Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Α μπορώ κι αμέσως να θηλάσω δηλαδή; Και το αναβράζων 1000mg είναι. Δε νομίζω ν' ανεβάσω παραπάνω. Ένα κρύωμα θα είναι από τα "ρεύματα" και το aircondition! Ελπίζω σε κάνα 2 μέρες να είμαι εντάξει!!!

Χωρίς να είμαι απολύτως σίγουρη νομίζω πως και η ιβουπροφαινη επιτρέπεται (π.χ. algofren). Εμένα ας πούμε ο γιατρός όταν βγήκα από την κλινική μου είπε αν πονάω πολύ να πιω ένα algofren, πέρα από τα depon που έπινα 3 φορές τη μέρα.

Να ελέγχετε τα φάρμακα στο e-lactancia. Είναι αξιόπιστο. 

Περαστικά σου κ μην ανησυχείς, με λίγη προσοχή η μπουμπού σου θα είναι μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Χωρίς να είμαι απολύτως σίγουρη νομίζω πως και η ιβουπροφαινη επιτρέπεται (π.χ. algofren). Εμένα ας πούμε ο γιατρός όταν βγήκα από την κλινική μου είπε αν πονάω πολύ να πιω ένα algofren, πέρα από τα depon που έπινα 3 φορές τη μέρα.

Να ελέγχετε τα φάρμακα στο e-lactancia. Είναι αξιόπιστο. 

Περαστικά σου κ μην ανησυχείς, με λίγη προσοχή η μπουμπού σου θα είναι μια χαρά!

Ναι, αυτό το είδα κι εγώ για την ιβουπροφαίνη. Και στο elactancia μπαίνω από την αρχή της εγκυμοσύνης. Απλά δεν ξέρω αν με το depon το 1000αρι επιτρέπεται αμέσως ο θηλασμός. 

Μόνο με μάσκα την πλησιάζω και συνέχεια πλένω τα χέρια μου ή βάζω αντισηπτικό!!! Μακάρι να τη γλιτώσει η μπουμπού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμένα είναι όλη μέρα στήθος την παίρνει ο ύπνος πάω να την αφήσω ξυπνάει εννοείτε πάλι στήθος όλη μέρα σε ένα καναπε την έβγαλα αφού σήμερα με πόνεσε και η τομή γιατί την έχω όλη μέρα πάνω μου 

Περνάν διάφορες φάσεις κορίτσι μου Θα αρχίσουν και τα άλματα αναπτύξεις σιγά σιγά τώρα από εδώ και πέρα μόνο υπομονή 

κοιτα δες πως θα πάει αν είναι παρε την Δευτέρα να την ρωτήσεις εγω έχω το Viber και με βολεύει πολύ την στέλνω εκεί ένα μνν δεν νιωθω ότι ενοχλώ τόσο με το μνμ από το να παρω τηλ γιατί το έχω και αυτό το θέμα δεν παίρνω εύκολα τηλ 😅

Αχ έτσι είμαι κι εγώ..δε θέλω να ενοχλώ! Ο άντρας μου με βρίζει! Παρε εσύ του λέω! Όχι μου λέει, εσύ τα λες καλύτερα! Άντε βγάλε άκρη τώρα με μας😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

εμένα μου εδωσε ενα σιρόπι...το Humana colimil plus...ειχε κολικους απο την Δευτέρα...(σε σημειο που τον πιανανε και εκλαιγε 4 ωρες σερί απο τις 23.00 μεχρι στις 3.00)... Τετάρτη ξεκινησαμε το σιροπακι και Πέμπτη Παρασκευή κοιμήθηκε μια χαρά! ρώτα την παιδίατρο να σου πει αν μπορει να του δωσει κάτι...κριμα να ταλαιπωρείται και το παιδί και εσείς!

Αλήθεια;; Θα της πω να μας δώσει κι εμάς κάτι! Για να δούμε πώς θα πάμε και σήμερα!! Ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι, αυτό το είδα κι εγώ για την ιβουπροφαίνη. Και στο elactancia μπαίνω από την αρχή της εγκυμοσύνης. Απλά δεν ξέρω αν με το depon το 1000αρι επιτρέπεται αμέσως ο θηλασμός. 

Μόνο με μάσκα την πλησιάζω και συνέχεια πλένω τα χέρια μου ή βάζω αντισηπτικό!!! Μακάρι να τη γλιτώσει η μπουμπού!!!

Εγω θηλαζα κανονικά πάντως και στο νοσοκομείο που ήμουν για τον πόνο της καισαρικης μου είπαν στο σπίτι μπορω να παίρνω ντεπον όποτε χρειάζεται και πονάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Τι να σου πω δεν έχω κι εγώ ιδέα..😅Ήξερα μόνο για τις 40 μερες..η μαμά μου μου το είπε,με εφαγε επί πόσες μέρες μου το έλεγε συνέχεια..Δε ρώτησα κι εγώ γιατί..

Χαχαχα κατάλαβα δεν πειράζει ειπα μήπως το γνώριζες για να μου φύγει η περιέργεια 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Αχ έτσι είμαι κι εγώ..δε θέλω να ενοχλώ! Ο άντρας μου με βρίζει! Παρε εσύ του λέω! Όχι μου λέει, εσύ τα λες καλύτερα! Άντε βγάλε άκρη τώρα με μας😀😀

Χαχαχα 😂 με την παιδιατρο εγω μιλάω και είναι λογικό αφού εγω είμαι όλη μέρα με τα παιδεία ξέρω και καλύτερα τι γίνετε αν ρωτήσει κάτι 

Το βράδυ σας πως ήταν εχτές ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

εμένα μου εδωσε ενα σιρόπι...το Humana colimil plus...ειχε κολικους απο την Δευτέρα...(σε σημειο που τον πιανανε και εκλαιγε 4 ωρες σερί απο τις 23.00 μεχρι στις 3.00)... Τετάρτη ξεκινησαμε το σιροπακι και Πέμπτη Παρασκευή κοιμήθηκε μια χαρά! ρώτα την παιδίατρο να σου πει αν μπορει να του δωσει κάτι...κριμα να ταλαιπωρείται και το παιδί και εσείς!

Ωωω είχατε τόσο κλάμα ; Πωπω μεγάλη ταλαιπωρία για το παιδάκι αλλά και για εσας που δεν μπορούσατε να βρείτε τρόπο να τον ηρεμήσετε κάπως 😔

Τουλάχιστον έκανα καλή δουλειά οι σταγόνες δεν περίμενα πως βοηθανε τόσο πολύ.. πάλι καλά 

Λένε πως τα αγόρια εμφανίζουν κολικούς περισσότερο από τα κορίτσια δεν ξέρω αν ισχύει 🤷‍♀️ αλλά βλέπω τα αγοράκια της παρέας ταλαιπωρούνται πιο πολύ μέχρι στιγμής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ωωω είχατε τόσο κλάμα ; Πωπω μεγάλη ταλαιπωρία για το παιδάκι αλλά και για εσας που δεν μπορούσατε να βρείτε τρόπο να τον ηρεμήσετε κάπως 😔

Τουλάχιστον έκανα καλή δουλειά οι σταγόνες δεν περίμενα πως βοηθανε τόσο πολύ.. πάλι καλά 

Λένε πως τα αγόρια εμφανίζουν κολικούς περισσότερο από τα κορίτσια δεν ξέρω αν ισχύει 🤷‍♀️ αλλά βλέπω τα αγοράκια της παρέας ταλαιπωρούνται πιο πολύ μέχρι στιγμής 

ναιι...και ειχαμε δοκιμασει τα πάντα 🤷 απορροφητήρα, σεσουάρ, τον βαζαμε μπρούμυτα...στο ποδι στο χέρι.. τίποτα... αγκαλιά.. έκλαιγε συνέχεια..εφτανε 3 η ωρα και μετά ηρεμουσε ο καημένος 😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα 😂 με την παιδιατρο εγω μιλάω και είναι λογικό αφού εγω είμαι όλη μέρα με τα παιδεία ξέρω και καλύτερα τι γίνετε αν ρωτήσει κάτι 

Το βράδυ σας πως ήταν εχτές ; 

Μία από τα ίδια και αυτό το βράδυ! Εμείς γύρω στις 4 κοιμόμαστε καλά καλά για ένα τετραώρο μέχρι τις 8 τις τελευταίες μέρες.. θα την πάρω αύριο να δούμε τι θα μας πει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγω θηλαζα κανονικά πάντως και στο νοσοκομείο που ήμουν για τον πόνο της καισαρικης μου είπαν στο σπίτι μπορω να παίρνω ντεπον όποτε χρειάζεται και πονάω 

Δίκιο έχεις. Μου έβαζαν apotel στον όρο και με το που τελείωνε, κατέβαινα να θηλάσω!!! Απλά τώρα έχω panadol cold 'n' flu στο σπίτι κι αγχώθηκα γιατί γράφει ότι μπορεί να μειώσει το γάλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ωωω είχατε τόσο κλάμα ; Πωπω μεγάλη ταλαιπωρία για το παιδάκι αλλά και για εσας που δεν μπορούσατε να βρείτε τρόπο να τον ηρεμήσετε κάπως 😔

Τουλάχιστον έκανα καλή δουλειά οι σταγόνες δεν περίμενα πως βοηθανε τόσο πολύ.. πάλι καλά 

Λένε πως τα αγόρια εμφανίζουν κολικούς περισσότερο από τα κορίτσια δεν ξέρω αν ισχύει 🤷‍♀️ αλλά βλέπω τα αγοράκια της παρέας ταλαιπωρούνται πιο πολύ μέχρι στιγμής 

Μέχρι τώρα εμείς πάντως 2 φορές μόνο έχει κάνει κολικό η Ισμήνη-Μαρία. Μπορεί να έχεις και δίκιο. Μια φίλη μου επίσης μου είπε, πως αν έχει κολικούς η μαμά, δεν έχει το μωρό. Ίσως και γι' αυτό να μην έχει πολλούς η μπουμπού. Έχω εγώ λίγους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

@Katiana1987 πως ήταν το βράδυ σου κορίτσι μου ; Είχες πυρετο ; 

Ευτυχώς δεν είχα τη νύχτα. Κρύωνα μόνο λίγο με ανοιχτή μπαλκονόπορτα και σκεπάστηκα. Το πρωί που ξύπνησα για να θηλάσω πάλι 37,8 είχα! Ευτυχώς δεν ανεβαίνει πολύ τουλάχιστον. Ελπίζω πως θα περάσει και γρήγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

ναιι...και ειχαμε δοκιμασει τα πάντα 🤷 απορροφητήρα, σεσουάρ, τον βαζαμε μπρούμυτα...στο ποδι στο χέρι.. τίποτα... αγκαλιά.. έκλαιγε συνέχεια..εφτανε 3 η ωρα και μετά ηρεμουσε ο καημένος 😔😔

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Μία από τα ίδια και αυτό το βράδυ! Εμείς γύρω στις 4 κοιμόμαστε καλά καλά για ένα τετραώρο μέχρι τις 8 τις τελευταίες μέρες.. θα την πάρω αύριο να δούμε τι θα μας πει! 

Ά χου μωρέ τα μπεμπίνια!!! Κρίμα να υποφέρουν έτσι!!! Αφού δουλεύουν οι σταγόνες, πάλι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

ναιι...και ειχαμε δοκιμασει τα πάντα 🤷 απορροφητήρα, σεσουάρ, τον βαζαμε μπρούμυτα...στο ποδι στο χέρι.. τίποτα... αγκαλιά.. έκλαιγε συνέχεια..εφτανε 3 η ωρα και μετά ηρεμουσε ο καημένος 😔😔

Πωπω δεν το έχω περάσει κορίτσι μου εγω αυτά πρέπει να είναι πολύ δύσκολη κατάσταση έτσι όπως τα λες 

τουλάχιστον δούλεψαν οι σταγόνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δίκιο έχεις. Μου έβαζαν apotel στον όρο και με το που τελείωνε, κατέβαινα να θηλάσω!!! Απλά τώρα έχω panadol cold 'n' flu στο σπίτι κι αγχώθηκα γιατί γράφει ότι μπορεί να μειώσει το γάλα! 

Ααα για το παναντολ δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια εμένα για το ντεπον μου είπαν αυτό πήρα μόνο 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μέχρι τώρα εμείς πάντως 2 φορές μόνο έχει κάνει κολικό η Ισμήνη-Μαρία. Μπορεί να έχεις και δίκιο. Μια φίλη μου επίσης μου είπε, πως αν έχει κολικούς η μαμά, δεν έχει το μωρό. Ίσως και γι' αυτό να μην έχει πολλούς η μπουμπού. Έχω εγώ λίγους. 

Εμένα έχει κάπου κάπου αλλά όχι στον βαθμό που λένε τα κορίτσια εγω πιο πολύ το βλέπω όταν θέλει να ενεργηθεί και η μεγάλη μου δηλαδή δεν είχε αυτα που λένε τα κορίτσια εγω δεν τα πέρασα μέχρι στιγμής τουλάχιστον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι, αυτό το είδα κι εγώ για την ιβουπροφαίνη. Και στο elactancia μπαίνω από την αρχή της εγκυμοσύνης. Απλά δεν ξέρω αν με το depon το 1000αρι επιτρέπεται αμέσως ο θηλασμός. 

Μόνο με μάσκα την πλησιάζω και συνέχεια πλένω τα χέρια μου ή βάζω αντισηπτικό!!! Μακάρι να τη γλιτώσει η μπουμπού!!!

Θεωρώ πως με όσες ουσιες είναι πράσινες δεν υπάρχει θέμα με το θηλασμό. Βέβαια πάρε κ μια επαγγελματική άποψη γιατί εγώ μπορεί να θεωρώ ότι να'ναι🤣🤣

Είσαι καλύτερα σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Πωπω δεν το έχω περάσει κορίτσι μου εγω αυτά πρέπει να είναι πολύ δύσκολη κατάσταση έτσι όπως τα λες 

τουλάχιστον δούλεψαν οι σταγόνες 

μακαρι να μην τα περασει καμια άλλη μανούλα...περαυαπο την κούραση ειναι και πολυ κρίμα να βλέπεις το παιδί σου να κλαίει και να μην μπορείς να το βοηθήσεις 🤷🤷😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Θεωρώ πως με όσες ουσιες είναι πράσινες δεν υπάρχει θέμα με το θηλασμό. Βέβαια πάρε κ μια επαγγελματική άποψη γιατί εγώ μπορεί να θεωρώ ότι να'ναι🤣🤣

Είσαι καλύτερα σήμερα?

Το πρωί πάλι έκανα 37,8 και πήρα αντιπυρετικό. Ευτυχώς τουλάχιστον, πέρασε ο πονοκέφαλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

μακαρι να μην τα περασει καμια άλλη μανούλα...περαυαπο την κούραση ειναι και πολυ κρίμα να βλέπεις το παιδί σου να κλαίει και να μην μπορείς να το βοηθήσεις 🤷🤷😔😔

Αυτό θεωρώ πως είναι το χειρότερο! Εκείνο το σπαραξικάρδιο κλάμα τους!!! Να μην ξέρεις πως να τα ηρεμήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/9/2024 at 10:56 ΠΜ, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια όσες θηλάζετε σας συμβαίνει κι εσάς να γίνεται μούσκεμα το επιθεμα μέχρι τον επόμενο θηλασμό; 

Εγω στην αρχή έτσι ήμουν μπορώ να πω για 20 μέρες μετά ηρέμησα…αλλά σκέψου είχαμε κάνει παραγγελια για επιθέματα παρα πολλα κουτιά που μαλλον δεν θα χρειαστούν τόσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Απύρετη από εχθές το πρωί ευτυχώς! Φτηνά τη γλίτωσα με μόνο 2 φορές παρακεταμόλη. 

Μίλησα με την παιδίατρο και μου είπε 4-5 μέρες ακόμα να φοράω μάσκα και να πλένω καλά τα χέρια μου πριν πλησιάσω την Ισμήνη-Μαρία. Σε μια βδομάδα θα μας δει κιόλας που γινόμαστε ενός μηνός!!!😍😍😍

Εσείς τι κάνετε κορίτσια μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...