Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

κορίτσια στη β επιπέδου σας είχαν δώσει ένα κουτί με δώρα;

αν ναι... είχε μέσα μια πιπίλα της Philips σε εσας;

Εμένα μου έδωσαν στο νοσοκομείο πιπίλα δώρο αλλά είναι της nuk

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα πήγατε σπίτι σας; Ωραία τώρα θα μπείτε σε μια σειρά θα έχετε την ησυχία σας Θα τακτοποιηθείτε σιγά σιγά 😊

ευτυχώς ήταν καλή στο ταξίδι δεν σε κούρασε τέλεια

καλό καφέ να τον απολαύσεις με την μπέμπα η πόδια θηλασμού βόλεψε ; Ο μαρσιπος μπαίνει εύκολα.; Θηλάζεις ταυτόχρονα ενώ την έχεις μέσα στο μαρσιπο ; 

Το μάρσιπο δένει πολύ εύκολα. Ναι θήλαζα ενώ ήταν στο μάρσιπο. Με βόλεψε η πόδια θηλασμού πολύ. 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

κορίτσια στη β επιπέδου σας είχαν δώσει ένα κουτί με δώρα;

αν ναι... είχε μέσα μια πιπίλα της Philips σε εσας;

Μου το έστειλαν στο σπίτι και μου έδωσαν άλλο ένα στο μαιευτήριο. Πιπίλα δεν είχε. Εάν εννοείς το myparenthood βέβαια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 με το καλό να απολαύσετε τις βόλτες σας μάνα και κόρη στον τόπο σας! Τέλεια που μπορείς και θηλάζεις ενώ είναι στο μάρσιπο! Ανυπομονώ κι εγώ, λογικά Δευτέρα θα μου το φέρουν.. Έχω κανονίσει και καφεδάκι με τις φίλες μου μες στη βδομάδα και χαίρομαι τόσο πολύ που πλέον θα παίρνω και τον μπέμπη μαζί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk καλή μου πώς καθαρίζεις το ματάκι της; Κι εμείς έχουμε ακόμη δάκρυα, καμία φορά κάνει και τσιμπλες.. εγώ ρίχνω δάκρυα και σκουπίζω με αποστειρωμενη γάζα, αλλά η γάζα είναι σκληρή.. σκέφτομαι μήπως για αυτό κλαίει και δε θέλει με τίποτα.. κάτι άλλο δεν υπάρχει πιο μαλακό άραγε; Όταν κάνει τσιμπλες βάζω τομπρεξ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

@Elk καλή μου πώς καθαρίζεις το ματάκι της; Κι εμείς έχουμε ακόμη δάκρυα, καμία φορά κάνει και τσιμπλες.. εγώ ρίχνω δάκρυα και σκουπίζω με αποστειρωμενη γάζα, αλλά η γάζα είναι σκληρή.. σκέφτομαι μήπως για αυτό κλαίει και δε θέλει με τίποτα.. κάτι άλλο δεν υπάρχει πιο μαλακό άραγε; Όταν κάνει τσιμπλες βάζω τομπρεξ

Έτσι το καθαρίζω και εγώ με γάζα και ορό δεν κάνω κάτι άλλο κάποια στιγμή θα περάσει που θα πάει 

να μας πεις εντυπώσεις από μαρσιπο 

@Katiana1987 αν μπορείς και θηλάζει μαζί με μαρσιπο είσαι πολύ καλά σκέφτομαι να το πάρω…  εγώ το θέλω για μέσα στο σπίτι να από πω την αλήθεια, θα κάνω μια προσπάθεια να δω αν βολέψει αυτός που έχω δεν μπορώ και αν είναι μπορεί να πάρω σαν το δικό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια εγώ δεν έχω βάλει ακόμη πιπίλα..μου έχουν δώσει διάφορες, στο μαιευτήριο και σε κάτι σεμινάρια..nuk και mam νομίζω..

Εγώ δοκίμασα να την δώσω αλλά δεν την ήθελε την φέρνει αναγούλα

5 διαφορετικές μάρκες δοκίμασα τίποτα 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

αα οχι οχι..απλα εμενα ειχε μια πιπίλα της Philips και δεν ξέρω ποια είναι...και επειδη πιάνει μόνο αυτή ηθελα να πάρω μια ίδια 🤷

Να σε ρωτήσω γιατί ούτε κ εγώ της έχω δώσει ακόμα, αλλά ίσως χρειαστεί κάποια στιγμή. 

Την αποστειρώνει κάθε φορά που πέφτει η την χρησιμοποιεί ή 1 φορά την μέρα ας πούμε φτάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinayia είπε:

Να σε ρωτήσω γιατί ούτε κ εγώ της έχω δώσει ακόμα, αλλά ίσως χρειαστεί κάποια στιγμή. 

Την αποστειρώνει κάθε φορά που πέφτει η την χρησιμοποιεί ή 1 φορά την μέρα ας πούμε φτάνει?

Κάθε φορά που πέφτει και σίγουρα μια φορά την ημέρα αν δεν έχετε ατυχήματα. Τώρα που είναι πολύ μικρά μέχρι 4 μηνών θέλει έτσι. Μετά την πλένεις και αποστειρωνεις μια φορά. Τώρα η μεγάλη μου 27 μηνών την σέρνει παντού και την πλένω μια φορά λέγοντας ευτυχώς που εμβολιαζονται!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Να σε ρωτήσω γιατί ούτε κ εγώ της έχω δώσει ακόμα, αλλά ίσως χρειαστεί κάποια στιγμή. 

Την αποστειρώνει κάθε φορά που πέφτει η την χρησιμοποιεί ή 1 φορά την μέρα ας πούμε φτάνει?

εγω την αποστειρωνω μια φορά τη μέρα... εκτός και αν πέσει στο πάτωμα ή στο κρεβάτι με τη θηλή... αλλιώς μόνο μια φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κι από εμένα!! Θετικό που ηρεμησες!!! Όσο μπορείς να βάζεις λανολινη κι αυτή βοηθάει να ηρεμήσουν οι θηλές... Δεν μας είπε να τον ξυπνάνε, αλλά ο μικρός από μόνος του το βράδυ ξυπνάει στο τρίωρο... σήμερα γενικά η μέρα κ η νύχτα είναι αρκετά ανήσυχη με κλάμα. Παρατηρώ ότι δεν του φτάνει το γάλα το δικό μου για να χορτάσει, σαν να πίνει νερό. Φτάνω να τον έχω στο στήθος μιάμιση ώρα κ τον ακούω ότι καταπίνει κ ενώ πάει να τον πάρει ο ύπνος κ βγαίνει μόνος του κατευθείαν ψάχνει θηλή για να συνεχίσει! Μόλις του συμπλήρωσα μετά τη μιάμιση ώρα στο στήθος 30ml ξένο ηρέμησε! Εμεις νοικιάσαμε θηλαστρο, αλλά με απογοητεύει, γιατί κάνω την άντληση κ βγάζω 20-30 ml κ από τα δύο στήθη στα σαράντα λεπτά... ξέρω πως παλεύω με τον εαυτό μου για να πάρει ο,τι είναι να πάρει από εμένα...την Παρασκευή πιστεύω θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση αν θα μου συνεχίσουν τον θηλασμό βλέποντας το βάρος του μωρού.. Εσύ δίνεις και ξένο;;; Όσο για την ευχή δεν νομίζω να υπάρχει θέμα...εμείς 20 Οκτωβρίου είναι να πάμε..
    • Καλησπέρα θα το πάρει το βάρος του ο μπέμπης και θα είναι μια χαρά το βράδυ σου είπε να τον ξυπνάς ανά 2-3 ώρες για να τρώει ; εεε ναι λογικό τώρα που μεγαλώνει να μην είναι εύκολο με την σύριγγα να του το δίνεις άσε που φαντάζομαι θα παίρνει και αρκετή ώρα να τον ταΐσεις με αυτόν τον τρόπο   Εμένα τα νέα μου είναι πως επιτέλους είμαι πολύ καλύτερα δεν ξέρω αν βοήθησε το θήλαστρο που έβγαζε γάλα και έδινα με μπιμπερό την νύχτα μπορεί να έτυχε κιόλας πάντως έχω ηρεμήσει και αυτό μου φτάνει.. έχω λίγα πονάκια ακόμα αλλά δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτό που είχα 😅  2 βδομάδες μου πήρε να ηρεμήσω  αύριο θα πάω να πάρουμε και την ευχή άργησα 10 μερούλες αλλά φαντάζομαι δεν πειράζει 😅
    • εγω την αποστειρωνω μια φορά τη μέρα... εκτός και αν πέσει στο πάτωμα ή στο κρεβάτι με τη θηλή... αλλιώς μόνο μια φορά!
    • Αύριο τελευταία ημέρα Σεπτεμβρίου!!!ποια θα ανοίξει τον Οκτώβριο;;;;🥰🥰🥰🥰
    • Κάθε φορά που πέφτει και σίγουρα μια φορά την ημέρα αν δεν έχετε ατυχήματα. Τώρα που είναι πολύ μικρά μέχρι 4 μηνών θέλει έτσι. Μετά την πλένεις και αποστειρωνεις μια φορά. Τώρα η μεγάλη μου 27 μηνών την σέρνει παντού και την πλένω μια φορά λέγοντας ευτυχώς που εμβολιαζονται!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...