Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

@Elk Κορίτσι μου πραγματικά το ένα μετά το άλλο σας έχουν τύχει..μακάρι να σταματήσει εδώ..Περαστικά σας εύχομαι κ μακάρι η μικρούλα σου να μην κολλήσει!!!!

@Christi.D.περαστικά στον μπαμπά σου,να πάνε όλα καλά!!!

@katerinayia,Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Elk @maroo8 ευχαριστώ πολύ!! 🫠🫠

Όντως τυχερός μέσα στην ατυχία του! 

@Elk κι εμένα οι δύο μου αδερφές παρθένοι είναι χωρίς να θεωρώ ότι είναι αντιπροσωπευτικα παραδείγματα!😅😅

Κορίτσια χθες το βράδυ πηγα τουαλέτα και είχα κάτι υγρά σαν ασπρη βλεννα πάρα πολλά όμως ενώ τις τελευταίες μέρες είχαν μειωθεί στο ελάχιστο.

Λέτε να είναι αυτή η τραχηλικη βλεννη που λένε ότι βγαίνει λίγες μέρες ή ώρες πριν τον τοκετό??🤭🤭 

Θα φανεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Περαστικα στον μπαμπά σου κορίτσι που το θετικό είναι ότι εντοπίστηκε νωρίς χωρίς να προκύψει κάτι πάνω στην ατυχία του στάθηκε και τυχερός !

Παρθένος θα είναι 😊 η μεγάλη μου κόρη είναι παρθένος με ωροσκόπο παρθένο 

και η Μπέμπα λέων με ωροσκόπο παρθένο ( κανονικά παρθένος θα ήταν και αυτήν αν δεν την έπαιρνε νωρίτερα )

Ααα! Κι εμένα λέων με ωροσκόπο παρθένο το αγοράκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

 

Κορίτσια έτσι είναι τα πρώτα τραβήγματα πονάνε λίγο και μετά περναει και εγω το έχω αυτό εεε σε 1-2 βδομαδες το πολύ θα περάσει 

@nanouko τι θηλαστρο έχεις ;

Πήρα ένα που φορτίζει της lorelli μονό! lorelli  premium comfort Μου κάνει δουλειά και δε με πονάει! 42 ευρώ νομίζω το είχα πάρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Πήρα ένα που φορτίζει της lorelli μονό! lorelli  premium comfort Μου κάνει δουλειά και δε με πονάει! 42 ευρώ νομίζω το είχα πάρει!

Ααα ωραία είναι χειροκίνητο ; Εγω νοίκιασα επαγγελματικό της Medela για ένα μήνα μου είπε η παιδιατρος για να μην μείνει πίσω το γαλα μου 

ελπιζω μολις γίνω καλά να μην το χρειάζομαι άλλο το θηλαστρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

@Elk Κορίτσι μου πραγματικά το ένα μετά το άλλο σας έχουν τύχει..μακάρι να σταματήσει εδώ..Περαστικά σας εύχομαι κ μακάρι η μικρούλα σου να μην κολλήσει!!!!

@Christi.D.περαστικά στον μπαμπά σου,να πάνε όλα καλά!!!

@katerinayia,Με το καλό!!!

Ευχαριστώ πολύ ! 
σε μια βδομαδα έχει γενέθλια η κόρη μου δεν είχα σκοπο να κάνω και πολλά πράγματα αλλά βλέπω να μην καταφέρνω να κάνω τίποτα 😮💨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ααα! Κι εμένα λέων με ωροσκόπο παρθένο το αγοράκι μου!!

Στα ιδια τους βγάλαμε εμείς για να δούμε πως θα πάει ο συνδιασμος 

εγω τους λέων τα πάω καλά ισως επειδή έχω ωροσκόπο λέων ; Δεν ξέρω και εγω καλά ,με τους παρθένους έτσι και έτσι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Elk @maroo8 ευχαριστώ πολύ!! 🫠🫠

Όντως τυχερός μέσα στην ατυχία του! 

@Elk κι εμένα οι δύο μου αδερφές παρθένοι είναι χωρίς να θεωρώ ότι είναι αντιπροσωπευτικα παραδείγματα!😅😅

Κορίτσια χθες το βράδυ πηγα τουαλέτα και είχα κάτι υγρά σαν ασπρη βλεννα πάρα πολλά όμως ενώ τις τελευταίες μέρες είχαν μειωθεί στο ελάχιστο.

Λέτε να είναι αυτή η τραχηλικη βλεννη που λένε ότι βγαίνει λίγες μέρες ή ώρες πριν τον τοκετό??🤭🤭 

Θα φανεί!!

Για βλέννη κόκκινη ξέρω που λένε ότι είναι σημάδι τοκετού για άσπρη δεν ξέρω αν λένε το ίδιο 🤷‍♀️ 

εγω από κοντινούς μόνο την κουνιάδα μου έχω που έχει μανία με την καθαριότητα 

και καμία φορά γελάω γιατί βλέπω την μεγάλη αν σε δει να εισαι λίγο λερωμένος πχ έχεις ψίχουλα θα έρθει να σου τα καθαρίσει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!Εμείς ήδη αλλάξαμε και το πρώτο μας γάλα γιατί μας έκανε δυσκοιλιότητα...Ευτυχώς από χτες είναι πολύ καλύτερα ο μικρούλης 🧿🧿💙💙 κάνουμε γεύματα ανά 3ωρο και κοιμόμαστε 2 2.30 ώρες σερί...Ακόμα τα κλάμματα δε με έχουν αφήσει (αποτυχία θηλασμού,μήπως δε κάνω κάτι καλά κτλ κτλ) αλλά ευτυχώς ο άντρας μου είναι δίπλα μου σε όλα όσο μπορεί βέβαια με την δουλειά και έτσι περνάνε οι μέρες 😃

Θα τα καταφέρουμε όλες κορίτσια,με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα το κάνουμε 🤗🤗

@Christi.D. άντε κορίτσι μου με το καλό περιμένουμε και τα δικά σου νέα 🤗🤗🥰🥰🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!Εμείς ήδη αλλάξαμε και το πρώτο μας γάλα γιατί μας έκανε δυσκοιλιότητα...Ευτυχώς από χτες είναι πολύ καλύτερα ο μικρούλης 🧿🧿💙💙 κάνουμε γεύματα ανά 3ωρο και κοιμόμαστε 2 2.30 ώρες σερί...Ακόμα τα κλάμματα δε με έχουν αφήσει (αποτυχία θηλασμού,μήπως δε κάνω κάτι καλά κτλ κτλ) αλλά ευτυχώς ο άντρας μου είναι δίπλα μου σε όλα όσο μπορεί βέβαια με την δουλειά και έτσι περνάνε οι μέρες 😃

Θα τα καταφέρουμε όλες κορίτσια,με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα το κάνουμε 🤗🤗

@Christi.D. άντε κορίτσι μου με το καλό περιμένουμε και τα δικά σου νέα 🤗🤗🥰🥰🧿🧿

Ευχαριστώ πολύ!!

Αυτό με τις τύψεις ότι:"δεν είμαι καλή μάνα" "δεν έκανα το καλύτερο για το μωρό" είναι στάνταρ και ορμονικο γιατί εδώ εγώ που δεν έχω γεννήσει καν και δεν είμαι καθόλου με την καθαριότητα κτλ καθόμουν και έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι δεν είναι καθαρό το σπίτι και δεν είμαι καλή μάνα που τα άφησα όλα τελευταία στιγμή..

Οπότε στο λέω σε περίπτωση που το ξέχασες 

Είσαι πολύ καλή μαμά και δίνεις την καλύτερη φροντίδα!!! Το αγοράκι σου είναι πολύ τυχερό που σε έχει και εισπράττει όλη την αγάπη και το νοιαξιμο σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!

Αυτό με τις τύψεις ότι:"δεν είμαι καλή μάνα" "δεν έκανα το καλύτερο για το μωρό" είναι στάνταρ και ορμονικο γιατί εδώ εγώ που δεν έχω γεννήσει καν και δεν είμαι καθόλου με την καθαριότητα κτλ καθόμουν και έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι δεν είναι καθαρό το σπίτι και δεν είμαι καλή μάνα που τα άφησα όλα τελευταία στιγμή..

Οπότε στο λέω σε περίπτωση που το ξέχασες 

Είσαι πολύ καλή μαμά και δίνεις την καλύτερη φροντίδα!!! Το αγοράκι σου είναι πολύ τυχερό που σε έχει και εισπράττει όλη την αγάπη και το νοιαξιμο σου!! 

🥹🥹🥹 Γλυκιά μου @Christi.D. 🩷🩷🩷

Συμβουλή,όσο μπορείς ηρέμησε με την καθαριότητα γιατί και εγώ έτσι ακριβώς είμαι...Φεύγοντας για το μαιευτήριο άφησα ένα σπίτι στην εντέλεια και τώρα αν μας δεις είναι όλα άνω κάτω παντού πράγματα στη μέση αλλά δε με νοιάζει καθόλου...Μαζεύω μόνο την ώρα που κοιμάται όσο προλαβαίνω και αυτό για να χωράνε να περάσουμε 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

🥹🥹🥹 Γλυκιά μου @Christi.D. 🩷🩷🩷

Συμβουλή,όσο μπορείς ηρέμησε με την καθαριότητα γιατί και εγώ έτσι ακριβώς είμαι...Φεύγοντας για το μαιευτήριο άφησα ένα σπίτι στην εντέλεια και τώρα αν μας δεις είναι όλα άνω κάτω παντού πράγματα στη μέση αλλά δε με νοιάζει καθόλου...Μαζεύω μόνο την ώρα που κοιμάται όσο προλαβαίνω και αυτό για να χωράνε να περάσουμε 😋

Καλά μετά δεν νομίζω να έχω χρόνο να το σκεφτώ! 

Θα κοιτάζω να επιβιώσω εγώ και το μωρό από την τρέλα των πρώτων ημερών!! Ακούω κι από εσάς λίγο προβληματισμους και σκέψεις και παίρνω μια ιδέα για το μετά που πλησιάζει!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραία είναι χειροκίνητο ; Εγω νοίκιασα επαγγελματικό της Medela για ένα μήνα μου είπε η παιδιατρος για να μην μείνει πίσω το γαλα μου 

ελπιζω μολις γίνω καλά να μην το χρειάζομαι άλλο το θηλαστρο 

όχι, είναι ηλεκτρικό! μέχρι στιγμής μια φορά τη μέρα βγάζω ίσα ίσα για την αποφόρτιση και τα βάζω κατάψυξη.. δεν ξέρω όμως πόσα ml πρέπει να βάζω στο σακουλάκι.. αν ξέρει καμιά κοπέλα πληροφορίες ή καμιά καλή σελίδα για τράπεζα γάλακτος.. λογικά δε θα το χρειαστείς άλλο μετά.. πώς είστε σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Στα ιδια τους βγάλαμε εμείς για να δούμε πως θα πάει ο συνδιασμος 

εγω τους λέων τα πάω καλά ισως επειδή έχω ωροσκόπο λέων ; Δεν ξέρω και εγω καλά ,με τους παρθένους έτσι και έτσι 😂

χαχαχα δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται λίγο ζόρικος συνδυασμός.. ο άντρας μου, ο έρωτάς μου, πάντως είναι παρθένος.. με κυνηγάει αυτό το ζώδιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!Εμείς ήδη αλλάξαμε και το πρώτο μας γάλα γιατί μας έκανε δυσκοιλιότητα...Ευτυχώς από χτες είναι πολύ καλύτερα ο μικρούλης 🧿🧿💙💙 κάνουμε γεύματα ανά 3ωρο και κοιμόμαστε 2 2.30 ώρες σερί...Ακόμα τα κλάμματα δε με έχουν αφήσει (αποτυχία θηλασμού,μήπως δε κάνω κάτι καλά κτλ κτλ) αλλά ευτυχώς ο άντρας μου είναι δίπλα μου σε όλα όσο μπορεί βέβαια με την δουλειά και έτσι περνάνε οι μέρες 😃

Θα τα καταφέρουμε όλες κορίτσια,με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα το κάνουμε 🤗🤗

@Christi.D. άντε κορίτσι μου με το καλό περιμένουμε και τα δικά σου νέα 🤗🤗🥰🥰🧿🧿

κορίτσι μου λογικό να είσαι ευαίσθητη! κι εγώ πολλές φορές σκέφτομαι αν τα κάνω όλα σωστά! είναι οι ορμόνες μας! σιγά σιγά θα ηρεμήσουμε! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Καλά μετά δεν νομίζω να έχω χρόνο να το σκεφτώ! 

Θα κοιτάζω να επιβιώσω εγώ και το μωρό από την τρέλα των πρώτων ημερών!! Ακούω κι από εσάς λίγο προβληματισμους και σκέψεις και παίρνω μια ιδέα για το μετά που πλησιάζει!!!

 

κι εγώ το ίδιο θα ξαναπώ για την καθαριότητα! δυστυχώς δε γίνεται να είναι το σπίτι τόσο καθαρό όπως πριν! τι να προλάβεις να κάνεις? μόλις κοιμάται ο μπέμπης τα πρώτα που κάνω είναι τα πλυντήρια τα ρούχα του, σιδέρωμα, να φάω για να έχω δυνάμεις και να κάνω μπάνιο.. από το σπίτι ό,τι προλάβω!! ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες και κάνει κι εκείνος ό,τι μπορεί! σήμερα από το πρωί προσπαθώ να τελειώσω το πλύσιμο των πιάτων😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

κι εγώ το ίδιο θα ξαναπώ για την καθαριότητα! δυστυχώς δε γίνεται να είναι το σπίτι τόσο καθαρό όπως πριν! τι να προλάβεις να κάνεις? μόλις κοιμάται ο μπέμπης τα πρώτα που κάνω είναι τα πλυντήρια τα ρούχα του, σιδέρωμα, να φάω για να έχω δυνάμεις και να κάνω μπάνιο.. από το σπίτι ό,τι προλάβω!! ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες και κάνει κι εκείνος ό,τι μπορεί! σήμερα από το πρωί προσπαθώ να τελειώσω το πλύσιμο των πιάτων😑

Καλά εννοείται !! Full time job η ζωή με νεογέννητο από αυτά που ακούω από εσάς και γενικά. Που καιρός για τέτοια 

Απλά κι ο άντρας μου το σχολίασε ότι τόσο καιρό είμαι γιουχου με την καθαριότητα κτλ και τώρα έκανα λες και θα έρθει ο στρατηγός για επιθεώρηση 🤣🤣

Ξεκάθαρα οι ορμόνες κάνουν πάρτι!!

Φαντάζομαι μετά σε συνδυασμό και με αϋπνία κτλ θα είναι μια ομορφιά 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

 εμείς σήμερα είμαστε 2 εβδομάδων 🙂  με τον θηλασμό νομίζω καλά τα πάμε αλλά κάποια βραδιά δίνω μπουκάλι και λίγο στεναχωριέμαι. Οι πανες μας γενικά είναι πολύ καλές που σημαίνει ότι τρώει μια χαρα από εμένα. Βέβαια με ψευδοθηλη που και αυτό με αγχώνει γιατί όταν βγήκαμε από την κλινική μου είπε η παιδιατρος ότι έπαθε σύγχυση θηλων και πήρα ψευδοθηλες και στο σπίτι. Προσπαθώ βέβαια όταν είναι πιο ήσυχος να βγάζω έστω την μια από το ένα στήθος. Γενικά ήμουν της άποψης όπως πάει δεν θα στενάχωρηθω για το πως θα τρώει. Αλλά το προσπαθώ παρα πολύ και το φτάνω μέχρι τέρμα για να πάρει μπουκάλι. Και αν δεν τα καταφέρω δεν πειράζει, σημασία έχει να είμαστε εμείς καλά για να είναι και τα μωράκια μας ( τα λέω για να τα ακούσω) 

Ελπίζω όλες να είστε καλά και υγιείς όσες δεν είστε σύντομα καλά και περαστικά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nanouko είπε:

όχι, είναι ηλεκτρικό! μέχρι στιγμής μια φορά τη μέρα βγάζω ίσα ίσα για την αποφόρτιση και τα βάζω κατάψυξη.. δεν ξέρω όμως πόσα ml πρέπει να βάζω στο σακουλάκι.. αν ξέρει καμιά κοπέλα πληροφορίες ή καμιά καλή σελίδα για τράπεζα γάλακτος.. λογικά δε θα το χρειαστείς άλλο μετά.. πώς είστε σήμερα?

Καλά το επαγγελματικό δεύτερο μήνα δεν νομίζω ότι μπορω να το πληρώσω είναι λίγο ακριβό 

Ίσως αγοράσω ένα δεν ξέρω γενικα εγω το αποφεύγω πολύ το θηλαστρο δεν το θέλω καθόλου αλλά τι να κάνω που επεσα στην ανάγκη του 😤

εεε εγω καλά είμαι η μεγάλη με το που περναμε η επίδραση από τα φάρμακα τσουπ πυρετο 🤷‍♀️ ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα.. 

η Μπέμπα καλά για την ώρα μέρα με την μέρα πάμε..! Σημερα δεν την πήρα καθόλου αγκαλιά μόνο από την κάμερα την βλέπω που κοιμάται 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk περαστικά κορίτσι μου! Σε σένα και στο κοριτσάκι σου! Ανάποδα σε πάει είναι η αλήθεια αλλά υπομονή θα περάσει❤️

Λοιπόν έχω μια ερώτηση αν ξέρει κάποια σήμερα ήρθε φάκελος απ' το ινστιτούτο υγείας να στείλω πάλι αίμα του μικρού..γράφει να μην ανησυχούμε και τέτοια..μπήκα στη σελίδα και μου γράφει σ όλα φυσιολογικα και στο συγγενή υποθυρεοειδισμό μου γράφει απαιτείται επανάληψη...ε όπως καταλαβαίνετε Μ εζωσαν τα φίδια..αύριο θα πάω να του ξαναπάρει αίμα και να το στείλω κατευθείαν Αθήνα ..μου γράφουν ότι μπορεί να μην είναι και τίποτα αλλά έχει κολλήσει στο μυαλό μου τώρα..έχει τύχει σε καμία κοπέλα και εν τέλη να ήταν όλα καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλά το επαγγελματικό δεύτερο μήνα δεν νομίζω ότι μπορω να το πληρώσω είναι λίγο ακριβό 

Ίσως αγοράσω ένα δεν ξέρω γενικα εγω το αποφεύγω πολύ το θηλαστρο δεν το θέλω καθόλου αλλά τι να κάνω που επεσα στην ανάγκη του 😤

εεε εγω καλά είμαι η μεγάλη με το που περναμε η επίδραση από τα φάρμακα τσουπ πυρετο 🤷‍♀️ ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα.. 

η Μπέμπα καλά για την ώρα μέρα με την μέρα πάμε..! Σημερα δεν την πήρα καθόλου αγκαλιά μόνο από την κάμερα την βλέπω που κοιμάται 😔

Αχου μωρέ την βλέπεις απτην κάμερα🥺🥺

Αυτό πάντως που σου είπα εμένα με βόλεψε για αυτή τη μικρή χρήση.. αλλά νομίζω βγαίνει ένα μέγεθος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

@Elk περαστικά κορίτσι μου! Σε σένα και στο κοριτσάκι σου! Ανάποδα σε πάει είναι η αλήθεια αλλά υπομονή θα περάσει❤️

Λοιπόν έχω μια ερώτηση αν ξέρει κάποια σήμερα ήρθε φάκελος απ' το ινστιτούτο υγείας να στείλω πάλι αίμα του μικρού..γράφει να μην ανησυχούμε και τέτοια..μπήκα στη σελίδα και μου γράφει σ όλα φυσιολογικα και στο συγγενή υποθυρεοειδισμό μου γράφει απαιτείται επανάληψη...ε όπως καταλαβαίνετε Μ εζωσαν τα φίδια..αύριο θα πάω να του ξαναπάρει αίμα και να το στείλω κατευθείαν Αθήνα ..μου γράφουν ότι μπορεί να μην είναι και τίποτα αλλά έχει κολλήσει στο μυαλό μου τώρα..έχει τύχει σε καμία κοπέλα και εν τέλη να ήταν όλα καλά?

Στον δεύτερο μου είχαν στείλει για επανάληψη. Τελικά δεν ήταν κάτι. Είχα πάρει και είχα ρωτήσει και μου είπαν ότι ήταν πολύ οριακά οι τιμές με το δείγμα του νοσοκομείου όποτε ζητάνε επανάληψη και μετά σου στέλνουν τα αποτελέσματα. 
Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο, κανε την αιμοληψία και όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θέλω μια βοήθεια. Είμαι έγκυος στο 3 και θέλω να αγοράσω ριλαξ γιατί αυτό που είχα στα δυο πρώτα το έδωσα και δεν μου το επέστρεψαν. Εκείνο ήταν τύπου κούνια, πολύ βολικό αλλά έπιανε αρκετο χώρο και ήταν και ακριβό. 
Τωρα θέλω να πάρω κάτι πάλι που να κουνιέται μόνο του χωρίς να το κουνάω αλλά να είναι πιο μικρό και πιο οικονομικό γιατί όπως προείπα είναι το 3 παιδί. Έχω κοιτάξει διαφορά αλλά έχω μπερδευτεί. 
Εσεις τι μου προτείνετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου θέλω μια βοήθεια. Είμαι έγκυος στο 3 και θέλω να αγοράσω ριλαξ γιατί αυτό που είχα στα δυο πρώτα το έδωσα και δεν μου το επέστρεψαν. Εκείνο ήταν τύπου κούνια, πολύ βολικό αλλά έπιανε αρκετο χώρο και ήταν και ακριβό. 
Τωρα θέλω να πάρω κάτι πάλι που να κουνιέται μόνο του χωρίς να το κουνάω αλλά να είναι πιο μικρό και πιο οικονομικό γιατί όπως προείπα είναι το 3 παιδί. Έχω κοιτάξει διαφορά αλλά έχω μπερδευτεί. 
Εσεις τι μου προτείνετε;;;

Κορίτσι μου εγω ρηλαξ στο πρώτο το πήρα δανεικό αλλά δεν κάθησε κιολας η μικρή 

στο δεύτερο δεν έχω πάρει ακόμα νομίζω είπε η πεθερά μου θα νας σώσει μια κυρία αλλά τώρα το έδωσε ; Δεν ξέρω 🤷‍♀️

ισως τα αλλά κορίτσια σου δώσουν καποια ιδέα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μαμά12345 είπε:

@Elk περαστικά κορίτσι μου! Σε σένα και στο κοριτσάκι σου! Ανάποδα σε πάει είναι η αλήθεια αλλά υπομονή θα περάσει❤️

Λοιπόν έχω μια ερώτηση αν ξέρει κάποια σήμερα ήρθε φάκελος απ' το ινστιτούτο υγείας να στείλω πάλι αίμα του μικρού..γράφει να μην ανησυχούμε και τέτοια..μπήκα στη σελίδα και μου γράφει σ όλα φυσιολογικα και στο συγγενή υποθυρεοειδισμό μου γράφει απαιτείται επανάληψη...ε όπως καταλαβαίνετε Μ εζωσαν τα φίδια..αύριο θα πάω να του ξαναπάρει αίμα και να το στείλω κατευθείαν Αθήνα ..μου γράφουν ότι μπορεί να μην είναι και τίποτα αλλά έχει κολλήσει στο μυαλό μου τώρα..έχει τύχει σε καμία κοπέλα και εν τέλη να ήταν όλα καλά?

Κορίτσι μου το πιο πιθανό είναι να μην είναι κάτι μην αγχώνεσαι 

Στα μωράκια Αυγούστου του 22 που μιλάω με μανάδες όταν κλείσανε χρόνο τα μωρά έκαναν εξέταση αίματος ο θυρεοειδής  ήταν σε μια κοπελα ανεβασμένο αρκετά 9; Κάπου έκειι και τελικά πήγε σε γιατρό την ειπα να κάνει ξανά σε εξέταση σε ένα μήνα και είχε πέσει στα φυσιολογικά χωρίς να κάνει κάτι 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...