Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

@Demy93 ποιο άλμα είναι αυτό που είσαι (3ο 4ο; )

Εμάς τώρα υποτίθεται περνάει το 2ο αλλά δεν καταλαβαίνω αν όντως το περνάει με την κατάσταση που βρίσκεται λογω κολικών 

@Barbiee δεν θέλω να σου πω πόσες φορές έμεινα ακινητοποιημςνη στον καναπε με το μωρό αγκαλιά να κοιμάται. Είχα ήδη προσπαθήσει να τον αφήσω να κοιμηθεί αλλά ξυπνούσε και απλά τον άφησα να κοιμηθεί στην αγκαλιά μου γιατί όσο δεν κοιμόταν τόσο χειρότερα είναι. 

Απλά δεν γίνεται συνέχεια αγκαλιά...τις δύο τελευταίες μέρες ειδικά είναι γατζωμενος πάνω μου 

Και σκέψου δίνω και πιπίλα 

Ελπίζω να περάσει γρήγορα αυτή η φάση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 28 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Εσύ είχες ΠΗΤ 27/8, σωστά? Αν ναι με βάση αυτό ησασταν τωρα σε άλμα. 8η κ 9η εβδομαδα. Υπολόγισε κ κάποιες μέρες απόκλιση που μπορεί να υπάρχει στα άλματα.

Οπότε μήπως είναι αυτό που σας ταλαιπωρει αυτές τις μέρες?

μακάρι να είναι αυτό και να ηρεμήσει 🤷🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Demy93 ποιο άλμα είναι αυτό που είσαι (3ο 4ο; )

Εμάς τώρα υποτίθεται περνάει το 2ο αλλά δεν καταλαβαίνω αν όντως το περνάει με την κατάσταση που βρίσκεται λογω κολικών 

@Barbiee δεν θέλω να σου πω πόσες φορές έμεινα ακινητοποιημςνη στον καναπε με το μωρό αγκαλιά να κοιμάται. Είχα ήδη προσπαθήσει να τον αφήσω να κοιμηθεί αλλά ξυπνούσε και απλά τον άφησα να κοιμηθεί στην αγκαλιά μου γιατί όσο δεν κοιμόταν τόσο χειρότερα είναι. 

Απλά δεν γίνεται συνέχεια αγκαλιά...τις δύο τελευταίες μέρες ειδικά είναι γατζωμενος πάνω μου 

Και σκέψου δίνω και πιπίλα 

Ελπίζω να περάσει γρήγορα αυτή η φάση 

εμείς ολη μέρα έτσι...😔 μόνο το μεσημέρι και το βράδυ κοιμάται στο κρεβάτι...την υπόλοιπη μέρα έτσι και τον άφησα κάτω σε 5 λεπτά ξύπνησε...🤦🤦

IMG_20241023_120756.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

εμείς ολη μέρα έτσι...😔 μόνο το μεσημέρι και το βράδυ κοιμάται στο κρεβάτι...την υπόλοιπη μέρα έτσι και τον άφησα κάτω σε 5 λεπτά ξύπνησε...🤦🤦

IMG_20241023_120756.jpg

Θα τρελαθώωωω η πιο γλυκιά φωτογραφία❤️θα περάσει κι αυτό μωρέ  λίγο υπομονή...αλλά σκέψου κιόλας ότι λίγοι μήνες είναι έτσι ...πόσο θα θέλουν κι αυτά να κοιμούνται στην αγκαλίτσα μας❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinayiaεγώ δίνω sanilac...αν θυμάσαι είμαι στην ίδια φάση κι εγώ..θέλω να ελπίζω ότι παίρνει βάρος τουλάχιστον παρόλο που κάνει γουλιές ..αν και μου φαίνεται δεν έχει πάρει τοσο πολύ τώρα..εσένα πόσο πήρε?,κι εγώ στη θέση σου θα το άφηνα λίγο ακόμα (εκτός αν δεν έπαιρνε βάρος)επίσης δεν ξέρω αν γίνεται να του βάζεις δύο μεζούρες αντιαναγωγικο και δύο κανονικό π.χ. απ' την ίδια μάρκα έτσι...

Κατά τ αλλά κορίτσια εμείς καλά πάμε...αυτό το θέμαε τις γουλιές να μην είχαμε μόνο..κάτι άλλο δεν τον ενοχλεί μέχρι στιγμής..ήσυχος ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

εμείς ολη μέρα έτσι...😔 μόνο το μεσημέρι και το βράδυ κοιμάται στο κρεβάτι...την υπόλοιπη μέρα έτσι και τον άφησα κάτω σε 5 λεπτά ξύπνησε...🤦🤦

IMG_20241023_120756.jpg

Κορίτσι μου προσπάθησε να τον βάλεις μέσα στο κρεβατάκι του με ένα μαξιλάρι πίσω για στήριξη και η πιπίλα με τη μυτούλα να ακουμπούν  στα πλάγια της κουνιας. Τόσο ώστε αν βγάλει την πιπίλα να μπορεί εύκολα να την ξανά τραβήξει με το στόμα και η μύτη να είναι ελεύθερη από εμπόδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Θα τρελαθώωωω η πιο γλυκιά φωτογραφία❤️θα περάσει κι αυτό μωρέ  λίγο υπομονή...αλλά σκέψου κιόλας ότι λίγοι μήνες είναι έτσι ...πόσο θα θέλουν κι αυτά να κοιμούνται στην αγκαλίτσα μας❤️

αυτό σκέφτομαι και εγώ...και όντως ελπίζω να περάσει😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

καλημέρα...εγω δεν την παλεύω άλλο...δεν νομίζω να ειναι άλμα... δεν ξέρω ομως τι άλλο μπορεί να είναι... όλη μέρα κλαίει... όλη μέρα...τον βαζω για ύπνο και σε 10 λεπτά ξυπνάει και άντε πάλι απο την αρχή...😔

Σε ποια εβδομάδα είστε κορίτσι μου???βλέπεις να πονάει να δυσανασχετεί???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Υπομονή θα περάσει κ αυτό που θα πάει!!

Εμείς μόλις γυρίσαμε από παιδίατρο, γενικά είναι καλά αλλά άρχισε να έχει θέμα με αναγωγες. Κάθε πρωί βγάζει αρκετό γαλα κ μετά την υπόλοιπη μέρα έχει αρκετές γουλιτσες. Μας είπε να δοκιμάσουμε αντιαναγωγικο γαλα αλλά λέω να την συνεχίσω λίγο ακόμα με αυτό που πίνει να δω πως θα πάει κ αν δεν να το αλλάξουμε. Απλά μωρέ αυτά τα αντιαναγωγικα είναι πολύ πηχτα κ προκαλούν δυσκοιλιοτητα νομίζω.

Εσείς ποιο γαλα πίνετε?

Μετά από πολλές αλλαγές πίνουμε πλέον το Almiron comfort

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

@Demy93 ποιο άλμα είναι αυτό που είσαι (3ο 4ο; )

Εμάς τώρα υποτίθεται περνάει το 2ο αλλά δεν καταλαβαίνω αν όντως το περνάει με την κατάσταση που βρίσκεται λογω κολικών 

@Barbiee δεν θέλω να σου πω πόσες φορές έμεινα ακινητοποιημςνη στον καναπε με το μωρό αγκαλιά να κοιμάται. Είχα ήδη προσπαθήσει να τον αφήσω να κοιμηθεί αλλά ξυπνούσε και απλά τον άφησα να κοιμηθεί στην αγκαλιά μου γιατί όσο δεν κοιμόταν τόσο χειρότερα είναι. 

Απλά δεν γίνεται συνέχεια αγκαλιά...τις δύο τελευταίες μέρες ειδικά είναι γατζωμενος πάνω μου 

Και σκέψου δίνω και πιπίλα 

Ελπίζω να περάσει γρήγορα αυτή η φάση 

Είμαστε αισίως στο άλμα της 12ης εβδομάδας...το πιο ζορικο μέχρι τώρα αλλά εντάξει θα περάσει 😁 λίγο αγκαλίτσα παραπάνω λίγη περισσότερη υπομονή και θα τρέξουν οι μέρες 😍🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μαμά12345 είπε:

@katerinayiaεγώ δίνω sanilac...αν θυμάσαι είμαι στην ίδια φάση κι εγώ..θέλω να ελπίζω ότι παίρνει βάρος τουλάχιστον παρόλο που κάνει γουλιές ..αν και μου φαίνεται δεν έχει πάρει τοσο πολύ τώρα..εσένα πόσο πήρε?,κι εγώ στη θέση σου θα το άφηνα λίγο ακόμα (εκτός αν δεν έπαιρνε βάρος)επίσης δεν ξέρω αν γίνεται να του βάζεις δύο μεζούρες αντιαναγωγικο και δύο κανονικό π.χ. απ' την ίδια μάρκα έτσι...

Κατά τ αλλά κορίτσια εμείς καλά πάμε...αυτό το θέμαε τις γουλιές να μην είχαμε μόνο..κάτι άλλο δεν τον ενοχλεί μέχρι στιγμής..ήσυχος ειναι

Καλά τα πήγε από βάρος. Πήρε 900 γρ. Κ 2 πόντους από τον προηγούμενο μήνα. Απλά την τελευταία εβδομάδα άρχισε πιο πολύ τις γουλιες. Είχε βέβαια κ πριν αλλά όχι τόσο. Οπότε από εδώ κ πέρα θα δείξει μάλλον. Εγώ της δίνω novalac κ μου είπε τώρα για το novalac ar.

Ναι καλή ιδέα αυτή με το μισό μισό. Θα τον ρωτήσω. Βέβαια θα περιμένω λίγες μέρες με το απλό γαλα μήπως κ στρώσει κ βλέπουμε. Κ εμείς κατά τ'αλλα μια χαρά τα πάμε ευτυχώς, απλά αυτές οι γουλιές είναι ένα θέμα. Ας ελπίσουμε να βελτιωθεί η κατάσταση κ για τις 2 μας σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Είμαστε αισίως στο άλμα της 12ης εβδομάδας...το πιο ζορικο μέχρι τώρα αλλά εντάξει θα περάσει 😁 λίγο αγκαλίτσα παραπάνω λίγη περισσότερη υπομονή και θα τρέξουν οι μέρες 😍🧿

Πρέπει να περνάμε το ίδιο…και εμένα είναι πολύ γκρινιάρα έχει δυναμώσει και το κλάμα και δεν κοιμάται εύκολα…αρνείται να φάει, το βράδυ ξύπνησε 3 φορές ενώ κοιμόταν σερί…δύσκολα κορίτσια υπομονή 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Demy93 αντε ωραία 

Μεγαλώνει το μωράκι σου και μας δίνεις κουράγιο ότι μεγαλώνοντας στρώνουν τα πράγματα (κι ας περνάνε φάσεις) 

@Barbiee μακάρι να είναι άλμα και σε λίγες μερες να ηρεμήσει!  Να σου πω την αλήθεια σκέφτομαι ότι τον είχα χθες όλο αγκαλιά και κουράστηκα αλλά σε λίγα χρόνια θα του λέω να έρθει να με αγκαλιάσει και δεν θα θέλει.. και ας κρατήσω αυτές τις στιγμές κι ας είναι και δύσκολες ταυτόχρονα (κατάλαβες παρηγορια στον άρρωστο αυτά που σκέφτομαι αλλά κάτι πρέπει να σκεφτώ κι εγώ για να μην αποκαρδιωνομαι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Fighter είπε:

Πρέπει να περνάμε το ίδιο…και εμένα είναι πολύ γκρινιάρα έχει δυναμώσει και το κλάμα και δεν κοιμάται εύκολα…αρνείται να φάει, το βράδυ ξύπνησε 3 φορές ενώ κοιμόταν σερί…δύσκολα κορίτσια υπομονή 🙏🏻

Πότε γέννησες κορίτσι μου ?και τι Πητ είχες βασικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Καλά τα πήγε από βάρος. Πήρε 900 γρ. Κ 2 πόντους από τον προηγούμενο μήνα. Απλά την τελευταία εβδομάδα άρχισε πιο πολύ τις γουλιες. Είχε βέβαια κ πριν αλλά όχι τόσο. Οπότε από εδώ κ πέρα θα δείξει μάλλον. Εγώ της δίνω novalac κ μου είπε τώρα για το novalac ar.

Ναι καλή ιδέα αυτή με το μισό μισό. Θα τον ρωτήσω. Βέβαια θα περιμένω λίγες μέρες με το απλό γαλα μήπως κ στρώσει κ βλέπουμε. Κ εμείς κατά τ'αλλα μια χαρά τα πάμε ευτυχώς, απλά αυτές οι γουλιές είναι ένα θέμα. Ας ελπίσουμε να βελτιωθεί η κατάσταση κ για τις 2 μας σύντομα. 

Μια χαρά είστε..ε περίμενε λίγο αφού βλέπεις κιόλας ότι δεν ενοχλείται το μωράκι και δεν πονάει...μακάρι να είναι έτσι αλλά εγώ πιστεύω ότι μόλις μπούμε στέρεες θα δω βελτίωση..σε κάνα 3 μηνο δηλαδή🤦🤦🤦

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Πότε γέννησες κορίτσι μου ?και τι Πητ είχες βασικά 

7/8 γέννησα 6/8 είχα Π.Η.Τ μπαίνουμε αύριο 12η εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Fighter είπε:

7/8 γέννησα 6/8 είχα Π.Η.Τ μπαίνουμε αύριο 12η εβδομάδα 

Σε άλμα είστε...δεν είναι απόλυτα τα άλματα πιάνουν και πιο νωρίς και πιο αργά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Demy93 είπε:

Σε άλμα είστε...δεν είναι απόλυτα τα άλματα πιάνουν και πιο νωρίς και πιο αργά...

Ναι ναι και την προηγούμενη φορά πάλι πιο νωρίς το περάσαμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

εμείς ολη μέρα έτσι...😔 μόνο το μεσημέρι και το βράδυ κοιμάται στο κρεβάτι...την υπόλοιπη μέρα έτσι και τον άφησα κάτω σε 5 λεπτά ξύπνησε...🤦🤦

IMG_20241023_120756.jpg

χεχε ωραίο μαλλί έχετε κι εσείς!! έτσι κι εμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Προσθήκη...