Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

μωρέ λίγο προσοχή στην αρχή θέλει μετά είναι οκ δεν θα έχει κανένα θέμα πιστεύω 

εγω προχτές πήρα 3 γατάκια τα έφερα σπίτι στην αυλη της αρέσουν πολύ της μικρής αλλά ακόμα φοβούνται, θελουν λίγο χρόνο να μάθουν το καινούργιο μερος.. αλλά η μικρη μου μόλις τα είδε χάρηκε πολύ μωρέ.. τα θέλουν πολύ τα ζώα αυτό βλέπω εγω κορίτσια από την δικιά  μου ..

Τα παιδάκια τα θέλουν .. οι μεγαλοι είναι το πρόβλημα που μας κάνουν πόλεμο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ναι, πες κι εμάς τι θα σου πει! Κορίτσια εγώ δεν έχω βρει παιδίατρο ακόμη! Εσείς βρήκατε κάποια και είπατε ότι περιμένετε μωρό και αν μπορεί να σας αναλάβει;

Εγω εδώ στο χωριό δεν είχα και πολλές επιλογές από παιδιατρο νομίζω 2 είναι αυτοί που έρχονται εδώ.. εγω πήγα στην γυναίκα που ήταν και σύμβουλος θηλασμού και είχα ακούσει καλά λόγια από άλλες μαμάδες 

οταν γέννησα και γυρίσαμε σπίτι  την πήρα τηλ να κανονίσουμε ραντεβού μετά από μια βδομαδα που βγηκα από το μαιευτήριο πήγα στο ιατρείο της να την δει το μωρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Τα παιδάκια τα θέλουν .. οι μεγαλοι είναι το πρόβλημα που μας κάνουν πόλεμο! 

Ναι το φαντάζομαι πως εκει υπάρχει το πρόβλημα αλλά κορίτσια εσεις θα αποφασίσετε τι θα κάνετε στο σπίτι σας και ειδικά με το μωρο σας γιατί θα ακούσετε διαφορά και πολλά από εδώ και πέρα για το μεγάλωμα των παιδιών όποτε όσο μπορείτε να ακούτε μόνο τους παιδιάτρου σας και το ένστικτο σας να μην επηρεάζεστε από τους γύρο γύρο γιατί θα πελαγώσετε στο τέλος ο καθένας θα λέει το μακρύ και το κοντο του από εδώ και πέρα.. 

εμενα ο αντρας μου με την πεθερά μου έχουν τσακωθεί πολλές φορές για το παιδί.. εγω ευτυχώς με την μαμα μου πάλι δεν είχα τέτοια θέματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι το φαντάζομαι πως εκει υπάρχει το πρόβλημα αλλά κορίτσια εσεις θα αποφασίσετε τι θα κάνετε στο σπίτι σας και ειδικά με το μωρο σας γιατί θα ακούσετε διαφορά και πολλά από εδώ και πέρα για το μεγάλωμα των παιδιών όποτε όσο μπορείτε να ακούτε μόνο τους παιδιάτρου σας και το ένστικτο σας να μην επηρεάζεστε από τους γύρο γύρο γιατί θα πελαγώσετε στο τέλος ο καθένας θα λέει το μακρύ και το κοντο του από εδώ και πέρα.. 

εμενα ο αντρας μου με την πεθερά μου έχουν τσακωθεί πολλές φορές για το παιδί.. εγω ευτυχώς με την μαμα μου πάλι δεν είχα τέτοια θέματα..

Εμενα το περισσότερο θεμα το εχει ο άντρας μου κ μετα οι αλλοι! Αυτο είναι το κακο 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι το φαντάζομαι πως εκει υπάρχει το πρόβλημα αλλά κορίτσια εσεις θα αποφασίσετε τι θα κάνετε στο σπίτι σας και ειδικά με το μωρο σας γιατί θα ακούσετε διαφορά και πολλά από εδώ και πέρα για το μεγάλωμα των παιδιών όποτε όσο μπορείτε να ακούτε μόνο τους παιδιάτρου σας και το ένστικτο σας να μην επηρεάζεστε από τους γύρο γύρο γιατί θα πελαγώσετε στο τέλος ο καθένας θα λέει το μακρύ και το κοντο του από εδώ και πέρα.. 

εμενα ο αντρας μου με την πεθερά μου έχουν τσακωθεί πολλές φορές για το παιδί.. εγω ευτυχώς με την μαμα μου πάλι δεν είχα τέτοια θέματα..

Άστα να πάνε..όλοι λένε και επιμένουν σε αυτό που νομίζουν..η επιμονή είναι που με ενοχλεί..καλοπροαίρετες συμβουλές ας δώσουν.. και η πλάκα ποια είναι; Από βοήθεια δε νομίζω θα έχω και καμία..μόνο να λένε 😀 η μαμά μου λόγω θεμάτων υγείας δεν μπορεί και πολλά.. βοήθεια θέλει όχι να βοηθήσει..η πεθερά όμως και τα αδέρφια έχουν κανονίσει ήδη διακοπές από αρχές Αυγούστου.. όταν αναμένεται να γεννάμε δηλαδή.. στενοχωρέθηκα είναι η αλήθεια γτ αν χρειαστεί κάτι όλοι θα λείπουν, πρώτη φορά περιμένουμε κι εμείς, όσο να είναι έχουμε κι ένα άγχος, αλλά δεν το έδειξα σε κανέναν, ούτε στον άντρα μου.. και από την άλλη λέω καλύτερα να μην τους έχω μες στα πόδια μου..έτσι είναι; Θα τους πω κι εγώ το παιδί θα το δουν μετά τις 40 μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Εμενα το περισσότερο θεμα το εχει ο άντρας μου κ μετα οι αλλοι! Αυτο είναι το κακο 😞

Ωχωχωχωχ... Για όλους τους υπόλοιπους θα σου έλεγα να κλείσεις τ' αυτιά σου... Αλλά για τον άντρα σου δε γίνεται. Βρες κάποιον παιδίατρο που να είναι φιλόζωος και να του εξηγήσει τα υπέρ του να μεγαλώνει ένα μωρό με ζώα! Είναι η μόνη λύση πιστεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Άστα να πάνε..όλοι λένε και επιμένουν σε αυτό που νομίζουν..η επιμονή είναι που με ενοχλεί..καλοπροαίρετες συμβουλές ας δώσουν.. και η πλάκα ποια είναι; Από βοήθεια δε νομίζω θα έχω και καμία..μόνο να λένε 😀 η μαμά μου λόγω θεμάτων υγείας δεν μπορεί και πολλά.. βοήθεια θέλει όχι να βοηθήσει..η πεθερά όμως και τα αδέρφια έχουν κανονίσει ήδη διακοπές από αρχές Αυγούστου.. όταν αναμένεται να γεννάμε δηλαδή.. στενοχωρέθηκα είναι η αλήθεια γτ αν χρειαστεί κάτι όλοι θα λείπουν, πρώτη φορά περιμένουμε κι εμείς, όσο να είναι έχουμε κι ένα άγχος, αλλά δεν το έδειξα σε κανέναν, ούτε στον άντρα μου.. και από την άλλη λέω καλύτερα να μην τους έχω μες στα πόδια μου..έτσι είναι; Θα τους πω κι εγώ το παιδί θα το δουν μετά τις 40 μέρες! 

Να σου πω την αλήθεια μου... Εγώ τελικά χαίρομαι που είμαι μόνη μου και έχω να "αντιμετωπίσω" μόνο τους γονείς μου! Οι δικοί μου κανόνισαν τις διακοπές τους έτσι ωστέ να είναι εδώ όταν γεννήσω. Κι αν τυχόν έρθει νωρίτερα η μπουμπού θα έχω μαζί μου τη θεία μου μέχρι να πάρουν το πρώτο αεροπλάνο. Αλλά δεν πιστεύω να έρθει τόσο νωρίτερα. Κανόνισαν να φύγουν 22-24 Ιουλίου με 2-4 Αυγούστου. Και μέχρι τότε άλλωστε θα είναι όλα έτοιμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Εμενα το περισσότερο θεμα το εχει ο άντρας μου κ μετα οι αλλοι! Αυτο είναι το κακο 😞

Ααα αυτό είναι το πιο δύσκολο τότε το να μην συμφωνεί το ζευγάρι εκεί είναι θέμα 😕 ελπίζω με πολύ κουβέντα και κατανόηση να βρεθεί μια λύση  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα παραγγείλαμε το καρότσι της μικρής... Τελικά κατέληξα σε 3 σε 1. Ελπίζω να μ' αρέσει κι απο κοντά και να μη φάω καμιά φόλα. Πήρα και μαξιλάρι θηλασμού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Άστα να πάνε..όλοι λένε και επιμένουν σε αυτό που νομίζουν..η επιμονή είναι που με ενοχλεί..καλοπροαίρετες συμβουλές ας δώσουν.. και η πλάκα ποια είναι; Από βοήθεια δε νομίζω θα έχω και καμία..μόνο να λένε 😀 η μαμά μου λόγω θεμάτων υγείας δεν μπορεί και πολλά.. βοήθεια θέλει όχι να βοηθήσει..η πεθερά όμως και τα αδέρφια έχουν κανονίσει ήδη διακοπές από αρχές Αυγούστου.. όταν αναμένεται να γεννάμε δηλαδή.. στενοχωρέθηκα είναι η αλήθεια γτ αν χρειαστεί κάτι όλοι θα λείπουν, πρώτη φορά περιμένουμε κι εμείς, όσο να είναι έχουμε κι ένα άγχος, αλλά δεν το έδειξα σε κανέναν, ούτε στον άντρα μου.. και από την άλλη λέω καλύτερα να μην τους έχω μες στα πόδια μου..έτσι είναι; Θα τους πω κι εγώ το παιδί θα το δουν μετά τις 40 μέρες! 

Κοιτα η αλήθεια είναι στην αρχή θέλεις μια βοήθεια εγω ειδικά που γέννησα με καισαρική και είχα τα ράμματα το πρώτη διάστημα ηθελα ένα πιάτο φαγητό και ένα ποτήρι νερό να μου το φέρει ένας άνθρωπος από την στιγμή κιολας που επέλεξα να κάνω και αποκλειστικό θηλασμό έπρεπε να τρώω καλά…

Τώρα βέβαια αν είναι να έχεις ανθρώπους μαζί σου που πιο πολύ θα δυσκολεύουν την κατάσταση παρά θα βοηθανε ίσως καλύτερα μακριά και αγαπημένοι θα βρεις τους ρυθμούς σου και μόνη σου με το καιρό κορίτσι μου και δεν θα έχεις ανάγκη κανέναν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα παραγγείλαμε το καρότσι της μικρής... Τελικά κατέληξα σε 3 σε 1. Ελπίζω να μ' αρέσει κι απο κοντά και να μη φάω καμιά φόλα. Πήρα και μαξιλάρι θηλασμού! 

Άντε με γεια κορίτσι μου 😊 θα σου αρέσει από κοντά είναι πιο εντυπωσιακά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα παραγγείλαμε το καρότσι της μικρής... Τελικά κατέληξα σε 3 σε 1. Ελπίζω να μ' αρέσει κι απο κοντά και να μη φάω καμιά φόλα. Πήρα και μαξιλάρι θηλασμού! 

Μου έδωσε κ μένα μια γνωστή μου μαξιλάρι γιατι είχα θέματα με τον ύπνο, απο τότε που το χρησιμοποιώ κοιμάμαι επιτέλους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα αυτό είναι το πιο δύσκολο τότε το να μην συμφωνεί το ζευγάρι εκεί είναι θέμα 😕 ελπίζω με πολύ κουβέντα και κατανόηση να βρεθεί μια λύση  

Ναιι τωρα δεν λέει τιποτα μέχρι να γεννήσω λέει .. ελπιζω να συμβιβαστεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Ναιι τωρα δεν λέει τιποτα μέχρι να γεννήσω λέει .. ελπιζω να συμβιβαστεί! 

Μακάρι κορίτσι μου 

Κοιτα όταν γεννήσεις εκεί είναι που θέλεις ακόμα πιο πολύ ηρεμία όποτε πιστεύω ούτε τότε θα πει κάτι ίσως τελικά δει πως θα είναι και τα πράγματα και τελικά θα συμβιβαστεί 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2024 at 6:23 ΜΜ, ο/η Gioher είπε:

Γεια σας κοριτσια!!ανηκω κι εγω σε αυτη την ομαδα, μελλοντικη διδυμομανουλα 30+3!!!

Καλώς την... Γράψε μας αν θέλεις φύλλο και ΠΗΤ κορίτσι μου... Με το καλό τα διδυμάκια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κοιτα η αλήθεια είναι στην αρχή θέλεις μια βοήθεια εγω ειδικά που γέννησα με καισαρική και είχα τα ράμματα το πρώτη διάστημα ηθελα ένα πιάτο φαγητό και ένα ποτήρι νερό να μου το φέρει ένας άνθρωπος από την στιγμή κιολας που επέλεξα να κάνω και αποκλειστικό θηλασμό έπρεπε να τρώω καλά…

Τώρα βέβαια αν είναι να έχεις ανθρώπους μαζί σου που πιο πολύ θα δυσκολεύουν την κατάσταση παρά θα βοηθανε ίσως καλύτερα μακριά και αγαπημένοι θα βρεις τους ρυθμούς σου και μόνη σου με το καιρό κορίτσι μου και δεν θα έχεις ανάγκη κανέναν.. 

Θα πορευτούμε όπως έρθουν τα πράγματα! Έχω μάθει μόνη μου, ποτέ εξάλλου δε με βοήθησε κάνεις! Τον άντρα μου σκέφτομαι, αν δεν προλαβαίνει τώρα με δουλειά του και τις βαριές δουλειές του σπιτιού που δεν κάνω εγώ, μετά ο καημένος θα τρέχει και δε θα φτάνει 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Ναιι τωρα δεν λέει τιποτα μέχρι να γεννήσω λέει .. ελπιζω να συμβιβαστεί! 

Αυτό πιστεύω κι εγώ, όταν γεννήσουμε θα ανοίξουν τα κουρτινάκια και όλα θα είναι ξεκάθαρα , εννοώ τώρα υπάρχει και το άγχος για το άγνωστο και φοβόμαστε γι' αυτό και γινόμαστε πολύ αυστηροί! Τότε αν δούνε ότι όλα κυλούν ομαλά δε θα τους ενοχλούν τα κουτάβια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα παραγγείλαμε το καρότσι της μικρής... Τελικά κατέληξα σε 3 σε 1. Ελπίζω να μ' αρέσει κι απο κοντά και να μη φάω καμιά φόλα. Πήρα και μαξιλάρι θηλασμού! 

Κι εμείς το 3 σε 1 πήραμε για να χρησιμοποιώ και το πορτ μπεμπέ στο σπίτι σαν λίκνο - φωλίτσα! Οπότε σκέφτομαι μήπως δεν πάρω τη φωλίτσα και πάρω μόνο ένα βρεφικό γυμναστήριο.. αυτή είναι και η μόνη αγορά που μου χει μείνει και σκέφτομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κι εμείς το 3 σε 1 πήραμε για να χρησιμοποιώ και το πορτ μπεμπέ στο σπίτι σαν λίκνο - φωλίτσα! Οπότε σκέφτομαι μήπως δεν πάρω τη φωλίτσα και πάρω μόνο ένα βρεφικό γυμναστήριο.. αυτή είναι και η μόνη αγορά που μου χει μείνει και σκέφτομαι..

Για βρεφικό γυμναστήριο εγώ δεν έχω χώρο. Αλλά ούτως ή άλλως είναι για πιο μετά αυτό. Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα ουσιαστικά δε μου έχουν μείνει πολλά γιατί μου φέρνουν κιόλας οι φίλες μου αρκετά που δε χρειάζονται πια. Μια αλλαξιέρα φορητή θέλω να πάρω και ίσως κανά φορμάκι ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Να σου πω την αλήθεια μου... Εγώ τελικά χαίρομαι που είμαι μόνη μου και έχω να "αντιμετωπίσω" μόνο τους γονείς μου! Οι δικοί μου κανόνισαν τις διακοπές τους έτσι ωστέ να είναι εδώ όταν γεννήσω. Κι αν τυχόν έρθει νωρίτερα η μπουμπού θα έχω μαζί μου τη θεία μου μέχρι να πάρουν το πρώτο αεροπλάνο. Αλλά δεν πιστεύω να έρθει τόσο νωρίτερα. Κανόνισαν να φύγουν 22-24 Ιουλίου με 2-4 Αυγούστου. Και μέχρι τότε άλλωστε θα είναι όλα έτοιμα...

Εμένα κάποιοι δεν ξέρουν καν πότε γεννάμε! 😅 Δε ρωτήσανε.. άσε καλύτερα έτσι, μόνοι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Για βρεφικό γυμναστήριο εγώ δεν έχω χώρο. Αλλά ούτως ή άλλως είναι για πιο μετά αυτό. Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα ουσιαστικά δε μου έχουν μείνει πολλά γιατί μου φέρνουν κιόλας οι φίλες μου αρκετά που δε χρειάζονται πια. Μια αλλαξιέρα φορητή θέλω να πάρω και ίσως κανά φορμάκι ακόμα.

Εγώ πήρα πάνες-υποσέντονα και αν χρειαστεί φορητή αλλαξιέρα θα το δούμε στην πορεία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω χάσει επεισόδια!

Αυτή η βδομάδα ζοριστηκα κι εγώ πολύ με τη ζέστη. Είμαι σε σχολείο χωρίς καθόλου κλιματισμό στον πάνω όροφο και είμαι σε μια τάξη με 26 παιδιά. Σήμερα πρωί πρωί ζαλίστηκα και άφησα μια συνάδελφο στην τάξη και κάθισα λίγο στο γραφείο των δασκάλων να συνέλθω..

@Demy93 @Katiana1987 με την το καλό να κάνετε το Doppler!!

@nanouko αυτό με τη βοήθεια ειδικά από τα πεθερικά είναι ένα θέμα! Κι εγώ πιο πολύ στον άντρα μου βασιζομαι που όντως και λόγω δουλειάς του έχουν πέσει και θα του πέσουν πολλά!! Μπράβο που έκανες τα ψώνια σου. Εγώ δεν θέλω να σκεφτεί τι έχω να ψωνίσω 

@Χρύσακιποιο μαξιλάρι εγκυμοσύνης έχεις εσύ; Σκέφτομαι να πάρω τώρα γιατί άρχισα να δυσκολεύομαι ακόμα και όταν κάθομαι στον καναπέ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια έχω χάσει επεισόδια!

Αυτή η βδομάδα ζοριστηκα κι εγώ πολύ με τη ζέστη. Είμαι σε σχολείο χωρίς καθόλου κλιματισμό στον πάνω όροφο και είμαι σε μια τάξη με 26 παιδιά. Σήμερα πρωί πρωί ζαλίστηκα και άφησα μια συνάδελφο στην τάξη και κάθισα λίγο στο γραφείο των δασκάλων να συνέλθω..

@Demy93 @Katiana1987 με την το καλό να κάνετε το Doppler!!

@nanouko αυτό με τη βοήθεια ειδικά από τα πεθερικά είναι ένα θέμα! Κι εγώ πιο πολύ στον άντρα μου βασιζομαι που όντως και λόγω δουλειάς του έχουν πέσει και θα του πέσουν πολλά!! Μπράβο που έκανες τα ψώνια σου. Εγώ δεν θέλω να σκεφτεί τι έχω να ψωνίσω 

@Χρύσακιποιο μαξιλάρι εγκυμοσύνης έχεις εσύ; Σκέφτομαι να πάρω τώρα γιατί άρχισα να δυσκολεύομαι ακόμα και όταν κάθομαι στον καναπέ 

 

Μια απόφαση είναι και τα ψώνια! Ίσως τα κάνεις και μαζεμένα! Εμείς τα κάναμε λίγα λίγα για να μη μας φανούνε 😀 Εγώ έχω παραγγείλει ένα μαξιλάρι θηλασμού της kika b.. αλλά δε μου έχει έρθει ακόμη..για εγκυμοσύνης προς το παρόν λέω μήπως το γλιτώσω χρησιμοποιώντας άλλα μαξιλάρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Μια απόφαση είναι και τα ψώνια! Ίσως τα κάνεις και μαζεμένα! Εμείς τα κάναμε λίγα λίγα για να μη μας φανούνε 😀 Εγώ έχω παραγγείλει ένα μαξιλάρι θηλασμού της kika b.. αλλά δε μου έχει έρθει ακόμη..για εγκυμοσύνης προς το παρόν λέω μήπως το γλιτώσω χρησιμοποιώντας άλλα μαξιλάρια..

Το πλάνο είναι να ψωνίσω αφού βάψουμε το δωμάτιο αλλά ίσως δεν το σκέφτηκα καλά γιατί τώρα έχουν πιάσει για τα καλά οι ζέστες και το να πηγαίνω για ψώνια θα μου φαίνεται άθλος 🤣🤣

Αλλά πιστεύω θα χαίρομαι που θα παίρνω σιγά σιγά τα πράγματα για το μωρό!

Ναι μαξιλάρι θηλασμού κι εγώ πιστεύω θα βόλεψει πολύ. Τώρα αν δω ότι δεν την παλεύω θα πάρω εγκυμοσύνης που γίνεται και θηλασμού (αν και λόγω μεγέθους δεν ξέρω αν είναι τόσο βολικά για θηλασμό όσο αυτά που είναι μόνο γι αυτό)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια έχω χάσει επεισόδια!

Αυτή η βδομάδα ζοριστηκα κι εγώ πολύ με τη ζέστη. Είμαι σε σχολείο χωρίς καθόλου κλιματισμό στον πάνω όροφο και είμαι σε μια τάξη με 26 παιδιά. Σήμερα πρωί πρωί ζαλίστηκα και άφησα μια συνάδελφο στην τάξη και κάθισα λίγο στο γραφείο των δασκάλων να συνέλθω..

@Demy93 @Katiana1987 με την το καλό να κάνετε το Doppler!!

@nanouko αυτό με τη βοήθεια ειδικά από τα πεθερικά είναι ένα θέμα! Κι εγώ πιο πολύ στον άντρα μου βασιζομαι που όντως και λόγω δουλειάς του έχουν πέσει και θα του πέσουν πολλά!! Μπράβο που έκανες τα ψώνια σου. Εγώ δεν θέλω να σκεφτεί τι έχω να ψωνίσω 

@Χρύσακιποιο μαξιλάρι εγκυμοσύνης έχεις εσύ; Σκέφτομαι να πάρω τώρα γιατί άρχισα να δυσκολεύομαι ακόμα και όταν κάθομαι στον καναπέ 

 

Εγώ πάντως πήρα της kikka boo. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...