Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ωχ σε όλες τις στάσεις θηλασμού δεν πιάνει ε; Το έχεις παρατηρήσει; Εμείς τώρα τελευταία πιάνει καλύτερα στην ξαπλωτή στο πλάι που απλώνει και το στήθος.. εγώ της lorelli θήλαστρο, πολύ καλό!!

Και εγώ αυτό πήρα αχ μακάρι να βολέψει και εμένα είχε καλες κριτικες και έτσι το πήρα να μπορέσω να κάνω δουλειά να ηρεμήσει λίγο το στήθος μου 

σήμερα την έδωσα ένα μπουκάλι ξενο το πρωι δεν άντεχα να θηλάσω έκανα ένα μπάνιο μασάζ άδειασα με το χέρι έβαλα κρέμα και μετά από κανα 2 ωρο που ηρέμησα λίγο μπόρεσα να θηλάσω 

Τώρα όπως και να την βάλω πονάω αφού το στήθος με πονάει και χωρίς να θηλάζω έχω τσούξιμο συνέχεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Και εγώ αυτό πήρα αχ μακάρι να βολέψει και εμένα είχε καλες κριτικες και έτσι το πήρα να μπορέσω να κάνω δουλειά να ηρεμήσει λίγο το στήθος μου 

σήμερα την έδωσα ένα μπουκάλι ξενο το πρωι δεν άντεχα να θηλάσω έκανα ένα μπάνιο μασάζ άδειασα με το χέρι έβαλα κρέμα και μετά από κανα 2 ωρο που ηρέμησα λίγο μπόρεσα να θηλάσω 

Τώρα όπως και να την βάλω πονάω αφού το στήθος με πονάει και χωρίς να θηλάζω έχω τσούξιμο συνέχεια 

Μακάρι να σου ταιριάζει κορίτσι μου!! Εγώ βγάζω καλά! Αλήθεια ξένο πόσα ml πίνει τη φορά; Το ίδιο περίπου πίνουν κι απ' το στήθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Μακάρι να σου ταιριάζει κορίτσι μου!! Εγώ βγάζω καλά! Αλήθεια ξένο πόσα ml πίνει τη φορά; Το ίδιο περίπου πίνουν κι απ' το στήθος;

Σήμερα που έδωσα ξένο (αρκετό καιρό να την δώσω) ήπιε 70’ml αλλα θήλασα κιόλας πριν (όσο άντεχα )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Έχω ακούσει, χωρίς να ξέρω όμως, ότι πολλές φορές πράσινα κακά κ βλεννα υπάρχουν από υπερπαραγωγή γάλακτος.

Για σίγουρα βέβαια μιλά με τον γιατρό σου αλλά έχε το κι αυτό σαν ενδεχόμενο. 

Ναι, θα μιλήσω το πρωί με την παιδίατρο. Μακάρι να είναι αυτό μόνο.

στις πριν 17 ώρες, ο/η Elk είπε:

Τι να πω ρε γαμωτο έχω κουραστεί πολύ δεν ξέρω την αντιβίωση τζάμπα την πήρα τελικά η διάγνωση ήταν λάθος  εκεί καταλήγω.. 

Μου έσκασε κάπως απότομα από την μια μέρα στην άλλη αφού καλά ένιωθα να θηλάζει δεν ένιωθα ενόχληση αφου τα βράδια που ξυπνούσε καθόμουν στη πολυθρόνα την είχα στήθος και εγώ χαζό κοιμομουν ένιωθα καλά χαλαρή δεν ξέρω τι έγινε μετά 🤷‍♀️ τώρα δεν μπορώ να ακουμπήσω το στήθος 

Δεν ξέρω τι στο καλό γίνεται έχω 1,5 μήνα μου έχουν τύχει πολλές αναποδιές εκτός από αυτα που λένε εδώ είναι και άλλα.. αυτο ειπα και εγώ σήμερα να πάω να πάρω την ευχή μπας και ηρεμήσω κάπως

Θα αρχίσουν σιγά σιγά και τα άλματα αστα να πάνε 

αν θυμάμαι καλά και στην μεγάλη μου είχε τύχει ήταν κάπως κίτρινο πράσινα, κατι είχα φάει και για αυτό ήταν έτσι.. 

Λογικά ξεκίνησαν τα άλματα. Έτσι καταλαβαίνω αν τα υπολογίζω σωστά γιατί πάνε με βάση την ΠΗΤ! Πάντως το έψαξα και είναι στα φυσιολογικά "χρώματα". Φοβήθηκα μη δηλώνει αρρώστια αλλά δε νομίζω απ' όσο έψαξα! 

Μακάρι να ηρεμήσετε κορίτσι μου επιτέλους!

στις πριν 17 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Ναι μάλλον άλμα ανάπτυξης είναι.  Νομίζω το πρώτο είναι εκεί γύρω στην 5η εβδομάδα. 

Όταν ξυπνάει μετά τον5-6ωρο ύπνο και τρώει μετά ξανακοιμαται;

Εμάς προς το παρόν μέχρι 3,5-4 ώρες σερί κοιμάται.  Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είναι και ένα διβδομαδο μικρότερος 

Σωστά νομίζεις. Απλά πάει βάσει ΠΗΤ κι όχι ημερομηνία γέννησης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Φεύγουμε για τη φωτογράφιση κι ελπίζω η μικρή να μας κάνει τη χάρη να την κάνουμε σύντομα. 

Υγ. Τα κακάκια επανήλθαν στο κίτρινο/μουσταρδί χρώμα, άρα μάλλον θα ήταν από τη σαλάτα που έφαγα. Θα δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια ; 
εγώ σήμερα πήγα γυναικολόγο να με δει που σαραντησα.. κάναμε υπέρηχο μου είπε πως είμαι οκ έχω κάτι λίγο ακόμα μεσα αιματακι θα φύγει και αυτο.. σε 3 μήνες να πάω για τεστ παπ… μου είπε ότι μπορώ να αρχίσω τις επαφες.. λέω ρωτησα αν θελήσω να ξεκινήσω προσπάθεια για τριτο παιδάκι πότε μπορώ να αρχίσω μου είπε μετά το τρίμηνο μέχρι να μείνεις να γεννήσεις θα περάσει ο καιρός θα είναι εντάξει εμένα μου φάνηκε λίγο νωρίς γιατί ο άλλος γιατρός που είχα ο ιδιώτης με είπε μετά τον χρόνο.. ούτε σε αυτά δεν συμφωνούν οι απόψεις τον γιατρών 🤷‍♀️

@Katiana1987 πως πήγε η φωτογράφιση ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ; 
εγώ σήμερα πήγα γυναικολόγο να με δει που σαραντησα.. κάναμε υπέρηχο μου είπε πως είμαι οκ έχω κάτι λίγο ακόμα μεσα αιματακι θα φύγει και αυτο.. σε 3 μήνες να πάω για τεστ παπ… μου είπε ότι μπορώ να αρχίσω τις επαφες.. λέω ρωτησα αν θελήσω να ξεκινήσω προσπάθεια για τριτο παιδάκι πότε μπορώ να αρχίσω μου είπε μετά το τρίμηνο μέχρι να μείνεις να γεννήσεις θα περάσει ο καιρός θα είναι εντάξει εμένα μου φάνηκε λίγο νωρίς γιατί ο άλλος γιατρός που είχα ο ιδιώτης με είπε μετά τον χρόνο.. ούτε σε αυτά δεν συμφωνούν οι απόψεις τον γιατρών 🤷‍♀️

@Katiana1987 πως πήγε η φωτογράφιση ; 

Πώς είναι το στήθος σήμερα κορίτσι μου; Τρίμηνο μετά από καισαρική;; Μου φαίνεται κι εμένα πολύ νωρίς! Κι εμένα μου είπε ιδανικά στον χρόνο άντε λίγο νωρίτερα! Σε κάθε περίπτωση αν το αποφασίσουμε θα πάω να με δει πριν γτ είναι επικίνδυνο αν δεν έχει κλείσει καλά η τομή..Εσάς κορίτσια τι σας έχουν πει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Πώς είναι το στήθος σήμερα κορίτσι μου; Τρίμηνο μετά από καισαρική;; Μου φαίνεται κι εμένα πολύ νωρίς! Κι εμένα μου είπε ιδανικά στον χρόνο άντε λίγο νωρίτερα! Σε κάθε περίπτωση αν το αποφασίσουμε θα πάω να με δει πριν γτ είναι επικίνδυνο αν δεν έχει κλείσει καλά η τομή..Εσάς κορίτσια τι σας έχουν πει;;

Πονάω ακόμα δεν έχω βελτίωση με είδε και μια μαία σήμερα αλλα δεν μου είπε κάτι που να μην ήξερα ηδη

αυριο περιμένω το θήλαστρο μήπως αν κάνω 2-3 μέρες αποχή από θηλασμό και το βγάζω με θήλαστρο ηρεμήσω 🤷‍♀️

ναι και εμένα λίγο μου φάνηκε αλλά όπως και να έχει αν αποφασίσω για τριτο σίγουρα θα κάνω μια επίσκεψη πρώτα.. καλά στο τρίμηνο δεν το συζητάω ούτε λόγος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 εύχομαι να απολαύσατε τη φωτογράφιση 

@Elk δοκίμασε το και ελπίζω να πιάσει καλά τη θηλή η μικρή τις επόμενες μέρες 

Κμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια έχετε δώσει στο μωρό σας biogaia;  

Το ανακουφισε; 

Απ ότι φαίνεται ξεκίνησαν οι κολικοι...🙄🙄

Εγώ όχι δεν έδωσα κάτι για κολικούς αν και έχουμε ευτυχώς όχι κάθε μέρα για την ώρα κάπως ήπια τα πράγματα δεν ξέρω αν συνεχίσει έτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια έχετε δώσει στο μωρό σας biogaia;  

Το ανακουφισε; 

Απ ότι φαίνεται ξεκίνησαν οι κολικοι...🙄🙄

Εγώ almora drops και infacolic..δεν είδα διαφορά.. αλλά ίσως εμάς δε μας βοήθησαν.. βέβαια αν δεν είχα δώσει αυτά μπορεί τώρα να είμασταν και χειρότερα! Οπότε γνώμη μου να δοκιμάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Πονάω ακόμα δεν έχω βελτίωση με είδε και μια μαία σήμερα αλλα δεν μου είπε κάτι που να μην ήξερα ηδη

αυριο περιμένω το θήλαστρο μήπως αν κάνω 2-3 μέρες αποχή από θηλασμό και το βγάζω με θήλαστρο ηρεμήσω 🤷‍♀️

ναι και εμένα λίγο μου φάνηκε αλλά όπως και να έχει αν αποφασίσω για τριτο σίγουρα θα κάνω μια επίσκεψη πρώτα.. καλά στο τρίμηνο δεν το συζητάω ούτε λόγος.. 

Κι εγώ πιστεύω μόνη σου θα το βρεις! Μακάρι να μεγαλώσει λίγο ακόμη και να ανοίξει περισσότερο το στοματακι του και να ρουφάει και καλύτερα.. κουράγιο! Κι εγώ σήμερα δεν είχα τόσο καλή μέρα, έφαγε κοιμισμένος σχεδόν και με πόνεσε λίγο και πήγε έτσι η μέρα μας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια έχετε δώσει στο μωρό σας biogaia;  

Το ανακουφισε; 

Απ ότι φαίνεται ξεκίνησαν οι κολικοι...🙄🙄

Εγώ το είχα δώσει κορίτσι μου εχώ την αίσθηση πως βοήθησε…μας το πρότεινε ο παιδίατρος τώρα μας πέρασαν δεν έχουμε …το δώσαμε μέχρι να τελειώσει το μπουκαλάκι …για τους κολικούς εμένα με βοήθησε απορροφητήρας και βόλτες μέσα στο σπίτι με αγκαλίτσα…πιπίλα αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • ναι καταλαβαίνω τι μου λες! και συμφωνώ. Από τη στιγμή που υπάρχει σπέρμα δεν σου αποκλείει κανένας το πότε και το αν έρθει. Μπορει σε 1 σε 2 σε 5 χρόνια, μπορεί και ποτέ, το θέμα είναι πόσο μπορεί ο καθένας να περιμένει και όπως είπες εγώ δεν μπορώ να περιμένω άλλο. Όπως κι εσύ έχω βάλει ταβάνι τα δύο χρόνια τα οποία και κλείνουμε τώρα τον Οκτώβριο οπότε και προχωράω σε εξωσωματική. Τώρα αν έρθει πριν μπω στη διαδικασία έχει καλώς, αν όχι προχωράω και εύχομαι έστω και με αυτόν τον τρόπο να έχουμε επιτυχία! Εννοείται ότι δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να πετύχω με εξωσωματική και στο καπάκι που θα χαλαρώσουμε και οι δύο να έρθει κάτι φυσιολογικά. Έχει γίνει άπειρες φορές και το έχω δει και σε συγγενείς μου. Ευχώμεθα!
    • @melitiniღ κορίτσι μου οποιος σας ειπε οτι δ μπορεις να μεινεις εγκυος φυσιολογικα κανει λαθος. Γι αυτο σ εγραψα. Ναι οκ εχετε ενα κακο σπερμα. Αλλα δ ειναι απίθανη η φυσιολογικη συλληψη. Κανεις δ μπορει να σ εγγυηθει το ποτε. Εμενα ετσι μ ειχε πει ο εξωσωματικος. Μπορει να ξεκινησεις προσπαθειες κ να ρθει τ 1ο μηνα, μπορει κ μετα απο 5 χρονια. Μην βγαζετε απο τ μυαλο σαε τη φυσιολογική σύλληψη. Τ θεμα ειναι οτι εσυ δ θες να περιμενεις αλλο. Κ σε καταλαβαίνω απολυτα. Εγω ειχα ταβανι τα 2 χρονια. Δ μπορούσα να περιμένω ουτε μερα παραπάνω. Κ ακριβώς τότε ηρθε. Δ σ λεω οτι ολα τ ζευγάρια με κακο σπερμα θα εχουν φυσιολογική συλληψη αλλα σιγουρα κ γω δ ειμαι ουτε η 1η ουτε η τελευταία.
    • Βρε εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, εκείνος όμως δεν το βλέπει έτσι.. μη ξεχνάμε ότι παίζει ρόλο και ο ανδρικός εγωισμός έτσι.. που αυτή τη στιγμή έχει θιχτεί ανεπανόρθωτα.  Και ο δικός μου είναι άνθρωπος παλιάς κοπής που λένε.. με μυαλά των παππούδων μας σε κάποια θέματα. Εντάξει δεν είναι πάντα κακό αυτό.. ίσα ίσα είναι πολύ της οικογένειας & των αρχών της οικογένειας απλά δεν μπορεί να αποδεχθεί ότι ο κόσμος προχωράει και γενικά υπάρχει μια εξέλιξη στα πράγματα που αυτόν τον βρίσκουν αντίθετο.  Δεν μπορεί να δεχθεί μέσα του ότι "δεν μπορεί να κάνει παιδιά" .. γιατί κορίτσια μη γελιόμαστε, σε άλλες εποχές αυτοί οι άντρες θεωρούταν στείροι. Άλλο τώρα αν  τύχει και το φέρει η συγκυρία και γίνει το θαύμα.. γιατί κορίτσι μου εσύ μόνο θαύμα μπορώ να το χαρακτηρίσω αυτό που σου έχει τύχει.  Ίσως ο τρόπος που έγραψα κάποια πράγματα να παρεξηγήθηκε, δεν έχω κάποιο θέμα μαζί του πέρα από το θέμα του παιδιού! και αυτό ξανά επαναλαμβάνω έχει να κάνει περισσότερο με το μέσα του, με εκείνον δηλαδή.. δεν είναι δικό μου θέμα.. είναι θέμα αποδοχής κάποιον πραγμάτων. Αν έρθει το σποράκι πιστεύω πως θα ξεχαστούν όλα, θα είναι απλά παρελθόν & αυτός ένας χαζομπαμπάς χωρίς προηγούμενο. Απλά τώρα βγαίνει μπροστά ο εγωισμός & ο λάθος τρόπος αντιμετώπισης. Σε ανθρώπους με κλειστό χαρακτήρα είναι δύσκολο να επέμβεις & να τους αλλάξεις, ακριβώς επειδή δεν σ' αφήνουν. 
    • Εγώ το είχα δώσει κορίτσι μου εχώ την αίσθηση πως βοήθησε…μας το πρότεινε ο παιδίατρος τώρα μας πέρασαν δεν έχουμε …το δώσαμε μέχρι να τελειώσει το μπουκαλάκι …για τους κολικούς εμένα με βοήθησε απορροφητήρας και βόλτες μέσα στο σπίτι με αγκαλίτσα…πιπίλα αυτά 
    • Κι εγώ πιστεύω μόνη σου θα το βρεις! Μακάρι να μεγαλώσει λίγο ακόμη και να ανοίξει περισσότερο το στοματακι του και να ρουφάει και καλύτερα.. κουράγιο! Κι εγώ σήμερα δεν είχα τόσο καλή μέρα, έφαγε κοιμισμένος σχεδόν και με πόνεσε λίγο και πήγε έτσι η μέρα μας ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...