Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστούμε πολύ!!! 🤩 Α ναι κ εγω αυτήν την αλοιφή έβαζα!  Δεν έχω άλλες αντιδράσεις για σήμερα χαχαχα κ εγώ νομίζω πως κάτι έχω νιώσει 2-3 φορές!!! Στην πρώτη εγκυμοσυνη το ένιωσα 20η εβδομάδα σε αυτήν πολύ πιο νωρίς!!! 😍😍😍 Τι όμορφα να μοιραζόμαστε αυτές τις στιγμές αλλά και τις ανησυχίες μας ! 💙💙💙
    • Μπορεί! Πάντως κι αυτό δεν έχει τρελή ελαστικότητα!
    • Ευχαριστούμε πολύ!! Θα τη δοκιμάσω κι αυτή τη συνταγή! Εγώ έβαλα τελικά ένα μιξ από λαδάκια αντιφλεγμονωδη: καστορελαιο, έλαιο καλεντουλας, έλαιο ελιχρυσου έβαζα 3 4 φορές τη μέρα και σε 5 6 μέρες έχει σχεδόν εξαφανιστεί!!! Με έσωσε! Σε διπλανά σημεία απ τη βλάβη που πήγαινε να ξεκινήσει έκζεμα, έβαζα απ την πρώτη στιγμή που έβλεπα ότι ξεκινάει και δεν πρόλαβε να εξελιχθει. 
    • @kokkinoskoufitsa πετάγομαι στη συζήτηση σας απλά για να σου πω ότι εγώ έχω κάνει την κλασική σαλπιγγογραφια και δεν πόνεσε καθόλου (νομίζω μόνο όταν είναι φραγμένες οι σάλπιγγες πονάς)  Αρχικά να σου πω ότι κάποιοι γυναικολόγοι μου είπαν να αποφύγω  με αφρό γιατί δεν είναι τόσο αξιόπιστη όσο η κλασική (ωστόσο αυτό ήταν η άποψη ορισμένων)  και επίσης πως αν πάω για εξωσωματική η επιτροπή ζητά την κλασική, οπότε ας κάνω κατευθείαν αυτή  Επίσης να σου πω ότι εμένα βγήκε πολύ καλή η σαλπιγγογταφια αλλά στον ίδιο κύκλο που έμεινα έγκυος ήταν εξωμητρια η εγκυμοσύνη.. απ ότι φαίνεται αυτή η εξέταση δείχνει αν οι σάλπιγγες είναι ανοιχτές αλλά όχι αν έχουν πχ συμφυσεις ή φλεγμονή(αυτά τα δύο είναι παράγοντες που αυξάνουν την πιθανότητα εξωμητριου)  Ο γιατρός που σου έκανε την επέμβαση μήπως έλεγξε τη διαβατοτητα κατά τη λαπαροσκοπηση; ρωτα τον μήπως δεν χρειάζεται εν τέλει σαλπιγγογραφια αν το έλεγξε  Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!
    • Καλησπέρα κορίτσια♥️ δεν τον πήρα γιατί μόνο το πρωί είδα ελάχιστο αίμα μαύρο σχεδόν και μετά όλη μέρα τίποτα. Η αλήθεια είναι πως παίρνω και εγώ Σαλοσπίρ και μου είχε πει πως υπάρχει περίπτωση να έβλεπα αίμα. Ωστόσο το παρακολούθησα και όλη την υπόλοιπη ημέρα δεν είχα καθόλου σημάδια ούτε τις υπόλοιπες μέρες . Η αλήθεια είναι πως ήταν κουραστική πολύ για εμένα η προηγούμενη μέρα.. Πέμπτη έχω ραντεβού και να δούμε πρώτα ο θεός 🙏🙏 ανυπομονώ να πάω..  στο μεταξύ κορίτσια νοιωθω ή τουλάχιστον νομίζω πως νοιωθω τις πεταλούδες στην κοιλιά μου♥️🩷♥️🩷♥️🩷 πόσο μου είχε λείψει αυτό το συναίσθημα….    Σας αγαπώ όλες και σας νοιωθω στο έπακρον!! 🩷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...