Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Γιατί όταν πάω 8/7 ο γιατρός θα θέλει να δει τις εξετάσεις αίματος που κου έγραψε 

στην ενδοκρινολόγο έχω ραντεβού 17/7 η οποία μου είπε πως δικές της εξετάσεις θέλει να πάω να της κάνω 2 μερες πριν από το ραντεβού μας όχι νωρίτερα όποτε αναγκάστηκα θα πρέπει να πάω δυο φορές κορίτσι μου έτσι όπως μου τα έχουν κάνει οι γιατροί 🤷‍♀️

Ωχ κατάλαβα! Κρίμα να τραβάς τέτοια ταλαιπωρία τώρα στο τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Πλησιάζουμε όλο και πιο κοντά!!! Τι καλά!! Εγώ έχω πολλά πράγματα ακόμα να πάρω κ ξαφνικά αγχώθηκα..Μας καθυστερούν κ οι εργάτες κ δεν έχουμε έτοιμο το δωμάτιο..Κατά τ αλλά είχα σήμερα 30+5 γιατρό,1800 γρ. ο μπέμπης.. μας είπε φαίνεται κ ψηλό μωρό..Την άλλη Παρασκευή έχω το doppler..Αυτό που με έκανε να φοβηθω είναι ο τράχηλος..λίγο κάτω από 3 εκατοστά..Μου είπε δε θέλουμε να μειωθεί άλλο κ οπωσδήποτε στο doppler να πω στην άλλη γιατρό να με μετρήσει πάλι..Έκανα κ το εμβόλιο κ την άλλη βδομάδα πάλι αιματολογικές..

Τέλεια είστε κορίτσι μου! Μπράβο σας! Θα περιμένουμε και τα νεα σας απο το doppler. Όσο για τον τράχηλο... ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου κι όλα θα πάνε μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα…και εγώ μπήκα 34η και έχω να πω πως από δω και πέρα μπαίνουμε στην δύσκολη πίστα…έχει μειωθεί απίστευτα η ενεργεια μου…δεν μπορώ να φάω πολύ πολύ, έχω καούρες και θέλω να είμαι ξάπλα…εγώ βαλίτσα έχω κάνει και χω έτοιμα καθαρα τα ρουχαλάκια του μωρού στη συρταριέρα…αν προλάβω θα πάρουμε και κρεβατακι για να γεμίσει το δωμάτιο της…ούτως ή αλλως δεν θα κοιμηθεί ακόμα εκεί…μετράμε αντίστροφα 🫠

Σε νιώθω απόλυτα!!! Κουράζομαι πανεύκολα και δεν μπορώ ούτε να φάω πολύ, ούτε να κοιμηθώ πολύ! Σήμερα κοιμήθηκα σχεδόν 7 ώρες το βράδυ, κι έκανα πάρτυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!

Διαβάζω τα νέα σας αυτές τις μέρες! 

@maroo8 για τον τράχηλο αφού θα το παρ;κολουθειτε όλα καλά θα πάνε. Αν ήταν πολύ μικρό το πάχος θα σου έλεγε ο γιατρός κατευθείαν να είσαι ξαπλωμένη κτλ κτλ. Τώρα θέλει παρακολούθηση αλλά σε καταλαβαίνω που αγχώνεσαι!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εννοείται κι εγώ προτιμάω φυσιολογικά αλλά επειδή από πολύ αρχή ήξερα ότι είναι χαμηλά ο πλακούντας μου και ανεβαίνει αλλά ακόμα θεωρείται χαμηλός, το έχω αφήσει ελεύθερο στο μυαλό μου! Ότι ας πάνε όλα καλά κι ας γεννήσω με τον τρόπο που είναι ο καταλληλότερος για την περίπτωσή μου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε άλλα νέα κάναμε και εμείς κάποιες αγορές και προετοιμασίες! 

Ήθελα να ρωτήσω το κρεβατάκι με τι μήκος το πήρατε 120 ή 140.

Εγώ βλέπω αυτά που είναι 140 και βγαίνουν τα κάγκελα όταν μεγαλώσει το παιδί και το χρησιμοποιεί μέχρι 5-6 χρόνων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Πλαστική κάνουν η ουλή είναι χαμηλά κάτω από το εσώρουχο σκέψου και με μαγιό δεν φαίνεται αλλά εεε ένα σημάδι μένει είναι η αλήθεια εγω τουλάχιστον μια γραμμουλα την έχω 

Στο εύχομαι κορίτσι μου να έχεις μια γεννά όπως την επιθυμείς 🥰 είναι και ωραία στιγμή και για το σύζυγο να είναι μέσα στην γεννά να το ζει και αυτός όλο αυτό μαζί σου 

Ευχαριστώ καλή μου!! 🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπράβο που πήρες τη bola. Εγώ την είχα ήδη την μπάλα, οπότε περιμένω τα μαθήματα για να μου δείξουν τις ασκήσεις και να τις κάνω μετά στο σπίτι.

@Elk

Κορίτσια λέω να κάνω εγώ ο,τι περνάει από το χέρι μου και ο,τι γίνει στο τέλος! Απλά με αγχώνει λίγο το γεγονός ότι και να κάνω εγώ ασκήσεις για τον τράχηλο αν δε γυρίσει ο μπέμπης..😐 

Να ρωτήσω κάτι! Εσείς που καταλαβαίνετε συσπάσεις, όταν γίνεται η σύσπαση σκληραίνει η κοιλιά εκεί που έχει το σώμα του το μωρό; Δλδ αν σκληρύνει στο πλάι σημαίνει ότι το μωρό είναι στο πλάι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

@Elk

Κορίτσια λέω να κάνω εγώ ο,τι περνάει από το χέρι μου και ο,τι γίνει στο τέλος! Απλά με αγχώνει λίγο το γεγονός ότι και να κάνω εγώ ασκήσεις για τον τράχηλο αν δε γυρίσει ο μπέμπης..😐 

Να ρωτήσω κάτι! Εσείς που καταλαβαίνετε συσπάσεις, όταν γίνεται η σύσπαση σκληραίνει η κοιλιά εκεί που έχει το σώμα του το μωρό; Δλδ αν σκληρύνει στο πλάι σημαίνει ότι το μωρό είναι στο πλάι;

Ναι φυσικά και να κανεις ότι καλύτερο μπορεις για να εισαι εσυ πρώτα απο όλα εντάξει με το εαυτό σου ότι το έχεις κάνει την καλύτερη προετοιμασία για να το καταφέρεις.. οι πιο πολλές φίλες μου γέννησαν φυσιολογικά και γενικα είχαν πολύ καλές γέννες δεν ταλαιπωρήθηκαν 

τωρα αν δεν γυρίσει ο μπέμπης θα πρέπει να το συζητήσεις με τον γιατρό αυτό τι θα κάνει σε τέτοια περίπτωση.. (που εχεις χρόνο ακόμα να γυρίσει)μια γνωστή μου στην Γερμανία που γέννησε εκεί λέει ότι οι μαίες έχουν τρόπο να το γυρίσουν  το παιδί την ώρα της γεννάς υπάρχουν στάσεις και τρόποι εδώ δεν ξέρω αν τα κάνουν αυτά 🤷‍♀️

Εγω δεν έχω ιδέα καθόλου να σου πω την αλήθεια κορίτσι μου να στο απαντήσω αυτό για την σύσπαση την κοιλιάς αν είναι εκεί το μωρο που φουσκώνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Σε άλλα νέα κάναμε και εμείς κάποιες αγορές και προετοιμασίες! 

Ήθελα να ρωτήσω το κρεβατάκι με τι μήκος το πήρατε 120 ή 140.

Εγώ βλέπω αυτά που είναι 140 και βγαίνουν τα κάγκελα όταν μεγαλώσει το παιδί και το χρησιμοποιεί μέχρι 5-6 χρόνων 

Εγω απλη κουνια έχω κορίτσι μου δεν βγαίνει το κάγκελο να γίνει κρεβατι δεν ξέρω τι είναι πιο βολικο να σου πω την αλήθεια εμένα μου την έδωσαν την κουνια αυτήν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια εννοείται κι εγώ προτιμάω φυσιολογικά αλλά επειδή από πολύ αρχή ήξερα ότι είναι χαμηλά ο πλακούντας μου και ανεβαίνει αλλά ακόμα θεωρείται χαμηλός, το έχω αφήσει ελεύθερο στο μυαλό μου! Ότι ας πάνε όλα καλά κι ας γεννήσω με τον τρόπο που είναι ο καταλληλότερος για την περίπτωσή μου!

 

Θα το δείτε πως θα πάει κορίτσι μου 

ο γιατρός σου τι λέει έχει περιθώριο βελτιώσεις ; Όσο περνάν οι βδομαδες μέχρι την γεννά να ανέβει ικανοποιητικά ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

@Elk

Κορίτσια λέω να κάνω εγώ ο,τι περνάει από το χέρι μου και ο,τι γίνει στο τέλος! Απλά με αγχώνει λίγο το γεγονός ότι και να κάνω εγώ ασκήσεις για τον τράχηλο αν δε γυρίσει ο μπέμπης..😐 

Να ρωτήσω κάτι! Εσείς που καταλαβαίνετε συσπάσεις, όταν γίνεται η σύσπαση σκληραίνει η κοιλιά εκεί που έχει το σώμα του το μωρό; Δλδ αν σκληρύνει στο πλάι σημαίνει ότι το μωρό είναι στο πλάι;

Κι εγώ δεν κάνω συσπάσεις που πετρώνει όλη η μήτρα. Δεν ξέρω να σου πω αν φαίνεται η θέση. Ξέρω ότι σίγουρα από δεξιά η μήτρα φτάνει μέχρι πιο ψηλά στην κοιλιά λόγω του ότι γενικά είναι έτσι το σχήμα της (γενικά είναι έτσι όχι σε μένα συγκεκριμένα)

Δεν ξέρω αν φουσκώνει πχ παραπάνω στη μια μεριά αν σημαίνει κάτι. Δεν έχω παρατηρήσει. Εγώ καμιά φορά από τις κλοτσιες που είναι στο πάνω μέρος καταλαβαίνω ότι είναι με το κεφάλι κάτω αλλά αλλάζει σίγουρα θέσεις ακόμα γιατί άλλες μέρες αισθάνομαι χαμηλά χαμηλά τις κλοτσιες.

Δεν ξέρω αν σε βοήθησα ή σε μπέρδεψα..

Κι εγώ όπως είπε η elk θα έκανα την προετοιμασία κανονικά με το σκεπτικό ότι θα γεννήσω φυσιολογικά και αν δεν έχει πάρει θέση όταν έρθει η ώρα θα κάνεις ότι σου πει ο γιατρός.

Πάντως πιστεύω ότι μέχρι να μπεις στον μήνα σου έχεις περιθώριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θα το δείτε πως θα πάει κορίτσι μου 

ο γιατρός σου τι λέει έχει περιθώριο βελτιώσεις ; Όσο περνάν οι βδομαδες μέχρι την γεννά να ανέβει ικανοποιητικά ;  

Μου είπε ότι πλέον το κεφάλι του μωρού έχει περάσει κάτω από τον τράχηλο και πως πιστεύει πως θα ανέβει κι άλλο τις επόμενες βδομάδες.

Θέλει λέει πάνω από 2.5 εκ απόσταση από τράχηλο και εμένα έφτασε στα 2. 

Θα πάμε στις 32 βδομάδες για Doppler και θα το ξαναδούμε. Ο εμβρυολογος που μου έκανε και τη β επιπέδου είχε πει ότι θα το δούμε τότε (32 εβδομάδες) αν ανέβηκαν και βαριά στις 36 εβδομάδες. Αν ούτε τότε ανέβει θα πάω για καισαρική!

Πιστεύω ότι έστω και τελευταία στιγμή θα ανέβει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κι εγώ δεν κάνω συσπάσεις που πετρώνει όλη η μήτρα. Δεν ξέρω να σου πω αν φαίνεται η θέση. Ξέρω ότι σίγουρα από δεξιά η μήτρα φτάνει μέχρι πιο ψηλά στην κοιλιά λόγω του ότι γενικά είναι έτσι το σχήμα της (γενικά είναι έτσι όχι σε μένα συγκεκριμένα)

Δεν ξέρω αν φουσκώνει πχ παραπάνω στη μια μεριά αν σημαίνει κάτι. Δεν έχω παρατηρήσει. Εγώ καμιά φορά από τις κλοτσιες που είναι στο πάνω μέρος καταλαβαίνω ότι είναι με το κεφάλι κάτω αλλά αλλάζει σίγουρα θέσεις ακόμα γιατί άλλες μέρες αισθάνομαι χαμηλά χαμηλά τις κλοτσιες.

Δεν ξέρω αν σε βοήθησα ή σε μπέρδεψα..

Κι εγώ όπως είπε η elk θα έκανα την προετοιμασία κανονικά με το σκεπτικό ότι θα γεννήσω φυσιολογικά και αν δεν έχει πάρει θέση όταν έρθει η ώρα θα κάνεις ότι σου πει ο γιατρός.

Πάντως πιστεύω ότι μέχρι να μπεις στον μήνα σου έχεις περιθώριο!

Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ναι φυσικά και να κανεις ότι καλύτερο μπορεις για να εισαι εσυ πρώτα απο όλα εντάξει με το εαυτό σου ότι το έχεις κάνει την καλύτερη προετοιμασία για να το καταφέρεις.. οι πιο πολλές φίλες μου γέννησαν φυσιολογικά και γενικα είχαν πολύ καλές γέννες δεν ταλαιπωρήθηκαν 

τωρα αν δεν γυρίσει ο μπέμπης θα πρέπει να το συζητήσεις με τον γιατρό αυτό τι θα κάνει σε τέτοια περίπτωση.. (που εχεις χρόνο ακόμα να γυρίσει)μια γνωστή μου στην Γερμανία που γέννησε εκεί λέει ότι οι μαίες έχουν τρόπο να το γυρίσουν  το παιδί την ώρα της γεννάς υπάρχουν στάσεις και τρόποι εδώ δεν ξέρω αν τα κάνουν αυτά 🤷‍♀️

Εγω δεν έχω ιδέα καθόλου να σου πω την αλήθεια κορίτσι μου να στο απαντήσω αυτό για την σύσπαση την κοιλιάς αν είναι εκεί το μωρο που φουσκώνει 

Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..

Καλημέρα κορίτσια

παιζουν πολλά που δεν γνωρίζουμε είναι η αληθεια μπορεί να είναι ρίσκο να μπουν στην διαδικασία να το γυρίσουν πάντως κορίτσι μου έχεις χρόνο μπροστά σου ώστε να πάρει θέση ακόμα ντουμπες κάνουν μέσα 😊 Θα το δείτε σιγά σιγά στην πορεία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Benar ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷

@Demy93 ΠΗΤ 3/8 Αγοράκι 🩵

@Fighter ΠΗΤ 6/8 Κοριτσάκι 🩷

@Gioher ΠΗΤ 7/8 Αγοράκι🩵 Κοριτσάκι 🩷

@μαμά12345 ΠΗΤ 10/8 Αγοράκι 🩵

@Mommyel ΠΗΤ 12/8 Αγοράκι 🩵

@ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8 Αγοράκι 🩵

@nanouko ΠΗΤ 14/8 Αγοράκι 🩵

@Christine Pilates ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι🩵

@Χρύσακι ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷

@Katiana1987 ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷

@Elk ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷

@Barbiee ΠΗΤ 27/8 Αγοράκι 🩵

@katerinayia ΠΗΤ 28/8 Κοριτσάκι 🩷

@maroo8 ΠΗΤ 29/8 Αγοράκι 🩵

@Magda zi ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵

@Christi.D. ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!

Πετρώνει με τον ίδιο τρόπο κάθε φορά απ' ότι καταλαβαίνω! Όλη η μήτρα πετρώνει, όχι σε κάποια συγκεκριμένη μεριά, απλά από δεξιά φτάνει μέχρι πιο ψηλά λόγω σχήματος μήτρας! 

Ελάχιστες φορές μπορεί να καταλάβαινα ότι έχει βάλει κεφάλι ή ποπό σε μια μεριά γιατί ήταν πιο φουσκωμένη η κοιλιά αλλά όχι την ώρα που κάνω σύσπαση,σε άσχετη στιγμή! Αλλά πλέον όσο μεγαλώνει το καταλαβαίνω λιγότερο γιατί πλέον πιάνει όλο τον χώρο οπότε όταν γυρνάει δεν ξέρω σε τι θέση ήταν και σε τι θέση βρέθηκε! 

Μην το προδικαζεις πάντως! .

Νομίζω και χθες διάβαζα που έλεγε ένα από τα κορίτσια ότι πήγε για Doppler και το μωρό ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ο γιατρός της είπε ότι δεν σημαίνει κάτι ακόμα γιατί μπορεί να αλλάξει θέση το μωρό.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μπράβο που έχετε ετοιμάσει τόσα πράγματα κ την τσάντα μαιευτηριου. Εμένα μου φαίνεται πάρα πολύ νωρίς ακόμα, σήμερα είμαι 31 εβδομάδες ακριβώς. Ίσως είναι που κ την πρώτη την γέννησα 40+2.

Εγώ προς το παρόν σκέφτομαι μόνο την τσάντα διακοπών🤣, όταν με το καλό γυρισω θα σκεφτώ και την μαιευτηριου🤣

Προς το παρόν έχω πλυνει μόνο τα πράγματα που είχα από την πρώτη, σίδερο μετά τις διακοπές κ αυτο😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Σε άλλα νέα κάναμε και εμείς κάποιες αγορές και προετοιμασίες! 

Ήθελα να ρωτήσω το κρεβατάκι με τι μήκος το πήρατε 120 ή 140.

Εγώ βλέπω αυτά που είναι 140 και βγαίνουν τα κάγκελα όταν μεγαλώσει το παιδί και το χρησιμοποιεί μέχρι 5-6 χρόνων 

Κι εγώ έχω δει αυτα  που βγαίνουν τα κάγκελα ,γίνεται κρεβατάκι και κοιμάται εκεί ως 6 χρονών..Μου φαίνεται θα βολεύει καλύτερα..τέτοιο σκέφτομαι να πάρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η nanouko είπε:

@Elk

Κορίτσια λέω να κάνω εγώ ο,τι περνάει από το χέρι μου και ο,τι γίνει στο τέλος! Απλά με αγχώνει λίγο το γεγονός ότι και να κάνω εγώ ασκήσεις για τον τράχηλο αν δε γυρίσει ο μπέμπης..😐 

Να ρωτήσω κάτι! Εσείς που καταλαβαίνετε συσπάσεις, όταν γίνεται η σύσπαση σκληραίνει η κοιλιά εκεί που έχει το σώμα του το μωρό; Δλδ αν σκληρύνει στο πλάι σημαίνει ότι το μωρό είναι στο πλάι;

Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά..

Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Κι εγώ έχω δει αυτα  που βγαίνουν τα κάγκελα ,γίνεται κρεβατάκι και κοιμάται εκεί ως 6 χρονών..Μου φαίνεται θα βολεύει καλύτερα..τέτοιο σκέφτομαι να πάρω 

Ναι αυτά λέω κι εγώ!

Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Κι εγώ έχω δει αυτα  που βγαίνουν τα κάγκελα ,γίνεται κρεβατάκι και κοιμάται εκεί ως 6 χρονών..Μου φαίνεται θα βολεύει καλύτερα..τέτοιο σκέφτομαι να πάρω 

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Ναι αυτά λέω κι εγώ!

Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 

 Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Βρε κορίτσια μπράβο που έχετε ετοιμάσει τόσα πράγματα κ την τσάντα μαιευτηριου. Εμένα μου φαίνεται πάρα πολύ νωρίς ακόμα, σήμερα είμαι 31 εβδομάδες ακριβώς. Ίσως είναι που κ την πρώτη την γέννησα 40+2.

Εγώ προς το παρόν σκέφτομαι μόνο την τσάντα διακοπών🤣, όταν με το καλό γυρισω θα σκεφτώ και την μαιευτηριου🤣

Προς το παρόν έχω πλυνει μόνο τα πράγματα που είχα από την πρώτη, σίδερο μετά τις διακοπές κ αυτο😁

Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ;

και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂 

και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι τόσ με αυτό! Εγώ γύρισα την 38η εβδομάδα. Ηρέμησε κι απόλαυσε όσο μας έχει απομείνει μέχρι να πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας. Αυτά ξέρουν καλή μου! Όταν έρθει η ώρα θα μας δείξουν πως θέλουν να βγουν. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Πετρώνει με τον ίδιο τρόπο κάθε φορά απ' ότι καταλαβαίνω! Όλη η μήτρα πετρώνει, όχι σε κάποια συγκεκριμένη μεριά, απλά από δεξιά φτάνει μέχρι πιο ψηλά λόγω σχήματος μήτρας! 

Ελάχιστες φορές μπορεί να καταλάβαινα ότι έχει βάλει κεφάλι ή ποπό σε μια μεριά γιατί ήταν πιο φουσκωμένη η κοιλιά αλλά όχι την ώρα που κάνω σύσπαση,σε άσχετη στιγμή! Αλλά πλέον όσο μεγαλώνει το καταλαβαίνω λιγότερο γιατί πλέον πιάνει όλο τον χώρο οπότε όταν γυρνάει δεν ξέρω σε τι θέση ήταν και σε τι θέση βρέθηκε! 

Μην το προδικαζεις πάντως! .

Νομίζω και χθες διάβαζα που έλεγε ένα από τα κορίτσια ότι πήγε για Doppler και το μωρό ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ο γιατρός της είπε ότι δεν σημαίνει κάτι ακόμα γιατί μπορεί να αλλάξει θέση το μωρό.

 

 

 

Εμένα μου το είπε η γιατρός στις αρχές του μήνα. Εγώ καταλαβαίνω ακόμα πότε είναι με το κεφάλι πάνω και πότε κάτω. Αλλά ακόμα κάνει πολλές κωλοτούμπες η μπουμπού μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...