Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

@Christi.D. εμάς κράτησε 3 μέρες η ακατάπαυστη γκρίνια... Μίλησες με τον παιδίατρο σας κορίτσι μου;;;

Επίσης στη βεβαίωση έβαλε τις πρώτες 15 μέρες της άδειας κύησης που υποτίθεται ότι υποχρεώνεται ο εργοδότης να πληρώσει τις απολαβές... 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! 

Όχι δεν μίλησα με την παιδίατρο αλλά ίσως αύριο της τηλεφωνήσω.  Τώρα πάλι κάθε μια ώρα στήθος θέλει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! 

Όχι δεν μίλησα με την παιδίατρο αλλά ίσως αύριο της τηλεφωνήσω.  Τώρα πάλι κάθε μια ώρα στήθος θέλει...

Εγώ θα έλεγα να την καλέσεις γιατί βάσει ΠΗΤ περίπου το Σάββατο θα μπει σε άλμα ανάπτυξης... Αν είναι ήδη 5 μέρες έτσι μήπως έχει κάπου πόνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ θα έλεγα να την καλέσεις γιατί βάσει ΠΗΤ περίπου το Σάββατο θα μπει σε άλμα ανάπτυξης... Αν είναι ήδη 5 μέρες έτσι μήπως έχει κάπου πόνο;

Η 5η εβδομάδα ξεκινάει όταν το μωρό είναι 4εβδ+1ημ (με βάση την πητ)οπότε από αυτή την άποψη είναι ακριβώς μέσα στην 5η εβδομάδα. Απλά κρατάει αρκετές μέρες. 

Όπως και να χει θα την πάρω σήμερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

 

Αχ κορίτσια εμένα από την Παρασκευή είναι μέσα στη γκρίνια... Θέλει όλο αγκαλιά, ζητάει στήθος συνέχεια αλλά πιπιλαει δεν τρώει και δυσκολεύεται να κοιμηθεί. 

5η μέρα είναι έτσι. Λέτε να είναι κάτι άλλο; 

Μήπως είναι κολικοί; Κάνει και κινήσεις με τα πόδια, να τα τεντώνει και να τα λυγίζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Η 5η εβδομάδα ξεκινάει όταν το μωρό είναι 4εβδ+1ημ (με βάση την πητ)οπότε από αυτή την άποψη είναι ακριβώς μέσα στην 5η εβδομάδα. Απλά κρατάει αρκετές μέρες. 

Όπως και να χει θα την πάρω σήμερα! 

Εγώ διάβασα ότι τα άλματα ανάπτυξης μπορεί να έχουν απόκλιση στο πότε θα συμβούν στο κάθε παιδάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Μήπως είναι κολικοί; Κάνει και κινήσεις με τα πόδια, να τα τεντώνει και να τα λυγίζει;

Λες;  

Μπορεί να είναι κολικοι χωρίς να έχει δυσκοιλιότητα και αέρια; 

Ρωτάω γιατί ειχε κολικούς αλλά σφιγγοταν για να βγάλει αέρια και κακακια. Τώρα απλά κλαίει παραπονιαρικα..

Περιμένω να μου πει κι η παιδίατρος 

Ευχαριστώ πάντως 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Λες;  

Μπορεί να είναι κολικοι χωρίς να έχει δυσκοιλιότητα και αέρια; 

Ρωτάω γιατί ειχε κολικούς αλλά σφιγγοταν για να βγάλει αέρια και κακακια. Τώρα απλά κλαίει παραπονιαρικα..

Περιμένω να μου πει κι η παιδίατρος 

Ευχαριστώ πάντως 😊😊

Μμμ δεν ξέρω τότε..Ας δούμε τι θα σου πει η παιδίατρος! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια ???

Εμείς επιστρέψαμε σπίτι έχοντας κάνει τα πρώτα μας εμβόλια!!! 💪🙃

Δε μπορώ να πω,ο μικρός αν και έκλαψε αρκετά ήταν πολύ συνεργάσιμος και τώρα ευτυχώς ήρεμος!!!Ευχηθειτε μας ένα ήρεμο βράδυ χωρίς ανεπιθύμητες παρενέργειες 🩵🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ???

Εμείς επιστρέψαμε σπίτι έχοντας κάνει τα πρώτα μας εμβόλια!!! 💪🙃

Δε μπορώ να πω,ο μικρός αν και έκλαψε αρκετά ήταν πολύ συνεργάσιμος και τώρα ευτυχώς ήρεμος!!!Ευχηθειτε μας ένα ήρεμο βράδυ χωρίς ανεπιθύμητες παρενέργειες 🩵🧿

εύχομαι ολα να πάνε καλά κορίτσι μου 🙏❤️

εμείς σήμερα είχαμε μια ανεξηγητη γκρίνια απο το πρωί μεχρι πριν καμιά ώρα...ξυπναγε κλαίγοντας... όλη μέρα κλάμα... σίγουρα δεν ηταν κολικοί γιατί στους κολικούς κλαίει διαφορετικά.. τώρα έκλαιγε παραπονιαρικα🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η παιδίατρος είπε είναι άλμα ανάπτυξης και να τον βάζω πιο συχνά στο στήθος για μερικές μέρες!  Η αλήθεια είναι ότι σήμερα που τον έβαζα όσο συχνά ήθελε ήταν πιο ήρεμος 

@Demy93άντε τέλεια!! Πάει κι αυτό!! 😊😊

@Barbiee σε καταλαβαίνω!.. εύχομαι να ξυπνήσει ήρεμος και ευδιάθετος! 

Παρεμπιπτόντως έκανε και την αίτηση για το συμπληρωματικο επίδομα! Ευχαριστώ πολύ που μας είπες γι αυτό αλλά και για τις διευκρινήσεις που μου έδωσες ☺️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια η παιδίατρος είπε είναι άλμα ανάπτυξης και να τον βάζω πιο συχνά στο στήθος για μερικές μέρες!  Η αλήθεια είναι ότι σήμερα που τον έβαζα όσο συχνά ήθελε ήταν πιο ήρεμος 

@Demy93άντε τέλεια!! Πάει κι αυτό!! 😊😊

@Barbiee σε καταλαβαίνω!.. εύχομαι να ξυπνήσει ήρεμος και ευδιάθετος! 

Παρεμπιπτόντως έκανε και την αίτηση για το συμπληρωματικο επίδομα! Ευχαριστώ πολύ που μας είπες γι αυτό αλλά και για τις διευκρινήσεις που μου έδωσες ☺️

 

Ευτυχώς κορίτσι μου που είναι απλά αυτό! Κουράγιο τότε και θα περάσει. Λένε ότι μπορεί να κρατήσει μέχρι και 10 μέρες. Ελπίζω σήμερα να είστε ήδη καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ???

Εμείς επιστρέψαμε σπίτι έχοντας κάνει τα πρώτα μας εμβόλια!!! 💪🙃

Δε μπορώ να πω,ο μικρός αν και έκλαψε αρκετά ήταν πολύ συνεργάσιμος και τώρα ευτυχώς ήρεμος!!!Ευχηθειτε μας ένα ήρεμο βράδυ χωρίς ανεπιθύμητες παρενέργειες 🩵🧿

Μπράβο σας. Περιμένουμε τα νεάκια σας σήμερα για το πως ξημερωθήκατε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

εύχομαι ολα να πάνε καλά κορίτσι μου 🙏❤️

εμείς σήμερα είχαμε μια ανεξηγητη γκρίνια απο το πρωί μεχρι πριν καμιά ώρα...ξυπναγε κλαίγοντας... όλη μέρα κλάμα... σίγουρα δεν ηταν κολικοί γιατί στους κολικούς κλαίει διαφορετικά.. τώρα έκλαιγε παραπονιαρικα🤷

Γιατί μωρέ το μικρό πλάσμα; Μήπως απλά ήθελε την επαφή λόγω "ανασφάλειας";;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια μου!!! 

Μάλλον έχω κι εγώ μια πρωτιά στους "κύκλους" μας... (εκτός κι αν @Demy93δε μας το είπες)... Αδιαθέτησα... Με ξύπνησε η μπουμπού για το καθιερωμένο της γεύμα και ήθελα οπωσδήποτε τουαλέτα. Και τσουπ... να σου η κυρία!!! Στις 50 μέρες παρακαλώ!!! Γι' αυτό πονάει και η τομή αρκετά τις τελευταίες μέρες που σας είπα ότι έχω πονάκια περιόδου. Δεν έπεσα έξω τελικά! Με τις υγείες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου!!! 

Μάλλον έχω κι εγώ μια πρωτιά στους "κύκλους" μας... (εκτός κι αν @Demy93δε μας το είπες)... Αδιαθέτησα... Με ξύπνησε η μπουμπού για το καθιερωμένο της γεύμα και ήθελα οπωσδήποτε τουαλέτα. Και τσουπ... να σου η κυρία!!! Στις 50 μέρες παρακαλώ!!! Γι' αυτό πονάει και η τομή αρκετά τις τελευταίες μέρες που σας είπα ότι έχω πονάκια περιόδου. Δεν έπεσα έξω τελικά! Με τις υγείες μας!!!

ωωω τοσο νωρίς;

εγώ έχω ησυχάσει στη σκεψη οτι οσο θηλαζω δεν θα έχω.. μακάρι να μην πέσω έξω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Γιατί μωρέ το μικρό πλάσμα; Μήπως απλά ήθελε την επαφή λόγω "ανασφάλειας";;;

δεν ξέρω τι τον επιασε τον καημένο... πάντως χθες πρώτη φορά κοιμήθηκε στις 9.30 και απλά ξυπνούσε και έτρωγε...εκει που ξενυχτουσαμε..χθες ηταν άλλος άνθρωπος...και ξυπνησαμε στις 8.30...μακαρι να συνεχίσει έτσι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου!!! 

Μάλλον έχω κι εγώ μια πρωτιά στους "κύκλους" μας... (εκτός κι αν @Demy93δε μας το είπες)... Αδιαθέτησα... Με ξύπνησε η μπουμπού για το καθιερωμένο της γεύμα και ήθελα οπωσδήποτε τουαλέτα. Και τσουπ... να σου η κυρία!!! Στις 50 μέρες παρακαλώ!!! Γι' αυτό πονάει και η τομή αρκετά τις τελευταίες μέρες που σας είπα ότι έχω πονάκια περιόδου. Δεν έπεσα έξω τελικά! Με τις υγείες μας!!!

Χαχαχχαχα καλημέρα κορίτσια μου 🥰🥰🥰 Και αυτή την πρωτιά εγώ την έχω,αδιαθετησα την Δευτέρα στις 58 μέρες σήμερα όμως σχεδόν έχω τελειώσει!!!Κορίτσια εσείς με την τομή πώς είστε??εμένα σχεδόν δεν φαίνεται πια απλά έχει κάνει σαν "δίπλωμα" στην κοιλίτσα!!

Σε ότι αφορά το εμβόλιο είμαστε πολύ πολύ καλά ευτυχώς...Δυσκολευτηκαμε λίγο το βράδυ αλλά όχι μεγάλα πράγματα...💙💙👣👣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

δεν ξέρω τι τον επιασε τον καημένο... πάντως χθες πρώτη φορά κοιμήθηκε στις 9.30 και απλά ξυπνούσε και έτρωγε...εκει που ξενυχτουσαμε..χθες ηταν άλλος άνθρωπος...και ξυπνησαμε στις 8.30...μακαρι να συνεχίσει έτσι 😂

Και μένα ξαφνικά κορίτσι μου μετά το 2ο άλμα έκανε ένα "κλικ" και ηρέμησε,κοιμόταν περισσότερες ώρες και γενικά την έβλεπες την αλλαγή...τώρα με το εμβόλιο το χάσαμε και θεωρώ 2 3 μέρες θα το χάσουμε αλλά ελπίζω να το ξανά βρούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Και μένα ξαφνικά κορίτσι μου μετά το 2ο άλμα έκανε ένα "κλικ" και ηρέμησε,κοιμόταν περισσότερες ώρες και γενικά την έβλεπες την αλλαγή...τώρα με το εμβόλιο το χάσαμε και θεωρώ 2 3 μέρες θα το χάσουμε αλλά ελπίζω να το ξανά βρούμε..

λες να είναι αλμα και εμάς; και να οφείλεται σ αυτό η γκρίνια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

λες να είναι αλμα και εμάς; και να οφείλεται σ αυτό η γκρίνια;

Γιατί όχι?πόσο είστε τώρα??Αν μετράω σωστά έχετε κλείσει την 7η εβδομάδα και βαδίζεται την 8η άρα μπορεί να περνάει το άλμα της 8ης εβδομάδας...Βέβαια τα άλματα έχουν ένα εύρος,δηλαδή μπορεί να συμβούν μία εβδομάδα πριν ή μετά αλλά πιθανόν να είστε πάνω σε αυτό!!Υπομονή και θα περάσει 💪👣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Γιατί όχι?πόσο είστε τώρα??Αν μετράω σωστά έχετε κλείσει την 7η εβδομάδα και βαδίζεται την 8η άρα μπορεί να περνάει το άλμα της 8ης εβδομάδας...Βέβαια τα άλματα έχουν ένα εύρος,δηλαδή μπορεί να συμβούν μία εβδομάδα πριν ή μετά αλλά πιθανόν να είστε πάνω σε αυτό!!Υπομονή και θα περάσει 💪👣

ναι σωστά μετράς.. θα δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

ωωω τοσο νωρίς;

εγώ έχω ησυχάσει στη σκεψη οτι οσο θηλαζω δεν θα έχω.. μακάρι να μην πέσω έξω 😂

Καλέ αφού κι εγώ θηλάζω αποκλειστικά και μου ήρθε!!! Και μάλιστα νωρίς νωρίς!!!

 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Χαχαχχαχα καλημέρα κορίτσια μου 🥰🥰🥰 Και αυτή την πρωτιά εγώ την έχω,αδιαθετησα την Δευτέρα στις 58 μέρες σήμερα όμως σχεδόν έχω τελειώσει!!!Κορίτσια εσείς με την τομή πώς είστε??εμένα σχεδόν δεν φαίνεται πια απλά έχει κάνει σαν "δίπλωμα" στην κοιλίτσα!!

Σε ότι αφορά το εμβόλιο είμαστε πολύ πολύ καλά ευτυχώς...Δυσκολευτηκαμε λίγο το βράδυ αλλά όχι μεγάλα πράγματα...💙💙👣👣

 

Εμένα είναι ροζ ακόμα και την πιάνω σαν να εξέχει κάπως. Είναι νωρίς όμως ακόμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλέ αφού κι εγώ θηλάζω αποκλειστικά και μου ήρθε!!! Και μάλιστα νωρίς νωρίς!!!

 

Εμένα είναι ροζ ακόμα και την πιάνω σαν να εξέχει κάπως. Είναι νωρίς όμως ακόμα!!!

Καλημέρα κορίτσια 

@Barbiee εμένα κορίτσια στην κόρη μου πρώτη φορά ήρθε στους 4,5 μήνες η περίοδος 

τωρα δεν ξέρω ακόμα αιματακι έχω είπε μπορεί να έρθει η περίοδος ο ειδικευόμενος αλλά του είπα πως ακόμα έχω υγρά και λέει ο γιατρός ίσως να μην έχεις καθαρίσει ακόμα τότε

για να δούμε γιατί την ώρα έχω αιματακι αλλά δεν πιστεύω πως είναι περιόδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

@Barbiee εμένα κορίτσια στην κόρη μου πρώτη φορά ήρθε στους 4,5 μήνες η περίοδος 

τωρα δεν ξέρω ακόμα αιματακι έχω είπε μπορεί να έρθει η περίοδος ο ειδικευόμενος αλλά του είπα πως ακόμα έχω υγρά και λέει ο γιατρός ίσως να μην έχεις καθαρίσει ακόμα τότε

για να δούμε γιατί την ώρα έχω αιματακι αλλά δεν πιστεύω πως είναι περιόδου 

εγω το είχα στο μυαλο μου ονειρικά χωρις περίοδο 😂😂

και εγώ έχω υγρά ακόμα...το αιμα σταμάτησε πριν 3-4 μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 ευχαριστούμε!  Ήδη από χθες που έτρωγε πιο συχνά είναι πιο ήρεμος! Ελπίζω έτσι να συνεχίσει 😊

Γίνεται να σου έρθει περίοδος ενώ θηλάζεις; και τόσο νωρίς; 

@Barbiee κι εγώ έτσι ονειρικά το έχω στο μυαλό μου οσον αφορά την περίοδο αλλά τώρα λέω έχει γούστο! 

Πάντως αυτή η γκρίνια και το παραπονιαρικο κλάμα κι εμένα για άλμα ανάπτυξης μού κάνουν. Θα το δεις! Ελπίζω όπως και να χει να μην κρατήσει η ανησυχία! 

@Demy93 αφού περάσατε και το πρώτο βράδυ τέλεια είστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έχω ένα εμβρυάκι στην κατάψυξη αλλά επειδή είναι ένα και μέτριο μου πρότεινε ο γιατρός να κάνουμε ΄την διαδικασία από την αρχή. Να σου πω κι εγώ το προτιμώ γιατί θα έχω περισσότερες πιθανότητες και ίσως να έχω και για 2ο παιδάκι πιθανότητα πρώτα ο θεός. Οπότε...
    • για να λενε τα κορίτσια οτι έγινε η αρχή όμως δύσκολα τα πράγματα και για εμάς 😂
    • Α, μάλιστα. Και σε τι φάση είσαι τώρα; Ξεκινάς προσπάθεια απ' την αρχή; Έχεις απόθεμα; Λυπάμαι, διάβασα για τις αποτυχίες...😞
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!  Η γιατρός τι ακριβώς σου είπε; Πόσα γραμμάρια είναι το μωράκι; Είδε κάποιο πρόβλημα με τις μητριαιες; Με το αμνιακό; Σου είπε σε ποια εκατοστιαία θέση ανάπτυξης βρίσκεται; Στην αυχενική σου είχαν δώσει αυξημένες πιθανότητες περιορισμού εμβρυϊκής ανάπτυξης; Καταλαβαίνω το άγχος και την ανησυχία σου όμως για να σου λέει να μην ανησυχείς εγώ δεν θα ανησυχούσα! Οι γιατροί πίστεψε με έχουν δεί τόσες περιπτώσεις και συναισθηματικά δεν επιρρεαζονται για να μασάνε τα λόγια τους.. αν υπήρχε πραγματικά λόγος ανησυχίας θα στο έλεγε! Αν δεν υπάρχει κάποια άλλη ένδειξη από τα παραπάνω που σε ρωτάω ίσως απλά είναι να βγει μικρότερο μωράκι.. για όλα όμως υπάρχει λύση και η ιατρική έχει προχωρήσει πολύ! Ότι και να γίνει τα μωράκια είναι βιώσιμα πλέον σε αυτές τις εβδομάδες και σίγουρα ακόμα και αν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα η γιατρός θα το αφήσει όσο περισσότερο γίνεται στη κοιλίτσα σου για να παίρνει βάρος με στενή παρακολούθηση έως ότου κρίνει ότι θα πρέπει πλέον να το πάρει.. αλλά αυτό μόνο σε σοβαρές περιπτώσεις περιορισμού ανάπτυξης..! Και μη ξεχνάμε ότι οι μετρήσεις των γιατρών από μηχάνημα σε μηχάνημα αλλάζει και ότι πρόκειται απλώς για εκτιμήσεις του βάρους του.. προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι περισσότερο από όσο χρειάζεται σε αυτή τη φάση.. άλλωστε τα μωράκια νοιώθουν ότι νοιωθουμε! Να είσαι αισιόδοξη! Ότι είναι να γίνει θα γίνει και θα το αντιμετωπίσετε όταν έρθει..! Δυστυχώς δεν ξέρω να σου πω περισσότερα.. είμαστε σε παρόμοιες εβδομάδες και εγώ στο πρώτο μου παιδάκι μετά από πολύ αγώνα.. ίσως κάποια άλλη κοπέλα να ξέρει να σου απαντήσει καλύτερα.. Για την ιστορία όμως ξέρω κοπέλα με πραγματικά σοβαρό πρόβλημα περιορισμού ανάπτυξης.. κάποιοι γιατροί της είπαν να κάνει μέχρι και τερματισμό της κύησης.. πήγε μέχρι και στον Νικολαιδη ("πατέρας" της αυχενικής διαφάνειας) παρά τις τρομακτικές προβλέψεις προχώρησε με τη κύηση, δεν θυμάμαι σε ποια εβδομάδα ήταν όταν της πήραν το πλασματακι σε θερμοκοιτίδα 600κατι γραμμάρια ανήμερα της Παναγίας.. ξέρω όμως ότι το μωράκι αυτό σήμερα είναι ένα υγιέστατο θαύμα και πραγματική μαχητρια της ζωής! @Παρασκευαιδου μου θέλεις εσύ να συμπληρώσεις λεπτομέρειες να δώσουμε δύναμη στο κορίτσι; Η μνήμη μου κάνει πουλάκια με την εγκυμοσύνη..😳
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...