Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα με το στήθος 

Ήρθε και το θήλαστρο οπότε θα το δοκιμάσω το βράδυ να βγάλω 

Ωω μπράβο συνεργάστηκε και στην φωτογράφιση τέλεια θα βγουν πολύ ωραίες.. θα κάνεις και κανένα άλμπουμ ;

Και τόσο που άντεξες Αθήνα πάλι καλά είσαι 😊 εντάξει οι μπαμπάδες δεν πολύ καταλαβαίνουν και αυτήν την φάση που παίρναμε της λοχείας.. σιγά σιγά θα πάτε σπίτι σας θα είναι ακόμα καλύτερα  για εσένα και για το μωρό..  

εγώ να πω την αλήθεια είμαι πιο καλά που μείναμε μόνες μας εντάξει έχω ένα σπίτι άνω κάτω αλλά το προτιμώ και ας κουράζομαι πιο πολύ.. 

Άντε κορίτσι μου μακάρι να μπορέσεις να κάνεις δουλειά με το θήλαστρο. Εγώ σε κάνα μήνα θα ξεκινήσω τράπεζα σιγά σιγά! Κι εγώ έτσι το σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια. Καλύτερα ένα σπίτι άνω κάτω αλλά με δικό μου ρυθμό και πρόγραμμα πάρα ένα σπίτι μια χαρά και να αισθάνομαι πιεσμένη στο μεγαλύτερο μέρος της ημέρας!

Ναι θα κάνω και album και poster μεγάλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Ευχαριστώ! Ναι κι εμένα η παιδίατρος μου είπε να τις πάρω.  Ελπίζω να κάνουν δουλίτσα! 

Τι καλά που σας πέρασαν; πόσο καιρό είχατε εσείς; 

Κανένα 2 βδόμαδο κράτησαν κάπου εκεί κοντά 20 μέρες…αχ ναι είναι δύσκολοι οι κολικοί δεν ξέρεις πως να το παρηγορήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 
εγώ πολύ ξενύχτι σήμερα κοιμήθηκα από την 23:00 έως 1:30 αυτό ήταν μετά ξανά κοιμήθηκα 6:30 σηκώθηκα 8 που ξύπνησε και η μεγάλη τώρα η μπέμπα κοιμάται εννοείται 

@nanouko πήρα το θήλαστρο έκανα πρώτη χρήση τώρα για πρώτη φορά έμεινα ευχαριστημένη για τα λεφτά του αξίζει είχες δίκιο ! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 
εγώ πολύ ξενύχτι σήμερα κοιμήθηκα από την 23:00 έως 1:30 αυτό ήταν μετά ξανά κοιμήθηκα 6:30 σηκώθηκα 8 που ξύπνησε και η μεγάλη τώρα η μπέμπα κοιμάται εννοείται 

@nanouko πήρα το θήλαστρο έκανα πρώτη χρήση τώρα για πρώτη φορά έμεινα ευχαριστημένη για τα λεφτά του αξίζει είχες δίκιο ! 😊

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς!!

Εγώ 12-4 και 6:30-7:45. Σε νιωθω😔

Κουράγιο μανες🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Εμένα τελικά δε με παίρνει να μιλάω εδώ!!! Από τις 12:04 μέχρι τις 7:02 είχαμε μόνο ένα ελαφρό ξύπνημα για να θηλάσει. Επειδή κοιμόμαστε μαζί, απλά της έβαλα το στήθος στο στόμα και κοιμηθήκαμε αμέσως ξανά και οι δύο! 

Κορίτσια αισθάνομαι απίστευτα κ@@@φαρδη που κοιμόμαστε τόσο και είμαι αρκετά ξεκούραστη. Τι να πω;;; μακάρι να συνεχίσουμε έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα....12 με 3 και 4 με 7 παρά...εμείς έχουμε δυσκοιλιότητα δε μπορούμε ούτε να αεριστουμε καλά και δεν ηρεμούμε λεπτό 🥹

Απόγνωση μάνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Εμένα τελικά δε με παίρνει να μιλάω εδώ!!! Από τις 12:04 μέχρι τις 7:02 είχαμε μόνο ένα ελαφρό ξύπνημα για να θηλάσει. Επειδή κοιμόμαστε μαζί, απλά της έβαλα το στήθος στο στόμα και κοιμηθήκαμε αμέσως ξανά και οι δύο! 

Κορίτσια αισθάνομαι απίστευτα κ@@@φαρδη που κοιμόμαστε τόσο και είμαι αρκετά ξεκούραστη. Τι να πω;;; μακάρι να συνεχίσουμε έτσι!

Μακάρι να πάει έτσι κορίτσι μου να είσαι και εσύ ξεκούραστη γιατί αλλιώς η μέρα βγαίνει δύσκολα 😮💨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinayia είπε:

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς!!

Εγώ 12-4 και 6:30-7:45. Σε νιωθω😔

Κουράγιο μανες🤣

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Καλημερααα....12 με 3 και 4 με 7 παρά...εμείς έχουμε δυσκοιλιότητα δε μπορούμε ούτε να αεριστουμε καλά και δεν ηρεμούμε λεπτό 🥹

Απόγνωση μάνες!

Χαχαχα τουλάχιστον δεν είμαι η μόνη σε αυτήν την κατάσταση είναι μια παρηγοριά

εμένα μόλις κοιμήθηκε η μπέμπα για μεσημέρι ξύπνησε η μεγάλη στο καπάκι δεν πρόλαβα να αφήσω το μωρό όπως καταλαβαίνετε κανένας συντονισμός δεν υπάρχει οπότε ύπνος για εμένα το μεσημέρι γιόκ 

πάω να φτιάξω καφέ 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς στην ίδια φάση κορίτσια..το βράδυ κοιμηθηκε 10:15-2:15 εγώ κοιμήθηκα κατά τις 12 ..και μετά κοιμήθηκε στις 4 πάλι μέχρι τις 7 παρά..αλλά έτσι κι αλλιώς 7 σηκώνομαι να ετοιμάσω τον μεγάλο για σχολείο να τον πάω κλπ...αυτό Μ έχει διαλύσει εμένα..αλλιώς θα κοιμόμουν λίγο Παραπανω..αλλά τουλάχιστον κοιμάμαι τα πρωινά οπότε κοιμηθεί η το μεσημέρι ..τώρα θα τον ξυπνήσω να πάμε να πάρουμε τον μεγάλο....

Εμένα μου κάνει πολλές γουλιές κορίτσια πάρα πολλές...ο γιατρός δεν ανησυχεί γιατί παίρνει βάρος και δε φαίνεται να τον ενοχλεί καπου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Κανένα 2 βδόμαδο κράτησαν κάπου εκεί κοντά 20 μέρες…αχ ναι είναι δύσκολοι οι κολικοί δεν ξέρεις πως να το παρηγορήσεις 

Ελπίζω να βοηθήσουν και μας!  Φαίνεται κάτι να κάνουν.  Φαντάζομαι όσο περνάνε οι μέρες θα είναι καλύτερα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμείς με τον βραδινό ύπνο είμαστε με τις μέρες μας! 

Ευτυχώς χθες ήταν μια σχετικά εύκολη νύχτα αν εξαιρέσεις ότι  από τις 11.30 μεχρι τις 2 ήταν ξύπνιος και κάθε 10-15 λεπτά ήθελε να θηλάσει αλλά στα 5 λεπτά σταματούσε 🙄🙄🙄

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μαμά12345 είπε:

Κι εμείς στην ίδια φάση κορίτσια..το βράδυ κοιμηθηκε 10:15-2:15 εγώ κοιμήθηκα κατά τις 12 ..και μετά κοιμήθηκε στις 4 πάλι μέχρι τις 7 παρά..αλλά έτσι κι αλλιώς 7 σηκώνομαι να ετοιμάσω τον μεγάλο για σχολείο να τον πάω κλπ...αυτό Μ έχει διαλύσει εμένα..αλλιώς θα κοιμόμουν λίγο Παραπανω..αλλά τουλάχιστον κοιμάμαι τα πρωινά οπότε κοιμηθεί η το μεσημέρι ..τώρα θα τον ξυπνήσω να πάμε να πάρουμε τον μεγάλο....

Εμένα μου κάνει πολλές γουλιές κορίτσια πάρα πολλές...ο γιατρός δεν ανησυχεί γιατί παίρνει βάρος και δε φαίνεται να τον ενοχλεί καπου

Κορίτσια μου φαίνεται βουνό πώς τα καταφέρνετε με μωρό και μικρό παιδάκι! Μπράβο σας!! Είστε ηρωίδες!

Κι εμένα θα κάνει γουλιά σε κάθε γεύμα σχεδόν..η γουλιά θα είναι περίπου όσο ένα κουταλάκι του γλυκού.. εσένα πόσο κάνει και θεωρείς ότι είναι πολλές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Και εμείς κορίτσια μου ανά 3 ώρες ξυπνάμε…1-2 φορές έτυχε να ξυπνήσει από τις 11:30 -6:00 ή 7:00 και ήταν υπέροχα….αχ νυστάζω νέα μανούλα εδώ χωρίς βοήθεια…ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες 

Επισης μου κάνει και εμένα γουλίτσες και εμετούς γι αυτό ρευόμαστε κάνα μισάωρο σαραντάλεπτο μέχρι να σιγουρευτώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια μου φαίνεται βουνό πώς τα καταφέρνετε με μωρό και μικρό παιδάκι! Μπράβο σας!! Είστε ηρωίδες!

Κι εμένα θα κάνει γουλιά σε κάθε γεύμα σχεδόν..η γουλιά θα είναι περίπου όσο ένα κουταλάκι του γλυκού.. εσένα πόσο κάνει και θεωρείς ότι είναι πολλές;

Και εμένα κάνει αλλά όχι σε κάθε γεύμα αλλά κάνει την ημέρα 3-4 φορές αλλά όπως είπες ο παιδίατρος δεν έδωσε βάση σ αυτό είναι φυσιολογικό μαλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα απο μια πολύ ταλαιπωρημένη μαμά 😔😔

εμείς χθες κοιμηθήκαμε στις 3.30 μεχρι στις 7 αλλα ξυπνησαμε κατα τις 5 για φαγητό 😔😔 δεν παλεύεται καθε βράδυ αϋπνία κορίτσια...πως την παλεύεται εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Κι εμείς στην ίδια φάση κορίτσια..το βράδυ κοιμηθηκε 10:15-2:15 εγώ κοιμήθηκα κατά τις 12 ..και μετά κοιμήθηκε στις 4 πάλι μέχρι τις 7 παρά..αλλά έτσι κι αλλιώς 7 σηκώνομαι να ετοιμάσω τον μεγάλο για σχολείο να τον πάω κλπ...αυτό Μ έχει διαλύσει εμένα..αλλιώς θα κοιμόμουν λίγο Παραπανω..αλλά τουλάχιστον κοιμάμαι τα πρωινά οπότε κοιμηθεί η το μεσημέρι ..τώρα θα τον ξυπνήσω να πάμε να πάρουμε τον μεγάλο....

Εμένα μου κάνει πολλές γουλιές κορίτσια πάρα πολλές...ο γιατρός δεν ανησυχεί γιατί παίρνει βάρος και δε φαίνεται να τον ενοχλεί καπου

Κ εμένα αν και την πάει ο αντρας μου σχολειο, ξυπνάω 7,30 8 πάρα να την ετοιμάσω. Κ μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθω γιατί όλο και κάτι έχω να κανω☹️

@nanouko θα έρθει η ώρα που θα το κάνεις κ εσύ (αν βέβαια θελετε κι αλλο παιδακι). Αφου εγω τωρα λεω πως παιρνουν αποφαση να κανουν κ 3ο κ 4ο παιδι?🤣🤣🤣

Και θα το ξαναπω: ΚΟΥΡΆΓΙΟ, θα ερθουν καλυτερες μερες, δεν μπορει🤣

@Katiana1987 πραγματικά σου εύχομαι να συνεχίσει έτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια μου φαίνεται βουνό πώς τα καταφέρνετε με μωρό και μικρό παιδάκι! Μπράβο σας!! Είστε ηρωίδες!

Κι εμένα θα κάνει γουλιά σε κάθε γεύμα σχεδόν..η γουλιά θα είναι περίπου όσο ένα κουταλάκι του γλυκού.. εσένα πόσο κάνει και θεωρείς ότι είναι πολλές;

Εμένα σε μερικά γευματα κάνει τόσο και σε αλλα  παραπάνω δεν ξέρω..τελοσπαντων θα του το πω πάλι την παραπάνω Δευτέρα που θα πάμε ..να δω και τι βάρος θα έχει πάρει..

@nanouko όλες οι μαμάδες ηρωίδες είναι...είτε με ένα παιδάκι είτε με 5... Το καθένα έχει τις δυσκολίες του 

@barbie όχι η αϋπνία δεν παλεύεται με τίποτα ..αυτό έλεγα αν δεν είχα το σχολείο του μεγάλου θα κοιμόμουν λίγο παραπάνω με το μικρό ..αλλά όλα αυτά θα περάσουν και δε θα το καταλάβουμε καθόλου..και θα μας λείπουν κιόλας αυτές οι στιγμές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Εμένα σε μερικά γευματα κάνει τόσο και σε αλλα  παραπάνω δεν ξέρω..τελοσπαντων θα του το πω πάλι την παραπάνω Δευτέρα που θα πάμε ..να δω και τι βάρος θα έχει πάρει..

@nanouko όλες οι μαμάδες ηρωίδες είναι...είτε με ένα παιδάκι είτε με 5... Το καθένα έχει τις δυσκολίες του 

@barbie όχι η αϋπνία δεν παλεύεται με τίποτα ..αυτό έλεγα αν δεν είχα το σχολείο του μεγάλου θα κοιμόμουν λίγο παραπάνω με το μικρό ..αλλά όλα αυτά θα περάσουν και δε θα το καταλάβουμε καθόλου..και θα μας λείπουν κιόλας αυτές οι στιγμές 

ααχ δεν ξέρω αλήθεια... ευτυχώς τώρα ξανα πήρε άδεια ο άντρας μου και με βοηθάει λίγο...οταν γυρίσει στη δουλειά θα ειναι 50 ημερών...μηπως ηρεμήσει λιγο μεχρι τότε!

τώρα ξεκινησε μας κανει και γελακια... πεθαίνω κάθε φορά που το κάνει 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Κ εμένα αν και την πάει ο αντρας μου σχολειο, ξυπνάω 7,30 8 πάρα να την ετοιμάσω. Κ μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθω γιατί όλο και κάτι έχω να κανω☹️

@nanouko θα έρθει η ώρα που θα το κάνεις κ εσύ (αν βέβαια θελετε κι αλλο παιδακι). Αφου εγω τωρα λεω πως παιρνουν αποφαση να κανουν κ 3ο κ 4ο παιδι?🤣🤣🤣

Και θα το ξαναπω: ΚΟΥΡΆΓΙΟ, θα ερθουν καλυτερες μερες, δεν μπορει🤣

@Katiana1987 πραγματικά σου εύχομαι να συνεχίσει έτσι!!

Ακόμη δεν το σκεφτόμαστε για 2ο, αλλά πιστεύω μετά τον χρόνο θα το θέλω!! 🙂 Είναι τέλειο όλο αυτό που ζούμε και θα θέλω να το ξαναζήσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

ααχ δεν ξέρω αλήθεια... ευτυχώς τώρα ξανα πήρε άδεια ο άντρας μου και με βοηθάει λίγο...οταν γυρίσει στη δουλειά θα ειναι 50 ημερών...μηπως ηρεμήσει λιγο μεχρι τότε!

τώρα ξεκινησε μας κανει και γελακια... πεθαίνω κάθε φορά που το κάνει 😍😍

Αχ ναι κι εμείς!! Είναι τόσο γλυκουληςςςς 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Βιοχημικές όλες έχουμε περάσει, είναι δυστυχώς συνηθισμένες. Κι εγώ στην τελευταία μου προσπάθεια είχα κοντά στο 10, γκρίζα ζώνη μου είπαν, μετά έπεσε. Κακό γενετικό υλικό, καμία άλλη εξήγηση δεν μου έδωσε. Και συγκεκριμένα μάλλον οφείλεται στα ωάριά μου που "δεν είναι πια ποιοτικά". Το ίδιο και λίγους μήνες νωρίτερα είχα πάλι πάρει βιοχημική. Ξεκίνησε απ' το 45 κι έπεσε. Σύνολο 5  βλαστοκύστες, άριστες κατά τ' άλλα. Εγώ όμως έχω ένα παιδάκι και παρηγοριέμαι. Έχεις άλλο απόθεμα; Υστεροσκόπηση δεν έχετε κάνει; Πες μας πού το απέδωσε ο γιατρός σου και αν σου έδωσε κάποια εξέταση για να βρει την αιτία. Βιοψία σε τόσο μικρά έμβρυα, δύσκολο μου φαίνεται, αλλά πάλι δεν ξέρω. Έχεις δίκιο να στενοχωριέσαι όταν δεν βρίσκεται η αιτία. Είναι όμως και ο παράγοντας τύχη στη μέση. Να επιμείνετε και θα τα καταφέρετε, το μόνο σίγουρο!❤️
    • Αχ ναι κι εμείς!! Είναι τόσο γλυκουληςςςς 🤗🤗
    • Ακόμη δεν το σκεφτόμαστε για 2ο, αλλά πιστεύω μετά τον χρόνο θα το θέλω!! 🙂 Είναι τέλειο όλο αυτό που ζούμε και θα θέλω να το ξαναζήσω! 
    • Εμάς ο παιδίατρος μας είχε δώσει προβιοτικα, τις σταγόνες biogaia που είναι για κολικούς και δυσκοιλιοτητα. Μπορείς να τον ρωτήσεις.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...