Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Μακάρι να μπορέσεις να κάνεις και στην Αθήνα αν και αποκλείεται να είναι τόσο όμορφα όσο Λευκάδα!

Δεν πιστεύω να είναι κάτι ανησυχητικό! Ειδικά αφού ήταν εκείνη τη στιγμή και τωρα δεν αισθάνεσαι κάτι.

Εγώ παρατήρησα ότι σαν να έβγαλαν κάτι ασπρακια στις θηλές μετά τη θάλασσα που μετά δεν τα έβλεπα. Φαντάζομαι πρωτογαλα που μπορεί να ήταν έτοιμο να βγει! (Θα το πω στον γιατρό μου όταν πάω)

Εγώ είμαι της άποψης ότι αν κάτι με αγχωνει να παίρνω τον γιατρό μου, οπότε αν βλέπεις ότι το σκέφτεσαι και σε απασχολεί πάρε τηλ να ρωτήσεις!

Μπααα... Τώρα που σας έγραψα το σκέφτηκα! Αυτά τα ασπράκια τα βλέπω κι εγώ, γενικά όμως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπααα... Τώρα που σας έγραψα το σκέφτηκα! Αυτά τα ασπράκια τα βλέπω κι εγώ, γενικά όμως. 

Φαντάζομαι πρωτογαλα είναι! 

Θα μας πουν τα κορίτσια που έχουν πείρα! 

Αλλά για να μην ανησύχησα κι εγώ που είμαι ψείρας, φαντάζει δεν είναι κάτι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Όσες μπορείτε και κοιμάστε σερί και αρκετές ώρες, σας ζηλεύω να ξέρετε...

20240630_093853.thumb.jpg.91a9bf38469ad5ddbb9180af82185221.jpg

Κορίτσια μου, μετά απο μισή δύσκολη μέρα... έκανα το πρώτο μου μπάνιο επιτέλους!!! Το κατά ευχαριστήθηκα και χαλάρωσα πολύ! Το μόνο που συνέβη μετά ήταν που με πόνεσαν οι θηλές μου αρκετά άλλα στιγμιαία!

Υ.γ. στο βάθος βλέπετε το Σκορπιό!

Πανέμορφα είναι..πώς να μη χαλαρώσεις σε ένα τέτοιο τοπίο..δε νομίζω να είναι κάτι αυτό με τις θηλές..ίσως συνδυασμός κρύου νερού και τριβής μαγιό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επίσης κι εγώ βγάζω τέτοια ασπράκια.. το στήθος είναι μαλακό βέβαια ακόμη..οι θηλές συνεχίζουν να ξεφλουδίζουν και να σκουραίνουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Πανέμορφα είναι..πώς να μη χαλαρώσεις σε ένα τέτοιο τοπίο..δε νομίζω να είναι κάτι αυτό με τις θηλές..ίσως συνδυασμός κρύου νερού και τριβής μαγιό!

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Όντως είναι πολύ όμορφα εκεί... Βεβαία υπάρχουν υπέροχα μέρη εδώ στη Λευκάδα. 

Δεν ήταν κρυο το νερό και με πόνεσαν μετά. Αφού άλλαξα δηλαδή. Γι' αυτό μου έκανε εντύπωση. Θυμήθηκα τους πρώτους 2 μήνες που πονούσε πολύ το στήθος μου και οι θηλές μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Όντως είναι πολύ όμορφα εκεί... Βεβαία υπάρχουν υπέροχα μέρη εδώ στη Λευκάδα. 

Δεν ήταν κρυο το νερό και με πόνεσαν μετά. Αφού άλλαξα δηλαδή. Γι' αυτό μου έκανε εντύπωση. Θυμήθηκα τους πρώτους 2 μήνες που πονούσε πολύ το στήθος μου και οι θηλές μου.

Δεν νομίζω είναι ότι κάτι κορίτσι μου αφού ήταν και στιγμιαίο όλα καλά 

εγω από το στήθος μου δεν βγάζω κάτι αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη τα είχα δει από τον 6ο μήνα και μετά

σε αυτήν δεν έχω δει.. λογικά προτογαλα είναι πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βγήκαν οι εξετάσεις μου να ρωτήσω λίγο αν ξέρει καποια κοπέλα 

το ζαχαρο μου το πρωινο με την διατροφη έπεσε και άλλο είναι οκ 

αιματοκρίτης ανέβηκε λίγο ακόμα 36,4 

ο θυρεοειδής ήταν 3,09 και FT4 0,97

τωρα έπεσε ο θυρεοειδής 2,71 αλλά έπεσε και η FTA 0,80 (με χαμηλό όριο το 0,85 ) ειναι θέμα λέτε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια!!

@Elk δεν έχω ιδέα για τις μετρήσεις,όμως δεν απέχει πολύ από το όριο η δική σου τιμή..Αύριο έχεις το doppler,θυμάμαι καλά;;Θα μπορέσεις να ρωτήσεις το γιατρό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η maroo8 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!

@Elk δεν έχω ιδέα για τις μετρήσεις,όμως δεν απέχει πολύ από το όριο η δική σου τιμή..Αύριο έχεις το doppler,θυμάμαι καλά;;Θα μπορέσεις να ρωτήσεις το γιατρό;;

Ναι αύριο έχω Doppler το μεσημέρι 

εεε δεν νομίζω να ξέρει και πολύ τώρα ο εμβρυολογος να μου απαντήσει ίσως τα στείλω στην ενδοκρινολόγο 

ο θυρεοειδής είναι οκ για την FT4 δεν ξέρω 

Λιγο που έψαξα στο Ίντερνετ βρήκα αυτό IMG_7755.thumb.jpeg.5847670e32a130219771dcc0288c1df0.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεερα και καλο μηναααα!!!!😘@ElkΣτειλτα κοριτσι μου στην ενδοκρινολογο αφου σε παρακολουθει και για το σακχαρο, ειναι η πιο καταλληλη για αυτες τις εξετασεις ασχετα αν στις εγραψε αυτη η οχι υποχρεουται να σου απαντησει. Το ιντερνετ μπορει να σε αγχωσει χωρις λογο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Όντως είναι πολύ όμορφα εκεί... Βεβαία υπάρχουν υπέροχα μέρη εδώ στη Λευκάδα. 

Δεν ήταν κρυο το νερό και με πόνεσαν μετά. Αφού άλλαξα δηλαδή. Γι' αυτό μου έκανε εντύπωση. Θυμήθηκα τους πρώτους 2 μήνες που πονούσε πολύ το στήθος μου και οι θηλές μου.

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες μας!! 🌼🌼 Κορίτσι μου ίσως άρχιζει πάλι το στήθος τώρα να προετοιμάζεται και να χεις πονάκια! Αν ανησυχείς πάντως να ρωτήσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια βγήκαν οι εξετάσεις μου να ρωτήσω λίγο αν ξέρει καποια κοπέλα 

το ζαχαρο μου το πρωινο με την διατροφη έπεσε και άλλο είναι οκ 

αιματοκρίτης ανέβηκε λίγο ακόμα 36,4 

ο θυρεοειδής ήταν 3,09 και FT4 0,97

τωρα έπεσε ο θυρεοειδής 2,71 αλλά έπεσε και η FTA 0,80 (με χαμηλό όριο το 0,85 ) ειναι θέμα λέτε ; 

Αχ ούτε εγώ ξέρω για την ft4.. αλλά όπως φαίνεται δεν είναι θέμα..να ρωτήσεις πάντως!! μπράβο που ανέβασες αιματοκρίτη και έφτιαξες και σάκχαρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια μου!! 

Να κυλήσει ήρεμα ευχάριστα και γρήγορα ο Ιούλιος!!

@Elkούτε εγώ ξέρω για αυτή την ορμόνη αλλά κι εμένα μου φαίνεται πολύ κοντά στο όριο. Αλλά συμφωνώ να τα στείλεις στην ενδοκρινολογο αφού σε έχει αναλάβει 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Τότε σου είχε πει οτι πρεπει να προσέξεις κατι; Δεν μ ειπε η εμβρυολογος, μονο οτι θα το παρακολουθεί η γυναικολόγος μ κ αν χρειαστεί να ξαναπάω σε αυτή.

Στην γυναικολόγο Μου θα παω 8/7! 

 

Καλησπέρα!

Όχι τίποτα απολύτως, βασικα δεν μου το είχαν αναφέρει καν σαν κάτι ανησυχητικό! Απλά καταλαβαίνεις, εγώ ψάχνοντας τρελάθηκα! Ο εμβρυολογος  μου χε πει ακριβώς ότι και σε σένα, ότι μπορεί να χρειαστεί να κάνω δεύτερη Doppler, όμως ο γυναικολόγος μου έκρινε ότι δεν χρειαζόταν.

Επεξεργάστηκε από Katerina1990
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλησπέρα!

Όχι τίποτα απολύτως, βασικα δεν μου το είχαν αναφέρει καν σαν κάτι ανησυχητικό! Απλά καταλαβαίνεις, εγώ ψάχνοντας τρελάθηκα! Ο εμβρυολογος  μου χε πει ακριβώς ότι και σε σένα, ότι μπορεί να χρειαστεί να κάνω δεύτερη Doppler, όμως ο γυναικολόγος μου έκρινε ότι δεν χρειαζόταν.

Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 

@Elkμου συγγνώμη που δεν απάντησα εχθές αλλά είχα λίγο τρέξιμο. Ότι έπεσε η TSH είναι πολύ θετικό, αλλά για τη FT4 δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν είχα ποτέ τόσο χαμηλή. Μόνο η ενδοκρινολόγος μπορεί να σου πει τι γίνεται κορίτσι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα καθυστερημένα κορίτσια μου... Είχα λίγο τρέξιμο εχθές και σας διάβασα αλλά δεν είχα χρόνο να απαντήσω. Τελευταιές μέρες εδώ και καταλαβαίνετε ότι θέλω να τα έχω όλα στην εντέλεια πριν φύγω. Και έχω να δω και να χαιρετίσω πόσο κόσμο! 

Τι κάνετε; Πως είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

@Elkμου συγγνώμη που δεν απάντησα εχθές αλλά είχα λίγο τρέξιμο. Ότι έπεσε η TSH είναι πολύ θετικό, αλλά για τη FT4 δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν είχα ποτέ τόσο χαμηλή. Μόνο η ενδοκρινολόγος μπορεί να σου πει τι γίνεται κορίτσι μου...

Δεν πειράζει κορίτσι μου 

αυτες οι ορμόνες μας έχουν τρελάνει πάνω κάτω 😂

και εγω δεν ξανά είχα ποτε FT4 χαμηλή πάντα ήμουν μέσα σε φυσιολογικές τιμές πρώτη φορά 🤷‍♀️

17/7 έχουμε ραντεβού με την ενδοκρινολόγο μπορεί να τις τα στείλω αύριο να τα δει.. θέλει να την παρω τηλ να μου πει που να τα στείλω όμως γιατί δεν μου είχε πει 

πως είσαι εσυ τελείωσες ; Εντάξει λογικό τώρα να έχεις λίγο τρεξιμο 

Έχεις σκεφτεί ότι την επομενη φορά που θα πας σπίτι σου θα είναι με ένα μωρακι στα χέρια ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα καθυστερημένα κορίτσια μου... Είχα λίγο τρέξιμο εχθές και σας διάβασα αλλά δεν είχα χρόνο να απαντήσω. Τελευταιές μέρες εδώ και καταλαβαίνετε ότι θέλω να τα έχω όλα στην εντέλεια πριν φύγω. Και έχω να δω και να χαιρετίσω πόσο κόσμο! 

Τι κάνετε; Πως είστε; 

Καλημέρα κορίτσι μου και καλό μήνα!Κοίτα να απολαύσεις τις τελευταίες μέρες στο όμορφο νησί σου πριν έρθεις στην Αθήνα! 😊 

Εγώ αυτές τις μέρες δουλίτσες κάνουμε, ξεκαθάρισματα κτλ και το βράδυ που δροσίζει βγαίνουμε για λίγο περπάτημα με τον σκύλο.. 

Χθες ήρθε επιτέλους και η μπαλιτσα Μπόλα που είχα παραγγείλει! Φάνηκε να άρεσε στον μπέμπη! Όταν την έβαλα και κουνήθηκε λίγο, κουνήθηκε και αυτός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου 

αυτες οι ορμόνες μας έχουν τρελάνει πάνω κάτω 😂

και εγω δεν ξανά είχα ποτε FT4 χαμηλή πάντα ήμουν μέσα σε φυσιολογικές τιμές πρώτη φορά 🤷‍♀️

17/7 έχουμε ραντεβού με την ενδοκρινολόγο μπορεί να τις τα στείλω αύριο να τα δει.. θέλει να την παρω τηλ να μου πει που να τα στείλω όμως γιατί δεν μου είχε πει 

πως είσαι εσυ τελείωσες ; Εντάξει λογικό τώρα να έχεις λίγο τρεξιμο 

Έχεις σκεφτεί ότι την επομενη φορά που θα πας σπίτι σου θα είναι με ένα μωρακι στα χέρια ; 

Δεν έχω τελειώσει ακόμα γιατί εκτός του ότι ο ρυθμός μου είναι χειρότερος και απο χελώνας πια... συμβαίνουν και τα έκτακτα! Την Κυριακή κι εχθές πήγαμε τον φίλο μου απο την Αγγλία στο νοσοκομείο... Υπάρχει θεματάκι αλλά θέλει περεταίρω διερεύνηση πίσω στην Αγγλία που θα πάνε τη Δευτέρα με το καλό. 

Εγώ θα έλεγα να την πάρεις τηλέφωνο και να της πει τα αποτελέσματα. Δε χρειάζεται να περιμένεις μέχρι τις 17 για να σου πει. 

Το σκέφτομαι συνέχεια... σε κάποιους που έχω ήδη χαιρετίσει... αυτό λέγαμε... "Την επόμενη φορά θα με δεις με την μπέμπα"!!! Μου φαίνεται απίστευτο πως πέρασε ο καιρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...