Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ζηλεύωωωωωωω!! 😭😭😭 Ακούγεται πολύ ωραίο!!! Δε μας λες ποιος είναι μήπως κάνουμε με τα μωρά έστω; Με τη μπέμπα πότε θα κάνεις; Όντας νεογέννητη η αφού σαραντίσει;; Πες τα όλα!! Επίσης θα της πάρεις κανένα φόρεμα με φρου φρου;

Όντως πολύ ωραία εμπειρία!!! Νομίζω πως θα της βάλω κάτι απο αυτά που έχω και κάποιες σίγουρα μόνο με την πάνα. Να σαραντίσει σίγουρα όχι αλλά το πόσο νεογέννητη θα το δούμε! Γιώργος Μακρής λέγεται και είναι στο Νέο Ηράκλειο πολύ κοντά στο σταθμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Όντως πολύ ωραία εμπειρία!!! Νομίζω πως θα της βάλω κάτι απο αυτά που έχω και κάποιες σίγουρα μόνο με την πάνα. Να σαραντίσει σίγουρα όχι αλλά το πόσο νεογέννητη θα το δούμε! Γιώργος Μακρής λέγεται και είναι στο Νέο Ηράκλειο πολύ κοντά στο σταθμό.

Ευχαριστώ!! Βρήκα τη σελίδα του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα !! Σας διαβάζω και μαθαίνω τα νέα σας αλλά δεν μιλάω γιατί είμαι νεο μέλος και τα μηνύματα κάνουν μέρες να εμφανιστούν και με κουράζει λίγο αυτό ! Είδα ότι κάνατε μια συζήτηση σχετικά με τα βλαστοκύτταρα και το κόστος τους. Το κόστος αυτό σχετίζεται με την ιδιωτική τράπεζα βλαστοκυττάρων, να τα κρατήσετε δηλαδή αποκλειστικά για το παιδί η τα αδέρφια του και το να τα χρειαστείτε έπειτα είναι αρκετά μη πιθανό. Μπορείτε ωστόσο χωρίς κανένα κόστος να τα κάνετε δωρεά στη δημόσια τράπεζα και αν ποτέ χρειαστείτε ο μη γενοιτο απευθύνεστε εκεί. Στην Θεσσαλονίκη που μένω εγώ η δημόσια τράπεζα βρίσκεται στο Παπανικολάου παίρνεις από εκεί το κουτί και το δίνεις στο γιατρό σου όταν πας να γεννήσεις και μετά τα υπόλοιπα τα διευθετούν ο γιατρός και η κλινική. Αξίζει η δωρεά σκεφτείτε το!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Magda zi είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !! Σας διαβάζω και μαθαίνω τα νέα σας αλλά δεν μιλάω γιατί είμαι νεο μέλος και τα μηνύματα κάνουν μέρες να εμφανιστούν και με κουράζει λίγο αυτό ! Είδα ότι κάνατε μια συζήτηση σχετικά με τα βλαστοκύτταρα και το κόστος τους. Το κόστος αυτό σχετίζεται με την ιδιωτική τράπεζα βλαστοκυττάρων, να τα κρατήσετε δηλαδή αποκλειστικά για το παιδί η τα αδέρφια του και το να τα χρειαστείτε έπειτα είναι αρκετά μη πιθανό. Μπορείτε ωστόσο χωρίς κανένα κόστος να τα κάνετε δωρεά στη δημόσια τράπεζα και αν ποτέ χρειαστείτε ο μη γενοιτο απευθύνεστε εκεί. Στην Θεσσαλονίκη που μένω εγώ η δημόσια τράπεζα βρίσκεται στο Παπανικολάου παίρνεις από εκεί το κουτί και το δίνεις στο γιατρό σου όταν πας να γεννήσεις και μετά τα υπόλοιπα τα διευθετούν ο γιατρός και η κλινική. Αξίζει η δωρεά σκεφτείτε το!!

Εμένα μου είπαν για τα μεσεγχυματικά που κοστίζουν 800€! Αυτό σκέφτομαι να κάνω. Και αυτά μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και για τα αδέλφια αν υπάρχουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε με γνωρίζετε, μόλις έγινα μέλος στο φόρουμ απλώς ήθελα να ευχηθώ σε όλες που γεννάτε αυτό το μήνα να απολαύσετε τους τοκετούς σας και τα μωρά σας! Μεγαλώνουν γρήγορα, ρουφηξτε κάθε στιγμή! Όλα να σας πάνε καλά με γερά μωρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια πώς είστε από συμπτώματα? Εμένα τα πόδια μου ξεπρήστηκαν λίγο ευτυχώς.. τα ανεβάζω και ψηλά και πίνω πολύ νερό.. κλασσικά δυσκολεύομαι πολύ στο να γυρίσω πλευρό στον ύπνο και πιάνομαι.. τις τελευταίες δύο μέρες ξυπνάω και έχω πόνο στο στήθος.. όπως όταν περιμένω περίοδο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια πώς είστε από συμπτώματα? Εμένα τα πόδια μου ξεπρήστηκαν λίγο ευτυχώς.. τα ανεβάζω και ψηλά και πίνω πολύ νερό.. κλασσικά δυσκολεύομαι πολύ στο να γυρίσω πλευρό στον ύπνο και πιάνομαι.. τις τελευταίες δύο μέρες ξυπνάω και έχω πόνο στο στήθος.. όπως όταν περιμένω περίοδο..

Κι εμένα ξεπρήστηκαν τα πόδια μου αρκετά απο τότε που έκοψα τελειώς το αλάτι και συνεχίζω το περπάτημα κανονικά. Τα βάζω ψηλά και όταν κάνω μπάνιο, μετά κάθομαι κάνα 5λεπτο έχοντας το κρύο τρεχούμενο νερό πάνω στις γάμπες μου! Εγώ δυσκολεύομαι μόνο γιατί κοιμάμαι ψιλό όρθια και πονάνε οι γοφοί μου απο τα επιπλέον κιλά νομίζω πια!!!😁 Νέρο πάντα έπινα πολύ και όσο για το στήθος που λες πονάει που και που η δεξιά μου θηλή κι έχουν αρχίσει και τα 2 να έχουν μικρές διαρροές. 

Κάτι ακόμα που έχω... αισθάνομαι την μικρή πάρα πολύ χαμηλά... δηλαδή νομίζω πως μου "πατάει" τις κλειδώσεις των γοφών απο μέσα με τα χέρια της. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω... Και φυσικά... συχνοούρια!!!😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι εμένα ξεπρήστηκαν τα πόδια μου αρκετά απο τότε που έκοψα τελειώς το αλάτι και συνεχίζω το περπάτημα κανονικά. Τα βάζω ψηλά και όταν κάνω μπάνιο, μετά κάθομαι κάνα 5λεπτο έχοντας το κρύο τρεχούμενο νερό πάνω στις γάμπες μου! Εγώ δυσκολεύομαι μόνο γιατί κοιμάμαι ψιλό όρθια και πονάνε οι γοφοί μου απο τα επιπλέον κιλά νομίζω πια!!!😁 Νέρο πάντα έπινα πολύ και όσο για το στήθος που λες πονάει που και που η δεξιά μου θηλή κι έχουν αρχίσει και τα 2 να έχουν μικρές διαρροές. 

Κάτι ακόμα που έχω... αισθάνομαι την μικρή πάρα πολύ χαμηλά... δηλαδή νομίζω πως μου "πατάει" τις κλειδώσεις των γοφών απο μέσα με τα χέρια της. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω... Και φυσικά... συχνοούρια!!!😂

😂 😂

τις τελευταίες μέρες επίσης συμβαίνει αυτό το περίεργο με τον σκύλο! ενώ ποτέ δεν ανέβαινε πάνω στο κρεβάτι, δεν της το επιτρέψαμε ποτέ, τώρα την πιάνουμε επάνω στη θέση που κοιμάμαι.. ο άντρας μου λέει ότι καταλαβαίνει και ζεσταίνει τη φωλιά.. λες?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

😂 😂

τις τελευταίες μέρες επίσης συμβαίνει αυτό το περίεργο με τον σκύλο! ενώ ποτέ δεν ανέβαινε πάνω στο κρεβάτι, δεν της το επιτρέψαμε ποτέ, τώρα την πιάνουμε επάνω στη θέση που κοιμάμαι.. ο άντρας μου λέει ότι καταλαβαίνει και ζεσταίνει τη φωλιά.. λες?? 

Σίγουρα καταλαβαίνει! Τώρα το γιατί το κάνει δεν μπορώ να σου απαντήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια πώς είστε από συμπτώματα? Εμένα τα πόδια μου ξεπρήστηκαν λίγο ευτυχώς.. τα ανεβάζω και ψηλά και πίνω πολύ νερό.. κλασσικά δυσκολεύομαι πολύ στο να γυρίσω πλευρό στον ύπνο και πιάνομαι.. τις τελευταίες δύο μέρες ξυπνάω και έχω πόνο στο στήθος.. όπως όταν περιμένω περίοδο..

Εμένα πάλι ξεπρηστηκε κάπως μόνο το ένα. Το δεξί συνεχίζει να είναι πρησμένο κ ψιλοποναει κιόλας. Κατά τ'αλλα πολύ συχνοουρια κ διαφορά πονακια στην κοιλιά κ πιο χαμηλά, νομίζω όλα φυσιολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Εμένα πάλι ξεπρηστηκε κάπως μόνο το ένα. Το δεξί συνεχίζει να είναι πρησμένο κ ψιλοποναει κιόλας. Κατά τ'αλλα πολύ συχνοουρια κ διαφορά πονακια στην κοιλιά κ πιο χαμηλά, νομίζω όλα φυσιολογικά.

Καλημέρα κορίτσια μου!

Πλέον νομίζω όλα είναι φυσιολογικά αυτά, αφού έχουμε μπει στο μήνα μας και ξεκινάμε και τις γέννες!!!

@Demy93ελπίζω να σου έρθουν όλα ομαλά κορίτσι μου! Με το καλό να υποδεχτείτε τον μπέμπαρο σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Εμένα πάλι ξεπρηστηκε κάπως μόνο το ένα. Το δεξί συνεχίζει να είναι πρησμένο κ ψιλοποναει κιόλας. Κατά τ'αλλα πολύ συχνοουρια κ διαφορά πονακια στην κοιλιά κ πιο χαμηλά, νομίζω όλα φυσιολογικά.

Καλημέρα!! Ναι, φυσιολογικά είναι όλα! Υπομονή κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια πώς είστε από συμπτώματα? Εμένα τα πόδια μου ξεπρήστηκαν λίγο ευτυχώς.. τα ανεβάζω και ψηλά και πίνω πολύ νερό.. κλασσικά δυσκολεύομαι πολύ στο να γυρίσω πλευρό στον ύπνο και πιάνομαι.. τις τελευταίες δύο μέρες ξυπνάω και έχω πόνο στο στήθος.. όπως όταν περιμένω περίοδο..ε

Εμένα τα δάχτυλα των χεριών έχουν πρηστεί και τα πόδια πρηζοτναι όταν κάθομαι πολλή ώρα ή όταν περπατάω και έχει ζέστη.. 

Στον ύπνο μόνιμα μαξιλάρι κάτω από την κοιλιά !και γενικά τον βραδινό τον ύπνο δεν τον ευχαριστιεμαι 

Και είμαι λίγο δυσκίνητη πλέον 

Κατά τα άλλα σχετικά καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια ; Εμείς έχουμε έρθει θάλασσα από το πρωί η αλήθεια δεν μπήκα για μπάνιο αν και έχει πολύ ωραία θάλασσα αλλά τώρα έχω φτάσει στο τέρμα και ειπα να προσέξω λίγο 

@Demy93 κορίτσι μου περιμένουμε νέα σας 🧿🩵

Εγω εχτές είχα αρκετά πονακια μέσα στην μέρα είναι η αλήθεια πιστεύω είναι λογικό τώρα στην φάση που είμαστε στην κόρη που δεν είχα από όσο θυμάμαι αλλά τώρα βλέπω έχω 

πρησμένα χέρια πόδια και εγω το βράδυ ζορίζομαι να αλλαξω πλευρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ; Εμείς έχουμε έρθει θάλασσα από το πρωί η αλήθεια δεν μπήκα για μπάνιο αν και έχει πολύ ωραία θάλασσα αλλά τώρα έχω φτάσει στο τέρμα και ειπα να προσέξω λίγο 

@Demy93 κορίτσι μου περιμένουμε νέα σας 🧿🩵

Εγω εχτές είχα αρκετά πονακια μέσα στην μέρα είναι η αλήθεια πιστεύω είναι λογικό τώρα στην φάση που είμαστε στην κόρη που δεν είχα από όσο θυμάμαι αλλά τώρα βλέπω έχω 

πρησμένα χέρια πόδια και εγω το βράδυ ζορίζομαι να αλλαξω πλευρό 

Aχ κορίτσι μου σε ζηλεύω που έστω είσαι δίπλα στο κύμα! Εγώ έχω πεθάνει απο τη ζέστη! Κι εμένα έχουν αρχίσει τα πονάκια γενικά αλλά δεν ανησυχώ. Όμως κάτι μου λέει ότι παίζει και να γεννήσω πριν απο σένα που πας προγραμματισμένα τελικά! Για να δούμε!!!🙏🤞😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

και εγω έχω πρησμένα χερια και πόδια αρκετά...το βράδυ μου ειναι πολύ δύσκολο να αλλάξω πλευρό...αλλα ευτυχώς πλεον κοιμάμαι... ξεκουράζομαι το βράδυ!

ειναι περίεργο το πως εκει στον 4ο-5ο μηνα δεν μπορουσα με τίποτα να κοιμηθώ τα βράδια και τώρα που ειμαι φουσκα να κοιμάμαι μια χαρά 😂

ξεκινησαν και εμένα τα πονακια...οχι πολλές φορές μεσα στη μέρα...αλλα τα καταλαβαίνω αρκετά!

εγώ θέλω να πιστεύω οτι θα γεννήσω εκει στη βδομάδα του 15αυγουστου.. θα είμαι 38+ οπότε μακάρι 🤷🙏 δεν την παλεύω άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! 

Εγώ από πρήξιμο είμαι μια χαρά,δεν έχω τίποτα..Ελάχιστα πονακια κι ευτυχώς κοιμάμαι καλά αν εξαιρέσουμε τα "διαλείμματα" για τουαλέτα..Τη Δευτέρα έχω πάλι γιατρό να δούμε τι θα μου πει αλλά δε νιώθω να πλησιάζει η ώρα ακόμα..

@Demy93ολα να πάνε κατ ευχήν!!!Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

και εγω έχω πρησμένα χερια και πόδια αρκετά...το βράδυ μου ειναι πολύ δύσκολο να αλλάξω πλευρό...αλλα ευτυχώς πλεον κοιμάμαι... ξεκουράζομαι το βράδυ!

ειναι περίεργο το πως εκει στον 4ο-5ο μηνα δεν μπορουσα με τίποτα να κοιμηθώ τα βράδια και τώρα που ειμαι φουσκα να κοιμάμαι μια χαρά 😂

ξεκινησαν και εμένα τα πονακια...οχι πολλές φορές μεσα στη μέρα...αλλα τα καταλαβαίνω αρκετά!

εγώ θέλω να πιστεύω οτι θα γεννήσω εκει στη βδομάδα του 15αυγουστου.. θα είμαι 38+ οπότε μακάρι 🤷🙏 δεν την παλεύω άλλο...

Εγώ παρακαλάω να πάρει το χρόνο της η μπουμπού αλλά νομίζω πως δε θα μου κάνει τη χάρη! Τι να πω... μακάρι να πέσω έξω!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα κορίτσια μια απ τα ίδια και εγω τώρα πρήστηκαν και τα δικα μου πόδια…δεν κοιμάμαι πολύ καλά αλλά τελειώνουμε πια…υπομονή

Όλα με το καλό για την @Demy93🍼👶🏻💙 με κανένα πόνο κορίτσι μου…Αναμένουμε νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Aχ κορίτσι μου σε ζηλεύω που έστω είσαι δίπλα στο κύμα! Εγώ έχω πεθάνει απο τη ζέστη! Κι εμένα έχουν αρχίσει τα πονάκια γενικά αλλά δεν ανησυχώ. Όμως κάτι μου λέει ότι παίζει και να γεννήσω πριν απο σένα που πας προγραμματισμένα τελικά! Για να δούμε!!!🙏🤞😁

Είχαμε πάει με τους κουμπάρους μου έρχονται πρώτη φορά εδώ στο χωριο που μένουμε ..  κατσαμε αρκετές ώρες είναι η αλήθεια εγω δεν κουνήθηκα από την ξαπλώστρα τις τελευταίες μερες δεν μπορω να κάνω τίποτα ίσως φταίει και η ψυχολογία μου είμαι λίγο πεσμένη 

λες να έρθει η μπουμπου σου νωρίτερα ; 😀

δεν ξέρω τι είναι καλύτερο να κάτσει όσο πιο πολύ γίνετε στην κοιλιτσα ; Η να έρθει;  γιατί με τοση ζεστη δεν παλεύετε η  εγκυμοσύνη δεν ξέρω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Είχαμε πάει με τους κουμπάρους μου έρχονται πρώτη φορά εδώ στο χωριο που μένουμε ..  κατσαμε αρκετές ώρες είναι η αλήθεια εγω δεν κουνήθηκα από την ξαπλώστρα τις τελευταίες μερες δεν μπορω να κάνω τίποτα ίσως φταίει και η ψυχολογία μου είμαι λίγο πεσμένη 

λες να έρθει η μπουμπου σου νωρίτερα ; 😀

δεν ξέρω τι είναι καλύτερο να κάτσει όσο πιο πολύ γίνετε στην κοιλιτσα ; Η να έρθει;  γιατί με τοση ζεστη δεν παλεύετε η  εγκυμοσύνη δεν ξέρω 😅

Γιατί κορίτσι μου έχεις πεσμένη ψυχολογία;;; Ελπίζω κι εύχομαι να πέσω έξω, όπως έπεσα και με το φύλλο! Εγώ την παλεύω γενικά. Αν ήμουν και μόνη μου σε δωμάτιο, νομίζω θα ήμουν πολύ  καλύτερα! Θα κοιμόνουν και λίγο περισσότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Είχαμε πάει με τους κουμπάρους μου έρχονται πρώτη φορά εδώ στο χωριο που μένουμε ..  κατσαμε αρκετές ώρες είναι η αλήθεια εγω δεν κουνήθηκα από την ξαπλώστρα τις τελευταίες μερες δεν μπορω να κάνω τίποτα ίσως φταίει και η ψυχολογία μου είμαι λίγο πεσμένη 

λες να έρθει η μπουμπου σου νωρίτερα ; 😀

δεν ξέρω τι είναι καλύτερο να κάτσει όσο πιο πολύ γίνετε στην κοιλιτσα ; Η να έρθει;  γιατί με τοση ζεστη δεν παλεύετε η  εγκυμοσύνη δεν ξέρω 😅

Γιατί;; Εγώ στενοχωριέμαι που σε λίγο καιρό δε θα είμαι έγκυος και δε θα χω το μωρό μες στην κοιλιά μου.. τώρα είναι εκεί μέσα προστατευμένος, νιώθω τις κλωτσιές του, είμαστε ένα..είναι τρελό το ξέρω.. παράλογο..με παίρνουν τα κλάματα όταν το σκέφτομαι.. εσύ γιατί;; Νιώθεις κούραση και σε ρίχνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...