Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

@katerinayia είστε σε άλμα ανάπτυξης; ;

Κι εμείς το ίδιο. 

Όλο το βράδυ ήθελε να τρώει ήταν ανήσυχος και το μάτι γαρίδα 

Τον πήρε τώρα ο άντρας μου να τον κάνει μια βόλτα με το καρότσι μπας και ηρεμήσει 

Χρονικά υποτίθεται πως ναι, αλλά εγώ δεν έχω δει κάποια ιδιαίτερη διαφορά. Γι'αυτο ρώτησα. Βέβαια το υπολόγισα με βάση την ΠΗΤ, όχι την ημερομηνία γέννησης. Αλλά γενικά ξέρω πως μπορεί να έχουν απόκλιση τα άλματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Φυσικά και βοηθάει και στους κολικούς καθώς το ηρεμεί το μωράκι...

 

 

Ακριβώς κορίτσι μου...Από 4+1 θεωρείται 5 εβδομάδα καθώς έχεις κλείσει τις 4 και βαδίζεις προς την 5η....

Κι εγώ έτσι το μέτρησα και μου βγήκε ότι το προηγούμενο ΠΣΚ είχε το πρώτο άλμα ανάπτυξης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Χρονικά υποτίθεται πως ναι, αλλά εγώ δεν έχω δει κάποια ιδιαίτερη διαφορά. Γι'αυτο ρώτησα. Βέβαια το υπολόγισα με βάση την ΠΗΤ, όχι την ημερομηνία γέννησης. Αλλά γενικά ξέρω πως μπορεί να έχουν απόκλιση τα άλματα.

Με βάση την ΠΗΤ τα μετράμε! Πολύ σωστά το έκανες. Ρώτησα 3 διαφορετικός μαίες γι' αυτό! 

@Barbieeπόσο έχουν όμως  τα babylino στον ΑΒ; Γιατί εγώ τα παίρνω από το ίντερνετ και είναι γύρω στα 8€ οι 50άδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Με βάση την ΠΗΤ τα μετράμε! Πολύ σωστά το έκανες. Ρώτησα 3 διαφορετικός μαίες γι' αυτό! 

@Barbieeπόσο έχουν όμως  τα babylino στον ΑΒ; Γιατί εγώ τα παίρνω από το ίντερνετ και είναι γύρω στα 8€ οι 50άδα.

10€...θα ρωτήσω κι εγω εδώ να δω αν ισχύει..8€ με τα μεταφορικά μέσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια έχω άλλο θέμα. .με τον ύπνο ..νυστάζει και δε λέει να κοιμηθεί..κάθε μέρα αυτό..όταν είναι η ώρα για ύπνο μάρτυραμε...μετά τη μια ώρα που κάθεται ξύπνιος αρχίζει μια γκρίνια ααα άλλο πράγμα δεν ξέρω τι να κάνω...ευτυχώς τις περισσότερες φορές καταφέρνω να του βάλω πιπίλα και κοιμάται και κάπως ηρεμούμε.μας παίρνει 2-2.30 ωρές...στήθος δε θέλει να μπαίνει με τίποτα γιατί βγαίνει γάλα κι αυτός θέλει μόνο να πιπιλαει..αφήστε δραμαααα..και πετάγεται και στα πέντε λεπτά μόλις τον αφήσω κάτω ...με την τρίτη τεταρτη που θα τον αφησω θα κάτσει να κοιμηθει..κι αυτό άντε κανα μισάωρο το πολύ μία ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Με βάση την ΠΗΤ τα μετράμε! Πολύ σωστά το έκανες. Ρώτησα 3 διαφορετικός μαίες γι' αυτό! 

@Barbieeπόσο έχουν όμως  τα babylino στον ΑΒ; Γιατί εγώ τα παίρνω από το ίντερνετ και είναι γύρω στα 8€ οι 50άδα.

για πιο νούμερο λες; όταν τα έχει προσφορά το νούμερο 2 εχει 6 ευρώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Εγώ κορίτσια έχω άλλο θέμα. .με τον ύπνο ..νυστάζει και δε λέει να κοιμηθεί..κάθε μέρα αυτό..όταν είναι η ώρα για ύπνο μάρτυραμε...μετά τη μια ώρα που κάθεται ξύπνιος αρχίζει μια γκρίνια ααα άλλο πράγμα δεν ξέρω τι να κάνω...ευτυχώς τις περισσότερες φορές καταφέρνω να του βάλω πιπίλα και κοιμάται και κάπως ηρεμούμε.μας παίρνει 2-2.30 ωρές...στήθος δε θέλει να μπαίνει με τίποτα γιατί βγαίνει γάλα κι αυτός θέλει μόνο να πιπιλαει..αφήστε δραμαααα..και πετάγεται και στα πέντε λεπτά μόλις τον αφήσω κάτω ...με την τρίτη τεταρτη που θα τον αφησω θα κάτσει να κοιμηθει..κι αυτό άντε κανα μισάωρο το πολύ μία ωρα

Κορίτσι μου και εμένα με το κάνει με τον ύπνο αυτό χασμουριέται  αλλά δεν κοιμάται εύκολα μου ξυπνάει όταν την αφήνω εγώ την έχω αγκαλιά  πάνω κάτω μέσα στο δωμάτιο λευκό θόρυβο τέρμα σκοτάδι και αργεί να κοιμηθεί με ταλαιπωρεί το καλό είναι όταν τα καταφέρνω να την κοιμησω μετά από κόπο κοιμάται 4-5 ώρες σερί 

το μεσημέρι δεν μπόρεσα να κοιμησω  γιατί μόλις την άφηνα τσουπ ξυπνούσε  

εεε τελικά κοιμήθηκε από της 6 το απόγευμα έως 8 στο σαλόνι να φωνάζει να τσιρίζει η μεγάλη αυτήν κοιμόταν 🙄.. λέω το μεσημέρι που είχαμε ησυχία δεν μπορούσε να κοιμηθεί να ξαπλώσω και εγώ ;

Τώρα δεν ξέρω τι ώρα θα καταφέρω να την κοιμησω για βράδυ 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...