Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα και από μένα!

@Barbiee εγώ έχω στους μηρούς μπόλικες αλλά είναι λευκές όπως της @Katiana1987 στο στήθος στο κάτω μέρος έχω μεγάλες και σκούρες από την εγκυμοσύνη.  Ο γιατρός είπε ότι θα αποχρωματιστουν οπότε και για τις δικές σου το ίδιο θα ισχύει 

Κορίτσια στο στήθος όσες θηλαζετε βάζετε καμία κρέμα ή κάποιο λαδάκι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια καλημέρα και από μένα!

@Barbiee εγώ έχω στους μηρούς μπόλικες αλλά είναι λευκές όπως της @Katiana1987 στο στήθος στο κάτω μέρος έχω μεγάλες και σκούρες από την εγκυμοσύνη.  Ο γιατρός είπε ότι θα αποχρωματιστουν οπότε και για τις δικές σου το ίδιο θα ισχύει 

Κορίτσια στο στήθος όσες θηλαζετε βάζετε καμία κρέμα ή κάποιο λαδάκι; 

εγώ έχω στην κοιλιά και εσωτερικά στα μπούτια! ελπίζω να αποχρωματισυουν... όχι εγω δεν βάζω τίποτα οταν θηλάζω!

για πιο λόγο να βάλουμε; έχεις ακούσει κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

εγώ έχω στην κοιλιά και εσωτερικά στα μπούτια! ελπίζω να αποχρωματισυουν... όχι εγω δεν βάζω τίποτα οταν θηλάζω!

για πιο λόγο να βάλουμε; έχεις ακούσει κάτι;

Εγώ στις ραγάδες έλεγα μήπως έβαζα και για να μην κάνει καινούριες τώρα που έγινε τεράστιο αλλά κι εγώ επειδή θηλάζω δεν βάζω τπτ. Σκέφτομαι μήπως δεν κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Εγώ στις ραγάδες έλεγα μήπως έβαζα και για να μην κάνει καινούριες τώρα που έγινε τεράστιο αλλά κι εγώ επειδή θηλάζω δεν βάζω τπτ. Σκέφτομαι μήπως δεν κάνει 

ααα...εγω επειδή ειχα ηδη τεράστιο στήθος τις ραγαδες τις εχω από πάντα 🤷 δεν με ενοχλούν εκεί 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?

Ναι, έχω κι εγώ από την πεθερά μου..πώς το κρατάτε έτσι και μην το φιλάτε και εσείς το μάθατε να κλαίει αν το αφήνετε κάτω.. άσε..μου έχει σπάσει τα νεύρα και θα της την πω καμία ώρα..μόνο χάρη στον άντρα μου δεν έχω μιλήσει ως τώρα.. αλλά πιστεύω στην επόμενη δε θα κρατηθώ..😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..

Πόσο είναι τώρα το μωρό; Με το καλό τα πρώτα σας εμβόλια! Εμείς θα κάνουμε την επόμενη βδομάδα! Να αποθηλάσεις κορίτσι μου, ο,τι είναι καλύτερο για σας! Κι εμείς δυσκολευόμαστε με τον ύπνο, έχουμε και τους κολικούς, δράμα τα βράδια μας, ευτυχώς έχει βρει ο άντρας μου ένας τρόπο και τον κοιμίζει εκείνος το βράδυ και παίρνω κι εγώ μια ανάσα γτ όλη μέρα είμαι μόνη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μαμά12345 είπε:

Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?

 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ναι, έχω κι εγώ από την πεθερά μου..πώς το κρατάτε έτσι και μην το φιλάτε και εσείς το μάθατε να κλαίει αν το αφήνετε κάτω.. άσε..μου έχει σπάσει τα νεύρα και θα της την πω καμία ώρα..μόνο χάρη στον άντρα μου δεν έχω μιλήσει ως τώρα.. αλλά πιστεύω στην επόμενη δε θα κρατηθώ..😀

Κορίτσια εγώ δεν έχω κάτι αμάν και τι. Κι εμένα η πεθερά μπορεί να πετάξει κάτι πχ για την αγκαλιά αλλά εμμέσως και έτσι γενικά οπότε δεν δίνω σημασία! Θα φανεί στην πορεία βέβαια!!

Αχ @nanouko ότι παιδευτηκατε/ παιδευτηκαμε τόσο για ένα παιδάκι για να ακούμε κριτική από δικούς μας άνθρωπους κάπως μου φαίνεται.🤨🤨

@μαμά12345 καλά έκανες και το έκοψες γιατί δεν νομίζω να σταματούσε αλλιώς.  

Ο καθένας βέβαια την άποψη του έχει αλλά ειδικά αυτή την περίοδο μόνο υποστήριξη και βοήθεια έχουμε ανάγκη όχι κριτική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

 

Κορίτσια εγώ δεν έχω κάτι αμάν και τι. Κι εμένα η πεθερά μπορεί να πετάξει κάτι πχ για την αγκαλιά αλλά εμμέσως και έτσι γενικά οπότε δεν δίνω σημασία! Θα φανεί στην πορεία βέβαια!!

Αχ @nanouko ότι παιδευτηκατε/ παιδευτηκαμε τόσο για ένα παιδάκι για να ακούμε κριτική από δικούς μας άνθρωπους κάπως μου φαίνεται.🤨🤨

@μαμά12345 καλά έκανες και το έκοψες γιατί δεν νομίζω να σταματούσε αλλιώς.  

Ο καθένας βέβαια την άποψη του έχει αλλά ειδικά αυτή την περίοδο μόνο υποστήριξη και βοήθεια έχουμε ανάγκη όχι κριτική 

Αχ κορίτσια παθούσα και εγώ...Από την πεθερά μου επίσης!!!Δε φτάνει που δεν έχω κανέναν δικό μου κοντά μου έχω και την πεθερά να παρεμβαίνει παντού...Δε μιλούσα και εγώ για πάρα πολλές μέρες γιατί ερχόταν και υποτίθεται με βοηθούσε μέχρι που έσκασα τα είπα στον άντρα μου και κόπηκαν μαχαίρι και οι συμβουλές και οι επισκέψεις...Καλύτερα όλη μέρα μόνη μου παρά αυτό που περνούσα...Σε αλλα νέα εμείς με τα εμβόλια τα πήγαμε πολύ καλά ευτυχώς,αν μας αφήσουν ήσυχους και οι κολικοί θα είμαστε μια χαρούλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω είναι δύσκολο με δύο παιδεία εσένα είναι και πιο μεγάλος έχεις και δραστηριότητες εμένα είναι μικρή ακόμα την έχω στο σπίτι.. είναι δύσκολο να θηλάζεις και να έχεις και ένα παιδί να φροντίζεις  

αν δεν μπορείς άλλο μην πιέζεσαι όσο αντέχεις κορίτσι μου μπορείς να αποθηλασεις σιγά σιγά να είσαι και εσύ πιο καλά ψυχολογικά και ήρεμη 

είναι βολική η πιπίλα είναι η αλήθεια αν την δεχτεί το παιδί.. εγώ προσπάθησα αλλά δεν την θέλει με τίποτα 

οσο για τις παρατηρήσεις που λες πιο κάτω εγώ να πω την αλήθεια δεν έχω.. καλά η μαμά μου είναι και μακριά αλλά ούτε η πεθερά μου λέει άσε που το μωρό το πήρε αγκαλιά πριν 3 μέρες δεν το είχε πάρει τόσο καιρό περίμενε να σαραντησει αν δεν την έλεγα εγώ να πάρει το μωρό αγκαλιά δεν θα το είχε πάρει ακόμα..😅

βέβαια για να τα λέω και όλα πέρσι τέτοιο καιρό  είχε γίνει άγριος καβγάς ανάμεσα στον άντρα μου και την πεθερά μου γιατί έκανε συνέχεια παρατηρήσεις στον άντρα μου για το παιδί ότι αυτός φταίει που το παιδί είναι γκρινιάρικο και άλλα τέτοια (εμένα  δεν με είπε ποτέ κουβέντα ) ένα μήνα έκανε να μιλήσουν και να δει το παιδί 

Το περίεργο είναι ότι έριχνε ευθύνες στον άντρα μου σπάνιο για μάνα να κατηγορεί το παιδί της ότι δεν κάνει κάτι καλά και όχι την νύφη της 😂

Αλλά αυτά σταμάτησαν από πέρσι.. καμιά φορά χρειάζεται να μαλώνεις για να καταλαβαίνουν όταν παίρναν τα όρια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μακάρι να είσαι έγκυος 🤰🏼 🙏 και να πάνε όλα καλά το κυριότερο!!! συγχαρητήρια επίσης που μετά από όλη αυτή την ταλεπωρια που τράβηξες την ψυχική και σωματική ξεκινάς άμεσα!!
    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω είναι δύσκολο με δύο παιδεία εσένα είναι και πιο μεγάλος έχεις και δραστηριότητες εμένα είναι μικρή ακόμα την έχω στο σπίτι.. είναι δύσκολο να θηλάζεις και να έχεις και ένα παιδί να φροντίζεις   αν δεν μπορείς άλλο μην πιέζεσαι όσο αντέχεις κορίτσι μου μπορείς να αποθηλασεις σιγά σιγά να είσαι και εσύ πιο καλά ψυχολογικά και ήρεμη  είναι βολική η πιπίλα είναι η αλήθεια αν την δεχτεί το παιδί.. εγώ προσπάθησα αλλά δεν την θέλει με τίποτα  οσο για τις παρατηρήσεις που λες πιο κάτω εγώ να πω την αλήθεια δεν έχω.. καλά η μαμά μου είναι και μακριά αλλά ούτε η πεθερά μου λέει άσε που το μωρό το πήρε αγκαλιά πριν 3 μέρες δεν το είχε πάρει τόσο καιρό περίμενε να σαραντησει αν δεν την έλεγα εγώ να πάρει το μωρό αγκαλιά δεν θα το είχε πάρει ακόμα..😅 βέβαια για να τα λέω και όλα πέρσι τέτοιο καιρό  είχε γίνει άγριος καβγάς ανάμεσα στον άντρα μου και την πεθερά μου γιατί έκανε συνέχεια παρατηρήσεις στον άντρα μου για το παιδί ότι αυτός φταίει που το παιδί είναι γκρινιάρικο και άλλα τέτοια (εμένα  δεν με είπε ποτέ κουβέντα ) ένα μήνα έκανε να μιλήσουν και να δει το παιδί  Το περίεργο είναι ότι έριχνε ευθύνες στον άντρα μου σπάνιο για μάνα να κατηγορεί το παιδί της ότι δεν κάνει κάτι καλά και όχι την νύφη της 😂 Αλλά αυτά σταμάτησαν από πέρσι.. καμιά φορά χρειάζεται να μαλώνεις για να καταλαβαίνουν όταν παίρναν τα όρια.. 
    • Και τα δύο , εξαρτάται κάθε φορά. Δεν σημαίνει κάτι αρνητικό (είτε νιώθεις είτε όχι τις συσπάσεις)  γιατί με κάθε εγκυμοσύνη/ τοκετός είναι πιο αισθητές ακριβώς λόγω της προηγούμενης εμπειρίας τοκετού. 😊  Βέβαια οι συνεχόμενες συσπάσεις (με διάρκεια) που αλλοιώνουν τον τράχηλο είναι πρόβλημα. (Υπάρχουν κ εκεί πολλές κ διαφορετικές προσεγγίσεις  σε περίπτωση παθολογίας)  Ο γιατρός χορηγεί απλά μαγνήσιο αν κρίνει ότι είναι απαραίτητο όταν δεν υπάρχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα.  Κάθε περίπτωση διαφορετική! 
    • Εγώ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας τη 15η μέρα. Είχαμε επαφή τη 15η και τη 17η. Την 16η που ενδέχεται να έγινε ωορρηξία τη χάσαμε. Χωρίς αυτό να με κάνει να τον βλέπω σαν χαμένο μήνα εννοείται. Επαφές θέλουμε σίγουρα τη μέρα του θετικού και τις 2 επόμενες καθώς το ωάριο ζει για 24 ώρες και περιμένει.
    • Αχ κορίτσια παθούσα και εγώ...Από την πεθερά μου επίσης!!!Δε φτάνει που δεν έχω κανέναν δικό μου κοντά μου έχω και την πεθερά να παρεμβαίνει παντού...Δε μιλούσα και εγώ για πάρα πολλές μέρες γιατί ερχόταν και υποτίθεται με βοηθούσε μέχρι που έσκασα τα είπα στον άντρα μου και κόπηκαν μαχαίρι και οι συμβουλές και οι επισκέψεις...Καλύτερα όλη μέρα μόνη μου παρά αυτό που περνούσα...Σε αλλα νέα εμείς με τα εμβόλια τα πήγαμε πολύ καλά ευτυχώς,αν μας αφήσουν ήσυχους και οι κολικοί θα είμαστε μια χαρούλα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...