Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Katiana1987 ευχαριστούμε!  Ήδη από χθες που έτρωγε πιο συχνά είναι πιο ήρεμος! Ελπίζω έτσι να συνεχίσει 😊

Γίνεται να σου έρθει περίοδος ενώ θηλάζεις; και τόσο νωρίς; 

@Barbiee κι εγώ έτσι ονειρικά το έχω στο μυαλό μου οσον αφορά την περίοδο αλλά τώρα λέω έχει γούστο! 

Πάντως αυτή η γκρίνια και το παραπονιαρικο κλάμα κι εμένα για άλμα ανάπτυξης μού κάνουν. Θα το δεις! Ελπίζω όπως και να χει να μην κρατήσει η ανησυχία! 

@Demy93 αφού περάσατε και το πρώτο βράδυ τέλεια είστε! 

για να λενε τα κορίτσια οτι έγινε η αρχή όμως δύσκολα τα πράγματα και για εμάς 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

για να λενε τα κορίτσια οτι έγινε η αρχή όμως δύσκολα τα πράγματα και για εμάς 😂

Αυτό φοβάμαι κι εγώ 😅😅

Άντε να δούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Demy93 κορίτσι αυτή τη δίπλωση που λες, επειδή το έψαξα το λένε cesarian shelf, και είναι επειδή είναι σφιχτή η τομή και πιο χαλαρό το γύρω δέρμα..να προσπαθείς να κάνεις μασάζ με την κρέμα για να χαλαρώνει η τομή.. εμενα στην αρχή νομίζω ήταν πιο έντονο και όσο περνάει ο καιρός σα να εξομαλυνεται..εσένα το ανάποδο;

Οι υπόλοιπες κορίτσια το έχετε αυτό;

Επίσης κι εμένα είναι ροζ ακόμη και σε ορισμένα σημεία είναι σα να εξέχει το δέρμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nanouko είπε:

@Demy93 κορίτσι αυτή τη δίπλωση που λες, επειδή το έψαξα το λένε cesarian shelf, και είναι επειδή είναι σφιχτή η τομή και πιο χαλαρό το γύρω δέρμα..να προσπαθείς να κάνεις μασάζ με την κρέμα για να χαλαρώνει η τομή.. εμενα στην αρχή νομίζω ήταν πιο έντονο και όσο περνάει ο καιρός σα να εξομαλυνεται..εσένα το ανάποδο;

Οι υπόλοιπες κορίτσια το έχετε αυτό;

Επίσης κι εμένα είναι ροζ ακόμη και σε ορισμένα σημεία είναι σα να εξέχει το δέρμα..

Όχι δεν εννοώ ακριβώς αυτό που σημαίνει ο συγκεκριμένος όρος...εννοώ ότι η κοιλίτσα μου δεν έχει μαζέψει εντελώς ακόμα,δλδ να γίνει όπως ήταν,οπότε δείχνει σα να κάνει δίπλωση..Θεωρώ ότι με τον καιρό θα έρθουμε στα φυσιολογικά μας...Δέρμα δεν εξέχει,ο γιατρός μου από την πρώτη στιγμή κατάλαβα ότι έχει κάνει πολύ καλή δουλειά αφού ούτε καν ράμματα να κόψω δεν είχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

@Barbiee εμένα κορίτσια στην κόρη μου πρώτη φορά ήρθε στους 4,5 μήνες η περίοδος 

τωρα δεν ξέρω ακόμα αιματακι έχω είπε μπορεί να έρθει η περίοδος ο ειδικευόμενος αλλά του είπα πως ακόμα έχω υγρά και λέει ο γιατρός ίσως να μην έχεις καθαρίσει ακόμα τότε

για να δούμε γιατί την ώρα έχω αιματακι αλλά δεν πιστεύω πως είναι περιόδου 

Καλέ τι αιματάκι;;; Είμαι σα να γέννησα χθες! Αλλά έχω και τους πόνους. Να κάνω τόσο λάθος;

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

@Katiana1987 ευχαριστούμε!  Ήδη από χθες που έτρωγε πιο συχνά είναι πιο ήρεμος! Ελπίζω έτσι να συνεχίσει 😊

Γίνεται να σου έρθει περίοδος ενώ θηλάζεις; και τόσο νωρίς; 

@Barbiee κι εγώ έτσι ονειρικά το έχω στο μυαλό μου οσον αφορά την περίοδο αλλά τώρα λέω έχει γούστο! 

Πάντως αυτή η γκρίνια και το παραπονιαρικο κλάμα κι εμένα για άλμα ανάπτυξης μού κάνουν. Θα το δεις! Ελπίζω όπως και να χει να μην κρατήσει η ανησυχία! 

@Demy93 αφού περάσατε και το πρώτο βράδυ τέλεια είστε! 

Κι όμως κορίτσι μου συμβαίνει... Σπάνια μεν αλλά πιθανό δε! Ε, εγώ έπεσα στη σπάνια περίπτωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

για να λενε τα κορίτσια οτι έγινε η αρχή όμως δύσκολα τα πράγματα και για εμάς 😂

Αχαχαχα... ψυχραιμία... Η @Demy93  απ' ότι θυμάμαι δε θηλάζει πια. Αλλά είναι σπάνιο να έρθει σε αποκλειστικά θηλάζουσα τόσο νωρίς περίοδος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Αχαχαχα... ψυχραιμία... Η @Demy93  απ' ότι θυμάμαι δε θηλάζει πια. Αλλά είναι σπάνιο να έρθει σε αποκλειστικά θηλάζουσα τόσο νωρίς περίοδος. 

επεσες στην περίπτωση δηλαδή εε;

καλά εγώ ειμαι και κακότυχη γενικά... ποτέ δεν μου πηγε κάτι οπως το ήθελα... οπότε δεν ελπίζω τίποτα... ότι είναι να γίνει θα γίνει 😂🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχουμε γίνει μια παρέα αν το έχετε συνειδητοποιήσει...εγω πλέον νιώθω λες και μιλάω σε φίλες μου 😍 πόσο ωραία που λεμε τα νεα μας και τις ανησυχίες μας ..και ολα😍 εχουμε πολύ καιρό που ξεκινήσαμε...σας νιώθω καθημερινότητα μου πλεον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Κορίτσια έχουμε γίνει μια παρέα αν το έχετε συνειδητοποιήσει...εγω πλέον νιώθω λες και μιλάω σε φίλες μου 😍 πόσο ωραία που λεμε τα νεα μας και τις ανησυχίες μας ..και ολα😍 εχουμε πολύ καιρό που ξεκινήσαμε...σας νιώθω καθημερινότητα μου πλεον!

Μα και φυσικά το έχω συνειδητοποιήσει!!! Και για μένα έτσι είναι κορίτσια μου!!! Είμαστε όλες μαζί σε αυτό. Σαν τους σωματοφύλακες! Όλες για μια και μια για όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

@Demy93 κορίτσι αυτή τη δίπλωση που λες, επειδή το έψαξα το λένε cesarian shelf, και είναι επειδή είναι σφιχτή η τομή και πιο χαλαρό το γύρω δέρμα..να προσπαθείς να κάνεις μασάζ με την κρέμα για να χαλαρώνει η τομή.. εμενα στην αρχή νομίζω ήταν πιο έντονο και όσο περνάει ο καιρός σα να εξομαλυνεται..εσένα το ανάποδο;

Οι υπόλοιπες κορίτσια το έχετε αυτό;

Επίσης κι εμένα είναι ροζ ακόμη και σε ορισμένα σημεία είναι σα να εξέχει το δέρμα..

Αυτό το έχω εγώ..κανείς μασαζ στην τομή ή πάνω από την τομή που είναι ο σκεμπες; 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Όχι δεν εννοώ ακριβώς αυτό που σημαίνει ο συγκεκριμένος όρος...εννοώ ότι η κοιλίτσα μου δεν έχει μαζέψει εντελώς ακόμα,δλδ να γίνει όπως ήταν,οπότε δείχνει σα να κάνει δίπλωση..Θεωρώ ότι με τον καιρό θα έρθουμε στα φυσιολογικά μας...Δέρμα δεν εξέχει,ο γιατρός μου από την πρώτη στιγμή κατάλαβα ότι έχει κάνει πολύ καλή δουλειά αφού ούτε καν ράμματα να κόψω δεν είχα...

Ούτε εμένα έχει μαζέψει τελείως.  Από όσο μου έχουν πει φίλες που κάνανε καισαρική αυτό θέλει μήνες για να έρθει στην αρχική κατάσταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Αυτό το έχω εγώ..κανείς μασαζ στην τομή ή πάνω από την τομή που είναι ο σκεμπες; 

Ούτε εμένα έχει μαζέψει τελείως.  Από όσο μου έχουν πει φίλες που κάνανε καισαρική αυτό θέλει μήνες για να έρθει στην αρχική κατάσταση 

Κι εμένα δεν έχει μαζέψει τελείως! Άσε.. παρήγγειλα ψηλομεσα εσώρουχα να φοράω να μη φαίνεται τόσο 😀 όχι ότι είναι πολύ αλλά πριν ήμουν πλάκα και τώρα έχω προκοιλακι! Και ο αφαλός είναι λίγο ανοιχτός ακόμη..

Εγώ κάνω μασάζ παντού και στην τομή και πάνω κάτω προς όλες τις κατευθύνσεις! Κάτι τέτοιο είχα δει σε ένα βιντεάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Κορίτσια έχουμε γίνει μια παρέα αν το έχετε συνειδητοποιήσει...εγω πλέον νιώθω λες και μιλάω σε φίλες μου 😍 πόσο ωραία που λεμε τα νεα μας και τις ανησυχίες μας ..και ολα😍 εχουμε πολύ καιρό που ξεκινήσαμε...σας νιώθω καθημερινότητα μου πλεον!

Καλέ από τα πρώτα πράγματα που κάνω το πρωί όταν βρω χρόνο είναι να μπω στο φόρουμ να διαβάσω τα νέα!! 🤗🤗 Παρέα μου σας νιώθω κι εγώ! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα τα λοχια μου έχουν σταματήσει εδώ και πολλές μέρες, ούτε καν θυμάμαι πόσες..και από χθες έχω λίγο αιματακι αυτό που λέμε spotting..δεν ξέρω αν είναι κατάλοιπα η έρχεται περίοδος.. συνήθως έχω εγώ μια δυο μέρες πριν αιματακι οπότε θα δείξει υποθέτω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κι εμένα δεν έχει μαζέψει τελείως! Άσε.. παρήγγειλα ψηλομεσα εσώρουχα να φοράω να μη φαίνεται τόσο 😀 όχι ότι είναι πολύ αλλά πριν ήμουν πλάκα και τώρα έχω προκοιλακι! Και ο αφαλός είναι λίγο ανοιχτός ακόμη..

Εγώ κάνω μασάζ παντού και στην τομή και πάνω κάτω προς όλες τις κατευθύνσεις! Κάτι τέτοιο είχα δει σε ένα βιντεάκι!

Κατάλαβα 

Εγώ την έχω παραμελήσει την τομή μου.  Νομίζω πρέπει να ασχοληθώ! 

Σκέψου ότι ήμουν σε άρνηση και μέχρι να βγάλω τα ράμματα δεν την είχα δει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κατάλαβα 

Εγώ την έχω παραμελήσει την τομή μου.  Νομίζω πρέπει να ασχοληθώ! 

Σκέψου ότι ήμουν σε άρνηση και μέχρι να βγάλω τα ράμματα δεν την είχα δει! 

Αχ κορίτσι μου τα ίδια και εγώ...παρόλο που δεν είχα ράμματα αρνιομουν πεισματικά να την δω...μπορεί να πέρασαν και 20 μέρες από τη γέννα για να βάλω τον καθρέφτη να την δω,ούτε καν να αγγίξω...δε ξέρω γιατί μου είχε κάτσει εκεί στραβά...Τώρα απλά δε δίνω σημασία,έχω το αστεράκι μου και αυτό μου φτάνει...Η τομή θα φύγει και αν δε φύγει δε πειράζει εγώ και ο άντρας μου θα την βλέπουμε και θα σκεφτόμαστε ότι αυτή μας χάρισε το πολυτιμότερο δώρο στη ζωή μας 🩵🩵🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κατάλαβα 

Εγώ την έχω παραμελήσει την τομή μου.  Νομίζω πρέπει να ασχοληθώ! 

Σκέψου ότι ήμουν σε άρνηση και μέχρι να βγάλω τα ράμματα δεν την είχα δει! 

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Αχ κορίτσι μου τα ίδια και εγώ...παρόλο που δεν είχα ράμματα αρνιομουν πεισματικά να την δω...μπορεί να πέρασαν και 20 μέρες από τη γέννα για να βάλω τον καθρέφτη να την δω,ούτε καν να αγγίξω...δε ξέρω γιατί μου είχε κάτσει εκεί στραβά...Τώρα απλά δε δίνω σημασία,έχω το αστεράκι μου και αυτό μου φτάνει...Η τομή θα φύγει και αν δε φύγει δε πειράζει εγώ και ο άντρας μου θα την βλέπουμε και θα σκεφτόμαστε ότι αυτή μας χάρισε το πολυτιμότερο δώρο στη ζωή μας 🩵🩵🧿🧿

Εγώ πάλι με το που ήρθαν για την αλλαγή στο μαιευτήριο... ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα να την κοιτάξω!!! Εκεί μου είπαν ότι έγινε αμέσως πλαστική και δεν έχω ράμματα για να κόψω. 

Όπως μου είπε και η @ditaki (sorry που την ταγκάρω εδώ...) Σκίσαμε το κορμί μας στα δύο για να πάρει την πρώτη του ανάσα το αγγελούδι μας!!! 

Όσο και να μας "πονάει" λοιπόν που δεν καταφέραμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό... πρέπει να είμαστε περήφανες που κάναμε το καλύτερο που μπορούσαμε για τα μικρά μας χωρίς να σκεφτούμε το δικό μας κόστος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλέ τι αιματάκι;;; Είμαι σα να γέννησα χθες! Αλλά έχω και τους πόνους. Να κάνω τόσο λάθος;

Κι όμως κορίτσι μου συμβαίνει... Σπάνια μεν αλλά πιθανό δε! Ε, εγώ έπεσα στη σπάνια περίπτωση!

Αν έχεις τόσο αίμα λογικά ειναι περίοδος τότε.. μου είχε πει κοπέλα με αποκλειστικό θηλασμό την είχε έρθει έτσι η περίοδος μια φορά και μετά άφαντη δεν την ξανά ήρθε για καιρό 

εμένα ήρθε στους 4,5 μήνες αλλά μετά έκανε 40-45 μέρες κύκλο και είχα στεναχωρηθεί που μου είχε έρθει τόσο νωρίς 😂

τώρα δεν με ενοχλεί να σας πω την αλήθεια να έρθει και τώρα 😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια η τομή από πάνω ακόμα είναι φουσκωτό σαν πρησμένο και η κοιλιά έχει μαζέψει αλλά το δέρμα είναι χαλαρό έχω την γραμμή ακόμα την μαύρη και ο αφαλός δεν εχει μαζευτεί μέσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...