είναι και το πρώτο παιδί και έχω το άγχος μήπως κάνω κάτι εγώ λάθος. Μου είπε ότι τα πιο αραιά γεύματα θα βοηθήσουν στους κολικούς και προβληματιστηκα...

 

Να σου πω την αλήθεια εμένα κολικούς δεν έχει η μπέμπα έχει τύχει να την δω να ζορίζεται αλλα όχι κάθε μέρα ούτε για πολύ ώρα συνήθως ενεργείτε και σταματάει.. τώρα αυτό που είπε η παιδίατρος για τα πιο αραιά γεύματα ότι μπορεί να βοηθάει στους κολικούς δεν το ξέρω 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Μου το είπε συμβουλευτικά…αλλά να σας πω την αλήθεια ενώ χάνω κιλά τρώω πιο σωστά από πριν…γι αυτό ξεκίνησα άλλωστε…τρώω φουλ πρωτεΐνη φρούτα και λαχανικά 5 γεύματα χωρίς να πεινάω …ενώ πριν έτρωγα πάρα πολλά γλυκά και αναψυκτικά για να κρατηθώ από την αϋπνία…τώρα έστρωσαν και οι ύπνοι της μικρής μετά τον σαραντισμό…δεν την έχω σταματήσει όμως…αλλά δεν σας κρύβω ότι έχω προβληματιστεί πολύ 

Καλά και εγώ γλυκά τρώω αρκετά είναι η αλήθεια, μήπως να τρως πιο πολλές ποσότητες ; Να μην μετράς την μερίδα σου ; Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο βέβαια απλά λέω.. 

εγώ δεν τρώω πολλά γεύματα αλλά όταν κάθομαι να φάω τρώω ποσότητα 😅

κάποια στιγμή θέλω να μπω και εγώ σε μια σειρά με το φαγητό αλλά το άφησα για αργότερα ίσως όταν αρχίσει και τις τροφές το μωρό να αρχίσω και εγώ να μαζεύομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια καλημέρα !

σας είπαν να αρχίσετε να βάζετε το μωρό στο γυμναστήριο;

Καλημέρα κορίτσι ναι και γυμναστήριο και ριλάξ και να αρχίσει να βλέπει κρεμαστά παιχνιδάκια από πάνω…να της δίνω να κρατάει μαλακές κουδουνίστρες …αυτά μου είπε μέχρι να τα βλέπει και σιγά σιγά να θέλει να τα πιάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Fighter είπε:

Καλημέρα κορίτσι ναι και γυμναστήριο και ριλάξ και να αρχίσει να βλέπει κρεμαστά παιχνιδάκια από πάνω…να της δίνω να κρατάει μαλακές κουδουνίστρες …αυτά μου είπε μέχρι να τα βλέπει και σιγά σιγά να θέλει να τα πιάσει 

Σε ρηλαξ την έβαζα έχω καιρο που το χρησιμοποιώ τώρα θα πάρω γυμναστήριο γιατί δεν έχω 

Αυτό είπε και εμένα να αρχίσει σιγά σιγά να προσπαθεί να πιάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Σε ρηλαξ την έβαζα έχω καιρο που το χρησιμοποιώ τώρα θα πάρω γυμναστήριο γιατί δεν έχω 

Αυτό είπε και εμένα να αρχίσει σιγά σιγά να προσπαθεί να πιάνει 

Ποιο ριλαξ έχετε; Αυτό που κάνει κούνια; Εμένα μου δώσανε ένα, αλλά στην πρώτη σκάλα που το έχω βάλει νομίζω κουνάει πολύ..🤔 βασικά σε όλες τις σκάλες το ίδιο κουνάει, δεν ξέρω μήπως είναι χαλασμένο.. του αρέσει πολύ πάντως, ηρεμεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ποιο ριλαξ έχετε; Αυτό που κάνει κούνια; Εμένα μου δώσανε ένα, αλλά στην πρώτη σκάλα που το έχω βάλει νομίζω κουνάει πολύ..🤔 βασικά σε όλες τις σκάλες το ίδιο κουνάει, δεν ξέρω μήπως είναι χαλασμένο.. του αρέσει πολύ πάντως, ηρεμεί..

https://www.skroutz.gr/s/29784394/Ingenuity-Relax-Morou-Cuddle-Lamb-me-Mousiki-kai-Donisi-gia-Paidi-eos-18kg-12118.htmlIMG_2609.thumb.jpeg.213491f2f976c97e3f619c0d236410fe.jpeg
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Fighter είπε:

Εγώ έχω αυτό δεν είναι κούνια είναι το κλασικό ριλάξ αλλά σε μοντέρνα έκδοση έχει λευκούς ήχους , δόνηση είναι καλό …κάθεται η μικρή και μπορώ να κάνω καμιά δουλειά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Fighter είπε:

Εγώ έχω αυτό δεν είναι κούνια είναι το κλασικό ριλάξ αλλά σε μοντέρνα έκδοση έχει λευκούς ήχους , δόνηση είναι καλό …κάθεται η μικρή και μπορώ να κάνω καμιά δουλειά

Πανέμορφο είναι! Και απ' ότι είδα και σε καλή τιμή..είναι λίγο ρίσκο να δώσεις πολλά χρήματα και εν τέλει το μωρό να μην κάτσει τελικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ποιο ριλαξ έχετε; Αυτό που κάνει κούνια; Εμένα μου δώσανε ένα, αλλά στην πρώτη σκάλα που το έχω βάλει νομίζω κουνάει πολύ..🤔 βασικά σε όλες τις σκάλες το ίδιο κουνάει, δεν ξέρω μήπως είναι χαλασμένο.. του αρέσει πολύ πάντως, ηρεμεί..

Εμένα μου το έδωσαν το ρηλαξ είναι της fisherprice  μια δόνηση έχει μόνο

εκτός αν κουνιόταν και δεν δουλεύει τώρα γιατί ούτε η μουσική δουλεύει 🤷‍♀️

Αλλά επειδή της άρεσε και κάθεται δεν αγόρασα καινούργιο IMG_8386.thumb.jpeg.80a613d5d6e20cd4fadf45e3c9f56fa8.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Πανέμορφο είναι! Και απ' ότι είδα και σε καλή τιμή..είναι λίγο ρίσκο να δώσεις πολλά χρήματα και εν τέλει το μωρό να μην κάτσει τελικά..

Ναι καλό είναι!είναι πρώτο στο skroutz σε πωλήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα μου το έδωσαν το ρηλαξ είναι της fisherprice  μια δόνηση έχει μόνο

εκτός αν κουνιόταν και δεν δουλεύει τώρα γιατί ούτε η μουσική δουλεύει 🤷‍♀️

Αλλά επειδή της άρεσε και κάθεται δεν αγόρασα καινούργιο IMG_8386.thumb.jpeg.80a613d5d6e20cd4fadf45e3c9f56fa8.jpeg

Πολύ όμορφο και αυτό! Χαρουμενο..Πόση ώρα την αφήνεις περίπου με τη δόνηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλά και εγώ γλυκά τρώω αρκετά είναι η αλήθεια, μήπως να τρως πιο πολλές ποσότητες ; Να μην μετράς την μερίδα σου ; Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο βέβαια απλά λέω.. 

εγώ δεν τρώω πολλά γεύματα αλλά όταν κάθομαι να φάω τρώω ποσότητα 😅

κάποια στιγμή θέλω να μπω και εγώ σε μια σειρά με το φαγητό αλλά το άφησα για αργότερα ίσως όταν αρχίσει και τις τροφές το μωρό να αρχίσω και εγώ να μαζεύομαι.. 

Επιτέλους μπορούμε να τρώμε Ε;; 😀😀 Και ποσότητες! 🤗🤗Κι εγώ τρώω και γλυκά! Αλλά μετά το εξάμηνο θα κάνω αυστηρή διατροφή θέλω να επανέλθω!! Όνειρα θερινής νυκτός; Ελπίζω όχι! Πάντως τώρα στα τζιν μου κορίτσια δεν μπαίνω! 😮😮

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Πολύ όμορφο και αυτό! Χαρουμενο..Πόση ώρα την αφήνεις περίπου με τη δόνηση;

Δεν την βάζω την δόνηση έτσι την έχω και κάθετε αυτήν θέλει να έχει παρέα να της μιλάς αν καταλάβει ότι είναι μόνη της γκρινιάζει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Επιτέλους μπορούμε να τρώμε Ε;; 😀😀 Και ποσότητες! 🤗🤗Κι εγώ τρώω και γλυκά! Αλλά μετά το εξάμηνο θα κάνω αυστηρή διατροφή θέλω να επανέλθω!! Όνειρα θερινής νυκτός; Ελπίζω όχι! Πάντως τώρα στα τζιν μου κορίτσια δεν μπαίνω! 😮😮

Ααα τώρα που γέννησα και δεν έχω θέμα με το ζάχαρο ; Του έδωσα και κατάλαβε το καλό είναι πως έχει ξυπνήσει ο μεταβολισμός αν και τρώω βλακείες ειδικά ζάχαρη  έχασα όλα τα κιλα της εγκυμοσύνης και άλλα δύο επιπλέον έφτασα 60 κιλά οπότε λέω ευκαιρία είναι να χάσω 2-3 ακόμα αν κάνω διατροφή αλλά δεν θέλω ακόμα να αρχίσω να προσέχω.. όταν πάει η μπέμπα 5 μηνών και αρχίσει τις φρουτόκρεμες τότε λέω να μαζευτώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια μου!!!

Βρε @Elkμου, είμαστε σε εβδομάδα άλματος ανάπτυξης ή μετράω λάθος;;;

Αύριο το πρωί πάω για να κάνει το πρώτο της εμβόλιο και θα ρωτήσω όλες μου τις απορίες! 

Εγώ έχω παραγγείλει και ρηλάξ και γυμναστήριο. Της έχω ήδη κουδουνίστρες και κρεμαστό στο καρότσι κι έχει αρχίσει να τα παρατηρεί αλλά όχι να τα πιάνει ακόμα. 

Εγώ κορίτσια δεν πεινάω να σας πω την αλήθεια. Διψάω πάρα πολύ. Έχω χάσει τα 12 από τα 14 κιλά που είχα πάρει αλλά δε με νοιάζουν τα κιλά γιατί με τη γυμναστική άρχισα να σφίγγω πάλι οπότε σιγά σιγά θα φύγουν κι αυτά! Διατροφή σίγουρα μετά το εξάμηνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου!!!

Βρε @Elkμου, είμαστε σε εβδομάδα άλματος ανάπτυξης ή μετράω λάθος;;;

Αύριο το πρωί πάω για να κάνει το πρώτο της εμβόλιο και θα ρωτήσω όλες μου τις απορίες! 

Εγώ έχω παραγγείλει και ρηλάξ και γυμναστήριο. Της έχω ήδη κουδουνίστρες και κρεμαστό στο καρότσι κι έχει αρχίσει να τα παρατηρεί αλλά όχι να τα πιάνει ακόμα. 

Εγώ κορίτσια δεν πεινάω να σας πω την αλήθεια. Διψάω πάρα πολύ. Έχω χάσει τα 12 από τα 14 κιλά που είχα πάρει αλλά δε με νοιάζουν τα κιλά γιατί με τη γυμναστική άρχισα να σφίγγω πάλι οπότε σιγά σιγά θα φύγουν κι αυτά! Διατροφή σίγουρα μετά το εξάμηνο!

Εγώ το έκανα το πρώτο εμβόλιο εχτές 

Εμένα για την ώρα μπορώ να πω πως δεν δείχνει να περνάει κάποιο άλμα καλά την βλέπω 

Εσένα περνάει; Πως την βλέπεις ;

κάνεις γυμναστική; Χαλάλι σου αφού έχεις χρόνο και όρεξη ! Εγώ πάλι δεν κάνω κιλά έχασα αλλά σφιχτή δεν με λες 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγώ το έκανα το πρώτο εμβόλιο εχτές 

Εμένα για την ώρα μπορώ να πω πως δεν δείχνει να περνάει κάποιο άλμα καλά την βλέπω 

Εσένα περνάει; Πως την βλέπεις ;

κάνεις γυμναστική; Χαλάλι σου αφού έχεις χρόνο και όρεξη ! Εγώ πάλι δεν κάνω κιλά έχασα αλλά σφιχτή δεν με λες 😅

Το πρώτο άλμα πως το περάσατε; Έχει μια αδικαιολόγητη γκρίνια και την πιάνει υπερένταση. Μόνο στο στήθος και στο νερό ηρεμεί.

Καλά μη φανταστείς ακόμα πολλά. Κοιλιακούς, περπάτημα και λίγες ασκήσεις με βαράκια κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Το πρώτο άλμα πως το περάσατε; Έχει μια αδικαιολόγητη γκρίνια και την πιάνει υπερένταση. Μόνο στο στήθος και στο νερό ηρεμεί.

Καλά μη φανταστείς ακόμα πολλά. Κοιλιακούς, περπάτημα και λίγες ασκήσεις με βαράκια κάνω. 

Πέρα από την αρχή τις πρωτες 3-4 βδομάδες που είχαμε θέμα με τον ύπνο την νύχτα και δεν κοιμόταν δεν έχω καταλάβει να περνάει άλμα για την ώρα τουλάχιστον, γενικά είναι καλή η μπέμπα ίσως με την μεγάλη τα περνούσα σε πιο έντονο βαθμό και τώρα επειδή αυτήν είναι πιο ήρεμο μωρό και ήσυχο δεν καταλαβαίνω κάτι δεν έχουμε γκρίνια ούτε κολλάει με το στήθος να είναι συνέχεια πάνω μου.. η μεγάλη όμως έτσι ήταν όλη την ώρα στήθος με πολύ γκρίνια ήταν ζόρικα τα άλμα της 

εύχομαι να συνεχίσει έτσι η μπέμπα να είναι ένα ήρεμο μωρό  για να υπάρχει μια ισορροπία 😅

και τόσο που κάνεις κορίτσι μου  μια χαρά από το τίποτα που κάνω εγώ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Πήγαμε στην παιδίατρο σήμερα και κάναμε τα 2 πρώτα εμβόλια και θα κάνει το bexsero στις 8/11. Μετά θα κάνει το εμβόλιο για τον πνευμονιοκόκκο στις 20/11. Έφτασε τα 4500γρ. Ισμήνη-Μαρία και 55εκ. Μια χαρά αναπτύσσεται και συνεχίζουμε με αποκλειστικό θηλασμό και μου είπε να ξεκινήσω να κάνω τράπεζα γάλακτος στην κατάψυξη! Έπρεπε να έχει κάνει υπέρηχο ισχίων μου είπε και το κανόνισα για 6/11. Το έχετε κάνει εσείς αυτό; Πόσο κοστίζει; Συνταγογραφείται; Επίσης ότι πρέπει να κάνουμε όλοι οι κοντινοί της το εμβόλιο της γρίπης (που το κάνουμε ούτως ή άλλως εμείς). D3 θα παίρνει μέχρι το χρόνο και μετά βλέπουμε. Ακουόγραμμα μου είπε ακόμα πως δε χρειάζεται γιατί φαίνεται να αντιδράει στον ήχο. Έχει κάνει λίγο πλαγιοκεφαλία και θα πρέπει να τη γυρίζω από την άλλη μεριά για να φτιάξει. Έχει ακόμα και ελάχιστο ίκτερο αλλά δεν ανησυχούμε! Με ρώτησε αν χαμογελάει και αν "μιλάει" και της είπα... "ναι καλέ, την έχω και σε βίντεο"!!! Χαχαχα... Επίσης να ξεκινήσω να της κάνω "μασάζ" στα ούλα και να της δίνω μασητικά!

Το τελευταίο που με προβλημάτισε όμως είναι... πως μου είπε να επιμείνω να δεχθεί την πιπίλα. Τι να κάνω βρε κορίτσια που μου τη φτύνει;;; Να της την κολλήσω με μονωτική;;; Και να πω και την αλήθεια... δεν πολύ θέλω να την πάρει. Κι εγώ πιπιλούσα το δάχτυλο μου και μια χαρά είμαι και εγώ και τα δόντια μου δεν στράβωσαν ποτέ! 

Υγ. Για το γυμναστήριο δε ρώτησα. Ας μου έρθουν πρώτα με το καλό και βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Πέρα από την αρχή τις πρωτες 3-4 βδομάδες που είχαμε θέμα με τον ύπνο την νύχτα και δεν κοιμόταν δεν έχω καταλάβει να περνάει άλμα για την ώρα τουλάχιστον, γενικά είναι καλή η μπέμπα ίσως με την μεγάλη τα περνούσα σε πιο έντονο βαθμό και τώρα επειδή αυτήν είναι πιο ήρεμο μωρό και ήσυχο δεν καταλαβαίνω κάτι δεν έχουμε γκρίνια ούτε κολλάει με το στήθος να είναι συνέχεια πάνω μου.. η μεγάλη όμως έτσι ήταν όλη την ώρα στήθος με πολύ γκρίνια ήταν ζόρικα τα άλμα της 

εύχομαι να συνεχίσει έτσι η μπέμπα να είναι ένα ήρεμο μωρό  για να υπάρχει μια ισορροπία 😅

και τόσο που κάνεις κορίτσι μου  μια χαρά από το τίποτα που κάνω εγώ 😊

Μωρέ κι εμένα ήσυχη είναι γι' αυτό και τα καταλαβαίνω. Αλλά επειδή είμαστε στις ίδιες μέρες γι' αυτό σε ρώτησα. Εμένα λίγα μου φαίνονται μπροστά σ' αυτά που έκανα αλλά δεν πειράζει!!! Έχω το θαύμα μου αγκαλιά!!! Όλα τα υπόλοιπα θα τα βρούμε στην πορεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Πήγαμε στην παιδίατρο σήμερα και κάναμε τα 2 πρώτα εμβόλια και θα κάνει το bexsero στις 8/11. Μετά θα κάνει το εμβόλιο για τον πνευμονιοκόκκο στις 20/11. Έφτασε τα 4500γρ. Ισμήνη-Μαρία και 55εκ. Μια χαρά αναπτύσσεται και συνεχίζουμε με αποκλειστικό θηλασμό και μου είπε να ξεκινήσω να κάνω τράπεζα γάλακτος στην κατάψυξη! Έπρεπε να έχει κάνει υπέρηχο ισχίων μου είπε και το κανόνισα για 6/11. Το έχετε κάνει εσείς αυτό; Πόσο κοστίζει; Συνταγογραφείται; Επίσης ότι πρέπει να κάνουμε όλοι οι κοντινοί της το εμβόλιο της γρίπης (που το κάνουμε ούτως ή άλλως εμείς). D3 θα παίρνει μέχρι το χρόνο και μετά βλέπουμε. Ακουόγραμμα μου είπε ακόμα πως δε χρειάζεται γιατί φαίνεται να αντιδράει στον ήχο. Έχει κάνει λίγο πλαγιοκεφαλία και θα πρέπει να τη γυρίζω από την άλλη μεριά για να φτιάξει. Έχει ακόμα και ελάχιστο ίκτερο αλλά δεν ανησυχούμε! Με ρώτησε αν χαμογελάει και αν "μιλάει" και της είπα... "ναι καλέ, την έχω και σε βίντεο"!!! Χαχαχα... Επίσης να ξεκινήσω να της κάνω "μασάζ" στα ούλα και να της δίνω μασητικά!

Το τελευταίο που με προβλημάτισε όμως είναι... πως μου είπε να επιμείνω να δεχθεί την πιπίλα. Τι να κάνω βρε κορίτσια που μου τη φτύνει;;; Να της την κολλήσω με μονωτική;;; Και να πω και την αλήθεια... δεν πολύ θέλω να την πάρει. Κι εγώ πιπιλούσα το δάχτυλο μου και μια χαρά είμαι και εγώ και τα δόντια μου δεν στράβωσαν ποτέ! 

Υγ. Για το γυμναστήριο δε ρώτησα. Ας μου έρθουν πρώτα με το καλό και βλέπουμε. 

Συνήθως τα παιδεία που θηλάζουν δεν την θέλουν την πιπίλα αλλά γιατί ντε και καλά να πάρει πιπίλα; Βάζει το δάχτυλο στο στόμα και το κάνει πιπιλα;

εμένα πιπίλα δεν θέλει, προσπάθησα μερικές φορές αλλά την έπιανε σας αναγούλα .. οπότε σταμάτησα να δίνω 

Οχι υπέρηχο ισχύων δεν έχω κάνει ούτε στην μεγάλη ούτε τώρα δεν μου τα ζητησαν ούτε ακουογραμμα έχουμε κάνει 

ξαπλώνει συνέχεια στο πλάι; Για αυτό σου είπε για το κεφαλάκι ;
2 εμβόλια σου έκανε μαζί ; Εμένα bexsero που είμαι στο εξάμηνο..στην μεγάλη μάλλον θα το κάνω τώρα δεν το είχα κάνει ίσως την στείλω τον Μάρτιο σχολείο και είπα μήπως το κάνω 

εμείς δεν το κάνουμε της γρίπης αν και μας είπε αν θέλουμε να το κάνουμε..

Για τον ικτερο σου είπε να την βγάζεις στον ήλιο ; Εγώ προσπαθώ να την αφήνω 10-15 λεπτά να κάνει ηλιοθεραπεία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Συνήθως τα παιδεία που θηλάζουν δεν την θέλουν την πιπίλα αλλά γιατί ντε και καλά να πάρει πιπίλα; Βάζει το δάχτυλο στο στόμα και το κάνει πιπιλα;

εμένα πιπίλα δεν θέλει, προσπάθησα μερικές φορές αλλά την έπιανε σας αναγούλα .. οπότε σταμάτησα να δίνω 

Οχι υπέρηχο ισχύων δεν έχω κάνει ούτε στην μεγάλη ούτε τώρα δεν μου τα ζητησαν ούτε ακουογραμμα έχουμε κάνει 

ξαπλώνει συνέχεια στο πλάι; Για αυτό σου είπε για το κεφαλάκι ;
2 εμβόλια σου έκανε μαζί ; Εμένα bexsero που είμαι στο εξάμηνο..στην μεγάλη μάλλον θα το κάνω τώρα δεν το είχα κάνει ίσως την στείλω τον Μάρτιο σχολείο και είπα μήπως το κάνω 

εμείς δεν το κάνουμε της γρίπης αν και μας είπε αν θέλουμε να το κάνουμε..

Για τον ικτερο σου είπε να την βγάζεις στον ήλιο ; Εγώ προσπαθώ να την αφήνω 10-15 λεπτά να κάνει ηλιοθεραπεία..

Βάζει το χέρι στο στόμα αλλά μου είπε πως θα βάλει το δάχτυλο σιγά σιγά. Ακουόγραμμα θα δούμε πότε και αν χρειαστεί. Ένα ήταν πόσιμο εμβόλιο. Hexyon και rotarix έκανε σήμερα. Δεν ξαπλώνει στο πλάι αλλά όπως είναι ανάσκελα γυρίζει το κεφαλάκι της στα δεξιά! Όχι δε μου είπε τίποτα για τον ίκτερο γιατί φαίνεται ελάχιστα πια. Εννοείς πως την "χτυπάει" ο ήλιος κανονικά πάνω της; Κάνει; Αν ναι να μην τη σκεπάζω τόσο όσο την κουκουλώνω οπότε την "ακουμπάει" ο ήλιος! Εγώ το κάνω το Νοέμβριο της γρίπης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Εμένα δεν την παίρνει καθόλου! Κι ούτε και θέλω...  Εγώ κορίτσι μου είμαι στον 7ο ουρανό οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Ούτε κουρασμένη νιώθω να πω την αλήθεια. Απλά κάποιες μέρες, αραιά ευτυχώς, νιώθω πως θα ήθελα να κοιμηθώ λίγο ακόμα. Εγώ ευτυχώς εδώ και 10 μέρες είμαι τελείως καθαρή επιτέλους. Σίγουρα θα πρέπει να προσέχετε. Δεν ξέρεις πότε θα ξανά γίνει ωορρηξία. 
    • Εγώ φοβόμουν μην καεί αλλά νομίζω ότι πια δύσκολα καίει ο ήλιος. Για κοιλίτσα μάλλον έχει ψύχρα, αλλά, χεράκια και ποδαράκια θα τ' αφήνω κι εγώ λίγο. 
    • Ελααα η εμπειρία, και εγώ 85 υπολόγισα από την ένταση της γραμμής. Απίστευτο 😂😂. Είπα τέλος, χτες το βράδυ έκλαιγα, έλεγα στον άντρα μου ότι τελείωσε και αυτή η εγκυμοσύνη. Σήμερα εννοείται με εκραξε χαχα Οπότε θα κάνω 1 τεστ έτσι για την τιμή των όπλων κάθε 2-3 μέρες. Σίγουρα όχι κάθε μέρα όμως (και έκανα και εγώ 2-3 τη μέρα, ψύχωση!!)   @ditaki κορίτσι μου γλυκό αν θελήσεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα. Είμαι σίγουρη ότι πέρασα και εγώ επιλοχειο. Τώρα ένα χρόνο μετά το αναγνωρίζω που επιτέλους αρχίζω να βγαίνω από αυτό το σκοτάδι. Με βοήθησε που άλλαξα σπίτι και περιοχή. Πλέον βγαίνω σχεδόν κάθε μέρα βόλτες με το κοριτσακι μου και κυρίως κάθε φορά που νιώθω να πέφτω και να πνιγομαι. Οπότε, σωστά ειπώθηκε παραπάνω να βγαίνεις. Μόνη σου, με φίλες, με άλλες μαμάδες, αλλά μην μένεις μέσα στους 4 τοίχους. Πάρε βοήθεια σε παρακαλώ, είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς, το έζησα στο πετσί μου. Και ένιωθα και τύψεις που πάλεψα τόσο πολύ για αυτό το μωρό και αντί να το ζω στα άκρα και να πετάω στα σύννεφα, εγώ έκλαιγα συνέχεια. Ένιωθα απέραντη μοναξιά, χαμένη, δεν ήξερα ποια είμαι πλέον... Λάτρευα και λατρεύω το παιδάκι μου, αλλά δυστυχώς δεν ήταν αυτό αρκετό για να είμαι ευτυχισμένη, τουλάχιστον όχι όπως περίμενα να είμαι. Κανείς δεν μας προετοιμάζει για την περίοδο της λοχείας. Είναι μια περίοδος πάρα πολύ δύσκολη για τη νέα μαμά και για αυτό χρειαζόμαστε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον γύρω μας. Θα στο ξαναγράψω και το εννοώ.. Μπορείς να μου στείλεις απλά για να τα πεις κάπου μια αν είσαι Αθήνα μετά χαράς να βγαίνουμε μαζί βόλτες ♥️ Δεν είσαι μόνη σου ♥️
    • Τώρα καλά είμαι! Είναι λίγο γκρινιάρης γιατί πεινάει διαρκώς...κ τον κρατάω στο στήθος μιάμιση με δύο ώρες, αλλά δεν έχω γάλα. Τον ακούω που καταπίνει, αλλά αν βγει θα ηρεμήσει για μισή ώρα το πολύ κ μετά ξανά κλάμα κ στήθος απευθείας. Κ με το θηλαστρο που προσπάθησα να βγάλω 10ml με το ζόρι κ από τα δύο. Τώρα θα έρθει τη Δευτέρα να τον δει κ θα συζητήσω μαζί του τι θα κανω με τον θηλασμό.  Εγώ ηρέμησα λίγο μέχρι χθες το πρωί. Ξεκίνησε πάλι να δαγκώνει ενώ είχε ηρεμήσει. Πιστεύω ότι φταίει κ η πεθερά μου σε αυτό. Ήρθε χθες για 3 ώρες για να αρχίσει να την μαθαίνει κ δεν τον άφησε στιγμή από την αγκαλιά της κι αυτός έκλαιγε γιατί πεινούσε κ της το έλεγα κ δεν μου τον έδινε. Μέχρι που αναγκάστηκα να κατεβάσω μπλούζα κ σουτιέν μπροστά της για να αναγκαστεί να μου τον δώσει. Εννοείται πως από τη νευρικότητα που είχε που τον πήγαινε βόλτες μέσα στο σπίτι κ καλά για να τον ηρεμήσει με δάγκωσε κ μου άνοιξε ξανά την πληγή. Την επόμενη φορά που θα έρθει δε θα είμαι ευγενική. 
    • Κι εμένα βάζει το χεράκι του στο στόμα και νόμιζα ότι πεινάει αλλά όταν τον βάζω στο στήθος τρώει τρεις γουλιές και σταματάει.. άρα το κάνει απλώς για να πιπιλάει .. τώρα για την πιπίλα..ένα απόγευμα είχα απελπιστεί, έκλαιγε ασταμάτητα χωρίς να καταλαβαίνω τι θέλει.. συνήθως βράδυ τον πιάνουν οι κολικοί πλέον..και του έβαλα μια πιπίλα.. την άρπαξε αμέσως και ηρέμησε.. μετά από λίγο βέβαια του την έβγαλα γτ δεν ήμουν σγρ ότι θέλω να του δώσω..  Εν τω μεταξύ από χθες έχω καφετί αίμα.. τώρα περίοδος είναι; Δεν ξέρω.. μάλλον..μου φαίνεται έχει περάσει αρκετός καιρός για να είναι από τα λοχια.. εν τω μεταξύ κάναμε και μια βλακεία μια μέρα με τον σύζυγο, οπότε αν είναι περίοδος θα πρέπει να προσέχω..  Από διάθεση πώς είστε; Εγώ ώρες ώρες είμαι λίγο πεσμένη.. σκέφτομαι αν τα κάνω όλα καλά για το μωρό μου.. είμαι και λίγο κουρασμένη σωματικά.. αλλά πιστεύω να συνηθίσει το σώμα μου στους νέους ρυθμούς.. **Δυστυχώς δε θυμάμαι ποια μάρκα ήταν η πιπίλα..γτ πέταξα το κουτάκι..νομίζω στο μαιευτήριο μου τη δώσανε..μια διάφανη με καρδούλες που φαίνεται πώς πιπιλάει είναι..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...