Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

@Demy93 sos!!!

Πες μου σε παρακαλώ πως εκοψες το γαλα. Με χαπι? Κ αν ναι, πες μου σε παρακαλώ πως ακριβώς το πήρες?

Γιατί πήρα τον γιατρό μου να μου δώσει χάπι, γιατί δεν την παλεύω άλλο, θέλω να αποθηλασω ΤΩΡΑΑΑΑ, αλλά μου είπε να μειώνω θηλασμους κ διάρκεια κ όταν φτάσω να θηλάζω 1 φορά τότε να πάρω κ χάπι.

Εγώ βέβαια δεν μπορώ να το κάνω αυτό κ μετά που τον πήρα κ του είπα κλαίγοντας, μου είπε να πάρω από μισό χάπι 4 φορές αλλά επειδή έχω αρκετό γαλα ίσως έτσι πάθω μαστίτιδα!

Εσύ πως το έκανες?? Βοήθησε με!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

εγω πηγα 3 φορές μέχρι την πεθερά και μια μέχρι τη μαμά μου αλλά μίλησε η μαμά με τον πάτερ που θα μου δωσει την ευχη μόλις 40ισω και της είπε οτι δεν κάνει να βγαίνω καν εξω απο την πόρτα του σπιτιού για να μην με δει κανένα μάτι..και θα μου κοπεί το γάλα ή θα πάθω κάτι... και καταλαβαίνετε οτι έχουμε πόλεμο αν κάνω και βγω 🤦 και δεν την παλεύω άλλο 😔

εντωμεταξυ μόνη μου το περνάω όλο αυτό..η μαμά μου ερχόταν για 2 ωρες τις πρώτες 3-4 μέρες.. μετά ήρθε μια μέρα η πεθερά και αυτό ήταν όλο...δεν ξανά ήρθαν.. ευτυχώς πήρε ο άντρας μου άδεια 10 μέρες μετά αφοθ γέννησα... αλλιώς θα ειχα καταρρεύσει απο την κούραση... αλήθεια 😔😔

Κορίτσι μου γλυκό δύο παιδιά έκανα και έβγαινα κανονικά. Το μόνο που με περιορίζει είναι η διάθεση των ίδιων των παιδιών. Αν θέλουν οκ αλλιώς σπίτι. Τα σαραντισα με ευχή και όλα. Δεν κλειστηκα σπιτι, δεν έδωσα σημασία σε γιαγιαδες και έβαλα τάξη στην οικογένειά μου. Καλή η μαμά καλή και η πεθερά ο Θεός να τους δίνει υγεία και όλα τα καλά αλλά πλέον έχεις την οικογένειά σου, με τον άντρα σου και το παιδί σου είστε μια μονάδα και καθορίζετε το πρόγραμμα σας. Όσο περνάει ο καιρός θα το καταλάβεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! !!

@Barbiee εγώ που θα έλεγε κάποιος ότι είμαι αρκετά της εκκλησίας και σκέφτομαι να βγω μια βόλτα με το καρότσι τις επόμενες μέρες ίσα ίσα εδώ στη γειτονιά.  

Να πάρω λίγο αέρα, να με δει λίγο ο ήλιος.  40 μέρες μέσα είναι πάρα πολλές..! Και σκέψου ότι έχει μόνο 9 μέρες που γέννησα..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinayia είπε:

@Demy93 sos!!!

Πες μου σε παρακαλώ πως εκοψες το γαλα. Με χαπι? Κ αν ναι, πες μου σε παρακαλώ πως ακριβώς το πήρες?

Γιατί πήρα τον γιατρό μου να μου δώσει χάπι, γιατί δεν την παλεύω άλλο, θέλω να αποθηλασω ΤΩΡΑΑΑΑ, αλλά μου είπε να μειώνω θηλασμους κ διάρκεια κ όταν φτάσω να θηλάζω 1 φορά τότε να πάρω κ χάπι.

Εγώ βέβαια δεν μπορώ να το κάνω αυτό κ μετά που τον πήρα κ του είπα κλαίγοντας, μου είπε να πάρω από μισό χάπι 4 φορές αλλά επειδή έχω αρκετό γαλα ίσως έτσι πάθω μαστίτιδα!

Εσύ πως το έκανες?? Βοήθησε με!!!

Καλημέρα κορίτσι μου...Εγώ την επόμενη της απόφασης μου έκανα 2 θηλασμούς και 2 φορές έβγαλα με θηλαστρο..την 2η μέρα και για 3 μέρες πήρα χάπι πρωί βράδυ και αυτό ήταν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου...Εγώ την επόμενη της απόφασης μου έκανα 2 θηλασμούς και 2 φορές έβγαλα με θηλαστρο..την 2η μέρα και για 3 μέρες πήρα χάπι πρωί βράδυ και αυτό ήταν...

Μέχρι τότε ποσες φορές θηλαζες περίπου? Φοβάμαι μήπως αν αφήσω τόσες ώρες το στήθος μου κάνει καμια μαστίτιδα. Ουφ, μπέρδεμα κ αποθηλασμος τελικα🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Μέχρι τότε ποσες φορές θηλαζες περίπου? Φοβάμαι μήπως αν αφήσω τόσες ώρες το στήθος μου κάνει καμια μαστίτιδα. Ουφ, μπέρδεμα κ αποθηλασμος τελικα🤣

4 με 6 αλλά δεν κάλυπτε σε καμία περίπτωση το μωρό,πάντα έπαιρνε και συμπλήρωμα...Γενικά εμένα δε με ζόρισε,κόπηκε γρήγορα το γάλα..Πονούσε λίγο το στήθος μου μια δυο μέρες αλλά όχι κάτι τρομερό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για το κουράγιο που μου δίνετε... αλήθεια 🤷

γενικά δεν είμαι άτομο που να με νοιάζει τι θα πουν οι άλλοι... αλλά αυτή τη φορά με επηρέασαν 😔 θες οι ορμόνες...θες η κούραση...θες η όλη αλλαγή..δεν ξέρω 🤷

θα ακουσω τον αντρα μου και θα αποφασίζουμε εμεις απο εδώ και στο εξής...το πηρα απόφαση 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια όσες θηλάζετε σας συμβαίνει κι εσάς να γίνεται μούσκεμα το επιθεμα μέχρι τον επόμενο θηλασμό; 

τι επιθέματα έχεις; 

δεν μου εχει τυχει η αλήθεια είναι..αλλα μηπως φταινε και τα επιθεματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια όσες θηλάζετε σας συμβαίνει κι εσάς να γίνεται μούσκεμα το επιθεμα μέχρι τον επόμενο θηλασμό; 

Κορίτσι μου εγω δεν βάζω επιθέματα αλλά όταν γεμίζει μεγάλα το στηθος μου αρχίζει στάζει και γίνετε μουσκεμα η μπλούζα μου είναι λογικό να υπάρχει διαρροή στην φάση που είμαστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

@Demy93 sos!!!

Πες μου σε παρακαλώ πως εκοψες το γαλα. Με χαπι? Κ αν ναι, πες μου σε παρακαλώ πως ακριβώς το πήρες?

Γιατί πήρα τον γιατρό μου να μου δώσει χάπι, γιατί δεν την παλεύω άλλο, θέλω να αποθηλασω ΤΩΡΑΑΑΑ, αλλά μου είπε να μειώνω θηλασμους κ διάρκεια κ όταν φτάσω να θηλάζω 1 φορά τότε να πάρω κ χάπι.

Εγώ βέβαια δεν μπορώ να το κάνω αυτό κ μετά που τον πήρα κ του είπα κλαίγοντας, μου είπε να πάρω από μισό χάπι 4 φορές αλλά επειδή έχω αρκετό γαλα ίσως έτσι πάθω μαστίτιδα!

Εσύ πως το έκανες?? Βοήθησε με!!!

Κορίτσι μου εγω που έκοψα τον θηλασμό μαχαίρι μετά από 13 μήνες δεν πήρα χάπι γιατί δεν μου συνιστούσε ούτε η παιδιατρος ούτε ο γυναικολογος μου είπαν να το κανω μόνη μου 

Είχα πολύ γαλα είναι η αλήθεια όποτε το μόνο που έκανα ήταν κομπρέσες μασάζ στο  ντουζ και το άδειαζα με το χερι στο ντουζ το στηθος αλλά ίσα ίσα να ξελαφρωσω δεν το έβγαζα πολύ για να αρχίσει να κόβετε σιγά σιγά τις πρωτες μερες με πονούσε είναι η αλήθεια αλλά μέτα πέρασε οι πρωτες 2-3 μερες ήταν δύσκολο αλλά το παιδί δεν το είχα ξανά βάλει στήθος καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια όσες θηλάζετε σας συμβαίνει κι εσάς να γίνεται μούσκεμα το επιθεμα μέχρι τον επόμενο θηλασμό; 

Κορίτσι μου εμένα δε με βόλεψαν τα επιθέματα καθόλου. Ήταν μόνιμα μούσκεμα με αποτέλεσμα να μην παίρνει αέρα η θηλή και να μη στεγνώνει. Υπέφερα μέχρι που έβαλα τα κοχύλια. Με τα κοχύλια πετάω αρκετό γάλα αλλά τουλάχιστον βρήκα την υγειά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μακάρι να σε πάει έτσι και να μην αλλάξει στην πορεία ☺️

εμένα έχει δυο βραδια κοιμάται καλά σηκώνομαι να ταΐσω εννοείται αλλα ξυπνάει νωρίς σήμερα σηκωθήκαμε από της 6 παρά 🙄

Εμείς από τις 7 και κάτι μέχρι τις 10 περίπου υποφέραμε από τον κολικό!!! Αλλά φτου φτου... μακάρι να με πάει έτσι δε λες τίποτα!!! Είμαι πολύ τυχερή αν μείνει έτσι.  

Τελικά μάλλον την ενοχλούν τα λαχανικά. Την Τρίτη είχα φάει λαχανόριζο που την "έσκισε" κι εχθές φασολάκια λαδερά!!! 

Στην εγκυμοσύνη δεν μπορούσα τα φρούτα... κι έτρωγα φουλ σαλάτες!!! Τώρα θα κάνουμε το αντίθετο!!!🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα εζησες και Ιταλία; Μπράβο δεν έχω πάει ποτε αλλα φανταζομαι πως θα ηταν πολυ ωραία.. 

Η άτιμη η θάλασσα πως μας χαλαρώνει όλους.. εγω όταν εμένα στο πατρικο μου θάλασσα δεν είχε .. στην καλύτερη μια φορά το καλοκαίρι για 5 μερες και αν, την έβλεπα .. 🤣

αλλα τώρα εδώ που την έχω 10 λεπτά από το σπίτι μου θέλω να πηγαίνω .. την χαζό βλέπω και από την αυλη του σπιτιού μου αλλά είναι μακριά δεν την ευχαριστιέμαι

Εμένα μου αρέσει να παίρνω ένα καφέ και να κάθομαι να την κοιτάω 

Δε θυμάμαι αν το είχα ξανά πει. Σπούδαζα (δεν πήρα το πτυχίο) κτηνιατρική σ' ένα χωριό κοντά στην Ancona! 7 χρόνια ήμουν εκεί. Τώρα που μένω στο "νησί", δεν τ' αλλάζω εύκολα να σου πω που την έχω σε απόσταση αναπνοής!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλα..Σας διαβάζω οπότε προλαβαίνω αλλά γενικά είναι δύσκολα..Δουλεύει πολλές ώρες ο άντρας μου κ είμαι μόνη με το μωρό..Βάλε κ τις δουλειές του σπιτιού με έχει πιάσει μια μανία κ καθαρίζω όταν κοιμάται ο μπέμπης..Πολλή κούραση ρε κορίτσια κ μου βγαίνει κ σε κλαψα πολλές φορές..Έχετε πει τόσα,δεν ξέρω σε τι να πρώτο απαντήσω..

Από αυτά που γράφετε κατάλαβα ότι έχουμε κ εμείς κολικούς εδώ και κάνα δυο μέρες..Δύσκολη κατάσταση..

Εμένα ήρθε ο παπάς στο σπίτι στις 20 μέρες κ μας έδωσε τη μισή ευχή..μου είπε διάφορα να μη βγαίνω ειδικά βράδυ για το μάτι κλπ..Δεν έχω βγει είναι η αλήθεια,όχι επειδή τα πιστεύω αλλά δεν έχω κουράγιο..είμαι κομμάτια..

Δε θυμάμαι ποια είπε για το αποσμητικο..Εγώ ακόμα δε βαζω,πήρα αποσμητικο κρύσταλλο αλλά νομίζω ότι δεν κάνει δουλεια..Δεν ξέρω μέχρι πότε δεν πρέπει να φοράμε αρώματα κλπ..

Κουράγιο κ υπομονή σε όλες,πήρα λίγο τα πάνω μου τώρα που διάβασα ότι είμαστε πάνω κάτω όλες έτσι..

Συγγνώμη για το υπερδιπλο σεντονι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου εγω που έκοψα τον θηλασμό μαχαίρι μετά από 13 μήνες δεν πήρα χάπι γιατί δεν μου συνιστούσε ούτε η παιδιατρος ούτε ο γυναικολογος μου είπαν να το κανω μόνη μου 

Είχα πολύ γαλα είναι η αλήθεια όποτε το μόνο που έκανα ήταν κομπρέσες μασάζ στο  ντουζ και το άδειαζα με το χερι στο ντουζ το στηθος αλλά ίσα ίσα να ξελαφρωσω δεν το έβγαζα πολύ για να αρχίσει να κόβετε σιγά σιγά τις πρωτες μερες με πονούσε είναι η αλήθεια αλλά μέτα πέρασε οι πρωτες 2-3 μερες ήταν δύσκολο αλλά το παιδί δεν το είχα ξανά βάλει στήθος καθόλου 

Εγώ τώρα ξεκίνησα να μειώνω τους θηλασμους ώστε να φτάσω κάποια στιγμή στον 1-2 κ μετά μου είπε μάλλον θα πάρω κ το χάπι.

Κ με αυτόν τον τρόπο πόσο καιρό σου πήρε να μην παράγει γαλα? Δεν ξέρω τι ειναι καλύτερο ρε κοριτσια. Ο γιατρός μου είπε να μειώνω σιγά σιγά θηλασμους κ σε ποσότητα κ σε διάρκεια. Αντε να δούμε πως θα πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλα..Σας διαβάζω οπότε προλαβαίνω αλλά γενικά είναι δύσκολα..Δουλεύει πολλές ώρες ο άντρας μου κ είμαι μόνη με το μωρό..Βάλε κ τις δουλειές του σπιτιού με έχει πιάσει μια μανία κ καθαρίζω όταν κοιμάται ο μπέμπης..Πολλή κούραση ρε κορίτσια κ μου βγαίνει κ σε κλαψα πολλές φορές..Έχετε πει τόσα,δεν ξέρω σε τι να πρώτο απαντήσω..

Από αυτά που γράφετε κατάλαβα ότι έχουμε κ εμείς κολικούς εδώ και κάνα δυο μέρες..Δύσκολη κατάσταση..

Εμένα ήρθε ο παπάς στο σπίτι στις 20 μέρες κ μας έδωσε τη μισή ευχή..μου είπε διάφορα να μη βγαίνω ειδικά βράδυ για το μάτι κλπ..Δεν έχω βγει είναι η αλήθεια,όχι επειδή τα πιστεύω αλλά δεν έχω κουράγιο..είμαι κομμάτια..

Δε θυμάμαι ποια είπε για το αποσμητικο..Εγώ ακόμα δε βαζω,πήρα αποσμητικο κρύσταλλο αλλά νομίζω ότι δεν κάνει δουλεια..Δεν ξέρω μέχρι πότε δεν πρέπει να φοράμε αρώματα κλπ..

Κουράγιο κ υπομονή σε όλες,πήρα λίγο τα πάνω μου τώρα που διάβασα ότι είμαστε πάνω κάτω όλες έτσι..

Συγγνώμη για το υπερδιπλο σεντονι

Εγω θα σου ελεγα μην κανείς συνέχεια δουλειές να προσπαθήσεις να κοιμάσαι και να ξεκουράζεσαι όταν το μωρο κοιμάται 

να θυμάσαι οι δουλειές απλά δεν τελειώνουν ποτε

ααα έρχεται στο σπίτι ο παπάς για την μισή ευχή ; Δεν το γνώριζα.. εγω είχα πάει στην εκκλησία  

Να ρωτήσω τώρα κάτι αλλα επειδή δεν το ξέρω η μισή ευχή τι διαφορά έχει ; Γιατί την παίρνουμε ; Για να μπορείς να βγεις εσύ έξω αλλά χωρίς το μωρο ; sorry αν λέω βλακείες 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε? Προσπαθώ να διαβάζω τα μηνύματα σας. Εμένα το άγχος μου είναι ο θηλασμός διαβάζω εδώ για κοχύλια επιθέματα. Εγώ δεν χρησιμοποιώ τίποτα από όλα αυτά. Αυτό σημαίνει ότι δεν έχω τόσο γάλα 😪 ? Η δεν έχει να κάνει. Οι πανες μας είναι μια χαρά και το βάρος την τελευταία φορά που μετρήθηκαμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

τι επιθέματα έχεις; 

δεν μου εχει τυχει η αλήθεια είναι..αλλα μηπως φταινε και τα επιθεματα;

Τα Avent philips.  Είμαι πολύ ικανοποιημένος γενικά.  Νομίζω είναι θέμα στήθους  γιατί καμιά φορά σηκώνομαι και αν έχω ακάλυπτο το στηθος στάζει αρκετά. 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου εμένα δε με βόλεψαν τα επιθέματα καθόλου. Ήταν μόνιμα μούσκεμα με αποτέλεσμα να μην παίρνει αέρα η θηλή και να μη στεγνώνει. Υπέφερα μέχρι που έβαλα τα κοχύλια. Με τα κοχύλια πετάω αρκετό γάλα αλλά τουλάχιστον βρήκα την υγειά μου!!!

Το σκέφτομαι και γω για τα κοχύλια γιατί μάλλον έχω αρκετό γάλα.  Όταν ξαπλώνεις βολεύουν τα κοχύλια;  ή πέφτει μέσα το γάλα μόνο όταν είσαι όρθια/ καθιστή; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Εγώ τώρα ξεκίνησα να μειώνω τους θηλασμους ώστε να φτάσω κάποια στιγμή στον 1-2 κ μετά μου είπε μάλλον θα πάρω κ το χάπι.

Κ με αυτόν τον τρόπο πόσο καιρό σου πήρε να μην παράγει γαλα? Δεν ξέρω τι ειναι καλύτερο ρε κοριτσια. Ο γιατρός μου είπε να μειώνω σιγά σιγά θηλασμους κ σε ποσότητα κ σε διάρκεια. Αντε να δούμε πως θα πάει.

Είχε αρχίσει να μειώνετε πάνω στην βδομαδα αλλά να κοπεί δεν θυμάμαι ποσο με πήρε γιατί εμεινα εγκυος πάνω στο μήνα όποτε μπορεί να επεξε ρόλο και αυτό 🤷‍♀️

Αυτό είναι το καλύτερο να μειώνεις σιγά σιγά θηλασμούς εγω πάλι δεν είχα την υπομονή τότε να το κάνω έτσι όποτε το έκοψα μέσα σε μια μέρα.. 

πάντως ξέρω και άλλες κοπέλες που πήραν το dostinex για να κοπεί το γαλα εχει γρήγορα αποτελέσματα αλλά γενικα το αποφεύγουν να το δίνουν είναι βαρύ χάπι

το έχω παρει και εγω σε μικρή ποσοστά αλλά πριν μεινω εγκυος για να κάνω καλή ωορρηξία  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mommyel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε? Προσπαθώ να διαβάζω τα μηνύματα σας. Εμένα το άγχος μου είναι ο θηλασμός διαβάζω εδώ για κοχύλια επιθέματα. Εγώ δεν χρησιμοποιώ τίποτα από όλα αυτά. Αυτό σημαίνει ότι δεν έχω τόσο γάλα 😪 ? Η δεν έχει να κάνει. Οι πανες μας είναι μια χαρά και το βάρος την τελευταία φορά που μετρήθηκαμε 

Αφού είναι καλά οι Πάνες και το βάρος καθόλου να μην αγχώνεσαι! 😊😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mommyel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε? Προσπαθώ να διαβάζω τα μηνύματα σας. Εμένα το άγχος μου είναι ο θηλασμός διαβάζω εδώ για κοχύλια επιθέματα. Εγώ δεν χρησιμοποιώ τίποτα από όλα αυτά. Αυτό σημαίνει ότι δεν έχω τόσο γάλα 😪 ? Η δεν έχει να κάνει. Οι πανες μας είναι μια χαρά και το βάρος την τελευταία φορά που μετρήθηκαμε 

Και εγω δεν χρησιμοποιώ τίποτα από αυτά αν μουσκέψει η μπλούζα μου απλά αλλαζω μπλούζα 😅

οχι δεν έχει να κάνει αν το μωρο χορταίνει κοιμάται λερώνει πανες παίρνει βαρος μια χαρά τρώει έχεις γαλα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια νομίζω θα αρχίσω να τρώω μόνο πατάτες, ρύζι και κρέας.. ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω.. μας έχουν πεθάνει οι κολικοί.. όλο το βράδυ δεν μπορούσαμε να ηρεμήσουμε.. να κλαίει σπαρακτικά, να λυγίζει και να τεντώνει τα πόδια διαρκώς, να κάνει λίγα αεριάκια και μετά από εικοσάλεπτο άντε πάλι.. να θέλει να μπαίνει στο στήθος και μετά από λίγο να αρχίζει το κλάμα.. ούτε να φάμε καλά καλά δεν μπορούμε.. ευτυχώς τις τελευταίες μέρες έχουμε πάρει πολύ βάρος και δεν ανησυχώ ακόμη γι' αυτό.. τώρα κλείνουμε μήνα κι έχουμε πάρει ένα κιλό. 

φοβάμαι να πάρω την παιδίατρο τηλέφωνο μη μου πει να κόψω το δικό μου γάλα και να του δώσω ξένο ειδικό για κολικούς.. βλακείες σκέφτομαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Koρίτσια νομίζω θα αρχίσω να τρώω μόνο πατάτες, ρύζι και κρέας.. ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω.. μας έχουν πεθάνει οι κολικοί.. όλο το βράδυ δεν μπορούσαμε να ηρεμήσουμε.. να κλαίει σπαρακτικά, να λυγίζει και να τεντώνει τα πόδια διαρκώς, να κάνει λίγα αεριάκια και μετά από εικοσάλεπτο άντε πάλι.. να θέλει να μπαίνει στο στήθος και μετά από λίγο να αρχίζει το κλάμα.. ούτε να φάμε καλά καλά δεν μπορούμε.. ευτυχώς τις τελευταίες μέρες έχουμε πάρει πολύ βάρος και δεν ανησυχώ ακόμη γι' αυτό.. τώρα κλείνουμε μήνα κι έχουμε πάρει ένα κιλό. 

φοβάμαι να πάρω την παιδίατρο τηλέφωνο μη μου πει να κόψω το δικό μου γάλα και να του δώσω ξένο ειδικό για κολικούς.. βλακείες σκέφτομαι? 

Κορίτσι μου να ενημερώσεις την παιδίατρο...Δε θα σου πει να κόψεις το δικό σου γάλα απλά μπορεί να σου συστήσει κάποιες σταγονιτσες (προβιοτικα),λίγο χαμομήλι,κάτι να ανακουφίζεται το μικρούλι 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσι μου να ενημερώσεις την παιδίατρο...Δε θα σου πει να κόψεις το δικό σου γάλα απλά μπορεί να σου συστήσει κάποιες σταγονιτσες (προβιοτικα),λίγο χαμομήλι,κάτι να ανακουφίζεται το μικρούλι 🤗

αχ έχεις δίκιο.. κάτι είχε πάρει το μάτι μου λέγανε εδώ για σταγόνες.. ελπίζω μετά το τρίμηνο στην χειρότερη σταματάνε έτσι? 

βγήκα λίγο στο μπαλκόνι να πάρω λίγο ήλιο.. δεν μπορώ άλλο την κλεισούρα..

😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...