Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ναι, όπως είπα και στην Κρίστι είμαι λίγο καλύτερα τώρα γτ νιώθω καλά! Θα ρωτήσω πάντως τη γνώμη του για τις επαφές για να μη νιώθω τύψεις μετά! 🙂

Ναι να ρωτήσεις εγω πάντα ρωτούσα για να είμαι σίγουρη 

στην αρχή που ήταν χαμηλά ο πλακούντας με είπε από μόνος του όχι 

Μετά που έκανα την αυχενική ρώτησα αν μπορω και είπε ναι κανονικά.. μην φανταστείς ότι γίνετε συχνα γιατί από διάθεση δεν μπορω να πω πως έχω αλλά δεν είναι και πολύ βολικο με την κοιλιά αλλά όποτε έχει γίνει πάντα η κοιλιά μου πετρώνει… και στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά και όταν είχα μπει στο μήνα μου που έπρεπε να γίνουν επαφες και συχνα εεε πάλι τα ίδια γινόταν η κοιλιά… φουλ άβολο εγω δεν μπορούσα να έχω πολλές επαφες όταν είχα μπει στο μήνα μου 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ναι να ρωτήσεις εγω πάντα ρωτούσα για να είμαι σίγουρη 

στην αρχή που ήταν χαμηλά ο πλακούντας με είπε από μόνος του όχι 

Μετά που έκανα την αυχενική ρώτησα αν μπορω και είπε ναι κανονικά.. μην φανταστείς ότι γίνετε συχνα γιατί από διάθεση δεν μπορω να πω πως έχω αλλά δεν είναι και πολύ βολικο με την κοιλιά αλλά όποτε έχει γίνει πάντα η κοιλιά μου πετρώνει… και στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά και όταν είχα μπει στο μήνα μου που έπρεπε να γίνουν επαφες και συχνα εεε πάλι τα ίδια γινόταν η κοιλιά… φουλ άβολο εγω δεν μπορούσα να έχω πολλές επαφες όταν είχα μπει στο μήνα μου 😅

Ακριβώς το ίδιο μου είχε πει κι εμένα στην αρχή γτ κι ο δικός μου πλακούντας ήταν χαμηλά! Καλά όντως δεν είναι και πολύ βολικό, αλλά αφού βοηθάει για όταν μπούμε στον μήνα μας κάτι θα κάνουμε😀 Θα χούμε και τις ετοιμασίες εντατικά τότε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ωραία! 😊😊Σου είπε τώρα πότε να την καλέσεις και συζητήσατε για τι πρέπει να προσέξεις μετά τον τοκετό με τη βρεφική φροντίδα μπάνιο τάισμα κτλ;

Καλημερα! Έγραψε τα στοιχεία μου κι ειπε θα μιλήσει η ιδια με την γυναικολόγο μου. Οχι μου ειπε θα τα πουμε μετα. Μου έγραψε μονο τι πρεπει να παρω απο το φαρμακείο 2-3 πραγματάκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Τι σου είπε για τις πρώτες μέρες; Πότε θα κάνει πρώτη επίσκεψη;

Καλημερα! Βασικά μου ειπε μόλις γεννήσω θα είναι εκεί να πάρει το μωρό να το δει. Θα είναι σε επικοινωνία με την γυναικολόγο μου για το ποτε γεννάω. Έγραψε κ την ΠΗΤ μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι μαζί πάνω κάτω θα κάνουμε εμεις απλά το λέω γιατί η Barbiee είναι πιο μετά από εμάς 27/8 έχει ΠΗΤ και την έκανε την Doppler εχτές αν δεν κάνω λαθος .. ενώ εμένα μου είπε να πάω μετά της 26/7 

διάβασα στο google μετά της 28 εβδ μπορείς να την κανείς την Doppler όποτε ο κάθε γιατρό αποφασίζει ποτε θα σε στείλει λογικά 

Όχι δεν έχω κλείσει ακόμα γιατί δεν ξερω ποτε θα με βολέψει να πάω, αυτός είναι στο ιατρείο του μόνο Τρίτη και Παρασκευή τις άλλες μερες πάει αλλου και θέλω να το συνδυάσω να το βάλω πρωί ώστε να μπορεσω να σταματήσω και για εξετάσεις αίματος 😮💨 

Καθόλου μην αγχώνεσαι, εμένα δεν μου έχει αναφέρει καν για doppler. Ούτε κ τον ρώτησα βέβαια να πω την αλήθεια. Άρα εγώ μπορεί να μην κάνω κ καθόλου. Ούτε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα κάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Καθόλου μην αγχώνεσαι, εμένα δεν μου έχει αναφέρει καν για doppler. Ούτε κ τον ρώτησα βέβαια να πω την αλήθεια. Άρα εγώ μπορεί να μην κάνω κ καθόλου. Ούτε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα κάνει!

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

ναι ξέρω δεν είναι υποχρεωτική ο γυναικολογος το μετράει σε κάθε υπέρηχο αν είναι σίγουρο ότι είναι οκ δεν σε στέλνει 

εμενα έτσι έκανα ο ιδιώτης ο γιατρός εμένα με είχε στείλει αλλά άλλη κοπέλα που είχαμε τον ίδιο γιατρό εκείνη δεν την είχε στείλει για Doppler 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα! Έγραψε τα στοιχεία μου κι ειπε θα μιλήσει η ιδια με την γυναικολόγο μου. Οχι μου ειπε θα τα πουμε μετα. Μου έγραψε μονο τι πρεπει να παρω απο το φαρμακείο 2-3 πραγματάκια. 

Α πολύ καλή μου ακούγεται αυτή η παιδίατρος! Άντε μπράβο!!

 

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα! Βασικά μου ειπε μόλις γεννήσω θα είναι εκεί να πάρει το μωρό να το δει. Θα είναι σε επικοινωνία με την γυναικολόγο μου για το ποτε γεννάω. Έγραψε κ την ΠΗΤ μου.

Ααα σου είπε με το που βγεις από το μαιευτήριο να το δει; Ωραία 

Εμένα το είδε κάτι μερες πιο μετά που βγήκαμε από το μαιευτήριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Όντως πολύ καλή παιδίατρος! Άσχετο, να ρωτήσω, μετά αν θηλάζουμε επιτρέπεται να φοράμε αποσμητικό; Μου γεννήθηκε αυτή η απορία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα σου είπε με το που βγεις από το μαιευτήριο να το δει; Ωραία 

Εμένα το είδε κάτι μερες πιο μετά που βγήκαμε από το μαιευτήριο 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε;;; 

@ΧρύσακιΒασικά θα μπορεί μια/ένας παιδίατρος που δεν εργάζεται στο νοσοκομείο να είναι εκεί για να δει το μωρό; Ή όπως είπε η Elk θα έρθει μόλις πάτε σπίτι; 

Κορίτσια μου έχω άρχισει κι έχω το ίδιο θέμα με τη @nanouko... αυπνία και ηπνηλία όλη μέρα... Πως παλεύεται αυτό τώρα;;; Οι ορμόνες παίζουν ότι παιχνίδι υπάρχει με μπάλα! Σε καμιά βδομάδα θα είμαι έτοιμη για την αναχώρηση αλλά θέλω να το καθυστερήσω μέχρι τις 7/7 αν είναι δυνατόν! Σήμερα ήρθαν γι' απεντόμωση στο σπίτι και την άλλη βδομάδα θα φέρω και γυναίκα για το χοντρό καθάρισμα πριν φύγω... Κανά 2 πληντύρια ακόμα και τέλος εδώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε;;; 

@ΧρύσακιΒασικά θα μπορεί μια/ένας παιδίατρος που δεν εργάζεται στο νοσοκομείο να είναι εκεί για να δει το μωρό; Ή όπως είπε η Elk θα έρθει μόλις πάτε σπίτι; 

Κορίτσια μου έχω άρχισει κι έχω το ίδιο θέμα με τη @nanouko... αυπνία και ηπνηλία όλη μέρα... Πως παλεύεται αυτό τώρα;;; Οι ορμόνες παίζουν ότι παιχνίδι υπάρχει με μπάλα! Σε καμιά βδομάδα θα είμαι έτοιμη για την αναχώρηση αλλά θέλω να το καθυστερήσω μέχρι τις 7/7 αν είναι δυνατόν! Σήμερα ήρθαν γι' απεντόμωση στο σπίτι και την άλλη βδομάδα θα φέρω και γυναίκα για το χοντρό καθάρισμα πριν φύγω... Κανά 2 πληντύρια ακόμα και τέλος εδώ! 

Άσε δεν παλεύεται η κατάσταση με τον ύπνο.. έχω αρχίσει κι εγώ πλύσιμο και σιδέρωμα αλλά πολύ χαλαρά.. μετά από λίγο κουράζομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχε ίκτερο και τον πηγαίναμε συνέχεια για 2 εβδομάδες να τον ελέγχουν στο νοσοκομείο ....οπότε μετά στον παιδιατρό τον πήγα όταν ήταν ενος μήνα ...

Κατά τ αλλά κορίτσια σήμερα δεν την παλεύω καθόλου..τρομερή ζέστη..δε μπορώ να κουνηθω λες και είμαι άρρωστη...δεν μπορώ να κάνω τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Όντως πολύ καλή παιδίατρος! Άσχετο, να ρωτήσω, μετά αν θηλάζουμε επιτρέπεται να φοράμε αποσμητικό; Μου γεννήθηκε αυτή η απορία..

Εμένα μου είχαν πει ότι το πρώτο διάστημα που θηλαζεις καλά είναι μέσα στο σπίτι να μην φοράς αποσμητικό 

επισης όταν κανείς μπάνιο να μην βάζεις αφρόλουτρο κάθε φορά ή να προτιμήσεις κάτι που να μην μυρίζει εγω χρησιμοποιούσα πράσινο σαπούνι υπήρχαν μερες που έκανα ντουζ μόνο με σκέτο νερό 

γενικα κρεμες και τετοια καλά είναι να αποφεύγονται το πρώτο διάστημα δεν θελουμε πολλές μυρωδιές θέλουν μόνο την δίκη μας μυρωδιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε;;; 

@ΧρύσακιΒασικά θα μπορεί μια/ένας παιδίατρος που δεν εργάζεται στο νοσοκομείο να είναι εκεί για να δει το μωρό; Ή όπως είπε η Elk θα έρθει μόλις πάτε σπίτι; 

Κορίτσια μου έχω άρχισει κι έχω το ίδιο θέμα με τη @nanouko... αυπνία και ηπνηλία όλη μέρα... Πως παλεύεται αυτό τώρα;;; Οι ορμόνες παίζουν ότι παιχνίδι υπάρχει με μπάλα! Σε καμιά βδομάδα θα είμαι έτοιμη για την αναχώρηση αλλά θέλω να το καθυστερήσω μέχρι τις 7/7 αν είναι δυνατόν! Σήμερα ήρθαν γι' απεντόμωση στο σπίτι και την άλλη βδομάδα θα φέρω και γυναίκα για το χοντρό καθάρισμα πριν φύγω... Κανά 2 πληντύρια ακόμα και τέλος εδώ! 

Εγω το μεσημέρι αν και με πιάνει νύστα προσπαθώ να μην κοιμάμαι για να μπορω να κοιμάμαι την νύχτα εμένα η ζεστη με ενοχλεί παρά πολύ όμως 

Σήμερα τα χέρια μου είναι βαριά από τον αγκώνα και κάτω τα νιωθω μουδιασμένα μου φεύγουν πράγματα από τα χέρια 

το βράδυ με έπιασε μια ζάλη άλλο πράγμα νόμιζα θα πέσω κάτω αλλά πήγα αμέσως ξάπλωσα και κοιμήθηκα 

δεν ξέρω αν ιδιώτης παιδιατρος μπορεί να μπει στο νοσοκομείο.. εγω όσο ήμουν στο Ιασώ το εξέταζαν το μωρο αυτοί και κάθε μεσημέρι περνούσε  ο παιδιατρος από το δωμάτιο και με ενημέρωνε για την εξελίξει του παιδιού μετά που πήγα σπίτι μου πήρα την παιδιατρο τηλ και πήγα μετά από 4-5 μερες να δει το παιδί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω το μεσημέρι αν και με πιάνει νύστα προσπαθώ να μην κοιμάμαι για να μπορω να κοιμάμαι την νύχτα εμένα η ζεστη με ενοχλεί παρά πολύ όμως 

Σήμερα τα χέρια μου είναι βαριά από τον αγκώνα και κάτω τα νιωθω μουδιασμένα μου φεύγουν πράγματα από τα χέρια 

το βράδυ με έπιασε μια ζάλη άλλο πράγμα νόμιζα θα πέσω κάτω αλλά πήγα αμέσως ξάπλωσα και κοιμήθηκα 

δεν ξέρω αν ιδιώτης παιδιατρος μπορεί να μπει στο νοσοκομείο.. εγω όσο ήμουν στο Ιασώ το εξέταζαν το μωρο αυτοί και κάθε μεσημέρι παίρνουμε ο παιδιατρος από το δωμάτιο και με ενημέρωνε για την εξελίξει του παιδιού μετά που πήγα σπίτι μου πήρα την παιδιατρο τηλ και πήγα μετά από 4-5 μερες να δει το παιδί 

Κοιμηθώ δεν κοιμηθώ το μεσημέρι η βραδινή αυπνία είναι σίγουρη πια. Νυστάζω και δεν μπορώ να κοιμηθώ. Μέτρησες την πιεσή σου κορίτσι μου; Πάρε και το γιατρό ένα τηλέφωνο για το μούδιασμα.

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα μου είχαν πει ότι το πρώτο διάστημα που θηλαζεις καλά είναι μέσα στο σπίτι να μην φοράς αποσμητικό 

επισης όταν κανείς μπάνιο να μην βάζεις αφρόλουτρο κάθε φορά ή να προτιμήσεις κάτι που να μην μυρίζει εγω χρησιμοποιούσα πράσινο σαπούνι υπήρχαν μερες που έκανα ντουζ μόνο με σκέτο νερό 

γενικα κρεμες και τετοια καλά είναι να αποφεύγονται το πρώτο διάστημα δεν θελουμε πολλές μυρωδιές θέλουν μόνο την δίκη μας μυρωδιά 

Κι εγώ έτσι διάβασα. Αλλά ντάλα καλοκαίρι πως γίνεται να είμαστε χωρίς αποσμητικό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κοιμηθώ δεν κοιμηθώ το μεσημέρι η βραδινή αυπνία είναι σίγουρη πια. Νυστάζω και δεν μπορώ να κοιμηθώ. Μέτρησες την πιεσή σου κορίτσι μου; Πάρε και το γιατρό ένα τηλέφωνο για το μούδιασμα.

Κι εγώ έτσι διάβασα. Αλλά ντάλα καλοκαίρι πως γίνεται να είμαστε χωρίς αποσμητικό;;;

Εεε έτσι και αλλιώς το πρώτο διάστημα μέχρι να σαραντίσει το μωρο πόσες φορές θα βγεις έξω και πόσος κόσμος θα σε επισκεφτεί ; 🤷‍♀️

Εγω δεν πήγαινα και πουθενά όταν ήταν να πάω κάπου Εεε τότε έβαζα λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια ειμαι απο την Κύπρο κι ετσι κάνουν εδω! Συνεννοούμαστε με τον παιδίατρο, του λέμε το όνομα του γυναικολόγου κ στην γεννά τον ενημερώνει να είναι εκεί και παραλαμβάνει αμέσως το μωρό να το εξετάσει.  Κ μετα νομίζω πας καθε βδομαδα να βλέπει το μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κοιμηθώ δεν κοιμηθώ το μεσημέρι η βραδινή αυπνία είναι σίγουρη πια. Νυστάζω και δεν μπορώ να κοιμηθώ. Μέτρησες την πιεσή σου κορίτσι μου; Πάρε και το γιατρό ένα τηλέφωνο για το μούδιασμα.

Κι εγώ έτσι διάβασα. Αλλά ντάλα καλοκαίρι πως γίνεται να είμαστε χωρίς αποσμητικό;;;

Πίεση ξέρω γενικα πως έχω χαμηλή πάντα δηλαδή αλλά μάλλον κουραστικά με την μικρή και με έπιασε ζάλη 

το μούδιασμα αυτό το είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη στα χέρια δεν είναι καινούργιο για εμένα  😅

ααα όποτε όσο κουρασμένη να είσαι πάλι δεν μπορείς να κοιμηθείς ε; Όχι εντάξει εγω με την κουράσει που έχω κοιμάμαι από της 23:00-23:30 είμαι κρεβατι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Εγω κορίτσια ειμαι απο την Κύπρο κι ετσι κάνουν εδω! Συνεννοούμαστε με τον παιδίατρο, του λέμε το όνομα του γυναικολόγου κ στην γεννά τον ενημερώνει να είναι εκεί και παραλαμβάνει αμέσως το μωρό να το εξετάσει.  Κ μετα νομίζω πας καθε βδομαδα να βλέπει το μωρό. 

Ααα εκεί μπορεί να είναι τέλειος διαφορετικά τα πράγματα κορίτσι μου σε αυτά τα θέματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πίεση ξέρω γενικα πως έχω χαμηλή πάντα δηλαδή αλλά μάλλον κουραστικά με την μικρή και με έπιασε ζάλη 

το μούδιασμα αυτό το είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη στα χέρια δεν είναι καινούργιο για εμένα  😅

ααα όποτε όσο κουρασμένη να είσαι πάλι δεν μπορείς να κοιμηθείς ε; Όχι εντάξει εγω με την κουράσει που έχω κοιμάμαι από της 23:00-23:30 είμαι κρεβατι 😂

Και στην πρώτη εγκυμοσύνη τι σου είχε πει ο γιατρός για το μούδιασμα; 

Κι εγώ πέφτω νωρίς στο κρεβάτι αλλά δεν μπορώ να κοιμηθώ. Κι αν τύχει και με πάρει ο ύπνος νωρίς, ξυπνάω μέσα στη νύχτα και κάνω το φάντασμα για κανά 2ώρο τουλάχιστον μέχρι να καταφέρω να ξανά κοιμηθώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμένα μου είχαν πει ότι το πρώτο διάστημα που θηλαζεις καλά είναι μέσα στο σπίτι να μην φοράς αποσμητικό 

επισης όταν κανείς μπάνιο να μην βάζεις αφρόλουτρο κάθε φορά ή να προτιμήσεις κάτι που να μην μυρίζει εγω χρησιμοποιούσα πράσινο σαπούνι υπήρχαν μερες που έκανα ντουζ μόνο με σκέτο νερό 

γενικα κρεμες και τετοια καλά είναι να αποφεύγονται το πρώτο διάστημα δεν θελουμε πολλές μυρωδιές θέλουν μόνο την δίκη μας μυρωδιά 

Άχου τα μωρέ..θέλουν τη δική μας μυρωδιά! Δεν το είχα σκεφτεί έτσι, εγώ σκεφτόμουν για τα χημικά! Πολύ χρήσιμη πληροφορία να μη βάζουμε γενικά και πολλές κρέμες κτλ, εγώ θα βάζω μάλλον τότε μόνο την κρέμα σύσφιξης στην κοιλιά.. εντάξει @Katiana1987κάθε φορά που θα πάμε στην τουαλέτα θα ρίχνουμε και λίγο νεράκι στη μασχάλη! Θα χει και ζέστη δε θα μας πλησιάζει ανθρωπος 😅 αλλά εγώ λέω να το τηρήσω τουλάχιστον τον πρώτο καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Άχου τα μωρέ..θέλουν τη δική μας μυρωδιά! Δεν το είχα σκεφτεί έτσι, εγώ σκεφτόμουν για τα χημικά! Πολύ χρήσιμη πληροφορία να μη βάζουμε γενικά και πολλές κρέμες κτλ, εγώ θα βάζω μάλλον τότε μόνο την κρέμα σύσφιξης στην κοιλιά.. εντάξει @Katiana1987κάθε φορά που θα πάμε στην τουαλέτα θα ρίχνουμε και λίγο νεράκι στη μασχάλη! Θα χει και ζέστη δε θα μας πλησιάζει ανθρωπος 😅 αλλά εγώ λέω να το τηρήσω τουλάχιστον τον πρώτο καιρό!

Εννοείται πως θα το τηρήσω!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Και στην πρώτη εγκυμοσύνη τι σου είχε πει ο γιατρός για το μούδιασμα; 

Κι εγώ πέφτω νωρίς στο κρεβάτι αλλά δεν μπορώ να κοιμηθώ. Κι αν τύχει και με πάρει ο ύπνος νωρίς, ξυπνάω μέσα στη νύχτα και κάνω το φάντασμα για κανά 2ώρο τουλάχιστον μέχρι να καταφέρω να ξανά κοιμηθώ...

Ότι είναι από την εγκυμοσύνη και τώρα λόγο ζεστη πρηζόμαστε δεν γίνετε καλή κυκλοφορία του αίματος για αυτό μετά με έπιασε και το σύνδρομο του καρπιαίου σωλήνα 

Για το σύνδρομο μου έγραψε μια ένεση κορτιζόνης να κάνω για να μου περάσει αλλά δεν την είχα κάνει τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια αν έχετε καμιά άλλη χρήσιμη πληροφορία, συμβουλή πείτε!

Τα νεογέννητα έχουν αναπτυγμένο την αίσθηση της όσφρησης την μαμα τους από την μυρωδιά μας καταλαβαίνουν επισης δεν βλέπουν καλά στην αρχή για αυτό σκουραίνουν και οι θηλες μας τόσο ώστε να κάνει μεγαλύτερη αντίθεση από το υπόλοιπο δέρμα και να μπορέσει να της ξεχωρίσει επισης μυρίζει και το γαλα μας αν θηλάζουμε  όποτε θέλουν να μας μυρίζουν την δικιά μας μυρωδιά αν πας και βάζεις διαφορά προϊόντα την καλύπτεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έκανα κοριτσάκι Και Έκλεισε τα 2 τέλη Ιουνίου.  Είμαστε μια χαρά κ ετοιμαζόμαστε  με τον ερχομό της περιόδου Για ετ ενος κρυοσυντηρημένου που έχω. Χάρηκα πολύ για τα νέα σου! Να τον χαίρεσαι τον κούκλο σου
    • Φυσικά και βοηθάει και στους κολικούς καθώς το ηρεμεί το μωράκι...     Ακριβώς κορίτσι μου...Από 4+1 θεωρείται 5 εβδομάδα καθώς έχεις κλείσει τις 4 και βαδίζεις προς την 5η....
    • Άντε μαζί στην αναμονή! Καλή επιτυχία!! Αυτό το πράγμα όταν αρρωσταίνουν, μπορεί να με τρελάνει 😂😂😂
    • Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου💕💕💕 ελπίζω σύντομα να βρεθεί το θεματάκι σας κ να διαβάσουμε τα ευχάριστα για εσένα!! Η μικρή μου να σου φέρει γούρι    Ελκ μου σε ευχαριστούμε πολύ 💕💕💕 ήρθε στην κλινικη κ μολις το είδε όλη την ώρα άρχισε τούτο τούτο τούτο κ παρολιγο να μπει μέσα στο κάλαθι π την έχουν 😂😂 εννοείται το πήρα κ το έβαλα μαζί με τα αλλά μωρά γιατί είναι επικίνδυνος! Πρέπει να έχουμε τα μάτια μας 14 όταν πάμε σπίτι μας!!!    ευχομαι πάντα ολες οι κοπελες να έχουν τους τοκετούς που είχα!! Πραγματικά μαζί μου  είχε 5 γέννες ήμουν η μόνη π περπατουσα π έκανα αστεία με τον άντρα μου με τις μαίες! Επισκληρίδειο έβαλα στα 7 εκ κ μ λέει η μαία θα σε πάω μέσα γιατί γεννάμε κιολας!! Μετά το σπάσιμο των νερών προχώρησε πολύ γρήγορα η όλη κατάσταση!! Ούτε π κατάλαβα πως προχώρησε!    Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!! Σύντομα να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά 💕
    • Κορίτσια απο βδομάδα στο ΑΒ Βασιλόπουλος αν παρεις δυο συσκευασίες babylino σου δινουν 6€ ευρω δώρο επιταγή...ετσι μου ειπε μια υπάλληλος..(δεν ηταν σίγουρη αν ισχυει σε ολα μου ειπε να πάω Δευτέρα να ρωτήσω) απλά ενημερώνω οποία ψωνίζει απο εκεί να ξέρει να πατε να ρωτήσετε και εσείς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...