Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

την βάζεις για tummy time ; αν ναι... ποση ώρα;

εμένα δεν κάθεται... γκρινιάζει 😔

Κι εμένα το ίδιο στο εμβόλιο ..τον ποναγε το ποδαράκι..πάντως κι ο δικός μου το κεφάλι δεν το στηρίζει τελείως .φεύγει..δε μπορεί ακόμα.ουτε κάνει κίνηση να πιάσει..εγώ του βάζω παιχνίδια και τα κρατάει για λίγο..μπρούμυτα εγώ τον βάζω αλλά κάθεται ελαχιστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 33 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Κι εμένα το ίδιο στο εμβόλιο ..τον ποναγε το ποδαράκι..πάντως κι ο δικός μου το κεφάλι δεν το στηρίζει τελείως .φεύγει..δε μπορεί ακόμα.ουτε κάνει κίνηση να πιάσει..εγώ του βάζω παιχνίδια και τα κρατάει για λίγο..μπρούμυτα εγώ τον βάζω αλλά κάθεται ελαχιστα

εμένα δεν αντέχει ούτε ένα λεπτό... κλαίει 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δοκιμάστε και να τα βάζετε στο μαξιλάρι θηλασμού στο tummy time! Και να έχει κάτι μπροστά να βλέπουν! Εμένα έτσι του αρέσει! Αλλιώς τρίβει το κεφάλι του κάτω και σηκώνει χέρια και πόδια σας να θέλει να πετάξει! 😅😅

Επίσης νομίζω είναι νωρίς ακόμη να πιάνουν κανονικά πράγματα! Εμένα κάπως καθώς κουνάει χέρια στην αλλαξιερα γραπώνει κάπως τις πετσέτες και στο γυμναστήριο αν βρεθεί κάποιο παιχνιδάκι στο χεράκι του ίσως το χαζοπιάσει αλλά όχι πάντα.. πάντως είναι καλή απασχόληση το γυμναστήριο.. εγώ έχω και με μουσική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

την βάζεις για tummy time ; αν ναι... ποση ώρα;

εμένα δεν κάθεται... γκρινιάζει 😔

Ααα ούτε παιχνίδια πιάνει ξέχασα να το πω αυτό πιστεύω είναι νωρίς ακόμα για να πιάσουν παιχνίδια.. εδώ καλά καλά δεν βλέπουν ακόμα τι να πιάσουν; 😅

Την βάζω μπρούμυτα όταν έχει καλή διάθεση παίρνω και μια κουδουνίστρα της μιλάω την κουνάω όσο κάτσει αν κλάψει την σηκώνω δεν την έχω με το ρολόι να σου πω την αλήθεια όσο θέλει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια δοκιμάστε και να τα βάζετε στο μαξιλάρι θηλασμού στο tummy time! Και να έχει κάτι μπροστά να βλέπουν! Εμένα έτσι του αρέσει! Αλλιώς τρίβει το κεφάλι του κάτω και σηκώνει χέρια και πόδια σας να θέλει να πετάξει! 😅😅

Επίσης νομίζω είναι νωρίς ακόμη να πιάνουν κανονικά πράγματα! Εμένα κάπως καθώς κουνάει χέρια στην αλλαξιερα γραπώνει κάπως τις πετσέτες και στο γυμναστήριο αν βρεθεί κάποιο παιχνιδάκι στο χεράκι του ίσως το χαζοπιάσει αλλά όχι πάντα.. πάντως είναι καλή απασχόληση το γυμναστήριο.. εγώ έχω και με μουσική..

Και εγώ το γυμναστήριο με μουσική το πήρα αν και είπα τον άντρα μου να μην έχει μουσική και μας σπάει τα νεύρα 😂αλλά αυτός πήρε με μουσική 

Δεν έχει έρθει ακόμα το περιμένω να το δοκιμάσω ελπίζω να την αρέσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με τον ύπνο πώς τα πάτε; Έχω παρατηρήσει είναι κάποιες μέρες που κοιμάται αρκετά μέσα στη μέρα και άλλες όχι.. άρα ακόμη δεν έχει μπει σε κάποιο πρόγραμμα.. ας πούμε σήμερα όλη μέρα θέλει να κοιμάται, ξυπνάει για θηλασμό και σε 45 λεπτά θέλει να κοιμηθεί πάλι.. όταν είναι ξύπνια τι κάνετε; Χαχα δε θέλω να γίνω αδιάκριτη απλώς φοβάμαι μήπως δεν το απασχολώ όπως πρέπει! Φφφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια, χαθηκα λίγο...αυτες τις μέρες ο μικρός εκλαιγε ασταμάτητα...απο το εμβόλιο...και δεν ειχα χρόνο να γράψω... πυρετό δεν κάναμε...αλλα τον πονουσε το ποδαρακι του τον καημένο και έκλαιγε 😔  ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα... κορίτσια εσας τα παιδάκια σας το στηρίζουν το κεφαλάκι; εμενα όχι ακόμα 😔 εσεις βλεπω είστε πολύ μπροστα... εμένα δεν κάνει ουτε κίνηση για να πιάσει πράγματα κτλ ..στο γυμναστήριο δεν τον έχω βαλει ακόμα...

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

περι πιπιλας που αναφέρεται εγω σωθηκα με την πιπίλα!

στην αρχή έλεγα δεν την θελω με τίποτα και δεν πρόκειται να του δώσω... δοκιμάστε να τα βάλετε όταν κλαίνε οχι στα καλα του καθουμενου..μηπως την πιάσουν πιο εύκολα!

εμενα την Philips Avent μου πήρε... ενώ στην αρχή ειχα δοκιμάσει μια της nuk ειχε μεγαλύτερη θηλή και δεν την έπαιρνε με τίποτα... αυτή εχει πολύ μικρή θηλή και του άρεσε φαίνεται!

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

την βάζεις για tummy time ; αν ναι... ποση ώρα;

εμένα δεν κάθεται... γκρινιάζει 😔

Κορίτσι μου καλησπέρα. Εμένα το στηρίζει αρκετά το κεφάλι της κι εχθές που το εξέτασε η παιδίατρος το βρήκε μια χαρά το στάδιο που είναι. Τη βάζω όσο πιο πολλές φορές μπορώ για tummy time όσο αντέχει. 

Όσο για την πιπίλα, εγώ προσπαθώ αλλά δεν τη δέχεται. Ε δε θα σκάσω κιόλας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια με τον ύπνο πώς τα πάτε; Έχω παρατηρήσει είναι κάποιες μέρες που κοιμάται αρκετά μέσα στη μέρα και άλλες όχι.. άρα ακόμη δεν έχει μπει σε κάποιο πρόγραμμα.. ας πούμε σήμερα όλη μέρα θέλει να κοιμάται, ξυπνάει για θηλασμό και σε 45 λεπτά θέλει να κοιμηθεί πάλι.. όταν είναι ξύπνια τι κάνετε; Χαχα δε θέλω να γίνω αδιάκριτη απλώς φοβάμαι μήπως δεν το απασχολώ όπως πρέπει! Φφφ 

Εγώ της μιλάω, της τραγουδάω (ακόμα και με την άθλια φωνή μου), της έχω κουδουνίστρες και βιβλιαράκια (που ακόμα δεν πολύ βλέπει βέβαια, αλλά ότι βλέπει τέλος πάντων), την πάω βόλτα και φυσικά το μπανάκι της καθημερινά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ της μιλάω, της τραγουδάω (ακόμα και με την άθλια φωνή μου), της έχω κουδουνίστρες και βιβλιαράκια (που ακόμα δεν πολύ βλέπει βέβαια, αλλά ότι βλέπει τέλος πάντων), την πάω βόλτα και φυσικά το μπανάκι της καθημερινά. 

Κι εγώ αυτά κάνω..σου κάθεται πολλή ώρα ξύπνια; Πχ ένα δίωρο συνήθως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Στο στήθος ήρεμος είναι, αλλά μόλις βγει απευθείας κλαίει...κ δεν κάθεται λίγο. Σήμερα για παράδειγμα έκατσε σαράντα λεπτά στο ένα, δεν το άφηνε κ λέω δε θα τον βάλω στο άλλο να δω πόσο θα αντέξει. Στο πεντάλεπτο χάλασε τον κόσμο κ έψαχνε να φάει. Έβαζε τα χέρια του στο στόμα. Τον έπαιρνε ο σύζυγος έψαχνε τη δική του θηλή. Αποτέλεσμα να μπει κ στο άλλο για να ηρεμήσει. Κι όλη μέρα πήγε έτσι. Δεν κοιμήθηκε παρά μόνο μια ώρα κ μου κοιμήθηκε πριν πέντε λεπτά, δηλαδή 1:05...το σκέφτηκα κι εγώ ότι μπορεί να κάνει άλμα ανάπτυξης.  Τώρα την Κυριακή σαραντιζουμε!! Και τη Δευτέρα είναι να έρθει ο παιδίατρος στο σπίτι να τον εξετάσει και θέλω να το συζητήσουμε, γιατί δεν ξέρω πως θα πάει όλο αυτό με την πληγωμένη θηλή. Προσπάθησα να κάνω άντληση με το χέρι, αλλά που να προλάβω να βγάλω με το πιράνχας μου🤣
    • Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πριν 1.5 χρόνο στη Β επιπέδου 22η εβδομάδα μου βρήκαν μήκος τραχήλου 2.3. Πανικός εγώ ούτε ήξερα τι είναι αλλά με σωστή καθοδήγηση από τον γιατρό μου,  χωρίς πανικό και υπερβολές, κολπικα utrogestan κάθε βράδυ, με συχνή παρακολούθηση τον πρώτο μήνα ανά 10 μέρες περίπου κ μετά πιο αραιά όσο βλέπαμε ότι δεν χειροτερεύει κ μέχρι να μπω στην 34η εβδομάδα έφτασα να γεννήσω 40η εβδομάδα 😋 κάθε περίπτωση φυσικά είναι διαφορετική κ θα την κρίνει ο γιατρός σου,  αλλά το νούμερο από μόνο του δε λέει κάτι αμάν! Υπάρχουν λύσεις ! Περιμένουμε νέα σας
    • Κι εγώ αυτά κάνω..σου κάθεται πολλή ώρα ξύπνια; Πχ ένα δίωρο συνήθως;
    • Εγώ για το μωρό δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα.... μας έπεσαν 2 γάμοι κ μια βάφτιση μαζεμένα και τέλος Νοέμβρη περιμένω φιλοξενουμενους.. οπότε είναι τα χέρια μου δεμένα,  γιατί θέλω πολλές μέρες για να τα φτιάξω όλα 😬
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...